skończyłam studia i jestem bezrobotna - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-12, 14:20   #271
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez Trinette Pokaż wiadomość
Na ilu rozmowach bylas ze wiesz ile daja na poczatek po studiach?? Wiesz ile teraz osob konczy studia? Liczy sie bardziej doswiadczenie i to co masz w glowie. Nikt Ci nie zaryzykuje by zatrudnic osobe od razu po studiach, ktora nie ma praktyki(minimum pol roku).
chyba każdy mniej więcej się orientuje jakie stawki można dostać po skończeniu swojego kierunku. ja sama, miałam okazję rozmawiać z absolwentami mojego wydziału i wiem czego mogę się spodziewać pracując podczas ostatnich lat studiów lub już po studiach.

a swoją drogą, jest sporo kierunków, gdzie nie patrzy się na doświadczenie absolwentów. np. u mojego TŻ na studiach pracodawcy niemal rzucają się po absolwentów tego wydziału (metafora taka ), bo samo jego skończenie udowadnia, że dana osoba jest świetna w tym co robi, posiada dużą wiedzę i nadaje się do pracy.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-21, 16:27   #272
wiolafrytka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 052
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

hej dziewczyny. Widzę że wątek ucichł...
hmm czyżbyście dorwały jakąś robótkę?
u mnie bez zmian, ale w poniedziałek jestem zaproszona na rozm. kwalif. do banku. Może tym razem się uda. pozdr
wiolafrytka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-25, 15:01   #273
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez wiolafrytka Pokaż wiadomość
hej dziewczyny. Widzę że wątek ucichł...
hmm czyżbyście dorwały jakąś robótkę?
u mnie bez zmian, ale w poniedziałek jestem zaproszona na rozm. kwalif. do banku. Może tym razem się uda. pozdr
oj chciałabym, no ale niestety cały czas wysyłam CVki i nie trace nadzieji

PS. - i jak tam po rozmowie, mam nadzieję, ze jest czego gratulować?
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 21:59   #274
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
.
Ale problemem u mnie jest brak doświadczenia (tylko praca na promocjach, inwentaryzacjach i w bibliotece)
Kasiu, jeśli mogę zapytać, na czym polegala Twoja praca w bibliotece, bo jestem zainteresowana jak ją dostalaś, co to byla za biblioteka i w jakim wymiarze godzinowym pracowalaś - z góry dziękuję za informację
__________________


Edytowane przez helva
Czas edycji: 2008-11-29 o 11:54
helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 22:56   #275
palema
Zadomowienie
 
Avatar palema
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 217
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
a swoją drogą, jest sporo kierunków, gdzie nie patrzy się na doświadczenie absolwentów. np. u mojego TŻ na studiach pracodawcy niemal rzucają się po absolwentów tego wydziału (metafora taka ), bo samo jego skończenie udowadnia, że dana osoba jest świetna w tym co robi, posiada dużą wiedzę i nadaje się do pracy.
a jaki to kierunek? i dlaczego ja takiego nie wybrałam?!
__________________

...you will learn how to not quit
when things get hard in your life...




l o o k i n g f o r a n i n s p i r a t i o n
palema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-27, 23:35   #276
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez helva Pokaż wiadomość
Kasiu, jeśli mogę zapytać, na czym polegala Twoja praca w bibliotece, bo jestem zainteresowana jak ją dostalaś, co to byla za biblioteka i w jakim wymiarze godzinowym pracowalaś - z góry dziękuję za informację
Była to biblioteka powiatowa, dość duża, a miałam tam staż przez 9 miesięcy (po 8godz).
Robiłam to co bibliotekarze przy czytelnikach, czyli wypożyczanie książek, pilnowanie księgozbioru podręcznego, układałam ksiązki i katalogi + typowe przynieś, podaj, pozamiataj

W sumie nic specjalnego

Praca z Urzędu Pracy, więc szefowa nic za nią nie płaciła i chętnie mnie przyjęła.
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-28, 11:57   #277
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez palema Pokaż wiadomość
a jaki to kierunek? i dlaczego ja takiego nie wybrałam?!
informatyka na politechnice warszawskiej (wydział eiti). studia naprawdę bardzo, bardzo ciężkie, na które równie ciężko się dostać. ciągłe laboratoria, projekty, pisanie programów na zaliczenie... dzięki tym wymaganiom i stopniu trudności studiów kończą je tylko najlepsi, najzdolniejsi i najbardziej pracowici (słabe osoby odpadają na początku) i potem nie mają problemów z pracą (programować i tak potrafią, więc nie muszą zdobywać dodatkowego doświadczenia)
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-28, 17:11   #278
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
informatyka na politechnice warszawskiej (wydział eiti). studia naprawdę bardzo, bardzo ciężkie, na które równie ciężko się dostać. ciągłe laboratoria, projekty, pisanie programów na zaliczenie... dzięki tym wymaganiom i stopniu trudności studiów kończą je tylko najlepsi, najzdolniejsi i najbardziej pracowici (słabe osoby odpadają na początku) i potem nie mają problemów z pracą (programować i tak potrafią, więc nie muszą zdobywać dodatkowego doświadczenia)
Generalnie zgadzam sie z tym, co piszesz.
Programować, to owszem, potrafią. Tylko co innego umieć na uczelni, a trochę co innego w życiu radzic sobie z realnymi problemami.
Ale czy maja porobione certyfikaty z Microsoftu?

Zawod informatyka jest specyficzny, mniej licza sie papierki, ukonczona szkola, a bardziej realne umiejetnosci, bo studentem mozna byc bardzo dobrym, ale potem w pracy juz radzic sobie gorzej.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 10:51   #279
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Ale czy maja porobione certyfikaty z Microsoftu?
TŻ jest dopiero na 3 roku i żadnych certyfikatów nie robił. i wątpie żeby robił jakiekolwiek związane z microsoftem, gdyż pracują tylko na linuxach.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:53   #280
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

zgadza się, programiści (przykład, mój chlopak, V rok studiów) raczej nie paprają się w microsofcie
__________________

helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 11:54   #281
helva
Raczkowanie
 
Avatar helva
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 471
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Była to biblioteka powiatowa, dość duża, a miałam tam staż przez 9 miesięcy (po 8godz).
Robiłam to co bibliotekarze przy czytelnikach, czyli wypożyczanie książek, pilnowanie księgozbioru podręcznego, układałam ksiązki i katalogi + typowe przynieś, podaj, pozamiataj

W sumie nic specjalnego

Praca z Urzędu Pracy, więc szefowa nic za nią nie płaciła i chętnie mnie przyjęła.
dzięki za info
__________________

helva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-29, 14:59   #282
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Wiecie dziewczyny, ja chyba muszę na razie nieco obniżyć swoje wymagania odnośnie pracy i zacząć skłądać papiery do jakiejkolwiek pracy, np sklep, kasjer itd. Corazbardziej mi brakuje kasy, a odzewu na to co składałam ciągle brak...

Ale w międzyczasie dalej będę szukać czegoś lepszego. Ale nie wiecie może jak to jest, gdy ktoś się gdzieś zatrudni, a zaraz potem znajdzie coś lepszego? Ile musi wynosić okres wypowiedzenia? Można szukać pracy będąc już zatrudnionym, czy to raczej komplikuje poszukiwania?
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 17:21   #283
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Wiecie dziewczyny, ja chyba muszę na razie nieco obniżyć swoje wymagania odnośnie pracy i zacząć skłądać papiery do jakiejkolwiek pracy, np sklep, kasjer itd. Corazbardziej mi brakuje kasy, a odzewu na to co składałam ciągle brak...

Ale w międzyczasie dalej będę szukać czegoś lepszego. Ale nie wiecie może jak to jest, gdy ktoś się gdzieś zatrudni, a zaraz potem znajdzie coś lepszego? Ile musi wynosić okres wypowiedzenia? Można szukać pracy będąc już zatrudnionym, czy to raczej komplikuje poszukiwania?
Zalezy od umowy i czasu pracy.

Poczytaj w KP BO ja dokłądnie nie pamiętam, a nie chce wprowadzac w bład
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 19:13   #284
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez helva Pokaż wiadomość
zgadza się, programiści (przykład, mój chlopak, V rok studiów) raczej nie paprają się w microsofcie
A to dziwne, bo mój TŻ, tez programista, ale już nie student, bo od kilku lat pracuje w zawodzie, jednak robi te certyfikaty, bo w końcu Microsoft jest największą firmą z największą ilością klientów i sporo te certyfikaty znaczą. Ale ja sie nie wymadrzam, tylko powtarzam zasłyszane
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 20:24   #285
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

evil minded, mi chodziło raczej o to, że na uczelni nie zajmują się zdobywaniem żadnych certyfikatów microsoftu, bo nie pracują na ich systemach. poza tym na uczelniach takich rzeczy jak certyfikaty raczej się nie robi, bo leży to w gestii pojedyńczych osób, a nie wydziału.

co do wspomnianego certyfikatu to podobno (też zasłyszane ) można go porównać z certyfikatami typu FCE, CAE czy PCE z angielskiego. niby pokazują jak znasz język, ale wcale nie musisz ich zdawać, żeby to udowodnić i dostać pracę.

btw. HP jest największą firmą informatyczną
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 20:56   #286
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez vilandre Pokaż wiadomość
evil minded, mi chodziło raczej o to, że na uczelni nie zajmują się zdobywaniem żadnych certyfikatów microsoftu, bo nie pracują na ich systemach. poza tym na uczelniach takich rzeczy jak certyfikaty raczej się nie robi, bo leży to w gestii pojedyńczych osób, a nie wydziału.

co do wspomnianego certyfikatu to podobno (też zasłyszane ) można go porównać z certyfikatami typu FCE, CAE czy PCE z angielskiego. niby pokazują jak znasz język, ale wcale nie musisz ich zdawać, żeby to udowodnić i dostać pracę.

btw. HP jest największą firmą informatyczną
No tam może i HP, ja tak naprawde tyle wiem o informatyce, ile świnia o gwiazdach tak naprawdę
Tylko nie bardzo chce mi sie wierzyc w to, ze nie trzeba doswiadczenia zdobywac: w koncu, jakby dobra uczelnia nie była, to jednak przekazuje wiedze teoretyczna raczej, a czesto zupełnie inne doswiadczenia i sytuacje spotykaja ludzi w pracy.
Co do certyfitaków z jezyka, to czasami mi sie wydaje, ze to troche sciema jest, bo troche co innego zdac taki test, a co innego sprawnie sie komunikowac w danym jezyku.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-29, 21:06   #287
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Tylko nie bardzo chce mi sie wierzyc w to, ze nie trzeba doswiadczenia zdobywac: w koncu, jakby dobra uczelnia nie była, to jednak przekazuje wiedze teoretyczna raczej, a czesto zupełnie inne doswiadczenia i sytuacje spotykaja ludzi w pracy.
Co do certyfitaków z jezyka, to czasami mi sie wydaje, ze to troche sciema jest, bo troche co innego zdac taki test, a co innego sprawnie sie komunikowac w danym jezyku.
no wlasnie na tej uczelni stawia sie na praktyke glownie. TŻ pisal juz i gry (pomagalam mu robic grafike) i programy do sciagania roznych rzeczy z neta, a nawet trojany i cala mase innych rzeczy. i z tego co mi opowiada pisza wlasnie rzeczy, ktore chyba przydadza sie w pracy (ostatnio np. program do obslugi duzej firmy kurierskiej i bazy danych dla sklepow).

a z kolei moj kolega studiujacy ten sam kierunek na UW od pol roku zespolowo pisze projekt w ramach pracy licencjackiej, z ktorym poszedl do jednego z wydawnictw i ma zostac dodany do ktorejs gazety jako dodatek, wiec mysle ze jednak przygotowanie praktyczne ma.


troszeczke sie off-top zrobil. moze juz wypadaloby skonczyc ten temat
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 00:21   #288
ratta
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 553
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Tylko nie bardzo chce mi sie wierzyc w to, ze nie trzeba doswiadczenia zdobywac: w koncu, jakby dobra uczelnia nie była, to jednak przekazuje wiedze teoretyczna raczej, a czesto zupełnie inne doswiadczenia i sytuacje spotykaja ludzi w pracy.
Ja też znam osobę z tego kierunku na Politechnice. Gdy był na drugim roku, praca sama do niego przyszła. Bardzo prestiżowa i bardzo dobrze płatna. Wcześniej nie zdobył żadnego doświadczenia, ale jest bardzo zdolny.
__________________
Proszę osoby, które zaciągnęły kredyt hipoteczny, o wypełnienie ankiety do pracy magisterskiej, która znajduje się
TU

Z góry dziękuję za pomoc.

ratta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 16:33   #289
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez ratta Pokaż wiadomość
Ja też znam osobę z tego kierunku na Politechnice. Gdy był na drugim roku, praca sama do niego przyszła. Bardzo prestiżowa i bardzo dobrze płatna. Wcześniej nie zdobył żadnego doświadczenia, ale jest bardzo zdolny.
No tak, ale był na II roku Ciężko wcześniej zdobyć sensowne doświadczenie w zawodzie. I kończąc studia, miał doświadczenie.

Chociaz racja, w sumie offtop.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-04, 09:24   #290
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

widzę, że sporo z Was ukończyło kierunek, który ja właśnie zaczęłam a mianowicie Finanse i Rachunkowość...i ogarnia mnie strach.
na zmianę piszecie,że nie ma pracy w ogóle a potem, że coś tam jest...więc jak jest w końcu?
bo po pierwszych stronach wątku już mnie ogarnęły myśli zmiany kierunku za rok...mimo, że ten już mi się spodobał
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:04   #291
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ashira, z pracą po Finansach i Rachunkowości jest różnie. wiele zależy od tego na jakiej uczelni studiujesz i w jakim mieście będziesz tej pracy szukać. wiadomo, że w mieścince 20tys. mieszkańców może być bardzo ciężko, a nawet jak coś znajdziesz to kiepsko płatne.
ja studiuję FiR w Warszawie i chcę zostać w stolicy (mój TŻ jest stąd ) i o pracę się zbytnio nie boję, gdybym miała mieszkać w moim rodzinnym mieście (60tys. mieszkańców) pewno byłoby gorzej.
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 17:27   #292
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

ja studiuję na Uniwersytecie Gdańskim i myślałam aby zostać w Trójmieście po studiach...naprawdę zaczyna mnie przerażenie ogarniać
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 18:00   #293
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Nie ma się co bać.
Finanse i rachunkowość to dość rozległa dziedzina. Zastanów się co cię kręci? Banki? Księgowość? Giełda? Zarządzanie zasobami ludzkimi? Jak już na to pytanie sobie odpowiesz, to staraj się o praktyki/staże - nawet bezpłatne już w trakcie studiów. Jeśli na uczelni jednym z przedmiotów obowiązkowych do zaliczenia jest odbycie praktyk, tym lepiej! Może się okazać, że pracodawca zaproponuje pracę po praktykach, bo się sprawdziłaś.
Ważne jest, żeby już na studiach próbować swoich sił i po ich ukończeniu mieć naprawdę więcej do zaoferowania pracodawcy niż umiejętność szybkiego uczenia się i chęci.

Generalnie teraz im bardziej świadomie studiujesz, tym większe szanse po studiach od razu się załapać na stanowisko, na którym chcemy pracować.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 18:54   #294
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

dziękuję ślicznie za rady
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 19:29   #295
ava80
Rozeznanie
 
Avatar ava80
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 760
GG do ava80 Send a message via Skype™ to ava80
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Sama jestem na etapie szukania pracy i właśnie dlatego traifiłam na ten wątek w googlach.
I przykro mi
Studentki z niewielkim doświadczeniem ogólnym nie chcące pracować za "grosze", albo słowa, że za kilkaset złotych nie warto nawet się podnieść i lepiej szukać dalej, poczytałam o pracy poniżej godności niektórych "absolwentek".
Podłamana.
Chyba, żadna nigdy nie była głodna, wtedy nie pisałaby że za 500 zł nie warto się podnieść (jak nie ma się nic to już za 400 zł można niejedne zakupy w miesiącu zrobić...)albo nie znają Polskich realliów gdzie praca szeregowych pracowników jest niska i nic sie nie zdziała. Nie rozumiem zdania - jestem po studiach więc za marne grosze nie kiwne palcem - obecnie studia wyższe to już nie "top" jak 10 lat temu. Teraz praktycznie każdy robi studia i literki przez nazwiskiem, nawet jak do kierunku przekonania nie ma albo rodzice wysłali. To wcale nie znaczy, że każda osoba po studiach zasługuje na super zarobki tylko dlatego że 5 lat chodziła do szkoły. Oczywiście generalizując - bo wyjątków jest mnóstwo.
Mam studia zrobione i 10 lat doświadczenia zawodowego. I może to sprawia, że nie mam przerostu ambicji.

Życzę Wam wszystkim znalezienia pracy. Dobrej. Takiej do której będzie sie chciało Wam wstać i codziennie chodzić. I takiej żeby płaca pozwalała Wam spokojnie żyć.
__________________
ava80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-12, 21:03   #296
Lady Marry
Przyczajenie
 
Avatar Lady Marry
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10
Angry Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Witam,
ja przerabiam motyw bezrobocia po raz drugi.....
;/
skonczyłam studia ......teraz załuje , stracone 5 lat mojego zycia....bo wymarzyło mi sie aby zostac nauczycielką....

szukałam roboty w zawodzie ale lipa.....;/
wysyłałam setki CV w koncu dostałam pracę w banku......po 3 miesiącach nie przedłużyli mi umowy.....
i znów przerabiam codzienną monotonię......czekanie na telefon w sprawie pracy który nie dzwoni.......

zaczynam wątpić ze uda mi sie znaleźć pracę do konca grudnia....
ostatnio widziałam ogłoszenie ze poszukują ekspedientki w sklepie i zastanawiam sie czy nie złożyć tam CV.....

Z jednej strony uwłacza to mojej godności bo nie po to studiowałam 5 lat aby pracowac w sklepie ale z czegoś trzeba żyć.....
Lady Marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-13, 13:20   #297
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

no niestety, ja tez tak sobie ostatnio myślałam, że gdybym nie skończyła studiów to już dawno miałabym jakąś pracę. Ofert po studiach dla mnie ciągle nie ma, a to na co składałam ostatnio, to tez stanowiska typu sklepowa, kasjerka, ale po tym studia sa niepotrzebne, a studentów tez nie chca tam za bardzo przyjmować, bo mam za wysokie wykształcenie i pewnie pracując ciągle szukałabym czegoś lepszego
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 12:55   #298
emmos
Zakorzenienie
 
Avatar emmos
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 5 485
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Witam dziewczyny
Ja również od jakiegoś czasu bezskutecznie szukam pracy. Jestem na V roku zarządzania na Politechnice Częstochowskiej. Studiuje dziennie. Nie żałuje jednak, że poszłam na studia i jestem dobrej myśli.
__________________
Sama napiszę swoją historię
emmos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 14:46   #299
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Ja w czasie studiów tez jeszcze byłam dobrej myśli...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 18:12   #300
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: skończyłam studia i jestem bezrobotna

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
Ja w czasie studiów tez jeszcze byłam dobrej myśli...
Ja też...
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:03.