Mamy Luty 2021 cz.II - Strona 81 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-28, 20:00   #2401
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Paczka z termoforem po paru dniach została wysłana.

Byłam zobaczyć te legginsy w lidlu dzisiaj i mnie zniechęcił ten pas na brzuch w innym kolorze.

Szczerze mówiąc jakbym była dzieckiem to nie chciałabym chyba gryźć tych drewnianych gryzaków tylko takie w których można zatopić ząbki typu sylikon czy kauczuk. Mam wrażenie, że te drewniane są po prostu modne i eko.
Ja zamówiłam tylko jeden, tak na próbę.
Myślę, że fajnie ten grzybek się sprawdzi, bowiem na swojej "główce" ma takie dwie wypustki, które dziecku przypominają odrobinę sutki mamusi Tak czytałam przynajmniej, ale wszystko i tak się okaże po urodzeniu dzidzi. Podobnie jak ze smoczkami, jednemu od razu jakiś przypasuje, a drugi będzie każdy smoczek wypluwał i każdy będzie be
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 20:44   #2402
NuFCia
Zadomowienie
 
Avatar NuFCia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 886
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Ja nigdy nie miałam z mamą zbyt dobrych relacji i nadal jest tak, że jak się widzimy to nie mam o czym z nią rozmawiać. Ale dzięki temu wiem czego nie chce robić i jakich błędów unikać ze swoją córką. Obecnie z tatą mam lepszy kontakt.

Szykuje koszyk na dobrych liskach i zastanawiam się czy zamówić jakąś przytulankę-szmatkę czy coś podobnego czy ta wydra z fisher price wystarczy.
A i czy zamawiacie już gryzaki? Lepsze kauczukowe, silikonowe czy drewniane?

Moja mama miała takie podejście przez swoją mamę i sobie postanowiła że będzie zupełnie inna. Nawet nieźle jej to wychodzi
Ja próbowałam z taką przytulanką-pieluszką ale syn w ogóle nie był zainteresowany takimi rzeczami.
U nas do gryzienia później troszkę hitem był grzybek Mombella Leży u rodziców i czasem go znajdzie. Zasysa tą wypustkę bez trzymania rękami. Tyle czasu minęło a mnie nadal to śmieszy
Jeszcze lubił ogryzać nogi żyrafki Sophie, mieliśmy jakieś takie gryzaki inne ale go nie interesowały. Potem jeszcze dostał zawieszkę do smoczka z silikonowymi kulkami to sobie czasem memlał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:37 ----------

Wanienkę polecam na stelażu
Ja miałam taką z rurką i spuszczaliśmy wodę do wanny bez zdejmowania jej ze stojaka. Wygodna opcja bo mąż mógłby wylewać ale czasem kąpałam młodego jak on późno wracał z pracy albo wyjeżdżał a dla mnie była za ciężka żeby podnieść, szczególnie krótko po porodzie. Miałam też taki stelaż ze zdejmowanym pokrowcem z siateczki ale mnie wkurzało zdejmowanie i pranie tego po każdym myciu. U rodziców miałam taki z plastiku to znowu było za śliskie żeby położyć na tym dziecko. Myłam tak że jedną ręką podtrzymywałam plecki i główkę a drugą myłam.
Właśnie mi się przypomniała pierwsza kąpiel w domu. Bałam się i moja mama go kąpała. Pod sam koniec się zesrał do wanny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
interior designer
food lover
NuFCia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 21:08   #2403
echme
Zakorzenienie
 
Avatar echme
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 440
Mamy Luty 2021 cz.II

W ogóle przeczytałam ostatnio wiele opinii że ciuszki z hm wypadają większe niż wskazuje rozmiar a moja ciuszkowa wyprawka to głównie rozmiary 62 z hm. Nie chciałabym żeby były dobre dopiero jak mała będzie miała pół roku Jak Wy uważacie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
22.07.2017 -
echme jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 21:15   #2404
kaewso
Rozeznanie
 
Avatar kaewso
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 576
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Widzę, że głównie polecacie normalne wanienki

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
Ja planuje kupić wanienkę. To wiadro do mnie nie przemawia.

W ogóle naszły mnie takie myśli że nie wiem czy dam radę z dzieckiem. Bo generalnie dzieci nie lubię, nie lubię ich towarzystwa i mnie denerwują ale decyzja o posiadaniu własnego była przemyślana i córka jest bardzo wyczekana przez nas. No ale znowu zaczynam się bać że opieka nad dzieckiem mnie przerośnie, że stracę tą cała niezależność.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że to normalne. Pewnie wiele kobiet w ciąży tak ma. Nie martw się, to wszystko na pewno przyjdzie z czasem. Słyszałam, że jak dziecko się urodzi, to prostu nie wiadomo skąd, ale wie się jak nim zaopiekować, że to wszystko samo przychodzi. Myślę, że będziemy wszystkie dobrymi mamami
Na pewno będzie inaczej i różne plany trzeba będzie dostosować do dziecka, ale myślę, że da się znaleźć czas dla siebie i tak wszystko poukładać, żeby był czas na wszystko.

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Mam wyniki. Już się stresuje bo mam podwyższone bakterie w moczu. Wujek google nastraszył
Morfologia wyszła podobnie jak poprzednio

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Nie martw się na zapas. Kiedy masz wizytę u lekarza?

Cytat:
Napisane przez marga_zg Pokaż wiadomość
Od razu ta największa wanienka i stelaż. Wiaderko na krótko starcza i potem i tak będziesz musiała kupić wanienkę. A jak się boisz kąpać takiego malucha to są takie specjalne "krzesełka-wkładki" do wanny.
Na pewno będę się bać kąpać, bo to nasze pierwsze dziecko i jeszcze nigdy nie kąpałam takiego maleństwa.
Nad wiaderkiem zastanawiałam się, bo czytałam, że dziecku jest lepiej, cieplej (całe zanurzone w wodzie) i pozycja podobna do tej w brzuchu mamy.

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Co do wyderki to się zastanawiam czy nie zamówić, na allegro jest teraz za 110zl i dostawa za 0zl ale trzeba mieć allegro Smart, ja wykupiłam za 9zl, zrobiłam z 5 zamówień przy okazji darmowej dostawy i lekkich obniżek i nie wiem czy to nie za szybko
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polecam wykupienie allegro smart na cały rok. To kosztuje 50 zl, więc właściwie po 5 zamówieniach już Ci się zwraca. My mamy od 2 lat i na wysyłkach zaoszczędziliśmy już ponad 2,5 tys. zł. Wszystko co się da zamawiamy na allegro, oszczędność kasy (taniej niż stacjonarnie) i czasu na dojazd do sklepu i szukanie w sklepie.

Cytat:
Napisane przez NuFCia Pokaż wiadomość
Wanienkę polecam na stelażu
Ja miałam taką z rurką i spuszczaliśmy wodę do wanny bez zdejmowania jej ze stojaka. Wygodna opcja bo mąż mógłby wylewać ale czasem kąpałam młodego jak on późno wracał z pracy albo wyjeżdżał a dla mnie była za ciężka żeby podnieść, szczególnie krótko po porodzie. Miałam też taki stelaż ze zdejmowanym pokrowcem z siateczki ale mnie wkurzało zdejmowanie i pranie tego po każdym myciu. U rodziców miałam taki z plastiku to znowu było za śliskie żeby położyć na tym dziecko. Myłam tak że jedną ręką podtrzymywałam plecki i główkę a drugą myłam.
Właśnie mi się przypomniała pierwsza kąpiel w domu. Bałam się i moja mama go kąpała. Pod sam koniec się zesrał do wanny


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ooo fajny patent z tą rurką
Trzymanie niemowlaka jedną ręką i mycie drugą to na razie brzmi dla mnie jak abstrakcja. Ale może to faktycznie nie będzie takie trudne jak się teraz wydaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaewso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 21:21   #2405
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Kaewso masz rację z tym allegro Smart pierwszy raz skorzystałam teraz bo miałam dużo zamówień od różnych sprzedawców i nie chciałam tyle płacić za dostawy i jestem bardzo zadowolona wykorzystam ten mies na max i chyba puszcze już wszystkie paczki. A wyderka zamówiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 21:22   #2406
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez echme Pokaż wiadomość
W ogóle przeczytałam ostatnio wiele opinii że ciuszki z hm wypadają większe niż wskazuje rozmiar a moja ciuszkowa wyprawka to głównie rozmiary 62 z hm. Nie chciałabym żeby były dobre dopiero jak mała będzie miała pół roku Jak Wy uważacie?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja kupować ubranka dla Młodego z H&m zaczęłam jakoś od rozmiaru 86 i to faktycznie duże ubrania. Jeszcze na wiosnę/lato brałam mu w hm 86, gdzie ze smyka i innych sklepów już 92. Teraz w zamawiam mu hm 92, a z innych 98 🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 21:40   #2407
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Kaewso masz rację z tym allegro Smart pierwszy raz skorzystałam teraz bo miałam dużo zamówień od różnych sprzedawców i nie chciałam tyle płacić za dostawy i jestem bardzo zadowolona wykorzystam ten mies na max i chyba puszcze już wszystkie paczki. A wyderka zamówiona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kusi mnie ta wyderka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-28, 21:51   #2408
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Co do relacji z rodzicami, to od zawsze mam w mamie przyjaciółkę. Także będę dążyć do tego samego z moją córką (jak to brzmi ). Natomiast mam całkiem inne podejście do wychowania, jedzenia i życia niż moja mama i to nas poróżnia często w rozmowach. I szczerze, chyba będę się bała zostawić małą z moją mamą (przez te jej poglądy o wypłakaniu się dziecka, a później kwestię zdrowego żywienia).

Ja będę miała wanienkę. To wiaderko ponoć zachwalane,ale ja się przekonać do tego nie mogę.

Co do "zabawek" to mam w koszyku w Liskach książeczkę kontrastową, książeczki szeleszczące i z tasiemkami, piłeczki sensoryczne, trzy różne gryzaki, osmiornice kontrastową.

Jeżeli chodzi i ubrania z HM to tak jak kiedyś wstawiałam zdjęcie na grupie. HM w przypadku pajacy jest większy. Jak przymierzylam body do siebie z HM i smyka to były bardzo podobne. Więc nie wiem od czego to zależy🤷☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Kusi mnie ta wyderka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już nie wiem czy brać wyderkę czy królika od whisbear

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 21:51   #2409
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Kusi mnie ta wyderka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie też kusiła zamiast kupić co najważniejsze to wyderke zamawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 21:56   #2410
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Paulina1671 Pokaż wiadomość
Mnie też kusiła zamiast kupić co najważniejsze to wyderke zamawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyderka toż to najważniejszy element wyprawki jest!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-28, 22:09   #2411
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

W ogóle weszłyśmy z małą w wyższy stopień wtajemniczenia od dzisiaj. Zaczynam czuć jej ruchy nawet wtedy kiedy chodzę czy stoję. Wcześniej czułam jak tylko leżałam albo siedziałam
Swoją drogą,chyba jej się urosło albo przytyło bo czuje jak w całej okazałości rzuca mi się po macicy, jakbym miałam małego potwora w brzuchu (wcześniej była bardziej subtelna).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-29, 04:57   #2412
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Z tym hm to zależy. U mnie body 62 że smyka jest większe..

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 06:40   #2413
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Co do relacji z rodzicami, to od zawsze mam w mamie przyjaciółkę. Także będę dążyć do tego samego z moją córką (jak to brzmi ). Natomiast mam całkiem inne podejście do wychowania, jedzenia i życia niż moja mama i to nas poróżnia często w rozmowach. I szczerze, chyba będę się bała zostawić małą z moją mamą (przez te jej poglądy o wypłakaniu się dziecka, a później kwestię zdrowego żywienia).

Ja będę miała wanienkę. To wiaderko ponoć zachwalane,ale ja się przekonać do tego nie mogę.

Co do "zabawek" to mam w koszyku w Liskach książeczkę kontrastową, książeczki szeleszczące i z tasiemkami, piłeczki sensoryczne, trzy różne gryzaki, osmiornice kontrastową.

Jeżeli chodzi i ubrania z HM to tak jak kiedyś wstawiałam zdjęcie na grupie. HM w przypadku pajacy jest większy. Jak przymierzylam body do siebie z HM i smyka to były bardzo podobne. Więc nie wiem od czego to zależy🤷♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:51 ---------- Poprzedni post napisano o 22:50 ----------

Ja już nie wiem czy brać wyderkę czy królika od whisbear

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja biorę króliczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 07:28   #2414
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Wypakowałam ubranka Bobka do szafki. Będzie co przeglądać i sortować. Chyba muszę jakieś filmiki obejrzeć jak się takie ubranka składa, bo póki co umiem tylko zwinąć w kulkę.

Wczoraj przed nosem przeszła nam super okazja na dostawkę Chicco. TŻ czekał, aż ja pooglądam ogłoszenie itd., napisaliśmy wieczorem i dostaliśmy odpowiedź, że już nieaktualne. Powiedziałam mężowi, że już wie na czym nam zależy w tej dostawce, więc jak widzi jakąś okazję to niech od razu działa bez czekania na mnie. Zwłaszcza, że ze względu na pracę jest ciągle przy komputerze i może szybko reagować.

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2020-09-28 23.11.26-1.jpg (112,0 KB, 52 załadowań)
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 07:33   #2415
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Wypakowałam ubranka Bobka do szafki. Będzie co przeglądać i sortować. Chyba muszę jakieś filmiki obejrzeć jak się takie ubranka składa, bo póki co umiem tylko zwinąć w kulkę.



Wczoraj przed nosem przeszła nam super okazja na dostawkę Chicco. TŻ czekał, aż ja pooglądam ogłoszenie itd., napisaliśmy wieczorem i dostaliśmy odpowiedź, że już nieaktualne. Powiedziałam mężowi, że już wie na czym nam zależy w tej dostawce, więc jak widzi jakąś okazję to niech od razu działa bez czekania na mnie. Zwłaszcza, że ze względu na pracę jest ciągle przy komputerze i może szybko reagować.



.
O kurcze ile ciuszków! To ja mam przy Tobie takie absolutne minimum jakie to rozmiary?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 07:33   #2416
adhoc
Zadomowienie
 
Avatar adhoc
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 1 326
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Hejka!
Ja miałam różne relacje z mamą. Wiadomo dojrzewałam, miałam różne głupie pomysły... Ale zawsze była pierwszą osobą do której szlam z problemem, czy radością i też traktowałam jak przyjaciółkę. W zasadzie jedyna prawdziwa . Moja mama urodziła mnie w wieku 37 lat i była bardziej postępowa i tolerancyjna jeśli chodziło o wychowanie niż niejedna młodsza mama moich koleżanek. I nigdy nie zapomnę jak opowiadałam koleżankom jak rozmawiam z mamą o wszystkim (lub co mi mama w danej sprawie doradziła) a one mówiły, że nigdy nie miały takich relacji i że mi zazdroszczą mamy. Najlepsze jest to, że moi bracia też zwierzali się mamie i ze wszystkim do niej przychodzili, problemem,radością... I marzę o tym by choć w połowie być tak cudowną, wspierająca i cierpliwa mamą dla moich dzieci..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
adhoc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 07:37   #2417
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Wypakowałam ubranka Bobka do szafki. Będzie co przeglądać i sortować. Chyba muszę jakieś filmiki obejrzeć jak się takie ubranka składa, bo póki co umiem tylko zwinąć w kulkę.

Wczoraj przed nosem przeszła nam super okazja na dostawkę Chicco. TŻ czekał, aż ja pooglądam ogłoszenie itd., napisaliśmy wieczorem i dostaliśmy odpowiedź, że już nieaktualne. Powiedziałam mężowi, że już wie na czym nam zależy w tej dostawce, więc jak widzi jakąś okazję to niech od razu działa bez czekania na mnie. Zwłaszcza, że ze względu na pracę jest ciągle przy komputerze i może szybko reagować.

.
Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość
Widzę, że głównie polecacie normalne wanienki



Myślę, że to normalne. Pewnie wiele kobiet w ciąży tak ma. Nie martw się, to wszystko na pewno przyjdzie z czasem. Słyszałam, że jak dziecko się urodzi, to prostu nie wiadomo skąd, ale wie się jak nim zaopiekować, że to wszystko samo przychodzi. Myślę, że będziemy wszystkie dobrymi mamami
Na pewno będzie inaczej i różne plany trzeba będzie dostosować do dziecka, ale myślę, że da się znaleźć czas dla siebie i tak wszystko poukładać, żeby był czas na wszystko.



Nie martw się na zapas. Kiedy masz wizytę u lekarza?



Na pewno będę się bać kąpać, bo to nasze pierwsze dziecko i jeszcze nigdy nie kąpałam takiego maleństwa.
Nad wiaderkiem zastanawiałam się, bo czytałam, że dziecku jest lepiej, cieplej (całe zanurzone w wodzie) i pozycja podobna do tej w brzuchu mamy.



Polecam wykupienie allegro smart na cały rok. To kosztuje 50 zl, więc właściwie po 5 zamówieniach już Ci się zwraca. My mamy od 2 lat i na wysyłkach zaoszczędziliśmy już ponad 2,5 tys. zł. Wszystko co się da zamawiamy na allegro, oszczędność kasy (taniej niż stacjonarnie) i czasu na dojazd do sklepu i szukanie w sklepie.



Ooo fajny patent z tą rurką
Trzymanie niemowlaka jedną ręką i mycie drugą to na razie brzmi dla mnie jak abstrakcja. Ale może to faktycznie nie będzie takie trudne jak się teraz wydaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Wypakowałam ubranka Bobka do szafki. Będzie co przeglądać i sortować. Chyba muszę jakieś filmiki obejrzeć jak się takie ubranka składa, bo póki co umiem tylko zwinąć w kulkę.



l
Może jakieś pojemniczki kupić do tej komody. Takie wysuwane. I w jednej trzymać body, w kolejnym bluzeczki. Nie wiem czy zrozumiałe napisałam


Cytat:
Napisane przez kaewso Pokaż wiadomość

Nie martw się na zapas. Kiedy masz wizytę u lekarza?
.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
8 października

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 07:45   #2418
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
O kurcze ile ciuszków! To ja mam przy Tobie takie absolutne minimum jakie to rozmiary?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
56 i 60, jakieś 68 też się tam trafiły, ale nie przeglądałam jeszcze wszystkiego ubranko po ubranku. Body (głównie na długi rękaw), pajace, śpiochy i półśpiochy, spodenki, czapeczki, skarpetki.
Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Może jakieś pojemniczki kupić do tej komody. Takie wysuwane. I w jednej trzymać body, w kolejnym bluzeczki. Nie wiem czy zrozumiałe napisałam
To jest na razie wrzucone na roboczo, żeby nie stało w torbach. Oczywiście musimy pomyśleć nad jakimś funkcjonalnym ułożeniem, pewnie do sypialni wskoczy nam jakaś komoda (bo na zdjęciu jest regał w pokoju, które obecnie jest biurem męża, a docelowo będzie pokojem Bobka) i tam przeniesiemy ubrankach aktualnie używane.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 08:23   #2419
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
56 i 60, jakieś 68 też się tam trafiły, ale nie przeglądałam jeszcze wszystkiego ubranko po ubranku. Body (głównie na długi rękaw), pajace, śpiochy i półśpiochy, spodenki, czapeczki, skarpetki.





To jest na razie wrzucone na roboczo, żeby nie stało w torbach. Oczywiście musimy pomyśleć nad jakimś funkcjonalnym ułożeniem, pewnie do sypialni wskoczy nam jakaś komoda (bo na zdjęciu jest regał w pokoju, które obecnie jest biurem męża, a docelowo będzie pokojem Bobka) i tam przeniesiemy ubrankach aktualnie używane.
Ja mam wszystko w komodzie i tak jest chyba najwygodniej. Ewentualnie komoda + organizery.


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Z tych książek.ciazowych to która najlepsza? Możecie już coś polecić?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-29, 08:30   #2420
Francesc_a
Zakorzenienie
 
Avatar Francesc_a
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 798
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Dzień dobry
Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Ja biorę króliczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A zamówiłaś już może?
Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Wypakowałam ubranka Bobka do szafki. Będzie co przeglądać i sortować. Chyba muszę jakieś filmiki obejrzeć jak się takie ubranka składa, bo póki co umiem tylko zwinąć w kulkę.

Wczoraj przed nosem przeszła nam super okazja na dostawkę Chicco. TŻ czekał, aż ja pooglądam ogłoszenie itd., napisaliśmy wieczorem i dostaliśmy odpowiedź, że już nieaktualne. Powiedziałam mężowi, że już wie na czym nam zależy w tej dostawce, więc jak widzi jakąś okazję to niech od razu działa bez czekania na mnie. Zwłaszcza, że ze względu na pracę jest ciągle przy komputerze i może szybko reagować.

.
Ale to ekstra wygląda! Ja mam póki co wszystko w siatkach i w różnych szafach pochowane
Wydaje mi się, że każdy ma różne sposoby składania,także luz. Możesz zwijać w kulkę
Co do szafy, to wydaje mi się że szafa na rzeczy maluszka jest super, bo w komodzie chciałabym trzymać najpotrzebniejsze rzeczy (z racji tego,że na komodzie będzie przewijak).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Francesc_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 08:33   #2421
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Do tz zadzwonił mój były szef. W sumie jest daleka rodzina tz. Do szefa dzwonili z urzędu pracy bo nie mogli się ze mną skontaktować. Mój telefon chyba ma alergię na stacjonarne numery tylko czemu szef do tz zadzwonił a nie do mnie? Tak unikają kontaktu

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 08:36   #2422
lausanne
Wtajemniczenie
 
Avatar lausanne
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 2 162
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Echme potwierdzam że ubrania z hm są większe. Nie tylko dla noworodkow. Potem też tak jest. Akurat tam nigdy nie kupuję w ciemno, zawsze ciągnę dzieciaki na przymiarki i zwykle bierzemy rozmiar mniejszy niż standardowo w innych sklepach

Kaewso nie martw się! to moje trzecie dziecko a też nie będę kąpać sama od razu Zawsze pierwsze dwa tygodnie kąpał u mnie mąż i nie mam zamiaru tego zmieniać. Boję się zawsze że dziecko mi się wyślizgnie z ręki ak mydło Zwłaszcza jak woda jest z emolium czy olejkiem migdałowym. Mąż ma wielkie łapy to jakoś trzyma pewniej dzieciaczka

Zapisałam się do szkoły rodzenia na moim osiedlu. I tu przyjemne zaskoczenie. Szkoła jest darmowa, działa normalnie nie online i jeszcze można przychodzić z partnerem mimo korony!

Poza tym muszę zrobić echo serca płodu ze względu na wywiad i nagle okazuje się że to nie takie proste

Co do relacji z mamą to ze swoją mam koszmarne stosunki. Dopiero przy mamie męża ogarnęłam że może to wyglądać inaczej, choć trochę nam to zajęło. Teraz staram się z córcią jak mogę ale to chwilami takie trudne, żeby przerwać nawyki utrwalane tyle lat na linii matka-córka. Czasem łapię się że robię dokładnie co moja matka i wtedy potrafię wyć pół nocy, żeby następnego dnia znów wstać i próbować lepiej.
lausanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 08:54   #2423
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Wrzucam porównanie 62. Białe to smyk, beżowe hm, a toy story jest z tesco

Tescowe jest na grubaska chyba i sporo krótsze, natomiast smyk i hm prawie identyczne.

Loteria z tymi ciuszkami. IMG_20200929_095011.jpgIMG_20200929_095016.jpgIMG_20200929_095128.jpgIMG_20200929_095147.jpg

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 08:56   #2424
Nairobi89
Zakorzenienie
 
Avatar Nairobi89
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 4 297
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Francesc_a Pokaż wiadomość
Dzień dobry A zamówiłaś już może? Ale to ekstra wygląda! Ja mam póki co wszystko w siatkach i w różnych szafach pochowane
Wydaje mi się, że każdy ma różne sposoby składania,także luz. Możesz zwijać w kulkę
Co do szafy, to wydaje mi się że szafa na rzeczy maluszka jest super, bo w komodzie chciałabym trzymać najpotrzebniejsze rzeczy (z racji tego,że na komodzie będzie przewijak).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze nie planuje grudzień-styczeń i musze zdecydowac ktory wybrac czy szary czy beżowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

Cytat:
Napisane przez mansikkaa Pokaż wiadomość
Do tz zadzwonił mój były szef. W sumie jest daleka rodzina tz. Do szefa dzwonili z urzędu pracy bo nie mogli się ze mną skontaktować. Mój telefon chyba ma alergię na stacjonarne numery tylko czemu szef do tz zadzwonił a nie do mnie? Tak unikają kontaktu

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
O wesoło jakie kombinacje a co urzad pracy chcial od Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Małe czyny, które robisz, są lepsze, niż wielkie, które planujesz.
Nairobi89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 08:57   #2425
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
Ja mam wszystko w komodzie i tak jest chyba najwygodniej. Ewentualnie komoda + organizery.


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:23 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Z tych książek.ciazowych to która najlepsza? Możecie już coś polecić?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja polecam na razie Mamy dla mamy, czytam na razie 1 tom i jwst bardzo przystępnie napisana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 08:58   #2426
mansikkaa
Zakorzenienie
 
Avatar mansikkaa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Mazury/Podlasie
Wiadomości: 31 034
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez Nairobi89 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie planuje grudzień-styczeń i musze zdecydowac ktory wybrac czy szary czy beżowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:56 ----------

O wesoło jakie kombinacje a co urzad pracy chcial od Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo nie mogli się dodzwonić a chcieli wyznaczyć termin kiedy mam potwierdzić gotowość do pracy. I to tyle.

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
__________________
Każdy z nas jest aniołem o jednym tylko skrzydle.
Możemy wzlecieć tylko dopiero wtedy,
gdy obejmiemy się wzajemnie.
Luciano de Crescenzo


D

48-2015
57-2016
mansikkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 08:58   #2427
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez paula1456 Pokaż wiadomość
Ja polecam na razie Mamy dla mamy, czytam na razie 1 tom i jwst bardzo przystępnie napisana

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A masz porównanie do "w oczekiwaniu na dziecko"? Bo ja przejrzałam w empiku i nie byłam przekonana czy będzie się ją dobrze czytało..

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 09:00   #2428
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Cytat:
Napisane przez lausanne Pokaż wiadomość
Echme potwierdzam że ubrania z hm są większe. Nie tylko dla noworodkow. Potem też tak jest. Akurat tam nigdy nie kupuję w ciemno, zawsze ciągnę dzieciaki na przymiarki i zwykle bierzemy rozmiar mniejszy niż standardowo w innych sklepach

Kaewso nie martw się! to moje trzecie dziecko a też nie będę kąpać sama od razu Zawsze pierwsze dwa tygodnie kąpał u mnie mąż i nie mam zamiaru tego zmieniać. Boję się zawsze że dziecko mi się wyślizgnie z ręki ak mydło Zwłaszcza jak woda jest z emolium czy olejkiem migdałowym. Mąż ma wielkie łapy to jakoś trzyma pewniej dzieciaczka

Zapisałam się do szkoły rodzenia na moim osiedlu. I tu przyjemne zaskoczenie. Szkoła jest darmowa, działa normalnie nie online i jeszcze można przychodzić z partnerem mimo korony!

Poza tym muszę zrobić echo serca płodu ze względu na wywiad i nagle okazuje się że to nie takie proste

Co do relacji z mamą to ze swoją mam koszmarne stosunki. Dopiero przy mamie męża ogarnęłam że może to wyglądać inaczej, choć trochę nam to zajęło. Teraz staram się z córcią jak mogę ale to chwilami takie trudne, żeby przerwać nawyki utrwalane tyle lat na linii matka-córka. Czasem łapię się że robię dokładnie co moja matka i wtedy potrafię wyć pół nocy, żeby następnego dnia znów wstać i próbować lepiej.
Super, że znalazlas taką szkołę rodzenia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 09:42   #2429
Paulina1671
Zadomowienie
 
Avatar Paulina1671
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 550
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Hej widziałam temat komoda czy szafa na ubranka, u nas narazie ubranka są wszędzie gdzie mogły wejść ale właśnie zamówiłam jeszcze komodę, mam nadzieję że szybko przyjdzie bo miałam wybrać innego kuriera niż wybrałam oczywiście po zapłacie ogarnęłam mam tam zamiar pakować tylko ubranka rozmiarami, każdy rozmiar na jedna/dwie półki tak żeby tż wiedział w co ma ubierać. No i jedna szafę zostawiam dla małego na jego rzeczy. Idę jutro na wyprawę do galerii to pewnie coś mu nakupuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:41 ----------

Aa i śpiworek będzie chyba dziś do odbioru i ubranka z vinted

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Paulina1671 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-29, 10:39   #2430
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Mamy Luty 2021 cz.II

Ja mam i komode i taki regalik na wszelkie kosmetyki i ogromną szafę, która w weekend udało się oprożnic, wiec sporo mam miejsce na ubranka i zabawki dla dzidzi
W tygodniu złożymy z Tż łóżeczko i wyczyscimy je i będziemy się zastanawiać jak meble w pokoju poustawiac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018

paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-04 16:24:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.