Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-08, 17:40   #1081
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 868
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

argumentacja podobna i styl wypowiedzi zbliżony
poglądy co prawda inne, ale nigdy nie wierzyłam w wiarygodność edana i wszystko co pisał było pod publikę
Zrozumiałam jak wielkim jest trollem, gdy stwierdził, że nie interesowałoby go, że opiekunka jego dzieci po godzinach pracy kontaktuje się z pedofilami. Bo przecież to wcale nie zagraża dzieciom co ona robi po pracy i z kim. Takich kwiatków było zresztą więcej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 17:41   #1082
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez HelloLittleKittie Pokaż wiadomość
O tym braku szacunku pisałam.
Jakim braku szacunku? Stwierdzam fakt, wypowiadasz się na tematy o których nie masz pojęcia i udajesz że pozjadałaś wszystkie rozumy. [1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89109875]Po co wy z nim dyskutujecie jak tylko prowokuje coraz większymi bzdurami

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Niby to człowiek widzi, ale trudno się opanować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 17:45   #1083
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 17:48   #1084
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89109840]Co wciąż nie sprawia, że jak pracujesz dla/wspólpracujesz z firmą zagraniczną, to nie możesz przebywać w kraju co bezpośrednio wynikało z Twojego posta.

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:59 ----------


Cena za najem kawalerki to ok 2-2.5 tys zl, jak trafisz cos za 1600, to mozemy mówić o szczęściu. Cena za najem pokoju to ok 1000zl, choć widziałam i perełki za 1400zl. W małych miastach wcale nie jest dużo taniej. Jak Ci się cena nie spodoba, to co, mówisz sobie co tam, pomieszkam pod mostem, dopóki czegoś nie znajdę? Bo możesz sobie postanowić, że masz budżet taki i taki, ale jeśli ceny to 200% tego budżetu, to za wiele nie zrobisz.

---------- Dopisano o 18:09 ---------- Poprzedni post napisano o 18:05 ----------

A ile powinni wywalać pensji na swoja "podstawowa" potrzebę? 10 proc? Bo ja za swój czynsz admistracyjny place dokladnie 1/4 swojej pensji, bez kredytów i innych obciążeń.

Mojego porównania do wakacji kompletnie nie zrozumiałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrozumiałam i wciąż uważam, że było ono bardzo nieadekwatne, po prostu. Dach nad głową to nie fanaberia, bo na wakacje jechać wcale nie musisz, a mieszkać gdzieś - owszem. Nie wiem, jaki procent pensji powinien iść na mieszkanie, zresztą - pensje różnych osób znacznie się od siebie różnią. Ale jeśli koszt najmu kawalerki jest trochę poniżej średniej krajowej no to sorry, ale bynajmniej nie jest to zdrowa sytuacja. Zresztą, możesz uważać, że w czym problem i niech żyje wolny rynek, a ja mogę uważać, że to myślenie krótkowzroczne i oderwane od rzeczywistości. Raczej się nie dogadamy, a z racji że sama się za mieszkaniem rozglądam, to temat podnosi mi ciśnienie - więc z mojej strony EOT.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 17:58   #1085
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jasne, niech każdy ma jedną nieruchomość, co to za burżujstwo żeby ktoś miał więcej. Jak ktoś odziedziczy po rodzicach albo dziadkach kolejną nieruchomość to niech od razu sprzeda i odda całe pieniądze na fundusz wsparcia pielęgniarek. A jak się jakiemuś zwyrolowi zachce odłożyć np. na działkę i budować dom to niech przed zakupem działki sprzeda to swoje jedyne mieszkanie i żyje w kartonie dopóki nie postawi domu.
Weź się trochę ogarnij bo Twoje pomysły mogły być realizowane w latach 70,na szczęście są to czasy słusznie minione.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są osoby, które mają mieszkań siedem i więcej, nawet kilkanaście. No nikt mi nie powie, że to na przyszłość dla dwójki dzieci, tylko teraz w międzyczasie, wynajmują, żeby puste nie stały. I takie praktyki jak dla mnie powinny być ukrócone. Nie to, żeby ograniczyć aż do jednego, ale do trzech, czterech, albo w zależności od liczby posiadanego potomstwa, np. tyle ile para ma dzieci +2 czy +3.
Mieszkanie do 80m2 absolutnie nie powinno być towarem luksusowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 18:02   #1086
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89109889]
Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Zrozumiałam i wciąż uważam, że było ono bardzo nieadekwatne, po prostu. Dach nad głową to nie fanaberia, bo na wakacje jechać wcale nie musisz, a mieszkać gdzieś - owszem. Nie wiem, jaki procent pensji powinien iść na mieszkanie, zresztą - pensje różnych osób znacznie się od siebie różnią. Ale jeśli koszt najmu kawalerki jest trochę poniżej średniej krajowej no to sorry, ale bynajmniej nie jest to zdrowa sytuacja. Zresztą, możesz uważać, że w czym problem i niech żyje wolny rynek, a ja mogę uważać, że to myślenie krótkowzroczne i oderwane od rzeczywistości. Raczej się nie dogadamy, a z racji że sama się za mieszkaniem rozglądam, to temat podnosi mi ciśnienie - więc z mojej strony EOT.
Ja tez sie rozglądam za mieszkaniem. No i ceny poszly w górę. Ale nic nie zapowiada spadku, więc albo inwestuje póki jestem zdrowa i mam prace albo czekam na niewiadomo co. To, co sie nie zainwestuje to się szybko "przeje".

Ja nie uważam tego za nieadekwatne, bo dla jednej osoby musem są wyjazdy czy zakupy (czy jeszcze coś innego) a dla innego własne cztery kąty. Ja sobie tez będę musiała czegoś odmówić zeby zainwestować i szczerze nienawidze roszczeniowosci.

A specjalnie operowałam procentami ze względu na roznice zarobków.

Mimo różnicy poglądów życzę znalezienia fajnego mieszkania, bo uważam, że to super sprawa mieć coś własnego i nie żałuję wyrzeczeń, bo daje mi to duze poczucie bezpieczeństwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 18:06   #1087
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89109889]Ja tez sie rozglądam za mieszkaniem. No i ceny poszly w górę. Ale nic nie zapowiada spadku, więc albo inwestuje póki jestem zdrowa i mam prace albo czekam na niewiadomo co. To, co sie nie zainwestuje to się szybko "przeje".

Ja nie uważam tego za nieadekwatne, bo dla jednej osoby musem są wyjazdy czy zakupy (czy jeszcze coś innego) a dla innego własne cztery kąty. Ja sobie tez będę musiała czegoś odmówić zeby zainwestować i szczerze nienawidze roszczeniowosci.

A specjalnie operowałam procentami ze względu na roznice zarobków.

Mimo różnicy poglądów życzę znalezienia fajnego mieszkania, bo uważam, że to super sprawa mieć coś własnego i nie żałuję wyrzeczeń, bo daje mi to duze poczucie bezpieczeństwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Do argumentów przytoczonych powyżej nie będę się już odnosić, ale dziękuję i również życzę powodzenia w poszukiwaniu mieszkania.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 18:14   #1088
KathyLeonia
Kathy Leonia
 
Avatar KathyLeonia
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Polska Centralna
Wiadomości: 1 291
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Są osoby, które mają mieszkań siedem i więcej, nawet kilkanaście. No nikt mi nie powie, że to na przyszłość dla dwójki dzieci, tylko teraz w międzyczasie, wynajmują, żeby puste nie stały. I takie praktyki jak dla mnie powinny być ukrócone. Nie to, żeby ograniczyć aż do jednego, ale do trzech, czterech, albo w zależności od liczby posiadanego potomstwa, np. tyle ile para ma dzieci +2 czy +3.
Mieszkanie do 80m2 absolutnie nie powinno być towarem luksusowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

dużo osób bierze kredyt na mieszkanie, i potem je wynajmuje i z rat spłaca kredyt. Potem bierze kredyt na kolejne. I tak ciągną po kilka lokali.
Wbrew pozorom to się mega opłaca...
__________________
Kathy Leonia - wejdź do świata magii kosmetyków!

http://kathyleonia88.blogspot.com
KathyLeonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 18:17   #1089
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez KathyLeonia Pokaż wiadomość
dużo osób bierze kredyt na mieszkanie, i potem je wynajmuje i z rat spłaca kredyt. Potem bierze kredyt na kolejne. I tak ciągną po kilka lokali.
Wbrew pozorom to się mega opłaca...
No na pewno się opłaca, ale przez takie praktyki byle jakie mieszkanie z czasem staje się nieosiągalne dla uczciwie, ale przeciętnie zarabiającego człowieka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 18:33   #1090
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Są osoby, które mają mieszkań siedem i więcej, nawet kilkanaście. No nikt mi nie powie, że to na przyszłość dla dwójki dzieci, tylko teraz w międzyczasie, wynajmują, żeby puste nie stały. I takie praktyki jak dla mnie powinny być ukrócone. Nie to, żeby ograniczyć aż do jednego, ale do trzech, czterech, albo w zależności od liczby posiadanego potomstwa, np. tyle ile para ma dzieci +2 czy +3.
Mieszkanie do 80m2 absolutnie nie powinno być towarem luksusowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odnosiłam się wyłącznie do stwierdzenia że każdy powinien mieć tylko jedną nieruchomość, bo było wyjątkowo niewykonalne. Jak ktoś jest jedynakiem i jego rodzice też byli jedynakami to spokojnie może odziedziczyć dwa mieszkania po dziadkach i jedno po rodzicach (albo i dwa jak się rozwiedli czy żyli osobno). Do tego może mieć jakieś swoje mieszkanie. Oczywiście nie jest to standard, ale raczej sporo osób ma szanse na odziedziczenie choćby jednego mieszkania, a też bez sensu karać kogoś za to że ma więcej niż jedną nieruchomość. Zgadzam się z tym że potrzebne jest ograniczenie takich praktyk jak hurtowe kupowanie mieszkań, ale nie wiem czy sam zakaz wystarczy. Raczej potrzebne by były jakieś kompleksowe działania, żeby ktoś nie próbował kupować mieszkań na całą rodzinę byle nie przekroczyć limitu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:20   #1091
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Są osoby, które mają mieszkań siedem i więcej, nawet kilkanaście. No nikt mi nie powie, że to na przyszłość dla dwójki dzieci, tylko teraz w międzyczasie, wynajmują, żeby puste nie stały. I takie praktyki jak dla mnie powinny być ukrócone. Nie to, żeby ograniczyć aż do jednego, ale do trzech, czterech, albo w zależności od liczby posiadanego potomstwa, np. tyle ile para ma dzieci +2 czy +3.
Mieszkanie do 80m2 absolutnie nie powinno być towarem luksusowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie bardzo sobie to wyobrażam. Jak można komuś kto ma na to fundusze ograniczyć możliwość kupna nieruchomości? W imię czego?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 19:20   #1092
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Zupełnie nie, ale z kosmosu tez nie jest. Przecież cenę się ustala taka zeby ktoś wynajal/kupil a nie zeby stalo.
nie wszędzie mieszkań jest więcej niż chętnych, w sumie to mało gdzie jest. duże miasta są zwykle miastami studenckimi więc mieszkania schodzą na pniu
tak od mniej więcej maja do października to najciemniejsza suterena potrafi kosztować absurdalnie dużo, bo gdzieś Ci studenci mieszkać muszą. jestem bardzo na bieżąco z rynkiem wynajmu np w Krakowie, bo co roku pomagam szwagierce znaleźć mieszkanie i jeżdżę z nią je oglądać
w sierpniu 2021 pokój 2 osobowy tak do 1200 zł za dwie osoby to: albo malusieńka klitka w której ciężko nawet 2 biurka upchnąć, już nie mówiąc o jakieś większej szafie gdzie 2 dziewczyny mogłyby ubrania zmieścić, w mieszkaniu gdzie jest 4-5 takich malusieńkich klitek. i na te 8-10 osób przypadała zwykle jeden mikroskopijny aneks kuchenny w przedpokoju (z lodówką 150cm) i jedną łazienką

no warunki faktycznie ludzkie

oglądnęłyśmy z 10 takich mieszkań, zanim dziewczyny zdecydowały, że jednak podniosą cenę do 1500 zł. 1500 zł za pokój dwuosobowy!


w temacie wynajmu mieszkań też jestem bardzo na czasie, bo cały czas się rozglądam na rynku. można znaleźć mieszkanie poniżej 2 tys (mowa jedynie o odstępnym) - ale będzie to albo poza granicami miasta, albo totalna rudera do której (w najlepszym razie) wstawiono komodę i krzesła i ikei.


a w dużych miastach to i tak łatwiej
w moim rodzinnym mieście powiatowym (ok 50 tys mieszkańców) mieszkań do wynajęcia jest raptem kilkanaście. brat chciał wynająć sobie na czas budowy domu. we wszystkich mieszkaniach zaśpiewali mu cenę wyższą niż niejedno mieszkanie w Krakowie. a jak się zaczął targować, to mu powiedzieli, że jak nie chce to do widzenia, on zaraz będzie miał chętnych na to mieszkanie
nowych mieszkań się tam nie buduje

polecam reportaż "Zapaść. Reportaże z mniejszych miast" Marka Szymaniaka, jest tam kilka rozdziałów o sytuacji mieszkaniowej w Polsce. polecam, może trochę otworzy Ci oczy
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:20   #1093
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No na pewno się opłaca, ale przez takie praktyki byle jakie mieszkanie z czasem staje się nieosiągalne dla uczciwie, ale przeciętnie zarabiającego człowieka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale bzdura. Ludzie kupuja nieruchomości za własne pieniądze, niekiedy ciezko zarobione. Nie wiem, jakim prawem ktoś miałby im dyktować, co mają za nie kupowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:22   #1094
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Ale bzdura. Ludzie kupuja nieruchomości za własne pieniądze, niekiedy ciezko zarobione. Nie wiem, jakim prawem ktoś miałby im dyktować, co mają za nie kupowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie. A ile można mieć samochodów ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:23   #1095
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Zrozumiałam jak wielkim jest trollem, gdy stwierdził, że nie interesowałoby go, że opiekunka jego dzieci po godzinach pracy kontaktuje się z pedofilami. Bo przecież to wcale nie zagraża dzieciom co ona robi po pracy i z kim. Takich kwiatków było zresztą więcej.
poważnie tak napisał?
nie czytałam większości tamtych wypocin
ale dziwię się, że ktoś w ogóle pozwolił na tak długą karierę na tym forum. szkodliwe treści powinny być banowane
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:25   #1096
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 868
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
poważnie tak napisał?
nie czytałam większości tamtych wypocin
ale dziwię się, że ktoś w ogóle pozwolił na tak długą karierę na tym forum. szkodliwe treści powinny być banowane
Najlepsze jest to, że z tego, co pamiętam kilka osób (które zresztą również podejrzewam o bycie trollami) uznało, że luzik, nic takiego. Moderacja nawet okiem nie mrugnęła.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:25   #1097
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie wszędzie mieszkań jest więcej niż chętnych, w sumie to mało gdzie jest. duże miasta są zwykle miastami studenckimi więc mieszkania schodzą na pniu
tak od mniej więcej maja do października to najciemniejsza suterena potrafi kosztować absurdalnie dużo, bo gdzieś Ci studenci mieszkać muszą. jestem bardzo na bieżąco z rynkiem wynajmu np w Krakowie, bo co roku pomagam szwagierce znaleźć mieszkanie i jeżdżę z nią je oglądać
w sierpniu 2021 pokój 2 osobowy tak do 1200 zł za dwie osoby to: albo malusieńka klitka w której ciężko nawet 2 biurka upchnąć, już nie mówiąc o jakieś większej szafie gdzie 2 dziewczyny mogłyby ubrania zmieścić, w mieszkaniu gdzie jest 4-5 takich malusieńkich klitek. i na te 8-10 osób przypadała zwykle jeden mikroskopijny aneks kuchenny w przedpokoju (z lodówką 150cm) i jedną łazienką

no warunki faktycznie ludzkie

oglądnęłyśmy z 10 takich mieszkań, zanim dziewczyny zdecydowały, że jednak podniosą cenę do 1500 zł. 1500 zł za pokój dwuosobowy!


w temacie wynajmu mieszkań też jestem bardzo na czasie, bo cały czas się rozglądam na rynku. można znaleźć mieszkanie poniżej 2 tys (mowa jedynie o odstępnym) - ale będzie to albo poza granicami miasta, albo totalna rudera do której (w najlepszym razie) wstawiono komodę i krzesła i ikei.


a w dużych miastach to i tak łatwiej
w moim rodzinnym mieście powiatowym (ok 50 tys mieszkańców) mieszkań do wynajęcia jest raptem kilkanaście. brat chciał wynająć sobie na czas budowy domu. we wszystkich mieszkaniach zaśpiewali mu cenę wyższą niż niejedno mieszkanie w Krakowie. a jak się zaczął targować, to mu powiedzieli, że jak nie chce to do widzenia, on zaraz będzie miał chętnych na to mieszkanie
nowych mieszkań się tam nie buduje

polecam reportaż "Zapaść. Reportaże z mniejszych miast" Marka Szymaniaka, jest tam kilka rozdziałów o sytuacji mieszkaniowej w Polsce. polecam, może trochę otworzy Ci oczy
Moje miasto to miasto bardzo studenckie, ale jednak ceny są niższe a pracująca kolezanka wynajmuje pokój ze wszystkimi opłatami za 800 zł w rewelacyjnym standardzie. Wcześniej wynajmowala pokój za 600 zł.

Mamy inne doświadczenia, więc jak chcesz mi otwierać oczy? Ceny krakowskie mnie stednio interesują, bo gdybym się miała tam przeprowadzić to tylko po to żeby zarabiać 2x więcej niz zarabiam teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:28   #1098
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
No na pewno się opłaca, ale przez takie praktyki byle jakie mieszkanie z czasem staje się nieosiągalne dla uczciwie, ale przeciętnie zarabiającego człowieka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to i wykupywanie mieszkań w ilościach hurtowych przez firmy
w zeszłym roku właściciel któreś galerii z Rzeszowa kupił na raz 600 mieszkań. 500 w warszawie i 100 w Krakowie.
deweloper budowę skończy i firma, która mieszkania kupiła, to je sprzeda z odpowiednio wyższą ceną. często nawet bez wykańczania tego. po prostu gotowe mieszkanie w stanie deweloperskim

za chwilę przeciętny człowiek będzie musiał kupować dziurę w ziemi, żeby mieć szansę na jakąś normalną cenę
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:30   #1099
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-08, 19:31   #1100
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Moje miasto to miasto bardzo studenckie, ale jednak ceny są niższe a pracująca kolezanka wynajmuje pokój ze wszystkimi opłatami za 800 zł w rewelacyjnym standardzie. Wcześniej wynajmowala pokój za 600 zł.

Mamy inne doświadczenia, więc jak chcesz mi otwierać oczy? Ceny krakowskie mnie stednio interesują, bo gdybym się miała tam przeprowadzić to tylko po to żeby zarabiać 2x więcej niz zarabiam teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cóż... myślałam że Cię interesuje porównanie sytuacji w skali całego kraju, a nie tylko ze swojego podwórka
jeśli się mylę to temat możemy w zasadzie uznać za zamknięty
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:34   #1101
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 868
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Tak, był zgłaszany. Niestety to był okres pt. Edan... cóż, nie zaczepiać Edana. Przecież miał ewidentne chody u jednej z moderatorek. Sorry, teraz rzeczywiście pozostaje się wstydzić, że się na coś takiego pozwalało.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:34   #1102
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to i wykupywanie mieszkań w ilościach hurtowych przez firmy

w zeszłym roku właściciel któreś galerii z Rzeszowa kupił na raz 600 mieszkań. 500 w warszawie i 100 w Krakowie.

deweloper budowę skończy i firma, która mieszkania kupiła, to je sprzeda z odpowiednio wyższą ceną. często nawet bez wykańczania tego. po prostu gotowe mieszkanie w stanie deweloperskim



za chwilę przeciętny człowiek będzie musiał kupować dziurę w ziemi, żeby mieć szansę na jakąś normalną cenę
Niezła patologia. Chyba wolałabym już kupić mieszkanie z rynku wtórnego niż nabijać kabzę takim inwestorom. Cieszę się, że mamy jednak dom ogarnięty jeszcze przed tym szambem, bo w 2019 r. To jest dramat co piszecie z cenami mieszkań obecnie, to są koszty podobne do mojego wykończonego domu.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:35   #1103
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Najlepsze jest to, że z tego, co pamiętam kilka osób (które zresztą również podejrzewam o bycie trollami) uznało, że luzik, nic takiego. Moderacja nawet okiem nie mrugnęła.
jakoś wcale nie jestem tym faktem zaskoczona
co niektórym trochę odbiło jak zobaczyły tutaj faceta, który utrzymywał że jest takim lowelasem, że wszystkie na niego lecą
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:48   #1104
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to i wykupywanie mieszkań w ilościach hurtowych przez firmy
w zeszłym roku właściciel któreś galerii z Rzeszowa kupił na raz 600 mieszkań. 500 w warszawie i 100 w Krakowie.
deweloper budowę skończy i firma, która mieszkania kupiła, to je sprzeda z odpowiednio wyższą ceną. często nawet bez wykańczania tego. po prostu gotowe mieszkanie w stanie deweloperskim

za chwilę przeciętny człowiek będzie musiał kupować dziurę w ziemi, żeby mieć szansę na jakąś normalną cenę
Owszem, chętnie poznam inne sprawdzone info z onnych części Polski.

Ale piszesz zapewne o tym: https://businessinsider.com.pl/wiado...ch/lb2xj80.amp

Gdzie tu coś o Rzeszowie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 19:54   #1105
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 868
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jakoś wcale nie jestem tym faktem zaskoczona
co niektórym trochę odbiło jak zobaczyły tutaj faceta, który utrzymywał że jest takim lowelasem, że wszystkie na niego lecą
A inni się bali przez długi czas odzywać widząc, że ktoś tu może sobie napisać praktycznie wszystko i pozostaje bezkarny. Atmosfera się nieco zmieniła wokół tego użytkownika (ale i tak nadal się utrzymał), gdy w pewnym momencie na Intymnym zawiązała się niewielka grupka, która skrzyknęła się na PW i zagroziła pewnej moderatorce, że to gdzieś wyżej zgłosi, jeżeli ona nadal będzie trzymała z tym panem dziwną sztamę. A jakiś czas później był słynny wątek na technicznym, gdzie poziom frustracji i wkurzenia na tą sytuację przekroczył normę i zrozumieli, że ten użytkownik musi w końcu dostać bana.

Opis jak bitwy a to przecież tylko forum.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 20:10   #1106
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
A inni się bali przez długi czas odzywać widząc, że ktoś tu może sobie napisać praktycznie wszystko i pozostaje bezkarny. Atmosfera się nieco zmieniła wokół tego użytkownika (ale i tak nadal się utrzymał), gdy w pewnym momencie na Intymnym zawiązała się niewielka grupka, która skrzyknęła się na PW i zagroziła pewnej moderatorce, że to gdzieś wyżej zgłosi, jeżeli ona nadal będzie trzymała z tym panem dziwną sztamę. A jakiś czas później był słynny wątek na technicznym, gdzie poziom frustracji i wkurzenia na tą sytuację przekroczył normę i zrozumieli, że ten użytkownik musi w końcu dostać bana.



Opis jak bitwy a to przecież tylko forum.
Takie jaja z edanem były? To to niby taka szycha??

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 20:10   #1107
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 20:11   #1108
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
A inni się bali przez długi czas odzywać widząc, że ktoś tu może sobie napisać praktycznie wszystko i pozostaje bezkarny. Atmosfera się nieco zmieniła wokół tego użytkownika (ale i tak nadal się utrzymał), gdy w pewnym momencie na Intymnym zawiązała się niewielka grupka, która skrzyknęła się na PW i zagroziła pewnej moderatorce, że to gdzieś wyżej zgłosi, jeżeli ona nadal będzie trzymała z tym panem dziwną sztamę. A jakiś czas później był słynny wątek na technicznym, gdzie poziom frustracji i wkurzenia na tą sytuację przekroczył normę i zrozumieli, że ten użytkownik musi w końcu dostać bana.

Opis jak bitwy a to przecież tylko forum.
to wszystko jest naprawdę... urocze
zwłaszcza jak się weźmie pod uwagę, że inni dostają ostrzeżenia i są uciszani, bo moderacja przewiduje kłótnię
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 20:14   #1109
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89110110]Takie jaja z edanem były? To to niby taka szycha??

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Ja tylko pamiętam, że faktycznie miał swoje kółeczko adoracji, not like other girls, co mu zawsze lubiły gdzieśtam przytaknąć. Zresztą, sama moderatorka sobie z nim buziaczki przesyłała, że takie wink, wink, zwróciłam wtedy na to uwagę, bo dla mnie to mega dziwne żeby typa darzyć sympatią cóż, charyzma.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-08, 20:16   #1110
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 73.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
niestety nie mogę znaleźć, ale czytałam kilka tygodni temu wstrząsający artykuł, o mieszkance Krakowa (rodowitej krakusce), która ma mieszkanie w ścisłym rynku. mieszkanie ma od wielu lat, jeszcze chyba pradziadkowie tam mieszkali, a ona sama już dość starsza była. opisywała jak najem krótkoterminowy niszczy jej życie. została sama w tej kamienicy jako stała lokatorka. reszta to mieszkania wynajmowane przez airbnb, gdzie co weekend przewala się inne bydło.

strasznie się to czytało
W Krakowie rzeczywiście mieszkańcy zostali wyparci z centrum, ALE to się rozpędziło na długo przed Airbnb i najmem krótkoterminowym, bo już że trzydzieści lat temu. Lata temu mieszkałam w ścisłym centrum, właśnie w takim ostatnim zamieszkałym na stałe mieszkaniu w całej kamienicy. Dodatkowo pracowałam w innej takiej kamienicy. Ani jedno z pozostałych mieszkań nie było wynajmowane krótkoterminowo, na parterach gastronomia lub banki, a na piętrach po prostu biura, kancelarie, szkoły językowe etc.etc. Mieszkańców wyparły rozmaite usługi. Dodatkowo w takim ścisłym centrum, wraz z przeniesieniem ciężaru na usługi i turystykę, umiera zwykły handel detaliczny, bo nie ma zwykłych sklepów spożywczych z przystępnymi cenami. Powstają stosunkowo drogie sklepy o asortymencie nastawionym bardziej na przekąski / alkohol, niż gotowanie /zwyczajne życie, zwłaszcza dla starszych ludzi, którzy nie pojadą sobie do supermarketu, to wyjątkowo bolesne. Trzeci problem centrum Krakowa, to hałas i burdy (w czasach przedpandemicznych Kraków imprezował codziennie do rana).
Także nie przychylałabym się do tezy, że to najem krótkoterminowy wyparł mieszkańców, bo to był jeden z ostatnich punktów w wieloletnim procesie.
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
A inni się bali przez długi czas odzywać widząc, że ktoś tu może sobie napisać praktycznie wszystko i pozostaje bezkarny. Atmosfera się nieco zmieniła wokół tego użytkownika (ale i tak nadal się utrzymał), gdy w pewnym momencie na Intymnym zawiązała się niewielka grupka, która skrzyknęła się na PW i zagroziła pewnej moderatorce, że to gdzieś wyżej zgłosi, jeżeli ona nadal będzie trzymała z tym panem dziwną sztamę. A jakiś czas później był słynny wątek na technicznym, gdzie poziom frustracji i wkurzenia na tą sytuację przekroczył normę i zrozumieli, że ten użytkownik musi w końcu dostać bana.

Opis jak bitwy a to przecież tylko forum.
Pamiętam czasy edana. Osobiście nie należę do osób, które boją się odzywać, ale raczej unikam aktywności na forum w okresach grasowania bardzo aktywnych trolli. Zwyczajnie nie chce mi się uczestniczyć w , chyba już za stara jestem na marnowanie czasu w ten sposób.

Edytowane przez Nette
Czas edycji: 2022-02-08 o 20:18
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-07 07:33:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.