Przeprowadzić się czy zostać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-05-09, 10:45   #1
K0097
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 3

Przeprowadzić się czy zostać?


Nie wiem co robic. W zeszłym roku przeprowadzilam sie do wiekszego miasta. Ciezko bylo sie odnalezc, znalazlam prace, ale nie bylo tam dobrze, oferowali najnizsza krajowa, a pracy na dwa etaty. Pracowalam tam 5 miesiecy i dalam wypowiedzenie, bo znalazlam nowa prace i nie chcialam byc dalej zle traktowana. W obecnej pracy jest w porzadku, wyplata jest ok, obowiazki tez, wszystko wg zasad kodeksu pracy, a to dla mnie duzo znaczy po przebojach w poprzednich pracach, chociaż satysfakcji aż takiej nie mam z tej pracy - nie jest angażująca i powiedziałabym trochę nudna. Jednak czuje, ze to miasto to nie moje miejsce, mam duzo watpliwosci, leku i poczucia niepokoju. Nie znam tu nikogo, brakuje mi rodziny i moich okolic, mieszkam z siostra, jednak ona na pewno chce wracac do naszego rodzinnego miasta. Mialam chlopaka, z ktorym mialam zamieszkac, ale niestety nie wyszlo. Konczy nam sie z siostra wynajem mieszkania i jestem w kropce: czy wynajac sama mieszkanie/pokoj i zostac tutaj ze wzgledu na prace, lecz wiaze sie to z tym, ze bede tutaj sama i to nie moje miejsce, ale pracuje w nowej pracy dopiero 4 miesiąc, wiec po zrezygnowaniu mialabym w cv dwie prace po 5 miesiecy - jak to będzie wygladalo w oczach nowego pracodawcy? Pomimo, ze te zmiany to nie kaprys, tylko w pierwszej pracy nie dalo sie tam pracowac, a teraz nie mam z kim tutaj zostac i tak bardzo ciagnie mnie do mojego malego miasta. Myslalam, zeby zostac tutaj jeszcze jakies pol roku lub rok, ale docelowo i tak chce wracac do siebie. Chciałabym zostać tylko ze względu na pracę, żeby mieć tutaj przepracowany chociaż rok, ale emocjonalnie nie wiem jak to się na mnie odbije. Zaden dzień nie jest dobry w tym miejscu, ale nie chce wyjść na osobę niezdecydowana, która pracuje po 5, 6 miesiecy. Co byscie zrobiły na moim miejscu?
K0097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-09, 11:37   #2
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 102
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Ja bym się nie zastanawiała tylko wracała. 2 prace w ciągu roku to nie tragedia, tym bardziej, że możesz to wyjaśnić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-09, 12:34   #3
Aelora
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2021-09
Wiadomości: 1 355
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Lepiej wrócić, skoro nie czujesz się dobrze w tym mieście i nie masz tam znajomych. Zmianę pracy możesz wytłumaczyć, po przeprowadzce będziesz mieć nowe dane zamieszkania w CV więc tym bardziej to wiarygodne. 4-5 miesięcy w jednej firmie to wcale nie tak bardzo mało, zwłaszcza jeśli jesteś młoda i tak naprawdę dopiero rozwijasz ścieżkę zawodową.
Aelora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-09, 18:10   #4
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 472
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Ja bym wróciła do swojego miasta. CV się nie przejmuj, komfort psychiczny jest najważniejszy.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-10, 19:41   #5
Nadiaa33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 135
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Zmiany pracy łatwo wytłumaczyć, jeśli się przeprowadzasz, to nie powinno wyglądać źle. Ale czy w mniejszym miasteczku znajdziesz w ogóle pracę? Zastanów się też, czemu po tylu miesiącach nie udało ci się nawiązać żadnych znajomości w większym mieście, żadnych koleżanek, przyjaciół? To wygląda na większy problem niż CV.
Nadiaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-11, 17:37   #6
K0097
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 3
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Dziękuję za odpowiedzi. Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego właśnie ta decyzja jest dla mnie taka trudna. Nie wiem ile będę szukać pracy w moim mieście plus to że obecna praca jest w porządku, mam odpowiednią ilość obowiązków, współpracownicy są ok - a kto wie co i kto czeka mnie w nowej pracy. Tym bardziej, że poprzednie prace były pod tym względem ciężkie. Dodatkowo boję się utraty stabilności finansowej - teraz zaczynam tworzyć sobie małe oszczędności, a przeprowadzajac się i zmieniając prace znowu nie będę zarabiać i korzystać z oszczędności. No ale może wcale tak nie będzie, doświadczenia w mojej dziedzinie mam ok. 4 lat. Samo danie wypowiedzenia, siedzenie w tej atmosferze przez miesiąc, powrót do domu, gdzie nie ma zbytnio miejsca na moje rzeczy i meble jakoś mnie przeraża. Z drugiej strony zostanie tutaj, przeżycie tutaj paru miesięcy gdzieś na jakimś pokoju z obcymi ludźmi, złe samopoczucie w tym miejscu, bycie samemu jakoś też mnie przeraża. Kompletnie nie wiem co zrobić.
Co do znajomości niestety, ale jestem samotniczka i kompletnie nie potrafię poznawać nowych ludzi. Nawet jak gdzieś wychodzę to dla mnie to nie jest takie proste, żeby do kogoś podejsc i zagadać. Próbowałam grupy gdzie można kogoś poznać, bumble, itp. Nawet pomimo moich chęci ludzie nie chcą się poznawać, przestają odpisywać, tylko ja wychodzę z inicjatywa, dlatego straciłam nadzieję, że poznam jakichś nowych ludzi w dorosłym życiu. A ja też nie potrafię udawać, jeśli ktoś przekracza moje granice, ja definitywnie urywam kontakty, no I wlasciwie wszystkie moje znajomości się zakończyły. Dlatego też tak bardzo ciagnie mnie do rodziny, tylko ich mam tak naprawdę i mogę spędzać czas z moim rodzeństwem.
K0097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 08:27   #7
nieLubiePoniedzialkoow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 4
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Ja zawsze przy takich dylematach stosuje macierz porownan parami. Serio to dziala i bardzo pomaga takie analityczne podejscie do tematu. U mnie sprawdzilo sie juz nie raz w podjeciu trudnych decyzji. Poczytaj o tym. Polecam
nieLubiePoniedzialkoow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 15:28   #8
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 797
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Wygląda, że nawet lubisz swoją pracę, a to naprawdę dużo. Może dobrą opcją jest częstsze odwiedzanie rodziny ? Być może czujesz, że siostra jest w lepszej pozycji i może wrócić do rodziców, to i ty tak chcesz. Ale jaki jest tego powód? Jeżeli nagle straciłabyś pracę, to zrozumiałe jeszcze (w szczególności jeżeli nie masz poduszki finansowej), a w innym wypadku to regres. Takie jest dorosłe życie. Może jest możliwość poszukania pracy w mieście, które Ci odpowiada ? Bo kolejne wypowiedzenie umowy i powrót do rodziny jest wg mnie zupełnie niezrozumiały. Robiłabym wszystko, żeby się usamodzielnić, z czasem na pewno kogoś poznasz, z takim podejściem jak ty masz, na pewno nie.
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 15:57   #9
K0097
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-05
Wiadomości: 3
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Odwiedzam rodzinę praktycznie co 2, 3 weekend i mega mnie to męczy. Tam czuje się dobrze, od razu wraca humor jak wiem, że w weekend jadę do siebie. Jak wracam to następnego dnia dochodzę do siebie i jestem zła, że musialam tu wrócić. Nie chodzi mi o całkowity powrót do domu i niepracowanie. Jeśli bym wróciła do domu to tylko na miesiąc, dwa dopóki nie znalazłabym pracy i wtedy chciałabym się znaleźć dla siebie jakieś mieszkanko. Chodzi o to, że właśnie ten miesiąc, dwa może potrwać znalezienie pracy, ale dla mnie to priorytet, że jakbym wróciła to szukałabym od razu pracy. Tutaj mam pracę, ale chodzi po prostu o to, że byłabym sama, brakuje mi rodziny I nie czuje się w tym mieście do tego stopnia, że nie mam ochoty wychodzić z domu. Ale kusi też stabilosc w obecnej pracy, możliwość odłożenia trochę kasy.
K0097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 16:17   #10
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 797
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Jakbyś wróciła szukałabyś pracy? Yyy? Z jednej strony rozumiem Twoje rozterki (z takimi powrotami raczej mierzą się studenci), ale to co opisujesz, to tylko odłożenie problemu na półkę na 1-2 miesiące. Może szukaj pracy w mieście, które Ci bardziej odpowiada już teraz? Czas się zmierzyć z dorosłością, choć bywa trudno.
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-12, 21:32   #11
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 102
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Szukaj pracy już teraz. Może się okazać, że wrócisz do swojego miasta od razu do nowej pracy i będziesz mogła od razu wynająć mieszkanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-13, 06:31   #12
Ekspertt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 3
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Źle to wygląda w CV jak co chwile zmieniasz prace. 2 lata w pracy to takie rozsądne minimum. A znajomi nie są potrzebni, nie jesteśmy w podstawówce.
Ekspertt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-13, 08:03   #13
Wicked_Girl
Rozeznanie
 
Avatar Wicked_Girl
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Pokój z widokiem
Wiadomości: 797
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Nie zgadzam się z powyższą odpowiedzią - autorka jest zapewne bardzo młodą osobą (później 25 lat) i te uwagi o pracy co najmniej 2-letniej (wg jakich kryteriów 2 lata ) nijak się tu mają. Lepsze pół roku w sensownej pracy niż 2 lata w beznadziejnej.
Wicked_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-13, 18:18   #14
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 472
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Cytat:
Napisane przez Wicked_Girl Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się z powyższą odpowiedzią - autorka jest zapewne bardzo młodą osobą (później 25 lat) i te uwagi o pracy co najmniej 2-letniej (wg jakich kryteriów 2 lata ) nijak się tu mają. Lepsze pół roku w sensownej pracy niż 2 lata w beznadziejnej.
W punkt. Pomijając już fakt, że nie znam realnie żadnej osoby, która miałaby te mityczne problemy ze znalezieniem nowej pracy, bo za szybko odeszła z poprzedniej. Za to znam sporo ludzi, którzy zmienili pracę na lepszą i sobie chwalą.
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-14, 11:47   #15
Cordianka
Raczkowanie
 
Avatar Cordianka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 267
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Cytat:
Napisane przez Ekspertt Pokaż wiadomość
Źle to wygląda w CV jak co chwile zmieniasz prace. 2 lata w pracy to takie rozsądne minimum. A znajomi nie są potrzebni, nie jesteśmy w podstawówce.
Dwie zmiany pracy to nie jest "co chwilę", zwłaszcza w młodym wieku.
Cordianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-14, 14:18   #16
anatomiaswiadomosci
Przyczajenie
 
Avatar anatomiaswiadomosci
 
Zarejestrowany: 2024-05
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 5
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Różne prace i różni pracodawcy są od tego, żeby testować co i pasuje, a w czym nie czujesz się dobrze. Jeśli z jakichś powodów czujesz się źle, to jest to dla Ciebie sygnał, żeby być uważną na siebie, na swoje emocje i potrzeby. Sama napisałaś czego Ci brakuje i za czym tęsknisz. Posłuchaj siebie, tylko i aż tyle. Powodzenia
__________________
Marta. Psycholożka, terapeutka i trenerka Technik Wolności Emocjonalnej
Pasjonatka szerzenia świadomości i rozwoju. Nałogowa rozkminiaczka
anatomiaswiadomosci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-05-14, 22:29   #17
Traczz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 5
Dot.: Przeprowadzić się czy zostać?

Cytat:
Napisane przez K0097 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedzi. Zdaje sobie z tego sprawę, dlatego właśnie ta decyzja jest dla mnie taka trudna. Nie wiem ile będę szukać pracy w moim mieście plus to że obecna praca jest w porządku, mam odpowiednią ilość obowiązków, współpracownicy są ok - a kto wie co i kto czeka mnie w nowej pracy. Tym bardziej, że poprzednie prace były pod tym względem ciężkie. Dodatkowo boję się utraty stabilności finansowej - teraz zaczynam tworzyć sobie małe oszczędności, a przeprowadzajac się i zmieniając prace znowu nie będę zarabiać i korzystać z oszczędności. No ale może wcale tak nie będzie, doświadczenia w mojej dziedzinie mam ok. 4 lat. Samo danie wypowiedzenia, siedzenie w tej atmosferze przez miesiąc, powrót do domu, gdzie nie ma zbytnio miejsca na moje rzeczy i meble jakoś mnie przeraża. Z drugiej strony zostanie tutaj, przeżycie tutaj paru miesięcy gdzieś na jakimś pokoju z obcymi ludźmi, złe samopoczucie w tym miejscu, bycie samemu jakoś też mnie przeraża. Kompletnie nie wiem co zrobić.
Co do znajomości niestety, ale jestem samotniczka i kompletnie nie potrafię poznawać nowych ludzi. Nawet jak gdzieś wychodzę to dla mnie to nie jest takie proste, żeby do kogoś podejsc i zagadać. Próbowałam grupy gdzie można kogoś poznać, bumble, itp. Nawet pomimo moich chęci ludzie nie chcą się poznawać, przestają odpisywać, tylko ja wychodzę z inicjatywa, dlatego straciłam nadzieję, że poznam jakichś nowych ludzi w dorosłym życiu. A ja też nie potrafię udawać, jeśli ktoś przekracza moje granice, ja definitywnie urywam kontakty, no I wlasciwie wszystkie moje znajomości się zakończyły. Dlatego też tak bardzo ciagnie mnie do rodziny, tylko ich mam tak naprawdę i mogę spędzać czas z moim rodzeństwem.
Brak znajomych to jest żaden problem. Większy problem to ciągle zmiany pracy, nie mówiąc już o tym że w małym mieście będzie trudniej ze znalezieniem sensownej pracy no chyba że chcesz być skazana na januszexy. Raz można się pomylić i zmienić szybko prace tyle że u ciebie to nie jest pierwszy raz i pracodawcy po prostu będą mieć cie za niepoważna osobę której nie ma sensu zatrudniać bo zaraz odejdzie. A nawet jak cię zatrudnia to będą mieć z tyłu głowy że jest duża szansa ze zaraz odejdziesz i nic sensownego aie tam nke nauczysz bo nikt nie będzie w ciebie inwestować. A mieszkanie ze wspolloaktorami? Cóż jakiś czas trzeba się przemęczyć nikt nie mówi że zawsze ma być fajnie i przyjemnie. Na początku studiow miałem prace przemęczyłem się jakiś czas ze wspollokatorami a pod koniec studiow miałem własne mieszkanie.
Traczz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-05-14 23:29:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:14.