problem z pęcherzem - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-05-05, 17:12   #1
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397

problem z pęcherzem


Hej! Mam taki nietypowy problem a mianowicie z pęcherzem. Od miesiąca mam problem z parciem na pecherzem. Robiłam badanie ogolne moczu, posiew i YSG pęcherza i nic nie wykazało a cały czas mam takie same objawy. Nie mogę wspolzyc, ani miec badania ginekologicznego bo od środka jak naciskam sobie to mi sie chce sikać. Jak się wysikam z trudnością (nie umiem rozpocząć sikania - mam napięcie mięśni dna miednicy) to za sekundę, dwie znowu chce mi się do toalety. Mogłabym tam zamieszkać. Jak siedzę to mam pelny pęcherz a wysikam zaledwie trochę :/ Czasem mam tak ze mi się tak chce sikac a nie wysikam bo nie mam czym, ale cały czas coś mi napiera na pęcherz.
A najgorzej ze jak siedzę to mam uczucie takiego balonu w pęcherzu i jak naciskam od środka to już masakra....
Może to jakaś bakteria w cewce moczowej i leki jakies pomogą. W przyszlym tygodniu mam urologa umowionego. Moze cos pomoze. Mma nadzieje ... Juz nie mam pomyslu co to moze byc... a Wy? Pomożecie coś?
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 10:40   #2
olka922
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 355
Dot.: problem z pechęrzem

Jeśli chodzi o pęcherz to też mam pewne problemy od jakiegoś czasu. Kiedyś mój pęcherz był naprawdę pojemny, a teraz mocno mi się chce sikać jak w pęcherzu jest mało moczu. I co jeszcze dziwne, mam tak, że np. jak siedzę sobie to nie odczuwam parcia na pęcherz a jak wstanę z krzesła to po chwili nagle zachciewa mi się dopiero sikać, a siedząc tak tego nie odczuwałam tylko po wstaniu. Niestety też w ostatnim czasie zdarza mi się, że już nie wytrzymam do ubikacji i trochę popuszczę mimo że pęcherz nie jest przepełniony. To mnie w sumie najbardziej martwi.
olka922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-07, 23:40   #3
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: problem z pęcherzem

ja już nie wiem co zrobić bo wszystkie badania są w porządku a mam takie parcie od środka. Nie wiem skąd i kiedy się to pojawiło mogę napisać na priv?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 06:54   #4
arbuzik9194
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-04
Wiadomości: 10
Dot.: problem z pęcherzem

Opis pasuje do infekcji dróg moczowych. Polecam urofuraginum.
arbuzik9194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-09, 08:42   #5
kreolkaa
Rozeznanie
 
Avatar kreolkaa
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 953
Dot.: problem z pęcherzem

Cytat:
Napisane przez arbuzik9194 Pokaż wiadomość
Opis pasuje do infekcji dróg moczowych. Polecam urofuraginum.
Skoro w posiewie nic nie wychodzi to raczej nie jest to zapalenie pęcherza. Bardziej coś w rodzaju pęcherza nadreaktywnego

Czasami ból pęcherza czy parcie na mocz jest spowodowane problemami z jelitami. Trudno cokolwiek doradzić bez specjalisty
kreolkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 09:28   #6
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: problem z pęcherzem

Brałam już urofuraginum i nie działa. Ja myślę że jeszcze może być to spowodowane tymi moimi zapachami. Bardzo się zawsze musiałam wysilać i może mi się osłabiły też mięśnie pecherza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-12, 18:37   #7
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: problem z pęcherzem

Jeżeli nie urolog to może fizjoterapeuta uroginekologiczny by pomógł?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-13, 06:22   #8
Babel1991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 397
Dot.: problem z pęcherzem

No właśnie też o tym myślałam bo zawsze miałam spięte mięśnie i nie umiałam tego rozluźnić przy sikaniu ani wyproznianiu i wyproznialam się na siłę i może stąd osłabienie zbyt spietych miesni i z rezultacie parcie na mocz które nie mogę się pozbyć bo mam stres że mam taki problem i koło się zamyka :/ A Jeszce padłem przy wyproznianiu i taki oto problem:/ że nie mogę ani być badana ginekologiczne ani wspolzuc bo to parcie na sikania mam :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Babel1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-28, 12:58   #9
boruszek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 2
Dot.: problem z pęcherzem

Dziewczyny, współczuje Wam i sobie przypomniałam jakie ja miałam problemy z pęcherzem i to odkąd byłam nastolatka. Furagina szła kilka razy w roku. Czego ja nie brałam, antybiotyki kuracje z żurawiny itp, nasiadówki nic nie pomagało. A jak doszło współżycie to problemy były jeszcze częstsze. Trafiłam po porodzie na jednego naturoterapeute, który mi pomógł i pożegnałam się z problem raz ma zawsze. Leczyłam amerykańskimi nutraceutykami
boruszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-28 13:58:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.