Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5 - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-12, 08:55   #181
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Maruda, a myslalas o jakichs fundacjach? Zbiorkach? Zebys chociaz raz w tygodniu miala czas po prostu dla siebie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 09:03   #182
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
Dla mnie Wojtek to mądry facet, ale Agata ma coś w sobie takiego na nie. W sumie też obawiam się jak to się dalej potoczy.
Mój synek jest w podobnym stanie. I tak opieka nad nim to 24g na dobę. Jest ciężko ale daje radę. Mąż nie dźwignął tematu chorego dziecka w tej chwili łączą nas tylko dzieci. Nie mam nikogo do pomocy, urlopu nie miałam od 9 lat. Nie stać mnie na wynajęcie kogokolwiek do synka mam czas jak przychodzą jego nauczycielki. Jak uda mi się wyjść samej na kilka godzin raz w tyg to jest dobrze (mąż wtedy zostaje ) a mam jeszcze młodszego synka. Ostatnio prawie popłakałam się w restauracji jak udało mi się wyjść na 3 godziny samej na kawę.
Siedzialam i cieszyłam się chwilą to takie moje małe chwilę łapania i oddechu... tak trzeba dużo poświęcić ale miłość i uśmiech synka mi wynagradza wszystko.

co do żywienia synek też na dojelitowym ale do pega można bez problemu podawać normalne zmiksowane jedzenie (synkowi gotuje bo ma dietę bez glutenu laktozy i org cukru - te przemysłówki to niestety sama chemia i syf).
Co do Agaty to nie wiem co o niej myśleć mam mocno mieszane odczucia do niej. Życzę im dobrze ale sama miłość to czasem za mało i obawiam się czy dadzą radę jak przyjdą kryzysy a będzie ich mnóstwo...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maruda, czy Ty mieszkasz w Polsce?
Jeśli tak to są pewne opcje, które pomogłyby Ci w opiece nad synem.

Daj znać, może coś mi się uda podpowiedzieć, miałam sąsiadkę z mocno niepełnosprawnymi synami i system trochę pomógł w odciążeniu jej i zajęciu się nimi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:06   #183
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Maruda, czy Ty mieszkasz w Polsce?
Jeśli tak to są pewne opcje, które pomogłyby Ci w opiece nad synem.

Daj znać, może coś mi się uda podpowiedzieć, miałam sąsiadkę z mocno niepełnosprawnymi synami i system trochę pomógł w odciążeniu jej i zajęciu się nimi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pl. Tylko jesteśmy pod opieką hospicjum domowego i nie mogę korzystać z innej pomocy na NFZ bo się wyklucza.
Nawet rehabilitację muszę szukać i opłacać prywatnie ewentualnie przez fundację bo NFZ mi nie refunduje. Jak jadę do szpitala z synkiem to też na ten czas muszę wypisywać bo się nie może dublować. Masakra jest. Gdyby nie wpływy z 1% i zbiorki na potrzebny sprzęt to nie byłoby mnie stać na zapewnienie rehabilitacji.Ostatnio była publiczna zbiórka na fotelik samochodowy przystosowany do dziecka koszt ok.12 tys. To i tak najniższa cena fotelika. O opiece nie marzę bo na tym zadupiu ciężko znaleźć kogoś do pomocy.
tak wiem jest coś takiego jak suo ale co z tego że na papierze jest ale u mnie nie ma bo nie ma chętnych do opieki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez maruda80
Czas edycji: 2022-09-12 o 12:08
maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:14   #184
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89345958]Najgorsze jest właśnie to, że oni planują mieć dziecko. Egoizm level już tak wysoki, że nie mieści się w skali. On żyje z tego, co dadzą mu inni, sam wymaga specjalistycznej opieki i nie zrobi NIC, ona też chyba ma problemy psychiczne, nie pracuje, na zmianę z innymi opiekuje się mężem - kto zadba o to dziecko? Jego bezpieczeństwo psychiczne, fizyczne i finansowe? Kto będzie się niemowlakiem non stop zajmował? Babcia i matka Wojtka na zmianę? Nianie zatrudnią zw zbiórki? Rozumiem próbę funkcjonowania jak najlepiej w obecnej sytuacji, ale sprowadzać do takich warunków dziecko, to już niedobrze się robi.

To jest dla mnie taki kosmos, że straciłam do obojga cały szacunek, jak się dowiedziałam o tych planach. Jak chcą żyć razem, kochają się, wspierają, no spoko. Ale robić dzieciaka, kiedy samemu nie jest sie w stanie poruszyć ręką to sorry, jak oni sobie to wyobrażają? Ani własnych pieniędzy (poza tymi od obcych ludzi - czy ci ludzie mają to dziecko utrzymywać do osiemnastki?), ani siły na zajmowanie się (skoro ona nawet od pełnej opieki nad nim musi odpoczywać). Gdyby było mądrzy, to by nawet im to do głowy nie przyszło. Współczuję mu choroby, bardzo bardzo. Ale to mi pokazuje, że z nim jest co mocno nie tak, skoro chce robić dziecko, samemu nie potrafiąc nawet sobie (przepraszam) lub temu dziecku tyłka podetrzeć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Już jej nie obserwuje, ale kilka miesięcy temu ona PO JEDNYM DNIU , (gdzie sama była z Wojtkiem 24 i się nim opiekowala) musiała wyjechać na kilka dni odpocząć.🤦
Gdzie tu przyszłość planować?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:16   #185
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Wrócę do tematyki wydarzeń.
Rosjanie którym Ukraińcy sprali ostatnio tyłki na froncie,
w odwecie atakują rakietami cywilne obiekty kluczowe dla infrastruktury państwa. Np. stacje transformatorowe, wodociągi.
Ludzie na Ukrainie w wielu miejscach zostali bez prądu i wody. A idzie zima.


Serio, jeszcze raz powtórzę, to zawszane państwo -> rosja, powinno zostać skazane na wyklęcie i zapomnienie. Gospodarcze, polityczne, ekonomiczne. Izolacja i ban na wszytko.
I serio Europa powinna się zmobilizować, zacisnąć zęby, jakoś przekulać sie przez zimę i dokończyć Rosję wiosną na amen, sprać dupsko i wywalić z Ukrainy.
Bo jak na krok się ustąpi, to ta ruska swołocz nie cofnie się przed kolejnymi szantażami i wiecznie będziemy na jej postronku jak te woły wiedzione na rzeź.




I Putinka nie zaproszono na pogrzeb Elżbiety. I subcio, nie będzie pchania obłudnej mordy między cywilizowanych ludzi.

Za to cesarz Japonii się wybiera, co jest absolutnym fenomenem i niewiarygodną wręcz deklaracją, bo on nigdzie nie jeździ z żadnej okazji.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2022-09-12 o 12:17
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:17   #186
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Aż sobie ich pooglądałam, ale nie wiem o czym piszesz, ona mi się zupełnie normalna wydaje, a zwykle mam dobry radar na creepy vibe.
A szkoda, że już nie ma nigdzie tego ich słynnego ogłoszenia o pracę dla opiekuna.
Hahaha, radar na "creepy vibe", dobre.

Ludzie w Internecie negatywnie się o niej wypowiadają.

Trzeba było printscreena ogłoszenia zrobić Teraz większość tak robi, bo przecież wszystko można szybko usunąć, ale niektórzy czuwają i zachowują co lepsze kawałki
Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
choroba jest dziedziczna.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie rozumiem jak można być tak nieodpowiedzialnym...

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:28   #187
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Coraz więcej osób z Covidem w moim otoczeniu. Na szczęście na razie dalszym. Jestem zaszczepiona x 3, ale lada chwila rodzę i przyznaję - trochę się boję. Przejście choroby po ostatnim porodzie to było jedno z najgorszych doświadczeń w moim życiu.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-12, 12:31   #188
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Trzeba było printscreena ogłoszenia zrobić Teraz większość tak robi, bo przecież wszystko można szybko usunąć, ale niektórzy czuwają i zachowują co lepsze kawałki

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Mówisz i masz Pogrzebałam w screenach, bo coś mi się kojarzyło, że chyba robiłam

Załącznik 7779300

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-12-12 o 16:04
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:32   #189
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Czyli się pomyliłam - ogłoszenie tworzyła chyba Agata, więc to "łakomczuszek ze mnie" odnosiło się do niej. Co nie zmienia faktu, że potencjalny opiekun Wojtka miał dla niej gotować.
Edit. Chociaż już w sumie nie wiem kto to tworzył, bo raz jest Wojtek w pierwszej a raz w trzeciej osobie.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-09-12 o 12:46
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:47   #190
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Widzę, że w zmienionej wersji (pewnie po komentarzach) z wymagań wypadło gotowanie, za to w "oferujemy" wpadł catering

Załącznik 7779301

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2023-12-12 o 16:04
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:51   #191
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Coraz więcej osób z Covidem w moim otoczeniu. Na szczęście na razie dalszym. Jestem zaszczepiona x 3, ale lada chwila rodzę i przyznaję - trochę się boję. Przejście choroby po ostatnim porodzie to było jedno z najgorszych doświadczeń w moim życiu.
Powodzenia, a na kiedy masz termin?

Ja też się boję, bo tydzień temu dałam się wmanewrowac w imprezke ze znajomymi mojej matki, która zgodziła się przenocować wnuczki koleżanki. Ja miałam z nimi kontakt i wtedy nie narzekalam - było miło i one były bezproblemowe. Dzień później dzieciaki przyjechała odebrać matka jednej z tych dziewczyn z partnerem i najmłodszym synem, a moja matka...Moja matka wpadła na genialny pomysł, żeby zaprosić ich na obiad, kiedy ja uważałam to już za niepotrzebne, a i oni nie byli na początku jakoś bardzo chętni, żeby skorzystać z propozycji. Powiedziałam matce, że zrobiła tyle ile trzeba i może starczy - dzieci zjadły śniadanie, potem coś w rodzaju lunchu (bo mimo wszystko nie był to obiad) i były na spacerze. Pomoc obejmowała je, a nie dorosłych. No ale ci po naleganiu się zgodzili

Mi się od razu w głowie zapalil "red alert", tak intuicyjnie - po prostu w pewnym momencie zrobiło się za dużo ludzi, trzecie dziecko rozwaliło spokojną wcześniej atmosferę i zapanował ogolny chaos. Co za dużo, to niezdrowo.

No a ja wieczorem jak było po wszystkim zaczęłam czuć swędzenie w nosie. Dzień później już katar i kichanie. Teraz lecze przeziębienie i myślę, czy nie kupić testu na Covid.

Wściekłam się na moją matkę, bo uważam, że takie posiadowy w mieszanym towarzystwie są najgorsze. Tutaj prawie pewne, że złapałam coś od tych rodziców albo małego, chociaż jedna z dziewczynek wygadała się, że druga babcia ma Covida. A druga jakoś dziwnie milczała na ten temat.

Jezu, jak ja tego nienawidzę. To drugi raz kiedy mówię matce, że trzeba unikać takich posiadowek z mieszanym towarzystwem. Tym bardziej z ludźmi, którzy właśnie wróciliz wesela


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka


Przepraszam za off - top, zapomniałam jaki to wątek.

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-09-12 o 13:25
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-12, 12:51   #192
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wrócę do tematyki wydarzeń.
Rosjanie którym Ukraińcy sprali ostatnio tyłki na froncie,
w odwecie atakują rakietami cywilne obiekty kluczowe dla infrastruktury państwa. Np. stacje transformatorowe, wodociągi.
Ludzie na Ukrainie w wielu miejscach zostali bez prądu i wody. A idzie zima.


Serio, jeszcze raz powtórzę, to zawszane państwo -> rosja, powinno zostać skazane na wyklęcie i zapomnienie. Gospodarcze, polityczne, ekonomiczne. Izolacja i ban na wszytko.
I serio Europa powinna się zmobilizować, zacisnąć zęby, jakoś przekulać sie przez zimę i dokończyć Rosję wiosną na amen, sprać dupsko i wywalić z Ukrainy.
Bo jak na krok się ustąpi, to ta ruska swołocz nie cofnie się przed kolejnymi szantażami i wiecznie będziemy na jej postronku jak te woły wiedzione na rzeź.




I Putinka nie zaproszono na pogrzeb Elżbiety. I subcio, nie będzie pchania obłudnej mordy między cywilizowanych ludzi.

Za to cesarz Japonii się wybiera, co jest absolutnym fenomenem i niewiarygodną wręcz deklaracją, bo on nigdzie nie jeździ z żadnej okazji.
Ja już straciłam nadzieję że Europa zmądrzeje. Nawet jak Ukraina zleje Rosji tyłek i Rosja zacznie przepraszac to zaraz zaczna się zbroic żeby wziąć co im się należy.
Niestety ale Francja i Niemcy nie pozwolą na to żeby odciąć się od Europy. Niech się tylko wojna skończy a zaraz poleca do Rosji.
Ogólnie Karol to już chyba dawno nazwał Putina drugim Hitlerem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 12:56   #193
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Ja już straciłam nadzieję że Europa zmądrzeje. Nawet jak Ukraina zleje Rosji tyłek i Rosja zacznie przepraszac to zaraz zaczna się zbroic żeby wziąć co im się należy.
Niestety ale Francja i Niemcy nie pozwolą na to żeby odciąć się od Europy. Niech się tylko wojna skończy a zaraz poleca do Rosji.
Ogólnie Karol to już chyba dawno nazwał Putina drugim Hitlerem

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Rosja to wrzód na d...

Smutno mi, że świat się tak strasznie zmienia na naszych oczach i to w tak szybkim tempie.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 13:10   #194
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Najidealniejszym - chociaż to się jeszcze nie ziści przez dziesiątki, a może i setki lat - scenariuszem byłoby rozpadnięcie się Rosji na kraje, z których tak naprawdę się przecież składa.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 13:30   #195
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Najidealniejszym - chociaż to się jeszcze nie ziści przez dziesiątki, a może i setki lat - scenariuszem byłoby rozpadnięcie się Rosji na kraje, z których tak naprawdę się przecież składa.
No nie wiem. Wtedy rozpadnie się tez jej potencjał atomowy i jego części wejdą w posiadanie i pod nadzór jakichś często, dosłownie bantustanów. To dopiero byłby strach, jakby jakiś jeden z drugim pajace typu Kadyrow mieli bombki atomowe na własność i nimi wymachiwali jak maczugami.

Ja nie wiem czy aż tak mnie martwi ze świat się zmienia. To w jakim gooofnie tkwilismy bez nawet świadomości tego, co teraz się okazuje, wcale nie było aż takie luksusowe i był to marsz do piekła podczerwonych dywanie. Dobrze dla nas ze Rosja postanowiła swoje wewnętrzne problemy zamaskować wszczęciem wojny, bo się okazało jaki to kolos na glinianych nogach. A teraz może się jednak da ją gospodarczo i politycznie dorżnąć na tyle, żeby był spokój chociaż na kilkadziesiąt lat kolejnych. Oby się udało.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 14:31   #196
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 154
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wrócę do tematyki wydarzeń.
Rosjanie którym Ukraińcy sprali ostatnio tyłki na froncie,
w odwecie atakują rakietami cywilne obiekty kluczowe dla infrastruktury państwa. Np. stacje transformatorowe, wodociągi.
Ludzie na Ukrainie w wielu miejscach zostali bez prądu i wody. A idzie zima.


Serio, jeszcze raz powtórzę, to zawszane państwo -> rosja, powinno zostać skazane na wyklęcie i zapomnienie. Gospodarcze, polityczne, ekonomiczne. Izolacja i ban na wszytko.
I serio Europa powinna się zmobilizować, zacisnąć zęby, jakoś przekulać sie przez zimę i dokończyć Rosję wiosną na amen, sprać dupsko i wywalić z Ukrainy.
Bo jak na krok się ustąpi, to ta ruska swołocz nie cofnie się przed kolejnymi szantażami i wiecznie będziemy na jej postronku jak te woły wiedzione na rzeź.




I Putinka nie zaproszono na pogrzeb Elżbiety. I subcio, nie będzie pchania obłudnej mordy między cywilizowanych ludzi.

Za to cesarz Japonii się wybiera, co jest absolutnym fenomenem i niewiarygodną wręcz deklaracją, bo on nigdzie nie jeździ z żadnej okazji.

Zgadzam się ze wszystkim. Jedną zimę przeżyjemy, trudno.


Ale z tym pogrzebem to wow. Nie wyobrażam sobie, żeby na pogrzebie mojego rodzica pojawił się Putin, a ja mam być dla niego miła, bo nie wypada dziada zwyzywać.


Pewnie dlatego nie jestem i nie będę dyplomatą, do rodzin królewskich tez mnie nie ciągnie.


Arszeniku bym mu dosypała do rosołu na stypie, nie dałabym rady się powstrzymać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 14:47   #197
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Putin pierwszy się wyrwał z kondolencjami i od razu zaznaczył że nie będzie mógł przyjechać na pogrzeb. Myślę, że starał się wyprzedzić brak zaproszenia.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 14:52   #198
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Czy jestem strasznym człowiekiem jeżeli sądzę, że coś jest nie tak z panią z pary "Life on Wheelz"? Nie chodzi o związek z osobą w tak ciężkim stopniu niepełnosprawną, ale coś w tej kobiecie jest takiego, że aż się boję o tego faceta.
Dla mnie i ona i on są dziwni i tacy, hmm, nie bardzo. Po tym ich ogłoszeniu o pracę to już w ogóle pokazali jak im peron odjechał.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 16:02   #199
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Finlora, dzięki za screeny. Wow, oferują możliwość współtworzenia ich ekskluzywnego fanpejdża. Przecież to jest kolejny obowiązek, a nie korzyść.
W sumie to jednak trafiłam na dziwny post tej laski, gdzie próbowała logicznie wytłumaczyć, dlaczego z nim jest. I to jest dziwne akurat. Nie że jestem z nim bo go kocham, tylko elaborat o jej problemach i że "praca" przy nim rozwiązała jej problemy.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-12, 16:20   #200
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Widzę, że w zmienionej wersji (pewnie po komentarzach) z wymagań wypadło gotowanie, za to w "oferujemy" wpadł catering

Załącznik 7779301
To jednak dużo zmienia w "brzmieniu" całości. Opiekunka to opiekunka, a kucharka to kucharka ( dla łakomczuszka... ).
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 17:16   #201
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
W pl. Tylko jesteśmy pod opieką hospicjum domowego i nie mogę korzystać z innej pomocy na NFZ bo się wyklucza.
Nawet rehabilitację muszę szukać i opłacać prywatnie ewentualnie przez fundację bo NFZ mi nie refunduje. Jak jadę do szpitala z synkiem to też na ten czas muszę wypisywać bo się nie może dublować. Masakra jest. Gdyby nie wpływy z 1% i zbiorki na potrzebny sprzęt to nie byłoby mnie stać na zapewnienie rehabilitacji.Ostatnio była publiczna zbiórka na fotelik samochodowy przystosowany do dziecka koszt ok.12 tys. To i tak najniższa cena fotelika. O opiece nie marzę bo na tym zadupiu ciężko znaleźć kogoś do pomocy.
tak wiem jest coś takiego jak suo ale co z tego że na papierze jest ale u mnie nie ma bo nie ma chętnych do opieki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm zgłoś się do swojego lokalnego MOPRU/mopsu.
Powinnaś dostać stamtąd opiekunkę, szczególnie pomocna będzie opinia od lekarza prowadzącego i orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Wydaje mi się, że nie powinno się to wykluczać, bo hospicjum jest bardziej od strony medycznej, a opiekunka pomogłaby w takich tematach jak przebranie, posprzątanie wokół. Nawet jeśli tylko posiedzi, to mogłabyś iść do sklepu wtedy.

No i PFRON, tam bym pytała na przyszłość o fundusze, może udałoby się coś załatwić.

No i współpraca z odpowiednią fundacją to jest chyba klucz, tej znajomej dużo właśnie podpowiedzieli w fundacji. A oprócz tego wolontariusze pomagali też się zaopiekować dzieckiem, chyba nawet pomagali w transporcie na zajęcia rehabilitacyjne.


Nie powinniście być w tym sami.
Ten kraj to jest serio państwo z dykty...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 17:24   #202
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
Dla mnie i ona i on są dziwni i tacy, hmm, nie bardzo. Po tym ich ogłoszeniu o pracę to już w ogóle pokazali jak im peron odjechał.
Właśnie poczytałam nieco, że i on podobno ma swoje zagrywki wobec niej. Generalnie bije od tego jakiś dziwny vibe (jak dla mnie). I jeszcze te półnagie sesje i opowieści o seksie. Czy przełamywanie barier powinno oznaczać odzieranie się z intymności? Nie tędy droga. Może i mają dobre intencje, ale jak to dodać do tego całego lansu w sieci, to jakiś taki niefajny obraz się buduje.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 19:13   #203
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 779
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez maruda80 Pokaż wiadomość
W pl. Tylko jesteśmy pod opieką hospicjum domowego i nie mogę korzystać z innej pomocy na NFZ bo się wyklucza.
Nawet rehabilitację muszę szukać i opłacać prywatnie ewentualnie przez fundację bo NFZ mi nie refunduje. Jak jadę do szpitala z synkiem to też na ten czas muszę wypisywać bo się nie może dublować. Masakra jest. Gdyby nie wpływy z 1% i zbiorki na potrzebny sprzęt to nie byłoby mnie stać na zapewnienie rehabilitacji.Ostatnio była publiczna zbiórka na fotelik samochodowy przystosowany do dziecka koszt ok.12 tys. To i tak najniższa cena fotelika. O opiece nie marzę bo na tym zadupiu ciężko znaleźć kogoś do pomocy.
tak wiem jest coś takiego jak suo ale co z tego że na papierze jest ale u mnie nie ma bo nie ma chętnych do opieki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W GOPS/MOPS jest coś takiego jak opieka wytchnieniowa. Przychodzi wykwalifikowana osoba na kilka godzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-12, 20:14   #204
maruda80
Zakorzenienie
 
Avatar maruda80
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 3 793
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez inezina Pokaż wiadomość
W GOPS/MOPS jest coś takiego jak opieka wytchnieniowa. Przychodzi wykwalifikowana osoba na kilka godzin.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dzięki popytam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

maruda80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 09:38   #205
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Azerbejdżan chyba postanowił wykorzystać zaangażowanie Rosji na Ukrainie i ustawić Armenię.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...l#s=BoxMMtImg2
Nie, zeby to była jakaś nowość, ale biorąc pod uwagę, że teraz Rosja może być trochę nieobecna może się okazać, że konflikt się zaogni bardziej, niż zazwyczaj w ostatnich latach bywało.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 09:58   #206
_Bumblebee_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Bumblebee_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2 976
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Azerbejdżan chyba postanowił wykorzystać zaangażowanie Rosji na Ukrainie i ustawić Armenię.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...l#s=BoxMMtImg2
Nie, zeby to była jakaś nowość, ale biorąc pod uwagę, że teraz Rosja może być trochę nieobecna może się okazać, że konflikt się zaogni bardziej, niż zazwyczaj w ostatnich latach bywało.
A w kolejce Japonia z wyspami kurylskimi, Czeczenia i parę tam jeszcze innych niezałatwionych spraw etniczno-terytorialnych, które ma Rosja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Bumblebee_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 10:02   #207
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Azerbejdżan chyba postanowił wykorzystać zaangażowanie Rosji na Ukrainie i ustawić Armenię.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomo...l#s=BoxMMtImg2
Nie, zeby to była jakaś nowość, ale biorąc pod uwagę, że teraz Rosja może być trochę nieobecna może się okazać, że konflikt się zaogni bardziej, niż zazwyczaj w ostatnich latach bywało.



Mnie w ogóle głeboko dziwi, ze w sumie taki panuje ciągle spokój wśród "drobnicy" okołorosyjskiej. Chyba ciągle panuje mit silnej rosji.
Tylko ciekawe ile to potrwa, bo Mołdawia i Naddniestrze to tez w sumie beczka prochu. Białoruś ma niezwykła szansę, byle zawrzała. A tam w końcu wróca ci ludzie którzy walczą na Ukrainie, uzbrojeni, wkurzeni i wyćwiczeni w walce i wejdą jak w masło w mega kryzys gospodarczy i polityczny- bo sie kartoflowi zostało ostatecznie z ręką w nocniku mocno.


Swoje zrobia tez wydarzenia ostatnich dni, ruskie wojsko dostało spektakularne cięgi, rosyjscy żołnierze gineli i szli do niewoli masowo a w tym czasie Putin się bawił przy fajerwerkach otwierając karuzelę.
Ponoć nawet Kadyrowcy go sobaczyli od najgorszych za to.




bardzo jestem tez ciekawa tego spotkania Putina z Xi Jinpingiem. Chińczycy głęboko gardzą przegranymi a Putin się skompromitował (i rosję w ogóle) na maksa.

Mam nadzieje że atmosfera będzie taka, ze Putinka krew zaleje i dostanie jakiegoś udaru w trakcie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 10:04   #208
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 730
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mam nadzieje że atmosfera będzie taka, ze Putinka krew zaleje i dostanie jakiegoś udaru w trakcie.
Czy już wspominałam, że mógłby skończyć jak Stalin?
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 10:16   #209
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez _Bumblebee_ Pokaż wiadomość
A w kolejce Japonia z wyspami kurylskimi, Czeczenia i parę tam jeszcze innych niezałatwionych spraw etniczno-terytorialnych, które ma Rosja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No nie wiem, Czeczenia to po tylu latach wojen i potem terroru kadrowców obozów dla niepokornych to chyba jyz nid ma chętnych do walki buntowników.. albo umrli, albo wyjechali.

Deputowani z Petersburga jakieś publiczne oświadczenie z domaganiem sie ustapienia Putina podpisali kilka dni temu, ale ponoc juz sa pacyfikowani. Zresztą to chyba ma takie "znaczenie" dla Kremla jak istnienie sobie krakowskiej bohemy w PRLu- żeby pokazać światu że przeciez wolno sobie protestowac przeciw władzy, nie jesteśmy żadnym reżimem...
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-13, 10:33   #210
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle głeboko dziwi, ze w sumie taki panuje ciągle spokój wśród "drobnicy" okołorosyjskiej. Chyba ciągle panuje mit silnej rosji.
Rosja to kolonizator. Republiki azjatyckie sa tylko maszyna do robienia pieniedzy dla Moskwy. Dobrym przykladem jest Jakucja, ktora ma kopalnie diamentow (!!!), a ludziom zyje sie ciezko (nie tylko ze wzgledu na pogode!).
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-04 16:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.