Grecja - praktyczne porady - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-12, 12:50   #241
klaudia.t1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Dziewczyny, a kupowałyście inną walutę, tę obowiązującą w krajach, przez które się jedzie do Grecji? Czy można płacić euro?
klaudia.t1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 13:11   #242
justyla122
Zakorzenienie
 
Avatar justyla122
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 6 132
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez klaudia.t1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a kupowałyście inną walutę, tę obowiązującą w krajach, przez które się jedzie do Grecji? Czy można płacić euro?
ja nie kupowałam, ale w Serbii musiałam wymienić trochę Polskich złotówek
__________________


justyla122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:35   #243
anastazja83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Hej

A czy ktoś spędzał sylwestra w Parali? jakie temperatury są tam zimą?

Czy naprawdę za 900 zł można tam spędzić 5 dni i czy to nie żadna ściema i mogę liczyć na czystość w hotelu za tą cenę, brak pleśni w łazience?
anastazja83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 17:49   #244
sosha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 345
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Hmn.... Ja wyjezdzalam w sierpniu do Paralii na 12 dni za 399zł Wiec cena jest jak najbardziej rzetelna Z tym ze wg mnie Paralia to nie jest dobre miejsce na Sylwestra... Nigdy go tam nie spedzalam, ale wydaje mi sie ze bedzie tam po prostu pusto... Kolo polowy wrzesnia sie wszyscy turysci wykruszaja, a jak jest z Sylwkiem nie wiem... Był ktos tam moze w Nowym Roku?
sosha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 08:27   #245
klaudia.t1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez sosha Pokaż wiadomość
Hmn.... Ja wyjezdzalam w sierpniu do Paralii na 12 dni za 399zł Wiec cena jest jak najbardziej rzetelna Z tym ze wg mnie Paralia to nie jest dobre miejsce na Sylwestra... Nigdy go tam nie spedzalam, ale wydaje mi sie ze bedzie tam po prostu pusto... Kolo polowy wrzesnia sie wszyscy turysci wykruszaja, a jak jest z Sylwkiem nie wiem... Był ktos tam moze w Nowym Roku?

Sosha, jestem pod wrażeniem :P w sierpniu za 399 zł? Ja jechałam we wrześniu i to za 617 :P To była jakaś oferta last minute? Z jakiego biura jechałaś?
klaudia.t1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-16, 13:33   #246
sosha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 345
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Hello,

Jechalam z biura z Krakowa, tu masz ich stronke www.utc.pl (i musze przeprosic za pomylke, ale bylam w Olympic Beach (zaraz obok Paralii) Oferta normalnie kosztowała cos kolo 800zł i last spadł na 399 A jesli chodzi o OB to mysle ze w dzien tam mozna lepiej wypoczac - mniej ludzi, lepsze ceny i zarcie ^^, natomiast Paralie polecam na nocne harce
sosha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-17, 07:53   #247
klaudia.t1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 16
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Dzięki za stronkę, kto wie, może skorzystam z ich oferty za rok
klaudia.t1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-22, 16:45   #248
kokkinotrantafillo
Przyczajenie
 
Avatar kokkinotrantafillo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Karolina 1985 ta piosenka to: Sarbel- Mi Chica

Dziwne że w cocusie 4 euro wstęp....w życiu nie zapłaciłam tam ani centa.
A wogóle to czemu cocus? To impreza dla albańców, rusków i małoletnich kolonistek.
kokkinotrantafillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 16:49   #249
kokkinotrantafillo
Przyczajenie
 
Avatar kokkinotrantafillo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Sosha nie wydaje Ci się że podałaś linki do troche starych pioseneczek?
Teraz panują tam inne hity a to już jest przeżytek
kokkinotrantafillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-22, 17:00   #250
karolina1985
Zakorzenienie
 
Avatar karolina1985
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 034
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez kokkinotrantafillo Pokaż wiadomość
Karolina 1985 ta piosenka to: Sarbel- Mi Chica

Dziwne że w cocusie 4 euro wstęp....w życiu nie zapłaciłam tam ani centa.
A wogóle to czemu cocus? To impreza dla albańców, rusków i małoletnich kolonistek.
Niestety to nie ta piosenka A co do Cocusa to niestety prawda
__________________
Wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno...

http://www.youtube.com/watch?v=ORGdwZG5m0o
karolina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 06:36   #251
kokkinotrantafillo
Przyczajenie
 
Avatar kokkinotrantafillo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ja jestem co roku w tej okolicy.
Jeśli masz pytania to śmiało wal....
kokkinotrantafillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-23, 06:37   #252
kokkinotrantafillo
Przyczajenie
 
Avatar kokkinotrantafillo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Ariadna86 ja jestem w tych okolicach co roku, wiec jeśli masz jakieś pytania to śmiało wal
kokkinotrantafillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 11:57   #253
sosha
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 345
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Wiem ze kawałki stare, ale chcialam dziewczynom pokazac grecki klimatu. Wiekszosc z nich spodziewa sie europejskich imprez wiec podalam sztandarowe przyklady utworow jakie leca/lecialy w knajpach. Chodzi o zupelnie inny klimat greckiej muzyki - a nie o to czy to obecnie leci czy nie. Ja bylam rowniez w tym roku i sie kilka razy spotkalam z xeria psila, wiec nie wiem czy to az taaak stare

Buzka!
sosha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-25, 14:08   #254
La bamba
Zadomowienie
 
Avatar La bamba
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 206
GG do La bamba
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez Luth95 Pokaż wiadomość
Ja byłam nie dawno to do Aten płaciłam 30 euro super. I do Skiathos 30 euro też bardzo fajnie. A wracając do dyskoteki to jest świetna. Muzyka extra. Ale dziewczyny uważajcie na albańczyków. Nie mylcie ich grekami
ja jak byłam w te wakacje też płacilam 30 euro za wycieczkę do Aten i bardzo miło ją wspominam.Zgodze się co do opinii o albańczykach,dosiedli się do nas na plaży i byli tak bezczelni jeden zaczął głaskać moją koleżankę i nie chcieli od nas odejść mimo,że wyraźnie mowiłyśmy im,że nie mamy ochoty na ich towarzystwo.Jesli się juz przyczepią trudno się ich pozbyć zwłaszcza na dyskotekach i bywają bardzo nachalni,z czego niektóre młode dziewczyny chętnie korzystały:/

Cytat:
Napisane przez sosha Pokaż wiadomość
1) Drinki - nie mam zielonego pojęcia - pewnie tak jak w tamtym roku od 7-8 euro w górę - natomiast jeśli jesteś w Grecji bez faceta to drinki same będą wskakiwały ci na stolik Poza tym zawsze na wejściu na ladies night jest drink za free...

2) Kluby cały czas polecam te same - Da lux, Gold, Habana - Tu macie HICIORA tego lata - na każdej imprezie na 100% będzie to szło:
http://pl.youtube.com/watch?v=XC8ERUndyPs

5) Też mieszkałam w apartamentach i zostawiałam tam dosłownie wszystko więc nie ma obawy że ktoś ci "zwinie" Twoje rzeczy. Pokoje masz zamykane na klucz, poza tym w Grecji nikt nikomu nic nie kradnie. Zwroccie uwage chociazby na plaze - stoliki, parasolki, lezaki wszystko zostaje na noc na plazy i nikt tego nie kradnie - podejrzewam ze w Polsce to by sie rozeszło w 5 minut.
jesli chodzi o darmowe drinki to my np. dostawałysmy bardzo dużo ulotek na plaży i po ich okazaniu piłyśmy za darmo,jednak między Bogiem a prawdą dziewczyny która z nas jadac do Grecji będzie wydawac fortunę na driny-jak napisała jedna z Wizażanek drinki 'same pojawiają sie na stolikach'-jest w tym bardzo dużo prawdy

a przy tym hicie tańczyłyśmy na barze świetna piosenka za każdym razem kiedy ją słysze przypominają mi sie te wakacjepuszczają to dosłownie w każdej dyskotece.

Ja też mieszkałam w apartamentach i bez problemu zostawiałysmy wszystko nigdy nie zdarzyło nam się nic nieprzyjemnego naszczeście poza tym zawsze byli tam właściciele.Z tymi leżakami też prawda w Polsce już by ich nie było co najwyżej albo by je pomazali albo poniszczyli w Grecji nie widziałam zeby którykolwiek z leżaków był uszkodzony a zostawiane są na noc i nikt ich nie pilnuje.

Cytat:
Napisane przez Żanetsa Pokaż wiadomość
a właśnie, co z komarami? jest ich tam dużo?
i czy to prawda ze po plazy biegaja duze pajaki? :P ktos mnie tak postraszyl hihi :P
Nie widziałą ani jednego dużego pająka na plaży a komarów też nie doświadczyłyśmy spałyśmy całą noc przy otwartym oknie i nie pogryzły nas żadne komary.

Cytat:
Napisane przez sosha Pokaż wiadomość
Hello,

Jechalam z biura z Krakowa, tu masz ich stronke www.utc.pl (i musze przeprosic za pomylke, ale bylam w Olympic Beach (zaraz obok Paralii) Oferta normalnie kosztowała cos kolo 800zł i last spadł na 399 A jesli chodzi o OB to mysle ze w dzien tam mozna lepiej wypoczac - mniej ludzi, lepsze ceny i zarcie ^^, natomiast Paralie polecam na nocne harce
Zgodze sie z kolezanką ja też byłam w OB i jest tam w dzień bardzo spokojnie leniwie,powiedziałabym nawet,że życie toczy się powolnym,własnym rytmem,czuć tam wszechobecny relaks Paralia natomiast jest tłoczna dużo się tam dzieje i zawsze wybierałyśmy się tam wieczorem,tętni życiem,pełno świateł,gwar i ruch.Zapamiętałam niesamowite wystroje różnorakich kawiarni,klubów,pełno straganów i ogromna liczba sklepów z futrami (nasz rezydent tłumaczył nam,kiedy rozmawiałyśmy z nim pewnego dnia własnie o paralii,ze jest ona ośrodkiem handlu zagranicznego futer i skór i mieści się tam około 190 sklepów z futrami).Kiedy się wchodzi do Paralii zapach skór aż 'uderza' po nosie bynajmniej ja miałam takie wrażenie.

Jestem przekonana że odwiedze to miejsce ponownie

Aha i chciałam zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz a mianowicie moje drogie kiedy będziecie w Grecji zwróccie uwagę jakimi 'dobrymi' kierowcami są grecy byłyśmy świadkami tego,że jeden jechał nawet pod prąd
La bamba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 18:08   #255
eweelinaa91
Zadomowienie
 
Avatar eweelinaa91
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 419
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez La bamba Pokaż wiadomość
Ja też mieszkałam w apartamentach i bez problemu zostawiałysmy wszystko nigdy nie zdarzyło nam się nic nieprzyjemnego naszczeście poza tym zawsze byli tam właściciele.Z tymi leżakami też prawda w Polsce już by ich nie było co najwyżej albo by je pomazali albo poniszczyli w Grecji nie widziałam zeby którykolwiek z leżaków był uszkodzony a zostawiane są na noc i nikt ich nie pilnuje.
Przewodnik mówił mojej grupie, że dla Greka kradzież to wielka hańba. To nam wiele wyjaśniło, w Polsce na drugi dzien już by nie było śladu po leżaczkach. ;p

Cytat:
Napisane przez La bamba Pokaż wiadomość
Nie widziałą ani jednego dużego pająka na plaży a komarów też nie doświadczyłyśmy spałyśmy całą noc przy otwartym oknie i nie pogryzły nas żadne komary.
U mnie były komary, codziennie musiałam je tłuc. Na szczęście nie dużo, ale jeden komar to dla mnie już nie do wytrzymania.
Pająków na plaży też nie spotkałam, przynajmniej w Makrigialos, gdzie plaża do najpiękniejszych nie należy. Aczkolwiek miasteczko ogólnie bardzo polecam, wróciłam bardzo zadowolona.

Cytat:
Napisane przez La bamba Pokaż wiadomość
Jestem przekonana że odwiedze to miejsce ponownie
Taak, mam to samo, tylko, że z Makrigialos. W przyszłe wakację jadę do Olimpic Beach, ale zamierzam wstąpić na stare śmiecie. ;p

Cytat:
Napisane przez La bamba Pokaż wiadomość
Aha i chciałam zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz a mianowicie moje drogie kiedy będziecie w Grecji zwróccie uwagę jakimi 'dobrymi' kierowcami są grecy byłyśmy świadkami tego,że jeden jechał nawet pod prąd
Popieram, jeżdżą jakby całkiem nie przejmowali się jak i czy kogoś zabiją. W dodatku nie patrzą na drogę a na płeć piękną przemieszczającą się po chodnikach.

Ale tak wracając do Olimpic Beach. Słyszałyście coś o hotelu Poseidon? Piszcie co wiecie, w internecie niewiele znalazłam. :P
Nie mam dziś czasu wertować cały topic, rzuciłam tylko okiem. W w/w mieście są jakieś godne dyskoteki? I czy droga do Paralii Katerini jest jakaś niebezpieczna? Z tego co widze na mapie trzeba iść wzdłuż plaży i się dojdzie. Czy wracając, załóżmy z dyskoteki w nocy można natknąć sie na jakiegoś nadgorliwego Greka/Albańczyka itd.?
Pozdrawiam ;*
eweelinaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-29, 18:46   #256
smallangel
Raczkowanie
 
Avatar smallangel
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 482
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez eweelinaa91 Pokaż wiadomość
I czy droga do Paralii Katerini jest jakaś niebezpieczna? Z tego co widze na mapie trzeba iść wzdłuż plaży i się dojdzie. Czy wracając, załóżmy z dyskoteki w nocy można natknąć sie na jakiegoś nadgorliwego Greka/Albańczyka itd.?
Pozdrawiam ;*
Droga jest bardzo bezpieczne . Jest to zwykły chodnik biegnący wzdłuż plaży. Z tego co pamiętam, to jest to ok. 1 km. Co do nadgorliwców to wiadomo-tak jak wszędzie . W Polsce też można takich spotkać.
__________________
'Bez Ciebie dzisiejsze wzruszenia byłyby tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień...'
smallangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 05:44   #257
kokkinotrantafillo
Przyczajenie
 
Avatar kokkinotrantafillo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Jak wszędzie możesz sie natknąć na kogoś nadgorliwego. Jeśli wracasz sama...tym bardziej. Nie radziła bym wsiadać do samochodu ze starszymi bardzo sympatycznymi facetami....nigdy niewiadomo co się stanie. Choć ja wiele razy wracałam i w biały dziń i w nocy i tylko raz miałam akcję tego typu.
kokkinotrantafillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 05:46   #258
kokkinotrantafillo
Przyczajenie
 
Avatar kokkinotrantafillo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Sosha....często tam jezdzisz?
kokkinotrantafillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 09:35   #259
szczesliwa18
Rozeznanie
 
Avatar szczesliwa18
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Gdynia/ Greece - thessaloniki
Wiadomości: 773
GG do szczesliwa18
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

ja mam bilet do salonik na 29.12 wiec bede w paralii w sylwestra dam znac z tego co wiem wlasnie jest duzo ludzi, dyskoteki są otwarte ..a moze ktos byl?
__________________
PUDER MINERALNY LOREAL,KAMIWAZA,plastry wyszczup,matrix,biala perla,art deco https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=296552
szczesliwa18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 22:19   #260
agatakowalczyk
Raczkowanie
 
Avatar agatakowalczyk
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Lightbulb Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Hej!
Mam ogromną nadzieje że odpowiecie na kilka moich pytań.
Na początku krótki wstęp, a więc planuje sobie wakacje na rok 2009


1.
Czy ta miejscowość jest odzwierciedleniem starożytnej Grecji, białe domki itp. - coś jak Santorini?
2.Jakiej temperatury można się spodziewać w lipcu/sierpniu?
3.Co trzeba ze sobą zabrać na taką podróż?
4.Czy w morzu są meduzy?
5.Jak wygląda sytuacja nocą-temperatura?
6.Czy zdarzają się opady deszczu, bądź złe warunki?
7.Co z jedzeniem? możne jeść śmiało? -flora bakteryjna?
8.Jakiej narodowości osób trzeba się spodziewać?
9. Grecy są mili?
10. Co polecacie zwiedzić?
11.Można się dogadać?

12. Miejsce godne polecenia, jak wygląda tu plaża?

Dziękuje z góry za pomoc. Pozdrawiam
Agata
agatakowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 22:42   #261
karolina1985
Zakorzenienie
 
Avatar karolina1985
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 3 034
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez agatakowalczyk Pokaż wiadomość
Hej!
Mam ogromną nadzieje że odpowiecie na kilka moich pytań.
Na początku krótki wstęp, a więc planuje sobie wakacje na rok 2009


1.
Czy ta miejscowość jest odzwierciedleniem starożytnej Grecji, białe domki itp. - coś jak Santorini?
2.Jakiej temperatury można się spodziewać w lipcu/sierpniu?
3.Co trzeba ze sobą zabrać na taką podróż?
4.Czy w morzu są meduzy?
5.Jak wygląda sytuacja nocą-temperatura?
6.Czy zdarzają się opady deszczu, bądź złe warunki?
7.Co z jedzeniem? możne jeść śmiało? -flora bakteryjna?
8.Jakiej narodowości osób trzeba się spodziewać?
9. Grecy są mili?
10. Co polecacie zwiedzić?
11.Można się dogadać?

12. Miejsce godne polecenia, jak wygląda tu plaża?

Dziękuje z góry za pomoc. Pozdrawiam
Agata
Byłam w Paralii w lipcu tego roku,więc pomogę na tyle ile umiem
1. zdecydowanie nie,tojest miejscowość typowo turystyczna,same hotele,plaża i dyskoteki. Nie ma typowej greckiej zabudowy o jakiej piszesz.
2.Sporo ponad 30'C ,ale nie odczuwa się tego,bo jest morze
3.Przede wszystkim filtry, lekkie ubrania,kostium,no i wszystko to co na ogół zabierasz na wakacje.
4.Podobno są,ale ja widziałam jedną przez cały pobyt.
5.Tak samo jak w dzień-jest b.ciepło,ja chodziłam z bluzce na ramiączkamimo,że jestem zmarżluchem
6.Deszczu nie uświadczyłam, w sezonie chyba nie pada. Jedyne złe warunki to była burza piaskowaAle to raz jeden.
7.Możesz jeść śmiało Ale szukaj lepszych knajpek,wcale nie wychodzi dużo drożej a żywienia się samymi kebabami nie polecam
8.Głównie Polaków Poza tym oczywiście Grecy,Macedończycy,Serbow ie,Albańczycy. To najwięcej.Poznałam też Czechów,Niemców,Włochów:e hem:
9.Tak,bardzo mili i towarzyscy.Ale nie należy ich mylić z AlbańczykamiPoczyta j wątek a dowiesz się o czym mówię.
10.zdecydownie Skhiatos i Meteory-niesamowite widoki Ateny mnie nie zachwyciły
11.Spokojnie, tam Grecy lepiej mówią po polsku niż niektórzy Polacy
12. Nie bardzo jest co polecać...Jedyne rozrywki to plaża i dyskoteki. O tych drugich wiele było już napisane w wątku,więc nie będę się powtarzała. Co do plaży to polecam wybrać spokojniejszą boczną , nie tą w centrum,bo tam jest jak w szczycie sezonu na plaży we Władku-tłoczno i głośno
Plaża na którą ja chodziłam była świetna,leżaczek na cały dzień,czysto,spokojnie,pr zystojny kelner z frappe

Mam nadzieję,że pomogłam.
__________________
Wszystko ma drugie, trzecie, czwarte, piąte dno...

http://www.youtube.com/watch?v=ORGdwZG5m0o
karolina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 00:02   #262
Żanetsa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 73
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez agatakowalczyk Pokaż wiadomość
Hej!
Mam ogromną nadzieje że odpowiecie na kilka moich pytań.
Na początku krótki wstęp, a więc planuje sobie wakacje na rok 2009


1.
Czy ta miejscowość jest odzwierciedleniem starożytnej Grecji, białe domki itp. - coś jak Santorini?
2.Jakiej temperatury można się spodziewać w lipcu/sierpniu?
3.Co trzeba ze sobą zabrać na taką podróż?
4.Czy w morzu są meduzy?
5.Jak wygląda sytuacja nocą-temperatura?
6.Czy zdarzają się opady deszczu, bądź złe warunki?
7.Co z jedzeniem? możne jeść śmiało? -flora bakteryjna?
8.Jakiej narodowości osób trzeba się spodziewać?
9. Grecy są mili?
10. Co polecacie zwiedzić?
11.Można się dogadać?

12. Miejsce godne polecenia, jak wygląda tu plaża?

Dziękuje z góry za pomoc. Pozdrawiam
Agata



To ja tez się wypowiem
1. tak jak napisala moja poprzedniczka nie jest to typowa grecka miejscowosc z tak malowniczymi krajobrazami jak na pocztowkach z grecji, wszedzie wokol sa hotele, sklepy, itp, ale moim zdaniem pomimo tego i tak miejscowosc ta ma niezwykly charakter...czujesz tylko wolność, swobode, wokol Grecy i inni turysci..język grecki, muzyka... no i to nocne,szalone zycie to wszytsko sprawia ze Paralia ma niesamowity klimat - przynajmniej dla mnie. ale tak jak Ty chcialam zobaczyc te typowe greckie zabudowania, wiec wybralam sie na wycieczke do Skhiatos, przepiekna wyspa z bialymi domkam - naprawde warto!!(sam rejs statkiem i nauka zorby to juz super przygoda)
2. nie bede sie wypowiadac bo bylam tam we wrzesniu, ale podejrzewam ze mozesz sie spodziewac bardfzo wysokich temperatur
3. dokumenty - z biura podrozy, legitymacje studencka jesli masz - wtedy nie placisz za wejscie na Akropol - o ile masz zamiar sie wybrac do Atenwiadomo paszport, kasa, kremy z wysokimi filtrami! no i cala reszte 0 tak jak w kazda podroz
4. Ja widzialam 3 razy meduzy - nie ma ich tam duzo. ale troche uwagi nie zaszkodzi bo ponoc potem piecze :P
5. Temperatura noca - myskle ze rowniez wysoka.
6. nie wiem jak w sierpniu i lipcu - watpie chociaz wszytsko moze sie zdarzyc. ja bylam jak juz mowilam we wrzesniu i mialam strasznego pecha jesli chodzi o pogode... wszyscy bylismy w szoku, ale niestety zla pogoda nam towarzyszyla...czasem nawet do polowy paxdziernika maja tam ponoc wysokie temperature, a my w drugiej polowie wrzesnia zastalismy deszcz i temp ok 23 stopni. ale zdarzaly sie tez cieplutkie dni. poza tym nawet ta zla popgoda nie popsula nam tego wyjazdu
7. Jeśli chodzi o jedzenie - ani mi ani moim znajomym nie zdarzylo sie na szczescie zadne zatrucie ani nic w tym stylu. co do zywienia sie gyrosami - to jak kto lubi ja je uwielbialam:Pgeneralnie jedzenie nie jest tam drogie
8. Rzeczywiscie bardzo duzo Polakow, co kilka minut idąc główną ulica słyszalo sie jezyk polski, poza tym tak jak napisala moja poprzedniczka
9. ach...Grecy są przemili!! naprawde...usmiechnieci, otwarci...calkiem inni ludzie niz tutaj.
10. Jak juz napisalam - polecam wycieczke na wyspę skhiatos - swietna sprawa. Poza tym jeśli interesujesz sie historia, starozytna kultura to ateny - jak najbardziej. Ja bylam zauroczona...zakochana wrecz... zobaczylam na wlasne oczy to co ogladalam do tej pory tylko w podrecznikach:P bylam tez w salonikach - wycieczka taka sobie, zwiedzanie miasta, a potem poszlismy na typowy, stary targ. Czasem mozna tam kupic cos taniej.
11. Pewnie, że się dogadasz, o ile znasz choc troche angielski, a jak nie to na migi heh
12. dyskoteki - polecam Gold club... świetne miejsce! cudowne imprezy.... Da luxe ponoc tez fajny, nie udalo nam sie jednak wejsc bo byl akurat zamkniety ale z zewnatrz robil niesamowite wrazenie. chcialam sprawdzic Cocus na wlasnej skorze, ale ze to juz koncowka sezonu to imprezy mozna powiedziec - nie bylo. Omiloz - spoko miejsce. ale mimo wszytsko gold - na 1szym miejscu
Plaża jest ladna, czysta. Troche slonka, cos zimnego do picia - nie bedziesz chciala się z niej ruszyc

Mam nadzieję, że pomoglam Jesli masz jesczze jakies pytania to pisz smialo

I do wszytskich ktorzy planuja sie tam wybrac ale sie wahaja - WARTO! cudowne miejsce, ludzie, oczywiscie to moja subiektywna ocena, nie kazdemu musi podobac sie az tak jak mija tam zakochalam się w Grecji....w Paralii.... obym jesczze tam kiedys wrocila!
Żanetsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 11:57   #263
agatakowalczyk
Raczkowanie
 
Avatar agatakowalczyk
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 37
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

bardzo się ekscytuję Grecją ). Dziękuje za pomoc!
agatakowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-11, 15:09   #264
smallangel
Raczkowanie
 
Avatar smallangel
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 482
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

a do listy turystów, których można spotkać dodam jeszcze Amerykanów i Anglików
__________________
'Bez Ciebie dzisiejsze wzruszenia byłyby tylko martwym naskórkiem dawnych uniesień...'
smallangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-10, 01:08   #265
djtomas
Przyczajenie
 
Avatar djtomas
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 7
GG do djtomas
Question Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

czy w Paralii jest jakiś klub na miarę Tropicsu, Revolution itp. z Lloret?

POzdr.
djtomas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-03, 11:27   #266
emilka15985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 25
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Dziewczyny! jakie znacie najbardziej znane hity w Grecjii? prosiłabtym o wykonawców i tytuły może byc you tube lub inne linki z góry dzięki w tym roku wybierma sie do olimpic beach
emilka15985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 16:19   #267
Żanetsa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 73
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

SZCZESLIWA18 - jak tam po sylwestrze? bylas w tej paralii? opowoiedz prosze jak bylo? w jakim dokladnie mioejscu ylas? jakich ludzi spotkalas - tzn jakiej narodowosci? i co bylo otwarte, tzn ta glowna uliczka, restauracje, tawerny itde byly otwarte? duzo bylo ludzi? i ile Cie to wynioslo w sumie?

Pozdrawiam
Żanetsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 17:03   #268
kokkinotrantafillo
Przyczajenie
 
Avatar kokkinotrantafillo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

emilka15985 a może greckie radyjka? Też będę po raz 6 w Olympiku :P http://www.e-radio.gr/locations/thessaloniki.asp


kokkinotrantafillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 18:13   #269
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Cytat:
Napisane przez kokkinotrantafillo Pokaż wiadomość
emilka15985 a może greckie radyjka? Też będę po raz 6 w Olympiku :P http://www.e-radio.gr/locations/thessaloniki.asp


rok temu też byłaś?
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-12, 15:15   #270
kokkinotrantafillo
Przyczajenie
 
Avatar kokkinotrantafillo
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: wakacje->-grecja->>paralia:)

Tak też byłam....a co może widziałyśmy się :P?
kokkinotrantafillo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 13:25:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.