Trądzik - cz. 2 - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-09-23, 23:20   #2731
simcha
Zakorzenienie
 
Avatar simcha
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 423
Dot.: Trądzik - cz. 2

byłam dziś u mojej dermatolog, o której już tu kiedyś pisałam i tym razem nie pozwoliłam na to żeby mnie olała. nagadałam się o moim trądziku, objawach i w ogóle o wszystkim, wymieniłam całą liste leków które mi już przepisała i nic nie dały i nareszcie nie wyszłam z tamtąd z receptą na differin i davercin

wydałam na dwie rzeczy 80zł no mam nadzieje że zadziała.
na twarz dostałam Zorac, a na plecy i na 'niespodzianki' Aknemycin.. Któraś z was brała? Pomogło?
__________________

zapuszczam włosy



Pomóż Bronkowi Lopez zostać w Polsce z mamą!
podpisz PETYCJĘ
simcha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 09:54   #2732
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Trądzik - cz. 2

emigracja nie biore tabletek, bo tak czy siak tetracyklina obniza dzialanie ich , wiec tak czy siak musiałabym czegos innego uzywac do ochrony , wiec narazie rezygnuję ...tym bardziej, że używalam ich tylko i wyłacznie do ochrony antykoncepcyjnej ...wydaje mi sie, że tak narazie bedzie lepiej, dermatolog powiedziała mi , że decyzja nalezy do mnie , ale żebym pamietala ze nie moge teraz zająść w ciąze, bo może to uszkodzić dzidziusia
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 12:10   #2733
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Trądzik - cz. 2

Sikoreczka jak tam twoja twarz? Ty pisałaś o tym wysuszeniu ze dermatolog zabroniła ci uzywac rzeczy natłuszcających.
ja własnie na noc ma duac a na dzien krem acne mat który jest matujący nie nawilża. I już mam lekko przesuszoną skórę, ona potrzebuje nawilżenia. Jak sobie z tym radzisz? I inne dziewczyny??
Własnie teraz mam taką sciągnietą skórę, a jak patrzę w lusterku z bliska i dotykam czoła to skóra wygląda na wysuszoną, taką...lekko pomarszczoną
shena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 14:29   #2734
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Trądzik - cz. 2

moja bardzo dobrze, narazie nic się nie pojawiło i w sumie wszystko idzie ku dobremu, na początku pojawiały sie takie olbrzymie białe krostki ale od kilku dni nie pojawiaja się , a co do nawilżania, to jak było bardzo zle to posmarowałam humektanem 2 razy w sumie tylko , ale własnie babka powiedziała, że tylko w ostateczności mam smarować , bo czesto pogarsza to stan, i przepisała mi acnederm który faktycznie mniej wysusza i teraz nie mam już wogole wysuszonej skóry
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 19:45   #2735
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Trądzik - cz. 2

Sikoreczka przeciez tabletki anty mogly ci pomoc, a pogorszenie cery moglo byc przez nie spowodowane
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 19:51   #2736
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Trądzik - cz. 2

nie nie u mnie nie było pogorszenia odnosnie tabletek, tylko poprostu było żle, od czasu zarzywania tabletek w sumie sie nic nie zmieniło, po skonczeniu antybiotyku chce wrócić do tabletek, ale najpierw spróbowac tego ...
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-24, 21:35   #2737
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Trądzik - cz. 2

A mialas robione badania hormonalne? Ja roche sie nie pokoje bo mialam dobre wyniki tylko lekko podwyzszony testosteron ale nie sadze zeby to bylo przyczyna.a ja chcialabym znac pzyczyne bo to jest najwazniejsze, tylko gzie sie udac zeby ktos pomogl mi ja znalezc?

Powiedzcie czy my z tradzikiem mozemy cos w zyciu osiagnac?
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-24, 21:47   #2738
sikoreczka111
Zakorzenienie
 
Avatar sikoreczka111
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 3 915
GG do sikoreczka111
Dot.: Trądzik - cz. 2

nie nie mialam robionych badan hormonalnych , bo bralam je z mysla o wyłącznej antykoncepcji

czy możemy do czegos dojsc? oczywiście , że mozna, tylko podstawową sprawa jest akceptacja samego siebie , bo jeśli my siebie akceptujemy to inni też łatwiej nas zaakceptują bo ja tam zamierzam coś osiągnać
__________________
Jeśli chce się być szczęśliwym, nie wolno gmerać w pamięci...





iskierka zgasła...
sikoreczka111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 07:59   #2739
basior
Rozeznanie
 
Avatar basior
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 916
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez emigracja Pokaż wiadomość
Basior cos mi sie musialo pomylic bo wydawalo mi sie ze kiedys dodalas zdjecie i bylo widac ze masz taki pasek tylko na dole policzkow. A izotek to czasem nie trucizna?:P Ja tam wole umrzec na watrobe niz tak zyc, i tak sie nie ciesze przeciez ta zdrowa watroba. Gdyby spoleczenstwo bylo inne raczej mialabym inne podejscie.

Ciekawa filologia, gdie to taka wymyslili? A hiszpanski znasz? Mi sie strasznie marzy wyjazd do hiszpaniii chocby do roboty. Droga to impreza taki wyjazd?
tak, to było moje zdjęcie, ale od tego czasu trochę się zmieniło zresztą, od początku moja twarz przechodziła różne naloty, że się skończyło na policzkach to musi od razu oznaczać, że hormonalny? zaczęło się od kaszki na czole. hmm..
izotek to nie trucizna tylko lekarstwo , i tego się trzymajmy
to są studia jakby międzywydziałowe- anglistyka i romanistyka na raz, do tego trzeci język od podstaw [ja- portugalski, na hiszpański nie było miejsc;/]. uw.
hioszpański znam w stopniu komunikatywnym powiedzmy, ale musiałabym troche poćwiczyć, bo miaam rok przerwy i na wyjeździe bywały chwile zająknienia.
co do wyjazdu to da się uzbierać ale jak do roboty to automatycznie więcej kasy. jedzenie nie jest drogie, ale mieszkanie, komunikacja miejska.. uh.
basior jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 11:37   #2740
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Trądzik - cz. 2

A ja dzisiaj polknelam pierwsza dawke (20 mg) Aknenorminu (=roaccutane, izotek, etc). Boje sie niesamowicie wypadania wlosow po tym, ale coz chyba wole miec krotkie wlosy a ladna cere niz wlosy do pasa a kupe na twarzy...

Bo niestety wszystko teraz na jesieni zaczelo wracac. Pojawiaja sie krostki, ktore rok temu byly poczatkiem mojego twarzowego koszmaru... widac hormony pomagaja tyllko tymczasowo. Nie boje sie o swoja watrobe. Mliony osob juz braly retinoidy doustne i jeszcze nikt od tego nie umarl... wole miec ladna twarz niz zdrowa watrobe Z reszta watrobe badam regularnie i poki co nic ine wskazuje na to zeby cos z nia bylo nie tak. Odwazna decyzja, nawet bardzo jak na stopien nasilenia mojego tradziku (obecnie jest to silny zaskornikowo-grudkowy, bez krost). Ale czytalam sporo i wiem ze taki jak moj tez sie tym leczy...czytalam tez, ze jest najgorszy do wyleczenia ehh...
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 13:36   #2741
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Trądzik - cz. 2

a wiecie co ja mysle ze szlak by to trafil mm dosc myslenia o tym co zrobic zeby nie miec tego daru od losu
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 15:34   #2742
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: Trądzik - cz. 2

Dziewczyny, ja tez chyba zdecyduję się na Izotek. Czy Akneromin jest tańszy? Ilekosztuje taka miesięczna kuracja zrazem z antykoncepcją (bo chyba tzreba ja barc przy izo). Jaki jest pierwszy miesiąc? czy zawsze jest wysyp? Czy mozna pić alkohol?(np 12 h po zazyciu tabletki?) Czy puchnie i czerwienieje twarz? (bo tak słyszałam...) Prosze o odpowiedzi.
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 15:50   #2743
judi87
Raczkowanie
 
Avatar judi87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń
Wiadomości: 323
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj polknelam pierwsza dawke (20 mg) Aknenorminu (=roaccutane, izotek, etc). Boje sie niesamowicie wypadania wlosow po tym, ale coz chyba wole miec krotkie wlosy a ladna cere niz wlosy do pasa a kupe na twarzy...

Ja również wziełam dzisiaj pierwszą dawke izoteku. Leczę się od 7 lat i moja nowa dermatolog powiedziała, żę nie ma na co czekać i pora uderzyć izotekiem. Trochę się boję ale mam już dość tych ogromych nacieków na mojej twarzy...

Ja płacę ok 115 zł za opakowanie izoteku (na miesiąc potrzebne są dwa opakowania) plus 12 zł za tabletki antykoncepcyjne
judi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 16:22   #2744
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez mdz Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj polknelam pierwsza dawke (20 mg) Aknenorminu (=roaccutane, izotek, etc). Boje sie niesamowicie wypadania wlosow po tym, ale coz chyba wole miec krotkie wlosy a ladna cere niz wlosy do pasa a kupe na twarzy...

Bo niestety wszystko teraz na jesieni zaczelo wracac. Pojawiaja sie krostki, ktore rok temu byly poczatkiem mojego twarzowego koszmaru... widac hormony pomagaja tyllko tymczasowo. Nie boje sie o swoja watrobe. Mliony osob juz braly retinoidy doustne i jeszcze nikt od tego nie umarl... wole miec ladna twarz niz zdrowa watrobe Z reszta watrobe badam regularnie i poki co nic ine wskazuje na to zeby cos z nia bylo nie tak. Odwazna decyzja, nawet bardzo jak na stopien nasilenia mojego tradziku (obecnie jest to silny zaskornikowo-grudkowy, bez krost). Ale czytalam sporo i wiem ze taki jak moj tez sie tym leczy...czytalam tez, ze jest najgorszy do wyleczenia ehh...

No ale wiesz, żeby mógł być trądzik ropny jakieś pryszcze to najpierw musi być zaskorniak (zaskorniaki) więc jak ktoś ma wogóle jakiś trądzik to zaskorniakowo-grudkowy musi mieć a do tego mogą się dodatkowo włączyć stany zapalne.
Twoj wybór, ja Ci moge tylko powiedzieć, że wyniki wątroby mogą być ok, ale to nie znaczy, że nie napaćkasz sobie zdrowia, wiem to z autopsji Tu nie chodzi, żeby ktoś miał umrzeć, ale wypadanie włosów, całe ciało w uczuleniu, grzybice, łamanie się paznokcji, szara skóra, częste choroby, problemy z ukłądem trawiennym-uprzykszają życie Gdybym ja byla taka madra pare lat temu to teraz wszystkie moje problemy co istnieją nie istaniały by.

Edit: a wiesz mówisz, że możesz pozbyc się włosów, byleby mieć łądną cerę...hmm no ja życzę powodzenia, ale nie zawsze się udaje. U mnie skonczylo się na tym, że stracilam wiekszosc wlosow, zrobily sie one chore i 2 razy cieńsze-ale niestety nie za cene łądnej cery ile mialam pryszczy tyle mam więc ja bym dała teraz wszystko byleby mieć włosy takie jak przed leczeniem
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 17:09   #2745
fistaszkowa
Raczkowanie
 
Avatar fistaszkowa
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 266
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez judi87 Pokaż wiadomość
Ja również wziełam dzisiaj pierwszą dawke izoteku. Leczę się od 7 lat i moja nowa dermatolog powiedziała, żę nie ma na co czekać i pora uderzyć izotekiem. Trochę się boję ale mam już dość tych ogromych nacieków na mojej twarzy...

Ja płacę ok 115 zł za opakowanie izoteku (na miesiąc potrzebne są dwa opakowania) plus 12 zł za tabletki antykoncepcyjne
Dwa opakowania?? Mnie dermatolog sugerując Izotek mowiła, że będzie mnie to kosztowało na miesiąc ok 130 zł-czy to znaczy że zamierza mi dać tlyko połowe dawki? Czy połowa może pomóc?
fistaszkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 17:16   #2746
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
No ale wiesz, żeby mógł być trądzik ropny jakieś pryszcze to najpierw musi być zaskorniak (zaskorniaki) więc jak ktoś ma wogóle jakiś trądzik to zaskorniakowo-grudkowy musi mieć a do tego mogą się dodatkowo włączyć stany zapalne.
Twoj wybór, ja Ci moge tylko powiedzieć, że wyniki wątroby mogą być ok, ale to nie znaczy, że nie napaćkasz sobie zdrowia, wiem to z autopsji Tu nie chodzi, żeby ktoś miał umrzeć, ale wypadanie włosów, całe ciało w uczuleniu, grzybice, łamanie się paznokcji, szara skóra, częste choroby, problemy z ukłądem trawiennym-uprzykszają życie Gdybym ja byla taka madra pare lat temu to teraz wszystkie moje problemy co istnieją nie istaniały by.

Edit: a wiesz mówisz, że możesz pozbyc się włosów, byleby mieć łądną cerę...hmm no ja życzę powodzenia, ale nie zawsze się udaje. U mnie skonczylo się na tym, że stracilam wiekszosc wlosow, zrobily sie one chore i 2 razy cieńsze-ale niestety nie za cene łądnej cery ile mialam pryszczy tyle mam więc ja bym dała teraz wszystko byleby mieć włosy takie jak przed leczeniem
incorect a ty jeszcze jakie miałaś\masz problemy oprócz wypadania włosów?
Jaki brałaś antybiotyk, jaką dawke i przez jaki czas?
Przepraszam ze tak wypytuje ale sie zaciekawiłam.
Od 4 dni biore tetracykilne. Czy z tym antybiotykiem tez tak moze być? Czy on nie jest tak mocny i agresywyny dla organizmu? Ja biore 1 tabletke dziennie, 300mg.


Tak sie zastanawiam czy jak bym odstawiła antybiotyk (oczywiscie po uzgodnieniu z lekarzem) po 2 miesiącach to jeszcze jest za mało czasu aby zaczął działać i lepiej nie brać wogóle niz 2 miesiące bo to mi nic nie da? To szkoda zdrowia na niego przez 2 miesiące bo i tak nie będzie efektów bo taki antybiotyk bierze się dłużej?
shena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 17:30   #2747
judi87
Raczkowanie
 
Avatar judi87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń
Wiadomości: 323
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez fistaszkowa Pokaż wiadomość
Dwa opakowania?? Mnie dermatolog sugerując Izotek mowiła, że będzie mnie to kosztowało na miesiąc ok 130 zł-czy to znaczy że zamierza mi dać tlyko połowe dawki? Czy połowa może pomóc?

Myslę, że tak... Deramtolog zawsze może zwiększyć dawkę jeżeli nie będzie pomagać dotychczasowa. Mi powiedziała, że wg przeliczeń na kg masy ciała powinnam zacząć od 2 tabletek dziennie. Może to tez kwestia nasilenia trądziku
judi87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 17:47   #2748
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez shena Pokaż wiadomość
incorect a ty jeszcze jakie miałaś\masz problemy oprócz wypadania włosów?
Jaki brałaś antybiotyk, jaką dawke i przez jaki czas?
Przepraszam ze tak wypytuje ale sie zaciekawiłam.
Od 4 dni biore tetracykilne. Czy z tym antybiotykiem tez tak moze być? Czy on nie jest tak mocny i agresywyny dla organizmu? Ja biore 1 tabletke dziennie, 300mg.


Tak sie zastanawiam czy jak bym odstawiła antybiotyk (oczywiscie po uzgodnieniu z lekarzem) po 2 miesiącach to jeszcze jest za mało czasu aby zaczął działać i lepiej nie brać wogóle niz 2 miesiące bo to mi nic nie da? To szkoda zdrowia na niego przez 2 miesiące bo i tak nie będzie efektów bo taki antybiotyk bierze się dłużej?

No wszystko to co napisałam to mam uczulenia itd. No właśnie po tetracyklinie. Myślę, że dwa miesiące to nie warto...przynajmniej te 5-6 miesięcy trzeba, bo masz racje dwa miesiace to już lepiej nie brać niż brać.
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 17:57   #2749
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
No wszystko to co napisałam to mam uczulenia itd. No właśnie po tetracyklinie. Myślę, że dwa miesiące to nie warto...przynajmniej te 5-6 miesięcy trzeba, bo masz racje dwa miesiace to już lepiej nie brać niż brać.
A ty przez ile brałaś? I jaką dawkę?
shena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-25, 19:28   #2750
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Trądzik - cz. 2

Minął ponad tydzień kuracji i niestety nie widać efektów po Unidoxie... Dziewczyny, może za szybko oceniam stan cery,ale boki policzków nie ruszyły... tylko żywcem skóra płatami schodzi.
A jak u Was?
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 20:39   #2751
Michał84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 286
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez inc0rrect Pokaż wiadomość
No ale wiesz, żeby mógł być trądzik ropny jakieś pryszcze to najpierw musi być zaskorniak (zaskorniaki) więc jak ktoś ma wogóle jakiś trądzik to zaskorniakowo-grudkowy musi mieć a do tego mogą się dodatkowo włączyć stany zapalne.
Twoj wybór, ja Ci moge tylko powiedzieć, że wyniki wątroby mogą być ok, ale to nie znaczy, że nie napaćkasz sobie zdrowia, wiem to z autopsji Tu nie chodzi, żeby ktoś miał umrzeć, ale wypadanie włosów, całe ciało w uczuleniu, grzybice, łamanie się paznokcji, szara skóra, częste choroby, problemy z ukłądem trawiennym-uprzykszają życie Gdybym ja byla taka madra pare lat temu to teraz wszystkie moje problemy co istnieją nie istaniały by.

Edit: a wiesz mówisz, że możesz pozbyc się włosów, byleby mieć łądną cerę...hmm no ja życzę powodzenia, ale nie zawsze się udaje. U mnie skonczylo się na tym, że stracilam wiekszosc wlosow, zrobily sie one chore i 2 razy cieńsze-ale niestety nie za cene łądnej cery ile mialam pryszczy tyle mam więc ja bym dała teraz wszystko byleby mieć włosy takie jak przed leczeniem
Izotek,to nie antybiotyk,tak wiec kandydozy (grzybicy)nie powoduje.
Jesli chodzi o wypadanie wlosow po antybiotykach,to byc moze jest to spowodowane niedoborami biotyny (antybiotyki niszcza dobra flore bakteryjna a ta jak wiadomo przyczynia sie do wytwarzania biotyny w organizmie).Sprobuje wiec moze zaczac zazywac preparaty z biotyna i moze bedzie ok.

A jesli chodzi o poczatek Twojego posta,to moj rodzaj tradziku np jest taki,ze nie mam juz ani zaskornikow ani grudek,wylacznie ropne krostki (no i masa przebarwien).Wiem,ze napewno te ropne krostki sie skads biora (tzn ze cos w moim organizmie jest nie tak),ale nie moge nadal znalezc przyczyny;/No coż.
Michał84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 20:40   #2752
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 2

Onexy, jaką masz dawkę Unidoxu?

Mi przy dwóch tabletkach dziennie (ale niestety nie było to leczenie trądziku, tylko węzłów chłonnych i trwało tylko tydzień ) pryszcze wygoiły się błyskawicznie, w ciągu dwóch dni było widać poprawę.

Natomiast kiedy brałam pół tabletki dziennie na efekty musiałam dłużej poczekać, ale jakoś to powoli wszystko szło. Lepiej niż teraz na Tetralysalu, biorę 2,5 tygodnia, pryszcze wygoiły się w normalnym tempie, na miejscu starych wyrastają nowe, w nowych miejscach też, czyli zamiast poprawy mam pogorszenie Ale to dopiero początek terapii, może z czasem się polepszy.

Bardziej martwię się w tym momencie o moją psychikę, bo już nie wychodzę z domu, patrząc w lustro wybucham płaczem, ogólnie nie mam na nic ochoty, już wymyślam grzywkę, która zasłoniłaby pół twarzy i doszłam do wniosku że będę chodzić we fryzurze na kuzyna coś.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 20:48   #2753
mdz
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 661
Dot.: Trądzik - cz. 2

Tetracyklina a retnoidy doustne to dwie zupelnie inne sprawy. Na tetacykline nie zdecydowalabym sie nigdy...
Co do wlosow, wcale nie napisalam ze chcialabym je stracic w zamian za ladna cere - ale nie slyszalam zeby ktos po Izo wylysial calkiem, nawet jak sie przerzedza (tfutfu, wiele osob mimo wszystko problemow z wlosami nie ma) to ciachne...

Ja za aknenormin zaplacilam 119 zl, ale w 2 innych aptekach podali mi kwoty 170 i 190 zl... :O
__________________
[CENTER][COLOR=Black][COLOR=Black]Pauliś pozdrawia
mdz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 20:55   #2754
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Trądzik - cz. 2

jyyli- dostałam od dermy recepte na 2 opakowania Unidoxu. Powiedziała,że po miesiącu mam przyjść na kontrole. Przepisała mi przez 1wszy tydzień 1 tabletkę,a następnie mam brać po pół. Na początku mi trochę poznikało,aleteraz widzę,że wszytsko wraca... mam całe pasmo boków policzków obsypane i ciagle są jakieś gule... Stostuje dodatkowo taką papkę robioną w aptece,ale .... no wlasnie....nic.

Tez nie wychodze z domu... jak zobacze nowa gule to w ryk i masci na ryjek i siedze....
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 21:06   #2755
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Onexy Pokaż wiadomość
jyyli- dostałam od dermy recepte na 2 opakowania Unidoxu. Powiedziała,że po miesiącu mam przyjść na kontrole. Przepisała mi przez 1wszy tydzień 1 tabletkę,a następnie mam brać po pół. Na początku mi trochę poznikało,aleteraz widzę,że wszytsko wraca... mam całe pasmo boków policzków obsypane i ciagle są jakieś gule... Stostuje dodatkowo taką papkę robioną w aptece,ale .... no wlasnie....nic.

Tez nie wychodze z domu... jak zobacze nowa gule to w ryk i masci na ryjek i siedze....
Może ten Unidox na Ciebie zupełnie nie działa, albo jeszcze za wcześni na spektakularne efekty, nie wiem.

Też miałam papkę apteczną, takie "błotko" (nie wiem co było w składzie, na pewno pasta cynkowa, ale papka była szara, taka błotnista, paskudna). Miałam tym smarować plecy, ramiona i dekolt, ale stosowałam też na twarz, punktowo. Jak to mi pięknie wysuszało wszystkie ropnie i leczyło gule. Tylko ostatnio przestało działać niestety, więc odstawiłam na lepsze czasy.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 21:13   #2756
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Może ten Unidox na Ciebie zupełnie nie działa, albo jeszcze za wcześni na spektakularne efekty, nie wiem.

Też miałam papkę apteczną, takie "błotko" (nie wiem co było w składzie, na pewno pasta cynkowa, ale papka była szara, taka błotnista, paskudna). Miałam tym smarować plecy, ramiona i dekolt, ale stosowałam też na twarz, punktowo. Jak to mi pięknie wysuszało wszystkie ropnie i leczyło gule. Tylko ostatnio przestało działać niestety, więc odstawiłam na lepsze czasy.
____________
Jeszcze troszke poczekam.W końcu to dopier ponad tydzień.A jak skończyłaś brać, to było pogorszenie?
Ja tez własnie mam papkę, taka jakaś biała i mysle,ze zawiera paste cynkową- moze to ta sama? Strasznie wysusza... mi skóra schodzi płatami...
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 21:35   #2757
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Onexy Pokaż wiadomość
____________
Jeszcze troszke poczekam.W końcu to dopier ponad tydzień.A jak skończyłaś brać, to było pogorszenie?
Ja tez własnie mam papkę, taka jakaś biała i mysle,ze zawiera paste cynkową- moze to ta sama? Strasznie wysusza... mi skóra schodzi płatami...
Z tego, co pamiętam, nie było jakiegoś dramatycznego pogorszenia, przez jakiś czas było dobrze, ale po jakimś czasie jak zwykle wszystko wracało powoli do stanu sprzed brania.

Co do papki to ta moja wydaje się taka jakaś tłustawa, ale aż tak bardzo nie wysusza, zasusza pryszcze, ale skóra nie schodzi mi od tego. A to jest właśnie najgorsze - nie da się w żaden sposób zatuszować takiej suchoty, jak się nic nie nałoży, to widać, jak nałoży, to jeszcze bardziej.
__________________
23.04.12 Bonifacy[*] ;(

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 21:39   #2758
Onexy
Zadomowienie
 
Avatar Onexy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Rochester / okolice Opola
Wiadomości: 1 548
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Z tego, co pamiętam, nie było jakiegoś dramatycznego pogorszenia, przez jakiś czas było dobrze, ale po jakimś czasie jak zwykle wszystko wracało powoli do stanu sprzed brania.

Co do papki to ta moja wydaje się taka jakaś tłustawa, ale aż tak bardzo nie wysusza, zasusza pryszcze, ale skóra nie schodzi mi od tego. A to jest właśnie najgorsze - nie da się w żaden sposób zatuszować takiej suchoty, jak się nic nie nałoży, to widać, jak nałoży, to jeszcze bardziej.
___________
No własnie,to jest najgorsze. Skóra schodzi płatami,a jak nałoże podkład,to wygląda jeszcze gorzej. Wiele osób się pyta : a co Ty tutaj masz?
Moja papka,to tak jakby biała gęstawa ciecz.
Onexy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 22:10   #2759
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: Trądzik - cz. 2

Cytat:
Napisane przez Onexy Pokaż wiadomość
Minął ponad tydzień kuracji i niestety nie widać efektów po Unidoxie... Dziewczyny, może za szybko oceniam stan cery,ale boki policzków nie ruszyły... tylko żywcem skóra płatami schodzi.
A jak u Was?
A jakie maści stosujesz? Czy po samym unidoksie schodzi??

Cytat:
Napisane przez Michał84 Pokaż wiadomość
Izotek,to nie antybiotyk,tak wiec kandydozy (grzybicy)nie powoduje.
Jesli chodzi o wypadanie wlosow po antybiotykach,to byc moze jest to spowodowane niedoborami biotyny (antybiotyki niszcza dobra flore bakteryjna a ta jak wiadomo przyczynia sie do wytwarzania biotyny w organizmie).Sprobuje wiec moze zaczac zazywac preparaty z biotyna i moze bedzie ok.

A jesli chodzi o poczatek Twojego posta,to moj rodzaj tradziku np jest taki,ze nie mam juz ani zaskornikow ani grudek,wylacznie ropne krostki (no i masa przebarwien).Wiem,ze napewno te ropne krostki sie skads biora (tzn ze cos w moim organizmie jest nie tak),ale nie moge nadal znalezc przyczyny;/No coż.
Ja pisalam o tetracyklinie ale Izotek przeciez jeszcze wiecej szkód robi, a ja po głupim antybiotyku przepisywanym kazdemu teraz mam mase klopotow;/ No ale tak juz jest ze musi być najpierw zaskorniak zeby wyszedl ropny, chodz ja juz chyba wyrosłam z tego..no czas najwyższy, teraz jestem chora, strasznie się poce a i tak twarz czysta tylko te wlosy to ja juz wolalam miec tradzik niz nie miec wlosow, mowie serio
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-09-25, 22:28   #2760
emigracja
Rozeznanie
 
Avatar emigracja
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 517
Dot.: Trądzik - cz. 2

A co takiego zlgo robi tetra? Ja bralam 8 miesiecy;o dobrze sie czulam ale teraz przez to lecze anemie, w sumie podczas leczenia zanych skutkow ubocznch nie odczuwalam.

Potrzebuje zebysce mi powiedzieli"Nie martw sie tradzik to nic takiego, napewno sie wyleczysz, i tak jestes super"prosze

Michał mysle ze kazdy z nas ma w organizmie jakas przyzyne tradziku, bo tylko tradzik pospolity, mlodzienczy taki ktory po jednej wizycie u dermtologa znika jest normalny.Wszystko co jest tak oporne i nei znika mimo cialeo stosowania "czegos" to musi byc znak ze cos sie dzieje niedobrego. Najgorsaze ze nikt z lekarzy nei chce szukac przyczyny tylko leczyc skutki, a te przyczyny moga byc mna prawde powazne. Tak na moja logike to no tradzik moze powodowac nieprzyswajanie kurde mleka albo truskawek a my nigdy sie tego nie dowiemy.

czy mozna sie polozyc na oddziale dermatologii zey mnie przebadali pod kazdym katem jaka jest przyczyna mojego traziku.


Michal co robisz zeby znalezc przyczyne?

sory wiem ze chaotycznie pisze
emigracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:23.