Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-06, 13:02   #991
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Question Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mam, cierpię na przewlekłe zapalenia zatok, każda infekcja w sumie sie tym kończy. Nie mam wtedy wydzieliny a uczucie zapchanego nosa, ból zatok czołowych, ból przy pochylaniu, gorączka.
Próby płukania konczyły się źle, a ostatecznie i pani doktor mi powiedziała, że to jest na katar a nie na zatoki.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------



Nie miałam, nikt mi nigdy tego nie proponował, a zapalenie zatok mam przynajmniej 4 razy w roku i choruję 2-3 tygodnie. Diagnostyka leży w ogóle i leczą mnie zazwyczaj objawowo.
steryd donosowo?
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 13:12   #992
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
steryd donosowo?
To standard, zawsze dostaję
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 13:13   #993
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mam, cierpię na przewlekłe zapalenia zatok, każda infekcja w sumie sie tym kończy. Nie mam wtedy wydzieliny a uczucie zapchanego nosa, ból zatok czołowych, ból przy pochylaniu, gorączka.
Próby płukania konczyły się źle, a ostatecznie i pani doktor mi powiedziała, że to jest na katar a nie na zatoki.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------



Nie miałam, nikt mi nigdy tego nie proponował, a zapalenie zatok mam przynajmniej 4 razy w roku i choruję 2-3 tygodnie. Diagnostyka leży w ogóle i leczą mnie zazwyczaj objawowo.
Za każdym razem antybiotyk?
Czy leczenie sterydami donosowymi?

Ja mam od dłuższego czasu sterydy do nosa + leczenie alergii (u mnie to główna przyczyna niekończących się problemów z zatokami).

Miałaś kiedyś robioną TK zatok? To najpewniejszy sposób sprawdzenia stanu zatok, w tym wskazania czy ujścia są drożne czy nie.
Jeśli zatoki są niedrożne, to jest to wskazanie do operacji zatok.
Może spróbuj znaleźć lekarza wykonującego operacje laryngologiczne - u mnie po rozpoczęciu leczenia u takiego lekarza wykonano pełną diagnostykę i wdrożono leczenie (najpierw zachowawcze, potem operacje).
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 13:14   #994
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
To standard, zawsze dostaję
najprostsze dla lekarzy rozwiązanie. Dla mnie najgorsze z możliwych
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 13:18   #995
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89664386]Za każdym razem antybiotyk?
Czy leczenie sterydami donosowymi?

Ja mam od dłuższego czasu sterydy do nosa + leczenie alergii (u mnie to główna przyczyna niekończących się problemów z zatokami).

Miałaś kiedyś robioną TK zatok? To najpewniejszy sposób sprawdzenia stanu zatok, w tym wskazania czy ujścia są drożne czy nie.
Jeśli zatoki są niedrożne, to jest to wskazanie do operacji zatok.
Może spróbuj znaleźć lekarza wykonującego operacje laryngologiczne - u mnie po rozpoczęciu leczenia u takiego lekarza wykonano pełną diagnostykę i wdrożono leczenie (najpierw zachowawcze, potem operacje).[/QUOTE]

Zazwyczaj zaczyna się sterydem a kończy antybiotykiem. Co ciekawe te antybiotyki dostaje na jakieś 5-7 dni, jak poszłam do laryngologa to ten mi powiedział, że powinnam dostać antybiotyk na 2 tygodnie przynajmniej

Miałam skierowanie, ale nie zrobiłam tego TK, muszę to nadrobić, chociaż póki co (odpukać w laminowany blat) jeszcze mnie nie dopadło po poprzednim sezonie chorobowym.

Brałam też już na to sterydy doustnie, ale nie pomagały za bardzo.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 13:21   #996
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No w ogóle nie, co to za porównanie. Ze znajomym nie podpisujesz umowy, tylko prosisz o jakąś przysługę, za którą ewentualnie oferujesz jakieś wynagrodzenie, które na pewno nie będzie tak wysokie jak oferowane profesjonaliście. Jak coś pójdzie nie tak, to masz problem, bo przecież nie ma umowy, w której jasno wskazany jest zakres usługi oraz odpowiedzialności, a do tego dochodzi czynnik emocjonalny, bo przez takie sytuacje ryzukuje się pogorszenie lub całkowite zerwanie relacji. Bo to jedna przyjaźń czy stosunki rodzinne się popsuły, bo ktoś komuś robił przysługę i coś nie wyszło?

Akurat firmie powinno zależeć, żeby problemów nie było, bo to dla nich więcej roboty, a jak mieszkanie stoi puste, to ani firma ani właściciel nie zarabia.

Oczywiscie, ze mozesz a nawet powinnas podoisac umowe w takiej sytuacji. Znam faceta, ktory podpisal z wlasnym ojcem. I u nich trwa to wiele lat i wszystko jest ok. Kwota nizsza? Dlaczego?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 13:28   #997
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Zazwyczaj zaczyna się sterydem a kończy antybiotykiem. Co ciekawe te antybiotyki dostaje na jakieś 5-7 dni, jak poszłam do laryngologa to ten mi powiedział, że powinnam dostać antybiotyk na 2 tygodnie przynajmniej

Miałam skierowanie, ale nie zrobiłam tego TK, muszę to nadrobić, chociaż póki co (odpukać w laminowany blat) jeszcze mnie nie dopadło po poprzednim sezonie chorobowym.

Brałam też już na to sterydy doustnie, ale nie pomagały za bardzo.
Co do antybiotyków, to leczę się u laryngologa, który leczy również operacyjnie. Zasadniczo jest przeciwny stosowaniu antybiotyków (ostateczna ostateczność). Dostaję antybiotyki również na krótszy niż 14 dni czas zażywania.
Np. są antybiotyki 3-dawkowe - dostaję 2 opakowania - czyli antybiotyk biorę 6 dni. Lekarz mówił mi, że te krótkoterminowe antybiotyki są tak dobrane, żeby ich działanie było wydłużone i trwało te 14 dni (nie znam się, piszę co usłyszałam od laryngologa z wieloletnim doświadczeniem klinicznym).

Sterydy doustne stosowałam raz - pomogły od razu.
Sterydy donosowe stosuję i też u mnie działają.

Postaraj się zrobić to TK, pewnie potrzebne będzie nowe skierowanie jeśli poprzednie miałaś zlecone dłuższy czas temu.
Wynik jednoznacznie pokaże czy problem dotyczy zatok i jak bardzo jest poważny.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-06, 13:35   #998
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89664398]Co do antybiotyków, to leczę się u laryngologa, który leczy również operacyjnie. Zasadniczo jest przeciwny stosowaniu antybiotyków (ostateczna ostateczność). Dostaję antybiotyki również na krótszy niż 14 dni czas zażywania.
Np. są antybiotyki 3-dawkowe - dostaję 2 opakowania - czyli antybiotyk biorę 6 dni. Lekarz mówił mi, że te krótkoterminowe antybiotyki są tak dobrane, żeby ich działanie było wydłużone i trwało te 14 dni (nie znam się, piszę co usłyszałam od laryngologa z wieloletnim doświadczeniem klinicznym).

Sterydy doustne stosowałam raz - pomogły od razu.
Sterydy donosowe stosuję i też u mnie działają.

Postaraj się zrobić to TK, pewnie potrzebne będzie nowe skierowanie jeśli poprzednie miałaś zlecone dłuższy czas temu.
Wynik jednoznacznie pokaże czy problem dotyczy zatok i jak bardzo jest poważny.[/QUOTE]

Dzięki za rady
Jak mnie dopadnie kolejnym razem to będę działać.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 14:02   #999
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 284
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mam, cierpię na przewlekłe zapalenia zatok, każda infekcja w sumie sie tym kończy. Nie mam wtedy wydzieliny a uczucie zapchanego nosa, ból zatok czołowych, ból przy pochylaniu, gorączka.

Próby płukania konczyły się źle, a ostatecznie i pani doktor mi powiedziała, że to jest na katar a nie na zatoki.

---------- Dopisano o 13:45 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------





Nie miałam, nikt mi nigdy tego nie proponował, a zapalenie zatok mam przynajmniej 4 razy w roku i choruję 2-3 tygodnie. Diagnostyka leży w ogóle i leczą mnie zazwyczaj objawowo.
4 razy w roku po 3-4 tygodnie?? Brzmi koszmarnie. A miałaś robiony posiew?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 14:43   #1000
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze mozesz a nawet powinnas podoisac umowe w takiej sytuacji. Znam faceta, ktory podpisal z wlasnym ojcem. I u nich trwa to wiele lat i wszystko jest ok. Kwota nizsza? Dlaczego?
Bo to nie jest profesjonalista. Znajomy czy ktoś z rodziny będzie sprawdzał potencjalnych najemców? Dostęp do takich danych jest płatny. Znajomy przeprowadzi windykację? A to też jest w ofercie firmy. Jak lokator przestanie płacić albo wyrządzi duże szkody, to znajomy będzie świecił oczami za niego?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 14:45   #1001
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
4 razy w roku po 3-4 tygodnie?? Brzmi koszmarnie. A miałaś robiony posiew?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Nie, diagnostyka jest moim lekarzom POZ obca, ale teraz mam nową super panią doktor, to może się coś zmieni.

Jest koszmarne, nie polecam.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-06, 14:50   #1002
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Nie, diagnostyka jest moim lekarzom POZ obca, ale teraz mam nową super panią doktor, to może się coś zmieni.

Jest koszmarne, nie polecam.
Myślałam, że leczysz się / jesteś pod kontrolą laryngologa.
Jeśli nie, to poproś o skierowanie.
Wtedy będzie możliwa diagnostyka i wdrożenie bardziej skutecznego leczenia.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 14:59   #1003
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze mozesz a nawet powinnas podoisac umowe w takiej sytuacji. Znam faceta, ktory podpisal z wlasnym ojcem. I u nich trwa to wiele lat i wszystko jest ok. Kwota nizsza? Dlaczego?
A ciekawe jak to rozwiązali pod kątem podatkowym
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 15:10   #1004
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=57d469676eb95e4afe06d5c 46bd77df5270daf8d_6584d1a 317847;89663352]A polecacie jakiś szampon do włosów przetłuszczających się? Jeszcze niedawno mogłam myć włosy co 2-3 dni i dobrze wyglądałam, teraz już po dobie czuję się niekomfortowo, a po około 30 godzinach widać już wyraźnie, że są przetłuszczone. Wydaje mi się, że ma to związek ze zmianą tabletek antykoncepcyjnych z dwuskładnikowych na jednoskładnikowe, ale może to przypadek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Raczej napewno ma związek z tabletkami. Przde wszystkim nie myj zbyt mocnymi, bo one przesuszają, a w efekcie włsoy jeszcze bardziej się przetłuszczają. Nawliżaj skórę głowy, rób peelingi. Jest też całkiem sporo wcierek do problematycznej skóry głowy.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia lub wiedzę (jako właściciel mieszkania) ze zleceniem wynajmu mieszkania firmie pośredniczącej?

Rozważam skorzystanie z tej opcji przede wszystkim ze względów czasowych, bo nie mogę sobie siedzieć miesiąc w Polsce i szukać najemcy.

Tylko niestety te usługi są niezbyt uregulowane prawnie i z tego co do tej pory czytałam tak samo dzikie jak sam rynek wynajmu w PL.

Przy usłudze samego znalezienia lokatora płaci się do 2-krotności czynszu (chcę sama pokryć ten koszt, żeby nie obciążać tym lokatora).
Ale co w przypadku długoterminowej współpracy z taką firmą, z jakim orientacyjnie % czynszu dla nich trzeba się liczyć? Niestety wszędzie piszą, że to kwestia do negocjacji.
Wszystko tak naprawdę zależy od firmy. Możesz znaleźć kogoś kto tylko znajdzie lokatora, a możesz wziąć taką firmę co będzie zarządzać Twoją nieruchomością. Nie wiem jaki procent idzie dla nich. Jak jesteś za granicą, to druga opcja jest pewnie dla siebie lepsza. Nie wiem w jakim mieście masz mieszkanie, ale popoogluj i prównaj rożne firmy.

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Powodem szybko przetłuszczających się włosów może być też przesuszenie skóry głowy, więc czasem warto spróbować myć włosy częściej, ale łagodniejszymi szamponami.

U mnie na przykład włosy wyglądają gorzej przez twardą wodę, bo raz, że ona sprzyja osadom, a dwa, że detergenty słabiej przy niej działają.
To prawda dlatego warto robić chelatowanie włosów.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Macie jakieś sposoby na duży stres?
Zależy co jest źródłem stresu. Jak np. praca, egzamin, to ja zawsze staram sie przetłumyczyć, że jak coś nie wyjdzie, to trudno, świat się nie zawali. Poza tym staram się zawsze oczyścić głowę, czytam, uprawiam sport, spotykam się z bliskimi.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Serio wszyscy macie takich przyjaciol od serca? To zazdro.

Mnie woda tez uspakaja, poza tym joga ale tylko z dobrym trenerem.
Ja mam i bardzo to sobie cenię, bo zawsze mogę na nich liczyć.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Ja płuczę. Myślałam, że to będzie okropne, ale jest ok

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
No ale to samo moga powiedziec pracownicy firm nieruchomosci, ze nie chca byc winni za problemy z lokatorami. Idac ta logika.
Ale to jest zupełnie co innego. Są firmy, które deklarują, że biorą to na siebie.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
najprostsze dla lekarzy rozwiązanie. Dla mnie najgorsze z możliwych
Dlaczego? Dla mnie sterdy wziewny to zbawienie. Nic mi na gardło nie pomagało, jedynie antybiotyk, a teraz robię 3 razy inhalacje i spokój.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 15:33   #1005
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Serio wszyscy macie takich przyjaciol od serca? To zazdro.

Mnie woda tez uspakaja, poza tym joga ale tylko z dobrym trenerem.
Ja nie mam mam bliskie osoby, ale nie czuje że mogłabym się z nimi wszystkim podzielić, one też nie dzielą się wszystkim

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 15:58   #1006
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
najprostsze dla lekarzy rozwiązanie. Dla mnie najgorsze z możliwych
Dlaczego najgorsze z możliwych?
Jakie leczenie byłoby lepsze Twoim zdaniem?
Zakładam, że jak idziesz z zapaleniem zatok do lekarza, to już zastosowałaś środki i kuracje dostępne bez recepty - typu inhalacje, płukania zatok, środki ziołowe (typu Sinupret na przykład), środki przeciwbólowe i przeciwzapalne z pseudoefedryną lub bez (np. Ibuprom zatoki, Gripex, Sudafed itp) oraz środki obkurczające błonę śluzową nosa (typu Xylometazolin).

Przynajmniej ja bym szła dopiero na tym etapie.

Wtedy jeśli to nie pomaga, a jeszcze nie ma wskazań do zastosowania antybiotyku, to standardowo stosuje się sterydy donosowe (takie są standardy leczenia tej choroby, a nie pójście na łatwiznę przez lekarza).
Na tym etapie można też spytać pacjenta o alergie i jeśli wiadomo, że jest alergikiem a nie bierze na stałe leków p. alergicznych, to można dodać takie leki (jeśli zapalenie nie wynika z infekcji).

Jeśli są wskazania do podania antybiotyku, to w ostateczności podaje się antybiotyk.


Osobiście zażywam / mam możliwość zażywania wszystkich powyżej leków, z wyjątkiem antybiotyku.
Tym samym jeśli mam zapalenie zatok, to leczę się sama i liczę że nie dojdzie do potrzeby włączenia antybiotyku.

Jeśli zachodzi taka potrzeba - udaję się do lekarza po antybiotyk.
Mówię wtedy w jaki sposób podjęłam leczenie i jedyne co "nowego" lekarz mi proponuje do Erdomed na rozrzedzenie wydzieliny (na receptę dostępne), bo nie mogę zażywać np. ACC (dostępne bez recepty). Plus oczywiście dostaję receptę na antybiotyk (idę na wizytę, kiedy wiadomo, że bez antybiotyku nie ma szans - ropny katar + gorączka).
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 16:20   #1007
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89664484]Dlaczego najgorsze z możliwych?

Jakie leczenie byłoby lepsze Twoim zdaniem?

Zakładam, że jak idziesz z zapaleniem zatok do lekarza, to już zastosowałaś środki i kuracje dostępne bez recepty - typu inhalacje, płukania zatok, środki ziołowe (typu Sinupret na przykład), środki przeciwbólowe i przeciwzapalne z pseudoefedryną lub bez (np. Ibuprom zatoki, Gripex, Sudafed itp) oraz środki obkurczające błonę śluzową nosa (typu Xylometazolin).



Przynajmniej ja bym szła dopiero na tym etapie.



Wtedy jeśli to nie pomaga, a jeszcze nie ma wskazań do zastosowania antybiotyku, to standardowo stosuje się sterydy donosowe (takie są standardy leczenia tej choroby, a nie pójście na łatwiznę przez lekarza).

Na tym etapie można też spytać pacjenta o alergie i jeśli wiadomo, że jest alergikiem a nie bierze na stałe leków p. alergicznych, to można dodać takie leki (jeśli zapalenie nie wynika z infekcji).



Jeśli są wskazania do podania antybiotyku, to w ostateczności podaje się antybiotyk.





Osobiście zażywam / mam możliwość zażywania wszystkich powyżej leków, z wyjątkiem antybiotyku.

Tym samym jeśli mam zapalenie zatok, to leczę się sama i liczę że nie dojdzie do potrzeby włączenia antybiotyku.



Jeśli zachodzi taka potrzeba - udaję się do lekarza po antybiotyk.

Mówię wtedy w jaki sposób podjęłam leczenie i jedyne co "nowego" lekarz mi proponuje do Erdomed na rozrzedzenie wydzieliny (na receptę dostępne), bo nie mogę zażywać np. ACC (dostępne bez recepty). Plus oczywiście dostaję receptę na antybiotyk (idę na wizytę, kiedy wiadomo, że bez antybiotyku nie ma szans - ropny katar + gorączka).[/QUOTE]


Ja mam zwykle tak, ze zaczyna sie jak zwykła infekcja, a później skupia sie na zatokach. Ja zazwyczaj nie mam kataru, a xylometazolin biorę maks 5 dni bo sie zawsze boje ze sie uzależnię 🤦🏻☠♀️

Od dziecka dużo chorowałam, zawsze górne drogi oddechowe. Czasem sie śmieje ze na początku sezonu odbywa sie losowanie, na czym sie teraz będziemy skupiać. Miałam rok angin, rok zapalenia krtani (ten jest taki nawracający co kilka lat), a najczęściej mam wlasnie lata zapalenia zatok. No i w sumie nie wiem o co z tym chodzi, bo badania wychodzą mi w sumie spoko, oprócz IO i stanu przedcukrzycowego to właściwie nic mi nie jest, jeszcze mam męskie hormony za wysokie, tyle. Nie pamietam sezonu zimowego żebym nie chorowała 🤦🏻☠♀️ i to nie jak mój facet, ze 2 dni się zle czuje a później jest git, tylko najczęściej kończę na 2 tygodniach L4. Staram się jakoś podnosić odporność, w tym roku chyba zacznę mordować, a poza tym to nie mam pomysłu 🤷🏻☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 16:44   #1008
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja mam zwykle tak, ze zaczyna sie jak zwykła infekcja, a później skupia sie na zatokach. Ja zazwyczaj nie mam kataru, a xylometazolin biorę maks 5 dni bo sie zawsze boje ze sie uzależnię

Od dziecka dużo chorowałam, zawsze górne drogi oddechowe. Czasem sie śmieje ze na początku sezonu odbywa sie losowanie, na czym sie teraz będziemy skupiać. Miałam rok angin, rok zapalenia krtani (ten jest taki nawracający co kilka lat), a najczęściej mam wlasnie lata zapalenia zatok. No i w sumie nie wiem o co z tym chodzi, bo badania wychodzą mi w sumie spoko, oprócz IO i stanu przedcukrzycowego to właściwie nic mi nie jest, jeszcze mam męskie hormony za wysokie, tyle. Nie pamietam sezonu zimowego żebym nie chorowała i to nie jak mój facet, ze 2 dni się zle czuje a później jest git, tylko najczęściej kończę na 2 tygodniach L4. Staram się jakoś podnosić odporność, w tym roku chyba zacznę mordować, a poza tym to nie mam pomysłu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mordować hahah

Ja miałam tk zatok i wyszła mi torbiel, małą niedrożność i jeszcze krzywa przegroda. Mam tak jak Ty, że zaczynam od zwykłej infekcji a kończę zawsze na zatokach już od kilku lat. Ale na szczęście póki co nie jest źle, bo tylko przy covidzie chorowałam 2 tyg, normalnie kończę po tygodniu i choruje max dwa razy w roku.
Znam dwie osoby, którym operacja przegrody bardzo pomogła przy takich nawracających infekcjach.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 16:45   #1009
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
A ciekawe jak to rozwiązali pod kątem podatkowym
Pewnie dolicza te parę złotych do PIT i voila
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-06, 16:49   #1010
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja mam zwykle tak, ze zaczyna sie jak zwykła infekcja, a później skupia sie na zatokach. Ja zazwyczaj nie mam kataru, a xylometazolin biorę maks 5 dni bo sie zawsze boje ze sie uzależnię 🤦🏻☠♀️

Od dziecka dużo chorowałam, zawsze górne drogi oddechowe. Czasem sie śmieje ze na początku sezonu odbywa sie losowanie, na czym sie teraz będziemy skupiać. Miałam rok angin, rok zapalenia krtani (ten jest taki nawracający co kilka lat), a najczęściej mam wlasnie lata zapalenia zatok. No i w sumie nie wiem o co z tym chodzi, bo badania wychodzą mi w sumie spoko, oprócz IO i stanu przedcukrzycowego to właściwie nic mi nie jest, jeszcze mam męskie hormony za wysokie, tyle. Nie pamietam sezonu zimowego żebym nie chorowała 🤦🏻☠♀️ i to nie jak mój facet, ze 2 dni się zle czuje a później jest git, tylko najczęściej kończę na 2 tygodniach L4. Staram się jakoś podnosić odporność, w tym roku chyba zacznę mordować, a poza tym to nie mam pomysłu 🤷🏻☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czy jesteś badzo zdesperowana?

Znajomy wyleczył takie nawracajace infekcje ssaniem/żuciem oleju. Może to Ci pomoże? Poczytaj o tym. Koleżanka poczula poprawę po półtora miesiąca kuracji.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 17:05   #1011
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja mam zwykle tak, ze zaczyna sie jak zwykła infekcja, a później skupia sie na zatokach. Ja zazwyczaj nie mam kataru, a xylometazolin biorę maks 5 dni bo sie zawsze boje ze sie uzależnię ����â˜â˜â˜☠♀️

Od dziecka dużo chorowałam, zawsze górne drogi oddechowe. Czasem sie śmieje ze na początku sezonu odbywa sie losowanie, na czym sie teraz będziemy skupiać. Miałam rok angin, rok zapalenia krtani (ten jest taki nawracający co kilka lat), a najczęściej mam wlasnie lata zapalenia zatok. No i w sumie nie wiem o co z tym chodzi, bo badania wychodzą mi w sumie spoko, oprócz IO i stanu przedcukrzycowego to właściwie nic mi nie jest, jeszcze mam męskie hormony za wysokie, tyle. Nie pamietam sezonu zimowego żebym nie chorowała ����â˜â˜â˜☠♀️ i to nie jak mój facet, ze 2 dni się zle czuje a później jest git, tylko najczęściej kończę na 2 tygodniach L4. Staram się jakoś podnosić odporność, w tym roku chyba zacznę mordować, a poza tym to nie mam pomysłu ����â˜â˜â˜☠♀️


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przydałoby się coś na podniesienie odporności - przede wszystkim spojrzeć na nawyki życiowe - czyli np. nadmierny stres, zbyt mała ilość snu, aktywność fizyczna.
Jeszcze dodatkowo raz w roku mam kurację lekiem typu Luivac (co mogę jeszcze dodać).

Też jako dziecko chorowałam dużo (zapalenia oskrzeli, płuc).
Po pobycie w sanatorium (a może wychorowałam się po prostu), przestałam chorować na kilkanaście lat (nie licząc 1 przeziębienia rocznie).

Po skończeniu studiów uaktywniła mi się alergia, doszła astma i potem rozpoczęły się problemy z zatokami.
Choruję (infekcja) rzadko (odpukać), może 1 raz w roku.
Natomiast zaostrzenia zapalenia zatok mam wiele razy w ciągu roku - to wynika u mnie z alergii, budowy zatok i stanu zapalnego w nich - przewlekły stan zapalny i zmiany zapalne widoczne w TK).
Tzn. bez klasycznej infekcji mogę mieć tak silne zaostrzenie stanu zapalnego, że kończy się antybiotykiem.
Nie mam też kataru takiego z nosa prawie w ogóle, za to zapchane zatoki i wydzielina spływająca gardłem.

Leczenie we własnym zakresie takiego zapalenia zatok wynikającego z infekcji powinno być ukierunkowane na łagodzenie objawów (do tego trzeba dodać odpoczynek, żeby organizm miał szansę zwalczyć infekcję), a jak to nie daje rady, to lekarz powinien pokierować leczeniem umożliwiając zażywanie leków wymagających recepty.

Natomiast z racji tego, że od wielu lat mam taki problem, to zdążyłam nauczyć się jak mogę pomóc sobie sama + wiem co nieco o przyczynach oraz sposobie leczenia zapalenia zatok (z informacji uzyskanych od lekarzy u których się leczyłam / leczę + z internetu).

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Mordować hahah

Ja miałam tk zatok i wyszła mi torbiel, małą niedrożność i jeszcze krzywa przegroda. Mam tak jak Ty, że zaczynam od zwykłej infekcji a kończę zawsze na zatokach już od kilku lat. Ale na szczęście póki co nie jest źle, bo tylko przy covidzie chorowałam 2 tyg, normalnie kończę po tygodniu i choruje max dwa razy w roku.
Znam dwie osoby, którym operacja przegrody bardzo pomogła przy takich nawracających infekcjach.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
To jestem kolejną osobą, której operacja przegrody nosowej pozwoliła na znaczne zmniejszenie ilości infekcji .

Przed samą operacją tej przegrody miałam tragiczny rok - kilka razy miałam infekcję zapalenie zatok + zapalenie krtani (bakteryjne, z wysoką gorączką i utratą głosu), ewentualnie w zestawie bakteryjne zapalenie zatok z gorączką + zapalenie oskrzeli.

Po zoperowaniu przegrody nosowej, jak pisałam, może 1 x w roku infekcja (odpukać)

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2023-09-06 o 16:56
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 17:48   #1012
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Mam dość stresująca prace, mało również sypiam. W sanatorium na wiosnę byłam tydzień i póki co nic mnie nie złapało, ale jeszcze nie było sezonu
Ja od razu idę do lekarza, bo nie ogarniam w pracy z gorączka, a na początku zawsze ja mam.
W moim przypadku nie pomaga tez praca w 2 strefach temperaturowych, czasem jest tak, ze pochodzę trochę pomiędzy magazynami na których mamy chłodnie i jak zapomnę czapki to kolejnego dni jestem chora


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 17:55   #1013
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 284
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Nie, diagnostyka jest moim lekarzom POZ obca, ale teraz mam nową super panią doktor, to może się coś zmieni.



Jest koszmarne, nie polecam.
Współczuję... pomyśl o tym posiewie, może infekcje nie są doleczone?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:55 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Ja mam zwykle tak, ze zaczyna sie jak zwykła infekcja, a później skupia sie na zatokach. Ja zazwyczaj nie mam kataru, a xylometazolin biorę maks 5 dni bo sie zawsze boje ze sie uzależnię

Od dziecka dużo chorowałam, zawsze górne drogi oddechowe. Czasem sie śmieje ze na początku sezonu odbywa sie losowanie, na czym sie teraz będziemy skupiać. Miałam rok angin, rok zapalenia krtani (ten jest taki nawracający co kilka lat), a najczęściej mam wlasnie lata zapalenia zatok. No i w sumie nie wiem o co z tym chodzi, bo badania wychodzą mi w sumie spoko, oprócz IO i stanu przedcukrzycowego to właściwie nic mi nie jest, jeszcze mam męskie hormony za wysokie, tyle. Nie pamietam sezonu zimowego żebym nie chorowała i to nie jak mój facet, ze 2 dni się zle czuje a później jest git, tylko najczęściej kończę na 2 tygodniach L4. Staram się jakoś podnosić odporność, w tym roku chyba zacznę mordować, a poza tym to nie mam pomysłu


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Słownik Poczytaj może o Colostrum na odporność

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 18:16   #1014
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 302
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

W sumie kto wie, może i zacznę mordować 🤣


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 18:26   #1015
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mam dość stresująca prace, mało również sypiam. W sanatorium na wiosnę byłam tydzień i póki co nic mnie nie złapało, ale jeszcze nie było sezonu
Ja od razu idę do lekarza, bo nie ogarniam w pracy z gorączka, a na początku zawsze ja mam.
W moim przypadku nie pomaga tez praca w 2 strefach temperaturowych, czasem jest tak, ze pochodzę trochę pomiędzy magazynami na których mamy chłodnie i jak zapomnę czapki to kolejnego dni jestem chora


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To co opisałaś może wiele tłumaczyć .
Czapka przy skłonnościach do zapaleń zatok to bardzo ważna sprawa.
Ja gorączkę mam dopiero jak dojdzie już do zakażenia bakteryjnego (czyli jeśli po 4 dniach nie ma poprawy to w 5-6 dniu najczęściej dostaję gorączkę i ropny katar).

Poproś może o skierowanie do laryngologa, żeby spojrzał bardziej kompleksowo na możliwe przyczyny takiego stanu. Zbyt poważnie to wygląda, żeby czekać aż może samo się poprawi.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 18:42   #1016
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
W sumie kto wie, może i zacznę mordować 🤣
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No weź, daruj nam życie
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 18:51   #1017
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś jakieś doświadczenia lub wiedzę (jako właściciel mieszkania) ze zleceniem wynajmu mieszkania firmie pośredniczącej?

Rozważam skorzystanie z tej opcji przede wszystkim ze względów czasowych, bo nie mogę sobie siedzieć miesiąc w Polsce i szukać najemcy.

Tylko niestety te usługi są niezbyt uregulowane prawnie i z tego co do tej pory czytałam tak samo dzikie jak sam rynek wynajmu w PL.

Przy usłudze samego znalezienia lokatora płaci się do 2-krotności czynszu (chcę sama pokryć ten koszt, żeby nie obciążać tym lokatora).
Ale co w przypadku długoterminowej współpracy z taką firmą, z jakim orientacyjnie % czynszu dla nich trzeba się liczyć? Niestety wszędzie piszą, że to kwestia do negocjacji.
Znajoma wzięła firmę do kompleksowej obsługi, szukali jej najemców i ogarniali wszystko związane z najmem. Miała ustaloną konkretną kwotę którą co miesiąc dostawała od tej firmy, najemcy podpisywali umowę właśnie z tą firmą więc w sumie nie wiadomo za ile. Przez długi czas była zadowolona, bo kasa spływała na konto bez żadnego wysiłku z jej strony. Dopiero po czasie spotkała sąsiadkę od której dowiedziała się że wbrew ustaleniom mieszkanie było wynajmowane krótkoterminowo, najemcy zmieniali się jak w kalejdoskopie. Umowa była na określony czas, po nim okazało się że mieszkanie jest mocno zniszczone i wymagało kosztownego remontu żeby można je było znów wynająć. Także nie zdecydowała się więcej na przedłużenie umowy, nawet nie szukała już innej firmy.
Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Pisanie o tym w zeszycie, dla siebie.
Zastanowienie się co najgorszego może się wydarzyć i jak mogę sobie wtedy poradzić.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 07:03 ---------- Poprzedni post napisano o 06:42 ----------

Czy któraś z Was płucze zatoki? Czy jest to straszne ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Płukanie nie jest straszne, jeśli masz sporo wydzieliny zalegającej w zatokach to powinno pomóc. Ja mam zwężone ujścia zatok, więc woda zazwyczaj zostaje mi w zatokach i muszę ją wydmuchiwać. Tylko u mnie zazwyczaj wydzieliny nie ma jakoś bardzo dużo, więc poprawa nie jest szałowa. Za to syn mojej przyjaciółki potrafi sobie wypłukać ogromne ilości wydzieliny i nawet jak ma mega zawalone zatoki to po dwóch płukaniach stan zapalny znika.

Edytowane przez lightangel
Czas edycji: 2023-09-06 o 18:55
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 18:55   #1018
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
A ciekawe jak to rozwiązali pod kątem podatkowym

To akurat nie sa Polacy, wiec ich rozwiazania niewiele Ci pomoga. Ale w Polsce mozesz zwrocic sie do notariusza i tam zadac tego typu pytania. Jakie urzedy trzeba poinformowac, jakie formularze, takze powinni pomoc napisac umowe, ew. wytlumaczyc dlaczego dana umowa nie jest mozliwa. Jesli bedzie taki przypadek.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 19:23   #1019
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Czy w Lidlu znajdę brokuły bio świeże lub mrożone?

Ostatnio robiłam objazdowke po pobliskich biedronkach i lidlach w poszukiwaniu mrożonego brokuła i okazal się tam trudny do zdobycia. Na kilka sklepów które odwiedziłam paczki samego mrożonego brokula nie było. Same mieszanki warzywne. Kiedyś kupowałam bez problemów, a ostatnio nie mogę dorwać, nie wiem czy to kiepsko zaopatrzone sklepy w okolicy, czy jakiś brokulowy kryzys, ale byłam mocno rozczarowana tym brakiem, bo wydawało mi się oczywiste ze tam go znajdę. A odwiedziłam kilka różnych sklepów.
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-06, 19:59   #1020
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Zazwyczaj zaczyna się sterydem a kończy antybiotykiem. Co ciekawe te antybiotyki dostaje na jakieś 5-7 dni, jak poszłam do laryngologa to ten mi powiedział, że powinnam dostać antybiotyk na 2 tygodnie przynajmniej

Miałam skierowanie, ale nie zrobiłam tego TK, muszę to nadrobić, chociaż póki co (odpukać w laminowany blat) jeszcze mnie nie dopadło po poprzednim sezonie chorobowym.

Brałam też już na to sterydy doustnie, ale nie pomagały za bardzo.
Rób, rób. To nic nie boli
Choć u mnie TK nie rozwiązało problemów, mam po prostu małe, wąskie, "nierozwinięte" prawidłowe zatoki🥴plus polip i krzywa przegroda.
A plukanie to kończy się dodatkowo tym, że płyn wyplywa mi też okiem a raz nawet uchem pociekło. Wolę gorące oklady z, soli bocheńskiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Mam dość stresująca prace, mało również sypiam. W sanatorium na wiosnę byłam tydzień i póki co nic mnie nie złapało, ale jeszcze nie było sezonu
Ja od razu idę do lekarza, bo nie ogarniam w pracy z gorączka, a na początku zawsze ja mam.
W moim przypadku nie pomaga tez praca w 2 strefach temperaturowych, czasem jest tak, ze pochodzę trochę pomiędzy magazynami na których mamy chłodnie i jak zapomnę czapki to kolejnego dni jestem chora


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te zimne magazyny czy chlodnie są straszne.
Wczoraj Aldi mnie tak załatwił. Temp w srodku tak niska, jakby na dworze było powyzej 30 C męczę się od wczoraj z bólem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-06-07 20:35:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:29.