Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-19, 18:38   #181
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88908992]

I powiem jeszcze tak, że ja nie rozumiem kobiet, które szły w marszu pt. Wybór nie zakaz i się z niego wycofały, bo lgbt. W tym momencie stają po stronie tylko swoich praw, a nie praw wszystkich ludzi. Dla mnie wybór nie zakaz dotyczy wszystkich ludzi. Żeby każdy miał wybór jeśli chodzi o jego życie, żeby każdy był równy wobec prawa, nie tylko jakaś pojedyncza grupa. Jeślite kobiety walczą o swoją wolność to czemu się wycofują jeśli przyłączyły się do nich osoby, które chcą wyboru też dla siebie?

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka


Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Wiecie,że najsmutniejsze jest to że to już było i to wcale nie tak dawno. Marzec 1968. Do protestów studentów nie chcieli się przyłączyć robotnicy. Potem robotnicy protestowali też samotnie. I ile jeszcze lat było trzeba, żeby się zjednoczyć w protestach przeciw zniewalającej obywateli władzy...
Polak i przed szkodą i po szkodzie głupi...
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:39   #182
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
Czyli teściowa Cie wrobila

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teściowa nikomu nic nie podawała do wiadomości. Sami między sobą przekazują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:40   #183
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
To mój ojciec chyba jest jak oni, chociaż co muszę szczerze przyznać - dla swoich pracowników też jest taki pomocny jak dla księdza, jak obcokrajowiec od niego jedzie do swojego kraju to każe mi poszukać dobrych prezentów dla jego żony i dzieci, bo się na tym znam, mają urlopy na swoje święta, zawsze premie przed itd. Na zwierzęta też nigdy mi nie żałował, jak byłam dzieckiem, dzikom w lecznicy wozi skrzynki z owocami itd. . Mi się wydaje, że tata po prostu taki ma charakter, lubi się dzielić. I to on przygarnąl te nasze pięć psów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie takie pomaganie ludziom czy innym stworzeniom w gorszej sytuacji od siebie jest bardzo chwalebne, w ogóle to jak ktoś traktuje swoich podwładnych czy pracowników najniższego szczebla, "słabszych" od siebie.
Dlatego dziwi mnie, że ktoś kieruje swoje zasoby "pomagając" księdzu, któremu raczej bieda nie grozi albo budując kolejne, niepotrzebne świątynie (nie mówię tutaj konkretnie o Twoim tacie, który najwyraźniej po prostu lubi dawać, obdarowywać, w tym księdzu, którego zapewne lubi). Bardziej ludzkie wydaje mi się dzielenie z tymi, którzy nic nie mają.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:42   #184
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Teściowa nikomu nic nie podawała do wiadomości. Sami między sobą przekazują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To mnie zaskoczyłaś
To u mnie to nie dziala, inna parafia, inny dekanat, inna dziecezja /archidiecezja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:54   #185
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Przy takich komentarzach słyszę głos Krystyny Czubówny
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 18:56   #186
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Serio coś takiego funkcjonuje? Jakoś trudno mi uwierzyć, że księża wyczytują nazwiska parafian, którzy nie dają hajsu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W miastach raczej nie, ale na wsi to wcale nie jest takie rzadkie. Moja rodzina mieszka w małej wsi pod Poznaniem, ich parafia obejmuje jeszcze kilka innych małych wsi i większość mieszkańców jest mocno zaangażowana w życie parafii.
Jak byłam u nich na pogrzebie cioci to zastanawiałam się czemu przez pół mszy ludzie podchodzili do stolika przy którym siedział mój kuzyn, po mszy okazało się że zamawiali msze w intencji zmarłej - ksiądz wyczytywał że np. jedną mszę za 50 zł wykupili: tu szereg imion i nazwisk, ileś mszy za 150 zł wykupili:... A cały miesiąc za ileś tam wykupili jeszcze inni. Niby nie wyczytał tych którzy nie dali, ale słyszałam na stypie jak ludzie rozmawiali że ktoś tam nie dał bo go ksiądz nie wyczytał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:00   #187
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2021-09-19 o 19:03
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 19:02   #188
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Dziwią mnie kursy, szkolenia, szkoły adresowane tylko do kobiet. Np. szkoła jazdy dla kobiet, akademia programowania dla kobiet, konferencja kobiety w XYZ itd.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:03   #189
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:05   #190
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 143
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy
Ta reklama pokazywana jest pod 19 683 postami tego użytkownika na forum.
Jak założyć taką reklamę? (klik!

I nie ma takiej strony.
5bf57317973e1ec9b234fe526a30a88e7776b256_61f1e0a91bf13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:05   #191
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie mówię o kursach finansowanych z UE (choć tutaj też mnie to dziwi, ale no cóż) ale normalnych, komercyjnych szkołach i szkoleniach.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 19:05   #192
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dla mnie takie pomaganie ludziom czy innym stworzeniom w gorszej sytuacji od siebie jest bardzo chwalebne, w ogóle to jak ktoś traktuje swoich podwładnych czy pracowników najniższego szczebla, "słabszych" od siebie.
Dlatego dziwi mnie, że ktoś kieruje swoje zasoby "pomagając" księdzu, któremu raczej bieda nie grozi albo budując kolejne, niepotrzebne świątynie (nie mówię tutaj konkretnie o Twoim tacie, który najwyraźniej po prostu lubi dawać, obdarowywać, w tym księdzu, którego zapewne lubi). Bardziej ludzkie wydaje mi się dzielenie z tymi, którzy nic nie mają.
Wiem. Co do Kościoła, bo pytałaś jak mogę tam bywać z takim fisiem na punkcie zwierząt, ja do instytucji też mam dużo zastrzeżeń, i w ogóle do różnych ich nakazów, zakazów. Chodzę tam tylko ze względu na wiarę, jest mi to potrzebne, pomaga mi zachować wewnętrzną równowagę, spokój i poczucie harmonii w tym zabieganym świecie, też brak strachu przed śmiercią, chorobami, nadzieję w trudnych chwilach. Nie przyjmuję bezkrytycznie tego co ksiądz mówi, wysłucham a później i tak sama to rozważam czy jest właściwe czy też nie. Nie wyobrażam sobie potępiać czy śmiać się z kogoś, bo ma inną orientację, jest gruby chudy, czy cokolwiek, dla mnie to są buraczane zachowania jak te nieszczęsne wulgaryzmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2021-09-19 o 19:09
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:11   #193
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
Jesteś parafianka miejsca gdzie obecnie mieszkasz. Wiec wyczytanie z ambony nie powinno byc trudne - żarcik


Leci przyklad:
Czyli jeśli urodziłaś się w Warszawie i mieszkałaś z rodzicami i należałas do parafii ABC
To wyprowadzając się do Katowic do parafii XYZ po trzech miesiącach należy iść do tej parafii i się "zameldowac".
Zakładają Ci kartotekę i juz. I jak nie przmujesz Księdza po kolędzie to on to sobie zapisuje.
Za pod adresem Misiowa 2/5 ktos mieszka i nie przyjmuje.

I jak chcesz być chrzestnym i lecisz "po karteczke" i ksiądz nie chce Ci jej wydać, to dlatego, ze Cie nie ma w kartotece, albo, ze na Misowej 2/5 nie przyjmowałaś.

No to reka w gore, kto z Was tak zrobił? Nikt. Ja tez nie. Mimo iz mam kościół za rogiem.
A w kartotece rodzinnej jestem "wykreslona" no bo mnie fizycznie tam nie ma.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Tak.
Nawet jeśli z kk nie macie nic wspólnego.
US nie pyta Ciebie o wyznanie tylko ile osób mieszka pod danym adresem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale jak na nowej miejscówce przyjmiesz księdza na kolędzie to już cie do kartoteki wciągnie. A tam są różne ciekawe informacje, dzięki niej dowiedziałam się kto przede mną pomieszkiwał na poprzednim mieszkaniu
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:11   #194
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Wiem. Co do Kościoła, bo pytałaś jak mogę tam bywać z takim fisiem na punkcie zwierząt, ja do instytucji też mam dużo zastrzeżeń, i w ogóle do różnych ich nakazów, zakazów. Chodzę tam tylko ze względu na wiarę, jest mi to potrzebne, pomaga mi zachować wewnętrzną równowagę, spokój i poczucie harmonii w tym zabieganym świecie. Nie przyjmuję bezkrytycznie tego co ksiądz mówi, wysłucham a później i tak sama to rozważam czy jest właściwe czy też nie. Nie wyobrażam sobie potępiać czy śmiać się z kogoś, bo ma inną orientację, jest gruby chudy, czy cokolwiek, dla mnie to są buraczane zachowania jak te nieszczęsne wulgaryzmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rozumiem. Osobiście myślę, że gdybym sama była wierząca to nadal nie chciałabym przynależeć do żadnej zorganizowanej religii.
Po Twoich postach wydawało mi się (być może błędnie) że ogólnie bronisz instytucji. Jednak chodząc tam, dając na tacę, publicznie deklarując się jako katolik, imho, pośrednio wspiera się szkodliwe przesłanie płynące z KK. To że indywidualny katolik nie jest homofobem czy seksistą nie zmienia wiele w wymiarze krzywd wyrządzanych przez instytucję poszkodowanym grupom. Liczba osób deklarujących się jako członkowie jednak daje im siłę.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:13   #195
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

A mnie dziwi,ze mowie dziewczynom z jednego działu kontroli u mnie w pracy, żeby robiły zdjęcia nie tylko samej niezgodności, ale tez miejsca .... i,? i nie dociera. Strzela fotunie tylko tego co źle, ale żeby juz miejsca całego, ktora hala, jaki obszar, albo chociaż opis gdzie to wypatrzyły... to juz za wysoka arytmetyka ....
Ale jak poprosiłam chłopaków z tego działu to spoko, nie ma problemu

I jak tu dziewczyny poważnie traktować .... ???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:15   #196
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Rozumiem. Osobiście myślę, że gdybym sama była wierząca to nadal nie chciałabym przynależeć do żadnej zorganizowanej religii.
Po Twoich postach wydawało mi się (być może błędnie) że ogólnie bronisz instytucji. Jednak chodząc tam, dając na tacę, publicznie deklarując się jako katolik, imho, pośrednio wspiera się szkodliwe przesłanie płynące z KK. To że indywidualny katolik nie jest homofobem czy seksistą nie zmienia wiele w wymiarze krzywd wyrządzanych przez instytucję poszkodowanym grupom. Liczba osób deklarujących się jako członkowie jednak daje im siłę.
Nie, instytucji na pewno nie, kompletnie nie o to mi chodziło. Problem jest w tym, że mając taką potrzebę bycia dość blisko z wiarą, uczestnictwa w tych najważniejszych obrzędach, ciężko byłoby mi całkowicie pominąć Kościół. Myślę, że podobny dylemat mają np. muzułmanie, "chcę być wierzący, ale chodzę na msze do imama, który ma dużo za uszami, czy mówią na mnie z tego powodu, żem zamachowiec, terrorysta, ninja - a ja po prostu chce wierzyć".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2021-09-20 o 07:24
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:22   #197
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wiesz, ze nie wiem. Ogólnie to zgadzam się z wiązankami, że takie miewasz czasem komentarze "Od czapy".Ale ma to swój oryginalny urok
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:25   #198
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dziwią mnie kursy, szkolenia, szkoły adresowane tylko do kobiet. Np. szkoła jazdy dla kobiet, akademia programowania dla kobiet, konferencja kobiety w XYZ itd.
Podejrzewam ze te kursy i szkoly dotycza rzeczy ktorymi stereotypowo dotycza bardziej mezczyzn niz kobiet.
I tu zaczyna sie problem bo z jednej strony ma to na celu aby kobiety czuly sie komfortowo np bez seksistowskich uwag a z drugiej strony jest to troche szkodliwe bo wtedy pokazuje ze kobiety sa innej kategorii.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:25   #199
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
A mnie dziwi,ze mowie dziewczynom z jednego działu kontroli u mnie w pracy, żeby robiły zdjęcia nie tylko samej niezgodności, ale tez miejsca .... i,? i nie dociera. Strzela fotunie tylko tego co źle, ale żeby juz miejsca całego, ktora hala, jaki obszar, albo chociaż opis gdzie to wypatrzyły... to juz za wysoka arytmetyka ....
Ale jak poprosiłam chłopaków z tego działu to spoko, nie ma problemu

I jak tu dziewczyny poważnie traktować .... ???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to sugerujesz, że dziewczyny są głupsze czy co właściwie?
Może wystarczyłoby je przeszkolić porządnie co i jak. Ale ogólnie, jak ktoś coś zawala to powinien być tak samo potraktowany niezależnie od płci.
Dziwi mnie tworzenie takich podziałów już na etapie edukacji, osobiście nie traktowałabym poważnie kursu skierowanego tylko do kobiet. No bo czemu tak? Zastanawia mnie jaka logika za tym stoi.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-19, 19:29   #200
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:39   #201
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ale to sugerujesz, że dziewczyny są głupsze czy co właściwie?
Może wystarczyłoby je przeszkolić porządnie co i jak. Ale ogólnie, jak ktoś coś zawala to powinien być tak samo potraktowany niezależnie od płci.
Dziwi mnie tworzenie takich podziałów już na etapie edukacji, osobiście nie traktowałabym poważnie kursu skierowanego tylko do kobiet. No bo czemu tak? Zastanawia mnie jaka logika za tym stoi.
Tak, sugeruje, ze dotarcie do nich jest trudne. W żadnym innym dziale tego problemu nie ma. Nie wiem o co chodzi. I jest to irytujące. Od szkoleń mają swojego szefa.

I serio uważam,ze kobieta kobiecie powinna pomagać i być wsparciem i staram się jak mogę, ale tutaj rynce opadaja, bo jak się je prosi o szczegóły to nie odpowiadaja.

A tych kursach to nie wiem o co chodzi. Nie mam pomysłu czemu tak jest.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:41   #202
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
Tak, sugeruje, ze dotarcie do nich jest trudne. W żadnym innym dziale tego problemu nie ma. Nie wiem o co chodzi. I jest to irytujące. Od szkoleń mają swojego szefa.

I serio uważam,ze kobieta kobiecie powinna pomagać i być wsparciem i staram się jak mogę, ale tutaj rynce opadaja, bo jak się je prosi o szczegóły to nie odpowiadaja.

A tych kursach to nie wiem o co chodzi. Nie mam pomysłu czemu tak jest.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a czemu to niby kobieta kobiecie POWINNA być wsparciem?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:41   #203
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Dziwią mnie kursy, szkolenia, szkoły adresowane tylko do kobiet. Np. szkoła jazdy dla kobiet, akademia programowania dla kobiet, konferencja kobiety w XYZ itd.
Mnie może nie dziwią, bo to forma marketingu, ale nie podoba mi się ta koncepcja - tak jakby kobieta nie mogła uczyć się programowania czy prowadzenia samochodu tak samo, jak mężczyzna, tylko potrzebowała jakiegoś specjalnego podejścia.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:49   #204
juli_jka
now or never
 
Avatar juli_jka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ldz
Wiadomości: 6 752
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a czemu to niby kobieta kobiecie POWINNA być wsparciem?
To moje przekonanie , ktore jest zaprzeczeniem słynnego "człowiek człowiekowi wilkiem"
Nie trzeba się z tym zgadzać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
jeśli idziesz przez piekło, nie zatrzymuj się
juli_jka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 19:59   #205
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;88909679]Zastanawiam się czy nie założyć na ten temat wątku, ale najpierw zapytam tutaj.

Słuchajcie, jak łatwo jest wykraść czyjeś zdjęcia z komputera/telefonu? Nie, nie pytam jako osoba, która chce to zrobić, ale ktoś, kto ma takie obawy...

Jaka jest najłatwiejsza droga do tego?
I czy istnieje w ogóle jakaś możliwość technicznie to sprawdzić?
Że doszło do wycieku tych konkretnych danych?
Czy np. może być tak posługuje się naszymi wykradzionymi zdjęciami, robi sobie z nich zabawne kolaże w jakiejś wybranej grupie i trzyma to tylko tam, ale nikt poza tą grupą o tym nie wie i żyjemy sobie w nieświadomości, co się właściwie z tymi zdjęciami dzieje?[/QUOTE]

Ktoś coś?
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 20:05   #206
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;88909965]Ktoś coś? [/QUOTE]Myślę, że największym zagrożeniem jest włamanie do chmury, w której trzyma się back up zdjęć np na koncie Google albo Microsoft. Ryzyko pojawia się jak logowałaś się na swoje konto (np Gmaila) gdzieś na obcych komputerach.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 20:17   #207
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;88909679]Zastanawiam się czy nie założyć na ten temat wątku, ale najpierw zapytam tutaj.



Słuchajcie, jak łatwo jest wykraść czyjeś zdjęcia z komputera/telefonu? Nie, nie pytam jako osoba, która chce to zrobić, ale ktoś, kto ma takie obawy...



Jaka jest najłatwiejsza droga do tego?

I czy istnieje w ogóle jakaś możliwość technicznie to sprawdzić?

Że doszło do wycieku tych konkretnych danych?

Czy np. może być tak posługuje się naszymi wykradzionymi zdjęciami, robi sobie z nich zabawne kolaże w jakiejś wybranej grupie i trzyma to tylko tam, ale nikt poza tą grupą o tym nie wie i żyjemy sobie w nieświadomości, co się właściwie z tymi zdjęciami dzieje?[/QUOTE]Można z kompa, tel, tableta sciagnac pliki, bez wiedzy właściciela, szczegółów nie znam

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 20:23   #208
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez juli_jka Pokaż wiadomość
To moje przekonanie , ktore jest zaprzeczeniem słynnego "człowiek człowiekowi wilkiem"
Nie trzeba się z tym zgadzać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ale dlaczego nie człowiek powinien człowiekowi pomagać, tylko akurat kobieta kobiecie?

dziwi mnie takie przekonanie. ja mam jajniki, ktoś inny ma jajniki więc POWINNAM go wspierać i pomagać. bo tak. bo obydwie mamy jajniki.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 20:38   #209
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 772
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Mi to absolutnie nie przeszkadza i podobnie jak Goczek uważam za urocze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-19, 20:40   #210
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 71.

Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Mi to absolutnie nie przeszkadza i podobnie jak Goczek uważam za urocze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja również, ma to swój urok, i choć czasem dość zabawne to pomaga łagodzić nastroje
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-11-14 22:15:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:17.