Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym. - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-18, 18:22   #181
*angel1710**
Zadomowienie
 
Avatar *angel1710**
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 890
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez rare bird Pokaż wiadomość
wpuścili 9latkę do obozu koncentracyjnego? bez żartów
jak widać, nie zrobiło to na niej większego wrażenia.

nie no, naprawdę, nie uwierzę, że nie wiedziała gdzie się znajduję i że nauczyciel nic jej nie powiedział. spłynęło to po niej i tyle.

zresztą, teraz pewnie znajdą się obrończynie biednej malutkiej 9latki, która nie pojęła ogromu zła
no, ale ważne, że wie już jak się balejaż robi
*angel1710** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:33   #182
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez warszawianka Pokaż wiadomość
kto organizuje wycieczke w takie miejsca dla 9 letnich dzieci ?????

ta osoba powinna poniesc konsekwencje wyglupow.

sama mam corke 8 letnia i niewyobrazam sobie zeby nawet za rok cala klasa mogli pojsc w takie miejsce ,nie maja pojecia o tym miejscu ,bez znajomosci historii .
nawet nie chce aby moje 9 letnie dziecko wiedzialo o takich rzeczach bo to jeszcze DZIECKO a takie historie moga je tylko wystraszyc .

sama jako 15 b. przezylam pobyt w oswiecimiu i nadal mimo wieku przezywam pobyty w np. fortyfikacjach.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:36   #183
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez *angel1710** Pokaż wiadomość
zresztą, teraz pewnie znajdą się obrończynie biednej malutkiej 9latki, która nie pojęła ogromu zła
Mogę być pierwsza.
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:38   #184
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
wiek jej nie usprawiedliwia. Jesli 9 latek zabije kogos to co tez mamy powiedziec ze to taki maly chlopiec nie wiedzial co robi?? Na pewno skoro byla to wycieczka szkolna nauczyciele powiedzieli co to za miejsce.
masz w otoczeniu 9 letnie dzieci ?

myslisz ze zabijajacy 9 latek ma pojecie co zrobil ,zreszta zabijajacy 9 latek popelniajac zbrodnie musi zyc w fatalnych warunkach psychicznych i zapewniam cie ze o ile moze wiedziec co czyni -nie ma bladego pojecia o konsekwencjach takiego czynu.

widac niedoostaecznie wiele zstalo powiedziane przed wyciecka,zreszta bede obstawiac przy swoim -jaki kretyn zorganizowal dla 3 klasistow wycieczke do takiego miejsca ????

przeciez te dzieci nie maja nawet historii w szkole !!!!

blad popelniony przez szkole .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:45   #185
TOMORROW
Zakorzenienie
 
Avatar TOMORROW
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 3 851
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Mogę być pierwsza.
ja też w tym momencie zmieniam zdanie na ten temat

9-letnie dzieci powinno zabierać się do zoo, nie rozumiem, jaki cel miała a wycieczka?
TOMORROW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:49   #186
dzustam
Zakorzenienie
 
Avatar dzustam
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Przylądek Zieleni
Wiadomości: 6 764
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Mała głupiutka dziewczynka. I koszmarnie głupi dorośli, którzy ją tam zabrali.

Uważam, że osoby do 14-15 roku życia, a nawet 18, nie powinny być wpuszczane na teren obozów koncentracyjnych.

I tyle, wprowadzić cenzus wieku, to tego typu zachowan będzie mniej (nie liczę ludzi, którzy zachowują się jak skończone buraki niezależnie od liczby posiadanych lat).
__________________

dzustam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 19:36   #187
201703061232
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 605
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
masz w otoczeniu 9 letnie dzieci ?

myslisz ze zabijajacy 9 latek ma pojecie co zrobil ,zreszta zabijajacy 9 latek popelniajac zbrodnie musi zyc w fatalnych warunkach psychicznych i zapewniam cie ze o ile moze wiedziec co czyni -nie ma bladego pojecia o konsekwencjach takiego czynu.

.
mam i te dzieci potrafia odróżnic dobro od zła, wiedzą, ze jesli zle postapią spotka je kara.Po prostu od malego zostali wychowywani i uswiadamiani
201703061232 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 19:38   #188
Bajerka3
Raczkowanie
 
Avatar Bajerka3
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 437
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Założe się że są jeszcze setki dziewięcio, dziesięcio ale też piętnastolatków kórzy mają podobne zdjęcia. Ja ostatnio gdzieś na fotce widziałam zdjęcie dziewczyny ubranej prawie jak prostytutka pokazującej palcem na kościół który był w tle. I wyglądała na 25 lat.
Bajerka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 20:29   #189
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez dzustam Pokaż wiadomość
Mała głupiutka dziewczynka. I koszmarnie głupi dorośli, którzy ją tam zabrali.

Uważam, że osoby do 14-15 roku życia, a nawet 18, nie powinny być wpuszczane na teren obozów koncentracyjnych.

I tyle, wprowadzić cenzus wieku, to tego typu zachowan będzie mniej (nie liczę ludzi, którzy zachowują się jak skończone buraki niezależnie od liczby posiadanych lat).
Zgadzam się.
Byłam pewna, że to nastolatka. Że ma 13-15 lat. Zresztą, jest jeszcze jedna rzecz jaka mnie uderzyła w tym zdjęciu - to jak ona jest ubrana. Jak na plażę. Ale nie będę oczekiwać od 9-cio latki, stosownego stroju i takiegoż zachowania. To jest dziecko. Na wczesnym etapie wychowywania i poznawania historii. I to wychowawca powinien przemyśleć plan wycieczki, i czy aby na pewno coś z niej te dzieci wyniosą.
Więc ograniczenia wiekowe i nakaz przychodzenia w odpowiednim stroju, powinny stać się priorytetem dyrekcji Muzeum w Majdanku. Jeśli nadal ma to zostać muzeum upamiętnającym zagładę setek tysięcy ludzi, a nie stać się letnim spacerniakiem z ciekawymi obiektami do strzelania "ślicznych foci"...
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 20:42   #190
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

9 lat szok
toż ona jest w wieku mojego braciszka, który dla mnie jest małym dzieckiem, może ja nie doszłam do tego, że on już taki duży?
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 20:56   #191
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Powiem szczerze, że jestem w szoku. 9 latka? W życiu bym nie powiedziała... Po pierwsze w ogóle się nie spodziewałam, że wpuszczają tam osoby poniżej 14 czy 15 roku życia. Po drugie- dla mnie dziewczyna na tym zdjęciu w ogóle nie wyglądała na 9 lat. Ona chyba miała pasemka czy coś...

Dlatego pozostaje kwestia: kto ją tam wpuścił? kto zorganizował wycieczkę w której wzięła udział 9latka (albo 9letnie dzieci...)? dlatego teraz zajęła bym się dokształceniem dziewczynki we właściwym dla jej wieku poziomie, poinformowaniem jej co zrobiła źle, a ukarałabym dorosłych odpowiedzialnych za ten czyn.
I trzeba uregulować przepisy dotyczące wpuszczania młodzieży do takich miejsc. Powinny być postawione warunki- wiek co najmniej 16 lat i stosowny strój.

Amen.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 21:06   #192
euphoriall
Zakorzenienie
 
Avatar euphoriall
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 477
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że jestem w szoku. 9 latka? W życiu bym nie powiedziała... Po pierwsze w ogóle się nie spodziewałam, że wpuszczają tam osoby poniżej 14 czy 15 roku życia. Po drugie- dla mnie dziewczyna na tym zdjęciu w ogóle nie wyglądała na 9 lat. Ona chyba miała pasemka czy coś...

Dlatego pozostaje kwestia: kto ją tam wpuścił? kto zorganizował wycieczkę w której wzięła udział 9latka (albo 9letnie dzieci...)? dlatego teraz zajęła bym się dokształceniem dziewczynki we właściwym dla jej wieku poziomie, poinformowaniem jej co zrobiła źle, a ukarałabym dorosłych odpowiedzialnych za ten czyn.
I trzeba uregulować przepisy dotyczące wpuszczania młodzieży do takich miejsc. Powinny być postawione warunki- wiek co najmniej 16 lat i stosowny strój.

Amen.
Dokładnie. W życiu bym nie powiedziała, że ona ma 9lat.
I jeżeli to była wycieczka ze szkoły to dyrekcje do prokuratury a jak rodzinna to na rodziców grzywne nałożyć taką zeby sie nie pozbierali. I nic wiecej nie napisze choć tak mnie palce świerzbią jeszcze mi ban poleci.
__________________
I'm an urban animal
One step from a cannibal
euphoriall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 21:06   #193
pink69
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 7 490
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

9-latka uprawia samowolkę na naszej klasie i w obozie koncentracyjnym.
A mamusia i tatuś gdzie ?
__________________


pink69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 21:23   #194
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez zbecka Pokaż wiadomość
mam i te dzieci potrafia odróżnic dobro od zła, wiedzą, ze jesli zle postapią spotka je kara.Po prostu od malego zostali wychowywani i uswiadamiani
potrafia odroznic na swoim poziomie ,na podstawie swojej wiedzy ,doswiadczen i obserwacji.
zapewne te dzieci nigdy nikogo nie zabija i ni epodniosa na nikogo reki.

ale sa domy patologiczne ,sa domy w ktorych nie ma rozmowy,wychowania tylko hodowanie i produkcja.
jak widac sa tez szkoly ktore powinny ponosic konsekwencje swojej glupoty kontrola i kiepskimi opiniami .

dziewczyna miala prawo nie miec swiadomosci i wiedzy przede wszytskim tego co sie dzialo w tych piecach ,mogla nie miec na tyle wyksztalconej empatii.

wdg. mnie winna jest szkola i rodzice ktorzy wyrazaja zgode na wycieczki swoich dzieci.

zgadzam sie ze obecnie juz 9 latki biegaja samopas po portalach spolecznosciowych bo skoro ich rodzice nie wiedza nic o niebezpieczenstwach zawartych w sieci to skad dzieci-nastolatki maja miec ta wiedze.


pisze z perspektywy mamy dziewczynki 8 letniej i nigdy nie wyrazilabym zgody na wycieczke w takie miejsce,zreszta mamy na tyle madra wychowawczynie ze wiem ze nigdy nie narazi dzieci na takie "atrakcje".

z tego co obserwuje te dzieci sa czesto bardzo rozwiniete fizycznie ,obyte,odwazne ,pyskate ale niestety ten rozwoj nie idzie w parze z rozwojem emocjonalnym i spolecznym,czesto w glebi to zwykle dzieciaki .
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 22:41   #195
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Reno, a co ma w tym konkretnym przypadku kulturowosc katolickiego kraju do rzeczy?
Cytat:
Tradycyjnie chrześcijaństwo nie pochwalało kremacji zwłok z kilku powodów: 1) ciało było uważane za uświęcone przez przyjęcie sakramentów[6], 2) ciało stanowiło jedność z zamieszkującą je za życia duszą, 3) kremacja była praktyką rozpowszechnioną w religiach pogańskich, a więc odrzucaną, 4) Jezus został pochowany, a nie skremowany.

Tym niemniej, kremacja była niekiedy praktykowana w krajach chrześcijańskich już we wczesnym średniowieczu i to na masową skalę w sytuacjach "wyższej konieczności", np. nagromadzenia dużej ilości zwłok z powodu wojny, zarazy lub klęski głodu. Zwłoki palono, aby uniknąć rozprzestrzeniania się "złego powietrza" (tak określano zagrożenie chorobami).
zrodlo: http://pl.wikipedia.org/wiki/Kremacja
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 23:36   #196
Morte
Raczkowanie
 
Avatar Morte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 194
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Z regulaminu zwiedzania Państwowego Muzeum na Majdanku:

"Teren i obiekty byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku mogą zwiedzać osoby, które ukończyły 14 lat"

To ja się teraz grzecznie pytam- kto tam wpuscił 9-latkę, która na dodatek biega sobie samopas i beztrosko pozuje do zdjęć w piecach krematoryjnych
Morte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 00:55   #197
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

dokladnie
zgadzam sie z Morte
:/szkoda slow
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 07:13   #198
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość
Z regulaminu zwiedzania Państwowego Muzeum na Majdanku:

"Teren i obiekty byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku mogą zwiedzać osoby, które ukończyły 14 lat"
Nie wiem od kiedy ten zapisa funkcjonuje, ale chyba jest on notorycznie łamany, zarówno przez władze Muzeum, jak i samych nauczycieli - "pedagogów". Właśnie powiedziała mi koleżanka z pracy (dziewczyna po 30-tce), że ona też była na Majdanku jako 9 latka. I ile lat temu to było!

Rzeczywiście, jeśli się przyjrzeć, dziewczynka może mieć 9 lat. Wtedy karę powinni ponieść nauczyciele oraz władze Muzeum. Jedni i drudzy za to samo, za dopuszczenie do zwiedzania grupy dzieci, które, jak napisała Paula, rzeczywiście nawet nie mają w szkole historii! Swoją drogą, ciekawe czy ci ludzie pozwolili by swoim własnym dzieciom zwiedzać obóz. A rodzice? Chyba wiedzieli gdzie się dzieci wybierają z wycieczką? No, ale to zapracowanie, problemy, nie ma czasu na takie błahostki pewnie...powierza się własne dzieci obcym, jak by nie było, ludziom, nauczycielom i innym dorosłym w nadziei (?), że mają zapewnioną właściwą opiekę...A tu proszę.

Teraz, jak ustalono ile lat ma to dziecko, sama nie wiem czy sprawa nie jest aby jeszcze bardziej bulwersująca. Ja w wieku 11 czy 10 lat, doznałam szoku po lekturze Janka Muzykanta, a tu jest mowa o obozie zagłady! i nawet nie jestem pewna czy miałam wtedy w ogóle świadomość, że istniało coś takiego jak obóz koncentracyjny! A dziś...jak widać nie robi to żadnego wrażenia na dzieciakach, a dorosłych nie interesuje to, żeby robiło...
(strach pomyśleć co będzie później...)
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 07:31   #199
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez Morte Pokaż wiadomość
Z regulaminu zwiedzania Państwowego Muzeum na Majdanku:

"Teren i obiekty byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku mogą zwiedzać osoby, które ukończyły 14 lat"

To ja się teraz grzecznie pytam- kto tam wpuscił 9-latkę, która na dodatek biega sobie samopas i beztrosko pozuje do zdjęć w piecach krematoryjnych
Winna jest nie tylko 9-latka ale przede wszystkim szkoła która taką wycieczkę zoorganizowała. Ja byłam przekonana że ta dziewczyna ma conajmniej 15 lat

Nie mamy pewności czy nasze dziecko w wieku 9 lat nie wpadłoby na taki durny pomysł i strzeliło sobie takiej fotki. Zaraz zostanę zbombardowana odpowiedziami że nasze dzieci od narodzin są uczone o holokauście.

Dziewczyny zróbmmy test i pokażmy to zdjęcie dziecku w wieku 9 lat ..na pewno nie wzbudzi ono w nim takiego oburzenia jak w nas...

Po prostu wpuszczono dzieci do miejsca które dla nich nie jest do końca zrozumiałe....
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-19, 07:34   #200
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez kodeina Pokaż wiadomość
Zaraz zostanę zbombardowana odpowiedziami że nasze dzieci od narodzin są uczone o holokauście.
Nie, nie zostaniesz. Dlaczego? Nie słyszałam, żeby ktoś od najwcześniejszych lat życia dziecka informował go "o holokauście" ani tym bardziej uważał, żeby była taka potrzeba.
Także bez obaw.
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 07:43   #201
kodeina
Zakorzenienie
 
Avatar kodeina
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 10 433
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Nie, nie zostaniesz. Dlaczego? Nie słyszałam, żeby ktoś od najwcześniejszych lat życia dziecka informował go "o holokauście" ani tym bardziej uważał, żeby była taka potrzeba.
Także bez obaw.
no ale zapewne pojawią się głosy że od narodzin uczy się wrażliwości na krzywdę ludzką.
Ja nie pamiętam jaką wiedzę posiadałam w wieku 9 lat o obozach koncentracyjnych..być może zerową...
9-ciolatka potraktowała wizytę w obozie jak wycieczkę..przeszła bez emocji..a po drodze wpadła na "genialny" pomysł zrobienia sobie pomysłowej fotki. Nie zastanawiała się co się w tym miejscu stało kilkadziesiąt lat temu.... za pewne wiedzą którą posiadała przed wejściem na teren obozu kończyła się na " tu zgineło dużo ludzi w czasie wojny".
kodeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 07:50   #202
..::anvastra::..
Zadomowienie
 
Avatar ..::anvastra::..
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 999
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem co na to wszyscy ci, którzy tak ostro domagali się wymierzenia sprawiedliwości...
ja jak wczesniej powiedzialam (ze nie podchodzilabym do tego tak ostro gdyby byla 10 lat mlodsza) i podtrzymuje to

jej wiek moim zdaniem zdecydowanie zmienia postac rzeczy
1. dziewczynka nigdy nie miala histori w szkole, jesli rozdzice jej nic na ten temat nie mowili to pewnie faktycznie nie miala o tym pojecia co dopiero zeby to zrozumiec
2. nawet to ze przeszla kawalek z przewodnikiem - watpie zeby ten przewodnik potrafil dostosowac swoje opowiesci tak zeby trafily do 9letnich dzieci (skoro zawsze oprowadza co najmniej 14latkow)
3. kto wzial takie male dzieci w takie miejsce (pamietam ze w gimnazjum wychowawczyni zastanawiala sie czy nas tam zabrac i w koncu zdecydowala ze nie)
4. no i zupelnie zmieniam zdanie co do nieobwiniania rodzicow! dziewczynka wraca z Majdanku, zgrywa sobe zdjęcia w piecu, wrzuca je na net i one dosc dlugi czas tam są a rodzice nie mają o tym pojęcia nie jestem za tym zeby kontrolowac dzieci na kazdym kroku ale bez przesady
5. no i zmieniam zdanie co do kary, bo tu juz faktycznie w gre wchodzi nieswiadomosc, niedopilnowanie i no jednak głupota, a nie to co mowiam kiedy myslalysmy ze chodzi o nastolatke
..::anvastra::.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 10:31   #203
qathe
Wtajemniczenie
 
Avatar qathe
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: o już byś chciała wiedzieć :)
Wiadomości: 2 166
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Głupota i tyle...
__________________
Jestesmy mlodzi,piekni,a kiedys bogaci



qathe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 11:28   #204
bAndzik
Raczkowanie
 
Avatar bAndzik
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław / Sopot
Wiadomości: 226
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

spoznilam sie
Historia ze zdjęciem z pieca kremacyjnego w Majdanku może mieć dla dziewczyny nieprzyjemne konsekwencje. Sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Prokuratura sprawdzi, czy zdjęcia nie noszą znamion przestępstwa, chodzi o znieważenie pomnika, grozi za to kara grzywny bądź pozbawienia wolności. Dziewczyna weszła do środka pieca kremacyjnego i tak powstała pamiątkowa fotografia.
__________________
I'm in love and always will be...

Edytowane przez bAndzik
Czas edycji: 2008-09-19 o 11:33 Powód: poprawka
bAndzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 11:41   #205
Morte
Raczkowanie
 
Avatar Morte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 194
Wink Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Cytat:
Napisane przez kodeina Pokaż wiadomość
Winna jest nie tylko 9-latka ale przede wszystkim szkoła która taką wycieczkę zoorganizowała.Ja byłam przekonana że ta dziewczyna ma conajmniej 15 lat ...


...Po prostu wpuszczono dzieci do miejsca które dla nich nie jest do końca zrozumiałe....
Zgadzam się- nie mam pojęcia kto wpadł na tak "genialny" pomysł, żeby grupę dzieci zabrać do obozu zagłady.
Ale ja uważam, ze winni są głównie rodzice- w końcu chyba wyrażając zgodę na wycieczkę, wiedzieli gdzie jedzie ich dziecko ( no chyba, że takie "drobiazgi" sa poza sfera ich zainteresowań). Pomijam już to, że 9-latka prowadzi w sieci fotoblog i bez żadnej kontroli wrzuca tam zdjęcia.

A tak na marginesie to ja również patrząc na zdjęcie dawałam jej jakieś 15, no może 14 lat, ale 9 ?!
Morte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 12:14   #206
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Mam córkę dokładnie w tym samym wieku co ta dziewczynka...
Osobe która zorganizowała taka wycieczkę troche przyćmiło, rodziców zacmiło całkowicie. A tak swoją drogą, to rodzice nie sprawdzają co ich dzieci wklejaja na nk?!
Nie będę oryginalna, ale stwierdzam, że cos ten świat coraz bardziej staje na głowie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 12:57   #207
201710291909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 145
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Znam rodziców dzieci którzy nie potrafia obsługiwać komputera a co dopiero naszą klase kontrolować...tak najlepiej napisać: "Pytam..A gdzie byli rodzice?" normalnie uwielbiam to hasło
201710291909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 13:02   #208
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

To należy nauczyc sie obsługiwać komputer a nie umywać ręce. Zreszta, co jest takiego trudnego w tym, zeby wejść na nk? Jesli już sie posiada w domu taki sprzęt jak komputer, to szkoda byłoby z niego nie korzystac, nie rozumiem, jak można pozwalac dziecku na wszytsko a samemu nie miec o tym zielonego pojęcia.

Hasło jest jak najbardziej na miejscu, bo niby kto ma dzieci wychowywać, pilnować i w miarę potrzeby takze (niestety) kontrolować? Santa Claus i Coca Cola?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 13:23   #209
EwelkaaS
Wtajemniczenie
 
Avatar EwelkaaS
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 041
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

Właśnie- zabrali grupę 9-latków na wycieczkę do byłego obozu koncetracyjnego, ale zastanawia mnie po co ? No bo przecież co takie dzieci mogą mieć pojęcie wogóle co tam się działo ? Nauczyciel powie, a po nich i tak to spłynie i zrobią swoje, tak jak w tym przypdku- wejdą nawet do pieca krematoryjnego.
Byłam też z rodzicami w takim obozie, miałam chyba wtedy z 11-12 lat. I wiecie co? Zawsze interesowały mnie takie rzeczy i zdawałam sobie sprawę co tam się działo. Może i byłam tylko trochę starsza, no ale. Był też piec krematoryjny, ale nawet nie przyszło mi na myśl, żeby do niego wejść ! a co dopiero jeszcze się z tego cieszyc.
__________________


" taka ludzka natura, że możemy mieć dobry przykład,
a i tak potrafimy tylko źle wybrać. "





EwelkaaS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-19, 13:47   #210
AryaxD
Wtajemniczenie
 
Avatar AryaxD
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków, ale myślami z Meksyku ;)
Wiadomości: 2 400
Dot.: Zdjęcie nastolatki w piecu krematoryjnym.

9 lat ? Moim zdaniem nie wygląda na taką.Na codzień widzę w szkole mojej ok. 60 dziewięciolatków i wygląda bardziej 'dziecinnie'.
__________________
"Zanim umrę, chcę walczyć o życie. Dopóki mogę iść o własnych siłach, pójdę tam, gdzie zechcę. " - Paulo Coelho.
Mów mi Arya
AryaxD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.