Problemy pierwszego świata + ot, część 6. - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-15, 12:43   #2221
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 67 023
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

To ja z kolei podzielam zdanie, że pralka 5 kilo jest zbyt mała i nie nazwała bym jej standardową. Mam taką 7 kilo i to jest w moim odczuciu odpowiednia pojemność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 12:51   #2222
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

5kg to dla mnie malo. Poprzednio mialam 6kg i jak kupowalam juz sama to wzielam sobie 9kg i zupelnie nie zaluje. Nie lubie upychac rzeczy w bebnie, bo sie bardzo gniotą. Wypranie koca czy kołdry (wsadu) bez problemu.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 12:58   #2223
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Wypranie koca czy kołdry (wsadu) bez problemu.
W domu rodzinnym zawsze mieliśmy małą pralkę 5-6kg, ale po tym, jak raz musiałam wyprać wielką powłokę materaca, jak mi się kot zsikał na łóżko w Sylwestra i musiałam na gwałt szukać pralni, to dla siebie kupiłam już 8,5k pralkę slim
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 13:02   #2224
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez NocnaWiedma Pokaż wiadomość
To ja z kolei podzielam zdanie, że pralka 5 kilo jest zbyt mała i nie nazwała bym jej standardową. Mam taką 7 kilo i to jest w moim odczuciu odpowiednia pojemność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 6kg i czasem jest za mała.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 13:10   #2225
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
W domu rodzinnym zawsze mieliśmy małą pralkę 5-6kg, ale po tym, jak raz musiałam wyprać wielką powłokę materaca, jak mi się kot zsikał na łóżko w Sylwestra i musiałam na gwałt szukać pralni, to dla siebie kupiłam już 8,5k pralkę slim
Ło wspolczuje

---------- Dopisano o 14:10 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Od kiedy mamy wieksza pralke + suszarke to prania w ogole nie zauwazam. Nigdy nie robi mi sie sterta, z ktorej musze schodzic przez tydzien i prac, rozwieszac. Po wakacjach/wyjazdach pyk i zrobione.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 13:12   #2226
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
W domu rodzinnym zawsze mieliśmy małą pralkę 5-6kg, ale po tym, jak raz musiałam wyprać wielką powłokę materaca, jak mi się kot zsikał na łóżko w Sylwestra i musiałam na gwałt szukać pralni, to dla siebie kupiłam już 8,5k pralkę slim
Mam wlasnie pralke 8.5kg, ale sredniej grubosci koldra sie nie miesci, a okoliczne pralnie zawolaly mi taka cene za obsikana przez kota koldre, ze taniej mi bylo ja wywalic i isc kupic nowa
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 13:15   #2227
Taranka
Zakorzenienie
 
Avatar Taranka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 768
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Mam wlasnie pralke 8.5kg, ale sredniej grubosci koldra sie nie miesci, a okoliczne pralnie zawolaly mi taka cene za obsikana przez kota koldre, ze taniej mi bylo ja wywalic i isc kupic nowa
O, to ciekawe, mam widocznie cieńsze kołdry, bo moja do pralki 6kg rodziców weszła, tylko właśnie powłoki materaca nie mogłam wepchnąć. Ale pamiętam, że u Ciebie w mieszkaniu jest bardzo chłodno zimą
__________________
So much internet so little time.
Taranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-15, 13:33   #2228
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Taranka Pokaż wiadomość
O, to ciekawe, mam widocznie cieńsze kołdry, bo moja do pralki 6kg rodziców weszła, tylko właśnie powłoki materaca nie mogłam wepchnąć. Ale pamiętam, że u Ciebie w mieszkaniu jest bardzo chłodno zimą
Letnia koldra - taka cienka z mala iloscia bawelnianego wypelnienia sie miesci bez problemu (sprawdzilam kiedy letnia koldre tez kot obsikal ), ale nic grubszego niestety juz nie, a nie chce tez takiej koldry na sile wpychac do pralki bo pewnie by sie wtedy za dokladnie nie upralo. Dlatego nie mam ochoty wydawac miliona monet na koldry, posciele i koce, tamta koldra poszla do smietnika po doslownie jednym uzyciu
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 13:38   #2229
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 100
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

U mnie są pralnie samoobsługowe z pralkami chyba do 24 kg. Więc nawet kołdry puchowe się mieszczą.
I myślę, że to kwestia podejścia, ja nie lubię puszczać pustej pralki, może stąd te 5 kg mi spokojnie wystarcza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 14:03   #2230
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Nie puszczam pustej, ale nie puszczam tez upchanej po brzegi. Zimą same swetry czy bluzy zajmuja duzo miejsca i czesto musialam dzielic pranie przy pralce 6kg. Teraz wrzucam to co sie uskladalo i mam puste kosze.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 14:46   #2231
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Dzisiejszy ppś - chciałam kupić sobie sukienkę - znalazłam fajną, podoba mi się, nie taliowana, ale taki kształt trapezowaty - przymierzam. Z przodu super, ale jak stanęłam bokiem... Dużo za dużo materiału na plecach, no fatalnie się układała, tak mniej więcej do tyłka. Na kogo oni to szyją? I to nie jest pierwsy raz. Znalazłam podobne sukienki na vinted, chciałam jakąś kupić, ale obawiam się, że będzie tak samo i nawet tych paru złotych mi szkoda...
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-15, 14:53   #2232
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dzisiejszy ppś - chciałam kupić sobie sukienkę - znalazłam fajną, podoba mi się, nie taliowana, ale taki kształt trapezowaty - przymierzam. Z przodu super, ale jak stanęłam bokiem... Dużo za dużo materiału na plecach, no fatalnie się układała, tak mniej więcej do tyłka. Na kogo oni to szyją? I to nie jest pierwsy raz. Znalazłam podobne sukienki na vinted, chciałam jakąś kupić, ale obawiam się, że będzie tak samo i nawet tych paru złotych mi szkoda...
Na mnie tez czesto wisi material na plecach, nie wiem o co chodzi. Odkad przypakowalam i plecy mi sie troche poszerzyly, to jest troche lepiej, ale bez jaj
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 20:14   #2233
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Mój ppś. Oglądałam oferty mieszkań na wynajem. Ktoś ma w takim mieszkaniu ciemne, prawie czarne ściany. Szafki w kuchni też czarne. Czułabym się jak w grobowcu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 20:46   #2234
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 100
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Pewnie miało być elegancko, a wyszło jak w grobowcu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 21:32   #2235
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89076780]Na mnie tez czesto wisi material na plecach, nie wiem o co chodzi. Odkad przypakowalam i plecy mi sie troche poszerzyly, to jest troche lepiej, ale bez jaj [/QUOTE]

Nie wiem co to jest luz w plecach

Dla mnie 3/4 ubrań ma za szerokie rękawy. Jestem jakimś Muminkiem chyba. Bluzki zawsze biorę rozmiar albo dwa niżej, bo wiem, że będą na mnie za szerokie.

A t-shirtów to nie cierpię, bo mam duże cycki i wąskie ramiona. To mam wybór taki, że albo jest mi ciasno w cyckach, ale pasuje idealnie w ramionach i talii. Albo w cyckach nie ciśnie, ale T-shirt wtedy na mnie wisi. Dlatego w żadnych nie chodzę, mam je do spania.

Sukienki to wybawienie.
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 21:34   #2236
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Moj PPS to przymierzanie jeansow w sklepach. Teraz szyja takie skinny modele, ze czasem nawet moja stopa nie moze przejsc przez nogawke. Zakupy powinny byc przyjemnoscia, a ja sie tylko upoce i zmecze samym przymierzaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 21:51   #2237
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Mój ppś. Oglądałam oferty mieszkań na wynajem. Ktoś ma w takim mieszkaniu ciemne, prawie czarne ściany. Szafki w kuchni też czarne. Czułabym się jak w grobowcu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jakoś tak z 12 lat temu był szał na czarne albo czerwone kuchnie. Meble całe czarne albo czerwone. Takie połyskujące, bijące po oczach. I parę lat temu byłam w takim mieszkaniu i czułam się trochę jak w domu jakiegoś alfonsa ze starych, polskich seriali kryminalnych. Jakoś tak burdelowo mnie się to kojarzyło.

To nie były takie eleganckie kuchnie, jak teraz. Tylko wiecie, takie nowobogackie z lat 00.

Coś jak to. Jak to widzę to mnie się serial Fala Zbrodni przypomina. Takie klimaty. Pod przykryciem jesteśmy. Zaprzyjaźnimy się z Czesiem, lokalnym alfonsem i zainstalujemy podsłuch.



---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Moj PPS to przymierzanie jeansow w sklepach. Teraz szyja takie skinny modele, ze czasem nawet moja stopa nie moze przejsc przez nogawke. Zakupy powinny byc przyjemnoscia, a ja sie tylko upoce i zmecze samym przymierzaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Przypomniało mi się, że kiedyś zmokłam jak kura i poważnie rozważałam rozcięcie jeansów nożem, bo się skurczyły w deszczu i nie mogłam z nich wyjść. Zimą to było, byłam mokra, zmarznięta, chciałam pobiec od razu pod gorący prysznic i nie mogłam się rozebrać. Taki plus dla sukienek

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2022-01-15 o 21:52
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 21:58   #2238
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
U mnie są pralnie samoobsługowe z pralkami chyba do 24 kg. Więc nawet kołdry puchowe się mieszczą.
I myślę, że to kwestia podejścia, ja nie lubię puszczać pustej pralki, może stąd te 5 kg mi spokojnie wystarcza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie przy pralce 7kg tylko wczoraj puszczałam cztery wsady. Cztery.
To był drugi dzień prania w tym tygodniu.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
U mnie jakoś tak z 12 lat temu był szał na czarne albo czerwone kuchnie. Meble całe czarne albo czerwone. Takie połyskujące, bijące po oczach. I parę lat temu byłam w takim mieszkaniu i czułam się trochę jak w domu jakiegoś alfonsa ze starych, polskich seriali kryminalnych. Jakoś tak burdelowo mnie się to kojarzyło.

To nie były takie eleganckie kuchnie, jak teraz. Tylko wiecie, takie nowobogackie z lat 00.

Coś jak to. Jak to widzę to mnie się serial Fala Zbrodni przypomina. Takie klimaty. Pod przykryciem jesteśmy. Zaprzyjaźnimy się z Czesiem, lokalnym alfonsem i zainstalujemy podsłuch.



---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------





Przypomniało mi się, że kiedyś zmokłam jak kura i poważnie rozważałam rozcięcie jeansów nożem, bo się skurczyły w deszczu i nie mogłam z nich wyjść. Zimą to było, byłam mokra, zmarznięta, chciałam pobiec od razu pod gorący prysznic i nie mogłam się rozebrać. Taki plus dla sukienek
Modne czy nie, ale wnętrza z intensywnym i kolorami odbieram jako męczące. Dodatki jeszcze spoko, bo jak zmęczą - można zmienić/schować. Ale ściany i meble... Ryzykowne.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 22:09   #2239
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
U mnie przy pralce 7kg tylko wczoraj puszczałam cztery wsady. Cztery.
To był drugi dzień prania w tym tygodniu.
W jaki sposób i gdzie to suszysz? Jeszcze nigdy nie robiłam 4 razy prania w ciągu dnia
Mnie 5kg wystarcza, bo więcej ciuchów nie zmieści mi się na suszarce
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-15, 22:14   #2240
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
U mnie przy pralce 7kg tylko wczoraj puszczałam cztery wsady. Cztery.
To był drugi dzień prania w tym tygodniu.

---------- Dopisano o 23:58 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

Modne czy nie, ale wnętrza z intensywnym i kolorami odbieram jako męczące. Dodatki jeszcze spoko, bo jak zmęczą - można zmienić/schować. Ale ściany i meble... Ryzykowne.
Ja chcę jak najmniej wszystkiego, żebym mogła jak najszybciej posprzątać mieszkanie. Wcześniej mieszkałam z dziewczyną, która była fanką durnostojek itd. Parapety zawalone wszystkim itd. A mnie takie coś do szału doprowadza. Chcę przejechać ścierką, zetrzeć kurze i już. A nie podnosić pierdyliard słoników, koników, ramek, wszystkie wycierać itd.

Podoba mi się "ciepły" minimalizm, jak w załączonych wnętrzach.

A najbardziej na świecie nienawidzę wykładzin, dywanów itd. Ostatnio byłam na nowo wybudowanym osiedlu. I dół domu wszystko ok, wszędzie panele, w kuchni kafelki. A schody cały w wykładzinach. W sypialniach na górze wykładziny. Tutaj, dla przykładu, nowe domy. Dół ma panele, góra wykładziny. Nienawidzę tego. Schody się jeszcze obroniły, można to zdjąć, ale większość schodów w irlandzkich domach jest obita cała wykładzinami. https://www.daft.ie/new-home-for-sal...ildare/2839614
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg RINCK_Paris-Apartment_living.jpg (63,8 KB, 118 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fa749b6e0189d419b091370064a4eb3d.jpg (40,5 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a42187164b17a39edb7307f737f44cbe.jpg (120,5 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg location-immeuble-parisien-satnding-invalides-508x339.jpg (179,6 KB, 116 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 962f65a371e5cee664befe881a74dd6c--paris-apartment-interiors-parisian-apartment.jpg (43,0 KB, 116 załadowań)

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2022-01-15 o 22:21
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 22:24   #2241
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
U mnie jakoś tak z 12 lat temu był szał na czarne albo czerwone kuchnie. Meble całe czarne albo czerwone. Takie połyskujące, bijące po oczach. I parę lat temu byłam w takim mieszkaniu i czułam się trochę jak w domu jakiegoś alfonsa ze starych, polskich seriali kryminalnych. Jakoś tak burdelowo mnie się to kojarzyło.

To nie były takie eleganckie kuchnie, jak teraz. Tylko wiecie, takie nowobogackie z lat 00.

Coś jak to. Jak to widzę to mnie się serial Fala Zbrodni przypomina. Takie klimaty. Pod przykryciem jesteśmy. Zaprzyjaźnimy się z Czesiem, lokalnym alfonsem i zainstalujemy podsłuch.



---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------





Przypomniało mi się, że kiedyś zmokłam jak kura i poważnie rozważałam rozcięcie jeansów nożem, bo się skurczyły w deszczu i nie mogłam z nich wyjść. Zimą to było, byłam mokra, zmarznięta, chciałam pobiec od razu pod gorący prysznic i nie mogłam się rozebrać. Taki plus dla sukienek
Dla mnie to wnętrze ze zdjęcia to jest w stylu jak z Killera Raaany, kiedyś widziałam mieszkanie do wynajęcia/ na sprzedaż, zrobione w stylu nowobogackich lat 90-00, które miało, uwaga, basen w środku Żałuję, że nie zapisałam zdjęć.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 23:15   #2242
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
W jaki sposób i gdzie to suszysz? Jeszcze nigdy nie robiłam 4 razy prania w ciągu dnia

Mnie 5kg wystarcza, bo więcej ciuchów nie zmieści mi się na suszarce
Wystarczy mieć suszarkę bębnową. Ja też jak już wejdę w tryb prania to robię ze trzy raz za razem. Jedno sie pierze, drugie suszy i tak po kolei.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 23:20   #2243
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
W jaki sposób i gdzie to suszysz? Jeszcze nigdy nie robiłam 4 razy prania w ciągu dnia
Mnie 5kg wystarcza, bo więcej ciuchów nie zmieści mi się na suszarce
Suszarka kondensacyjna. Nastawiam pierwsze tak, żeby się kończyło wtedy kiedy wstaję, wtedy to pierwsze przekładam do suszarki i zapuszczam drugie pranie, i tak sobie lecę.
Wiem że to się może wydawać przesadne, tak z boku, ale... Po pierwsze alergia na kurz, więc lecę dość często z pościelą, kołdrami, kocami, pokrowcami etc. A po drugie różne zapachy bardzo wzmagają moje migreny, więc ich unikam - dość często się przebieram (np. po gotowaniu). Dziś spotkałam się z osobą palącą (nie przy mnie, ale ogólnie tak), więc wszystkie ciuchy z dziś - świeżo wyjęte z wczorajszego prania - znowu w pralce. Zapach papierosów to nie jest coś, czemu pozwalam leżeć w koszu na brudy.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ja chcę jak najmniej wszystkiego, żebym mogła jak najszybciej posprzątać mieszkanie. Wcześniej mieszkałam z dziewczyną, która była fanką durnostojek itd. Parapety zawalone wszystkim itd. A mnie takie coś do szału doprowadza. Chcę przejechać ścierką, zetrzeć kurze i już. A nie podnosić pierdyliard słoników, koników, ramek, wszystkie wycierać itd.

Podoba mi się "ciepły" minimalizm, jak w załączonych wnętrzach.

A najbardziej na świecie nienawidzę wykładzin, dywanów itd. Ostatnio byłam na nowo wybudowanym osiedlu. I dół domu wszystko ok, wszędzie panele, w kuchni kafelki. A schody cały w wykładzinach. W sypialniach na górze wykładziny. Tutaj, dla przykładu, nowe domy. Dół ma panele, góra wykładziny. Nienawidzę tego. Schody się jeszcze obroniły, można to zdjąć, ale większość schodów w irlandzkich domach jest obita cała wykładzinami. https://www.daft.ie/new-home-for-sal...ildare/2839614
Też nie lubię durnostojek, ale mam na myśli to, że jak się chce kolorowego akcentu w kuchni czy salonie, to można to załatwić czajnikiem, tosterem, ścierkami i zegarem, pokrowcami na krzesła czy poduszki. A nie kolorem kafelek, ścian, frontów mebli, blatów czy kolorem obicia mebli tapicerowanych.
Ja bym w domu z wykładzinami nawet nie przetrwała, nawet nie tyle estetycznie, co fizycznie katar by mnie zabił. Nie mam nawet dywanika w łazience.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 23:20   #2244
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Tez robie dzien prania w weekend zawsze - to co najmniej 4 prania: posciel, reczniki, ubrania jasne i ciemne.
Do tego piore na biezaco w tygodniu ze 2-3 razy jak potrzebuje.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 23:22   #2245
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Dzisiejszy ppś - chciałam kupić sobie sukienkę - znalazłam fajną, podoba mi się, nie taliowana, ale taki kształt trapezowaty - przymierzam. Z przodu super, ale jak stanęłam bokiem... Dużo za dużo materiału na plecach, no fatalnie się układała, tak mniej więcej do tyłka. Na kogo oni to szyją? I to nie jest pierwsy raz. Znalazłam podobne sukienki na vinted, chciałam jakąś kupić, ale obawiam się, że będzie tak samo i nawet tych paru złotych mi szkoda...
[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89076780]Na mnie tez czesto wisi material na plecach, nie wiem o co chodzi. Odkad przypakowalam i plecy mi sie troche poszerzyly, to jest troche lepiej, ale bez jaj [/QUOTE]

Czyli jest nas więcej. Multum rzeczy dobrych w dolnej części ciała ostaje (to jeszcze pół biedy) lub dosłownie wisi mi na plecach. Nieraz z żalem rezygnuję z zakupu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 23:23   #2246
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Suszarka kondensacyjna. Nastawiam pierwsze tak, żeby się kończyło wtedy kiedy wstaję, wtedy to pierwsze przekładam do suszarki i zapuszczam drugie pranie, i tak sobie lecę.
Wiem że to się może wydawać przesadne, tak z boku, ale... Po pierwsze alergia na kurz, więc lecę dość często z pościelą, kołdrami, kocami, pokrowcami etc. A po drugie różne zapachy bardzo wzmagają moje migreny, więc ich unikam - dość często się przebieram (np. po gotowaniu). Dziś spotkałam się z osobą palącą (nie przy mnie, ale ogólnie tak), więc wszystkie ciuchy z dziś - świeżo wyjęte z wczorajszego prania - znowu w pralce. Zapach papierosów to nie jest coś, czemu pozwalam leżeć w koszu na brudy.



Też nie lubię durnostojek, ale mam na myśli to, że jak się chce kolorowego akcentu w kuchni czy salonie, to można to załatwić czajnikiem, tosterem, ścierkami i zegarem, pokrowcami na krzesła czy poduszki. A nie kolorem kafelek, ścian, frontów mebli, blatów czy kolorem obicia mebli tapicerowanych.
Ja bym w domu z wykładzinami nawet nie przetrwała, nawet nie tyle estetycznie, co fizycznie katar by mnie zabił. Nie mam nawet dywanika w łazience.
To mi się właśnie akcenty kolorystyczne w postaci czajnika, poduszek itp nie podobaja. Dwa lata mamy ciemno niebieską kuchnie i kanape i drugi raz dalej postawiłabym na to samo

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 23:31   #2247
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Wystarczy mieć suszarkę bębnową. Ja też jak już wejdę w tryb prania to robię ze trzy raz za razem. Jedno sie pierze, drugie suszy i tak po kolei.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
No tak, nie mam suszarki
Ale to trzeba być praktycznie cały dzień w domu, żeby tak prać. Ja jak wstawię 1 pranie dziennie to jest dobrze. Chociaż w sumie i tak rzadziej piorę.

---------- Dopisano o 00:31 ---------- Poprzedni post napisano o 00:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Czyli jest nas więcej. Multum rzeczy dobrych w dolnej części ciała ostaje (to jeszcze pół biedy) lub dosłownie wisi mi na plecach. Nieraz z żalem rezygnuję z zakupu.
Najgorzej jak kupuję kurtkę. Wszystko pięknie się układa, tylko na plecach taka odstająca buła
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 23:32   #2248
DarkChocolate666
Zakorzenienie
 
Avatar DarkChocolate666
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ;-)
Wiadomości: 4 049
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez _medianoche Pokaż wiadomość
Ja chcę jak najmniej wszystkiego, żebym mogła jak najszybciej posprzątać mieszkanie. Wcześniej mieszkałam z dziewczyną, która była fanką durnostojek itd. Parapety zawalone wszystkim itd. A mnie takie coś do szału doprowadza. Chcę przejechać ścierką, zetrzeć kurze i już. A nie podnosić pierdyliard słoników, koników, ramek, wszystkie wycierać itd.

Podoba mi się "ciepły" minimalizm, jak w załączonych wnętrzach.

A najbardziej na świecie nienawidzę wykładzin, dywanów itd. Ostatnio byłam na nowo wybudowanym osiedlu. I dół domu wszystko ok, wszędzie panele, w kuchni kafelki. A schody cały w wykładzinach. W sypialniach na górze wykładziny. Tutaj, dla przykładu, nowe domy. Dół ma panele, góra wykładziny. Nienawidzę tego. Schody się jeszcze obroniły, można to zdjąć, ale większość schodów w irlandzkich domach jest obita cała wykładzinami. https://www.daft.ie/new-home-for-sal...ildare/2839614
W Anglii jest podobnie z wykladzinami i mi sie to tez nigdy nie podobalo zanim nie kupilismy wlasnego domu i nie zobaczylismy jak bogata jest oferta wykladzinowa. Na parterze zrobilismy panele podlogowe oprocz toalety, przedpokoju i kuchni (kafelki + ogrzewanie podlogowe) a na gorze wykladziny, tyle ze zrobilismy takie grubsze (fluffy), ktore mozna nawet czyscic domestosem i sa one bardzo przyjemne dla stopy, tlumia lazenie (moj maz ma ciezki chod...) a i bardzo cieple. Panele czy podlogi drewniane niestety by az tak nie wytlumily dzwieku a nie chcialam slyszec meza codziennego bum bum bum po schodach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
All I wanna do is get high by the beach.
DarkChocolate666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-15, 23:57   #2249
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To mi się właśnie akcenty kolorystyczne w postaci czajnika, poduszek itp nie podobaja. Dwa lata mamy ciemno niebieską kuchnie i kanape i drugi raz dalej postawiłabym na to samo

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Ciemnoniebieski czy granatowy odbieram jako niezbyt neutralny, ale nie męczący.
Akurat mocne kolory, zwłaszcza na dużych powierzchniach, dość szybko mnie męczą w taki nieprzyjemny sposób. Wolę spokojne neutralne wnętrza - naturalne drewno, biały, jasnoszary, coś mocniejszego tylko jako akcent.
Zalanie intensywnymi kolorami odbieram jako tak męczące, że nigdy nie bookuję hotelu, który na zdjęciach pokojów ma jakieś intensywne kolory ścian czy nawet narzut, wykładzin i zasłon. Mój mąż ma tak samo - choćby był dobry deal, pokój będzie np. czerwony czy zielony, szukamy czegoś innego.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No tak, nie mam suszarki
Ale to trzeba być praktycznie cały dzień w domu, żeby tak prać. Ja jak wstawię 1 pranie dziennie to jest dobrze. Chociaż w sumie i tak rzadziej piorę.
Home Office na 100% czasu, więc to nie problem.
W czasach przed 100%HO ogarniałam to nastawiając pranie wieczorem, z opóźnieniem startu, żeby skończyło jak się zbierałam do pracy, a suszarkę też z opóźnieniem, żeby kończyła +/- w okolicy godziny dotarcia do domu (ciepłe się lepiej składa). Tym sposobem pranie szło codziennie.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2022-01-15 o 23:59
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-16, 00:27   #2250
_medianoche
theatrical romantic
 
Avatar _medianoche
 
Zarejestrowany: 2020-10
Lokalizacja: Zimny Atlantyk
Wiadomości: 4 186
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
W Anglii jest podobnie z wykladzinami i mi sie to tez nigdy nie podobalo zanim nie kupilismy wlasnego domu i nie zobaczylismy jak bogata jest oferta wykladzinowa. Na parterze zrobilismy panele podlogowe oprocz toalety, przedpokoju i kuchni (kafelki + ogrzewanie podlogowe) a na gorze wykladziny, tyle ze zrobilismy takie grubsze (fluffy), ktore mozna nawet czyscic domestosem i sa one bardzo przyjemne dla stopy, tlumia lazenie (moj maz ma ciezki chod...) a i bardzo cieple. Panele czy podlogi drewniane niestety by az tak nie wytlumily dzwieku a nie chcialam slyszec meza codziennego bum bum bum po schodach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bison slabs. Nie będziesz słyszeć, jak ktoś chodzi po sypialni na górze. Mieszkałam wcześniej w takim domu, nic nie było słychać. Trzeba było dwa modemy stawiać do neta. Jeden na dół, drugi na górę. Podłogi były grube

Jak podłogi są timber to wszystko się niesie jak echo. Koszmar.

PPŚ nie mogę spać. Cały czas chodziłam grzecznie spać przed 22 i już się przyzwyczaiłam. W tygodniu idę spać o 22 i już. Żadnego siedzenia po nocach. A dziś nie mogę. Jest już po północy i siedzę dalej. Poćwiczyłam, poczytałam książkę, byłam na spacerze i dalej spać się nie chce. Godzinę się gapiłam w sufit i chyba sobie odpalę jakiś horror. Śpię po takich filmach jak dziecko.

---------- Dopisano o 00:27 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Tez robie dzien prania w weekend zawsze - to co najmniej 4 prania: posciel, reczniki, ubrania jasne i ciemne.
Do tego piore na biezaco w tygodniu ze 2-3 razy jak potrzebuje.
To ja mam dużo pościeli i ręczników. Szafa pełna ubrań. I jak się jeden z koszy na pranie uzbierał, wtedy prałam. I prałam chyba raz na 2 tyg. Mogłam sobie tak rzadko robić pranie z pralką 7 / 8kg. Dwie pościele i kilkanaście ręczników do niej weszło.

A do tej 5kg to się �� mieści. Od lat nie miałam takiej małej pralki. Dlatego mam problem z dupy, że będę musiała robić pranie co tydzień.

Edytowane przez _medianoche
Czas edycji: 2022-01-16 o 00:30
_medianoche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-27 07:02:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:02.