Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78. - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-06, 12:15   #1831
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 871
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
(...)
Mam sporo koleżanek z wykształceniem pedagogicznym i pokrewnym (psycholog, pedagog, logopeda) i każda z tych osób bardzo chętnie przyjęłaby posadę w budżetówce, bo jest to stała kasa i nie tak wymagający godzinowo etat, do tego masz sporo różnych dodatków.
Nie zgodzę się z tym, że psycholog szkolny to to samo co psycholog po prostu, bo zdaje się trzeba mieć do zawodu psychologa szkolnego również wykształcenie pedagogiczne. Często są to pedagodzy, którzy dokształcili się na studiach podyplomowych na psychologów.
W szkołach mają być zatrudnieni psychologowie. Nie ma takiego zawodu jak psycholog szkolny.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 12:20   #1832
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
W szkołach mają być zatrudnieni psychologowie. Nie ma takiego zawodu jak psycholog szkolny.
no ok, żeby się nie czepiać słówek to się poprawiam: żeby znaleźć zatrudnienie jako psycholog w szkole musi to być psycholog mający przygotowanie pedagogiczne
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 12:22   #1833
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 871
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
no ok, żeby się nie czepiać słówek to się poprawiam: żeby znaleźć zatrudnienie jako psycholog w szkole musi to być psycholog mający przygotowanie pedagogiczne
I tabunów chętnych nie będzie. Uważam, że będzie problem z obsadą w wielu szkołach. Tyle ode mnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 12:25   #1834
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
I tabunów chętnych nie będzie. Uważam, że będzie problem z obsadą w wielu szkołach. Tyle ode mnie.
Na pewno sytuacja będzie zgoła różna w dużych miastach, gdzie praca i zarobki nie są wystrzałowe, a w małych miasteczkach i wsiach gdzie pewnie będzie wielu chętnych na taką posadę.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 13:37   #1835
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Ręce mi opadły...
Od niedawna mam szczeniaka, więc wiadomo, siedzę na różnych grupach, wymiana doświadczeń itp.
I nagle na czacie, ktoś w ramach żartu (był akurat temat wiosennego linienia) podlinkował filmik z instagrama pewnego znanego ostatnimi czasy Samoyeda. I uruchamia się pan, który pisze "to przez nich pokochałem Samoyedy i też takiego sobie kupiłem". Ten sam pan 3 dni wcześniej pytał o to gdzie najlepiej kupić psa. Nie ma to jak sobie spontanicznie kupić zabawkę (na najbliższe min. 10 lat) tylko dlatego, ze spodobały się filmiki które ktoś kręci...
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 13:38   #1836
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Ręce mi opadły...

Od niedawna mam szczeniaka, więc wiadomo, siedzę na różnych grupach, wymiana doświadczeń itp.

I nagle na czacie, ktoś w ramach żartu (był akurat temat wiosennego linienia) podlinkował filmik z instagrama pewnego znanego ostatnimi czasy Samoyeda. I uruchamia się pan, który pisze "to przez nich pokochałem Samoyedy i też takiego sobie kupiłem". Ten sam pan 3 dni wcześniej pytał o to gdzie najlepiej kupić psa. Nie ma to jak sobie spontanicznie kupić zabawkę (na najbliższe min. 10 lat) tylko dlatego, ze spodobały się filmiki które ktoś kręci...
No brawo mam znajomą, która kupiła sobie psa, bo widziała takiego na spacerze i jej się spodobał
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 13:49   #1837
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Ręce mi opadły...
Od niedawna mam szczeniaka, więc wiadomo, siedzę na różnych grupach, wymiana doświadczeń itp.
I nagle na czacie, ktoś w ramach żartu (był akurat temat wiosennego linienia) podlinkował filmik z instagrama pewnego znanego ostatnimi czasy Samoyeda. I uruchamia się pan, który pisze "to przez nich pokochałem Samoyedy i też takiego sobie kupiłem". Ten sam pan 3 dni wcześniej pytał o to gdzie najlepiej kupić psa. Nie ma to jak sobie spontanicznie kupić zabawkę (na najbliższe min. 10 lat) tylko dlatego, ze spodobały się filmiki które ktoś kręci...
Myślę, że ogólnie moda na różne rasy na tym polega, że ludzie sobie kupują, bo gdzieś tam coś zobaczyli.
A samoyedy są modne, w ogóle jest jakiś dziwna moda na białe psy - samoyedy, maltańczyki, owczarki szwajcarskie, west high land teriery.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-06, 13:52   #1838
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
między głaskaniem po główce, a ośmieszaniem ucznia, jest jeszcze cała gama metod wychowawczych, które nie są toksyczne i faktycznie wnoszą coś dobrego poza dobrym samopoczuciem nauczyciela, bo COŚ zrobił (a że to coś nic dobrego dla tych dzieci nie wniosło, to kto by się przejmował)

Mnie to mega dziwi, że ludzie nadal uważają przemoc w stosunku do dzieci za metodę wychowawczą, jednocześnie sami w pracy i w życiu od razu krzyczą, gdy ktoś ich nie szanuje.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 13:55   #1839
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Ręce mi opadły...
Od niedawna mam szczeniaka, więc wiadomo, siedzę na różnych grupach, wymiana doświadczeń itp.
I nagle na czacie, ktoś w ramach żartu (był akurat temat wiosennego linienia) podlinkował filmik z instagrama pewnego znanego ostatnimi czasy Samoyeda. I uruchamia się pan, który pisze "to przez nich pokochałem Samoyedy i też takiego sobie kupiłem". Ten sam pan 3 dni wcześniej pytał o to gdzie najlepiej kupić psa. Nie ma to jak sobie spontanicznie kupić zabawkę (na najbliższe min. 10 lat) tylko dlatego, ze spodobały się filmiki które ktoś kręci...

No, ale może on już wcześniej to obserwował, a teraz kupił?

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89522088]Mnie to mega dziwi, że ludzie nadal uważają przemoc w stosunku do dzieci za metodę wychowawczą, jednocześnie sami w pracy i w życiu od razu krzyczą, gdy ktoś ich nie szanuje.[/QUOTE]


Ale tutaj nie było przemocy. Poza tym załóżmy, że faktycznie były wcześniej rozmowy z tym chłopakiem, rodzice byli wzywani do szkoły, zero efektów i tu sytuacja którą opisała Tinker. Co byś zrobiła w takiej sytuacji? Poszłabyś do szkoły z burą, skoro od dawana miałaś sygnały, że Twoje dziecko nie właściwie się zachowuje i pomimo Twoje interwencji nadal nie było poprawy?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:01   #1840
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość

Ale tutaj nie było przemocy. Poza tym załóżmy, że faktycznie były wcześniej rozmowy z tym chłopakiem, rodzice byli wzywani do szkoły, zero efektów i tu sytuacja którą opisała Tinker. Co byś zrobiła w takiej sytuacji? Poszłabyś do szkoły z burą, skoro od dawana miałaś sygnały, że Twoje dziecko nie właściwie się zachowuje i pomimo Twoje interwencji nadal nie było poprawy?

Na ten temat już się wypowiadałam dość obszernie, więc po co znów?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:02   #1841
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
No brawo mam znajomą, która kupiła sobie psa, bo widziała takiego na spacerze i jej się spodobał
Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Myślę, że ogólnie moda na różne rasy na tym polega, że ludzie sobie kupują, bo gdzieś tam coś zobaczyli.
A samoyedy są modne, w ogóle jest jakiś dziwna moda na białe psy - samoyedy, maltańczyki, owczarki szwajcarskie, west high land teriery.
Samej modzie się nie dziwię. Dziwię się raczej podejściu, że w czwartek pyta o polecane hodowle a w sobotę chwali się psem.
Gdzie czas na sprawdzenie hodowli, przygotowanie się na przyjęcie psa itp.?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-06, 14:03   #1842
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Myślę, że ogólnie moda na różne rasy na tym polega, że ludzie sobie kupują, bo gdzieś tam coś zobaczyli.
A samoyedy są modne, w ogóle jest jakiś dziwna moda na białe psy - samoyedy, maltańczyki, owczarki szwajcarskie, west high land teriery.

Oj tak... Jeszcze niedawno wcale nie widziałam na ulicach tych ras, a teraz co nie wyjdę na spacer to jakiegoś białego, rasowego spotkam. U mnie na osiedlu kojarzę 3 samoyedy.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Samej modzie się nie dziwię. Dziwię się raczej podejściu, że w czwartek pyta o polecane hodowle a w sobotę chwali się psem.
Gdzie czas na sprawdzenie hodowli, przygotowanie się na przyjęcie psa itp.?

A to musi być wyznaczony czas? Sprawdzić hodowlę ( a można mieć ją chociażby z polecenia) i przygotować się na przyjęcie można względnie szybko.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:05   #1843
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Samej modzie się nie dziwię. Dziwię się raczej podejściu, że w czwartek pyta o polecane hodowle a w sobotę chwali się psem.
Gdzie czas na sprawdzenie hodowli, przygotowanie się na przyjęcie psa itp.?
Może przygotowany był już wcześniej, tylko jeszcze szukał hodowli, podzwonił i akurat się trafił wolny pies w hodowli (zazwyczaj raczej się czeka). Nie ma co tak oceniać, bo mogło być różnie.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:09   #1844
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89522107]A to musi być wyznaczony czas? Sprawdzić hodowlę ( a można mieć ją chociażby z polecenia) i przygotować się na przyjęcie można względnie szybko.[/QUOTE]

Mi między zobaczeniem ogłoszenia hodowli, a przywiezieniem szczeniaka minęły 2 miesiące.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:11   #1845
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No, ale może on już wcześniej to obserwował, a teraz kupił?

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------




Ale tutaj nie było przemocy. Poza tym załóżmy, że faktycznie były wcześniej rozmowy z tym chłopakiem, rodzice byli wzywani do szkoły, zero efektów i tu sytuacja którą opisała Tinker. Co byś zrobiła w takiej sytuacji? Poszłabyś do szkoły z burą, skoro od dawana miałaś sygnały, że Twoje dziecko nie właściwie się zachowuje i pomimo Twoje interwencji nadal nie było poprawy?
No ale nie uważasz, że takie zachowanie nie jest nieodpowiedzialne? "ooo śmieszny piesek, kupię taki sam". Z tego co pisał na czacie jasno wynikało, ze oni zainspirowali go do kupna psa. Jego wypowiedzi nie świadczyły o tym, że była to przemyślana decyzja. Jeszcze w piątek zadawał pytania "czym różni się zarejestrowana hodowla od niezarejestrowanej"... więc wiesz "kupmy sobie misia"...

---------- Dopisano o 15:11 ---------- Poprzedni post napisano o 15:09 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89522107]Oj tak... Jeszcze niedawno wcale nie widziałam na ulicach tych ras, a teraz co nie wyjdę na spacer to jakiegoś białego, rasowego spotkam. U mnie na osiedlu kojarzę 3 samoyedy.

---------- Dopisano o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:02 ----------




A to musi być wyznaczony czas? Sprawdzić hodowlę ( a można mieć ją chociażby z polecenia) i przygotować się na przyjęcie można względnie szybko.[/QUOTE]

Nie no jasne, w piątek pytasz się czym różni się hodowla zarejestrowana w ZKwP od takiej niezarejestrowanej a w sobotę chwalisz się psem.

(Owszem, są hodowle gdzie psa dostaniesz od ręki bez czekania.)
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:15   #1846
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89522104]Na ten temat już się wypowiadałam dość obszernie, więc po co znów?[/QUOTE]


Tak psiałaś, że dzieckiem trzeba rozmawiać i znaleźć źródło problemu i przyczynę tego zachowania i mu pomóc. Więc pytam co w sytuacji skoro, to nie ma pomaga. Jest rozmowa z dzieckiem i rodzicami, jedna, druga, trzecia, a dziecko nadal swoje. No to sory, ale ja nie uważam, że takiej sytuacji Tinker jakoś przegięła. Dla mnie w takiej sytuacji zachowanie matki jest niepoważne, bo wiedziała o problemie, nie pomogła dziecku, nie poinformowała szkoły, że problem jest rozwiązywany i przychodzi z awanturą do szkoły.


Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Mi między zobaczeniem ogłoszenia hodowli, a przywiezieniem szczeniaka minęły 2 miesiące.

No, ale mógł obserwować profil wcześniej, mieć zarezerwowanego tego psa i teraz go odebrać.


Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
No ale nie uważasz, że takie zachowanie nie jest nieodpowiedzialne? "ooo śmieszny piesek, kupię taki sam". Z tego co pisał na czacie jasno wynikało, ze oni zainspirowali go do kupna psa. Jego wypowiedzi nie świadczyły o tym, że była to przemyślana decyzja. Jeszcze w piątek zadawał pytania "czym różni się zarejestrowana hodowla od niezarejestrowanej"... więc wiesz "kupmy sobie misia"...

Zależy. Może zobaczył, spodobał mu się, zaczął czytać o tej rasie, dowiedział się co i jak, uznał, że to pies dla niego i kupił. Oczywiście mogło być tak, że kupił bo modne jak np. buldożki, ale wg mnie tu za mało info żeby tak osądzać.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:42   #1847
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Tak psiałaś, że dzieckiem trzeba rozmawiać i znaleźć źródło problemu i przyczynę tego zachowania i mu pomóc. Więc pytam co w sytuacji skoro, to nie ma pomaga. Jest rozmowa z dzieckiem i rodzicami, jedna, druga, trzecia, a dziecko nadal swoje. No to sory, ale ja nie uważam, że takiej sytuacji Tinker jakoś przegięła. Dla mnie w takiej sytuacji zachowanie matki jest niepoważne, bo wiedziała o problemie, nie pomogła dziecku, nie poinformowała szkoły, że problem jest rozwiązywany i przychodzi z awanturą do szkoły.





No, ale mógł obserwować profil wcześniej, mieć zarezerwowanego tego psa i teraz go odebrać.





Zależy. Może zobaczył, spodobał mu się, zaczął czytać o tej rasie, dowiedział się co i jak, uznał, że to pies dla niego i kupił. Oczywiście mogło być tak, że kupił bo modne jak np. buldożki, ale wg mnie tu za mało info żeby tak osądzać.
Z jego wypowiedzi niestety wynikało to drugie. Serio uważasz, ze pytania takie jak:
- czym rózni się hodowla ZKwP od takiej niezarejestrowanej (serio uważasz, ze osoba która zarezerwowała psa wcześniej na dzień przed odbiorem zadaje takie pytania?)
- przyznawanie się wypowiedzi, że zdecydowali się na tę rasę, bo fajne filmiki z nim są. I musiał być szybko, bo obiecał rodzince.

Oprócz tego widzę, że już się chwali długimi spacerami z nim, gdzie po 1:
- szczeniak i długie spacery to nie idzie w parze
- szczeniak póki nie jest w pełni zaszczepiony (a 9tygodniowy maluch nie jest w pełni zaszczepiony) to na spacery wychodzić nie powinien (co najwyżej na własny ogród lub baaaaardzo odludne miejsce gdzie nie chadzają inne psy).

Ten pies o którym piszę stal się sławny jakieś 2 miesiące temu...
__________________
Książki LC

Edytowane przez Miss Saeki
Czas edycji: 2023-03-06 o 14:46
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:44   #1848
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
N
Ale tutaj nie było przemocy. Poza tym załóżmy, że faktycznie były wcześniej rozmowy z tym chłopakiem, rodzice byli wzywani do szkoły, zero efektów i tu sytuacja którą opisała Tinker. Co byś zrobiła w takiej sytuacji? Poszłabyś do szkoły z burą, skoro od dawana miałaś sygnały, że Twoje dziecko nie właściwie się zachowuje i pomimo Twoje interwencji nadal nie było poprawy?
jest. ośmieszanie, zawstydzanie i poniżanie to forma przemocy.

proszę bardzo, linki do niebieskiej linii i fundacji art przeciw przemocy. sądzisz, że się mylą wskazując co należy zaliczyć do przemocy psychicznej?

https://fundacjaart.pl/bazawiedzy/cz...ez-sie-zdarza/

"Przemocą jest każde działanie, które jest intencjonalne, narusza prawa i dobra drugiego człowieka, powoduje szkody fizyczne i psychiczne, w którym jest znacząca przewaga jednej ze stron nad drugą. Warto uświadomić sobie jakie są rodzaje przemocy. Mówimy o przemocy
- psychicznej
( wyśmiewanie poglądów, religii, pochodzenia, narzucanie własnych poglądów, karanie przez odmowę uczuć, zainteresowania, szacunku, stała krytyka, wmawianie choroby psychicznej, kontrolowanie i ograniczanie kontaktów z innymi osobami, domaganie się posłuszeństwa, ograniczanie snu i pożywienia, wyzywanie, poniżanie, upokarzanie, zawstydzanie, stosowanie gróźb, inne;"

https://www.niebieskalinia.info/inde...odzaj-przemocy

PRZEMOC PSYCHICZNA
wyśmiewanie opinii, poglądów, przekonań, religii, pochodzenia, narzucanie swojego zdania, poglądów, stałe ocenianie, krytyka, wmawianie choroby psychicznej, izolowanie kontrolowanie, ograniczanie kontaktów z innymi ludźmi, wymuszanie posłuszeństwa i podporządkowania, ograniczanie snu, pożywienia i schronienia, wyzywanie, używanie wulgarnych epitetów, poniżanie, upokarzanie, zawstydzanie, stosowanie gróźb, szantażowanie, itp.


i zanim ktoś zacznie, że chłopiec też stosował przemoc wobec koleżanki. owszem, stosował. ale nauczyciel, jako osoba, która ma tutaj znaczącą przewagę nad dzieckiem, powinien zastosować inne metody wychowawcze niż powielanie przemocy. przemoc nigdy nie jest odpowiedzią

Edytowane przez Sodalite
Czas edycji: 2023-03-06 o 14:46
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 14:51   #1849
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No, ale może on już wcześniej to obserwował, a teraz kupił?

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:52 ----------




Ale tutaj nie było przemocy. Poza tym załóżmy, że faktycznie były wcześniej rozmowy z tym chłopakiem, rodzice byli wzywani do szkoły, zero efektów i tu sytuacja którą opisała Tinker. Co byś zrobiła w takiej sytuacji? Poszłabyś do szkoły z burą, skoro od dawana miałaś sygnały, że Twoje dziecko nie właściwie się zachowuje i pomimo Twoje interwencji nadal nie było poprawy?
Wiesz jak się nazywa to gdy w pracy przełożony na forum w sposób prześmiewczy wytyka ci błędy aby cie ośmieszyc? Mobbing

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-06, 15:03   #1850
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Tak psiałaś, że dzieckiem trzeba rozmawiać i znaleźć źródło problemu i przyczynę tego zachowania i mu pomóc. Więc pytam co w sytuacji skoro, to nie ma pomaga. Jest rozmowa z dzieckiem i rodzicami, jedna, druga, trzecia, a dziecko nadal swoje. No to sory, ale ja nie uważam, że takiej sytuacji Tinker jakoś przegięła. Dla mnie w takiej sytuacji zachowanie matki jest niepoważne, bo wiedziała o problemie, nie pomogła dziecku, nie poinformowała szkoły, że problem jest rozwiązywany i przychodzi z awanturą do szkoły.

.

Nie rozumiem sensu Twojego gdybania. Co by było gdyby - bez znaczenia. Ja nie mówię, że super, że matka przyszła z burą ( krzyk i awantura nigdy nie jest rozwiązaniem). Oceniam zachowanie nauczycielki, które zostało tu przedstawione oraz dziwne ( MOIM ZDANIEM) przyzwolenie na słabe zachowania wobec dzieci. Więc nie wyrzucaj mi jakiś dziwnych co by było niestworzonych historii.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2023-03-06 o 15:05
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 15:24   #1851
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89522182]Nie rozumiem sensu Twojego gdybania. Co by było gdyby - bez znaczenia. Ja nie mówię, że super, że matka przyszła z burą ( krzyk i awantura nigdy nie jest rozwiązaniem). Oceniam zachowanie nauczycielki, które zostało tu przedstawione oraz dziwne ( MOIM ZDANIEM) przyzwolenie na słabe zachowania wobec dzieci. Więc nie wyrzucaj mi jakiś dziwnych co by było niestworzonych historii.[/QUOTE]

A co należało zrobić? Jakbyście postąpiły, żeby:
1. Nie ośmieszyć/upokorzyć dziecka wytykając mu błąd w postępowaniu
2. Upewnić się, że sytuacja nie sostanie przeniesiona poza szkołę (ktoś napisał, że dzieciak i tak będzie gnębił, tylko jeszcze gorzej, bo poza szkołą)
3. Zapewnić gnębionej dziewczynce minimum wiary w system szkolny, ogólnie pojętą sprawiedliwość społeczną i to, że nikt nie ma prawa jej gnębić
Co byście powiedziały, co zrobiły?
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 15:26   #1852
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja nic nie pisałam o zepsuciu przez szkołę i w ogóle nie wspominałam nic o genezie tych konfliktów. Pisałam o tym, że konflikty bez względu na genezę trwały i eskalowały a wychowawca nic z tym nie robił przez 3 lata. Kolejny wychowawca poradził sobie z nimi w jakieś 3 miesiące, więc jak widać się dało.



Nie były to jakieś nie wiadomo jakie konflikty, chodziło bardziej o jakieś kłótnie, szturchanie, przepychanie, przezywanie... pomógł jasny podział tego jakie zachowania są pożądane a jakie nie powinny mieć miejsca oraz ustalenie sposobu oceny zachowań, wprowadzenie punktacji na podstawie której później wystawiana jest ocena z zachowania. Wiadomo, dzieciaki są jeszcze małe i może się bardziej "boją" wychowawcy i złych ocen, ale uważam, że jeśli pani wychowawczyni będzie konsekwentna w swoich działaniach to ten system ma szansę się utrzymać i dzieciaki będą się do niego stosować. Do tego wychowawczyni jest w ciągłym kontakcie z rodzicami, informuje nas o tym na co się umówiła z uczniami, żebyśmy mieli w domach ten sam front i wszystko póki o działa cacy

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------





Mam sporo koleżanek z wykształceniem pedagogicznym i pokrewnym (psycholog, pedagog, logopeda) i każda z tych osób bardzo chętnie przyjęłaby posadę w budżetówce, bo jest to stała kasa i nie tak wymagający godzinowo etat, do tego masz sporo różnych dodatków.

Nie zgodzę się z tym, że psycholog szkolny to to samo co psycholog po prostu, bo zdaje się trzeba mieć do zawodu psychologa szkolnego również wykształcenie pedagogiczne. Często są to pedagodzy, którzy dokształcili się na studiach podyplomowych na psychologów.
Jak można się dokształcić na studiach PODYPLOMOWYCH na psychologów? Nie, nie ma podyplomowki z psychologii i nie, nie ma czegoś takiego jak psycholog szkolny bo takiej specjalizacji na psychologii i po niej nie ma. Po prostu przyjęło się tak nazywać psychologów pracujących w szkołach. Aby psycholog mógł pracować w szkole publicznej musi mieć przygotowanie pedagogiczne (nie równa się wyksztalcenie pedagogiczne).



Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 15:27   #1853
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
A co należało zrobić? Jakbyście postąpiły, żeby:
1. Nie ośmieszyć/upokorzyć dziecka wytykając mu błąd w postępowaniu
2. Upewnić się, że sytuacja nie sostanie przeniesiona poza szkołę (ktoś napisał, że dzieciak i tak będzie gnębił, tylko jeszcze gorzej, bo poza szkołą)
3. Zapewnić gnębionej dziewczynce minimum wiary w system szkolny, ogólnie pojętą sprawiedliwość społeczną i to, że nikt nie ma prawa jej gnębić
Co byście powiedziały, co zrobiły?
Pogadankę
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 15:29   #1854
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Mi między zobaczeniem ogłoszenia hodowli, a przywiezieniem szczeniaka minęły 2 miesiące.
Mi (akurat kota) 3 tygodnie ale to dlatego ze musielismy czekac az skonczy odpowiedni wiek. Gdyby miał odpowiedni wiek to pewnie byłoby to szybciej (moze i dwa dni), ale my kota chcieliśmy już określonej rasy tylko specjalnie nie szukaliśmy. Jak się ogłoszenie trafiło i kot do mnie przemówił to od razu zadziałaliśmy.
Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kasiunia788742
Czas edycji: 2023-03-06 o 15:34
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 15:53   #1855
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 842
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Mi między zobaczeniem ogłoszenia hodowli, a przywiezieniem szczeniaka minęły 2 miesiące.
Mi w przypadku pierwszego psa kilka dni. W przypadku drugiego - pół roku.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 16:59   #1856
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
A co należało zrobić? Jakbyście postąpiły, żeby:
1. Nie ośmieszyć/upokorzyć dziecka wytykając mu błąd w postępowaniu
2. Upewnić się, że sytuacja nie sostanie przeniesiona poza szkołę (ktoś napisał, że dzieciak i tak będzie gnębił, tylko jeszcze gorzej, bo poza szkołą)
3. Zapewnić gnębionej dziewczynce minimum wiary w system szkolny, ogólnie pojętą sprawiedliwość społeczną i to, że nikt nie ma prawa jej gnębić
Co byście powiedziały, co zrobiły?

Tak samo; co miało dać to, że chłopiec się zawstydził? Przestanie śmiać się z dziewczynki, czy będzie robił to tak, by inni nie widzieli? Co jeśli postanowi się zemścić za "donos"? Czy jego problem zostanie rozwiązany? Czy jeśli dziewczynka nadal będzie szykanowana to będzie czuć się ok, bo "pani nauczycielka zrobiła rozmowę i wyśmiała chłopca"? Jeśli przestanie na miesiąc, dwa, skąd wiadomo, że nie wybierze innej ofiary? Nie wiadomo - czyli dalej, może próbować znaleźć POWÓD, znaleźć metodę, by dzieciak zrozumiał?
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 17:07   #1857
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

A tak swoją drogą - jeśli rodzic nie potrafi wytłumaczyć swojemu dziecku, że jego zachowanie jest niewłaściwe i żeby tak nie robił, to co ma zrobić nauczyciel?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 17:08   #1858
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89522289]Tak samo; co miało dać to, że chłopiec się zawstydził? Przestanie śmiać się z dziewczynki, czy będzie robił to tak, by inni nie widzieli? Co jeśli postanowi się zemścić za "donos"? Czy jego problem zostanie rozwiązany? Czy jeśli dziewczynka nadal będzie szykanowana to będzie czuć się ok, bo "pani nauczycielka zrobiła rozmowę i wyśmiała chłopca"? Jeśli przestanie na miesiąc, dwa, skąd wiadomo, że nie wybierze innej ofiary? Nie wiadomo - czyli dalej, może próbować znaleźć POWÓD, znaleźć metodę, by dzieciak zrozumiał?[/QUOTE]

To zanczy jak? Konkretnie. Co zrobić? Bo rzucanie haseł nikomu nie pomoże. Jak szukasz tej 'metody i tego 'sposobu' który chłopcu pomoże zrozumieć w wieku 13 lat, że jak się kogoś gnębi, to nie jest dobrze?
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 17:15   #1859
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
A co należało zrobić? Jakbyście postąpiły, żeby:
1. Nie ośmieszyć/upokorzyć dziecka wytykając mu błąd w postępowaniu
2. Upewnić się, że sytuacja nie sostanie przeniesiona poza szkołę (ktoś napisał, że dzieciak i tak będzie gnębił, tylko jeszcze gorzej, bo poza szkołą)
3. Zapewnić gnębionej dziewczynce minimum wiary w system szkolny, ogólnie pojętą sprawiedliwość społeczną i to, że nikt nie ma prawa jej gnębić
Co byście powiedziały, co zrobiły?
metody trzeba dobrać do dziecka, a nie gdybać w powietrzu. nad przykładem w którym jedne posty poddają w wątpliwość kolejne.

nie wiemy jakiej 'jakości' były wcześniejsze rozmowy z dzieckiem, czy w ogóle padło tam pytanie czemu wyśmiewa się z ocen tej dziewczynki, czy tylko "nie wolno, nie rób tak". nie wiemy jaką chłopiec ma sytuację w domu i co odreagowuje. nie wiemy jak bardzo nauczyciele zaangażowali rodziców w problem i w którym momencie. a z drugiej strony nie wiemy nic o dziewczynce - tzn jak to wygląda z jej strony. czy on ją wyśmiewa tylko w klasie (i np. próbuje zaimponować kolegom) czy poza też. czy zawsze w towarzystwie innych dzieci, czy na osobności też. wiedząc takie rzeczy można szukać i eliminować przyczynę a nie tylko maskować skutki

a od strony dziewczynki - też nie wiadomo jakie wsparcie zostało jej udzielone, ile sytuacja trwała zanim ktoś sie zainteresował, jak do tego podchodzą rodzice dziewczynki i w jakim ona jest stanie psychicznym

nie da się napisać na forum przepisu zrób tak i tak i dla każdego dziecka i każdej sytuacji to zadziała.


ale mówiąc ogólnie. szkoła dziecka nie wychowa, szkoła może wspierać rodziców w wychowaniu. więc to praca z rodzicem powinna być bardzo silna a nie "gupia baba przyszła się wydrzeć, bo ośmieszyłam jej dziecko na lekcji".

i ja wiem, że bycie nauczycielem to niewdzięczna praca i wypłata nie zachęca do dodatkowego starania się. ale to może warto przemyśleć czy człowiek się nadaje do pracy z dziećmi i czy chce mu się wykonywać tą pracę dobrze . bo w tym wypadku chyba lepiej nie wykonywać jej wcale, niż wykonywać źle

może by to wyszło na dobre polskiemu systemowi edukacji, gdyby nagle zaczęło brakować dobrych nauczycieli i poważne reformy musiałyby być wdrożone, żeby zapobiec całkowitej zapaści

Edytowane przez Sodalite
Czas edycji: 2023-03-06 o 17:17
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-06, 17:32   #1860
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
metody trzeba dobrać do dziecka, a nie gdybać w powietrzu. nad przykładem w którym jedne posty poddają w wątpliwość kolejne.

nie wiemy jakiej 'jakości' były wcześniejsze rozmowy z dzieckiem, czy w ogóle padło tam pytanie czemu wyśmiewa się z ocen tej dziewczynki, czy tylko "nie wolno, nie rób tak". nie wiemy jaką chłopiec ma sytuację w domu i co odreagowuje. nie wiemy jak bardzo nauczyciele zaangażowali rodziców w problem i w którym momencie. a z drugiej strony nie wiemy nic o dziewczynce - tzn jak to wygląda z jej strony. czy on ją wyśmiewa tylko w klasie (i np. próbuje zaimponować kolegom) czy poza też. czy zawsze w towarzystwie innych dzieci, czy na osobności też. wiedząc takie rzeczy można szukać i eliminować przyczynę a nie tylko maskować skutki

a od strony dziewczynki - też nie wiadomo jakie wsparcie zostało jej udzielone, ile sytuacja trwała zanim ktoś sie zainteresował, jak do tego podchodzą rodzice dziewczynki i w jakim ona jest stanie psychicznym

nie da się napisać na forum przepisu zrób tak i tak i dla każdego dziecka i każdej sytuacji to zadziała.


ale mówiąc ogólnie. szkoła dziecka nie wychowa, szkoła może wspierać rodziców w wychowaniu. więc to praca z rodzicem powinna być bardzo silna a nie "gupia baba przyszła się wydrzeć, bo ośmieszyłam jej dziecko na lekcji".

i ja wiem, że bycie nauczycielem to niewdzięczna praca i wypłata nie zachęca do dodatkowego starania się. ale to może warto przemyśleć czy człowiek się nadaje do pracy z dziećmi i czy chce mu się wykonywać tą pracę dobrze . bo w tym wypadku chyba lepiej nie wykonywać jej wcale, niż wykonywać źle

może by to wyszło na dobre polskiemu systemowi edukacji, gdyby nagle zaczęło brakować dobrych nauczycieli i poważne reformy musiałyby być wdrożone, żeby zapobiec całkowitej zapaści
Ale jakieś przykłady możesz podać. Co przykładowo można zrobić? Bo ciągle w takich sytuacjach słyszę frazesy i hasła, wszyscy wiedzą że nauczyciel coś zrobił źle, ale jak to można zrobić dobrze - nikt nie wie. "Współpraca z rodzicami", "Dotarcie do przyczyn", "Rozmowa z dzieckiem" to wszystko fajnie brzmi, a w praktyce jest albo niewykonalne, albo nieskuteczne.

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A tak swoją drogą - jeśli rodzic nie potrafi wytłumaczyć swojemu dziecku, że jego zachowanie jest niewłaściwe i żeby tak nie robił, to co ma zrobić nauczyciel?
Nic nie może zrobić, zwłaszcza że w tym przypadku matka umacnia dzieciaka w poczuciu, że jemu wolno, tylko innym nie wolno.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-02 16:47:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:55.