"Kaszka" na czole po ampułce z wit.C - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-07-07, 11:44   #1
vertigen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-10
Wiadomości: 21

"Kaszka" na czole po ampułce z wit.C


Hej,


Przed kilkoma dniami użyłam ampułki z 10 % kwasem glikolowym na noc na twarz - efekt był super, nic się złego nie działo - po czym kolejnej nocy zastosowałam dołączoną do zestawu drugą ampułkę, tym razem z 12% witaminą C (pod postacią czystego kwasu askorbinowego). Na opakowaniu było napisane, że jeśli się wcześniej jej nie używało w tak wysokim stężeniu, to ten pierwszy raz skóra może nieprzyjemnie piec i szczypać. Faktycznie tak było, myślałam, że nie wytrzymam i to zmyję ale po jakiejś godzinie te efekty minęły i zasnęłam z tym na twarzy. Następnego dnia zauważyłam, że momentalnie pojawiła mi się jakaś "kaszka" na czole, tzn. pełno malutkich uwypukleń wypełnionych płynem surowiczym albo mini pryszczyków. Czy to jest normalna reakcja czy też jednak świadczy o tym, że owa ampułka mi nie służy? Będę wdzięczna za odpowiedzi bo nigdzie nie potrafię nic znaleźć na ten temat w internecie.
vertigen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-09, 04:10   #2
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: "Kaszka" na czole po ampułce z wit.C

Nie stosujemy kwasu glikolowego latem.
Niektórym w ogóle wit C nie sluzy, niektorym tylko jej konkretne rodzaje.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 06:41   #3
mkaeeny678
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 1
Dot.: "Kaszka" na czole po ampułce z wit.C

A few days ago I used an ampoule with 10% glycolic acid on my face for the night - the effect was great, nothing bad happened - then the next night I used the second ampoule included in the kit, this time with 12% vitamin C (in the form of pure ascorbic acid). It says on the packaging that if it had not been used in such a high concentration before, then for the first time the skin could sting and sting unpleasantly. In fact it was like that, I thought I would not take it and not wash it off, but after about an hour these effects passed and I fell asleep with it on my face. The next day I noticed that I immediately got a "cough" on my forehead, which was full of tiny lumps filled with serum fluid or mini pimples. Is this a normal reaction or does it mean the ampoule is not good for me? I will be grateful for the answers, because nowhere else on the Internet I can find anything on this subject.
mkaeeny678 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-07-29, 08:44   #4
Eveen
Rozeznanie
 
Avatar Eveen
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 512
Dot.: "Kaszka" na czole po ampułce z wit.C

Kwas glikolowy to raczej jako tonik i jak już to trzeba się chronić MAKSYMALNIE kremem z filtrem. Poza tym jeżeli chodzi o witaminę C to trzeba wiedzieć z czym można ją łączyć a z czym nie + jeżeli prędzej nie stosowałaś jej zbytnio to lepiej zacząć od mniejszego stężenia. 12% to już tak na prawdę całkiem sporo... Pamiętam, że o połączeniach składników na youtube Urodomaniaczki robiły o tym film z Agasavą i chyba też robiła taki odcinek Alicja w krainie składów.

Edytowane przez Eveen
Czas edycji: 2022-07-29 o 08:48
Eveen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-29 09:44:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:35.