Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-28, 08:39   #2821
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89093858]Jakbyś ty myślała to byś na chłopski rozum nie łączyła braku myślenia koleżanki z zaszczepieniem

Byłam we Włoszech, gdzie większość społeczeństwa jest zaszczepiona, a wciąż ludzie stosowali się do zaleceń limitów, maseczek, dystansu, dezynfekcji, a u nas w Polsce hulaj dusza piekła nie ma. Także obwiniaj szybciej polską mentalność, brak edukacji i spójnych informacji ze strony rządu oraz kult zapierniczu.[/QUOTE]
I mają 150 000 chorych dziennie...
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 08:45   #2822
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89093858]Jakbyś ty myślała to byś na chłopski rozum nie łączyła braku myślenia koleżanki z zaszczepieniem

Byłam we Włoszech, gdzie większość społeczeństwa jest zaszczepiona, a wciąż ludzie stosowali się do zaleceń limitów, maseczek, dystansu, dezynfekcji, a u nas w Polsce hulaj dusza piekła nie ma. Także obwiniaj szybciej polską mentalność, brak edukacji i spójnych informacji ze strony rządu oraz kult zapierniczu.[/QUOTE]

Tez bylam we Włoszech- i o ile zgadzam się, że wszyscy stosowali sie do zakładania maseczki w pomieszczeniach zamknietych, to dystans, dezynfekcja, limity praktycznie nie istniały
A teraz notują rekordy zakażeń.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 09:12   #2823
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Leany to teraz Ty pomyśl, uwaga: zaszczepiony też choruje. Zaszczepiony nie jest nieśmiertelny, nie ma super mocy. Choruje. Tak samo. Identyko. I przychodzi do pracy bo ktoś MĄDRY mu wmówił że ryzyko transmisji przez zaszczepionych jest dużo mniejsze. Nie, nie jest. Zarażają tych zaszczepionych i tych niezaszczepionych. Więc nie chronią Ci ludzie nikogo. Wiesz kto chroni? Zdrowy, bez żadnych objawów człowiek, ten który się obserwuje i gdy coś mu jest, to siedzi na tyłku w domu aż będzie zdrowy i to bez różnicy czy jest szczepiony czy nie. To się nazywa myślenie. Myśleniem nie jest wyzywanie ludzi od antyszczepów czy w druga stronę od covidian. Jak przy każdej chorobie przenoszonej drogą kropelkową- chodzi o dbanie o siebie i innych w sytuacji gdy już jest się chorym. Na tym polega myslenie
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 09:56   #2824
Luna1818
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 744
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Cóż... Ja w tym roku zaraziłam się covidem od zaszczepionej koleżanki z pracy, która uznała że nawet mimo tego że kaszle niczym gruzlik i na oczy nie widzi przez katar, przyjdzie do pracy bo " przecież to nie covid, jestem zaszczepiona ". Jestem jej serdecznie wdzięczna za ochronę społeczeństwa, bo zaraziła pół działu, bez różnicy czy szczepionych czy nie.

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:16 ----------

Aaa. Zapomniałam też dodać, że nasze rodziny również jej serdecznie dziękują, bo każdy z nas zaraził większość domowników. Więc składamy podziękowania raz jeszcze
Niektórzy myślą że szczepionka da im nieśmiertelność i wirus ich nie złapie... A jak złapie to przecież oni nie zarażają bo przechodzą lekko Moja sąsiadka ma taki pogląd ale że jest to sędziwa kobieta to niestety jej nie wytłumaczysz.
Nic mnie bardziej nie wkurza jak chory człowiek przychodzący na siłę do pracy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Luna1818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 10:21   #2825
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez SofiaPrunikos Pokaż wiadomość
A teraz notują rekordy zakażeń.

Wysłane z mojego SM-F711B przy użyciu Tapatalka
Przy tym wariancie wszyscy notują rekordy zakażeń, a najbardziej kraje, które więcej testują

---------- Dopisano o 11:21 ---------- Poprzedni post napisano o 11:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Leany to teraz Ty pomyśl, uwaga: zaszczepiony też choruje. Zaszczepiony nie jest nieśmiertelny, nie ma super mocy. Choruje. Tak samo. Identyko. I przychodzi do pracy bo ktoś MĄDRY mu wmówił że ryzyko transmisji przez zaszczepionych jest dużo mniejsze. Nie, nie jest. Zarażają tych zaszczepionych i tych niezaszczepionych. Więc nie chronią Ci ludzie nikogo. Wiesz kto chroni? Zdrowy, bez żadnych objawów człowiek, ten który się obserwuje i gdy coś mu jest, to siedzi na tyłku w domu aż będzie zdrowy i to bez różnicy czy jest szczepiony czy nie. To się nazywa myślenie. Myśleniem nie jest wyzywanie ludzi od antyszczepów czy w druga stronę od covidian. Jak przy każdej chorobie przenoszonej drogą kropelkową- chodzi o dbanie o siebie i innych w sytuacji gdy już jest się chorym. Na tym polega myslenie
Ale kto wmówił twojej koleżance, że jak jest zaszczepiona to nie zaraża? Podziękuj państwu, że produkuje naród cymbałów i woli uczyć o Janie Pawle II i żołnierzach wyklętych zamiast biologii. Populistycznemu rządowi, który zmienię wersję informacji, jak im wygodnie. Systemowi, który wmawia ludziom, że praca jest najważniejsza. To nie jest wina szczepień, że twoja koleżanka zachowuje się bezmyślnie i egoistycznie.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 10:43   #2826
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

To jest wina EKSPERTÓW z każdej strony politycznej (a także lekarzy), którzy wciskają ludziom kity, co kilka tygodni, kilka m-cy inne. I w zależności co jest częściej powtarzane, zostaje też lepiej zapamiętane. Wolałabym, żeby mądre głowy wolały - jesteś chory, siedź w domu. A nie - jesteś zaszczepiony, uratujesz świat, pandemia się skończy i mała szansa, że kogoś zarazisz. To są właśnie dla mnie szkodliwe fake newsy. I to najbardziej niebezpieczne, bo powtarzane przez naszych polityków/ lekarzy. Czekam z niecierpliwością, aż zmieni się trend i w końcu zaczną nawoływać swoje środowisko lekarskie, że pacjentów się bada, a nie przepisuje przez teleporadę antybiotyki i sterydy (a po godzinach w gabineciku lub w domu pacjenta za... 500 zł można jednak osłuchać pacjenta, bo wiadomo ze covid powyżej pewnej kwoty już nie łapie...). To mnie boli i przeraża. Nie to czy Mietek z drugiego piętra jest szczepiony czy nie.
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 11:17   #2827
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
To jest wina EKSPERTÓW z każdej strony politycznej (a także lekarzy), którzy wciskają ludziom kity, co kilka tygodni, kilka m-cy inne. I w zależności co jest częściej powtarzane, zostaje też lepiej zapamiętane. Wolałabym, żeby mądre głowy wolały - jesteś chory, siedź w domu. A nie - jesteś zaszczepiony, uratujesz świat, pandemia się skończy i mała szansa, że kogoś zarazisz. To są właśnie dla mnie szkodliwe fake newsy. I to najbardziej niebezpieczne, bo powtarzane przez naszych polityków/ lekarzy. Czekam z niecierpliwością, aż zmieni się trend i w końcu zaczną nawoływać swoje środowisko lekarskie, że pacjentów się bada, a nie przepisuje przez teleporadę antybiotyki i sterydy (a po godzinach w gabineciku lub w domu pacjenta za... 500 zł można jednak osłuchać pacjenta, bo wiadomo ze covid powyżej pewnej kwoty już nie łapie...). To mnie boli i przeraża. Nie to czy Mietek z drugiego piętra jest szczepiony czy nie.
Podaj źródła wypowiedzi EKSPERTÓW tzn epidemiologów i wirusologów, czy lekarzy chorób zakaźnych, którzy twierdzili, że osoba zaszczepiona W OGÓLE nie może się zarazić, a tym samym nie ma opcji, żeby zarażała innych. Bo na razie fake newsy to rozsiewasz ty. Poza tym wszyscy w domu siedzieć nie mogą. Osoby bezobjawowe też zarażać mogą. Wiadomo to nie od dziś. Jedynym rozwiązanie byłoby testować cię za każdym razem jak chcesz wyjść do przestrzeni publicznej, ale w praktyce jest to awykonalne.

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:16 ----------

Symetrystka od siedmiu boleści się znalazła.
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-28, 12:54   #2828
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Leany, nie obraziłam Cię ani razu, a Ty robisz to w każdym swoim poście - jeśli czujesz dzięki temu ulgę to spoko, jestem w stanie zrozumieć Twoja frustrację bo się zaszczepilaś i nic z tego nie masz (też mi przykro, że państwo Cię oszukało twierdząc, że dzięki szczepieniom wrócimy do normalności). No nie wrócimy. Ani dzięki szczepieniom, ani dzięki przechorowaniu. Wrócimy do normalności gdy zaczniemy traktować te chorobę normalnie. Gdy otworzymy przychodnie które na wizyty pacjentów są często zamknięte od marca 2020 (tak, moja przychodnia jest zamknięta od tego czasu na niemal wszystkich prócz pacjentów którzy przychodzą po stałe leki). Wrócimy do normalności gdy lekarz, który mnie przyjmował jeszcze w lutym 2020 gdy miałam świńską grypę (tak, miałam to potwierdzone), przyjmie także pacjentów w 2022 którzy np mają polpasiec (też nie chciał przyjąć bo przecież wysypka to może być covid i on sie boi). Od tego czasu wizyty załatwiam prywatnie, bo prywatnie wystarczy maseczka. Na NFZ już chyba trzeba mieć nie wiem, świadectwo matki ojca psa 😜 I ja nie mam absolutnie nic do Ciebie personalnie, ale na Boga, świat oszalał i chyba to widzisz/słyszysz i on naprawdę nie oszalał z powodu mojego nieszczepionego sąsiada. PS. Nie będę Ci szukać rewelacji które padały w przeciągu ostatnich 2 lat, masz taka sama wyszukiwarkę jak każdy więc wystarczy zerknąć.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o powrót świata do normy, powrót firm do swoich działalności i równoczesną ostrożność ludzi, którzy chorując chodzą do pracy (u nas każdy może skorzystać z L4, dotyczy to każdego człowieka na umowie o pracę - tylko po to żeby nie siać choroby i żeby nie było tego co teraz, że 50 % zespołu ma tydzień czy dwa wyjęte z życia). I taka samą opinie ma każdy z nas w firmie. Tak, czy szczepiony czy nie. U nas nie ma podziałów i szanuje się nawzajem swoje wybory.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Z mojej strony EOT. Nie chce Cie do niczego przekonywać. Tyle tylko że ludzie w różny sposób widzą świat. Ani w lepszy ani w gorszy. W inny. I niech ten świat po prostu znów będzie fajny i w miarę normalny dla wszystkich.

Pozdrawiam Cię serdecznie 😊
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 14:05   #2829
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Mój brak egoizmu i troska o innych, niechodzenie do pracy i robienie testów gdy byłam chora było komentowane jako lenistwo, bumelanctwo i kłamstwo. Teraz, gdy złapał mnie lekki katarek postanowiłam nie być krętaczem, bumelantem i leniuchem. I jednak tym razem wyszedł covid, ups.
Jakby jeden z drugim każdego chorego wyganiał na zwolnienie, testy itp. to nikt by się nie krępował. Jednak jeśli piąta infekcja w kwartale sprawia, że ktoś dostaje łatkę lenia, to nic dziwnego, że zaczyna z tym walczyć. W tym przypadku miałam dwa wyjścia - dalej być bumelantem, albo zostać idiotką która chora chodzi do pracy. Milusi wybór. Tym bardziej, że teraz naprawdę nie ma komu pracować i w momencie kiedy poszłam na izolację i pewnie zaraziłam jeszcze kilka osób z personelu, wszystkie grafiki padły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 17:21   #2830
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
W jej przypadku to było ewidentnie związane z olewaniem tematu, ponieważ mamy możliwość pracy z domu niemal 3/4 dni w mcu. Ja akurat wtedy miałam już swoje dni HO wykorzystane i nie spodziewałam się, że ktoś chory może przyjść do pracy (w przypadku choroby, szef przedłuża ilość dni na HO bez limitu). Także ten tego, jak widać największą ochrona społeczeństwa nie są szczepionki, ale zwykłe, staroświeckie MYŚLENIE ����
Eh, jak mnie wkurzają tacy ociężali umysłowo i egoistyczni ludzie. Spoko, ze macie takie szefostwo w porzo. Ja mam możliwości i powody żeby opracować na HO, w dodatku mam podstawę prawna a szefostwo niestety ograniczone. Zresztą samo łazi z kaszlem gruzlika po pracy, mimo że niepotrzebne do niczego.

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2022-01-28 o 17:44
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-28, 18:09   #2831
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Goczek, szkoda, że właśnie przykład nie idzie w każdej firmie od góry. Bo gdyby u Was pracownicy wiedzieli, że dla szefostwa oczywistym jest iż pracownik chory = L4 lub HO to wtedy mniej ludzi miałoby stracha przed zostaniem w domu. Tym bardziej nie rozumiem, czemu ta dziewczyna od nas przyszła w takim stanie Ale w poprzedniej pracy miałam też taka szefową, która uważała HO za fanaberie bo ludzie przecież zamiast pracować, to będą myć okna 😄 ( pewnie w tym czasie nasze zwierzęta domowe zrobią za nas robotę &#128540.
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-28, 18:47   #2832
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cóż, moje to, podejrzewam, sądzi wg siebie.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 01:56   #2833
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Polecam ten artykuł: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,...straconym.html

Właśnie z tego powodu nie mogę znieść "argumentów" antyszczepionków dot. "wolności wyboru". To, co jest opisane w tym artykule, to nie są dla mnie tylko jakieś historie z gazety, ale historie ze szpitalnego łóżka, opowiadane wieczorem przez sąsiadki z łóżka obok. Trzeba być skrajnym egoistą, by ze strachu przed dniem gorączki i bólem ramienia, przyczyniać się do śmierci innych ludzi.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 02:14   #2834
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Polecam ten artykuł: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,...straconym.html

Właśnie z tego powodu nie mogę znieść "argumentów" antyszczepionków dot. "wolności wyboru". To, co jest opisane w tym artykule, to nie są dla mnie tylko jakieś historie z gazety, ale historie ze szpitalnego łóżka, opowiadane wieczorem przez sąsiadki z łóżka obok. Trzeba być skrajnym egoistą, by ze strachu przed dniem gorączki i bólem ramienia, przyczyniać się do śmierci innych ludzi.

do pogrubionego:
do całego postu: no cóż, masz prawo mieć taką opinię. moim zdaniem akurat ta śmierć innych ludzi to wina wielu wielu lat zaniedbywania polskiej służby zdrowia. ale w pełni rozumiem, że łatwiej jest obwiniać innych ludzi, niż żądać od polityków, żeby wreszcie wzięli się za reformę służby zdrowia. no cóż, skoro czasy pandemii nie zmobilizowały ludzi do nacisku na rządzących, to już pewnie nic nie zmusi. trzeba wyjechać albo zacząć się przyzwyczajać, że będzie tylko gorzej.

Edytowane przez motyla
Czas edycji: 2022-01-29 o 12:59
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 07:53   #2835
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
no cóż, masz prawo mieć taką opinię. moim zdaniem akurat to wina wielu wielu lat zaniedbywania polskiej służby zdrowia. ale w pełni rozumiem, że łatwiej jest obwiniać innych ludzi, niż żądać od polityków, żeby wreszcie wzięli się za reformę służby zdrowia. no cóż, skoro czasy pandemii nie zmobilizowały ludzi do nacisku na rządzących, to już pewnie nic nie zmusi. trzeba wyjechać albo zacząć się przyzwyczajać, że będzie tylko gorzej.
Nie wiem, co ma Twój komentarz do pogrubionego przez ciebie.

Pogrubiałas posta o tym ,że ktoś się nie chce szczepiąc bo go ręką będzie bolała i na to twój komentarz, że to lata zaniedbania służby zdrowia. WTF?

Ale tak na marginesie, to nie sposób się nie zgodzic, ale w PL rządzący nie mają w interesie poprawy służby zdrowia. Ostatnio była w sejmie mowa o zwiększeniu składki na służbę zdrowia. Oczywiście sami rządzący oburzeni, że jak to ktoś śmie podwyższać procent składki na służbę zdrowia? No ale kuźwa, no z czego ma być lepsza służba zdrowia? Potrzebny jest na to hajs, za darmo to się nie zmieni nic.
Ale rządzący mają to głęboko w upie i oni mają kasę, pewnie znajomości, więc im lata, czy będą czekać na NFZ na endokrynologa pół roku, bo wyciągną z kieszeni 500 zł i pójdą za dwa dni 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 07:58   #2836
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie wiem, co ma Twój komentarz do pogrubionego przez ciebie.

Pogrubiałas posta o tym ,że ktoś się nie chce szczepiąc bo go ręką będzie bolała i na to twój komentarz, że to lata zaniedbania służby zdrowia. WTF?

Ale tak na marginesie, to nie sposób się nie zgodzic, ale w PL rządzący nie mają w interesie poprawy służby zdrowia. Ostatnio była w sejmie mowa o zwiększeniu składki na służbę zdrowia. Oczywiście sami rządzący oburzeni, że jak to ktoś śmie podwyższać procent składki na służbę zdrowia? No ale kuźwa, no z czego ma być lepsza służba zdrowia? Potrzebny jest na to hajs, za darmo to się nie zmieni nic.
Ale rządzący mają to głęboko w upie i oni mają kasę, pewnie znajomości, więc im lata, czy będą czekać na NFZ na endokrynologa pół roku, bo wyciągną z kieszeni 500 zł i pójdą za dwa dni 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A rzzadzacy ni maja przywileju ze nawet na NFZ nie musza czekac w kolejce tylko sa brani na cito?
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 09:43   #2837
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie wiem, co ma Twój komentarz do pogrubionego przez ciebie.

Pogrubiałas posta o tym ,że ktoś się nie chce szczepiąc bo go ręką będzie bolała i na to twój komentarz, że to lata zaniedbania służby zdrowia. WTF?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do pogrubionego dałam uśmiechniętą minke, bo mnie ten tekst rozbawił.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 10:15   #2838
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 9 946
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
Do pogrubionego dałam uśmiechniętą minke, bo mnie ten tekst rozbawił.
Bawi cię, że ludzie umierają przez widzimisię innych?
f8c2d375a73595a7890227cbb2d3acee309191de_62181c3c5fcdf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 11:11   #2839
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

[1=f8c2d375a73595a7890227c bb2d3acee309191de_62181c3 c5fcdf;89095445]Bawi cię, że ludzie umierają przez widzimisię innych? [/QUOTE]


nie, bawi mnie leniwe generalizowanie. oraz to, co robisz teraz Ty
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-29, 12:42   #2840
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Ale w jaki sposób ból ręki po szczepieniu miałby być powiązanym ze służbą zdrowia
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 12:59   #2841
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ale w jaki sposób ból ręki po szczepieniu miałby być powiązanym ze służbą zdrowia

już edytowałam swój post.
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 20:14   #2842
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
nie, bawi mnie leniwe generalizowanie. oraz to, co robisz teraz Ty
No to jaki inny powód mają ludzie, którzy nie chcą się szczepić? Skoro nie boją się bólu ramienia, to czego? Czyżby pewnych mikro urządzeń?
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 21:27   #2843
motyla
Zakorzenienie
 
Avatar motyla
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5 934
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
No to jaki inny powód mają ludzie, którzy nie chcą się szczepić? Skoro nie boją się bólu ramienia, to czego? Czyżby pewnych mikro urządzeń?

glutenu
motyla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 21:37   #2844
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Polecam ten artykuł: https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,...straconym.html

Właśnie z tego powodu nie mogę znieść "argumentów" antyszczepionków dot. "wolności wyboru". To, co jest opisane w tym artykule, to nie są dla mnie tylko jakieś historie z gazety, ale historie ze szpitalnego łóżka, opowiadane wieczorem przez sąsiadki z łóżka obok. Trzeba być skrajnym egoistą, by ze strachu przed dniem gorączki i bólem ramienia, przyczyniać się do śmierci innych ludzi.


tija bo ty wiesz najlepiej jakie ludzie mają powody zeby sie nie szczepic

egoizm? widziałam własnie na wątku powkrewnym- szczepie sie jestem taka naj odpowiedzialna walcze przez to z pandemią tylko równoczesnie ojojoj bo miałam miec paszport na X czasu a zaliczyli mniej.... no to jak to jest? o co chodzi? liczy sie walka z pandemią czy długosc paszportu?
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 22:10   #2845
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 22:29   #2846
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
[/B]

tija bo ty wiesz najlepiej jakie ludzie mają powody zeby sie nie szczepic

egoizm? widziałam własnie na wątku powkrewnym- szczepie sie jestem taka naj odpowiedzialna walcze przez to z pandemią tylko równoczesnie ojojoj bo miałam miec paszport na X czasu a zaliczyli mniej.... no to jak to jest? o co chodzi? liczy sie walka z pandemią czy długosc paszportu?
Czuję się wywołana. Oczywiście że szczepiłam się żeby się zabezpieczyć przed zarażeniem. Dlatego też nie czekałam z 3 dawką maksymalnie tylko zaszczepiłam się jak najszybciej. Natomiast skoro paszporty covidowe na razie obowiązują to niemiło się zdziwiłam, że mój straci ważność przed urlopem. Co w tym takiego dziwnego i wykluczajacego się?? Czepianie się dla samego czepiania

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-29, 22:31   #2847
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
[/B]



tija bo ty wiesz najlepiej jakie ludzie mają powody zeby sie nie szczepic



egoizm? widziałam własnie na wątku powkrewnym- szczepie sie jestem taka naj odpowiedzialna walcze przez to z pandemią tylko równoczesnie ojojoj bo miałam miec paszport na X czasu a zaliczyli mniej.... no to jak to jest? o co chodzi? liczy sie walka z pandemią czy długosc paszportu?
Akurat uważam, że szczepienie pod paszport i brak przyjmowania dawki przypominającej "bo paszport jeszcze ważny", to głupota. Ich ważność powinna być skrócona do ok. 7m po drugiej dawce, wydłużona przez booster.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 09:54   #2848
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
[/B]

tija bo ty wiesz najlepiej jakie ludzie mają powody zeby sie nie szczepic
Chcesz nam może powiedzieć, że miliony osób w Polsce ma przeciwskazania medyczne, a nie że naczytali się postów na facebook'u od samozwańczych ekspertów albo nasłuchali sąsiada, również samozwańczego eksperta w dziedzinie medycyny?


Swoją drogą ładne przedstawienie kto umiera.

Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 17:20   #2849
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Cytat:
Napisane przez marianna144 Pokaż wiadomość
[/B]

tija bo ty wiesz najlepiej jakie ludzie mają powody zeby sie nie szczepic

egoizm? widziałam własnie na wątku powkrewnym- szczepie sie jestem taka naj odpowiedzialna walcze przez to z pandemią tylko równoczesnie ojojoj bo miałam miec paszport na X czasu a zaliczyli mniej.... no to jak to jest? o co chodzi? liczy sie walka z pandemią czy długosc paszportu?
Mnie to w sumie Ciekawi, czego się boją osobym które nie chcą się zaszczepić p.covid. mam- jak się okazuje z czasem ( bo akurat nie pytam ludzi czy są szczepieni czy nie, nieraz to wychodzi "przy okazji') trochę znajomych niezaszczepionych i się ich nie pytalam czemu nie. Ktoś tam sam z siebie powie np. Że lekarz mu odradzil ( rok temu na samym początku szczepień jak były różne doniesienia nt potencjalnych przeciwskazan), ktoś inny wygłasza opinie, że szczepionki zabijają, ale reszta- ta wg mnie ogólnie sympatyczna i w miarę rozszadna nie mówi czemu.
Myślę, że niektórzy 30+latkowie nie czują potrzeby. Sporo wszak miało wyniki pozytywne w poprzednich falach i nie przeszli covida jakiś uciążliwie.


Nette - dlaczego skrócenie akurat do ok 7 miesięcy?

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2022-01-30 o 17:21
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-30, 17:31   #2850
Karolina2023
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 4
Dot.: Szczepionka na Covid 19 koronawirus - opinie, doświadczenia, informacje

Podziwiam postawę. Oby więcej takich ludzi. Ja też jestem zaszczepiona już 3 dawkami. Niech to się skończy! Niech już ludzie nie umierają na powikłania po coviowe. Znam a raczej (niestety) znałam kilka takie osób.

---------- Dopisano o 18:31 ---------- Poprzedni post napisano o 18:28 ----------

Ja ogólnie po za lekkim bólem ramienia przez jeden dzień nie doświadczyłam niczego innego. Wszystko było w porządku a jestem po 2x astra zeneca i przypominająca pfizer.
Karolina2023 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-22 11:18:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.