Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-06-18, 21:12   #2251
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Mnie to wkurza, bo jestem diabetykiem i chciałabym wiedzieć choć orientacyjnie ile gram ma bułka w burgerze, ale to chyba marzenie ściętej głowy.

Jedynie w barach mlecznych CZASAMI jest info ile co ma gramów. Też mnie to doprowadza do szału, bo na oko to sobie można.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 21:57   #2252
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
tylko właśnie o to chodzi, że obserwatorzy takich kont to wiedzą, to nie są ludzie z ulicy, tylko ludzie, którzy jakoś się dietetyką interesują. i to naprawdę świadome konta, które kiedyś mówiły fajne rzeczy, teraz zostały sprowadzone do wyliczania kalorii we wszystkim i informowania ludzi ile kalorii ma snickers. nawet po komentarzach widzę, że dla nikogo z obserwujących to nie jest zaskoczeniem, że kawa z mlekiem ma kalorie, dużo tam za to klepania się po pleckach jacy to my jesteśmy mądrzy, a polskie roztyłe społeczeństwo nie wie i potem się dziwi. jaki cel mają więc takie posty?



a bikiniary na ms olympia/influencerki/modelki i aktorki twoim zdaniem też być może dlatego co kilka miesięcy redukują, bo nie wiedzą jak? od kiedy wchodzenie na redukcję oznacza, że poprzednia nie wyszła?
Dla osoby "obeznanej" - masz rację, to są oczywiste sprawy, podobnie jak to, ze np: jedz jak najwięcej owoców można sobie włożyć między bajki.
Ale oczywiste jest dla mnie, że gdy już jesteś obeznana, to przestajesz obserwować takie konta albo nawet nie zaczynasz obserwować bo po co.


Co do pogrubionego - myślę, że to jednak sporo osób nieświadomych, które dopiero zaczynają interesować się tym tematem.



Wielu osobom jednak otwierają oczy i konta są dla nich.


Pamiętam jak niedawno koleżanka z pracy dumnie oznajmiła, że bierze się za siebie, m.in. nie słodzi herbaty i mówiąc to chlusnęła "od serca" miodu do herbaty
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2023-06-18 o 22:04
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-18, 22:44   #2253
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Nie obraziłabym się gdyby był chociażby orientacyjny podział na dania lekkie, średnie, ciężkie tak, jak jest często podział na stopień pikantności, czy że dane danie jest wege. Bo na przykład zamawiając sałatkę w mojej ulubionej knajpce można przeżyć niezły szok jak duże i sytne jest to danie (obiadowe).
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Mnie to wkurza, bo jestem diabetykiem i chciałabym wiedzieć choć orientacyjnie ile gram ma bułka w burgerze, ale to chyba marzenie ściętej głowy.
to co opisujecie brzmi dla mnie spoko, ja mówię o takim waleniu po oczach, że obok nazwy bułki na ulotce jest 2x większą czcionką napisana kaloryczność (ostatnio widziałam to w salad story) albo trening -352 KCAL SPAL PĄCZKA W TŁUSTY CZWARTEK'. nie mam problemu np. z tym jak to wygląda w maku, że na odwrocie tacy jest tabela wartości i tam to jest sumiennie napisane i jak ktoś potrzebuje to sobie sprawdza, kaloryczność, ale też gramaturę, alergeny - jak najbardziej uważam, że jest to przydatne, a nawet powinno coś takiego być dostępne od ręki (i najlepiej w necie). jednak to a właśnie dopisywanie razem z nazwą czy w tytule treningu ile spala kalorii - robi dla mnie różnicę (i nie ma sensu, ale to inna sprawa). albo jak na etykietach produktów są wielkie napisy ile g białka, ile g cukru, ile kcal - takie walenie po oczach, że najpierw widzisz ile to ma kalorii, a dopiero potem co to wgl jest i czy ciebie to interesuje

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Dla osoby "obeznanej" - masz rację, to są oczywiste sprawy, podobnie jak to, ze np: jedz jak najwięcej owoców można sobie włożyć między bajki.
Ale oczywiste jest dla mnie, że gdy już jesteś obeznana, to przestajesz obserwować takie konta albo nawet nie zaczynasz obserwować bo po co.
no właśnie nie, to nie są konta nastawione na coś takiego, tylko takie, które kiedyś naprawdę prezentowały fajne treści dietetyczne, a nie typowo redukcyjne. mają duży following i cały czas się łudzę, że ten szał na tablice z porównaniem kaloryczności wszystkich batonów dostępnych w biedrze (i nagminnym wstawianiem 'przemian podopiecznych przed i po -17 kilo') niedługo minie i wrócą treści takie jak dawniej. jeszcze gdyby to było na zasadzie, że ktoś podaje jakiś przepis i kaloryczność w porcji - ok, ale ciągłe posty z gotowymi produktami i zestawienie, który baton ma o 17 kcal mniej albo jaka aktywność fizyczna ile spala kcal albo wielkie uświadomienie ile kalorii ma coś tam jako główna treść naprawdę fajnych kont- jestem na nie, dietetyków stać na więcej. nawet na kontach, które dalej względnie trzymają poziom - widzę coraz więcej tego, tęsknię za tym podejściem sprzed około kilku lat, wydaje mi się, że wtedy aż takiego nacisku na to nie było
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 07:58   #2254
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
to co opisujecie brzmi dla mnie spoko, ja mówię o takim waleniu po oczach, że obok nazwy bułki na ulotce jest 2x większą czcionką napisana kaloryczność (ostatnio widziałam to w salad story) albo trening -352 KCAL SPAL PĄCZKA W TŁUSTY CZWARTEK'. nie mam problemu np. z tym jak to wygląda w maku, że na odwrocie tacy jest tabela wartości i tam to jest sumiennie napisane i jak ktoś potrzebuje to sobie sprawdza, kaloryczność, ale też gramaturę, alergeny - jak najbardziej uważam, że jest to przydatne, a nawet powinno coś takiego być dostępne od ręki (i najlepiej w necie). jednak to a właśnie dopisywanie razem z nazwą czy w tytule treningu ile spala kalorii - robi dla mnie różnicę (i nie ma sensu, ale to inna sprawa). albo jak na etykietach produktów są wielkie napisy ile g białka, ile g cukru, ile kcal - takie walenie po oczach, że najpierw widzisz ile to ma kalorii, a dopiero potem co to wgl jest i czy ciebie to interesuje



no właśnie nie, to nie są konta nastawione na coś takiego, tylko takie, które kiedyś naprawdę prezentowały fajne treści dietetyczne, a nie typowo redukcyjne. mają duży following i cały czas się łudzę, że ten szał na tablice z porównaniem kaloryczności wszystkich batonów dostępnych w biedrze (i nagminnym wstawianiem 'przemian podopiecznych przed i po -17 kilo') niedługo minie i wrócą treści takie jak dawniej. jeszcze gdyby to było na zasadzie, że ktoś podaje jakiś przepis i kaloryczność w porcji - ok, ale ciągłe posty z gotowymi produktami i zestawienie, który baton ma o 17 kcal mniej albo jaka aktywność fizyczna ile spala kcal albo wielkie uświadomienie ile kalorii ma coś tam jako główna treść naprawdę fajnych kont- jestem na nie, dietetyków stać na więcej. nawet na kontach, które dalej względnie trzymają poziom - widzę coraz więcej tego, tęsknię za tym podejściem sprzed około kilku lat, wydaje mi się, że wtedy aż takiego nacisku na to nie było
Najwidoczniej prezentują teraz takie treści bo widzą zapotrzebowanie na takie treści i takie posty dobrze się klikają i lajkują. Jakby wszystkim to nie odpowiadało, to staty poleciałyby w dół i by takich postów nie było.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 08:12   #2255
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość

Pamiętam jak niedawno koleżanka z pracy dumnie oznajmiła, że bierze się za siebie, m.in. nie słodzi herbaty i mówiąc to chlusnęła "od serca" miodu do herbaty
Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? Mam z tym duży problem, bo w moim otoczeniu takich osób jest sporo. O ile bliskiej osobie powiem lub odeśle "poszukaj sobie w internecie xy, mówi fajnie o odchudzaniu" to do znajomych wydaje mi się to niegrzeczne, niestosowne?

U mnie w pracy dziewczyna żali się, że nie może schudnąć, a dba o siebie - zamawia jedzenie codziennie (garmażerka wg mniej to super opcja, domowy obiad więc nie ma problemu), na śniadanie słodkie jogurty z bułka pszenną ( bo w końcu musi zacząć lepiej jeść). Z jednej strony chętnie bym jej powiedziała, że nie tędy droga, jednocześnie nie moja sprawa, sama nie lubię zaglądania do talerza i pouczania
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 08:30   #2256
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
a bikiniary na ms olympia/influencerki/modelki i aktorki twoim zdaniem też być może dlatego co kilka miesięcy redukują, bo nie wiedzą jak? od kiedy wchodzenie na redukcję oznacza, że poprzednia nie wyszła?
Raczej osoby pracujace zawodowo ciałem redukują, bo najpierw specjalnie robiły masę, a zwykli ludzie redukują, bo się im zwyczajnie przytyło. Nie napisałaś, że jesteś kulturystką, więc przyjęłam że druga wersja jest badziej prawdopodobna.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 08:44   #2257
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? Mam z tym duży problem, bo w moim otoczeniu takich osób jest sporo. O ile bliskiej osobie powiem lub odeśle "poszukaj sobie w internecie xy, mówi fajnie o odchudzaniu" to do znajomych wydaje mi się to niegrzeczne, niestosowne?

U mnie w pracy dziewczyna żali się, że nie może schudnąć, a dba o siebie - zamawia jedzenie codziennie (garmażerka wg mniej to super opcja, domowy obiad więc nie ma problemu), na śniadanie słodkie jogurty z bułka pszenną ( bo w końcu musi zacząć lepiej jeść). Z jednej strony chętnie bym jej powiedziała, że nie tędy droga, jednocześnie nie moja sprawa, sama nie lubię zaglądania do talerza i pouczania [/QUOTE]
Ja tak. Nie każdy będzie ci wdzięczny i trzeba się z w tym liczyć, ale ja dzięki temu odchudziłam kiedyś kolegę w pracy, tak bez ćwiczeń ( on miał na oko powyżej 120kg , więc było mu ciężko ). Tylko od wyjaśnienia mu, że trzeba dokładnie czytać składy produktów i gdzie czycha na nas ten okropny cukier, że dodatki smakowe np. w herbatach torebkowych to też nie jest zdrowie.
Po roku już nie był ten człowiek, skurczył się nam
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-06-19, 08:46   #2258
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 09:21   #2259
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? Mam z tym duży problem, bo w moim otoczeniu takich osób jest sporo. O ile bliskiej osobie powiem lub odeśle "poszukaj sobie w internecie xy, mówi fajnie o odchudzaniu" to do znajomych wydaje mi się to niegrzeczne, niestosowne?

U mnie w pracy dziewczyna żali się, że nie może schudnąć, a dba o siebie - zamawia jedzenie codziennie (garmażerka wg mniej to super opcja, domowy obiad więc nie ma problemu), na śniadanie słodkie jogurty z bułka pszenną ( bo w końcu musi zacząć lepiej jeść). Z jednej strony chętnie bym jej powiedziała, że nie tędy droga, jednocześnie nie moja sprawa, sama nie lubię zaglądania do talerza i pouczania [/QUOTE]Staram się nie uświadamiać jeśli ktoś o to nie poprosi, ale jakby mi ktoś długo jęczał to pewnie bym się nie powstrzymała
Tylko u mnie w pracy często się po prostu rozmawia na takie tematy, jest sporo osób z IO więc dzielimy się wiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 09:41   #2260
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 09:43   #2261
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-19, 09:59   #2262
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych?[/QUOTE]
Z reguły tak. Nigdy nie komentuję czyjegoś talerza, że niezdrowe albo że za duża porcja, a przecież miał się odchudzać, ale reaguję na głoszenie (często szkodliwych) głupot i gdy widzę, że ktoś zmierza autostradą w stronę zaburzeń odżywiania ze swoim męczeńskim podejściem - niejedzenie po 18 (kij z tym, że kładzie się o północy), głodzenie się, jedzenie niesmacznych lub wręcz wstrętnych rzeczy, bo uważa się je za ,,zdrowsze''.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2023-06-19 o 10:00
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 10:48   #2263
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Raczej osoby pracujace zawodowo ciałem redukują, bo najpierw specjalnie robiły masę, a zwykli ludzie redukują, bo się im zwyczajnie przytyło. Nie napisałaś, że jesteś kulturystką, więc przyjęłam że druga wersja jest badziej prawdopodobna.
przecież masowanie i redukowanie przez ostatnie lata przestało być domeną bikiniar, dużo zwykłych ludzi wkręconych w ćwiczenia i fitness naprzemiennie wbija na masę i redukcję, nie pod zawody, ale dla poprawy sylwetki dla siebie, wbij sobie nawet tutaj na wątek ćwiczeniowy, ja sama tak robię, mimo że bikiniarą nie byłam i nie będę
a co do reszty - nie, to że przytyłaś po poprzedniej redukcji nie znaczy, że była ona nieskuteczna, są jeszcze ludzie, którzy nie jeżdżą na wakacje z wagą kuchenną i kalkulatorem i zjedzą coś bez sprawdzenia ile to ma kalorii i wtedy normalne jest, że waga się zmienia i czasami chcą sobie trochę schudnąć po wakacjach, co nie świadczy o braku ich wiedzy i źle przeprowadzanej poprzedniej redukcji, tak wygląda życie, że waga człowieka się zmienia, są okresy gdzie zmienia się aktywność, je się inne rzeczy, zmienia się apetyt, nie znam osoby, która odchudzała się raz i potem już nigdy więcej nie zdarzyło jej się przytyć podczas tzw. życia i nie redukowała znowu. mam też znajomych w drugą stronę - mieli niedowagę, przytyli, ale są okresy gdzie waga schodzi na dalszy plan czy cokolwiek, to znowu troszkę schudną, więc znowu delikatnie masują przez miesiąc jak im się tak zachce, twoje podejście brzmi dla mnie jak ktoś kto ciągle kontroluje ile kalorii je i ile minut ćwiczy i podporządkowywuje życie pod dietę, nieważne czy wakacje, wyjazd, święta, tak nie wygląda życie zwykłych osób, że cały czas utrzymują stałą wagę

Edytowane przez kwiaty_w_polu
Czas edycji: 2023-06-19 o 10:54
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 11:43   #2264
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
przecież masowanie i redukowanie przez ostatnie lata przestało być domeną bikiniar, dużo zwykłych ludzi wkręconych w ćwiczenia i fitness naprzemiennie wbija na masę i redukcję, nie pod zawody, ale dla poprawy sylwetki dla siebie, wbij sobie nawet tutaj na wątek ćwiczeniowy, ja sama tak robię, mimo że bikiniarą nie byłam i nie będę
a co do reszty - nie, to że przytyłaś po poprzedniej redukcji nie znaczy, że była ona nieskuteczna, są jeszcze ludzie, którzy nie jeżdżą na wakacje z wagą kuchenną i kalkulatorem i zjedzą coś bez sprawdzenia ile to ma kalorii i wtedy normalne jest, że waga się zmienia i czasami chcą sobie trochę schudnąć po wakacjach, co nie świadczy o braku ich wiedzy i źle przeprowadzanej poprzedniej redukcji, tak wygląda życie, że waga człowieka się zmienia, są okresy gdzie zmienia się aktywność, je się inne rzeczy, zmienia się apetyt, nie znam osoby, która odchudzała się raz i potem już nigdy więcej nie zdarzyło jej się przytyć podczas tzw. życia i nie redukowała znowu. mam też znajomych w drugą stronę - mieli niedowagę, przytyli, ale są okresy gdzie waga schodzi na dalszy plan czy cokolwiek, to znowu troszkę schudną, więc znowu delikatnie masują przez miesiąc jak im się tak zachce, twoje podejście brzmi dla mnie jak ktoś kto ciągle kontroluje ile kalorii je i ile minut ćwiczy i podporządkowywuje życie pod dietę, nieważne czy wakacje, wyjazd, święta, tak nie wygląda życie zwykłych osób, że cały czas utrzymują stałą wagę
No. Nie kontrolują, życie się toczy i waga się zmienia, ludzie tyją i muszą redukować, a żeby redukować czy po masie czy od przytycia trzeba mieć pojęcie o CICO, stąd liczenie kalorii - z czym tu problem? Nie, nikt nie musi latać z wagą nontoper, po to się własnie robi okresy bliskiego kontrolowania żeby wiedziec mniej więcej ile zjadasz i ile spalasz. Nie rozumiem o co tu kontrowersje, serio.
I co ci w moich postach dało podstawę do uznania, że obsesyjnie sięskupiam na kontroli kalorii? napisanie, że dobrze jest wiedzieć mniej więcej jaki się ma aktualnie bilans kaloryczny to jest oznaka że latam na wakacje z wagą i i podporządkowuję życie pod dietę?
__________________
Your teeth is how you breathe.

Edytowane przez Gravitsappa
Czas edycji: 2023-06-19 o 11:59
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 12:31   #2265
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
No. Nie kontrolują, życie się toczy i waga się zmienia, ludzie tyją i muszą redukować, a żeby redukować czy po masie czy od przytycia trzeba mieć pojęcie o CICO, stąd liczenie kalorii - z czym tu problem? Nie, nikt nie musi latać z wagą nontoper, po to się własnie robi okresy bliskiego kontrolowania żeby wiedziec mniej więcej ile zjadasz i ile spalasz. Nie rozumiem o co tu kontrowersje, serio.
I co ci w moich postach dało podstawę do uznania, że obsesyjnie sięskupiam na kontroli kalorii? napisanie, że dobrze jest wiedzieć mniej więcej jaki się ma aktualnie bilans kaloryczny to jest oznaka że latam na wakacje z wagą i i podporządkowuję życie pod dietę?
więc skąd wniosek, że moje kilkukrotne redukcje są wynikiem braku pojęcia o skutecznym odchudzaniu?
ja nie pisałam nigdzie o tobie, a podejściu jakie prezentujesz sądząc, że przytycie=nieskuteczna redukcja, bo innej opcji nie ma. no jest, co sama przyznałaś teraz, w innym wypadku trzeba byłoby ciągle skrupulatnie liczyć, a to nie jest norma
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 12:57   #2266
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? Mam z tym duży problem, bo w moim otoczeniu takich osób jest sporo. O ile bliskiej osobie powiem lub odeśle "poszukaj sobie w internecie xy, mówi fajnie o odchudzaniu" to do znajomych wydaje mi się to niegrzeczne, niestosowne?

U mnie w pracy dziewczyna żali się, że nie może schudnąć, a dba o siebie - zamawia jedzenie codziennie (garmażerka wg mniej to super opcja, domowy obiad więc nie ma problemu), na śniadanie słodkie jogurty z bułka pszenną ( bo w końcu musi zacząć lepiej jeść). Z jednej strony chętnie bym jej powiedziała, że nie tędy droga, jednocześnie nie moja sprawa, sama nie lubię zaglądania do talerza i pouczania [/QUOTE]
To samo. Mam znajomą, która zabiera się za siebie co tydzień, non stop marudzi, że tu za dużo, tam za dużo a na wagę już nie wchodzi ale do kawki ciastko być musi. Ja nie jem w ogóle słodyczy, jakoś z wiekiem mi przeszło i dużo ćwiczę więc słyszę, że jakby ona miała moje geny to byłoby inaczej. Przestałam komentować i zaczynać temat, a gdy ona go porusza ucinam. Nie chce mi się ścierać i tłumaczyć komuś, kto ewidentnie jest oporny na wiedzę.
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 12:58   #2267
Gravitsappa
Zadomowienie
 
Avatar Gravitsappa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1 031
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kwiaty_w_polu Pokaż wiadomość
więc skąd wniosek, że moje kilkukrotne redukcje są wynikiem braku pojęcia o skutecznym odchudzaniu?
ja nie pisałam nigdzie o tobie, a podejściu jakie prezentujesz sądząc, że przytycie=nieskuteczna redukcja, bo innej opcji nie ma. no jest, co sama przyznałaś teraz, w innym wypadku trzeba byłoby ciągle skrupulatnie liczyć, a to nie jest norma
Bo najczęściej tak jest, że redukcje się powtarza, bo się przybrało na wadze. Jeśli świadomie i celowo - okej, jeśli ze względu na zmianę nawyków - to redukcja jest nieskuteczna, bo jojowanie i ciagłe zmiany wagi ciała sa bardzo szkodliwe i nie o to w redukcji chodzi, żeby za rok musieć ją powtarzać.
Raczej jak mowa o redukcji u ZWYKŁYCH ludzi, jak powtarzasz, nie dotyczy najczęściej cięcia kilograma po robieniu masy tylko o zwyczajne schudnięcie po przytyciu.
__________________
Your teeth is how you breathe.
Gravitsappa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 13:09   #2268
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 13:17   #2269
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
To samo. Mam znajomą, która zabiera się za siebie co tydzień, non stop marudzi, że tu za dużo, tam za dużo a na wagę już nie wchodzi ale do kawki ciastko być musi. Ja nie jem w ogóle słodyczy, jakoś z wiekiem mi przeszło i dużo ćwiczę więc słyszę, że jakby ona miała moje geny to byłoby inaczej. Przestałam komentować i zaczynać temat, a gdy ona go porusza ucinam. Nie chce mi się ścierać i tłumaczyć komuś, kto ewidentnie jest oporny na wiedzę.
taaak.... no i niesmiertelne- zjedz serniczka, chuda jestes to mozesz, nie to co ja
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-06-19, 13:24   #2270
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? Mam z tym duży problem, bo w moim otoczeniu takich osób jest sporo.
(...)[/QUOTE]

Próbowałam, ale w przypadku osób mocno uzależnionych od jedzenia to strata czasu. To tak samo jak dyskusja z alkoholikiem, który się żali, że o co chodzi, on przecież już tylko piwo pije, a nie wódkę i czemu nadal jest pijany. Zmiana musi nastąpić w głowie i musi być ten moment "serio chcę coś zmienić". Tylko, że zmiana to niewiadoma, a dodatku wiąże się z wysiłkiem, jakimiś wyrzeczeniami. I tej zmiany większość się boi. Po otyłych znajomych w otoczeniu widzę, że ludzie najczęściej w duchu dobrze wiedzą co ich gubi, tylko nie chcą tego nazwać i uznać.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 13:27   #2271
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? Mam z tym duży problem, bo w moim otoczeniu takich osób jest sporo. O ile bliskiej osobie powiem lub odeśle "poszukaj sobie w internecie xy, mówi fajnie o odchudzaniu" to do znajomych wydaje mi się to niegrzeczne, niestosowne?

U mnie w pracy dziewczyna żali się, że nie może schudnąć, a dba o siebie - zamawia jedzenie codziennie (garmażerka wg mniej to super opcja, domowy obiad więc nie ma problemu), na śniadanie słodkie jogurty z bułka pszenną ( bo w końcu musi zacząć lepiej jeść). Z jednej strony chętnie bym jej powiedziała, że nie tędy droga, jednocześnie nie moja sprawa, sama nie lubię zaglądania do talerza i pouczania [/QUOTE]

Tak mysle, że przy takiej osobie można nieco udawać głupa i powiedzieć coś w stylu "oo fajna myśl" odpalić google i wypalić "Ty wiedziałaś, że miód jest tak samo kaloryczny i tak samo podnosi glukozę?"
Wtedy da do myslenia, ze trzeba to sprawdzić?
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 13:28   #2272
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
To jest taki swoisty rytuał. Robiłam tak samo ważąc 100+ kg. Ponarzekałam, żeby pokazać że dostrzegam problem... i dalej się przejadałam, niczego nie zmieniając, bo nie byłam gotowa.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 13:52   #2273
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? Mam z tym duży problem, bo w moim otoczeniu takich osób jest sporo. O ile bliskiej osobie powiem lub odeśle "poszukaj sobie w internecie xy, mówi fajnie o odchudzaniu" to do znajomych wydaje mi się to niegrzeczne, niestosowne?

U mnie w pracy dziewczyna żali się, że nie może schudnąć, a dba o siebie - zamawia jedzenie codziennie (garmażerka wg mniej to super opcja, domowy obiad więc nie ma problemu), na śniadanie słodkie jogurty z bułka pszenną ( bo w końcu musi zacząć lepiej jeść). Z jednej strony chętnie bym jej powiedziała, że nie tędy droga, jednocześnie nie moja sprawa, sama nie lubię zaglądania do talerza i pouczania [/QUOTE]Nie. To nic nie daje. Wiem po sobie i widzę to w otoczeniu.
Po sobie wiem, że ludzie dają różne dziwne rady, które nieraz bardziej szkodzą niż pomagają, oczywiście w przeświadczeniu, że mają rację. Po innych widzę, że spływa to po nich jak po kaczce, bo jestem dla nich kolejną osobą, która daje dziwne rady.
Żeby wprowadzić faktyczne zmiany, coś musi wyraźnie kliknąć w głowie.
Zmiana cukru na miód nie jest taka bezsensowna, jeśli chodzi o wprowadzanie do diety bardziej trwałych zmian.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 14:59   #2274
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 982
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Z tym narzekaniem to prawda. Znajoma, która nie gotuje, żyje na gotowcach i przez to znacznie przytyła, ale zawsze wow jak człowiek coś zrobi zdrowego w domu widząc mnie z torbami z warzywniaka reaguje "ale mnie by się nie chciało".
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 15:25   #2275
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 153
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To jest taki swoisty rytuał. Robiłam tak samo ważąc 100+ kg. Ponarzekałam, żeby pokazać że dostrzegam problem... i dalej się przejadałam, niczego nie zmieniając, bo nie byłam gotowa.

Ja tak myślę, że to trochę taka podświadoma potrzeba przepraszania, że istniejemy i wciąż nie schudliśmy.


Przynajmniej ja się zawsze czułam w obowiązku ogłosić towarzystwu, że wiem, że nie powinnam tego serniczka, ale cóż (tu wstaw wymówkę).


Nie wiem, czy kogoś to obchodziło, ale miałam wrażenie, że nie mam prawa nic zjeść ani na nic sobie pozwolić tak o, bez wyrzutów sumienia i informowania otoczenia, że je mam.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 15:38   #2276
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

zdziwilam sie
szukam noclegu na weekend dla 4-5 osob, grupka znajomych, znalazlam na airbnb fajny domek letniskowy nalezacy do kompleksu holiday park pod nazwa xyz. Wyslalam zadanie rezerwacji- dostalam odmowe Ten caly Holiday Park jest przeznocznony tylko i wylacznie dla rodzin z dziecmi, cisza nocna od 21.00
Szukam domku w komplekscie "Adults Only"
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 15:42   #2277
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja tak myślę, że to trochę taka podświadoma potrzeba przepraszania, że istniejemy i wciąż nie schudliśmy.


Przynajmniej ja się zawsze czułam w obowiązku ogłosić towarzystwu, że wiem, że nie powinnam tego serniczka, ale cóż (tu wstaw wymówkę).


Nie wiem, czy kogoś to obchodziło, ale miałam wrażenie, że nie mam prawa nic zjeść ani na nic sobie pozwolić tak o, bez wyrzutów sumienia i informowania otoczenia, że je mam.
Bardzo ładnie to ujęłaś. Jakimś trafem ludzi bardzo interesuje to co jedzą otyli i chętnie komentują (choćby za plecami). Gruba je czekoladę? No sama sobie krzywdę robi ale może nie wie to jej powiedzmy. Nie ważne, że gruba jest na redukcji i ma tę czekoladę wliczoną w bilans, czym nie czuje potrzeby się chwalić. Jeśli ktoś notorycznie się źle odżywia to najprawdopodobniej narzeka z powodów o których napisała Limonka. Najlepiej byłoby jakby każdy zajął się swoim talerzem i pozwolił otyłym być po prostu otyłymi. Bez konieczności przepraszania, że żyją i zabierają więcej powierzchni. W przypadku bliskich relacji, znajomości sytuacji i faktycznej troski, to wiadomo - sprawa wygląda inaczej.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 15:58   #2278
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? Mam z tym duży problem, bo w moim otoczeniu takich osób jest sporo. O ile bliskiej osobie powiem lub odeśle "poszukaj sobie w internecie xy, mówi fajnie o odchudzaniu" to do znajomych wydaje mi się to niegrzeczne, niestosowne?

U mnie w pracy dziewczyna żali się, że nie może schudnąć, a dba o siebie - zamawia jedzenie codziennie (garmażerka wg mniej to super opcja, domowy obiad więc nie ma problemu), na śniadanie słodkie jogurty z bułka pszenną ( bo w końcu musi zacząć lepiej jeść). Z jednej strony chętnie bym jej powiedziała, że nie tędy droga, jednocześnie nie moja sprawa, sama nie lubię zaglądania do talerza i pouczania [/QUOTE]

Skoro ciagle narzeka to to wrzuc jej info o tym xy, który fajnie mowi o odchudzaniu ....

---------- Dopisano o 15:53 ---------- Poprzedni post napisano o 15:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
To jest taki swoisty rytuał. Robiłam tak samo ważąc 100+ kg. Ponarzekałam, żeby pokazać że dostrzegam problem... i dalej się przejadałam, niczego nie zmieniając, bo nie byłam gotowa.
Co sprawiło że kliknęło i byłaś gotowa na zmianę?
Jakaś konkretną sytuacja?

---------- Dopisano o 15:58 ---------- Poprzedni post napisano o 15:53 ----------

Pytam bo mam początek insulinoopornosci, chodzę kolo tematu ....
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 15:58   #2279
kwiaty_w_polu
Justyna :)
 
Avatar kwiaty_w_polu
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 530
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Gravitsappa Pokaż wiadomość
Bo najczęściej tak jest, że redukcje się powtarza, bo się przybrało na wadze. Jeśli świadomie i celowo - okej, jeśli ze względu na zmianę nawyków - to redukcja jest nieskuteczna, bo jojowanie i ciagłe zmiany wagi ciała sa bardzo szkodliwe i nie o to w redukcji chodzi, żeby za rok musieć ją powtarzać.
Raczej jak mowa o redukcji u ZWYKŁYCH ludzi, jak powtarzasz, nie dotyczy najczęściej cięcia kilograma po robieniu masy tylko o zwyczajne schudnięcie po przytyciu.
chyba nie do końca rozumiesz, ja przytaczam normalną sytuację, która spotyka od czasu do czasu każdego człowieka, gdzie się wyjeżdża na wakacje, je więcej, je więcej na mieście, próbuje nowych potraw, pije więcej alko, więcej imprezuje, siłą rzeczy wypada z rutyny treningowej albo po prostu ma się okres gdzie nie ma się ochoty ćwiczyć tyle co zwykle/zamawia się więcej jedzenia bo więcej stresu/pracy/obowiązków niż zwykle no to normalne jest trochę przytyć, tak funkcjonuje życie, że człowiek czasem zmienia środowisko, tryb dnia, nastrój i to siłą rzeczy ma wpływ na to co je i jaką ma aktywność. a jeśli po wszystkim chce się wrócić do mniejszej wagi i zrzucić troszkę, kwestia może miesiąca, no to się trochę chce zredukować i wtedy np. bardziej kontroluje kalorie. nie wierzę w sytuację, gdzie ktoś całe życie ćwiczy tyle samo, ma taką samą aktywność przez lata, je cały czas stałe potrawy i porcje, dieta i aktywność podlegają wahaniom w ciągu życia, żeby się temu nie poddawać to trzeba by było stawiać dietę i aktywność na pierwszym miejscu. nie wiem dlaczego założyłaś, że to efekt jojo i ciągła walka z wagą, nie znam osób, które co jakiś czas delikatnie nie chudną/tyją, nie da się tego skrupulatnie kontrolować bez ciągłego monitorowania kalorii i aktywności, a nikt kogo znam tak nie robi, z tego co wiem to robią tak ludzie z zaburzeniami odżywiania, a to chyba nie jest wzór jak robić. nie widzę tu nigdzie braku zmiany nawyków, mam wrażenie, że tylko na instagramie ludzie na imprezy rodzinne chodzą z własnymi pudełkami z wyliczoną porcją, a na wakacjach wszystko gotują sobie sami, żeby nie jeść na mieście, bo przytyją. kwestia priorytetów, ja mam takie, że nie podporządkowuję życia pod dietę, a przytycie raz na jakiś czas na oko 2 kg (nie wiem, nie ważę się) to nie jest dla mnie efekt jojo. więc tak, wielokrotnie w ciągu ostatnich lat zdarzało mi się minimalnie przytyć, to się odchudzałam, każdy kogo znam tak ma i nie widzę tu braku dobrych nawyków, ty jak gdzieś wyjeżdżasz albo masz bardziej intensywny okres w pracy/spada na ciebie więcej obowiązków to jesz to samo co w normalne dni, ćwiczysz tyle samo? bo taka rutyna, nie ważne na co masz ochotę i czas? dla mnie taka postawa byłaby np. dziwna, nie spotkałam się z tym
kwiaty_w_polu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-06-19, 16:28   #2280
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89608316]Czy w takich przypadkach uświadamiacie znajomych? [/QUOTE]

Ja mam podejście, ze za dawanie nieproszonych dobrych rad powinno być osobne miejsce w piekle.
Zreszta dobrze jest to sobie odwrócić i pomyśleć, jak by to było znaleźć się w sytuacji osoby pouczanej, nawet (a może szczególnie) pod płaszczykiem troski. Serio, mało komu to odpowiada, chyba ze ta konkretna osoba ma taka potrzebę i akurat w to trafimy. Ale często-gęsto nawet jeśli nam się wydaje, ze jesteśmy życzliwi i wspierający to dla tego/tej, który/a obrywa dobrymi radami tak wcale być nie musi. Dobrymi chęciami to wiadomo co jest wybrukowane.
A i podchodów tez nie polecam, ludzie nie są głupi i kumają o co zacz, tylko nie wszyscy maja na tyle dobrze ustawione granice, ze potrafią na takie coś zareagować wprost. Więc będą rżnęli glupa albo udawali, ze nic się nie stało. A prawda jest taka, ze NIGDY NIE WIESZ z czym ktoś się boryka.

Za to kiedy ktoś sam pyta, zaczyna rozmowę, dzieli się swoimi przemyśleniami no to wiadomo ze inna bajka i można jechać z tym kagankiem oświaty.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.