Panny Młode 2022- plotki, ploteczki - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-28, 19:33   #451
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

My też w ostatnią niedzielę ukończyliśmy nauki, a w najbliższą mamy dzień skupienia dla narzeczonych (nasza parafia wymaga). Jesteśmy zadowoleni z nauk, księża bardzo wyluzowani i życiowi, podobnie jak osoby z poradni .

W marcu idziemy do USC złożyć dokumenty do wydania zaświadczenia. Dziś doczytałam, że nie musi to być USC właściwe ze względu na miejsce ślubu, więc będziemy mogli się wybrać do USC w mieście naszego zamieszkania.

Protokół też podpisujemy w marcu, bo zostanie 3 msc do ślubu, a ksiądz stwierdził, że 4 msc to zbyt wcześnie

Edytowane przez izan1222
Czas edycji: 2022-02-28 o 19:41 Powód: .
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-28, 21:15   #452
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez blekitnams Pokaż wiadomość
We Wrocławiu można termin w usc rezerwować na cały rok. Pół roku wcześniej można już przyjść osobiście podpisać dokumenty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a to nie wiedziałam ze takie coś się praktykuje, u nas nie było mowy o jakimkolwiek wcześniejszym rezerwowaniu. Ale tez male miasto wiec pewnie nie maja jakiegoś nawału młodych
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 07:35   #453
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hejka

My nauki zaczynamy teraz w niedzielę i mają trwać do 12 marca. W kwietniu mamy przyjść spisać protokół. I niewiele zostało już Nam do ogarnięcia, to dobrze. Zostały 172 dni

brianstorm jak tam Twoje przygotowania? Niedługo Twój wielki dzień!
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 09:26   #454
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez CocaLove Pokaż wiadomość
Hejka

My nauki zaczynamy teraz w niedzielę i mają trwać do 12 marca. W kwietniu mamy przyjść spisać protokół. I niewiele zostało już Nam do ogarnięcia, to dobrze. Zostały 172 dni

brianstorm jak tam Twoje przygotowania? Niedługo Twój wielki dzień!
Hej! Trudno mi uwierzyć, że to już tylko dwa miesiące. Nie umiem się jednak do końca cieszyć tym czasem, chyba jestem człowiekiem, który zawsze musi się czymś martwić, bo jak nie covid, to wojna tak niedaleko...
W ostatni weekend dziewczyny zorganizowały mi panieński i też myślałam, że nie dam rady się bawić, ale na szczęście udało im się odciągnąć mnie od kompulsywnego sprawdzania newsów, trochę się odstresowałam. Spędziłyśmy razem miło czas, spróbowałyśmy nowej aktywności i dostałam śliczny prezent, więc jestem im mega wdzięczna
Jesteśmy już na końcówce rozdawania zaproszeń (na całe szczęście! Bo niby fajnie tak z każdym pogadać, ale jednak mieliśmy dość intensywne tempo - trzeba było przekazać około 100 zaproszeń i jako bardziej introwertycy niż ekstrawertycy byliśmy tym już trochę przytłoczeni).
Do tego na bieżąco załatwiamy różne drobne rzeczy: umowa z dekoratorką, protokół, wiejski stół, tort itp. Jeszcze trochę takiej drobnicy zostało, ale jednak najwięcej będzie do zrobienia tak 3-4 tygodnie przed ślubem.
No i troszkę żałuję, że jednak nie bierzemy ślubu tylko we dwoje gdzieś daleko, w tropikach. Takie myśli nachodzą mnie szczególnie, gdy nie mogę się dogadać z którymś usługodawcą lub gdy ktoś wtrynia się bez pytania w naszą wizję wesela (gdy po raz tysięczny słyszę, że wesele robi się dla gości, szczególnie w sytuacji typu cukiernia przesyła możliwe smaki tortu, a potem i tak mówi, żeby wziąć najprostszy śmietankowy, a nie np. tiramisu, bo goście takiego nie zjedzą, to mam ochotę rzucić wszystko w cholerę) Fajne te przygotowania, nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-01, 18:31   #455
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Hej! Trudno mi uwierzyć, że to już tylko dwa miesiące. Nie umiem się jednak do końca cieszyć tym czasem, chyba jestem człowiekiem, który zawsze musi się czymś martwić, bo jak nie covid, to wojna tak niedaleko...
W ostatni weekend dziewczyny zorganizowały mi panieński i też myślałam, że nie dam rady się bawić, ale na szczęście udało im się odciągnąć mnie od kompulsywnego sprawdzania newsów, trochę się odstresowałam. Spędziłyśmy razem miło czas, spróbowałyśmy nowej aktywności i dostałam śliczny prezent, więc jestem im mega wdzięczna
Jesteśmy już na końcówce rozdawania zaproszeń (na całe szczęście! Bo niby fajnie tak z każdym pogadać, ale jednak mieliśmy dość intensywne tempo - trzeba było przekazać około 100 zaproszeń i jako bardziej introwertycy niż ekstrawertycy byliśmy tym już trochę przytłoczeni).
Do tego na bieżąco załatwiamy różne drobne rzeczy: umowa z dekoratorką, protokół, wiejski stół, tort itp. Jeszcze trochę takiej drobnicy zostało, ale jednak najwięcej będzie do zrobienia tak 3-4 tygodnie przed ślubem.
No i troszkę żałuję, że jednak nie bierzemy ślubu tylko we dwoje gdzieś daleko, w tropikach. Takie myśli nachodzą mnie szczególnie, gdy nie mogę się dogadać z którymś usługodawcą lub gdy ktoś wtrynia się bez pytania w naszą wizję wesela (gdy po raz tysięczny słyszę, że wesele robi się dla gości, szczególnie w sytuacji typu cukiernia przesyła możliwe smaki tortu, a potem i tak mówi, żeby wziąć najprostszy śmietankowy, a nie np. tiramisu, bo goście takiego nie zjedzą, to mam ochotę rzucić wszystko w cholerę) Fajne te przygotowania, nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

mnie też obecna sytuacja rozstraja, mam takie momenty ze się zastanawiam czy wgl jest po co to wszystko organizować.


O mamo tak piszesz o tych wszystkich rzeczach do zrobienia i ja się zastanawiam czy na pewno wszystko mam ogarnięte bo wydaje mi się ze zostały mi już tylko zaproszenia a ślub dopiero w lipcu
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 09:06   #456
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Hej! Trudno mi uwierzyć, że to już tylko dwa miesiące. Nie umiem się jednak do końca cieszyć tym czasem, chyba jestem człowiekiem, który zawsze musi się czymś martwić, bo jak nie covid, to wojna tak niedaleko...
W ostatni weekend dziewczyny zorganizowały mi panieński i też myślałam, że nie dam rady się bawić, ale na szczęście udało im się odciągnąć mnie od kompulsywnego sprawdzania newsów, trochę się odstresowałam. Spędziłyśmy razem miło czas, spróbowałyśmy nowej aktywności i dostałam śliczny prezent, więc jestem im mega wdzięczna
Jesteśmy już na końcówce rozdawania zaproszeń (na całe szczęście! Bo niby fajnie tak z każdym pogadać, ale jednak mieliśmy dość intensywne tempo - trzeba było przekazać około 100 zaproszeń i jako bardziej introwertycy niż ekstrawertycy byliśmy tym już trochę przytłoczeni).
Do tego na bieżąco załatwiamy różne drobne rzeczy: umowa z dekoratorką, protokół, wiejski stół, tort itp. Jeszcze trochę takiej drobnicy zostało, ale jednak najwięcej będzie do zrobienia tak 3-4 tygodnie przed ślubem.
No i troszkę żałuję, że jednak nie bierzemy ślubu tylko we dwoje gdzieś daleko, w tropikach. Takie myśli nachodzą mnie szczególnie, gdy nie mogę się dogadać z którymś usługodawcą lub gdy ktoś wtrynia się bez pytania w naszą wizję wesela (gdy po raz tysięczny słyszę, że wesele robi się dla gości, szczególnie w sytuacji typu cukiernia przesyła możliwe smaki tortu, a potem i tak mówi, żeby wziąć najprostszy śmietankowy, a nie np. tiramisu, bo goście takiego nie zjedzą, to mam ochotę rzucić wszystko w cholerę) Fajne te przygotowania, nie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powiem Ci, że z tymi przygotowaniami to nie ważne na jakim etapie jesteś ktoś zawsze się znajdzie, żeby dać Ci złotą radę, i to strasznie wkurza Także jaknajbardziej rozumiem.
Fakt sytuacja na świecie nie jest optymistyczna, ale liczę, że to się nie rozwinie dalej, bo i tak już mnóstwo ludzi zginęło
Cieszę się, że tak niewiele Wam zostało i będziecie już po


U Nas z aktualności
Zostały Nam te nauki przedmałżeńskie, protokół, USC. Kupić napoje i piwa. Ustalić menu z kucharkami. Wysłać zaproszenia. Kupić stroje do ślubu, ja sukienkę na poprawiny. Znaleźć firmę do transportu gości. No i pójść do kwiaciarni zamówić kwiaty. Resztę mamy ogarniętą.
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-02, 17:19   #457
m_martka
Zakorzenienie
 
Avatar m_martka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 6 755
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez CocaLove Pokaż wiadomość
Powiem Ci, że z tymi przygotowaniami to nie ważne na jakim etapie jesteś ktoś zawsze się znajdzie, żeby dać Ci złotą radę, i to strasznie wkurza Także jaknajbardziej rozumiem.
Fakt sytuacja na świecie nie jest optymistyczna, ale liczę, że to się nie rozwinie dalej, bo i tak już mnóstwo ludzi zginęło
Cieszę się, że tak niewiele Wam zostało i będziecie już po


U Nas z aktualności
Zostały Nam te nauki przedmałżeńskie, protokół, USC. Kupić napoje i piwa. Ustalić menu z kucharkami. Wysłać zaproszenia. Kupić stroje do ślubu, ja sukienkę na poprawiny. Znaleźć firmę do transportu gości. No i pójść do kwiaciarni zamówić kwiaty. Resztę mamy ogarniętą.

U mnie wkurzają nie tyle rady co takie podważanie naszych decyzji, np najwięcej do powiedzenia o tym że ślub jest w piątek mieli rodzice mojego TŻ, oboje na emeryturze i niepracujący


Nam też został jeszcze alkohol to kupienia ale tu sie nie spieszymy i czekamy na jakieś promki. Ja już mam sukienkę, szukam intensywnie butów. TŻ marzy że schudnie wiec z kupnem garnituru też czeka
__________________
m_martka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-03-03, 17:26   #458
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Ile czekałyście na akt chrztu? Dostaje się to od ręki czy trzeba czekać? Tak samo jeśli chodzi o zaświadczenie konkordatowe z USC? oraz czy te dokumenty mają jakiś termin ważności?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 17:59   #459
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Ile czekałyście na akt chrztu? Dostaje się to od ręki czy trzeba czekać? Tak samo jeśli chodzi o zaświadczenie konkordatowe z USC? oraz czy te dokumenty mają jakiś termin ważności?
Akt chrztu dostałam od ręki, a na zaświadczenie z USC musimy czekać 2 tygodnie, bo nie ma naszych danych w bazie USC, a chcemy wziąć w innym mieście. Jeżeli bierzecie zaświadczenie w tej samej miejscowości, z której pochodzicie, to powinniście dostać od ręki.

U nas zaświadczenie z USC jest ważne 3 msc (czasami jest ważne dłużej) a akt chrztu 6 msc.

-----
Zostało dokładnie 100 dni do naszego ślubu
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 19:27   #460
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

U mnie 142 dni, kiedy to zleciało.

My się po dokumenty z USC wybierzemy w miejscowości Tż, tam mamy znajomą panią kierownik .
Raczej akt chrztu od ręki wypisuje ksiądz .
Z aktualizacji ślubnych to zamówiliśmy obrączki i zaproszenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-03, 21:38   #461
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
Akt chrztu dostałam od ręki, a na zaświadczenie z USC musimy czekać 2 tygodnie, bo nie ma naszych danych w bazie USC, a chcemy wziąć w innym mieście. Jeżeli bierzecie zaświadczenie w tej samej miejscowości, z której pochodzicie, to powinniście dostać od ręki.

U nas zaświadczenie z USC jest ważne 3 msc (czasami jest ważne dłużej) a akt chrztu 6 msc.

-----
Zostało dokładnie 100 dni do naszego ślubu
Zaświadczenie z USC ważne tylko 3 miesiące? Myślałam, że to każdy kościół rządzi się swoimi prawami, a urzędy akurat wszędzie mają takie same zasady, dziwne. My mogliśmy pójść do USC nie wcześniej niż 6 msc przed datą ślubu, a do księdza, już z tym papierkiem, 3 msc przed. Po tym jak poszliśmy do urzędu, już chyba na drugi dzień dostaliśmy sms z informacją, że dokumenty gotowe do odbioru.
W ogóle nie rozumiem dlaczego kościół też nie może zrobić sobie jakiejś takiej wewnętrznej bazy, nie trzeba by jeździć nie wiadomo gdzie po te potrzebne papierki. No i zmniejszyłoby się ryzyko błędów, np. ja się po czasie dopatrzyłam, że ksiądz mi wpisał zły miesiąc bierzmowania, mam nadzieję, że ślub nadal będzie ważny
U nas nie tak dawno była studniówka, a tu już tylko 57 dni zostało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-04, 17:16   #462
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Zaświadczenie z USC ważne tylko 3 miesiące? Myślałam, że to każdy kościół rządzi się swoimi prawami, a urzędy akurat wszędzie mają takie same zasady, dziwne. My mogliśmy pójść do USC nie wcześniej niż 6 msc przed datą ślubu, a do księdza, już z tym papierkiem, 3 msc przed. Po tym jak poszliśmy do urzędu, już chyba na drugi dzień dostaliśmy sms z informacją, że dokumenty gotowe do odbioru.
W ogóle nie rozumiem dlaczego kościół też nie może zrobić sobie jakiejś takiej wewnętrznej bazy, nie trzeba by jeździć nie wiadomo gdzie po te potrzebne papierki. No i zmniejszyłoby się ryzyko błędów, np. ja się po czasie dopatrzyłam, że ksiądz mi wpisał zły miesiąc bierzmowania, mam nadzieję, że ślub nadal będzie ważny
U nas nie tak dawno była studniówka, a tu już tylko 57 dni zostało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taką datę ważności zaświadczenia z USC przyjęła parafia, w której bierzemy ślub, więc to akurat nie urząd wymyślił taką zasadę . W sumie w urzędzie nic nie mówili o dacie ważności, chyba że przy odbiorze powiedzą.
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-06, 11:32   #463
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej dziewczyny, mam do was pytanie odnośnie mojej sytuacji związaną z moją świadkową. Jestem bardzo ciekawa, co o tym sądzicie i dlatego chciałabym się tym z wami podzielić
Świadkową została moja przyjaciółka ze studiów. Dziewczyna, która również tak jak ja ma podobne podejście do ślubów, czyli nigdy nie marzyła o tym, nie wyobrażała sobie tego dnia i nie miała w głowie wcześniej żadnych pomysłów na ten dzień. Poza tym, moja przyjaciółka zawsze mówiła, że dla niej istotniejsza jest kariera, osiąganie sukcesów w życiu zawodowym, ale ślubu na pewno nie chciałaby brać, a tym bardziej mieć dzieci.
Ok, przechodzę do sedna. Moja przyjaciółka po tym jak się zaręczyłam była bardzo szczęśliwa i sama rzuciła, że chciałaby bardzo być moją świadkową, a ja i tak nikogo innego nie widziałam w tej roli, więc bardzo się ucieszyłam. Później zrobiłam mini przyjęcie z tej okazji, wręczając jej pudełeczko z pytaniem czy zostanie moją świadkową, w którym było kilka upominków. Oczywiście formalnie wtedy zgodziła się być moją świadkową. Od razu jej powiedziałam, że nie musi się obawiać, bo jedynie chciałabym, żeby pomagała mi podczas samej uroczystości, wspierając mnie, ale to wszystko. Czasem pytałam jej co sądzi np o takich zaproszeniach lub takich dodatkach. Nic poza tym, dlatego, że widziałam, że na każde moje takie zapytanie robiła dziwne grymasy. Kiedy się spotykałyśmy, nigdy nie rozpoczynałam rozmowy o ślubie, a w zasadzie mówiłam o tym bardzo mało, właśnie dlatego, że widziałam, że ona ucieka od tego typu rozmów. Zaczęła się tak jakby bez żadnego powodu dystansować ode mnie. Ostatnim razem widziałyśmy się po świętach w grudniu - u mnie. Zaproponowała, że spotkamy się w styczniu za jakieś dwa tygodnie u niej, ale ona da mi znać co i jak. Czekałam więc, ale niestety się nie doczekałam. Kontakt dosłownie się urwał.
Koleżanka od tamtego momentu przestała się odzywać. Na początku myślałam, że odezwę się do niej pierwsza i zapytam co z naszym spotkaniem czy coś się stało, czy wszystko jest ok... ale widziałam, że jest aktywna na FB, więc wydawało się, że wszystko jest w porządku. Później poczułam rozgoryczenie, dlatego, że skoro zaprosiła mnie do siebie i powiedziała, że da mi znać, kiedy mogłabym do niej wpaść, a następnie przestaje się odzywać, to dlaczego miałabym jej zawracać głowę? W końcu nie odezwałam się, ona również nie. Minęło już kilka miesięcy i jest cisza. Poza tym, jest mi bardzo przykro. Myślałam wielokrotnie nad tym, czy może powiedziałam coś, co mogło ją urazić, ale nic takiego nie miało miejsca. Nasze kontakty były zawsze bardzo udane, temat ślubu przy niej ograniczyłam do minimum, bo widziałam, że jest to dla niej niewygodne, a dlaczego? nie mam pojęcia, tym bardziej, że zawsze powtarzała mi, że dla niej ślub nie jest taki ważny i woli żyć bez tego "papierka", bo to i tak nic nie zmienia. Jestem zawiedziona jej postawą i gdybym miała do niej teraz się odezwać, po tak długim czasie, nawet nie wiem co miałabym jej napisać. Mam ochotę trochę jej "wygarnąć", że do ślubu pozostało tylko kilka miesięcy, a ona jak gdyby nigdy nic przestała się odzywać. Oczywiście zastanawiałam się nad tym czy może ma teraz słabszy czas, może coś jest nie tak, bo przecież ja nie jestem pępkiem świata, ale jeśli widzę jej normalną aktywność na FB, to nie wydaje mi się, żeby coś się wydarzyło. Z resztą kiedy miała gorsze dni to od razu mnie o tym informowała, bo zawsze zwierzała mi się ze swoich problemów. Już nawet myślałam, żeby odezwać się najpierw do jej chłopaka, podpytać go trochę o tę sytuację, ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie.
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-09, 09:48   #464
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam do was pytanie odnośnie mojej sytuacji związaną z moją świadkową. Jestem bardzo ciekawa, co o tym sądzicie i dlatego chciałabym się tym z wami podzielić
Świadkową została moja przyjaciółka ze studiów. Dziewczyna, która również tak jak ja ma podobne podejście do ślubów, czyli nigdy nie marzyła o tym, nie wyobrażała sobie tego dnia i nie miała w głowie wcześniej żadnych pomysłów na ten dzień. Poza tym, moja przyjaciółka zawsze mówiła, że dla niej istotniejsza jest kariera, osiąganie sukcesów w życiu zawodowym, ale ślubu na pewno nie chciałaby brać, a tym bardziej mieć dzieci.
Ok, przechodzę do sedna. Moja przyjaciółka po tym jak się zaręczyłam była bardzo szczęśliwa i sama rzuciła, że chciałaby bardzo być moją świadkową, a ja i tak nikogo innego nie widziałam w tej roli, więc bardzo się ucieszyłam. Później zrobiłam mini przyjęcie z tej okazji, wręczając jej pudełeczko z pytaniem czy zostanie moją świadkową, w którym było kilka upominków. Oczywiście formalnie wtedy zgodziła się być moją świadkową. Od razu jej powiedziałam, że nie musi się obawiać, bo jedynie chciałabym, żeby pomagała mi podczas samej uroczystości, wspierając mnie, ale to wszystko. Czasem pytałam jej co sądzi np o takich zaproszeniach lub takich dodatkach. Nic poza tym, dlatego, że widziałam, że na każde moje takie zapytanie robiła dziwne grymasy. Kiedy się spotykałyśmy, nigdy nie rozpoczynałam rozmowy o ślubie, a w zasadzie mówiłam o tym bardzo mało, właśnie dlatego, że widziałam, że ona ucieka od tego typu rozmów. Zaczęła się tak jakby bez żadnego powodu dystansować ode mnie. Ostatnim razem widziałyśmy się po świętach w grudniu - u mnie. Zaproponowała, że spotkamy się w styczniu za jakieś dwa tygodnie u niej, ale ona da mi znać co i jak. Czekałam więc, ale niestety się nie doczekałam. Kontakt dosłownie się urwał.
Koleżanka od tamtego momentu przestała się odzywać. Na początku myślałam, że odezwę się do niej pierwsza i zapytam co z naszym spotkaniem czy coś się stało, czy wszystko jest ok... ale widziałam, że jest aktywna na FB, więc wydawało się, że wszystko jest w porządku. Później poczułam rozgoryczenie, dlatego, że skoro zaprosiła mnie do siebie i powiedziała, że da mi znać, kiedy mogłabym do niej wpaść, a następnie przestaje się odzywać, to dlaczego miałabym jej zawracać głowę? W końcu nie odezwałam się, ona również nie. Minęło już kilka miesięcy i jest cisza. Poza tym, jest mi bardzo przykro. Myślałam wielokrotnie nad tym, czy może powiedziałam coś, co mogło ją urazić, ale nic takiego nie miało miejsca. Nasze kontakty były zawsze bardzo udane, temat ślubu przy niej ograniczyłam do minimum, bo widziałam, że jest to dla niej niewygodne, a dlaczego? nie mam pojęcia, tym bardziej, że zawsze powtarzała mi, że dla niej ślub nie jest taki ważny i woli żyć bez tego "papierka", bo to i tak nic nie zmienia. Jestem zawiedziona jej postawą i gdybym miała do niej teraz się odezwać, po tak długim czasie, nawet nie wiem co miałabym jej napisać. Mam ochotę trochę jej "wygarnąć", że do ślubu pozostało tylko kilka miesięcy, a ona jak gdyby nigdy nic przestała się odzywać. Oczywiście zastanawiałam się nad tym czy może ma teraz słabszy czas, może coś jest nie tak, bo przecież ja nie jestem pępkiem świata, ale jeśli widzę jej normalną aktywność na FB, to nie wydaje mi się, żeby coś się wydarzyło. Z resztą kiedy miała gorsze dni to od razu mnie o tym informowała, bo zawsze zwierzała mi się ze swoich problemów. Już nawet myślałam, żeby odezwać się najpierw do jej chłopaka, podpytać go trochę o tę sytuację, ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie.
Hej, ja bym po prostu z nią szczerze porozmawiała, po co robić podchody skoro to Twoja przyjaciółka i wciągać jeszcze w to jej partnera? Jej zachowanie fakt jest lekko dziwaczne, może jest zazdrosna Bez szczerej rozmowy się nie obejdzie, hmm dalej będziecie się unikać jak dzieciaczki.. Przecież nie o to chodzi, potem zostaniesz bez świadkowej i co ? Będziesz się stresować na ostatnią chwilę kogo prosić, po co to sobie fundować.
Trzymaj się i głowa do góry. Mam nadzieję, że jednak się dogadacie
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-09, 19:37   #465
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, mam do was pytanie odnośnie mojej sytuacji związaną z moją świadkową. Jestem bardzo ciekawa, co o tym sądzicie i dlatego chciałabym się tym z wami podzielić
Świadkową została moja przyjaciółka ze studiów. Dziewczyna, która również tak jak ja ma podobne podejście do ślubów, czyli nigdy nie marzyła o tym, nie wyobrażała sobie tego dnia i nie miała w głowie wcześniej żadnych pomysłów na ten dzień. Poza tym, moja przyjaciółka zawsze mówiła, że dla niej istotniejsza jest kariera, osiąganie sukcesów w życiu zawodowym, ale ślubu na pewno nie chciałaby brać, a tym bardziej mieć dzieci.
Ok, przechodzę do sedna. Moja przyjaciółka po tym jak się zaręczyłam była bardzo szczęśliwa i sama rzuciła, że chciałaby bardzo być moją świadkową, a ja i tak nikogo innego nie widziałam w tej roli, więc bardzo się ucieszyłam. Później zrobiłam mini przyjęcie z tej okazji, wręczając jej pudełeczko z pytaniem czy zostanie moją świadkową, w którym było kilka upominków. Oczywiście formalnie wtedy zgodziła się być moją świadkową. Od razu jej powiedziałam, że nie musi się obawiać, bo jedynie chciałabym, żeby pomagała mi podczas samej uroczystości, wspierając mnie, ale to wszystko. Czasem pytałam jej co sądzi np o takich zaproszeniach lub takich dodatkach. Nic poza tym, dlatego, że widziałam, że na każde moje takie zapytanie robiła dziwne grymasy. Kiedy się spotykałyśmy, nigdy nie rozpoczynałam rozmowy o ślubie, a w zasadzie mówiłam o tym bardzo mało, właśnie dlatego, że widziałam, że ona ucieka od tego typu rozmów. Zaczęła się tak jakby bez żadnego powodu dystansować ode mnie. Ostatnim razem widziałyśmy się po świętach w grudniu - u mnie. Zaproponowała, że spotkamy się w styczniu za jakieś dwa tygodnie u niej, ale ona da mi znać co i jak. Czekałam więc, ale niestety się nie doczekałam. Kontakt dosłownie się urwał.
Koleżanka od tamtego momentu przestała się odzywać. Na początku myślałam, że odezwę się do niej pierwsza i zapytam co z naszym spotkaniem czy coś się stało, czy wszystko jest ok... ale widziałam, że jest aktywna na FB, więc wydawało się, że wszystko jest w porządku. Później poczułam rozgoryczenie, dlatego, że skoro zaprosiła mnie do siebie i powiedziała, że da mi znać, kiedy mogłabym do niej wpaść, a następnie przestaje się odzywać, to dlaczego miałabym jej zawracać głowę? W końcu nie odezwałam się, ona również nie. Minęło już kilka miesięcy i jest cisza. Poza tym, jest mi bardzo przykro. Myślałam wielokrotnie nad tym, czy może powiedziałam coś, co mogło ją urazić, ale nic takiego nie miało miejsca. Nasze kontakty były zawsze bardzo udane, temat ślubu przy niej ograniczyłam do minimum, bo widziałam, że jest to dla niej niewygodne, a dlaczego? nie mam pojęcia, tym bardziej, że zawsze powtarzała mi, że dla niej ślub nie jest taki ważny i woli żyć bez tego "papierka", bo to i tak nic nie zmienia. Jestem zawiedziona jej postawą i gdybym miała do niej teraz się odezwać, po tak długim czasie, nawet nie wiem co miałabym jej napisać. Mam ochotę trochę jej "wygarnąć", że do ślubu pozostało tylko kilka miesięcy, a ona jak gdyby nigdy nic przestała się odzywać. Oczywiście zastanawiałam się nad tym czy może ma teraz słabszy czas, może coś jest nie tak, bo przecież ja nie jestem pępkiem świata, ale jeśli widzę jej normalną aktywność na FB, to nie wydaje mi się, żeby coś się wydarzyło. Z resztą kiedy miała gorsze dni to od razu mnie o tym informowała, bo zawsze zwierzała mi się ze swoich problemów. Już nawet myślałam, żeby odezwać się najpierw do jej chłopaka, podpytać go trochę o tę sytuację, ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie.
Moim zdaniem powinnaś z nią pogadać i zapytać o co chodzi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-11, 11:12   #466
nellady
Zakorzenienie
 
Avatar nellady
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 9 090
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
My jesteśmy już po nauka przedmałżeńskich. Ogólnie jestem zadowolona, całkiem normalna rodzina się trafiła i bardzo sympatyczny ksiądz z tej parafii . Jeszcze tylko poradnia i spisanie protokołu i oczywiście spowiedź ale u nas raczej jedna, nie będziemy oszukiwać że nie mieszkamy razem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też jestem zadowolona z nauk przedmałżeńskich. Były 3 pary, w tym jedna cudowna


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Czasem nie wolno odpuścić i stanąć z boku,
bo w życiu są sprawy dużo ważniejsze, niż spokój!
Na kolanach, po kamieniach, póki tylko jest sens.

Edytowane przez nellady
Czas edycji: 2022-03-12 o 03:15
nellady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-13, 09:00   #467
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej, my już po naukach przedmałżeńskich Teraz będziemy kończyć Poradnie Rodzinną i zostanie mi podjechać do mojego proboszcza po akt chrztu, i pójść do USC po zaświadczenie. I w przyszłym miesiącu idziemy spisywać protokół, póki narzeczony jeszcze jest w Polsce.
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-16, 07:52   #468
Gosiek092
Rozeznanie
 
Avatar Gosiek092
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 737
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witajcie, u nas mała aktualizacja. Zamówiliśmy obrączki, klasyczne półokrągłe żółte, trochę się spóźniliśmy bo zdążyli podnieść ceny
Wczoraj byliśmy na pierwszym spotkaniu w Poradni, było całkiem sympatycznie, analizowaliśmy wykres z książeczki która dostaliśmy na naukach. Teraz przez miesiąc mam mierzyć temperaturę i obserwować śluz ogólnie pani konkretna i sympatyczna, nie naciskająca w wiadomym kierunku
Powiedzcie mi z jakim wyprzedzeniem zamawiałyście/zamawiacie kwiaty na ślub? Chodzi mi o same bukiety, nie wiem jak bardzo mam się spieszyć z ich zamawianiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gosiek092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-16, 10:40   #469
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Bardzo szybko przyszły nam zaproszenia bo w sumie tydzień zajęło od złożenia zamówienia, otrzymania projektu i zatwierdzenia . Zaproszenia bardzo fajne, jakość super i cena też spoko .
My już poradnię mamy za sobą, godzinka rozmowy przez tel i tyle . Dzisiaj mam podjechać tylko po podpis a co do wykresów to jak bym chciała mogę się obserwować i podesłać do interpretacji pani która prowadziła ale bez nacisku .


Ja jeszcze w sumie nie zamawiałam ale myślę, że tak z miesiąc przed nie wystarczy chyba zależy od kwiaciarni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-03-16, 15:35   #470
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Z tymi kwiatami to lepiej przedzwonić konkretnie do kwiaciarni i spytać. My tak myśleliśmy, że przecież możemy zamówić tort na ostatnią chwilę, bo co tu przygotowywać wcześniej, jeszcze nie wiemy, ile dokładnie porcji będzie trzeba itp. Ale dobrze, że chciałam się chociaż zorientować w cenie, bo się okazało, że 3 miesiące przed ślubem to już tak na limicie, bo trzeba zarezerwować stelaż na dany termin i gdyby ktoś zajął naszą datę, to moglibyśmy zostać bez tortu No chyba że nie masz nic przeciwko podejściu yolo, to słyszałam też o przypadkach zamawiania bukietu "na imieniny" dzień-dwa wcześniej, żeby nie dopłacać za samo słowo "ślubny"
1,5 miesiąca do ślubu, a jakaś niemoc mnie złapała, ciężko się zabrać za załatwianie tych wszystkich małych dupereli Do tego wciąż bujamy się z zaproszeniami, bo niektórym nadal nie pasuje żaden dzień na spotkanie, więc obyśmy tylko zdążyli ich zaprosić przed terminem potwierdzeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-16, 18:03   #471
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

My termin u florystki rezerwowaliśmy kilka miesięcy temu i to już jedna para zarezerwowała nasz termin, ale florystka powiedziała, że da radę 2 pary zapisać na jeden termin.

W maju (miesiąc przed ślubem) jadę się z nią spotkać i wtedy omówimy szczegóły - wygląd bukietów, dekoracja sali itd.

Właśnie dzwoniłam do cukierni żeby dopytać odnośnie tortu, bo wyczytałam, że faktycznie zamawia się 3 msc przed weselem, a nasza cukiernia przyjmuje zamówienia na zaledwie miesiąc wcześniej

23 marca zaczynamy spotkania z Panią z poradni. Mieliśmy z nią zajęcia na naukach przedmałżeńskich, myślę, że będzie spoko
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-16, 19:46   #472
Gosiek092
Rozeznanie
 
Avatar Gosiek092
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 737
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Z tymi kwiatami to lepiej przedzwonić konkretnie do kwiaciarni i spytać. My tak myśleliśmy, że przecież możemy zamówić tort na ostatnią chwilę, bo co tu przygotowywać wcześniej, jeszcze nie wiemy, ile dokładnie porcji będzie trzeba itp. Ale dobrze, że chciałam się chociaż zorientować w cenie, bo się okazało, że 3 miesiące przed ślubem to już tak na limicie, bo trzeba zarezerwować stelaż na dany termin i gdyby ktoś zajął naszą datę, to moglibyśmy zostać bez tortu No chyba że nie masz nic przeciwko podejściu yolo, to słyszałam też o przypadkach zamawiania bukietu "na imieniny" dzień-dwa wcześniej, żeby nie dopłacać za samo słowo "ślubny"
1,5 miesiąca do ślubu, a jakaś niemoc mnie złapała, ciężko się zabrać za załatwianie tych wszystkich małych dupereli Do tego wciąż bujamy się z zaproszeniami, bo niektórym nadal nie pasuje żaden dzień na spotkanie, więc obyśmy tylko zdążyli ich zaprosić przed terminem potwierdzeń

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie by się opłaciło zrobić tak "imieninowo" jak piszesz ale jestem zbyt duża panikarą żeby to zostawiać na ostatnią chwilę
1,5 msc to lada chwila jak się czujesz z myślą że to już tuż-tuż?
Cytat:
Napisane przez izan1222 Pokaż wiadomość
My termin u florystki rezerwowaliśmy kilka miesięcy temu i to już jedna para zarezerwowała nasz termin, ale florystka powiedziała, że da radę 2 pary zapisać na jeden termin.

W maju (miesiąc przed ślubem) jadę się z nią spotkać i wtedy omówimy szczegóły - wygląd bukietów, dekoracja sali itd.

Właśnie dzwoniłam do cukierni żeby dopytać odnośnie tortu, bo wyczytałam, że faktycznie zamawia się 3 msc przed weselem, a nasza cukiernia przyjmuje zamówienia na zaledwie miesiąc wcześniej

23 marca zaczynamy spotkania z Panią z poradni. Mieliśmy z nią zajęcia na naukach przedmałżeńskich, myślę, że będzie spoko
Właśnie my typowo florystki nie potrzebujemy, kościół będzie stroić siostra zakonna, na sali też mamy zagwarantowany wystrój, zostaje ogarnięcie bukietów
Tort ogarniałam jakiś miesiąc temu, bo musiałam zamówić ciasto, więc od razu i to załatwiałam i okazało się że terminy są już mocno przerzedzone może dlatego że cukiernia w dużym mieście i są bardzo polecani wlasnie do ciast okolicznościowych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Gosiek092
Czas edycji: 2022-03-16 o 20:16
Gosiek092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 10:14   #473
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Gosiek092 Pokaż wiadomość
1,5 msc to lada chwila jak się czujesz z myślą że to już tuż-tuż?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba to po prostu do mnie jeszcze nie dociera albo jednak mam w sobie jakieś nieodkryte pokłady luzu Teraz mamy poczucie, że jeszcze na spokojnie jest czas, żeby pozałatwiać różne drobnostki, jeśli będzie nerwówka to podejrzewam, że na jakiś tydzień-dwa przed ceremonią. Martwię się tylko, ile osób finalnie potwierdzi nam przybycie, bo już sporo odpadło - co prawda głównie ludzie z zagranicy lub starsi, ale jeszcze mamy trochę takich niezdecydowanych, nawet wśród najbliższych (dziadkowie!).
Zastanawiam się też jak zrobić z zaproszeniem zespołu z pracy na ślub - pracujemy zdalnie, mamy cotygodniowe spotkania online, możliwe też, że w najbliższym czasie umówimy się na pracę z biura któregoś dnia, ale to też jeszcze nic pewnego. I tak właśnie nie wiem czy po prostu zaprosić zespół słownie podczas spotkania online, a do tego wysłać np. zaproszenie zrobione w canvie na nasz czat (ile czasu przed ślubem?), czy może dać standardowe zaproszenie osobiście jak spotkamy się w biurze? Myślę też, czy zaprosić dziewczyny, z którymi pracowałam w zeszłym roku, a które obecnie są w innym zespole. Teraz w sumie nie mamy zbytnio kontaktu, ale są bardzo sympatyczne i chętnie bym się z nimi zobaczyła np. po ślubie w biurze na cieście, ale też nie chciałabym, żeby poczuły się zobowiązane do dawania jakiegoś prezentu z tej okazji czy coś Jak to załatwiacie u siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 16:04   #474
Palllavi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 10
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej

ja tu nowa ale wychodzę za mąż 09.07.2022



bierzemy ślub cywilny
Palllavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 16:16   #475
blekitnams
Zadomowienie
 
Avatar blekitnams
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 643
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Palllavi Pokaż wiadomość
Hej

ja tu nowa ale wychodzę za mąż 09.07.2022



bierzemy ślub cywilny
To identycznie jak my.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
blekitnams jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 17:12   #476
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Chyba to po prostu do mnie jeszcze nie dociera albo jednak mam w sobie jakieś nieodkryte pokłady luzu Teraz mamy poczucie, że jeszcze na spokojnie jest czas, żeby pozałatwiać różne drobnostki, jeśli będzie nerwówka to podejrzewam, że na jakiś tydzień-dwa przed ceremonią. Martwię się tylko, ile osób finalnie potwierdzi nam przybycie, bo już sporo odpadło - co prawda głównie ludzie z zagranicy lub starsi, ale jeszcze mamy trochę takich niezdecydowanych, nawet wśród najbliższych (dziadkowie!).
Zastanawiam się też jak zrobić z zaproszeniem zespołu z pracy na ślub - pracujemy zdalnie, mamy cotygodniowe spotkania online, możliwe też, że w najbliższym czasie umówimy się na pracę z biura któregoś dnia, ale to też jeszcze nic pewnego. I tak właśnie nie wiem czy po prostu zaprosić zespół słownie podczas spotkania online, a do tego wysłać np. zaproszenie zrobione w canvie na nasz czat (ile czasu przed ślubem?), czy może dać standardowe zaproszenie osobiście jak spotkamy się w biurze? Myślę też, czy zaprosić dziewczyny, z którymi pracowałam w zeszłym roku, a które obecnie są w innym zespole. Teraz w sumie nie mamy zbytnio kontaktu, ale są bardzo sympatyczne i chętnie bym się z nimi zobaczyła np. po ślubie w biurze na cieście, ale też nie chciałabym, żeby poczuły się zobowiązane do dawania jakiegoś prezentu z tej okazji czy coś Jak to załatwiacie u siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie zapraszam. Niestety w pracy w zespole mam toksyczne osoby, których nie chcę widzieć na swoim ślubie, a są to liderzy zespołu. Nie rozmawiam też z nimi o sprawach prywatnych i raczej nie mam zamiaru przynosić ciasta, ale zamiast tego myślałam żeby na takie ciasto zaprosić osoby z którymi dogaduję się w zespole.

Ewentualnie zastanawiam się nad dwiema osobami, z którymi mam najlepszy kontakt, wtedy wręczę im osobiście standardowe zaproszenie na ślub i wesele.

Moim zdaniem lepiej osobiście zaprosić.
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 18:07   #477
Palllavi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-03
Wiadomości: 10
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

to super

@ blekitnams jak idą przygotowania?

Edytowane przez Palllavi
Czas edycji: 2022-03-17 o 18:08
Palllavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 21:28   #478
Gosiek092
Rozeznanie
 
Avatar Gosiek092
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 737
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Chyba to po prostu do mnie jeszcze nie dociera albo jednak mam w sobie jakieś nieodkryte pokłady luzu Teraz mamy poczucie, że jeszcze na spokojnie jest czas, żeby pozałatwiać różne drobnostki, jeśli będzie nerwówka to podejrzewam, że na jakiś tydzień-dwa przed ceremonią. Martwię się tylko, ile osób finalnie potwierdzi nam przybycie, bo już sporo odpadło - co prawda głównie ludzie z zagranicy lub starsi, ale jeszcze mamy trochę takich niezdecydowanych, nawet wśród najbliższych (dziadkowie!).
Zastanawiam się też jak zrobić z zaproszeniem zespołu z pracy na ślub - pracujemy zdalnie, mamy cotygodniowe spotkania online, możliwe też, że w najbliższym czasie umówimy się na pracę z biura któregoś dnia, ale to też jeszcze nic pewnego. I tak właśnie nie wiem czy po prostu zaprosić zespół słownie podczas spotkania online, a do tego wysłać np. zaproszenie zrobione w canvie na nasz czat (ile czasu przed ślubem?), czy może dać standardowe zaproszenie osobiście jak spotkamy się w biurze? Myślę też, czy zaprosić dziewczyny, z którymi pracowałam w zeszłym roku, a które obecnie są w innym zespole. Teraz w sumie nie mamy zbytnio kontaktu, ale są bardzo sympatyczne i chętnie bym się z nimi zobaczyła np. po ślubie w biurze na cieście, ale też nie chciałabym, żeby poczuły się zobowiązane do dawania jakiegoś prezentu z tej okazji czy coś Jak to załatwiacie u siebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tymi potwierdzeniami to tak już jest...człowiek się stara, ogarnia, organizuje a później jeszcze musi się martwić czy ludzie przyjdą teraz to wgl ciężki czas covid, inflacja, wojna...
Co do zaproszenia osób z pracy to jeśli masz możliwość zrobić to osobiście to tak pewnie byłoby lepiej odebrane Ja mam akurat pracę w 100% stacjonarna więc nie mam wyboru formy, mam zamiar zaprosić na odprawie słownie i dać zaproszenie w formie zawiadomienia na ręce przełożonej pracuję tu niecały rok więc nikogo nie będę zapraszać na przyjęcie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gosiek092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-17, 21:32   #479
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Zastanawia mnie jedna kwestia - zmiana nazwiska a wyjazd w podróż poślubną co się dzieje w przypadku, gdy ślub oraz zmiana nazwiska następuje przykładowo 10.09, a 12.09 ktoś ma zaplanowany wyjazd poza Polskę, co w przypadku np. paszportu ze starym nazwiskiem? Czy przez jakiś określony czas można się posługiwać dokumentami z panieńskim nazwiskiem?

Eh, chyba najprościej zostać przy swoim
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-03-18, 06:36   #480
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
Zastanawia mnie jedna kwestia - zmiana nazwiska a wyjazd w podróż poślubną co się dzieje w przypadku, gdy ślub oraz zmiana nazwiska następuje przykładowo 10.09, a 12.09 ktoś ma zaplanowany wyjazd poza Polskę, co w przypadku np. paszportu ze starym nazwiskiem? Czy przez jakiś określony czas można się posługiwać dokumentami z panieńskim nazwiskiem?

Eh, chyba najprościej zostać przy swoim
Z tego co czytałam to ma się jakiś czas na wyrobienie nowych dokumentów (miesiąc czy dwa) i w tym czasie można się posługiwać dokumentami ze starym nazwiskiem - ważne tylko, żeby nazwisko się zgadzało, czyli np. bilety muszą być na panieński, niektórzy też drukują wcześniej paszport covidowy, żeby mieć ten z panieńskim nazwiskiem. My raczej nie planujemy nigdzie od razu wyjeżdżać, więc pewnie zdążę wyrobić nowe, ale kurczę, będzie trochę latania, do tego uważam, że mam teraz w papierach całkiem ładne zdjęcie, zupełnie nie jak morderca, i nie wiem czy uda mi się teraz też zrobić takie, którego nie będę musiała się wstydzić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-25 07:31:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:27.