Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-29, 19:25   #31
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Ale wiele jest takich osób, które mimo wszystko nie potrafią się odezwać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak mysle
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-29, 20:59   #32
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A co do miejsc siedzących - nigdy nie ustępuję. Nie z moim uciskiem na kręgosłup. Czasem sama z bólu ustać nie mogę, jak coś dźwignę. Niech wstają zdrowi.

Co przypomina mi sytuację z okolic 2000r. Wracałam ze szkoły, specjalnie chodziłam 1km na krancowke, zeby zajac miejsce siedzace, bo jechałam godzinę. I znalazł się jakiś zapluty pijak, który krzyczał nade mna ze żąda zwolnienia miejsca, bo jest weteranem. Panowie w autobusie zaczęli mnie, dziewczynke 15 lat wyzywac od kur*y... a motorniczy im wtórował, że cały dzień się ru**ała, to wstać nie ma siły. Wybiegłam z tramwaju i się rozpłakałam. Wracałam kilka km wtedy pieszo, bo już bałam się do czegoś wsiąść.

Innym razem wielka, gruba baba na mnie usiadła... Nie podeszła do nikogo innego, zobaczyła dzieciaka naście lat, więc wiedziała, że sobie może pozwolić.

Nie wiem ile się zmieniło, ale to były czasy "dzieci i ryby głosu, ani żadnych praw, nie mają"
Też pamiętam, takie sytuacje z czasów wczesnonastoletnich. W moim mieście w takim chamstwie przodowały 'staruszki', które potrafiły od drzwi krzyczeć, że jak to jest, że zle wychowana młodzież nie ustępuje im miejsca.
Kiedyś powiedziałam do takiej baby: "proszę siadać, głupszym trzeba czasem ustąpić".

Do ciężarnych zawsze miałam więcej sympatii, bo nigdy nie widziałam by któraś zachowała się w ten sposób. W metrze są zresztą takie plakietki dla ciężarnych. Może ją zamówić, przypiąć i osoby siedzące na miejscach z brzegu ustąpią jej miejsca bez słowa.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-30, 08:55   #33
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Serio jak zmienia Ci się rozmiar, bielizna i buty przestają pasować, brzuch nie miesci się w dotychczasowe ciuchy to ubrania nie są rzeczą pierwszej potrzeby? Wychodząc z domu możesz czuć się dobrze, idąc po sklepie też. Problem się zaczyna gdy trzeba stać. Jak się idzie we dwoje to sytuacja jest prosta: ja robiłam tak że przy kasie zostawiałam TŻ a sama szłam gdzieś usiąść. Ale nie zawsze da się iść we dwoje. Zastanawiam się czemu ludzie mają taki problem z ciężarnymi. Mam wrażenie, że łatwiej zaakceptować im niepełnosprawnych czy starych ludzi, a te ciężarne to takie zawalidrogi, najlepiej jakby siedziały do rozwiązania w domu i nie robiły problemów w kolejkach

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka

Ok potrzeba jakiś nowych rzeczy, ale to nie jest potrzeba typu jedzenie czy leki. Żadna z moich koleżanek nie latały co chwilę po nowe ciuchy. Raczej starały się kupować jakieś oversizowe rzeczy, bo szkoda im było kupować coś na chwilę. Inna kwestia jest taka, że dla mnie zakupy stacjonarne ogólnie są męczące nawet bez ciąży, więc w ciąży tym bardziej zamawiałabym przez neta. Dlatego jak ktoś idzie na zakupy to myślę, że robi to w formie jakieś rekreacji. Poza tym tak szczerze to ja nie pamiętam kiedy widziałam w kolejce kobietę w ciąży w jakimś ciuchowym sklepie. Przede wszystkim dlatego, że poza wyprzedażami to w tygodniu nie ma kolejek, max 1-2 osoby. No chyba, że ktoś chodzi w weekend. No, ale też się nie rozglądam dookoła i nie obczajam ludzi. Jak ktoś zapyta o przepuszczenie to luz, ale nie wypatruję specjalnie takich osób.



No a w spożywczym to piszę przecież gdzie są dwie osoby, a nie że jak się tak nie da. No ja idą we dwoje to zakładam, że się czuje na siłach inaczej chłop zrobiłby zakupy sam.


Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
A co do miejsc siedzących - nigdy nie ustępuję. Nie z moim uciskiem na kręgosłup. Czasem sama z bólu ustać nie mogę, jak coś dźwignę. Niech wstają zdrowi.

Co przypomina mi sytuację z okolic 2000r. Wracałam ze szkoły, specjalnie chodziłam 1km na krancowke, zeby zajac miejsce siedzace, bo jechałam godzinę. I znalazł się jakiś zapluty pijak, który krzyczał nade mna ze żąda zwolnienia miejsca, bo jest weteranem. Panowie w autobusie zaczęli mnie, dziewczynke 15 lat wyzywac od kur*y... a motorniczy im wtórował, że cały dzień się ru**ała, to wstać nie ma siły. Wybiegłam z tramwaju i się rozpłakałam. Wracałam kilka km wtedy pieszo, bo już bałam się do czegoś wsiąść.

Innym razem wielka, gruba baba na mnie usiadła... Nie podeszła do nikogo innego, zobaczyła dzieciaka naście lat, więc wiedziała, że sobie może pozwolić.

Nie wiem ile się zmieniło, ale to były czasy "dzieci i ryby głosu, ani żadnych praw, nie mają"

Przyznam szczerze, że trochę sobie nie wyobrażam takiej sytuacji Mieszkałam w małym mieście, gdzie było trochę patoli, ale w autobusie, busie czy pociągu to wątpię żeby taka sytuacja miała miejsce. Jakiś patol co się aferuje owszem, ale że nagle cały autobus wtóruje, a kierowca klaszcze to jakoś dla mnie mało wiarygodne.



Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Dla mnie o wiele wiekszym problemem, bo ciezarna w kolejce, ktora chciała sobie kupić coś na tyłek, albo w koncu wyjsc z domu, to zaden problem, są hordy rodzinne z bombelkami, teściowymi w przymierzalniach. Dzieciaki są na maksa przebodźcowane, znudzone, drą się, wbiegają innym do kabin, cała familia robi tłum, siedza tam 30 minut. Czy naprawdę babcia nie mogła by w tym czasie, albo tata, dla dobra dziecka oraz spokoju reszty klientów zabrać go do jakiejś krainy zabaw, czy innego miejsca w centrum handlowym przyjaznego dzieciom? Matka da rade sama wybrać sukienke czy przymierzyć spodnie

Hordy z bombelakmi to jest norma. Jak pracowałam w centrum handlowym to niedziele były najgorsze. Było tak jak piszesz. Przyjeżdżała cała rodzina, było wolne miejsce w aucie to wzięli ciotkę albo babcię i tak się snuli cały dzień bez celu. Przychodzili do sklepu rano, a potem np. szłam do sklepu po kilku godzinach i mijałam ich po drodze. Dlatego pomijając, że zakaz handlu w niedzielę jest głupotą, to śmieszą mnie te lamenty, że to jedyny dzień na zakupy, bo to nie chodziło o zakupy tylko o taką formę spędzania czasu i owszem jak ktoś lubi, to spoko tylko, że dla mnie ciągnięcie całej rodziny w tym dzieci to jest głupota.


Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Bo ciąża to nie choroba, bo jak miała sile nogi rozkładać to ma siłę i stać, bo mnie nikt nie ustąpił, bo dawniej to kobiety w polu rodziły a teraz się w d poprzewracało. Ironia jak coś

Jedynie co mnie rozwala to pierwszeństwo ciężarnej u ginekologa bo jednak tam to chyba co druga w ciąży.

W ogóle zawsze rozwala mnie to że ciąża to nie choroba. Ok ciąża to nie choroba, ale jednak skutkuje już wieloma konsekwencjami które można podciągnąć pod chorobę

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Ciążą to na pewno jest stan kiedy w organizmie kobiety zachodzą zmiany i jedna będzie się czuła lepiej druga gorzej. Część moich koleżanek do końca było na pełnych obrotach, część tylko miewała gorsze okresy, część przeleżała całą ciąże, no ale obcy człowiek nie musi wiedzieć jak ktoś się akurat czuje, więc zawsze można się odezwać o ustąpienie miejsca.



U ginekologa to norma. Albo, że na przemian. Tylko dla mnie to głupota, bo wystarczy umawiać na godziny i się ich trzymać, a nie wizyty co 10 minut jak wiadomo, że kobieta w ciąży jest dłużej i potem obsuwy.



Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Komunikacji miejskiej nie używam, ale w sklepach (jeśli widzę kobietę w ciąży) to zawsze proponuję. Tak samo jak proponuję osobie, która ma 2-3 rzeczy w koszyku a ja mam sporo.

Jedna rzecz mnie drażni w PL: jeśli rano wpadam po bułkę i sałatkę do Lidla lub Owada a tam pełno emerytów z wyładowanymi wozkami. Już serio mogliby trochę później. W UK tego problemu nie ma, bo mogę sobie kupić gorące śniadanie w kafeterii w pracy i nawet sobie wybrać co chcę z menu. I nie kosztuje to kosmicznie a nawet jeszcze taniej bo mogę wykupic abonament na śniadanie i lunch. A jak poproszę emeryta z wyładowanym wózkiem by mnie przepuścił z tą bułką i sałatką to z reguły się oburza.

Często słyszę takie rzeczy, że przed samym zamknięciem albo w godzinach gdzie ludzie idą/wracają z pracy to jest najwięcej emerytów.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-30, 09:13   #34
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Staram się ustępować miejsca, tak mnie nauczono i to nie problem, czasem wiek łatwiej dostrzec niż brzuch który jest niżej... W sklepie przepuszczam jeśli ktoś ma dwa produkty na krzyż i mnie samą też b.często przepuszczają.

W ciąży pierwszej musiałam leżeć plackiem a jak już mogłam chodzić to przeważnie nikt mi nie ustępował, raz nawet w kolejce do oddania krwi jakaś babka na mnie wskoczyła że nie stałam w kolejce - no mąż stał za mnie - jazgotała mi nad uchem mimo że broniły mnie pielęgniarki

"ja właśnie wracam z pracy"gderała

"a ja zaraz idę do pracy"odpowiedziałam. Po pobraniu zemdlałam

Nie pamiętam ustępowania miejsca, a jak byłam z maluszkiem w wózku to też w niektórych starszych kobietach jakby to zawiść powodowało, jakieś zajeżdżanie wózkiem w sklepie żeby szybciej do kasy dobiec mimo że zawsze ustępowałam miejsca

Dziś z przyjemnością ustępuję miejsca i nie jest to dla mnie ujmą na honorze. Można spytać po prostu "a może chce pani usiąść?" zamiast "pani usiądzie"
Trochę smutne że nie uczy się mężczyzn w szkołach że słabszym się pomaga, chorym ustępuje miejsca i są to wszystkie pokolenia panów niestety
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-31, 11:40   #35
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość

Często słyszę takie rzeczy, że przed samym zamknięciem albo w godzinach gdzie ludzie idą/wracają z pracy to jest najwięcej emerytów.
Ludzie na ogół zaczynają prace między 6 a 10, a kończą między 14 a 18.
To serio, wtedy emeryci maja unikać chodzenia do sklepów + jeszcze przed zamknięciem nie maja chodzić




Jak problemem są ludzie w sklepie, to można sobie jakoś zorganizować zakupy w innych porach albo on-line, żeby mieć tą bułkę z jogurtem w domu do zabrania, a nie na ludzi marudzić że do sklepu chodzą. :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-31, 12:31   #36
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ludzie na ogół zaczynają prace między 6 a 10, a kończą między 14 a 18.
To serio, wtedy emeryci maja unikać chodzenia do sklepów + jeszcze przed zamknięciem nie maja chodzić




Jak problemem są ludzie w sklepie, to można sobie jakoś zorganizować zakupy w innych porach albo on-line, żeby mieć tą bułkę z jogurtem w domu do zabrania, a nie na ludzi marudzić że do sklepu chodzą. :/



Patrząc po korkach o natężeniu ludzi w sklepie najwięcej ludzi pracuje jednak w godzinach 8-16. Zakupu można spokojnie zrobić 9-16. Po 16 w sklepach zaczyna się młyn. No mnie ogólnie dziwi, że ktoś wybiera zakupy w godzinach kiedy jest najwięcej ludzi pomimo, że ma możliwość zrobienia tego kiedy tych ludzi jest zdecydowanie mniej. Przecież to jest też ich komfort. No, ale z drugiej strony mnie w sumie nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że jak był covid w pełni i godziny dla seniorów, a oni i tak szli w największy tłum No jak ktoś ma cały dzień wolny i idzie do apteki 5 minut przed zamknięciem to dla mnie to bezmyślność .
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-31, 15:33   #37
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Patrząc po korkach o natężeniu ludzi w sklepie najwięcej ludzi pracuje jednak w godzinach 8-16. Zakupu można spokojnie zrobić 9-16. Po 16 w sklepach zaczyna się młyn. No mnie ogólnie dziwi, że ktoś wybiera zakupy w godzinach kiedy jest najwięcej ludzi pomimo, że ma możliwość zrobienia tego kiedy tych ludzi jest zdecydowanie mniej. Przecież to jest też ich komfort. No, ale z drugiej strony mnie w sumie nie dziwi biorąc pod uwagę fakt, że jak był covid w pełni i godziny dla seniorów, a oni i tak szli w największy tłum No jak ktoś ma cały dzień wolny i idzie do apteki 5 minut przed zamknięciem to dla mnie to bezmyślność .
Ja robię zakupy najczęściej 10 - 12 i nie uważam, by wtedy było dużo bardziej spokojnie niż o 17.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-31, 21:13   #38
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Czasem zdarzyło mi się robić zakupy poza szczytem i były większe tłumy niż zwykle. Nie ma reguły. No może przed 23 ale wtedy bywają braki towaru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 08:22   #39
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89334717]Ja robię zakupy najczęściej 10 - 12 i nie uważam, by wtedy było dużo bardziej spokojnie niż o 17.[/QUOTE]


Hmm to, że zależy w jakim miejscu jest sklep. Jak jak czasem jestem w Biedronce albo w Lidlu w takich godzinach to jest zdecydowanie spokojniej. A w centrach handlowych to już w ogóle. W spożywczych największy ruch obserwuję w poniedziałki i piątki jak ludzie kończą pracę i w soboty od rana.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 10:31   #40
Pugslove
Raczkowanie
 
Avatar Pugslove
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 274
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Tylko popołudniu już promocji praktycznie nie ma, bo wszystko wykupione przez emerytów i mamy siedzące w domu xDD Wchodzę wtedy do tego lidla i mi smutno, bo jak jestem w pracy to juz wiadomo, że nie ma szans zdobyć piersi z kurczaka za 19 zł za 1 kg
Pugslove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 11:49   #41
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 847
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Ja też jak widzę to ustąpię miejsca ale jak każdy mogę nie zauważyć i dobrze jak ktoś powie.

Mnie kiedyś facet przepuścił spojrzał na mnie i potem dopiero zorientowałam się że pewnie myślał że jestem w ciąży bo ani długo nie stałam w kolejce ani nie miałam dużo zakupów nie prosiłam też. Jestem grubsza brzuch może nie typowo ciążowy ale może niektórzy się myla. Zdarza się.

Sama kiedyś poprosiłam o przepuszczenie jedna osobę jak miałam mało rzeczy i spieszyłam się lub jak chciało mi się tak do toalety że nie mogłam wytrzymać. Udało się przepuszczono mnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-01, 12:38   #42
Trzpiotka91
Raczkowanie
 
Avatar Trzpiotka91
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 183
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Mi sie zdarza dosc często być przepuszczaną, ale to po prostu kwestia tego, że zwykle mam 2-3 rzeczy a ktoś przede mną rozstawia sie na tasmie z całym wózkiem.
Trzpiotka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 13:40   #43
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Ja przepuszczam kobiety w ciąży i ludzi, którzy mają mało zakupów, kiedy ja mam dużo. Ze staruszkami różnie - jak widzę potrzebę, to przepuszczam (ogromna kolejka, dużo rzeczy do skasowania, no generalnie długo by trzeba stać albo jak ktoś ma ewidentne problemy ze zdrowiem). W innych wypadkach przepuszczam, jeśli ktoś poprosi. Z miejscem w komunikacji miejskiej mam inaczej - siadam tylko jeśli muszę (mam daleko, źle się czuję) i wtedy ustępuję tylko ludziom z widoczną potrzebą.
Kiedy po kimś nie widać, że chce usiąść - trzeba się do mnie odezwać, trudno.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 13:38   #44
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Zależy od regionu Polski. W takim Krakowie bardzo często tego doświadczam, np. gdy ktoś ma kilka produktów, jest starszy/schorowany, jest kobietą w ciąży. Są regiony Polski gdzie nie tylko nie przepuszczą, ale niemiłosiernie się pchają.

Kultury nabywa się na trzy sposoby: a) wynosi się z domu, b) poprzez dobre wykształcenie, c) poprzez częsty kontakt z ludźmi kulturalnymi.
Ludzie pozbawieni wspomnianych doświadczeń najczęściej prezentują mizerny poziom kultury, wystarczający jedynie do zapewnienia podstawowych potrzeb życiowych. Jedzą, żyją, oddychają, ale kultury od takich nie wymagaj.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2022-09-03 o 13:39
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 14:09   #45
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

z tym wykształceniem bym tam nie przesadzała, niejednokrotnie spotkałam zachowujących się kulturalnie ludzi ze słabym wykształceniem jak i buców świetnie wykształconych
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 15:33   #46
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Co do tych ciuchów, że kobiety w ciąży nie potrzebują, to trochę śmieszne stwierdzenie. Przecież to trzeba całą garderobę zmienić, żeby mieć w czym do pracy chodzić. A przez internet kiepsko dopasować coś żeby nie cisło akurat wielkiego brzucha albo nie spadało i nie było za krótkie. Tym bardziej, że nie wiadomo w jaki rozmiar się człowiek akurat wstrzelił. To że raz trafisz na taką kobietę, to nie znaczy że ona tam co tydzień chodzi. Zresztą w Zarze można jeszcze ubrania dla dzieci kupować, ciężarne mogą mieć też dzieci w różnym wieku.



Ja ogólnie nie wymagałam przepuszczania mnie, bo nie miałam takiej potrzeby. Rzadko chodziłam po sklepach i nawet nie pamiętałam, że bym mogła. Zresztą patrząc na podejście do ciężarnych w internecie, to trochę strach poprosić. Kilka razy się zdarzyło, że ktoś sam przepuścił, to oczywiście dziękowałam. Sama też rzadko przepuszczam, bo zwyczajnie rzadko widzę.



Co do samego samopoczucia w ciąży to jest tak, że jak musiałam to chodziłam (ze starszym dzieckiem coś trzeba było robić) i zwykle było ok, ale czasem coś złapało, jakiś skurcz, albo jakieś kłucie i człowiek tylko szukał, gdzie tu usiąść jak najszybciej. Samo stanie też niby nie przeszkadzało, nie czułam jakiejś wielkiej różnicy przy staniu w miejscu, ale jak można było usiąść, to jakoś tak człowiek automatycznie siadał dla pewności.
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 16:09   #47
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

W komunikacji miejskiej zawsze ustępuję miejsca, ale na takiej zasadzie, że po prostu wstaję i idę w inne miejsce. Nie ogłaszam pasażerom, że teraz ustępuję miejsca i proszę sobie usiąść.

W sklepach zazwyczaj korzystam z kas samoobsługowych a tam nie ma gigantycznych kolejek. Zdarzyło mi się kilka razy, że ktoś przepuścił mnie z własnej woli w kolejce, bo miał dwa wózki a ja stałam za nim z wodą albo jedną drożdżówką. Miłe to było
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 20:49   #48
Marcin89
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 432
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość



Przyznam szczerze, że trochę sobie nie wyobrażam takiej sytuacji Mieszkałam w małym mieście, gdzie było trochę patoli, ale w autobusie, busie czy pociągu to wątpię żeby taka sytuacja miała miejsce. Jakiś patol co się aferuje owszem, ale że nagle cały autobus wtóruje, a kierowca klaszcze to jakoś dla mnie mało wiarygodne.




A ja sobie wyobrażam. Jestem dwumetrowym facetem więc grono osób które do mnie startują z wyzwiskami jest pewnie sto razy mniejsze niż wobec młodej dziewczyny. Dwukrotnie zdarzyła mi się mocno nieprzyjemna sytuacja w autobusie. Jechałem raz do lekarza z dużym problemem neurologicznym i bezwzględnie musiałem usiąść w autobusie. Jakaś kobiecina której nie ustąpiłem miejsca zaczęła mnie wyzywać od prosiaków. Za drugim razem jakiś pijany "coś" chciał mnie pobić bo odmówiłem napicia się z tym "cosiem". Ileż się nasłuchałem wyzywania mnie od pedałów, zboków a nawet prawie do mnie startował żeby mnie pobić. To był rejsowy autokar więc nawet nie dało się przesiąść. Myślę, że kobiety są jednak bardziej narażone na takie sytuacje więc jestem w stanie to sobie wyobrazić.

Edytowane przez Marcin89
Czas edycji: 2022-09-03 o 20:51
Marcin89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-03, 21:16   #49
tinque
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-03
Wiadomości: 261
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Jak już zauważę kogoś w widocznej ciąży czy kogoś starszego w sklepie, kto nie ma całego wózka wypełnionymi zakupami to przepuszczam.
Przepuszczam też osoby które mają jedną rzecz, chociaż mi samej wiele razy zdarzyło się zostawić tą jedną rzecz i wyjść bo nikt mnie nie chciał przepuścić. Jak dobrze ze wprowadzili kasy samoobsługowe.
Co do komunikacji miejskiej siadam tylko gdy autobus jest pusty i jest pełno wolnych miejsc. Zdarza mi się też często jeździć 3 godzinną trasą autobusem i wtedy zwracam uwagę na to kto wsiada, wiadomo kobietę w ciąży czy osobę z widoczną starością przepuszczę , ale nie podoba mi się jak wchodzi pani w wieku 50 lat, ubrana elegancko i domaga się ustąpienia miejsca, po czym po pół godziny, albo szybciej wysiada.
Macie jakiś wiek który klasyfikuje do ustąpienia?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tinque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-04, 08:24   #50
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Ja w sumie niedawno jechałam tramwajem w największych godzinach szczytu, koło 15. Wsiadła razem ze mną kobieta chyba w dziewiątym miesiącu ciąży, no baaardzo duży brzuch miała i raczej nie do pomylenia z czymś innym. Ja stałam w tym tramwaju i ona stała, miejsca nie ustapił absolutnie nikt, a nie wszyscy mieli nos w smartfonie i nie każdy gapił się w okno. Na miejscu z piktogramem dla ciężarnej siedziała młodzież akurat, w poprzek siedzenia i rozmiawiali ze sobą. Ta ciężarna ewidentnie źle się czuła, spytałam, czy wszystko w porządku, a ona, że jedzie do lekarza. Że akurat nikt nie mógł jej zawieźć, a ona za bardzo nie umie domagać się pierwszeństwa czy ustąpienia, że ludzie jej zwykle nie zauważają. Powiedziałam głośno, że stoi tu kobieta w ciąży, która źle się czuje - niektórzy udali, że nie słyszą, a nastolatki na miejscu dla ciężarnych powiedziały, że były tu pierwsze.
No szczerze mówiąc, na miejscu tej ciężarnej ja też nie miałabym już siły i ochoty się prosić, będąc narażoną na takie zachowania i teksty. Panuje totalna znieczulica.
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 08:47   #51
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Ja w sumie niedawno jechałam tramwajem w największych godzinach szczytu, koło 15. Wsiadła razem ze mną kobieta chyba w dziewiątym miesiącu ciąży, no baaardzo duży brzuch miała i raczej nie do pomylenia z czymś innym. Ja stałam w tym tramwaju i ona stała, miejsca nie ustapił absolutnie nikt, a nie wszyscy mieli nos w smartfonie i nie każdy gapił się w okno. Na miejscu z piktogramem dla ciężarnej siedziała młodzież akurat, w poprzek siedzenia i rozmiawiali ze sobą. Ta ciężarna ewidentnie źle się czuła, spytałam, czy wszystko w porządku, a ona, że jedzie do lekarza. Że akurat nikt nie mógł jej zawieźć, a ona za bardzo nie umie domagać się pierwszeństwa czy ustąpienia, że ludzie jej zwykle nie zauważają. Powiedziałam głośno, że stoi tu kobieta w ciąży, która źle się czuje - niektórzy udali, że nie słyszą, a nastolatki na miejscu dla ciężarnych powiedziały, że były tu pierwsze.
No szczerze mówiąc, na miejscu tej ciężarnej ja też nie miałabym już siły i ochoty się prosić, będąc narażoną na takie zachowania i teksty. Panuje totalna znieczulica.
Niestety tacy ludzie, którzy nie potrafią zawalczyć o siebie i upomnieć się o swoje prawa mają w życiu ciężko

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 12:17   #52
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Ale w internecie się dowiadujesz, że właściwie to nie masz takiego prawa. To tylko dobra wola innych ludzi.
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 12:47   #53
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez aliani Pokaż wiadomość
Ale w internecie się dowiadujesz, że właściwie to nie masz takiego prawa. To tylko dobra wola innych ludzi.
No właśnie. Dobra wola, której nie ma. Ja się odezwałam, powiedzialam, że pani w ciąży źle się czuje i powinna usiąść. Nikt się nie pokwapił, a na miejscach wyznaczonych siedziała młodzież. I komentarze "byłam tu pierwsza".
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 13:15   #54
Organzza
Zakorzenienie
 
Avatar Organzza
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 712
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Niektórzy w ogóle nie widzą potrzeby ustępowania kobietom w ciąży. Kiedyś przepuściłam w kolejce do kasy parę spodziewającą się dziecka (kobieta w mocno widocznej ciąży, nie było wątpliwości) - zapytałam osoby przede mną, czy też jej nie przepuszczą, na co dwaj mężczyźni odburknęli, że przecież pani mogła zostać w aucie. Zbierałam szczękę z podłogi po tej reakcji Dla nich to było oczywiste - skoro weszła do sklepu, to decydowała się na stanie w kolejce jak reszta. Gdyby jej nie pasowało, to zostałaby w aucie (jaka pewność, że w ogóle przyjechali autem ) - logiczne, prawda?
__________________
What you're drinking?
Rum or whiskey?
Now won't you have a
Double with me?
I'm sorry I'm a little late
I got your message by the way
I'm calling in sick today
So let's go out for old time's sake
Organzza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 13:28   #55
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
Ja w sumie niedawno jechałam tramwajem w największych godzinach szczytu, koło 15. Wsiadła razem ze mną kobieta chyba w dziewiątym miesiącu ciąży, no baaardzo duży brzuch miała i raczej nie do pomylenia z czymś innym. Ja stałam w tym tramwaju i ona stała, miejsca nie ustapił absolutnie nikt, a nie wszyscy mieli nos w smartfonie i nie każdy gapił się w okno. Na miejscu z piktogramem dla ciężarnej siedziała młodzież akurat, w poprzek siedzenia i rozmiawiali ze sobą. Ta ciężarna ewidentnie źle się czuła, spytałam, czy wszystko w porządku, a ona, że jedzie do lekarza. Że akurat nikt nie mógł jej zawieźć, a ona za bardzo nie umie domagać się pierwszeństwa czy ustąpienia, że ludzie jej zwykle nie zauważają. Powiedziałam głośno, że stoi tu kobieta w ciąży, która źle się czuje - niektórzy udali, że nie słyszą, a nastolatki na miejscu dla ciężarnych powiedziały, że były tu pierwsze.
No szczerze mówiąc, na miejscu tej ciężarnej ja też nie miałabym już siły i ochoty się prosić, będąc narażoną na takie zachowania i teksty. Panuje totalna znieczulica.
Puszczanie w eter takiej uwagi jest mało efektywnym sposobem, to raz, każdy będzie się oglądał na innych. A dwa, będzie traktowane poniekąd jako atak. W takich sytuacjach należy się zwracać konkretnie do 1 osoby.
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 13:53   #56
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
No właśnie. Dobra wola, której nie ma. Ja się odezwałam, powiedzialam, że pani w ciąży źle się czuje i powinna usiąść. Nikt się nie pokwapił, a na miejscach wyznaczonych siedziała młodzież. I komentarze "byłam tu pierwsza".
A nie jest czasem tak że jeśli jest miejsce wyznaczone typu dla ciężarnych/niepełnosprawnych/wózków że osoba która tam stoi/siedzi ma obowiązek ustąpić takiej osobie?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 16:36   #57
uska89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 234
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Puszczanie w eter takiej uwagi jest mało efektywnym sposobem, to raz, każdy będzie się oglądał na innych. A dwa, będzie traktowane poniekąd jako atak. W takich sytuacjach należy się zwracać konkretnie do 1 osoby.
No to się zwróciłam. Najpierw wprawdzie w w eter, a gdy reakcji nie było, zwrócilam się do tej młodzieży, bo jedna z dziewczyn siedziala na miejscu dla cięzarnych. No i wlasnie skwitowala to "ale ja byłam tu pierwsza". To byłoby na tyle, kurtyna.

Nie chcę prawić o upadku obyczajów, ale moim zdaniem to kwestia kultury, którą wynosi się z domu.

Edytowane przez uska89
Czas edycji: 2022-09-04 o 16:37
uska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 18:17   #58
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Cytat:
Napisane przez uska89 Pokaż wiadomość
No to się zwróciłam. Najpierw wprawdzie w w eter, a gdy reakcji nie było, zwrócilam się do tej młodzieży, bo jedna z dziewczyn siedziala na miejscu dla cięzarnych. No i wlasnie skwitowala to "ale ja byłam tu pierwsza". To byłoby na tyle, kurtyna.

Nie chcę prawić o upadku obyczajów, ale moim zdaniem to kwestia kultury, którą wynosi się z domu.
W jaki sposób się zwróciłaś?

To buractwo - jakby nie patrzeć. Nie wiem czy jest sens wchodzić w utargi słowne, czy zgłaszać kierowcy. Niestety, zburaczenie jest widoczne wszędzie i "młodzież" bierze tylko przykład.

---------- Dopisano o 18:17 ---------- Poprzedni post napisano o 18:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Nimve Pokaż wiadomość
Puszczanie w eter takiej uwagi jest mało efektywnym sposobem, to raz, każdy będzie się oglądał na innych. A dwa, będzie traktowane poniekąd jako atak. W takich sytuacjach należy się zwracać konkretnie do 1 osoby.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 18:25   #59
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Z tym ustępowaniem to tylko w Polsce tak jest, trzeba mieć oczy dookoła głowy.
Dwie ciążę funkcjonowałam normalnie i pracowałam prawie do końca, w pierwszej jak mi już ciśnienie wariowało i chodzenie i stanie zaczynało być mocno męczące to po prostu albo robiłam zakupy online albo kogoś prosiłam, kwestia organizacji.

Jeśli dla ciężarnej niebiezpiecznym jest chodzenie i stanie to powinna z tego zrezygnować, starsi ludzie nie mają takiego wyboru, muszą iść na zakupy
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-04, 18:29   #60
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Przepuszczanie w kolejce i ustępowanie miejsca.

Chętnie przepuszczam ludzi w kolejce, jeżeli ktoś za mną ma 2-3 rzeczy, a ja cały kosz. Ale już zawsze pytam "pan / pani ma tylko to?", bo kiedyś chciałam przepuścić pana z 2 rzeczami, po czym zawołał partnerkę, która miała cały wózek. Tak mnie zatkało, że nawet nie zareagowałam, że jednak nie o to chodziło.

W komunikacji miejskiej pytam osoby wyraźnie starsze, słabo wyglądające, czy chciałyby usiąść. Jakbym zobaczyła kogoś obładowanego tobołami, albo ledwo stojącego z dzieckiem, to również bym ustąpiła. Natomiast nie robię tego na siłę. Jeżeli ktoś mówi "nie, dziękuję", to spoko, nic na siłę. Bo czasami widywałam wręcz na siłę wsadzanie osoby starszej na miejsce "bo koniecznie chcę ustąpić".

Sama w ciąży z przywileju pierwszeństwa skorzystałam raz - inna ciężarna dosłownie zgarnęła mnie za fraki, że "możemy wejść bez kolejki, proszę za mną", więc poczłapałam za nią na zasadzie "nie strzelać, jestem z nią". Natomiast kilka usłyszałam od pielęgniarek, czy nawet w sklepie zwykłym, że "po co pani stała, było wchodzić / podchodzić bez kolejki, pani się należy".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2022-09-04 o 18:30
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-09-05 15:28:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.