Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53 - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-04-01, 16:42   #4411
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Zakładając, że nie jest się obciążonym i nie ma sporej ilości osób ponowotworowych w rodzinie, w tym mamy po histerektomii w wieku 30-paru lat I znając tempo rozwoju choroby u niej (gdzie wystarczyło kilka miesięcy od cytologii ok i czwórki) naprawdę nie mam ochoty zwlekać, a już jestem ponad miesiąc opóźniona z badaniem.


Skromnie również przypomnę, że w Polsce rocznie diagnozuje się ok. 3000 przypadków raka szyjki macicy, przez kolejnych 5 lat od wykrycia niecała połowa umiera (bo wykrywa się niestety w późnym stadium). Umiera na coś, na co mamy testy, potrafimy diagnozować. Więc proszę, nie mów, ze nie robi różnicy, bo komuś to może uratować życie.
Ja nic nikomu nie mówię. Przekazuję, co przeczytałam.
https://patolodzynaklatce.wordpress....iqq7G1jfrjDGEk

---------- Dopisano o 17:42 ---------- Poprzedni post napisano o 17:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Znaczy mowa była o cytologii jako przykładzie.


Ale oczywiście nie ma diagnostyki niczego w tym momencie w zakresie badań kontrolnych, więc...


Mi na przykład biopsja odpadła. I spoko, przeżyję, robię ją od lat co 3 miesiące, pewnie nagle się nie zezłośliwiło.


Ale ja nie jestem jedyna.
Wiem i też bym bardzo chciała, żeby wszystko wróciło jak najszybciej do normy.
Problem w tym, że diagności są teraz poważnie zagrożoną grupą zawodową.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 17:00   #4412
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Wybaczcie, jeśli to pytanie pojawia się po raz 20, ale czy idzie w ogóle kupić maseczkę w aptece? Taka wielorazową? Czy są dostawy? Zamówiłam kilka sztuk na allegro przeszło tydzień temu i zero odzewu, nie wiem czy do końca pandemii je ujrzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W aptekach nie ma ani maseczek ani rękawiczek jednorazowych.
Własnie wróciłam z apteki.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87713316]Tak z ciekawości, co byście zrobiły w mojej sytuacji?

Do bloku jakieś 2 miesiące temu wprowadziła się bardzo głośna rodzina. Bez kwarantanny też miałam głównie home office, więc nieustanne darcie się wpienia mnie niesamowicie... Wcześniej zaczynało się dopiero od popołudnia, pewnie wcześniej po prostu nie było nikogo w domu
Teraz jak dzieciaki nie chodzą do szkoły, to drą się dosłownie 24/7. Nie wiem czy nawet do rękoczynów nie dochodzi, bo są takie odgłosy walenia w ściany. Widziałam, że inni ludzie zostawiali kartki w klatce schodowej, żeby przestali tak krzyczeć... No ale takie karteczki to pewnie mają w głębokim poważaniu.
Pewnego dnia mocno przeginali i nawet po odgłosach znalazłam to mieszkanie, zapukałam, zapytałam czy coś się stało, że tu tak głośno. Oczywiście nie mój interes. Poradziłam się zastanowić czy nie mają problemów z relacjami w rodzinie, może jakaś terapia by się przydała. Za zamkniętymi drzwiami od razu zaczęło się od nowa, darcie się, bluzgi.

Nie chcę się przeprowadzać, ale takiego czegoś znosić też nie
Zawiadomić jakiś ośrodek pomocy społecznej, policję?[/QUOTE]

Możesz spróbować w MOPS-ie ale wydaje mi się, że najlepiej za każdym razem dzwonić na policję. Im więcej zgłoszeń tym jest większą szansa że zaczną z tym coś robić" z urzędu".

Mam za ścianą uciążliwego sąsiada (alkoholik, ciągle robi libacje, imprezy, złodziej, recydywista, pasożyt nigdzie nie pracujący całe życie, nie płaci za rachunki, za czynsz, kradnie prąd ciągle powodując spięcia na klatce, na piętrze - masakra) więc temat z dzielnicowym, MOPS-em i policją jestem na bieżąco.

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Kolega z pracy miał mieć wizytę, teraz w kwietniu u onkologa i mu odwołali. W zeszłym roku o tej porze miał operację, potem brał chemię bo przerzuty były i teraz odwołali wizytę kontrolną.... no masakra.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 17:01   #4413
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mi przełożyli wizytę, a później całkiem odwołali, w innych w okolicy na medicover też nie przyjmują, bo pozamykani. A cytologia się sama nie zrobi


Za to faktycznie, może chociaż receptę wypiszą...
[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;87713515]Nie powinnaś mieć problemów jeśli to jest kontynuacja leku który zażywasz, ginekolog kod Ci powinien wysłać.



Na urlopie możesz robić co chcesz.
Pracować dodatkowo również. Nowego pracodawcę jedynie poinformuj, że do końca kwietnia masz zatrudnienie jeszcze u poprzedniego pracodawcy. Ma to znaczenie bo jest to kwestia doniesienia świadectwa pracy oraz rozliczenia wynagrodzenia u dwóch pracodawców.[/QUOTE]No właśnie byłam u niej rok temu prywatnie, a teraz na NFZ chciałam

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 17:08   #4414
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Wybaczcie, jeśli to pytanie pojawia się po raz 20, ale czy idzie w ogóle kupić maseczkę w aptece? Taka wielorazową? Czy są dostawy? Zamówiłam kilka sztuk na allegro przeszło tydzień temu i zero odzewu, nie wiem czy do końca pandemii je ujrzę.
Zamówiłam wczoraj na stronie z artykułami dla dentystów 5 maseczek wielorazowych za 59 złotych, dziś już nadali do paczkomatu. Mogę podać link do sklepu, sprawdziłam, u nich jeszcze są.

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;87713560]W aptekach nie ma ani maseczek ani rękawiczek jednorazowych.
Własnie wróciłam z apteki.
[/QUOTE]

Też nic nie znalazłam na już, ale babka z pobliskiej apteki wzięła numer i zadzwoni jak będzie dostawa. Chociaż tyle.
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 17:12   #4415
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

[1=523c2d977675f8d89e6472e efe6f460b6ab4010a_6580dd2 588396;87713560]W aptekach nie ma ani maseczek ani rękawiczek jednorazowych.
Własnie wróciłam z apteki.



Możesz spróbować w MOPS-ie ale wydaje mi się, że najlepiej za każdym razem dzwonić na policję. Im więcej zgłoszeń tym jest większą szansa że zaczną z tym coś robić" z urzędu".

Mam za ścianą uciążliwego sąsiada (alkoholik, ciągle robi libacje, imprezy, złodziej, recydywista, pasożyt nigdzie nie pracujący całe życie, nie płaci za rachunki, za czynsz, kradnie prąd ciągle powodując spięcia na klatce, na piętrze - masakra) więc temat z dzielnicowym, MOPS-em i policją jestem na bieżąco.

---------- Dopisano o 18:00 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Kolega z pracy miał mieć wizytę, teraz w kwietniu u onkologa i mu odwołali. W zeszłym roku o tej porze miał operację, potem brał chemię bo przerzuty były i teraz odwołali wizytę kontrolną.... no masakra.[/QUOTE]To chyba od szpitala zależy. Moja mama we Wrocławiu ma normalna wizytę kontrolna, mimo że w szpitalu onkologicznym są już przypadki koronawirusa.
Uparła się, że chce iść i nie odwiodę jeja cały czas sie modliłam, żeby odwołali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 17:12   #4416
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

W jaki sposób obecnie rozlicza się teleporady z prywatnym lekarzem?
Jakby nawet chodziło o przepisanie tabletek antykoncepcyjnych. Chyba wolontaryjnie tego nie robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 17:14   #4417
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
W jaki sposób obecnie rozlicza się teleporady z prywatnym lekarzem?
Jakby nawet chodziło o przepisanie tabletek antykoncepcyjnych. Chyba wolontaryjnie tego nie robią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam w poniedziałek i normalnie musiałam za nią zapłacić pełna kwotę. Trochę szok załapałam, bo s końcu wizyta przez telefon, nawet mnie nie dotknie, choć chciałam. Przez tel tego nie zrobi a 180 musiałam wyłożyć. Opłata online.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-04-01, 17:27   #4418
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
Zamówiłam wczoraj na stronie z artykułami dla dentystów 5 maseczek wielorazowych za 59 złotych, dziś już nadali do paczkomatu. Mogę podać link do sklepu, sprawdziłam, u nich jeszcze są.



Też nic nie znalazłam na już, ale babka z pobliskiej apteki wzięła numer i zadzwoni jak będzie dostawa. Chociaż tyle.
Co jestem w aptece to pytam, ale jeszcze nie trafiłam na maseczki, rękawiczki...prędzej w necie coś można znaleźć.
Od jutra mamy w biurze pracować w rękawiczkach których brak... home office też nie dla wszystkich bo nie ma tylu laptopów, ehhh

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
To chyba od szpitala zależy. Moja mama we Wrocławiu ma normalna wizytę kontrolna, mimo że w szpitalu onkologicznym są już przypadki koronawirusa.
Uparła się, że chce iść i nie odwiodę jeja cały czas sie modliłam, żeby odwołali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie nie wiadomo co lepsze dla twojej mamy iść bo trzeba, nie iść bo kronawirus....

Tutaj chodzi o klinikę w Gliwicach.
Kolega z pracy powinien iść na tą wizytę, bo "siedzi na bombie" - to dosyć skomplikowany przypadek raka....
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 17:51   #4419
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Myślę, że nie ma co liczyć na maseczki i rękawiczki w aptekach - raczej wszystkie moce produkcyjno-hurtowe idą do szpitali, klinik itd. A przynajmniej tak powinno być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 18:09   #4420
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Myślę, że nie ma co liczyć na maseczki i rękawiczki w aptekach - raczej wszystkie moce produkcyjno-hurtowe idą do szpitali, klinik itd. A przynajmniej tak powinno być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O maseczki w.aptece dopytuje od tygodnia, nie ma ani jednej sztuki:/
Z rękawiczkami za chwilę będzie podobny problem.
Myślę, że hitem.beda teraz te maseczki szyte z bawełny przez krawcowe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 18:19   #4421
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Myślę, że nie ma co liczyć na maseczki i rękawiczki w aptekach - raczej wszystkie moce produkcyjno-hurtowe idą do szpitali, klinik itd. A przynajmniej tak powinno być

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie wczoraj były rękawiczki nitrylowe w sieciówce - w Ziko. 100 rękawiczek M za 40 zł. Rzeczywiście takie info jest u mnie na osiedlowej grupie, pytania oczywiście kilka razy dziennie. Jeśli macie jakieś grupy zrzeszające osoby prywatne z okolic - tam szukajcie info. Trzeba jednak się pospieszyć. Maseczki wielorazowe też są szyte przez wiele osób i można znaleźć takie info na tych grupach. Być może lepiej to wygląda w dużych miastach.Ja sama rękawiczek nie dorwałam, ale też nie planuję już nigdzie wychodzić 2 tygodnie.


Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
To chyba od szpitala zależy. Moja mama we Wrocławiu ma normalna wizytę kontrolna, mimo że w szpitalu onkologicznym są już przypadki koronawirusa.
Uparła się, że chce iść i nie odwiodę jeja cały czas sie modliłam, żeby odwołali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To chyba zależy od potrzeb pacjenta. W jakiej sytuacji jest mama, to jest kontrola w trakcie czy po leczeniu, a jeśli po to ile czasu?
Mój ojciec ma odwołaną (Warszawa). Kontrolna po leczeniu, ale 'coś się dzieje'. Najgorsze jest to, że to miało być badanie kwalifikujące do operacji albo podtrzymujące decyzję o kontroli (dysplazja dużego stopnia). Liczę na to, że uda się nam załapać na prywatną wizytę do lekarza, który robi badanie, bo nie możemy iść do pierwszego lepszego.


Mam takie duże (60x30?) poduszki, ze sztywnego materiału na wierzchu. Mają jakieś nadruki. Były przechowywane w szafie, ale są stare, mają kilka lat. Czy można je gdzieś oddać do prania, czyszczenia? Chcę uszyć na nie pokrowce, ale chciałabym też je jakkolwiek oczyścić. Raczej mają jakąś gąbkę w środku?
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-01, 18:20   #4422
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;87713316]Tak z ciekawości, co byście zrobiły w mojej sytuacji?

Do bloku jakieś 2 miesiące temu wprowadziła się bardzo głośna rodzina. Bez kwarantanny też miałam głównie home office, więc nieustanne darcie się wpienia mnie niesamowicie... Wcześniej zaczynało się dopiero od popołudnia, pewnie wcześniej po prostu nie było nikogo w domu
Teraz jak dzieciaki nie chodzą do szkoły, to drą się dosłownie 24/7. Nie wiem czy nawet do rękoczynów nie dochodzi, bo są takie odgłosy walenia w ściany. Widziałam, że inni ludzie zostawiali kartki w klatce schodowej, żeby przestali tak krzyczeć... No ale takie karteczki to pewnie mają w głębokim poważaniu.
Pewnego dnia mocno przeginali i nawet po odgłosach znalazłam to mieszkanie, zapukałam, zapytałam czy coś się stało, że tu tak głośno. Oczywiście nie mój interes. Poradziłam się zastanowić czy nie mają problemów z relacjami w rodzinie, może jakaś terapia by się przydała. Za zamkniętymi drzwiami od razu zaczęło się od nowa, darcie się, bluzgi.

Nie chcę się przeprowadzać, ale takiego czegoś znosić też nie
Zawiadomić jakiś ośrodek pomocy społecznej, policję?[/QUOTE]Policja i zarządca budynku. Jeśli masz dobre stosunki z innymi sąsiadami to warto napisać skargę do zarządcy i poprosić sąsiadów o podpisy. Jeśli wynajmują, to warto też skontaktować się z właścicielem mieszkania, ale to może być trudne. [1=1110060bd2fa2752dc53950 4bcb5246e1c314d18_5eaf4d1 1e849a;87713453]To kwestia też tego, że jak wszystko się unormuje, to przecież kilka miesięcy potrwa "rozładowanie tego korka", bo nagle wszyscy będą chcieli zrobić sobie badania, których do tej pory nie mogli zrobić.

A bardzo wątpliwe, czy sytuacja wróci do normy w ciągu miesiąca, raczej dwóch-trzech.

Ja chciałam właśnie iść na kontrolę bo nie byłam chyba półtora roku, dwa, ale mi odwołali.

Moim zdaniem będziemy musieli nauczyć się z wirusem żyć, czyli również uruchomić ponownie np. gabinety lekarskie.[/QUOTE]Ja miałam kontrolować torbiele na jajnikach, miałam w kwietniu iść na usg ale teraz nie ma szans i nie wiadomo kiedy się dopcham jak już będzie w miarę bezpiecznie. Jeden plus że markery nowotworu jajnika wyszły negatywnie, inaczej pewnie bym wariowała z niepewności.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 18:27   #4423
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Dziękuję za odpowiedzi odnośnie maseczek, wygląda na to, że nie ma sensu szukać po aptekach, tylko samemu szyć lub zgłosić się do osoby prywatnej albo zakładu krawieckiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 18:35   #4424
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87713813]U mnie wczoraj były rękawiczki nitrylowe w sieciówce - w Ziko. 100 rękawiczek M za 40 zł. Rzeczywiście takie info jest u mnie na osiedlowej grupie, pytania oczywiście kilka razy dziennie. Jeśli macie jakieś grupy zrzeszające osoby prywatne z okolic - tam szukajcie info. Trzeba jednak się pospieszyć. Maseczki wielorazowe też są szyte przez wiele osób i można znaleźć takie info na tych grupach. Być może lepiej to wygląda w dużych miastach.Ja sama rękawiczek nie dorwałam, ale też nie planuję już nigdzie wychodzić 2 tygodnie.





To chyba zależy od potrzeb pacjenta. W jakiej sytuacji jest mama, to jest kontrola w trakcie czy po leczeniu, a jeśli po to ile czasu?
Mój ojciec ma odwołaną (Warszawa). Kontrolna po leczeniu, ale 'coś się dzieje'. Najgorsze jest to, że to miało być badanie kwalifikujące do operacji albo podtrzymujące decyzję o kontroli (dysplazja dużego stopnia). Liczę na to, że uda się nam załapać na prywatną wizytę do lekarza, który robi badanie, bo nie możemy iść do pierwszego lepszego.


Mam takie duże (60x30?) poduszki, ze sztywnego materiału na wierzchu. Mają jakieś nadruki. Były przechowywane w szafie, ale są stare, mają kilka lat. Czy można je gdzieś oddać do prania, czyszczenia? Chcę uszyć na nie pokrowce, ale chciałabym też je jakkolwiek oczyścić. Raczej mają jakąś gąbkę w środku?[/QUOTE]Mama już 3 rok jest pod kontrolą. Odpukać jest ok.
A co do poduszek to w każdej pralni to zrobisz, ostatnio płaciłam ok 35zl.
Nie wiem, czy teraz są otwarte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 18:39   #4425
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 18:42   #4426
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Mama już 3 rok jest pod kontrolą. Odpukać jest ok.
A co do poduszek to w każdej pralni to zrobisz, ostatnio płaciłam ok 35zl.
Nie wiem, czy teraz są otwarte.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To trzymam kciuki za wizytę. Myślę, że rzeczywiście jednak powinna zrezygnować, ale jesli nie możesz na nią wpłynąć to nie ma co się dręczyć. Powodzenia
Dzięki za radę. Napisałam i poszłam upchnąć do swojej pralki na pranie parowe. Na szczęście jakoś się zgięła xD Zobaczymy, jaki będzie efekt
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 19:26   #4427
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Szukam majtek/spodenek wyszczuplających. Jestem dość szczupla, ale w sukni ślubnej nieco odstaje mi brzuszek, chciałabym to zamaskować. Polecicie?

Wysłane z mojego moto g(7) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 19:43   #4428
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Wystawiłam na olx lodówkę za 990 zł, dodałam ogłoszenie okolo godziny 12 dziś i nadal nie zostało dodane, tylko widnieje komunikat, że ogłoszenie wymaga potwierdzenia.
Ale co to znaczy? Czy to ja powinnam dostać na maila jakiś link z powodzeniem czy ktoś z portalu musi to zatwierdzić i ja mam po prostu czekać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ktoś z portalu musi zatwierdzić.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 20:18   #4429
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Jeszcze mam pytanie co do tego, że do 18 roku życia nie można teraz wychodzić bez rodzica w domu. Taka osoba np. 16 letnia nie może wyjść nawet sama z psem? Co jeśli np. Rodzice pracują po 10h to takie dziecko nawet z psem nie może wyjść? Pytam tak z ciekawości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-01, 20:23   #4430
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Jeszcze mam pytanie co do tego, że do 18 roku życia nie można teraz wychodzić bez rodzica w domu. Taka osoba np. 16 letnia nie może wyjść nawet sama z psem? Co jeśli np. Rodzice pracują po 10h to takie dziecko nawet z psem nie może wyjść? Pytam tak z ciekawości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie może.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 20:43   #4431
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 20:48   #4432
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 10 712
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Treść usunięta
44fee507034f68ecff0b692d635bddccdf886c4e_65540ba289b10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 20:57   #4433
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też widziałam, po 20 zł.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 21:14   #4434
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Odnośnie maseczek to na jednorazowe ostatnio trafiłam w 2 aptekach (Warszawa) po 4-5 zł za sztukę. Chciałam wielokrotnego użytku to w jednej aptece Pani mi pokazuje kawałek plastiku z gumką i mówi, że mają tylko takie 49 zł za sztukę. Rękawiczki w pudełku 100 szt w 2 aptekach też były, 59 zł za opakowanie. Ceny kosmiczne. W końcu zamówiliśmy maseczki jednorazowe i wielorazowe na alieexpress, cena ok i wysyłka z Polski. Jedne już wysłane, czekamy. Nie zamierzam płacić za skrawek materiału 5 zł...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 21:31   #4435
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

O rękawiczki i maseczki popytajcie w hurtowniach kosmetycznych. Jedna z hurtowni z moim miescie na FB pisze o dostawach.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 22:09   #4436
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Maseczki spirytusy płyny i rękawiczki często pojawiają się w aptekach. Trzeba tylko trafić na dostawe

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-01, 23:11   #4437
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Nosicie te maseczki jak idziecie na zakupy?
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 00:57   #4438
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez rukolka Pokaż wiadomość
Nosicie te maseczki jak idziecie na zakupy?
Na zakupach tak, maseczki i rekawiczki.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 01:06   #4439
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Maseczki spirytusy płyny i rękawiczki często pojawiają się w aptekach. Trzeba tylko trafić na dostawe

No. Tylko słabo w pandemii latać po aptekach i szukać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-04-02, 06:43   #4440
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać, cz.53

Mam pytanie czy jest tu ktoś kto się przesiadł z Samsunga na Xiaomi?
Mam ten telefon od dwóch dni. Na początku miałam w nim taką fajną opcję że jak zjechałam w dół na głównym ekranie (w sensie takie ziiiit palcami do góry) to automatycznie wchodziłam w Google. Bardzo mi się to podobało. No i od wczoraj z jakiegoś powodu zamiast Google pokazuje mi się tam jakaś przeglądarka od xiaomi,w której co prawda da się ustawić żeby była podlaczona wyszukiwarka Google ale wygląda to już inaczej i mi się nie podoba. Kombinuje już na wszelkie sposoby jak to zrobić, ustawiłam już Google automatyczną przeglądarkę i wciąż nie wiem jak zrobić żeby było tak jak wcześniej. Ktokolwiek może mi jakoś pomóc?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-06 22:15:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:02.