Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-12-16, 07:15   #811
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Dane porownujace wzrost smiedtelnosci na jesien tego roku z 5 letnia srednia. Skad wiadomo ze ci ludzie zmarli na covid?
Np podkarpacie ma podobna liczbe ludnosci co kujawsko-pomoskie. Maja tez podobna liczbe zgonow na covid.
A to ze wiecej osob zmarlo w tych 3 wonewodztwach moze swiadczyc o kiepskiej opiece medycznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 09:27   #812
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dane porownujace wzrost smiedtelnosci na jesien tego roku z 5 letnia srednia. Skad wiadomo ze ci ludzie zmarli na covid?
Np podkarpacie ma podobna liczbe ludnosci co kujawsko-pomoskie. Maja tez podobna liczbe zgonow na covid.
A to ze wiecej osob zmarlo w tych 3 wonewodztwach moze swiadczyc o kiepskiej opiece medycznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Dokładnie, artykuł pisany pod z góry założoną tezę. Miałby może sens, gdyby te nadmiarowe zgony to były zgony z powodu covid, a tego nie wiadomo.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 10:29   #813
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Dla wszystkich, którzy mają problemy z węchem nadal:
Mojej koleżance(która miała ograniczony węch od kilku miesięcy, po covidzie) lekarz zalecił branie cynku w tabletkach przez minimum 2 miesiace i faktycznie mówi, że węch wrocil jej juz chyba 100%.
Oczywiście, zalecam pogadać o tym najpierw z lekarze, bo dawka była dobrana przez niego Dodatkowe pamiętam brala wit D w sporej dawce, wit C, selen, kwercetyne - ale to już było przepisane przez lekarza.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 10:40   #814
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dane porownujace wzrost smiedtelnosci na jesien tego roku z 5 letnia srednia. Skad wiadomo ze ci ludzie zmarli na covid?
Np podkarpacie ma podobna liczbe ludnosci co kujawsko-pomoskie. Maja tez podobna liczbe zgonow na covid.
A to ze wiecej osob zmarlo w tych 3 wonewodztwach moze swiadczyc o kiepskiej opiece medycznej.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie wiadomo. I nigdzie w artykule nie ma takiego stwierdzenia.
Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Dokładnie, artykuł pisany pod z góry założoną tezę. Miałby może sens, gdyby te nadmiarowe zgony to były zgony z powodu covid, a tego nie wiadomo.
Jaką tezę? Ja tutaj za bardzo nie widzę żadnej tezy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 10:59   #815
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Nie wiadomo. I nigdzie w artykule nie ma takiego stwierdzenia.Jaką tezę? Ja tutaj za bardzo nie widzę żadnej tezy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taka tezę, że używanie amantadyny (zamiast szczepień) spowodowało wzrost śmiertelności na covid w tych województwach na czarno na mapce. Tytul artykułu wraz z jego treścią to właśnie sugerują.
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 11:09   #816
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

A ja bym chciała żeby z tego artykułu przede wszystkim wybrzmiało że leczono powikłania po stosowaniu amantadyny - niewydolność wątroby i nerek. Leki to nie jest coś co można stosować bez wskazania lekarskiego, a amantadyna nie jest metabolizowana przez nerki - ergo naprawdę można zrobić sobie krzywdę. Jeśli nie ma się poważnej choroby jaką jest Parkinson nie warto ryzykować zdrowia i brać ten lek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 11:27   #817
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

To jest jakieś szaleństwo, naprawdę, jak z tej sceny w "Noce i dnie", gdzie leci w panice przez czworaki baba wrzeszcząc: chłopy uciekajta, dochtory jadą!


Polecam:

https://pl-pl.facebook.com/Klubokawi...4882106918994/


Biorę leki na stałe, ale w życiu bym nie odważyła się nimi leczyć sama, bez regularnych bardzo szczegółowych kontroli i ustalanego na tej podstawie przez lekarza dawkowania i rodzaju leków.
A już brać jakieś coś z przemytu z za wschodniej granicy...
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-12-16 o 11:38
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-12-16, 12:32   #818
Dobranka
Wtajemniczenie
 
Avatar Dobranka
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2 502
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To jest jakieś szaleństwo, naprawdę, jak z tej sceny w "Noce i dnie", gdzie leci w panice przez czworaki baba wrzeszcząc: chłopy uciekajta, dochtory jadą!


Polecam:

https://pl-pl.facebook.com/Klubokawi...4882106918994/
Ale jak to jest świetnie zagrane.
__________________
"Gdy byłam małym chłopcem, myślałam, że poznam cię po kawałku chałwy."
Dobranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 12:47   #819
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Dobranka Pokaż wiadomość
Ale jak to jest świetnie zagrane.



Cały ten serial, ta historia, jak to jest zrobione, zagrane, to jest absolutne mistrzostwo świata.
Oglądam sobie "Noce i dnie" co jakiś czas od nowa i dla mnie to jest nieśmiertelna historia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 12:53   #820
jo@n@
Zakorzenienie
 
Avatar jo@n@
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 496
GG do jo@n@
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jesteś staroświecka, obecnie się szczepi żeby przeżyć.
U mnie w domu rodzinnym chyba wszyscy maja właśnie kowida.
Brat obeznie dość mocno przeziębiony po tym, jak kolega z pracy chodził podziebiony aż mu wyszedł test dodatni (tam ich testują systemowo w firmie co chyba 2 tygodnie)
Ojciec właśnie przygotowujący się do pobytu w szpitalu (diagnoza nowotwór złośliwy, czeka na operację) wykazuje od wczoraj oznaki przeziębienia.
Mama w remisji nowotworu złośliwego, zakatarzona na maksa.
Siedzą w domu z tymi katarami, strach pomyśleć co by z nimi było, jakby nie byli zaszczepieni. czy wygraliby na loterii covida lekki przebieg czy już dogorywali pod resoiratorami, starsi ludzie z taka na dodatek sytuacją medyczną.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------



Strasznie smutne, zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdzie nie ma nawet odwiedzin i ludzie w szpitalach są kompletnie osamotnieni i odcięci od możliwości zobaczenia się, pożegnania z bliskimi.
To jest chyba najstraszniejsze teraz, to odcięcie i przerażająca samotność chorych.
Przeraża mnie to.
Pracuję w Onkologii i na pociechę powiem, że znam mnóstwo pacjentów z nowotworem po Covidzie, z którymi wszystko ok.
Dużo zdrowia I wytrwałości dla rodziców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

If you're out on the road
Feeling lonely and so cold
All you have to do is call my name
And I'll be there on the next train

jo@n@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 12:59   #821
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
przy polskich emeryturach i rentach to dość ryzykowny pomysł. wielu starszych ludzi mogłoby nie być stać, żeby opłacać po kilka rezerwacji do różnych specjalistów. a jak opłata byłaby symboliczna, to byłoby ryzyko, że mało kto by się przejmował tą utratą 10 zł

te e-skierowania miały ponoć ukrócić taki proceder, że ludzie się zapisują na jedno skierowanie do kilku miejsc. tyle że to chyba pic na wodę, bo gdy ja się rejestrowałam to nikt mnie o żaden numer skierowania nie pytał. dopiero w dniu wizyty, na recepcji. więc teoretycznie nadal mogłam się zapisać do kilku miejsc i czekać gdzie mnie przyjmą szybciej
Mnie zawsze pytają o kod skierowania i wiem, że w przychodniach widzą, czy ktoś już to skierowanie wykorzystał czy nie. Zdarzyło mi się zapisać do dermatologa, ale potem w innej poradni znalazłam wcześniejszy termin. Też się zapisałam, bo w rejestracji powiedziel, że jeszcze mogę, bo widać, że skierowanie jest niewykorzystane i zadzwoniłam po zarejestrowaniu w drugim miejscu do tej pierwszej poradni odwołać wizytę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-16, 13:04   #822
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez jo@n@ Pokaż wiadomość
Pracuję w Onkologii i na pociechę powiem, że znam mnóstwo pacjentów z nowotworem po Covidzie, z którymi wszystko ok.
Dużo zdrowia I wytrwałości dla rodziców

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziekuję.


Masz ciężki zawód, jestem przerażona jak często ludzie teraz choruja na raka i to właśnie złośliwego. :/.

U nas wszyscy najbliżsi seniorzy mają lub są po - w remisji . :/
Niestety wnioski mam takie, ze bedzie tylko gorzej, to chyba robi się, o ile jeszcze nie jest, główna choroba cywilizacyjna.
Już nawet w sumie nie liczę że nas ominie, liczę jedynie że jak przyjdzie czas, to ze wykryjemy na tyle szybko, zeby to leczyc i potem jakoś dalej zyć.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 13:26   #823
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jesteś staroświecka, obecnie się szczepi żeby przeżyć.
U mnie w domu rodzinnym chyba wszyscy maja właśnie kowida.
Brat obeznie dość mocno przeziębiony po tym, jak kolega z pracy chodził podziebiony aż mu wyszedł test dodatni (tam ich testują systemowo w firmie co chyba 2 tygodnie)
Ojciec właśnie przygotowujący się do pobytu w szpitalu (diagnoza nowotwór złośliwy, czeka na operację) wykazuje od wczoraj oznaki przeziębienia.
Mama w remisji nowotworu złośliwego, zakatarzona na maksa.
Siedzą w domu z tymi katarami, strach pomyśleć co by z nimi było, jakby nie byli zaszczepieni. czy wygraliby na loterii covida lekki przebieg czy już dogorywali pod resoiratorami, starsi ludzie z taka na dodatek sytuacją medyczną.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------



Strasznie smutne, zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdzie nie ma nawet odwiedzin i ludzie w szpitalach są kompletnie osamotnieni i odcięci od możliwości zobaczenia się, pożegnania z bliskimi.
To jest chyba najstraszniejsze teraz, to odcięcie i przerażająca samotność chorych.
Przeraża mnie to.

Cavo, zdrowia dla Twojej rodziny!
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 13:28   #824
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 13:33   #825
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Taka tezę, że używanie amantadyny (zamiast szczepień) spowodowało wzrost śmiertelności na covid w tych województwach na czarno na mapce. Tytul artykułu wraz z jego treścią to właśnie sugerują.
Jak się przeczyta ten tekst dokładnie, bez szukania ósmego dna, to nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 13:44   #826
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Jak się przeczyta ten tekst dokładnie, bez szukania ósmego dna, to nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Czego by nie mówić, to obok rzetelnego dziennikarstwa to ten artykuł nie leżał. Napisany głównie dla odbiorców, którzy czytają tylko tytuły, ewentualnie przewiną tekst szybko, w poszukiwaniu obrazków, po czym zestawią jedno z drugim, wyrabiając sobie określoną opinię (a może raczej utwierdzając się tylko w tej opinii, którą już wcześniej mieli), zgodnie zresztą z intencją autora.

Edytowane przez Elliott_2020
Czas edycji: 2021-12-16 o 13:45
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 14:16   #827
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Czego by nie mówić, to obok rzetelnego dziennikarstwa to ten artykuł nie leżał. Napisany głównie dla odbiorców, którzy czytają tylko tytuły, ewentualnie przewiną tekst szybko, w poszukiwaniu obrazków, po czym zestawią jedno z drugim, wyrabiając sobie określoną opinię (a może raczej utwierdzając się tylko w tej opinii, którą już wcześniej mieli), zgodnie zresztą z intencją autora.
Dlatego radzę na przyszłość czytać całe artykuły, a nie tylko tytuły (chociaż według mnie tytuł też nie jest wcale wymowny).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 14:55   #828
Elliott_2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 438
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Dlatego radzę na przyszłość czytać całe artykuły, a nie tylko tytuły (chociaż według mnie tytuł też nie jest wcale wymowny).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyobraź sobie, że przeczytałam cały, w przeciwnym razie bym się o nim nie wypowiadała.
Tiaaa, tytuł wcale a wcale nie jest wymowny "nie szczepili się, kupowali amantadynę, umierali na covid" plus nad tytułem obrazek z odpowiednimi województwami na czarno i babcia/dziadek w wymownej pozie.

No w ogóle nie wymowny tytuł
Elliott_2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 15:13   #829
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Czy spotkaliście się z zaburzeniami słuchu podczas chorowania na covid? Zaczęłam dziwnie słyszeć dźwięki, piosenki brzmią jakby melodia była momentami fałszywa, niedostrojona, nie wiem jak to nazwać. Tak samo jak ktoś do mnie mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-12-16, 15:22   #830
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Czy spotkaliście się z zaburzeniami słuchu podczas chorowania na covid? Zaczęłam dziwnie słyszeć dźwięki, piosenki brzmią jakby melodia była momentami fałszywa, niedostrojona, nie wiem jak to nazwać. Tak samo jak ktoś do mnie mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ale czytając mnóstwo artykułów na necie gdy sama straciłam węch, natknęłam się że któryś wariant wirusa zamiast smaku mógł uszkodzić słuch.
Była porada aby na to uważać i zwłaszcza piski powinny niepokoić, ale nie pamiętam niestety, co z leczeniem. Bardzo rzadko słyszę od kogoś o takim powikłaniu? Mi się wydawało że coś nie halo słyszę, ale bardzo szybko minęło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 15:23   #831
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Elliott_2020 Pokaż wiadomość
Wyobraź sobie, że przeczytałam cały, w przeciwnym razie bym się o nim nie wypowiadała.
Tiaaa, tytuł wcale a wcale nie jest wymowny "nie szczepili się, kupowali amantadynę, umierali na covid" plus nad tytułem obrazek z odpowiednimi województwami na czarno i babcia/dziadek w wymownej pozie.

No w ogóle nie wymowny tytuł
Doszukujesz się intencji ze strony piszącego ten artykuł i je znajdujesz. Włączasz w to emocje, nadinterpretujesz. Można przeczytać ten artykuł bez żadnych emocji, bez domysłów i wyciągnąć z tego tylko suche dane, nic więcej. Zauważenie korelacji między jakimiś zjawiskami to nie jest jeszcze odkrycie związku przyczynowo-skutkowego. Sama wzmianka o wzroście zgonów w artykule o covid to jeszcze nie stwierdzenie, że wszyscy nadmiarowi zmarli na covid.
Tytuł, jak sama zauważyłaś, to "nie szczepili się, kupowali amantadynę, umierali na covid", a nie "nie szczepili się, bo kupowali amantadynę, dlatego umierali na covid".
Zmień sobie niektóre słowa, np. "nie myli się, kupowali bułki, umierali na covid". Dalej takie wymowne?
Z tego artykułu wynika, że:
we wszystkich województwach umieralność wzrosła, w niektórych województwach wzrosła bardzo;
we wszystkich województwach wzrosła sprzedaż amantadyny, w niektórych województwach wzrosła bardzo;
w województwach, w których zauważa się największy wzrost sprzedaży amantadyny i umieralności, jest najmniejszy odsetek zaszczepionych.
Że powyższe mogą być w związku przyczynowo-skutkowym.
Nic nie ma o tym, że wszystkie nadmiarowe zgony to zgony spowodowane covid (bo na pewno nie, to zwyczajnie niemożliwe).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 17:47   #832
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Czy spotkaliście się z zaburzeniami słuchu podczas chorowania na covid? Zaczęłam dziwnie słyszeć dźwięki, piosenki brzmią jakby melodia była momentami fałszywa, niedostrojona, nie wiem jak to nazwać. Tak samo jak ktoś do mnie mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

co prawda zaburzeń słuchu nie miałam, ale bolało mnie lewe ucho i pół twarzy po lewej stronie, więc jak dla mnie to wszystko może być objawem covida.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 18:23   #833
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez annic Pokaż wiadomość
Czy spotkaliście się z zaburzeniami słuchu podczas chorowania na covid? Zaczęłam dziwnie słyszeć dźwięki, piosenki brzmią jakby melodia była momentami fałszywa, niedostrojona, nie wiem jak to nazwać. Tak samo jak ktoś do mnie mówi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pojawiły się artykuły wskazujące, że covid może przyczyniać się do problemów ze słuchem - uszy są połączone z nosogardłem. Jednak te artykuły raczej wskazują, że te problemy są jakby trochę później, nie tak od razu jako pierwszy objaw.
https://audiofon.com.pl/czy-covid-19...plywa-na-sluch
https://inz.waw.pl/pl/powiklaniami-p...rzenia-sluchu/
http://medpr.imp.lodz.pl/Czy-wirus-S...32682,0,2.html

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
co prawda zaburzeń słuchu nie miałam, ale bolało mnie lewe ucho i pół twarzy po lewej stronie, więc jak dla mnie to wszystko może być objawem covida.
Takie bóle miewam przy zapaleniu zatok - u mnie w zasadzie cała twarz + czasem ucho jednostronnie.
Objawy jak przy zapaleniu zatok chyba wiosną tego roku były bardzo częste wśród osób chorujących na covid-19.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 19:38   #834
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Czytałam, że zmarła na covid Alicja Tysiąc. Pod postami o jej śmierci inba na całego, bo była zaszczepiona 2 dawkami szczepionki. To co niektórzy wypisują woła o pomstę.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 20:18   #835
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Czytałam, że zmarła na covid Alicja Tysiąc. Pod postami o jej śmierci inba na całego, bo była zaszczepiona 2 dawkami szczepionki. To co niektórzy wypisują woła o pomstę.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
A skąd wiadomo, że była zaszczepiona? W tej chwili nie ma nigdzie takiej informacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 20:28   #836
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89040147]
Takie bóle miewam przy zapaleniu zatok - u mnie w zasadzie cała twarz + czasem ucho jednostronnie.
Objawy jak przy zapaleniu zatok chyba wiosną tego roku były bardzo częste wśród osób chorujących na covid-19.[/QUOTE]


u mnie to był na 100% covid. a co do zatok, to należę do tych farciarzy, którzy nigdy nie mieli ich chorych
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 20:37   #837
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
u mnie to był na 100% covid. a co do zatok, to należę do tych farciarzy, którzy nigdy nie mieli ich chorych
Wiem, pisałaś, że to był covid-19
Napisałam, że takie objawy miewam przy zapaleniu zatok, ale nie negowałam tego że w Twoim przypadku były to objawy covida, bo bardzo dużo osób w pewnym okresie czasu, chyba na wiosnę, miało objawy zatokowe przy covidzie.
Czytałam jednak, że kto miał covida, a wcześniej miewał chore zatoki, potrafił odróżnić to, że to nie było tylko zapalenie zatok.

Nie należę do farciarzy - mam przewlekły stan zapalny w zatokach
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 20:55   #838
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
A skąd wiadomo, że była zaszczepiona? W tej chwili nie ma nigdzie takiej informacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co zrozumiałam to jej znajoma podała taką wiadomość jeszcze w czasie jej chorowania. Zachęcała ludzi aby wpłacali na zbiórkę na rehabilitację Alicji (przed covidem miała jakieś problemy ze zdrowiem).

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 20:58   #839
Czarina
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarina
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Lublin/Norwich
Wiadomości: 2 925
GG do Czarina
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Dzisiaj podali ze ta osoba która zmarła na omikrona w UK, to był 70-latek, niezaszczepiony. Informacja jest nieoficjalna, MZ odmówiło komentarza na ten temat, zasłaniając się tajemnicą lekarską

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-12-16, 21:12   #840
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89040295]Wiem, pisałaś, że to był covid-19
Napisałam, że takie objawy miewam przy zapaleniu zatok, ale nie negowałam tego że w Twoim przypadku były to objawy covida, bo bardzo dużo osób w pewnym okresie czasu, chyba na wiosnę, miało objawy zatokowe przy covidzie.
Czytałam jednak, że kto miał covida, a wcześniej miewał chore zatoki, potrafił odróżnić to, że to nie było tylko zapalenie zatok.

Nie należę do farciarzy - mam przewlekły stan zapalny w zatokach [/QUOTE]


rozumiem i przepraszam, że Cię źle zrozumiałam
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:24.