Niefotogeniczność... :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-29, 17:25   #1
Chatt
Raczkowanie
 
Avatar Chatt
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 64
GG do Chatt

Niefotogeniczność... :(


Są jakieś sposoby na niefotogeniczność? Bo ja jestem... I nie wiem czy byl juz taki watek, jestem tu od dzis....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja.jpg (29,8 KB, 733 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ja1.jpg (31,6 KB, 614 załadowań)
__________________
" I na mnie patrz- by źrenic twych prawdziwy blask otulał mnie i tym mnie chronił..."
Chatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 18:49   #2
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Niefotogeniczność... :(

prawde mowiac ja nie widze niczego zlego

ale wiem po sobie (nie znosze i nie pozwalam robic sobie zdjec chyba ze to koniecznosc wtedy ustawiam sie pol godziny bo wiem jak sie ustawic zeby bylo dobrze)

taka moja rada fotki robione z lampa blyskowa rzadko komu dodaja urody to raz
dwa ja mam usmiech nr 5 specjalnie na takie okazje czyli nie szczerze sie tylko taki pol usmiech
wysuwaj brode troche do przodu to nie bedzie podwojnego podbrodka
pamietaj zeby sie prostowac
w zdjeciach od dolu zawze widac dziurki w nosie (nie cierpie)!! wiec nie dawaj robic sobie fotek od dolu
szczuplutka jestes to brzucha wciagac nie musisz
i jak dla mnie to jestes fotogeniczna!!!!
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 10:45   #3
Chatt
Raczkowanie
 
Avatar Chatt
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 64
GG do Chatt
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Hej Wiesz co? Chyba też znalazłam swój sposób To są moje fotki: http://grono.net/gallery/6642134/
__________________
" I na mnie patrz- by źrenic twych prawdziwy blask otulał mnie i tym mnie chronił..."
Chatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 10:51   #4
Kathrinesss
Raczkowanie
 
Avatar Kathrinesss
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lubliniec/Częstochowa
Wiadomości: 138
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Mi się tylko wydaje że z strony technicznej nie są za dobre. A tak ogólnie to wyszłaś ok.
Kathrinesss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 18:01   #5
Chatt
Raczkowanie
 
Avatar Chatt
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 64
GG do Chatt
Dot.: Niefotogeniczność... :(

O stronie technicznej to ja się nie będę wypowiadać :P A tak w ogóle nie o to mi chodziło
__________________
" I na mnie patrz- by źrenic twych prawdziwy blask otulał mnie i tym mnie chronił..."
Chatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-06, 19:07   #6
catherine0
Raczkowanie
 
Avatar catherine0
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 193
Dot.: Niefotogeniczność... :(

moim zdaniem trzeba wybrac swoja najlepsza poze przed lustrem i juz
P.S moim zdaniem ta grzywka ci nei pasuje;p
__________________
I'm still a bit naive with my heart...
catherine0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-07, 19:15   #7
Chatt
Raczkowanie
 
Avatar Chatt
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Okolice Warszawy
Wiadomości: 64
GG do Chatt
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Źle Ci się wydaje Tylko taka pasuje do mojej twarzy :P
__________________
" I na mnie patrz- by źrenic twych prawdziwy blask otulał mnie i tym mnie chronił..."
Chatt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-14, 10:44   #8
Gdybajka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce :)
Wiadomości: 149
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Ladna dziewczyna
I wychodzisz na zdjeciach ladnie , nie jestes niefotogeniczna
Gdybajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-14, 11:52   #9
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Cytat:
Napisane przez Chatt Pokaż wiadomość
O stronie technicznej to ja się nie będę wypowiadać :P A tak w ogóle nie o to mi chodziło
ale pamietaj ze na odbior osoby wplywa tez to jak fotka jest zrobiona technicznie
ty wyszlas ladnie jestes fotogieniczna ale co z tego jak zdjecie nijakie i psuje przekaz
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 14:20   #10
agnes1257
Przyczajenie
 
Avatar agnes1257
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Niefotogeniczność... :(

ja jestem strasznie niefotogeniczna ;p normalnie sporo osób mi mówi że jestem ładna a na zdjeciach jakiś koszmar jest ;/
agnes1257 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 07:35   #11
marttha
Raczkowanie
 
Avatar marttha
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Częstchowa
Wiadomości: 33
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Taka uroda niektórych niestety ;(
__________________
.
marttha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 09:25   #12
b81178b269e08d95a129c14357e5342d01087ca7_5f61477259828
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 532
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Nie ma czegoś takiego jak nie fotogeniczność, są co najwyżej kiepskie zdjęcia.

KAŻDY, może mieć piękne zdjęcia, po prostu mało komu służą takie robione "u cioci na imieninach", z lampą, nad talerzem, zrobione z zaskoczenia bez żadnego pojęcia o kompozycji .....
b81178b269e08d95a129c14357e5342d01087ca7_5f61477259828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:50   #13
maryjanesroses
Raczkowanie
 
Avatar maryjanesroses
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 92
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Fotografuję od 4 lat i uważam, że każdy jest fotogeniczny. Tylko fotograf często dupa. Fociłam na weselach, robiłam sesje rodzinne, itp, itd... I chyba nie było osoby, która by mnie nie uprzedzała wiadomością, że jest niefotogeniczna. A później się dziwiły, jak to, że ja tak ładnie na tym zdjęciu wyszłam? Trzeba po prostu umieć zrobić zdjęcie, a przede wszystkim sprawić, żeby osoby pozujące się nie stresowały, trzeba zagadać i sprawić, żeby naturalnie się zachowywały, wtedy wychodzi wszystko pięknie. ;-)
maryjanesroses jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 14:09   #14
b81178b269e08d95a129c14357e5342d01087ca7_5f61477259828
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 532
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Cytat:
Napisane przez maryjanesroses Pokaż wiadomość
fotografuję od 4 lat i uważam, że każdy jest fotogeniczny. Tylko fotograf często dupa. Fociłam na weselach, robiłam sesje rodzinne, itp, itd... I chyba nie było osoby, która by mnie nie uprzedzała wiadomością, że jest niefotogeniczna. :d a później się dziwiły, jak to, że ja tak ładnie na tym zdjęciu wyszłam? Trzeba po prostu umieć zrobić zdjęcie, a przede wszystkim sprawić, żeby osoby pozujące się nie stresowały, trzeba zagadać i sprawić, żeby naturalnie się zachowywały, wtedy wychodzi wszystko pięknie. ;-)
amen
b81178b269e08d95a129c14357e5342d01087ca7_5f61477259828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-18, 09:40   #15
ulkatoja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1
Dot.: Niefotogeniczność... :(

no ja mam dokładnie tak samo . w lustrze widzę zupełnie inną osobę niż na zdjęciach.
ulkatoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-29, 08:29   #16
Olico
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 41
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Nie ma czegoś takiego jak brak fotogeniczności. Jest tylko brak dobrego fotografa.
Olico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-02, 19:59   #17
annie_c
Przyczajenie
 
Avatar annie_c
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 16
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Dobry fotograf umie uchwycić piękno nawet najmniej urodziwej osoby, serio. Poza tym ty jesteś ładna! Może jakiś twój znajomy, znajoma mają smykałkę do fotek?
annie_c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 16:30   #18
laPalma
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 43
Dot.: Niefotogeniczność... :(

i właśnie chyba na tym polega problem, ludzie robią zdjęcia najgorszej jakości cyfrówkami, a oczekują cudów
laPalma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-03, 22:07   #19
AlwaysCocoChanel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 161
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Cytat:
Napisane przez laPalma Pokaż wiadomość
i właśnie chyba na tym polega problem, ludzie robią zdjęcia najgorszej jakości cyfrówkami, a oczekują cudów
Jakoś aparatu, miejsce robienia zdjeć też, bo najgorszej jakości aparat + pomieszczenie zamknięte i kiepsko oświetlone = klęska ;P
AlwaysCocoChanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-08, 23:23   #20
Sastina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 32
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Ja w zasadzie mam podobny problem, nie chce zakładać nowego wątku dlatego piszę tutaj. Ciężko bardzo mi ładnie wyjść na zdjęciu. Może coś ze mną nie tak, ale inaczej się widzę w lustrze a inaczej na zdjęciu, które sobie zrobię. Dziś w sumie próbowałam sama kilka razy, zrzuciłam na kompa i się przeraziłam.. czy faktycznie jestem tak brzydka, niepodobna? Bo na moje oko powychodziłam zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Oczy wydają mi się szersze i węższe niż w rzeczywistości (nie wiem czy dobrze to ujęłam, chodzi mi o to, że są jakby zbyt podłużne a przy tym jakby mało otwarte) i to raczej nie wina flesha. Do tego wszystkie niedoskonałości twarzy wychodzą, cała się błyszcze, cienie i worki pod oczami, których w lustrze nie zauważam, lub są nieznaczne, krzywy nos, który w rzeczywistości nie jest krzywy (idealny może też nie, ale niektórzy mają o wiele gorsze), ogólnie cała skóra twarzy jakby staje się krzywa i nierówna. To wszystko niezależnie od tego ile podkładu i pudru nałożę (przt tzn "samo☠☠☠ce" .) Głupie to trochę jest, zwykle nie nakładam tony makijażu i na zdjęciach ze znajomymi czasem naprawdę wychodzę koszmarnie. Do tego włosy, w lustrze wyglądają ładnie, a na zdjęciu też masakra.
Nie wiem już co mam robić, niektórzy na fb dodają fotki prosto z komórki, bez retuszu, zbytniego przygotowywania się i wyglądają rewelacyjnie, a ja mam taki problem.
Edit:
Zapomniałam wspomnieć o moim spojrzeniu na zdjęciach. Sprawia wrażenie znudzonego lub jakbym miała zaraz kogoś pobić. Nie wiem skąd się to bierze, w lustrze widzę to inaczej a na fotce inaczej

Edytowane przez Sastina
Czas edycji: 2013-10-08 o 23:31
Sastina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 07:59   #21
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Niefotogeniczność... :(

Cytat:
Napisane przez Sastina Pokaż wiadomość
Ja w zasadzie mam podobny problem, nie chce zakładać nowego wątku dlatego piszę tutaj. Ciężko bardzo mi ładnie wyjść na zdjęciu. Może coś ze mną nie tak, ale inaczej się widzę w lustrze a inaczej na zdjęciu, które sobie zrobię. Dziś w sumie próbowałam sama kilka razy, zrzuciłam na kompa i się przeraziłam.. czy faktycznie jestem tak brzydka, niepodobna? Bo na moje oko powychodziłam zupełnie inaczej niż w rzeczywistości. Oczy wydają mi się szersze i węższe niż w rzeczywistości (nie wiem czy dobrze to ujęłam, chodzi mi o to, że są jakby zbyt podłużne a przy tym jakby mało otwarte) i to raczej nie wina flesha. Do tego wszystkie niedoskonałości twarzy wychodzą, cała się błyszcze, cienie i worki pod oczami, których w lustrze nie zauważam, lub są nieznaczne, krzywy nos, który w rzeczywistości nie jest krzywy (idealny może też nie, ale niektórzy mają o wiele gorsze), ogólnie cała skóra twarzy jakby staje się krzywa i nierówna. To wszystko niezależnie od tego ile podkładu i pudru nałożę (przt tzn "samo☠☠☠ce" .) Głupie to trochę jest, zwykle nie nakładam tony makijażu i na zdjęciach ze znajomymi czasem naprawdę wychodzę koszmarnie. Do tego włosy, w lustrze wyglądają ładnie, a na zdjęciu też masakra.
Nie wiem już co mam robić, niektórzy na fb dodają fotki prosto z komórki, bez retuszu, zbytniego przygotowywania się i wyglądają rewelacyjnie, a ja mam taki problem.
Edit:
Zapomniałam wspomnieć o moim spojrzeniu na zdjęciach. Sprawia wrażenie znudzonego lub jakbym miała zaraz kogoś pobić. Nie wiem skąd się to bierze, w lustrze widzę to inaczej a na fotce inaczej
Twarz wyglądająca jak z karykatury to zasługa tego, że zapewne zrobiłaś sobie zdjęcie szerokim kątem z bliska. Błyszczenie, cienie i worki to wina złego światła - zapewne flasha.
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 17:57   #22
Depresja2010
Zakorzenienie
 
Avatar Depresja2010
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 030
GG do Depresja2010
Dot.: Niefotogeniczność... :(

ja też portretuje nie od dziś i sa wyjątki od normy niestety mimo urody i uroku osobistego zdazaja się osoby,które wypadają kiepsko ( jelsi chodiz o pozowane ) wtedy lepiej robić z zaskoczenia,nie uważam,ze jest to wina fotografa itp. niestety tak jest i już
z lampa się gorzej wygląda pierwsze slysze nic bardziej mylnego trzeba ja po prostu dobrze ustawić do pory dnia i światła
moja porada to się wyluzować maxymalnie najlepiej wychodzi się przy oświetleniu dziennym,jeśli jest zimno spróbować focic twarza do okna najlepiej poranne światło niweluje zmarszczki itp. i wiadomo najtrudniej focic samego siebie to nie lada wyczyn dlatego lepiej jednak poprosić kogos o pomoc
Depresja2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:41.