Problem z mężem - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-29, 20:56   #301
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Moze a moze nie.
Nasza rozmowa będzie bezcelowa. Bo ty masz takie zdanie a ja inne. I kazda z nas moze miec rację. A autorka, juz wie co robila zle i gdy zmieni taktykę jest szansa na poprawe. Niech próbuje.
Obie mamy rację.

Jeśli szukamy wyjścia obiektywnie najzdrowszego psychicznie dla dzieci i autorki, to ja mam za sobą tabuny literatury naukowej.

Ty masz rację, jeśli autorka szuka wyjścia w miarę łatwego, czegoś, co poprawi jej sytuację bez konieczności drastycznych zmian. I pewnie twoje są bardziej przydatne. Bo jestem na 90% pewna, że z mojej rady autorka i tak nie skorzysta, bo na to potrzeba bardzo wiele siły psychicznej i determinacji. Przynajmniej na razie nie ma w sobie ani jednego, ani drugiego.

Widzę to tak - autorka świadomie wkłada rękę do ognia, ja jej radzę przestać, ty radzisz kupić pantenol i plastry. Ok, moje rozwiązanie jest po prostu logiczne, ale gdyby autorka nie miała z jakiegoś powodu dziwnej tendencji do robienia sobie krzywdy, to problemu by nie było. Więc już lepiej rzeczywiście leczyć poparzenia doraźnie, jeśli nie ma mowy o przestaniu samookaleczania.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-29, 21:02   #302
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Widzę to tak - autorka świadomie wkłada rękę do ognia, ja jej radzę przestać, ty radzisz kupić pantenol i plastry. Ok, moje rozwiązanie jest po prostu logiczne, ale gdyby autorka nie miała z jakiegoś powodu dziwnej tendencji do robienia sobie krzywdy, to problemu by nie było. Więc już lepiej rzeczywiście leczyć poparzenia doraźnie, jeśli nie ma mowy o przestaniu samookaleczania.
bardzo trafne porównanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-29, 22:10   #303
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Problem z mężem

Przypomniał mi się taki odcinek seksu w WM gdzie pan się darł na panią bo nerwowy był ale wszystko jakby skończylo się dobrze. Państwo weszli w posiadanie pieska i na pieska pan się darł.

Niby gosposia fajnie fajnie i może niejeden związek to uratowalo. Z 2 str tak trochę średnio ratować tym małżeństwo. Panią do łóżka też autorka zatrudni żeby facet w łóżku nie traktował jej jak we wszystkim innym?

Kurde różne historie się piszą to i ten wątek może być prawdziwy. Ale trudno uwierzyć że można latami być z trepem który ci mówi w chorobie że to tylko jelitówka i że czego leżysz. I tak dalej. Mam nadzieję że to fejk bo żal czytac.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 07:00   #304
Myka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 60
Dot.: Problem z mężem

Dziewczyny, co Wy z tym fejkiem... Wydaje mi się, że moje problemy są zwykłe i przyziemne... Po co miałabym je wymyślać. I jestem pewna, że wiele mężatek ma takie problemy, tylko może otwarcie o nich nie mówią
Myka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 07:07   #305
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 825
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez Myka01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co Wy z tym fejkiem... Wydaje mi się, że moje problemy są zwykłe i przyziemne... Po co miałabym je wymyślać. I jestem pewna, że wiele mężatek ma takie problemy, tylko może otwarcie o nich nie mówią
Pewnie masz rację, ale to są problemy spoza bańki wiekowej/społecznej osób na tym forum, dlatego trudno nam się do nich odniesc. To brzmi raczej jak problemy z pokolenia naszych babć albo może małych wsi

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk
b7c523c48d685fff13c5db5a9d3e58ccf0b35a9f_65555d08413b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 07:16   #306
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Problem z mężem

[1=b7c523c48d685fff13c5db5 a9d3e58ccf0b35a9f_65555d0 8413b4;89544026]Pewnie masz rację, ale to są problemy spoza bańki wiekowej/społecznej osób na tym forum, dlatego trudno nam się do nich odniesc. To brzmi raczej jak problemy z pokolenia naszych babć albo może małych wsi

Sent from my BV9800Pro using Tapatalk[/QUOTE]Nawet na małych wsiach cywilizacja już doszła
A tak serio to mój tz jak i ja jesteśmy ze wsi i on tak samo jak ja angażuje się w prace domowe, gotowanie, sprzątane,pranie itp, a nawet robi więcej,bo oprócz tego ogarnia jeszcze podwórko. Także nie ma co tutaj generalizować. Szczerze znam sporo facetów z miasta, którzy szmatki nie tkną.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 08:15   #307
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nawet na małych wsiach cywilizacja już doszła
A tak serio to mój tz jak i ja jesteśmy ze wsi i on tak samo jak ja angażuje się w prace domowe, gotowanie, sprzątane,pranie itp, a nawet robi więcej,bo oprócz tego ogarnia jeszcze podwórko. Także nie ma co tutaj generalizować. Szczerze znam sporo facetów z miasta, którzy szmatki nie tkną.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
No jasne, że cywilizacja dotarła, ale pewnie chodziło o to, że jednak takie "zaściankowe" myślenie jest wziąć bardziej charakterystyczne dla wsi i nie ma co udawać, że jest inaczej. Co nie znaczy, że każda wioska w Polsce żyje dalej tradycjami pokolenia naszych babć.

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-30, 08:43   #308
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Nawet na małych wsiach cywilizacja już doszła
A tak serio to mój tz jak i ja jesteśmy ze wsi i on tak samo jak ja angażuje się w prace domowe, gotowanie, sprzątane,pranie itp, a nawet robi więcej,bo oprócz tego ogarnia jeszcze podwórko. Także nie ma co tutaj generalizować. Szczerze znam sporo facetów z miasta, którzy szmatki nie tkną.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Mój ojciec rocznik '56, ze wsi, zmywa naczynia, odkurza, robi obiad, ogarnia podwórko, a zawsze miał dwie prace

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
mieć dom 180 m2 i trzymać dzieci na 14, wizaz.

Mi się też nie chce wierzyć że można po 7 latach małżeństwa i ilus związku tak o normalnie traktować że mąż zdejmuje z suszarki tylko swoje pranie.

Ja nie wiem co w tym złego, że dziecko bawi się w swoim pokoju?
to coś jak mój bart, który odrabiał lekcje w kuchni zamiast w swoim pokoju, zawsze mnie to denerwowało i moje dziecko nauczyłam, żeby bawiło się u siebie

Edytowane przez alicjaross
Czas edycji: 2023-03-30 o 08:40
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 08:51   #309
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Mój ojciec rocznik '56, ze wsi, zmywa naczynia, odkurza, robi obiad, ogarnia podwórko, a zawsze miał dwie prace

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------




Ja nie wiem co w tym złego, że dziecko bawi się w swoim pokoju?
to coś jak mój bart, który odrabiał lekcje w kuchni zamiast w swoim pokoju, zawsze mnie to denerwowało i moje dziecko nauczyłam, żeby bawiło się u siebie
No to czemu tatuś z wątku nie może dzieci nauczyć, jak ma wyglądać porządek
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 09:20   #310
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Mój ojciec rocznik '56, ze wsi, zmywa naczynia, odkurza, robi obiad, ogarnia podwórko, a zawsze miał dwie prace

---------- Dopisano o 08:43 ---------- Poprzedni post napisano o 08:39 ----------




Ja nie wiem co w tym złego, że dziecko bawi się w swoim pokoju?
to coś jak mój bart, który odrabiał lekcje w kuchni zamiast w swoim pokoju, zawsze mnie to denerwowało i moje dziecko nauczyłam, żeby bawiło się u siebie
A ja nie wiem co w tym złego, żeby bawiło się np w salonie jak ktoś robi np obiad, a potem po prostu posprzątało z jednym z rodziców...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 09:28   #311
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co w tym złego, żeby bawiło się np w salonie jak ktoś robi np obiad, a potem po prostu posprzątało z jednym z rodziców...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie
Często dzieci nie chcą się bawić w samotności, a znowu rodzice mają coś do ogarnięcia i dlatego lepiej jak się dziecko bawi pod okiem dorosłego. Można zakupić duże pudła / pojemniki i po skończonej zabawie wrzucić zabawki do pudła i wynieść do pokoju dziecka. Ja miałam miejsce w szafie w salonie na takie pudło z zabawkami.

Chociaż ja wiem jak to jest, ja jestem bałaganiarą, tzn sprzątam, ale nie na bieżąco, więc bywa u mnie rozgardiasz. Ciężko wymagać porządku od dziecka jak się go nie wymaga od samej siebie
U mnie w domu rodzinnym moja matka była bardzo pedantyczna i porządek był na bieżąco, ja niestety z mlekiem matki tego nie wyssałam, ani nie dała rady mnie nauczyć porządku. Ja swojej córki też nie umiem tego nauczyć, tym bardziej, że nie jest to mój życiowy priorytet.
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-30, 09:28   #312
alicjaross
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 1 217
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez lubiekielbase Pokaż wiadomość
A ja nie wiem co w tym złego, żeby bawiło się np w salonie jak ktoś robi np obiad, a potem po prostu posprzątało z jednym z rodziców...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, to prawda, w takim przypadku to ok, ale u autorki tak to nie wygląda, tylko te zabawki się walają po tym salonie, więc jesli nikomu nie chce się tym zająć to niech bawi się u siebie
alicjaross jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 10:04   #313
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Tak, to prawda, w takim przypadku to ok, ale u autorki tak to nie wygląda, tylko te zabawki się walają po tym salonie, więc jesli nikomu nie chce się tym zająć to niech bawi się u siebie



Roczne dziecko ma się bawić samo u siebie w pokoju
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 10:05   #314
Myka01
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 60
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Tak, to prawda, w takim przypadku to ok, ale u autorki tak to nie wygląda, tylko te zabawki się walają po tym salonie, więc jesli nikomu nie chce się tym zająć to niech bawi się u siebie

W ciągu dnia się walają, bo nie widzę sensu, żeby je co chwilę zbierać. Wieczorem jak dzieci pójdą spać zabawki chowam częściowo do skrzyni na zabawki, która stoi w salonie, a częściowo ustawiam na tej skrzyni (nie wszystko się mieści). Mój mąż chciałby po prostu, żeby cały czas było na błysk, żeby te zabawki w ogóle tam nie były.
Myka01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 10:07   #315
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez alicjaross Pokaż wiadomość
Tak, to prawda, w takim przypadku to ok, ale u autorki tak to nie wygląda, tylko te zabawki się walają po tym salonie, więc jesli nikomu nie chce się tym zająć to niech bawi się u siebie



Roczne dziecko ma się bawić samo u siebie w pokoju


czy wszyscy inni zajmujacy sie nim i ci z którymi ono by się chciało bawić mają wtedy (czyli praktycznie ciągle jak ono nie śpi) siedzieć u tego dziecka u niego w pokoju?




Bedzie nastolatkiem to owszem, zamknie się w pokoju i sobie tam samo będzie siedzieć, ale małe dziecko raczej powinno się cały czas socjalizować i być pod okiem opiekunów a nie zamknięte jak chomik w klatce bo, olaboga, dla tatełe roku porządek najważniejszy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 12:58   #316
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 470
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez Myka01 Pokaż wiadomość
Mój mąż chciałby po prostu, żeby cały czas było na błysk, żeby te zabawki w ogóle tam nie były.
Dziewczyno, daj sobie spokój. Znam paru pedantów i żaden nie zachowuje się tak jak Twój mąż. Jemu nie przeszkadzają jednak te zabawki, tylko Ty i dzieci, mam wrażenie.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 13:09   #317
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 983
Dot.: Problem z mężem

Po co ci taki mąż ?
Wsparcia nie masz w niczym.
Ojciec z niego żaden.
Gotować i sprzątać po nim musisz, bo książe nie tknie palcem.
Myśli tylko o sobie, a wy mu przeszkadzacie.

Gdyby mi mąż powiedział, że okna są źle umyte, podłogi no cokolwiek to z marszu wręczyłabym mu szmatę i do roboty !
Za kogo on się uważa ? Też masz swoje sprawy, zainteresowania i prawo do czasu dla siebie, a nie tylko on.
Chciał dzieci, niech się nimi zajmuje.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 13:37   #318
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez Myka01 Pokaż wiadomość
Pamiętaj, że ja mam roczne dziecko, nie wyobrażam sobie zostawić takiego malucha na miesiąc. Ominęłyby mnie pierwsze kroczki, itp. Poza tym jak taki maluszek by się czuł, gdyby nagle zabrakło mu mamy na miesiąc. Miesiąc to bardzo duża część jego życia. Wątpię, żeby jakakolwiek matka tak zrobiła.
Nie doczytałam reszty wpisów, ale muszę ten skomentować.
Jak mój młodszy syn miał 7 miesiącu to wyjechałam na 3 dni z koleżankami w góry. Dzieci przeżyły, mąż też, nie zauważyłam też destrukcyjnego wpływu na psychikę dzieci.
Moze wyjedź na krócej już miesiąc? Naprawdę myślę, że tydzień też jest dobry. Ty odpoczniesz, a może i mąż się trochę otrzeźwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 13:42   #319
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Obie mamy rację.

Jeśli szukamy wyjścia obiektywnie najzdrowszego psychicznie dla dzieci i autorki, to ja mam za sobą tabuny literatury naukowej.

Ty masz rację, jeśli autorka szuka wyjścia w miarę łatwego, czegoś, co poprawi jej sytuację bez konieczności drastycznych zmian. I pewnie twoje są bardziej przydatne. Bo jestem na 90% pewna, że z mojej rady autorka i tak nie skorzysta, bo na to potrzeba bardzo wiele siły psychicznej i determinacji. Przynajmniej na razie nie ma w sobie ani jednego, ani drugiego.

Widzę to tak - autorka świadomie wkłada rękę do ognia, ja jej radzę przestać, ty radzisz kupić pantenol i plastry. Ok, moje rozwiązanie jest po prostu logiczne, ale gdyby autorka nie miała z jakiegoś powodu dziwnej tendencji do robienia sobie krzywdy, to problemu by nie było. Więc już lepiej rzeczywiście leczyć poparzenia doraźnie, jeśli nie ma mowy o przestaniu samookaleczania.

Ja tak samo próbuje logicznie podejść do tematu i widzę, ze na pewno ani ona ani on nie będą sprzątać. Fajnie opisałaś umycie okien jego ciuchami i wyrzucenie ich przez rzeczone okna. Uśmiałam się serdecznie. Wiem, ze jeśli już, to nie zrobiłabyś tego przy dzieciach a zepsutą atmosferę dzieci by zauważyły następnego dnia. Dlatego potraktowałam to raczej jako żart.
Sama autorka pisze, że jak wszystko w domu porobione, to mąż i z dziećmi się pobawi i ogólnie jest normalny. Jednym słowem przypomina tego sprzed 10 lat.
Dlatego połączyłam fakt pojawienia się nieplanowanego dziecka z wyprowadzką do dużego domu. To stało się prawie w jednym czasie w wyniku czego problem domowych obowiązków eskalował. Tym bardziej, że zostali sami bez dodatkowych rąk do pomocy. W tej chwili nowa sytuacja przerosła ich oboje. I muszą się teraz na nowo uczyć. Rozumiem, ze Autorka jest rozżalona na męża a mąż pewne rzeczy może i robić jej nawet na przekór.
Moim zdaniem przy odrobinie dobrej woli, organizacji i pomysłowości można wiele wypracować. Powiem szczerze, ze nie wierze iż mąż na siłę dziecko tam przetrzymuje. Kojec nie jest złym rozwiązaniem i na chwile można dziecko tam posadzić. Autorka pisze, ze mąż robi zakupy tylko dla siebie. Nie wierze, ze gdyby wiedział, ze nie ma mleka kaszki itp. to celowo by nie kupił. Najszybciej pomyślałabym, ze nie był przygotowany. Bo gdyby zadbał o listę sprawunków i mimo to nie kupił, to wtedy tak, powiedziałabym, ze kupił tylko dla siebie. Dalej zbierał swoje poprane rzeczy bo mógł to robić w odwecie za nieposprzątany pokój. I spirala się nakręca.
Dlatego stąd mój pomysł na pomoc domową z ktorej wiele par korzysta rozwiazujac podobne trudnosci.

Rozwieśc się zawsze zdarzy. Ale jesli miałabym się rozwieśc i mieszkac w wielkim domu, który wymaga non stop pracy w srodku i dookoła, to na pewno nie chciałabym tego domu i go nie spłacała.

Edytowane przez wiekanka
Czas edycji: 2023-03-30 o 13:44
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-03-30, 16:06   #320
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Ja tak samo próbuje logicznie podejść do tematu i widzę, ze na pewno ani ona ani on nie będą sprzątać. Fajnie opisałaś umycie okien jego ciuchami i wyrzucenie ich przez rzeczone okna. Uśmiałam się serdecznie. Wiem, ze jeśli już, to nie zrobiłabyś tego przy dzieciach a zepsutą atmosferę dzieci by zauważyły następnego dnia. Dlatego potraktowałam to raczej jako żart.
Sama autorka pisze, że jak wszystko w domu porobione, to mąż i z dziećmi się pobawi i ogólnie jest normalny. Jednym słowem przypomina tego sprzed 10 lat.
Dlatego połączyłam fakt pojawienia się nieplanowanego dziecka z wyprowadzką do dużego domu. To stało się prawie w jednym czasie w wyniku czego problem domowych obowiązków eskalował. Tym bardziej, że zostali sami bez dodatkowych rąk do pomocy. W tej chwili nowa sytuacja przerosła ich oboje. I muszą się teraz na nowo uczyć. Rozumiem, ze Autorka jest rozżalona na męża a mąż pewne rzeczy może i robić jej nawet na przekór.
Moim zdaniem przy odrobinie dobrej woli, organizacji i pomysłowości można wiele wypracować. Powiem szczerze, ze nie wierze iż mąż na siłę dziecko tam przetrzymuje. Kojec nie jest złym rozwiązaniem i na chwile można dziecko tam posadzić. Autorka pisze, ze mąż robi zakupy tylko dla siebie. Nie wierze, ze gdyby wiedział, ze nie ma mleka kaszki itp. to celowo by nie kupił. Najszybciej pomyślałabym, ze nie był przygotowany. Bo gdyby zadbał o listę sprawunków i mimo to nie kupił, to wtedy tak, powiedziałabym, ze kupił tylko dla siebie. Dalej zbierał swoje poprane rzeczy bo mógł to robić w odwecie za nieposprzątany pokój. I spirala się nakręca.
Dlatego stąd mój pomysł na pomoc domową z ktorej wiele par korzysta rozwiazujac podobne trudnosci.

Rozwieśc się zawsze zdarzy. Ale jesli miałabym się rozwieśc i mieszkac w wielkim domu, który wymaga non stop pracy w srodku i dookoła, to na pewno nie chciałabym tego domu i go nie spłacała.
Ale ich problemem nie jest sprzątanie tylko zachowanie tego pana.
Jak pomoc domowa ma wyleczyć go ze skrajnego egoizmu i postrzegania na zasadzie "ja" i "ona z dziećmi"? Jak pomoc domowa ma go wyleczyć z tego, że zamiast opiekować się żona w chorobie, zlewa ten fakt totalnie? Jak pomoc domowa ma uleczyć go z szowinizmu? Albo jak ma zrobić z niego ojca, któremu chce się spędzać czas z dziećmi? Twoja rada jest totalnie nieadekwatna do skali problemu. Ale tak totalnie totalnie.
Jeżeli autorka nie chce obecnie przemodelować swojego życia, to jedyną rozsądna radą jest terapia.

Ta, jasne, jeszcze bym latała i pomocy domowej szukała żeby panu dogodzić podczas gdy on ma wszystko w dupsku.
Plus idę o zakład, że sama propozycja byłaby już zarzewiem konfliktu, bo pan uważa, że ogarnianie domu to rola kobiety i nie chce żeby ktoś mu łaził po chałupie.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Czas edycji: 2023-03-30 o 16:07
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 16:12   #321
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Problem z mężem

Zgadzam sie z powyzszym postem. Co to w ogole znaczy, ze on jest zadowolony "jak wszystko jest porobione w domu"? Naprawde mierzwi mnie takie bezosobowe gadanie o obowiazkach, ktore są ich obojga, natomiast wykonuje je tylko jedna osoba a druga skrupulatnie rozlicza. Moze niech jej jeszcze nakleja usmiechnietą buzke na czyste okna, a na brudne smutną, zeby dac do myslenia.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 16:55   #322
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 063
Dot.: Problem z mężem

Im dłuzej sie nad tym zastanawiam to dochodzę do wniosku, ze rzeczywiście, jednak pomoc domowa nie rozwiąze ich problemu. Nie ma sensu. Bo nawet, gdy ktos przyjdzie i posprzata, to on swoich przekonań nie zmieni. Dalej bedzie sie uważał za kogos komu się więcej nalezy, będzie bezkrytyczny i czuł sie uprzywilejowany, bo jest facetem.
Wsółczuje autorce bo kocha męża i bedzie jej cholernie trudno to sobie uzmyslowić, ze nie stworzy z nim szczęsliwego zwiazku.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 17:21   #323
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Im dłuzej sie nad tym zastanawiam to dochodzę do wniosku, ze rzeczywiście, jednak pomoc domowa nie rozwiąze ich problemu. Nie ma sensu. Bo nawet, gdy ktos przyjdzie i posprzata, to on swoich przekonań nie zmieni. Dalej bedzie sie uważał za kogos komu się więcej nalezy, będzie bezkrytyczny i czuł sie uprzywilejowany, bo jest facetem.
Wsółczuje autorce bo kocha męża i bedzie jej cholernie trudno to sobie uzmyslowić, ze nie stworzy z nim szczęsliwego zwiazku.
Tyle że jej posty nie brzmią jakby kochała, tylko jakby bała się robić rewolucję życiu, bo właściwie nie zna innego. Miłość to często tylko wymówka wynikająca ze strachu przed zmianą i wzięciem życia we własne ręce.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 17:33   #324
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Tyle że jej posty nie brzmią jakby kochała, tylko jakby bała się robić rewolucję życiu, bo właściwie nie zna innego. Miłość to często tylko wymówka wynikająca ze strachu przed zmianą i wzięciem życia we własne ręce.
Dokladnie, predzej bym obstawiała, ze autorka po prostu przywykła do zycia z tym czlowiekiem i nie bierze pod uwage, ze ta milosc byc moze juz dawno uleciała. Ten zwiazek nie wnosi niczego dobrego w ich zycia. I jest to smutne.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 17:59   #325
goslawka
Zadomowienie
 
Avatar goslawka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 808
Dot.: Problem z mężem

Hmmm, a może by tak umawiać panią do sprzatania pod nieobecność i niewiedzę męża? Skoro on nie ogarnia finansów i jak jest posprzątane to jest "fajnym" mężem to może to jest rozwiązanie dla autorki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
goslawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 18:01   #326
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Hmmm, a może by tak umawiać panią do sprzatania pod nieobecność i niewiedzę męża? Skoro on nie ogarnia finansów i jak jest posprzątane to jest "fajnym" mężem to może to jest rozwiązanie dla autorki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kolejne "super" rozwiązanie
Na pewno to rozwiąże ich problemy.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 18:08   #327
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Hmmm, a może by tak umawiać panią do sprzatania pod nieobecność i niewiedzę męża? Skoro on nie ogarnia finansów i jak jest posprzątane to jest "fajnym" mężem to może to jest rozwiązanie dla autorki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chciałoby ci się odstawiać takie cyrki we własnym domu?
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 18:35   #328
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Hmmm, a może by tak umawiać panią do sprzatania pod nieobecność i niewiedzę męża? Skoro on nie ogarnia finansów i jak jest posprzątane to jest "fajnym" mężem to może to jest rozwiązanie dla autorki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To bardziej ukrycie problemu, a nie rozwiązanie.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 18:45   #329
Nimve
Zakorzenienie
 
Avatar Nimve
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Zołzarium
Wiadomości: 3 698
Dot.: Problem z mężem

Czemu ona ma tracić swoje środki tylko po to żeby zadowalać buca, "bo kobieta ma sprzątać, on się nie tknie, ale ma być czysto". Ostatnie co bym zrobiła, to mu dogadzała i inwestowała w jego majaki. Wolałabym wydać na swoje regularne pobyty w spa, czy gdziekolwiek, z dala od debila. Jest bucem, i to jest sedno problemu. Jeszcze mu tańczyć jak zagra i utwierdzać, że ma rację. Bez przesady. Autorka nie potrzebuje większego porządku, on potrzebuje. To niech sam sobie kombinuje w tym temacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nimve jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 18:53   #330
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 283
Dot.: Problem z mężem

Cytat:
Napisane przez goslawka Pokaż wiadomość
Hmmm, a może by tak umawiać panią do sprzatania pod nieobecność i niewiedzę męża? Skoro on nie ogarnia finansów i jak jest posprzątane to jest "fajnym" mężem to może to jest rozwiązanie dla autorki?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To było na powaznie?

Wysłane z mojego SM-T220 przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-07 17:08:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.