Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-02, 23:34   #4831
herbata_z_miodem
Raczkowanie
 
Avatar herbata_z_miodem
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 158
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Często używam google maps jak gdzieś idę i ostatnio zawsze prowadzi mnie tak jakbym jechała samochodem, co jest wkurzające.
Rzeczywiście, chyba jakiś błąd jest. Też wybrałam wczoraj tryb pieszy, nawet mi pokazywało kropki na mapie i dobry czas, a tu nawigacja "Przejedź przez.." xD A moze myśli, że ja na hulajnodze, czy jak?
herbata_z_miodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 01:29   #4832
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bez jaj, normalny egzamin z przepisów i normalne przykłady.

Nie rozumiem tego bólu tyłka o egzaminy na prawko. Moim zdaniem są odpowiednie. W końcu mówimy o oddaniu w twoje ręce parutonowej maszyny poruszającej się o względnie dużych prędkościach.

To nie jest sprawdzian z przyry z rzek świata.
Może. Robiłam 12 lat temu i tak mi się potem kojarzyło medialne smęcenie o jakimś tam kolejnym podniesieniu poprzeczki.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89662047]Jaka "nawigacja" wysłała cie pod prąd
I tak przy okazji "zwykly" samochód nie waży nawet 1.5 t
Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]może czegoś tu nie kumam, późno jest, ale zajrzalam w g. i nissan micra waży 1,2 tony a suwy do 3. Ale i tak nie chodzi o auto w spoczynku ale o siły.

---------- Dopisano o 01:29 ---------- Poprzedni post napisano o 01:26 ----------

Myślicie, że wrócą promki w home and you druga rzecz 90% taniej? Bo widzę 50 i to tak na ''zawsze''?
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 07:58   #4833
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Rzeczywiście, chyba jakiś błąd jest. Też wybrałam wczoraj tryb pieszy, nawet mi pokazywało kropki na mapie i dobry czas, a tu nawigacja "Przejedź przez.." xD A moze myśli, że ja na hulajnodze, czy jak?
Albo "na rondzie trzeci zjazd". "Zjedź z ronda"
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 09:16   #4834
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

My się przerzuciliśmy na apkę mapy.cz. Działa offline, super trasy pokazuje, a jak w aucie podepniemy to lepiej podaje komunikaty. Nie ma tego, co Finflora pusza, zjedź z ronda, które mój mąż często za pewniaka brał.
A ja lubię ją, bo nawet alejki w parkach pokazuje, najmniejsze cieki wodne, jakies niewielkie skałki. Łatwo w terenie się odnaleźć i..Nawet wc są oznaczone.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 09:18   #4835
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Moment, jeśli słuchasz tak, że słyszysz wszystko dookoła to jaki w takim razie jest cel i sens korzystania ze słuchawek podczas jazdy? Pytam poważnie i mam nadzieje, ze dostanę poważna odpowiedz. Słuchawki same w sobie wygłuszają dźwięki z zewnątrz i ograniczają dostęp zewnętrznych bodźców a to może mieć spory wpływ na jazdę i zachowanie w ruchu.
Ps. mogę zaproponować nieodpowiedzialne zamiast idiotyczne.

Sens jest taki, ze mój samochód nie jest pierwszej nowości i nie mogę streamowac przy jego pomocy treści z telefonu. Jak włączę tel na głośnik to nie słyszę dobrze, wiec włączam dość cicho na słuchawkach żebym słyszała treść ale jednocześnie i otoczenie. Do tego często w czasie jazdy rozmawiam przez tel i wtedy tez przez słuchawki jest to dla mnie wygodniejsze niż przez głośnik w telefonie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 09:34   #4836
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
mapy.cz jest super dla tras pieszych, dzięki temu, że ma pozaznaczane szlaki i ścieżki. Jechać z nią nie próbowałam.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 09:54   #4837
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bez jaj, normalny egzamin z przepisów i normalne przykłady.

Nie rozumiem tego bólu tyłka o egzaminy na prawko. Moim zdaniem są odpowiednie. W końcu mówimy o oddaniu w twoje ręce parutonowej maszyny poruszającej się o względnie dużych prędkościach.

To nie jest sprawdzian z przyry z rzek świata.
Problem w tym, że egzamin na w sobie dużo bezsensownych pytań i sam kurs uczy, jak zdać egzamin, a nie być dobrym i bezpiecznym kierowcą.

Przecież jaka jest minimalna długość drążka do zmiany biegów jest niezbędną wiedzą
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-03, 10:10   #4838
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość

[/COLOR]Nawet tu w tym wątku jest: och jakie to jest zagrożenie jak ktoś jedzie wolno. Bo na autostradzie. Poważnie? Że ekhm wpieniające rozumiem, ale to jest takie groźne że ktoś cię zmusi do jazdy 50 a nie 100? Albo 80 a nie 140? Wolne żarty. Nieważne z jaką prędkością ciśniesz na autostradzie, twoim obowiązkiem jest widzieć na jakąś sensowną odległość pojazdy z przodu i jak masz coś przed sobą to nóżka z gazu.

Jak ktos jedzie wolno, ale da sie wyprzedzic (trzyma sie prawego pasa, zjezdza, nie przyspiesza nagle jak widzi auto obok itp) to jeszcze spoko. Ale jadac np srodkowym/lewym pasem, blokujac ruch (bez przyczyn na drodze) prowadzi do irytacji innych kierowcow, a to z kolei do ich mniej kontrolowanych zachowan na drodze z ich strony (np niebezpieczne wyprzedzanie). W uk zbyt wolna jazda jest uznawana za dangerous driving (mozna dostac mandat i nawet nie zdac prawka). Dodatkowo jest cala lista pojazdow, ktore nie moga poruszac sie po autostradzie glownie ze wzgledu na zbyt niska predkosc (wlacznie z osobami dopiero uczacymi sie jazdy z provisional driving license jesli nie towarzyszy im wykwalifikowany instruktor).
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 10:17   #4839
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Jak ktos jedzie wolno, ale da sie wyprzedzic (trzyma sie prawego pasa, zjezdza, nie przyspiesza nagle jak widzi auto obok itp) to jeszcze spoko. Ale jadac np srodkowym/lewym pasem, blokujac ruch (bez przyczyn na drodze) prowadzi do irytacji innych kierowcow, a to z kolei do ich mniej kontrolowanych zachowan na drodze z ich strony (np niebezpieczne wyprzedzanie). W uk zbyt wolna jazda jest uznawana za dangerous driving (mozna dostac mandat i nawet nie zdac prawka). Dodatkowo jest cala lista pojazdow, ktore nie moga poruszac sie po autostradzie glownie ze wzgledu na zbyt niska predkosc (wlacznie z osobami dopiero uczacymi sie jazdy z provisional driving license jesli nie towarzyszy im wykwalifikowany instruktor).
W Polsce też jest za to mandat. Jak są dobre warunki jazdy a mimo to ktoś jedzie wyraźnie za wolno bo się boi to cóż, nie powinien wsiadać za kółko.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 10:38   #4840
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89662195]
Przecież jaka jest minimalna długość drążka do zmiany biegów jest niezbędną wiedzą [/QUOTE]Serio miałaś takie pytanie? Zdawałam 4 lata temu i takich głupot nie było.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 10:45   #4841
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89662056]W mieście którego nie znam przesiadam się z samochodowego (albo waze) na Google maps, to najszybciej aktualizowana apka, w życiu nie wysłała mnie pod prad, czy "kazała" skręcić gdzie nie wolno, omija zamkniecya drog i remonty. Jeżdżę dużo, też po kompletnie nieznanych miastach.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]

Ja trafiłam już kilka razy na sytuacje gdzie google maps kazało mi skręcić pod prąd albo wjechać w zamkniętą ulice, nie tylko w sytuacjach kiedy remont zaczął się wczoraj. Zawsze zdarzało się to w mniejszych miejscowościach, możliwe że te są trochę wolniej aktualizowane bo mniej ludzi jeździ po nich z pomocą nawigacji.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-03, 12:19   #4842
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez bezpaniki Pokaż wiadomość
Jak ktos jedzie wolno, ale da sie wyprzedzic (trzyma sie prawego pasa, zjezdza, nie przyspiesza nagle jak widzi auto obok itp) to jeszcze spoko. Ale jadac np srodkowym/lewym pasem, blokujac ruch (bez przyczyn na drodze) prowadzi do irytacji innych kierowcow, a to z kolei do ich mniej kontrolowanych zachowan na drodze z ich strony (np niebezpieczne wyprzedzanie). W uk zbyt wolna jazda jest uznawana za dangerous driving (mozna dostac mandat i nawet nie zdac prawka). Dodatkowo jest cala lista pojazdow, ktore nie moga poruszac sie po autostradzie glownie ze wzgledu na zbyt niska predkosc (wlacznie z osobami dopiero uczacymi sie jazdy z provisional driving license jesli nie towarzyszy im wykwalifikowany instruktor).
Dynamika jazdy i w pl obowiązuje. Owszem, autostady z zasady nie są dedykowane wolnym pojazdom jak rowery (no, też potrafią zaiwaniać ci ludzie...) ale wspomniałam już wcześniej że teoretycznie z zasady emeryci nie są najliczniej użytkującą ekspresówki/autostrady grupą. Nie jeżdzą w celach zawodowych, nie zawsze im się już chce jechać kilkaset km na wakacje, zresztą jak ktoś się boi może jechać lokalnymi przez wsie. Sporo jeżdżę i raczej nie spotkałam się z tym żeby wolnych pojazdów na tych wszystkich przelotówkach (jak i w sumie w ogóle) było tyle by warto w ogóle było im poświęcać uwagę. Na szybkich trasach najbardziej rzucają się w oczy tiry. A w mieście z kolei dużo gorsi są ci co wskakują w przerwy między pojazdami które robi się zeby mieć odległość od poprzedzającego samochodu a nie żeby kretyn cwana gapa wskakiwał i przez to trzeba mu było siedzieć na zderzaku (znów się odsunąć). I wymuszanie pierwszenstwa, w tym emeryci nie przodują.

Poza tym jest całe gro osób które jeżdżą wkoło komina, tyle co autkiem do pracy i na zakupy i boją się dłuższych tras. Nawet na tym forum nie raz czytałam jak ktoś był z siebie dumny bo pojechał autem ''do innego miasta''.
To co spostponowałam to że fakt wolnej jazdy stanowi zagrożenie bo wybacz jak ktoś nie panuje nad nerwami i z powodu za wolnej jazdy i z wniurwu może odwalić coś groźnego to tym bardziej nie powinien znaleźć się na tej drodze, emeryt to pikuś.
Mi się wydaje że niektórzy chyba nie rozumieją, że już dzisiaj jest wykluczenie społeczne, pospadały połączenia więc to kolejny pomysł który nie pomaga a raczej średni jest związek emerytów z wypadkami były brać ich pod lupę.

Edytowane przez rejczeI
Czas edycji: 2023-09-03 o 12:40
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 12:41   #4843
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Serio miałaś takie pytanie? Zdawałam 4 lata temu i takich głupot nie było.
nie wiem skąd wytrzasnęła to pytanie. Takich pytań nie ma egzaminie, a jestem świeża w tym temacie.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 13:22   #4844
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Bez jaj, normalny egzamin z przepisów i normalne przykłady.



Nie rozumiem tego bólu tyłka o egzaminy na prawko. Moim zdaniem są odpowiednie. W końcu mówimy o oddaniu w twoje ręce parutonowej maszyny poruszającej się o względnie dużych prędkościach.



To nie jest sprawdzian z przyry z rzek świata.
Ja też tego nie rozumiem. Zdawałam 10 lat temu, akurat weszły testy z teorii robione na kompie, taka jakby symulacja z rzeczywistej sytuacji, trzeba było znać przepisy żeby zdać (nie wiem jak jest teraz, kiedyś egzamin z teorii to była farsa, ludzie uczyli się pytań i odpowiedzi na pamięć). Matko ile było kwiku, że za trudne (za trudne!), że po co. No kurcze właśnie po to aby znać przepisy a nie prześlizgnąć się byle jak bo "i tak jeździć się nauczysz po kursie/w realnym życiu". No nie, obsługi samochodu się nauczysz ale przepisy z powietrza nie wejdą do głowy.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 13:43   #4845
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 13:52   #4846
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W którym miejscu ktoś zrzucił na zdającego, że coś przekręcił?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 14:28   #4847
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-09-03 o 14:38
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 15:24   #4848
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89662195]Problem w tym, że egzamin na w sobie dużo bezsensownych pytań i sam kurs uczy, jak zdać egzamin, a nie być dobrym i bezpiecznym kierowcą.

Przecież jaka jest minimalna długość drążka do zmiany biegów jest niezbędną wiedzą [/QUOTE]

Ja się takich rzeczy nie uczyłam, bo to rzeczywiście głupie. Miałam po prostu przepisy. Ale to już 10+ lat temu było.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89662056]W mieście którego nie znam przesiadam się z samochodowego (albo waze) na Google maps, to najszybciej aktualizowana apka, w życiu nie wysłała mnie pod prad, czy "kazała" skręcić gdzie nie wolno, omija zamkniecya drog i remonty. Jeżdżę dużo, też po kompletnie nieznanych miastach.
[/QUOTE]

Strasznie to dziwne, że masz takie podejście, przecież to normalna aplikacja i komputer, nigdy ci się nie zacięła, nie pokazała czegoś kuriozalnego choćby dlatego, że myślała, że jesteś w jakimś zupełnie innym miejscu, albo nie kazała wjechać w zamkniętą drogę, gdzie stały barierki i koparki, a wszystko było rozkopane?

Pozazdrościć szczęścia, bo mi się jednak parę razy zdarzyło.

Jechałam nawo otwartą drogą, której dosłownie nie było na mapie, według nawigacji jechałam w środku pola. (Bo odcinek otwierali jakoś o 9, a ja o 10 jechałam)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 16:40   #4849
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ja się takich rzeczy nie uczyłam, bo to rzeczywiście głupie. Miałam po prostu przepisy. Ale to już 10+ lat temu było.

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------



Strasznie to dziwne, że masz takie podejście, przecież to normalna aplikacja i komputer, nigdy ci się nie zacięła, nie pokazała czegoś kuriozalnego choćby dlatego, że myślała, że jesteś w jakimś zupełnie innym miejscu, albo nie kazała wjechać w zamkniętą drogę, gdzie stały barierki i koparki, a wszystko było rozkopane?

Pozazdrościć szczęścia, bo mi się jednak parę razy zdarzyło.

Jechałam nawo otwartą drogą, której dosłownie nie było na mapie, według nawigacji jechałam w środku pola. (Bo odcinek otwierali jakoś o 9, a ja o 10 jechałam)
Może nava nie jeździ mało uczęszczanymi drogami, które siłą rzeczy będą aktualizowane dłużej niż drogi, którymi codziennie jeżdżą tysiące użytkowników google.
Mnie któregoś razu przez dwa lata na pewnej trasie prowadziło przez objazd, mimo że żadnego remontu nie widzieliśmy. Za pierwszym razem pojechaliśmy jak Google proponowało, ale nie widzieliśmy żadnego remontu. W kolejnym roku jechaliśmy tą sama trasą i zorientowaliśmy się chwilę po zjeździe z ekspresówki. Za trzecim razem postanowiliśmy nie dać się zrobić w bambuko, ale już poprowadziło dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-03, 17:11   #4850
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Może nava nie jeździ mało uczęszczanymi drogami, które siłą rzeczy będą aktualizowane dłużej niż drogi, którymi codziennie jeżdżą tysiące użytkowników google.
To wciąż słaby powód, żeby kogoś wyśmiać, ale spoko.

Zwłaszcza jak się samemu nie wie, do czego uprawnia posiadanie prawa jazdy kategorii B. (Podpowiem, 3,5 tony to już więcej niż 1 tona.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 17:51   #4851
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 292
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Ciąża na organizm też bez wpływu nie jest. Baby brain, rozkojarzenie, problemy z koncentracją, wpływ gospodarki hormonalnej, kurczenie się mózgu o 6%. Jakoś nikt nie zakazuje kobietom w ciąży prowadzić ani nie hejtuje że w ciąży i jeździ.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 17:55   #4852
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Tak się teraz zaczęłam zastanawiać, sprawdziłam większość znanych mi samochodów i powiedziałabym, że większość samochodów waży właśnie coś około 1,5t... 1000kg to już raczej bardzo małe auto coś w rodzaju Nissan Micra, fiat panda, Toyota Yaris itp. raczej miejskie jeździdełka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:55 ---------- Poprzedni post napisano o 18:52 ----------

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ciąża na organizm też bez wpływu nie jest. Baby brain, rozkojarzenie, problemy z koncentracją, wpływ gospodarki hormonalnej, kurczenie się mózgu o 6%. Jakoś nikt nie zakazuje kobietom w ciąży prowadzić ani nie hejtuje że w ciąży i jeździ.
Według mnie nijak się to ma do utraty 90% wzroku, niedowładu prawej nogi albo ryzyka napadu padaczkowego za kierownicą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:02   #4853
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Tak się teraz zaczęłam zastanawiać, sprawdziłam większość znanych mi samochodów i powiedziałabym, że większość samochodów waży właśnie coś około 1,5t... 1000kg to już raczej bardzo małe auto coś w rodzaju Nissan Micra, fiat panda, Toyota Yaris itp. raczej miejskie jeździdełka.
Zależy też, czym się człowiek porusza, wiadomo.

Ale jak wydajesz prawo jazdy kategorii B to ta osoba może się poruszać i Smartem Fortwo, który waży 800kg, i załadowaną BMW X5, która już waży 2800kg.

Więc moim zdaniem pytania muszą odpowiadać powadze sytuacji. Zresztą, z odpowiednią prędkością człowieka zabije i samochód 800kg.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:05   #4854
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Tak mi się przypomniało a propos ulic jednokierunkowych. U mnie na osiedlu często rowerzyści zasuwają pod prąd, więc trzeba patrzeć w obie strony. Już kilka razy zderzyłabym się z takim, gdybym nie spojrzała w drugą stronę.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:13   #4855
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez rejczeI Pokaż wiadomość
Ciąża na organizm też bez wpływu nie jest. Baby brain, rozkojarzenie, problemy z koncentracją, wpływ gospodarki hormonalnej, kurczenie się mózgu o 6%. Jakoś nikt nie zakazuje kobietom w ciąży prowadzić ani nie hejtuje że w ciąży i jeździ.

Fakt. Chociaż ginekolożka zasugerowała mi przerwę jak byłam w 8 miesiącu ciąży (sama przestałam wsiadać z kierownice w okolicach 7 bo czułam solidny spadek koncentracji).
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:14   #4856
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Tak mi się przypomniało a propos ulic jednokierunkowych. U mnie na osiedlu często rowerzyści zasuwają pod prąd, więc trzeba patrzeć w obie strony. Już kilka razy zderzyłabym się z takim, gdybym nie spojrzała w drugą stronę.
Ostatnio właśnie się zastanawiałam, czy rowerzyści moja jeździć pod prąd jednokierunkowymi? W większości przypadków i tak cisną chodnikiem, ale...? Np. Wąskie uliczki, na których nawet nie ma za bardzo chodnika? Na moim osiedlu jest dużo wąskich uliczek, na których samochód spokojnie minie pieszego, ale z rowerem to już różnie może być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:18   #4857
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ostatnio właśnie się zastanawiałam, czy rowerzyści moja jeździć pod prąd jednokierunkowymi? W większości przypadków i tak cisną chodnikiem, ale...? Np. Wąskie uliczki, na których nawet nie ma za bardzo chodnika? Na moim osiedlu jest dużo wąskich uliczek, na których samochód spokojnie minie pieszego, ale z rowerem to już różnie może być.
Nie mogą, chyba że jest "nie dotyczy rowerów" pod znakiem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:18   #4858
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Ostatnio właśnie się zastanawiałam, czy rowerzyści moja jeździć pod prąd jednokierunkowymi? W większości przypadków i tak cisną chodnikiem, ale...? Np. Wąskie uliczki, na których nawet nie ma za bardzo chodnika? Na moim osiedlu jest dużo wąskich uliczek, na których samochód spokojnie minie pieszego, ale z rowerem to już różnie może być.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jeśli nie ma ścieżki rowerowej rowerzysta ma jeździć zgodnie z zasadami drogowymi, czyli nie może. To, że sporo rowerzystów nie patrzy na znaki to inna sprawa.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:22   #4859
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89662195]Problem w tym, że egzamin na w sobie dużo bezsensownych pytań i sam kurs uczy, jak zdać egzamin, a nie być dobrym i bezpiecznym kierowcą.

Przecież jaka jest minimalna długość drążka do zmiany biegów jest niezbędną wiedzą [/QUOTE]Takie pytania to faktycznie głupota, aż trudno mi uwierzyć, że takie bywały.
"Za moich czasów" były same normalne. Można się było zestresować, ale część teoretyczna nie była trudna.
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja trafiłam już kilka razy na sytuacje gdzie google maps kazało mi skręcić pod prąd albo wjechać w zamkniętą ulice, nie tylko w sytuacjach kiedy remont zaczął się wczoraj. Zawsze zdarzało się to w mniejszych miejscowościach, możliwe że te są trochę wolniej aktualizowane bo mniej ludzi jeździ po nich z pomocą nawigacji.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
Mnie najgorzej zadziałały w wielkim mieście z ogromnym ruchem, kilka zakorkowanych pasów. Ale poza Europą, to może ludzie akurat tam z google mało korzystają, nie wiem... Poza remontowaną drogą było ok.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-03, 18:54   #4860
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89662470]Takie pytania to faktycznie głupota, aż trudno mi uwierzyć, że takie bywały.
"Za moich czasów" były same normalne. Można się było zestresować, ale część teoretyczna nie była trudna.Mnie najgorzej zadziałały w wielkim mieście z ogromnym ruchem, kilka zakorkowanych pasów. Ale poza Europą, to może ludzie akurat tam z google mało korzystają, nie wiem... Poza remontowaną drogą było ok.

Enviado desde mi SM-A705FN mediante Tapatalk[/QUOTE]Za moich czasów (12 lat temu) była baza chyba 500? albo i mniej pytań, której wystarczyło się nauczyć na pamięć, więc nawet jak zdarzyła się jakaś głupotka, to i tak żaden problem. Teoretyczny egzamin był czystą formalnością.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:52.