Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-15, 12:01   #1
Winter777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 23
Post

Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?


Witajcie
potrzebuje porady bo zwariuję od myślenia
mam 34 lata. Nie mogę sobie darować ostatniej relacji z kobietą i muszę poznać Wasze opinie w tej sprawie
otóż szedłem sobie chodnikiem pewnego poniedziałku a zza rogu wyszły dwie dziewczyny. Jedna od razu zaczęła na mnie patrzeć. No to ja na nią także. Idziemy w tym samym kierunku patrzymy na siebie uśmiechamy się i pomachałem jej a ona mi. Takim sposobem się zapoznaliśmy. Niesamowita laska. Nie miała wtedy czasu na dłuższe spotkanie więc zaczęliśmy sobie pisać przez messenger. Umówiliśmy się na niedzielę na spacer. Pisała, że bardzo dawno nie czuła czegoś takiego, że nie zapoznała nigdy faceta na ulicy, ale ja spodobałem się jej od pierwszego wejrzenia. No iście romantyczna sprawa i od razu jakby wpadłem jak śliwka. No ale do rzeczy. Niedziela spacer - dwie godziny byliśmy z jej psem na spacerze i gadaliśmy o różnych sprawach. Ona starsza ode mnie o dwa lata jakby co. Po spacerze powiedziała, że w środę mogę wpaść do niej na kawę. Przystałem na to. Napisała potem że nie mam się na nic nastawiać w zakresie seksu bo tak szybko do niego nie dojdzie. Pomyślałem sobie ok, przyjdzie czas będzie rada. Środa. Wpadam do niej. Siada obok mnie. Gadamy. Bawi się włosami. Działam zatem. Pierwsze pocałunki i poszło na całego. Bardzo napalona była jak i ja. Gdy zdejmowałem jej spodnie to zatrzymywała moje ręce i mówiła, że seksu nie będzie. Nie dałem za wygraną bo byłem nakręcony. W końcu poddała się i poszło. Po seksie jeszcze ją trochę miętoliłem i poszedłem do domu. Pisała, że czuje niedosyt, że chce więcej. Umówiliśmy się na sobotę do kina. Kupiłem winko dla niej i pojechałem po nią. Kazała wejść do środka bo mieliśmy jeszcze trochę czasu. Zaczęliśmy rozmawiać i tak nam zeszło pół godziny. Powiedziała, że mam zerknąć na zegarek która godzina a okazało się że już zaczął się film. Odparła, ze straciła poczucie czasu a tak bardzo chciała tam iść. Powiedziałem jej, że pójdziemy wówczas za tydzień a wieczór możemy i tak spędzić fajnie. Włączyła coś na netflixie. Gadaliśmy sporo i zaczęliśmy się całować. Gra wstępna i te sprawy. Byłem mniej napalony niż ostatnio ale gotowy do działania. Teraz stała się rzecz dziwna. Zaczęła mi robić ustami i mając kolczyka w języku powodowała, że nie czułem przyjemności a bardziej dyskomfort. No ale jej o tym nie mogłem powiedzieć bo by wszystko zostało zepsute. Robiła długo i mocno i skupiałem się tylko na tym aby być podjaranym więc bawiłem się jej cipką. Gdy przestała robić to założyłem gumkę i wszedłem w nią od razu na mocnym tempie. Nie zwolniłem nawet na chwilę. Było jej mega dobrze. Zmieniliśmy pozycję a potem po raz kolejny. Było intensywnie ale po kilkunastu minutach powietrze ze mnie uszło i erekcja opadła. Byłem zszokowany. Do tego strasznie zmęczony sam nie wiem dlaczego. Powiedziałem jej, że muszę odpocząć. Była zmieszana a ja przybity i zdruzgotany. Niestety chyba wtedy wszystko zepsułem ponieważ strasznie lamentowałem i przepraszałem ją że to moja wina. Mówiła, że nic się nie stało, ale ja widziałem, że czuła się niekomfortowo. Zamiast coś z tym zrobić to byłem pogrążony w apatii i siedzieliśmy w milczeniu pół godziny. Od czasu do czasu całowałem ją itp. W końcu powiedziała, że trzeba to spotkanie zakończyć i zebrać myśli. Poszedłem do domu. Powiedziałem jej jeszcze że bardzo mi zaczęło na niej zależeć. Chyba same błędy zrobiłem. Następnego dnia napisała że musi mieć trochę czasu na przemyślenia. Znów się tłumaczyłem jak idiota. Po dwóch dniach napisała, że sama erekcja to nie dramat, ale dramatem było to co potem się stało czyli moje lamentowanie. Dodała, ze gdybym obrócił to w żart, zamówił jedzenie itp to bym uratował noc. Dodała, że potrzebuje faceta przy którym będzie czuła się bezpiecznie a ja jej tego nie daje. Nie zrozumiałem tego określenia. Odpisałem jej, że czułem trochę stresu, poza tym pierwsza taka sytuacja z erekcją i że to absolutnie nie jej wina a moja i znów się jej tłumaczyłem. Zaproponowałem kino i rozmowę na rozładowanie emocji. Odpisała, że niestety ale już się nie spotkamy. Kurdę świat mi się zachwiał bo nie wiem sam dlaczego, ale przestać myśleć o niej nie mogę i czuję smutek. Wielki smutek. Coś chyba nakładłem sobie do głowy i teraz cierpię. Marzę znów by być obok niej, cokolwiek. Mija jutro trzeci tydzień od feralnej akcji. Skreśliła mnie
czy ja mogę coś zrobić jeszcze? a jeśli nie, to co robić na przyszłość by wyjść obronną ręką w ogóle jeżeli będą jakieś dziwne sytuacje z kobietami? chyba nie umiem postępować z nimi
dzięki!
Winter777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 14:00   #2
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Lamentowanie i użalanie się nad sobą w obecności nowo poznanej osoby jest kiepskie, ale to już wiesz. Stało się i trudno, jeśli to jednorazowa akcja, to żyje się dalej. Może miała już wcześniej takiego marude, więc teraz to szybko uciela.

A co do tego, czy jest jakaś szansa na coś dalej... Na Twoim miejscu zagadalabym jeszcze raz z pytaniem, czy chce się spotkać. Bez wracania do poprzedniej sytuacji. Luźne zapytanie i tyle. Jak twardo odpowie że nie, to zapomnieć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 18:27   #3
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 278
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Co dokladnie masz na mysli mowiac ze lamentowales?
Patizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 18:51   #4
Winter777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 23
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Byłem zszokowany więc usiadłem i siedziałem w ciszy podłamany tym że nie mogę jej dogodzić tak jak zaplanowałem. To było dla mnie najistotniejsze. Ona siedziała smutna bez słowa. Co chwilę ją przepraszałem i mówiłem że to moja wina a ona co jakiś czas że nic się nie stało ale była smutna non stop. Nie umiałem tej apatii przekuć w coś innego i zleciało pół godziny. Dotykałem jej i calowałem jej ciało ale ona była jak głaz. Zawiodłem po całości
Winter777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 19:16   #5
glossyzuz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 730
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

gdybyś zaczął nie od seksu, ale od rozwinięcia tej znajomości, od poznania tej dziewczyny, gdybyś czuł się przy niej naprawdę komfortowo to cała ta sytuacja nic by nie znaczyła tak naprawdę. w seksie nie chodzi tylko o orgazm, o przyjemność fizyczną, ale tez o to, co się w tym czasie czuje do tej osoby. wtedy jakiekolwiek nieprzewidziane zdarzenia nie przekreślają niczego, bo się tego typu sytuacje traktuje normalnie, a nie jak wpadki czy zawiedzenie kogokolwiek.
glossyzuz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 19:45   #6
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Nie rozumiem, dziewczyna próbuje ci pierwszy raz zrobić dobrze ustami, a ty zamiast powiedzieć, że za mocno, za szybko czy cokolwiek, co by pomoglo jej faktycznie sprawić ci przyjemność (no halo, przecież ona to robiła dla ciebie, a nie dla siebie..), siedzisz jak trusia i nic..? Zamiast jak człowiek się odezwać, to dałeś jej się męczyć ("robiła długo i mocno"), a na koniec ci opadł. Chciałbyś tak? Robisz dziewczynie dobrze, robisz to przez wieczność, a na koniec okazuje się, że robiłeś to ch##owo, ale dziewczyna zamiast po ludzku cię pokierować, wolała "przeczekać" aż się chyba znudzisz i przestaniesz. Dramat. Jakby tego było mało, to zamiast jakoś te sytuacje załagodzić, to zrobiłeś cyrk z milczeniem i lamentowaniem. Laska pewnie poczuła się upokorzona, bo po pierwsze im więcej zaprzeczasz, że to nie jej wina, tym bardziej może być jej głupio, plus tekst "wcześniej mi się nie zdarzyło" = pewnie pomyślała, ze cię nie podnieca tak bardzo jak wszystkie poprzednie, a jej "zabiegi" były do bani.

Przyznam szczerze, że gdyby coś takiego spotkało mnie na samym początku łóżkowej znajomości, jeszcze przy robieniu komuś dobrze ustami, to bym się czuła fatalnie i myślałbym, że albo facet ma jakiś poważny problem ze sprzętem, albo to ja go nie kręcę. Mogłeś normalnie powiedzieć, że to stres, że coś tam, nie robić z tego wielkiej afery, ale ty to rozdmuchales do niebotycznych rozmiarów.

Co możesz robić w przyszłości?

Odzywaj się jak coś jest nie tak, chcesz żeby dziewczyna coś inaczej robiła to jej to na boga powiedz, a nie.. No i jak już ktoś wspomniał, może zamiast od razu wskakiwać do łóżka nawiąż najpierw głębszy kontakt emocjonalny.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 20:47   #7
Winter777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 23
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Ja wiem że masz rację. Jednak powiem Ci że ona chciała tego seksu już na tym spotkaniu. Celowo mnie prowokowała i gdybym tego nie zrobił uznałaby mnie za kogoś kto nie jest nią zainteresowany. Jednak faktem jest że przy poprzedniej partnerce pierwszy seks mieliśmy po dwóch tygodniach codziennych spotkań i czulismy sie przy sobie w pełni komfortowo. Ja się wcale przy niej nie spinałem. To było takie naturalne. Tęsknię za tym tak naprawdę
Winter777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-15, 21:04   #8
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

To musi być trollowanie.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 21:06   #9
Winter777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 23
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Na jakiej podstawie taka opinia?
Winter777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 21:09   #10
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Rzucasz smaczki i za duża kumulacja nonsensów. Brzmi to jak jakiś pseudoerotyczne opowiadanie pisane przez nastolatka/ę, a nie rzeczywista opowieść.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2021-10-15 o 21:13
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-15, 21:53   #11
Winter777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 23
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

No ja mam sumienie czyste ponieważ to prawda w 100 procentach
Winter777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-15, 22:19   #12
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Cytat:
Napisane przez Winter777 Pokaż wiadomość
No ja mam sumienie czyste ponieważ to prawda w 100 procentach
za duzo szczegolow o tym mocnym wchodzeniu itp poprostu widac ze erotoman troll

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2021-10-15 o 22:47
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 00:18   #13
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Rzucasz smaczki i za duża kumulacja nonsensów. Brzmi to jak jakiś pseudoerotyczne opowiadanie pisane przez nastolatka/ę, a nie rzeczywista opowieść.
Dokładnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 08:51   #14
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

dla mnie ta sytuacja bylaby nieakceptowalna juz w momencie kiedy trzymala rece na spodniach a Ty naciskales. Jesli bylabym na jej miejscu bylbys po tym juz na klatce schodowej a Twoj numer zablokowany.

No, ale ludzie sa rozni.

Twoja reakcja na opadniecie penisa pokazuje niedojrzalasc emocjonalna, zenada, sprawiles ze poczula sie fatalnie. Pierwsze spotkania powinny byc lekkie, naturalne, radosne. Jesli nie jestes gotowy na seks tak wczesnie to go po prostu nie uprawiaj i poczekaj az poczujesz sie swobodnie.
Nastepnym razem jak cos takiego Ci sie przydarzy mozesz przejsc do seksu oralnego w jej strone.
Mozesz sprobowac raz jeszcze zagadac do niej neutralnym tonem zapraszajac na spotkanie - ale w bardzo swobodnym stylu, nie staraj sie "naprawic" sytuacji kolejnym seksem. Zrob krok w tyl. Jesli rzeczywiscie jestes tak bardzo w jej typie da Ci szanse. Jesli odmowi, to juz masz swoja odpowiedz, wez nauke z sytuacji i odpusc.

Edytowane przez b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Czas edycji: 2021-10-16 o 08:55
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:00   #15
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

A ja myślałam, że jeśli zależy komuś na drugiej osobie to nie zaczyna się znajomości od seksu. To tak jakby zaczac znajomosc od konca. Zresztą skoro zakończyla znojomość po pierwszej takiej wpadce, nie dajac Ci zadnej szansy to świadczy o niej niezbyt dobrze, to ze poszla z praktycznie obcym facetem do lozka to też(plus ten kolczyk w języku...) Nie lepiej pogrzebac myśli o tej znajomosci i skupic się na swoim zdrowiu psychicznym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:20   #16
Winter777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 23
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Każdego dnia staram się skupić na tym by nie myśleć o niej ale nie umiem. Ona pisała mi takie rzeczy że nigdy nie spotkała takiego faceta, ze praktycznie nie mam żadnych wad itp ale kontakt zerwała jednak i już nic nie da się zrobić.
Winter777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:21   #17
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że jeśli zależy komuś na drugiej osobie to nie zaczyna się znajomości od seksu. To tak jakby zaczac znajomosc od konca. Zresztą skoro zakończyla znojomość po pierwszej takiej wpadce, nie dajac Ci zadnej szansy to świadczy o niej niezbyt dobrze, to ze poszla z praktycznie obcym facetem do lozka to też(plus ten kolczyk w języku...) Nie lepiej pogrzebac myśli o tej znajomosci i skupic się na swoim zdrowiu psychicznym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
XDDD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 10:25   #18
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
A ja myślałam, że jeśli zależy komuś na drugiej osobie to nie zaczyna się znajomości od seksu. To tak jakby zaczac znajomosc od konca. Zresztą skoro zakończyla znojomość po pierwszej takiej wpadce, nie dajac Ci zadnej szansy to świadczy o niej niezbyt dobrze, to ze poszla z praktycznie obcym facetem do lozka to też(plus ten kolczyk w języku...) Nie lepiej pogrzebac myśli o tej znajomosci i skupic się na swoim zdrowiu psychicznym?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aha xd Pewnie cie zmartwie, ale nie dla kazdego bycie cnotką to zaleta.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 23:38   #19
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Najpierw zmusiłeś ją do seksu, potem opadł Ci penis a na końcu urządziłeś lament. Za dużo jak na dwa spotkania. Odpuść, ją już odrzuciło od Ciebie i nie wiem co by musiało się stać żeby to się zmieniło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 09:56   #20
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Najpierw zmusiłeś ją do seksu, potem opadł Ci penis a na końcu urządziłeś lament. Za dużo jak na dwa spotkania. Odpuść, ją już odrzuciło od Ciebie i nie wiem co by musiało się stać żeby to się zmieniło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadzam się. Dla mnie opadnięcie penisa to nie dramat. Zdarza się i osobiście nie biorę tego już do siebie. Wiadomo stres, czasem zmęczenie. Tylko facet nie powinien robić afery. No bo nie ma z czego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 11:12   #21
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Co z tym zrobić? jest jakaś nadzieja?

Cytat:
Napisane przez Gwiazdeczka223 Pokaż wiadomość
Najpierw zmusiłeś ją do seksu, potem opadł Ci penis a na końcu urządziłeś lament. Za dużo jak na dwa spotkania. Odpuść, ją już odrzuciło od Ciebie i nie wiem co by musiało się stać żeby to się zmieniło


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Idealne podsumowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-10-17 12:12:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:58.