Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-23, 11:57   #3001
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez lejdis1985 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę Brocato Cloud 9 Hotshapes Miracle Repair
Flat Iron & Curling Spray- aktywowany ciepłem spray

Brocato przedstawia nowy produkt do stylizacji w kuracji odnowy Cloud 9 Miracle Repair Regimen. Aktywowany ciepłem nie sklejający spray, który chroni i pomaga zapobiegać uszkodzeniom włosów w trakcie stylizacji. Tworzy superodbijającą gładką powierzchnię, pozostawiając włosy jedwabiste i błyszczące.

Właściwości:
  • Oparty jest na opracowanym przez Sama Brocato wyjątkowym kompleksie Cloud 9 Miracle Repair Complex™, specjalnej mieszance uzdrawiających składników odżywczych, wzmacniających protein roślinnych i filtrów UV. Udowodniono, że pozostawia włosy odżywione i odnowione bez dodatkowego obciążenia. Postaw na objętość, wigor i blask!

Skład:Water, Alkohol Denat, Polyquaternium-55, Hydrolyzed Wheat Protein PG-Propyl Silanetriol, Cystine Bis-PG-Propyl Silanetriol. Helianthus Annuus ( Sunflower) Seed Extract, Hydrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Sinetriol, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Hydrolyzed Keratin, Keratin, Dimethicone, Benzophenone-4, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glykol, C-10-40 Isoalkylamidopropylethyld imonium Ethosuflate, Triethyl Citrate, Dipropylene Glycol, Triethanolamine, PEg-40 Hydrogenated Castor OIL, Hydroxyisohexyl 3- Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphentyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Geraniol, Linalool, Fragrance, Ext. Vio;et 2( CI 60730)


Mam nadzieję, że ten preparat dobrze ochroni włosy przed wysoką temperaturą i je odżywi. Wiem, zę zawiera nieszczęsny Denat, ale mam nadzieję, że pełni on funkcję nośnika substancji aktywnych Czy sprawdzi się on przy cienkich i delikatnych włosach? Jeśli nie to mogę prosić o podanie kilku preparatów termoochronnych godnych uwagi, które mocno nie obciążą włosów?
Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.
Denat bardziej wygląda mi na dodatkowy rozpuszczalnik [jako nośnik to bardziej w preparatach do skóry], ale ogólnie skład jest bardzo bogaty.
Dużo proteinopochodnych, w tym keratyna = pewnie to ten Miracle Complex , są też substancje powłokotwórcze [połysk, wygładzenie, wzmocnienie wytrzymałości włosa] oraz filtry UV.
Jestem skłonna uwierzyć w obietnice z etykietki, chociaz wiadomo, że prostowanie to ZUO .
Miałabym ochotę spróbować go solo
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 12:12   #3002
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez JulitaJ Pokaż wiadomość
1. Logona, Repair Shampoo Ginkgo (Szampon odżywczy z miłorzębem japońskim)

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Alcohol*, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Sodium PCA, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hydrolyzed Silk, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Betaine, Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract, Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Lactylate, Parfum (Essential Oils), Limonene, Phytic Acid, Citric Acid

Szampon polecany do włosów o uszkodzonej strukturze, do rozdwajających się, zniszczonych i wysuszonych włosów. Wysokowartościowe substancje roślinne i naturalne substancje nawilżające delikatnie oczyszczają i pielęgnują włosy oraz skórę głowy. Włosy dają się łatwo czesać, są aksamitne i błyszczące.
Przyjemny szampon oparty na łagodnych substancjach myjących, dobra alternatywa dla osób szukających produktu do mycia bez SLES. Zawiera wyciąg z miłorzębu, nagietka, hydrolizowany jedwab, oraz ekstrakt z kiełków pszenicy. Na niebiesko zaznaczyłam substancje nawilżające.
Myslę, że nada się do zniszczonych włosów, nie powinien wysuszać.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-23, 12:19   #3003
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez JulitaJ Pokaż wiadomość
Prosiłabym o porównanie tych dwóch szamponów. Czy one różnią się głównie tym, że jeden ma wyciąg z miłorzębu, a drugi nie ma? Ten drugi nagietkowy wydaje mi się o wiele uboższy składem, a cena ta sama!
A producent przypisuje zupełne inne właściwości tym szamponom.

2. Logona, Vital Shampoo Ringelblume (Szampon nagietkowy)

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Alcohol*, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Glyceryl Oleate, Sodium PCA, Calendula Officinalis Flower Extract*, Hydrolyzed Silk, Betaine, Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract, Xanthan Gum, Parfum (Essential Oils), Limonene, Linalool, Citric Acid, Phytic Acid.
* - pochodzą z upraw ekologicznych

Szampon (...) poleca się szczególnie do włosów osłabionych i wypadających.
Wysokowartościowe substancje roślinne i naturalne substancje nawilżające delikatnie oczyszczają i pielęgnują włosy oraz skórę głowy.
Włosy uzyskują ponownie połysk, puszystość oraz świeżość.

Z góry dziękuję.
Faktycznie, oba szampony niewiele się różnią od siebie, ten pierwszy trochę bogatszy w składzie, ale róznice w działaniu moim zdaniem nie będą aż tak duże, aby twierdzić, że są to szampony różnofunkcyjne. w końcu to tylko szampon, trzymamy go dosłownie 2 minuty i powinien przede wszysktim myć i ewentualnie dobrze oddziaływac na skórę głowy.

I jeden i drugi, powiedziałabym, są uniwersalne.
Zarówno jeden jak i drugi wyglądają bardzo uniwersalnie.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 11:11   #3004
kyiomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Prosze o analize skladu tego szmponu:

1. SANO BABY made in Israel

Sklad: water, disodium cocoamphodiacetate, cocamidopropyl betaine, polysorbate 20 peg-150 distearate, sodium chloride, fragrance (supplement), chydrochloric acid, 2-bromo-2nitropropane-1,3-diol, magnesium laureth sulfate, disodium laureth sulfosuccinate.

Producent zapewnia delikatne mycie, niedrazniace oczu dziecka, niepowodujace lez. Wlosy maja byc swieze i blyszczace. Tyle zrozumialam, co napisali po hiszpansku.

Mam wlosy blond, krecone. Uzywam tego szmponu ok 2 tyg, chcialabym wiedziec, czy przy dluzszym stosowaniu nie wysuszy i nie zniszczy mi wlosow?

kyiomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 11:43   #3005
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez anuluj Pokaż wiadomość
proszę o analizę szamponu ANNA- ZDROWY WŁOS

wg producenta : "Szampon pokrzywowy delikatnie oczyszcza twoją skórę i włosy pozostawiając uczucie świeżości. Posiada pH neutralne dla skóry. Przeznaczony do zmywania preparatów na bazie nafty kosmetycznej."

Składniki:
Aqua, Sodium laureth sulfate, Cocamidopropyl betaine, Sodium chloride, Cocamide DEA, Urtica dioica extract, Glycerin, Panthenol, Parfum, Citric acid, Mwthylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, C.I. 42080, C.I. 19140.
Szamponowy standard. Prosty, nieprzekombinowany skład, wzbogacony pokrzywą, gliceryną i panthenolem.
Może trochę wysuszać z uwagi na połączenie SLES i soli.
W porządku.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 11:46   #3006
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę:
Szampon Pollena Malwa do włosów normalnych i ze skłonnością do przetłuszczania się i łupieżu 'Czarna rzepa'.
[I]Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Peg-75 Lanolin, Brassica Rapa Extract, Sodium Chloride, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne (and) Methylisothiazolinone.
Bardzo, bardzo prosty skład, IMO - na plus.
Substancje myjące + ekstrakt z rzepy + konserwant.
Czarna rzepa ma właściwości regulująco-wzmacniające.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 11:56   #3007
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Proszę jeszczo o
Szampon Garnier Fructis Volume Restructure wzmacniający bez silikonu

Skład: Aqua/ Water, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Glycerin, Glycol Distearate, Sodium Laureth-8 Sulfate, Niacinamide, Cocomide Mipa, Saccharum Officinarum Extract/ Sugar Cane Extrat, Sodium Benzoate, Sodium Oleth Sulfate, Hydroxypropyl Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Hydroxide, Magnesium Laureth-8 Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Magnesium Oleth Sulfate, Polyquaternium-30, Salicylic Acid, Camellia Sinensis Extract/ Camellia Sinensis Leaf Extract, Benzyl Alcohol, Linalool, Panax Ginseng Extract/ Panax Ginseng Root Extract, Propylene Glycol, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Isopropanolamine, Pyrus Malus Extract/ Apple Fruit, Pyridoxine HCI, Carbomer, Citric Acid, Butylphenyl Methylpropional, Citrus Medica Limonum Peel Extract/ Lemon Peel Extract, Hexylene Glycol, Parfum/ Fragrance( FIL C34438/1) (09.07.2009)
Dość długi skład, trochę przekombinowany, chociaż ogólnie nie jest zły.
Zawiera dość dużo substancji myjących oraz oczyszczający kwas salicylowy.
Na zielono zaznaczyłam wszystkie ekstrakty; wzmacniająco głównie działał będzie żeń-szeń i herbata oraz niacynamid.
Fioletem oznaczyłam odżywczy pseudoceramid, a na niebiesko - glicerynę [nawilżacz], która znalazła się dość wysoko w składzie.
Mam jednak wrażenie, że mimo tych dodatków szampon może podsuszać [SLES i inne detergenty + sól].
Ale ogólnie skład wygląda całkiem ciekawie.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 12:06   #3008
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez LadyMadalena Pokaż wiadomość
Proszę o analizę lakieru Dramers Concertino Extra Hold Lakier, który jak przypuszczam po kolejności składników stał obok jedwabiu i keratyny.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...itamina-B5.htm


Skład: Alkohol Denat, Butane/Isobutane/Propane, Acrylates, Copolymer, Aminomethyl Propanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Linalool, PEG/PPG - 18/18 Dimethicone, Isopropyl Myristate, Panthenol, Benzophenone-4, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk.

Zdaję sobie sprawę z tego, że lakier nie ma właściwości pielęgnacyjnych, chciałabym prosić o ocenę jego szkodliwości w porównaniu, np. do innych produktów ogólnie dostępnych w drogeriach. Szczególnie zaniepokoił mnie wysoko w składzie Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene. Jest niby po Parfum jednak czy jego stężenie nie jest zbyt wysokie? Używam lakieru u nasady włosów(dla zwiększenia objętości) i trochę się boję stosować ten lakier jednak niestety ostatnio okoliczności finansowe i brak możliwości obycia się bez lakieru na co dzień mnie zmuszają do szukania taniego produktu. Chętnie przyjmę propozycję jakiegoś innego produktu w normalnej cenie
Z góry dziękuję za pomoc.
przede wszystkim - dodatek keratyny i jednawbiu oraz panthenolu znalazł sie na samym końcu składu, więc zadziałać raczej szansy nie ma.
Reszta składu praktycznie bezwartościowa, alkohol, propelent i dodatki zapachowe.

Składnik, o którym wzpominasz, to tzw. lyral, element zapachowy. Trzeba na niego uważać, gdyż znalazł się w grupie alergizującej. jednakże jeśli nie odczuwasz negatywnych skutków stosowania, to na razie nie ma przeciwskazań do jego używania.
Niestety, z uwagi na to, że sama nie stosuję tego typu kosmetyków, na chwilę obecną nie jestem w stanie podać jakiegoś wartościowego zamiennika.
Coś mi jedynie świta, że dobry skład miała pianka Farouk analizowana na tym wątku, ale podejrzewam, że do tanich nie należy .
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:12   #3009
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: CaCamille albane - r efreshing shampoo with anise & mint

Cytat:
Napisane przez fascination Pokaż wiadomość
Witam,

Prosze o analize szamponu :
Camille albane - refre shing shampoo with anise & mint
aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium cocoamphoacetate, sodium chloride, alcohol denat, PEG-12 dimethicone, sodium sweet almond amphoacetate, panthenol, salicylic acid, zinc gluconate, helianthus annuus (sunflower) seed oil, pimpinella anisum fruit extract, cassia italica extract, mentha piperita oil, phenoxyethanol, polyquaternium-22, citric acid, parfum, menthol, dmdm hydantoin, glycerin propylene glycol, CI 19140/yellow 5, potassium sorbate, cI 42090/BLUE 1

dzięki z góry i dzięki za poprzednią analizę
Niczego sobie szampon, ale mam obawy ,co do wysuszania [sól dość wysoko w skłądzie, dodatek alkoholu również].
Zawiera wyciąg z anyżu, cassii i mięty oraz odżywczy olej słonecznikowy, panthenol.
Dodatek kwasu salicylowego wzmania działanie oczyszczające, działa też minrozłuszczająco na skórę.
Uczucie odżwieżenia zapewnia dodatek mentolu.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:20   #3010
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: CaCamille albane - r efreshing shampoo with anise & mint

Cytat:
Napisane przez Laureane Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o przeanalizowanie tych kosmetyków:

-Dove-Intensywna maseczka do włosów narażonych na działanie wysokiej temperatury.Skład:

Aqua, cetearyl alcohol, dimethicone, Stearamidopropyl dimethymaline, behentrimonium chloride, glycerin, parfum, dipopylene glycol, lactic acid, Paraffinum liquidum, Petrolatum, Amodimethicone, PEG-180M, DMDM hydatonin, Potassium chloride, disodium EDTA, PEG-7 Propylheptyl ether, Propylene glycol, Cetrimonium chloride, Phenoxyethanol, Benzyl Salicylate, Butyphenyl Methylpropinal,Citronello l, Hexyl cinnamal, hydroxycitronellal, linalool CI 15985 Ci 19140


OPIS:
Maska zawiera serum ochronne składające się z mikrocząsteczek, które chroni i pomaga odbudować barierę ochronną włosów narażonych na działanie wysokiej temperatury. Przywraca im moc i blask.

Czy rzeczywiście chroni przed działaniem wysokiej temperatury.? I czy przy dłuższym stosowaniu włosy nie staną sie matowe, suche .?
Chyba jeszcze nie wymyślono kosmetyku, który chroniłby skutecznie przed wysoką temperaturą.

Sama maska wygląda mi trochę na taki oblepiacz; silikony, parafina ciekła, wazelina i emolienty. Plus kondycjonery i gliceryna, która trochę nawilża.
Podejrzewam, że właśnie powłokotwórcze działanie składników ma zadanie ochronne.
Ale mnie jakoś ten skład nie przekonuje, może dlatego, że wolę jednak kosmetyki z ekstraktami i proteinami.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:26   #3011
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: CaCamille albane - r efreshing shampoo with anise & mint

Cytat:
Napisane przez Laureane Pokaż wiadomość
I mam pytanie co to za składnik? : ANDHEMIS NOBILS
Andhemis nobilis, a właściwie Anthemis Nobilis to roślina zwana rumianem rzymskim .

Cytat:
Napisane przez Laureane Pokaż wiadomość
-Timotei, Jedwabiste i Gładkie, Szampon do włosów półdługich i długich 'Bambus i shea butter'
. Skład:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate (A)/ Sodium C12-13 Pareth Sulfate (B)*, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Dimethiconol, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, DMDM Hydantoin, Laureth-23, Dimethiconol/Silsesquioxane Copolymer, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Disodium EDTA, Benzophenone-4, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Citric Acid, BHT, Sodium Benzoate, Butyrospermum Parkii Extract, Ethoxydiglycol, Methylchloroisothiazolino ne, Fumaric Acid, Bambus Vulgaris Shoot Extract, Potassium Sorbate, PPG-12, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Linalool, CI 16255.

Czy rzeczywiście pielęgnuje włosy czy oblepia je (silikonami) i przy dłuższym stosowaniu będą w gorszej kondycji?

Bardzo Prosze o analize

Z góry dziękuję.
Generalnie składy Timotei uważam za beznadziejne. Kuszą piękną nazwą, ale wymienionych w niej dodatków jest jak na lekarstwo. Tak samo jest i tutaj. Bambus i masło shea, znalazły się przy końcu składu, za konserwantem [czerwony] i jest ich jakieś dziesiąte części procenta [pewnie poniżej 0,5%].
Na fioletowo zaznaczyłam znalezione filtry.
Są też i silikony, więc może oblepiać.
Nie podejrzewam tego kosmetyku o dobrą pielęgnację.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-29, 12:33   #3012
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez janiaw Pokaż wiadomość
Dziewczyny poszłam dzis do sklepu fryzjerskiego po kallosa mlecznego a tu pani sprzedała mi coś innego twierdzac, ze skład ten sam. Nazywa się perfect care mleczny krem do włosów-cream al latte wzbogacony o proteiny jedwabiu (czy te proteiny jedwabiu to nie silikon?)
W składzie moje amatorskie oko nie zauwazyło silikonu, ale pomóżcie czy tam nie ma jakiegos badziewia?
Skład:water, ceteryl alcohol, cetrimonium chloride, dipalmytoylethyl hydroxyethylmonium methosulfate, parfum, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile, citric acid, propylene glycol, peg-5 cocomonium methosulfate, methylchloroisothiazolino ne, sodium glutamate, hydrolized milk protein, hydroxypropyltrimonium hydrolized casein, sodium cocoyl glutamate, hydrolized silk, methylisothiazolinone, hydroxypropyl guarhydroxypropyltrimoniu m chloride
Te proteiny to daleko w składzie i ten jedwab też
Bardzo proszę o analizę
Skład bardzo, bardzo podobny [jeśli nie taki sam] do mlecznego Kallosa, którego to już różne wersje były analizowane, więc w sumie i ocena będzie taka sama.
Faktycznie - wszelkie wartościowe składniki wylądowały na końcu składu [szkoda].
proteiny jedwabiu są- to nie silikon. Silikonów nie ma.
Badziewia w sumie nie ma: głównymi elementami składu są: emolient i dwa kondycjonery [pierwsze 3 składniki po wodzie].
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-29, 12:48   #3013
kyiomi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 57
Dot.: CaCamille albane - r efreshing shampoo with anise & mint

BEAUTY FORMULAS
Henna Treatment Wax, Intensive deep conditioner

Ingredients:

Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Cetyl Aclohol, Citric Acid, Phenoxyethanol, Hydrolyzed Collagen, Parfum (Fragrance), Ethoxydiglycol, Propylene Glycol, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3 Diol, Butylene Glycol, Lawsonia Inermis (Henna Extract), Ethylparaben, Methylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Lactic Acid, Sodium benzoate, Potassium Sorbate, Cl 19140, Cl 17200, Cl 42090

Producent zapewnia, ze uzywanie maski regularnie pomoze odzywic skore glowy, wzmocni wlosy, sprawi ze stana sie zdrowsze i mocniejsze. Dobra dla zniszczonych, suchych i lamliwych wlosow.

Chcialbym wiedziec, czy sklad rzeczywiscie odzwierciedla zapewnienia producenta?

Edytowane przez kyiomi
Czas edycji: 2010-06-30 o 10:16
kyiomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 13:47   #3014
Rafilek36
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

DOUGLAS HAIR, PERFECT COLOR CONDITIONER- odżywka do włosów koloryzowanych, farbowanych lub z pasemkami

SKŁAD

Aqua, distearyldimonium chloride, cyclotetrasiloxane, cetyl alkohol, glyceryl stearate, dimethiconol, dimethylPABAmidopropyl laurdimonium tosylate, hydroxyethylcellulose, panthenol, parfum, propylene glycol, ceteareth-20, trideceth-12, trideceth-9-amodimetchicone, ethylhexyl methoxycinnamate, diethylamino hydroxybenzoyl hexyl benzoate, citric acid, vaccinium macrocarpon extract, zea mays (corn) starch, C.L. 17200, acrobyl palmitate, ascorbic acid, tocopherol.

Bardzo proszę o analizę.

Edytowane przez Rafilek36
Czas edycji: 2010-06-30 o 13:50 Powód: trzcionak
Rafilek36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 15:25   #3015
marciar7
Zakorzenienie
 
Avatar marciar7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 6 416
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę: Garnier Fructis Ekspresowa odżywka
skład:
Aqua/water,isododecane,cyclope ntasiloxane, CI 19140/yellow 5, CI 15985/yellow 6, niacinamide,saccharum officinarum extraxt,phenyl trimethicone,phenoxyethan ol,behentrimonium chloride, trideceth-5,trideceth-10,polyquartenium-16,polyaminopropyl biguanide,dimethiconol,di methicone,camelia sinensis extract/camellia sinensis leaf extract, benzyl alcohol,linalool,amodimet hicone,pyryus malus extract/apple fruit extract,pyridoxine HCI, persea gratissima oil/avocado oil, citric acid,butylphenyl methylpropional, citronellol,citrus medica limonum peel extract/lemon peel extract,laurenth-23,laurenth-4,prunus armeniaca kernel oil/apricot kernel oil,parfum/fragnance __________________
__________________
Zosia 1.02.2016
marciar7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-30, 16:22   #3016
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Także bardzo proszę o analizę.
L'Biotica, Moc Natury, Wax Sun, maska do włosów z jedwabiem, ochrona przed UV.
Ingredients:
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alkohol (and) Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Purnus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Acrylated Lanolin, Lawsonia Intermis (Henna) Extract, Mel (Honey) Extract, Hydrolized Silk, Polyquaternium-59 (and) Butylene Glycol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Mica (and) Titanium Dioxide (and) Iron Oxides, Linalool, Hexyl Cinnama, Benzyl Alcohol (and) Methylochloroisothiazolin e (and) Methylisothazolinone, Citric Acid.

Bardzo będę wdzięczna za analizę
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-01, 09:33   #3017
tusia13pl
Rozeznanie
 
Avatar tusia13pl
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 620
GG do tusia13pl
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę tego jedwabiu:
Marion, Natura Silk, Odżywka regenerująca bez spłukiwania 'Jedwabna kuracja'
skład:
Cyclopentasiloxane (and) Dimethiconol, Cyclomethicone, Phenyl Trimethicone, Ethyl Ester of Hydrolyzed Silk, Ethoxydiglycol, Parfum, Panthenol (27.04.2009)
Z góry dzięki
__________________

tusia13pl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 12:16   #3018
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez fallen_apple Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę maski Pettenon Cosmetici, Dolce Anti-Age (Maska do włosów rekonstruująca z panthenolem)


skład:
Aqua, Cetyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Glyceryl Laurate, Amodimethicone, Parfum, Propylene Glycol, Limonene, Panthenol, Benzyl Alkohol, Hydrolized Sweet Almond Protein, Hydrolized Wheat Gluten, Hydrolized Wheat Protein, Trideceth-10, Linalool, Citric Acid, C.i. 11680 (Pigment Yellow 1), Methylchlorisothiazolione , Capsicum Annum Extract, Ochlearia Armoracia Extrat (Cochlearia (Horse- Radish) Root Extract), Methylisothazolinone.

Jak się przedstawia skład maski? Warto ją kupić czy sobie odpuścić?
Taka sobie ta maseczka, ani dobra, ani kiepska [chyba].
Jednakże wszystkie wartościowe składniki naturalne, czyli proteiny, panthenol i ekstrakty, są za zapachem w składzie i ciężko ocenić, czy są w wystarczającej ilości, aby zadziałać. Ekstraktów na pewno jest za mało, bo znalazły się za konserwantem, czyli jakieś tam dziesiąte części %.

Na moje oko trochę wygładzi, poprawi wygląd i lekko nawilży włosy.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-02, 12:25   #3019
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Terefereeee Pokaż wiadomość
Witam,
w związku z tym produktem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-3...owa-wersja.htm

Rossmann, Babydream, Shampoo

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Extract, Parfum.


bardzo proszę o odpowiedzi na następujące pytania:
1) Czy to produkt rzeczywiście bezpieczny dla dziecka z lekką alergią? (próbowałam sama sprawdzić poszczególne składniki w słowniku ale nic nie znalazłam),
2) Czy płyn do kąpieli z tej samej serii który ma identyczny skład ( tylko zamienione miejscami panthenol i triticum vulgare) również można stosować jako szampon, czyli taki produkt 2 w 1? Pytam bo może tu są trochę inne proporcje i lepiej nie... Z góry dziękuję.
Wg mnie to bardzo porządny, udany produkt. Zawiera substancje myjące uznawane za łagodne, niedrażniące. Nie widzę też konserwantów ani barwników, zgodnie z obietnicami producenta.
W składzie łagodzący panthenol, ekstrakt z kiełków pszenicy i rumianek.

Właściwie nic, co mogłoby powodować podrażnienie, ale...
Rumianek, mimo swoich pozytywnych właściwości bywa też alergenem.
Niektóre osoby mogą też źle reagować na niektóre mieszaniny środków myjących.
Dlatego trudno odpowiedzieć, jak zareaguje skóra dzieciaczka, jednakże moim zdaniem ryzyko jest umiarkowanie niskie .

Co do drugiego pytania, myślę, że można spróbować go do włosów .
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-04, 18:43   #3020
Andzara1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Bardzo proszę o analizę:
Szampon Garnier Naturalna Pielęgnacja Mango i kwiat tiaré
skład:
aqua/water, sodium leureth sulfate, sodium chliride, coco-betaine, Cl 47005/yellow3, Cl 14700 / red 4, cocamide mea, cocos nucifera oil/ coconut oil, sodium benzoate, sodium methylparaben, sodium hydroxide, peg-60 hydrogenated castor oil, ethylparaben, salicylic acid,polyquaternium-10, limonene, linalool, mangifera indica fruit extract/ mango fruit extract, geraniol, caramel, gardenia tahitensis flower, citric acid, hexylene glycol, hexyl cinnamal, parfum/ fragrance (fil c39186/2)

Odżywka Garnier Naturalna Pielęgnacja Mango i kwiat tiaré
skład:
aqua/water, cetearyl alcohol, elaeis guineensis oli/ palm oil, cocos nucifera oil/ coconut oil, tride ceth- 6, chlorhexidine dihydochloride, limonene, linalool, mangifera indica fruit extract/ mango fruit extract, amodimethicone, gardenia tahitensis flower, cetrimonium chloride, methylparaben, hexyl cinnamal, glycerin, parfum/ fragrance (fil c39186/2).


Dodatkowo chciałam zapytać czy te trzy pogrubione substancje są bardzo szkodliwe dla skóry? Które substancje mają dodatkowo negatywny wpływ na włosy oraz skórę?
Możesz mi polecić szampon nadający miękkość, blask, który nie obciąża włosów, z jak najmniejszą ilością substancji szkodliwych, taki szampon który je wzmocni a nie zaszkodzi?


z góry przepraszam za błędy, przepisywałam z butelki

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------


Edytowane przez Andzara1111
Czas edycji: 2010-07-04 o 18:53
Andzara1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 18:50   #3021
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Czy mogłabym poprosić o wklejenie składu ( jeśli ktoś ma) odżywki Goldwell ColorGlow Love Brown do włosów brązowych? Zależy mi na analizie składu przez uprzejmość Estelle, a jak na złość nigdzie tego składu nie ma. Będę bardzo wdzięczna.
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 21:30   #3022
Andzara1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Odżywiam się zdrowo i przestałam niszczyć włosy suszarkami i prostownicami. Teraz szukam kosmetyków, które im nie będą szkodzić a pomogą w odbudowie i wzmocnią je.

Bardzo mocno proszę o radę.

YES TO TOMATOES z pomidora i minerałów z Morza Martwego

Pełny skład szamponu: Aqua (Water), Sodium Coceth Sulfate, Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract*, Aspalathus Genus (Red Tea) Extract, Sodium Cocoamphoacetate, Citrullus Vulgaris (Watermelon) Extract*, Capsicum Annuum (Red Pepper) Extract*, Maris Limus (Silt) Extract, Maris Aqua (Dead Sea Water), Punica Granatum (Pomegranate Peel) Extract*, Parfum (Fragrance), Magnesium Chloride, Algea (Spirulina, Rhodella, Dunaliella), Spirulina Pacifica Extract*, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Gel*, Citric Acid, Prunus Amygdalus Dulcis (Almond) Extract*, Olea Europaea (Olive) Oil*, Benzyl Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Dehydroacetic Acid, Niacin*, Tocopheryl Acetate (Vitamin E) *, Ginkgo Biloba*, Panthenol*.


Pełny skład odżywki: Aqua (Water), Solanum Lycopersicum (Tomatoes) Extract*, Cetyl Alcohol, Capsicum Annuum (Red Pepper) Extract*, Aspalathus Genus (Red Tea) Extract, Citrullus Vulgaris (Watermelon) Extract*, Maris Aqua (Dead Sea Water), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Magnesium Chloride, Chamomilla Recutita (Camomile) Extract*, Olea Europaea (Olive) Oil*, Benzyl Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil*, Calendula Officinalis Oil*, Maris Limus (Silt) Extract, Parfum (Fragrance), Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil*, Punica Granatum (Pomegranate Peel) Extract*, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract*, Dehydroacetic Acid.

Zastanawiam się czy to są odpowiednie produkty, jeżeli zależy mi na jak najmniejszej ilości substancji szkodliwych dla włosów i skóry.
Czy znacie takie , które będą skuteczne w odżywianiu włosów? Możecie podać przykłady?

Edytowane przez Andzara1111
Czas edycji: 2010-07-04 o 21:58
Andzara1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-04, 21:36   #3023
MsTseTse
Zadomowienie
 
Avatar MsTseTse
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Południe :)
Wiadomości: 1 355
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Mini1991 Pokaż wiadomość
prosze o analize:

l'biotica, WAX odzywka 2 fazowa SUN
Składniki: aqua, cyclomethicone, propylene glycol, cetrimonuim chloride, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer (and) C12-14 pareth-12, hydrolyzed silk, panthenol, phenyl trimethicone, parfum, polyquaternium-59 (and) butylene glycol, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothaiazolinone, citric acid, linaool, hexyl cinnamal, C.I. 16255, C.I. 15985.
podłączam się pod prośbę
__________________


MsTseTse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-05, 09:25   #3024
Kapisz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 43
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Aphogee Keratin 2 minute Reconstructor - bardzo proszę o analizę:

Water (Aqua, Eau), Glycerin, Stearalkonium Chloride, Cetyl Alcohol, Mineral Oil (Paraffinum Liquidum, Huile Minerale), Cetearyl Alcohol, Hydrolyzed Keratin, Hudrolyzed Vegetable Protein PG-Propyl Silanetriol, Trimethysiloxyamodimethic one, Mauritia Flexuosa Fruit Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Linoleamidopropyl PG-Dimonium Chloride Phosphate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Panthenol, Tocopheryl Chloride, Polyquaternium-10, Trideceth-12, C11-15 Pareth-7, C12-16 Pareth-9, Arachidonic Acid, Linolenic Acid, Linoleic Acid, Stearyl Alcohol, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Fragrance (Parfum), Disodium EDTA, DMDM Hydantion, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate

Jestem mocno zainteresowana. Znalazłam już analizę innej odżywki z tej firmy(aphogee keratin & green tea restructurizer) i zdaje się być ok. Nie wiem, która lepsza
Z góry dziękuję
Kapisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 11:44   #3025
asia 90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 381
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

prosze o analize tego składu
NaturVital, Sensitive, Shampoo Moisturiser Aloe Vera

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, TEA lauryl Sulfate, Cocamidopropyl betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Glycerin, Sodium Lactate, Aloe barbadensis leaf juce, Panthenol, Althaea officinalis root extract, Polyquaternium 11, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyquaternium 10, Calcium Pantothernate (vit B3), Inositol (vit B7), Biotin(vit H), Retinol (vit A), Tocopheryl Acetate (vit E), Glyceryl Linoleate, Glyceryl Linolenate, Glyceryl Arachidonate (vit F), Isosteramide MIPA, Benzoic Acid, Propylene Glycol, Glycol Distearate, PEG-55, Cocamide DEA, Parafum (fragrance), Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Disodium EDTA
asia 90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 17:20   #3026
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Andzara1111 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę:
Szampon Garnier Naturalna Pielęgnacja Mango i kwiat tiaré
skład:
aqua/water, sodium leureth sulfate, sodium chliride, coco-betaine, Cl 47005/yellow3, Cl 14700 / red 4, cocamide mea, cocos nucifera oil/ coconut oil, sodium benzoate, sodium methylparaben, sodium hydroxide, peg-60 hydrogenated castor oil, ethylparaben, salicylic acid,polyquaternium-10, limonene, linalool, mangifera indica fruit extract/ mango fruit extract, geraniol, caramel, gardenia tahitensis flower, citric acid, hexylene glycol, hexyl cinnamal, parfum/ fragrance (fil c39186/2)

Odżywka Garnier Naturalna Pielęgnacja Mango i kwiat tiaré
skład:
aqua/water, cetearyl alcohol, elaeis guineensis oli/ palm oil, cocos nucifera oil/ coconut oil, tride ceth- 6, chlorhexidine dihydochloride, limonene, linalool, mangifera indica fruit extract/ mango fruit extract, amodimethicone, gardenia tahitensis flower, cetrimonium chloride, methylparaben, hexyl cinnamal, glycerin, parfum/ fragrance (fil c39186/2).


Dodatkowo chciałam zapytać czy te trzy pogrubione substancje są bardzo szkodliwe dla skóry? Które substancje mają dodatkowo negatywny wpływ na włosy oraz skórę?
Możesz mi polecić szampon nadający miękkość, blask, który nie obciąża włosów, z jak najmniejszą ilością substancji szkodliwych, taki szampon który je wzmocni a nie zaszkodzi?


z góry przepraszam za błędy, przepisywałam z butelki

---------- Dopisano o 19:43 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

"Sodium Laureth Sulfate m.in - "Typowe detergenty syntetyczne, stosowane od dawna w przemyśle do odtłuszczania i mycia urządzeń oraz pomieszczeń. Obecnie są niemal w każdym toniku, balsamie, żelu myjącym, zmywaczu, szamponie i płynie do kąpieli. Powodują przesuszenie skóry, zaburzają wydzielanie łoju i potu, upośledzają czynności gruczołów apokrynowych, podrażniają skórę, wywołują świąd i wypryski. Przyczyniają się do powstawania plam, guzków zapalnych i wyprysków ropnych. Szczególnie szkodliwie działają na skórę dzieci, niemowląt oraz na skórę w okolicach narządów płciowych. Powodują podrażnienie oczu i zapalenie spojówek. W razie dostania się do jamy nosowej, np. podczas mycia powodują nieżyt nosa. Przenikają ze skóry do krwi wywołując działanie ogólne. Ulegają kumulacji w ustroju. Są metabolizowane w wątrobie. Uszkadzają układ nerwowy i układ odpornościowy skóry. Nie powinny być stosowane w okresie ciąży i laktacji. " - cytat ze strony pięknieję.
Sodium Chloride - sól kuchenna. Może po niej wystąpić świąd bądź podrażniona może byc skóra głowa.
Cetrimonium chloride ma działanie antystatyczne. Ma za zadanie wygładzać i ulepszyć rozczesywanie włosów. Ma działanie lekko emulgujące.

Ja lubie szampony z Garniera Naturalna Pielęgnacja do włosów farbowanych (ma sodium chloride w skladzie, ale nie uczula mojej skóry głowy) i ten zółty z awokado on praktycznie jest bezsilikonowy także ten zakup.

Najgorszym składnikiem w szamponie jest SLS (sodium laureth sulfate) i sodium chloride...;x Jak masz wrażliwą bardzo skórę głowy..To może spróbuj ten zółty z Garniera bądź używaj szamponów dla dzieci typu Hipp czy Babydream.
P.S (ucze sie powoli o składach także, jeśli jest błąd to Proszę o poprawę )


---------- Dopisano o 18:20 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

Kapisz
Początek mi niezbyt odpowiada składu....
Cetyl Alcohol - może wysuszyć włosy..., Parafina (Paraffinum Liquidum) także..., ale tez jest gliceryna. Dopiero w połowie składu ekstrakty z avocado...hm..
Dziwny ten początek składu jak dla mnie...
Estelle może to przeanalizuje lepiej ode mnie, ale wg mnie to zmieniłabym produkt.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 17:50   #3027
syrenka
Wtajemniczenie
 
Avatar syrenka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 907
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez bernadka20 Pokaż wiadomość


Kapisz
Początek mi niezbyt odpowiada składu....
Cetyl Alcohol - może wysuszyć włosy..., Parafina (Paraffinum Liquidum) także..., ale tez jest gliceryna. Dopiero w połowie składu ekstrakty z avocado...hm..
Dziwny ten początek składu jak dla mnie...
Estelle może to przeanalizuje lepiej ode mnie, ale wg mnie to zmieniłabym produkt.
Czemu te dwa składniki mogą wysuszać?
One są emolientami więc zatrzymują wodę więc ich działanie jest bardziej nawilżające niż wysuszające.
syrenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 18:29   #3028
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Syrenka
U niektórych parafina wysusza także ten Cetyl Alcohol...Nie wiem no mogłam się pomylić, bo się ucze. Gdzie niegdzie jak czytałam w przypadku składu oliwek pielęgnacyjnych, gdzie była parafina to nakładane na włosy nie moze być. Bo efekt jest wysuszający. Natomiast dodatkiem do jedwabi często jest cetyl alcohol, który tez wysusza.
Moge się mylić. Także też dziękuje, ze zwrocilas uwagę. :P

znalazłam dodatkowo ten link https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=20153
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka

Edytowane przez bernadka20
Czas edycji: 2010-07-06 o 18:48
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 18:55   #3029
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Poprosze o analize:

Enliven coconat&vanilla conditioner: aqua, cetearyl alcohol, cetremonium chloride, parfum, panthenol, cocos nucifera, vanilla plantifolia, cirtid acid, phenoxyethanol, methyldibromo glutaronitrile, methylparaben, sorbitol, propylene glycol, isopropyl myristate, hexyl cinnamal, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, coumarin

Lavera, rose milk repairing hair conditioner:Water (Aqua), Alcohol*, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Stearamidopropyl Dimethylamine, Sodium Lactate, Perea Gratissima (Avocado) Oil*, Lauroyl Sarcosine, Macadamia Ternifolia Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalene, Rosa Damascena Flower Water*, Prunus Persica (Peach) Extract*, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract*, Biotin, Panthenol, Panthenyl Ethyl Ether, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Fragrance (Parfum)**, Limonene**, Linalool**, Citronellol** - * Ingredients from Certified Organic Agriculture, ** Natural Essential Oils
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-06, 22:30   #3030
Andzara1111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 10
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Na podstawie twojej wypowiedzi bernadko20 dochodzę do wniosku że moje problemy ze skórą i włosami mogą wynikać głównie z powodu tych negatywnych składników. Obawiam się jednak że produkty dla dzieci mogą okazać się za słabe by odbudować i doprowadzić do normalnego stanu moje włosy.
Zastanawiam się czy są kosmetyki które w ogóle nie zawierają tego "paskudztwa" ale są dostatecznie silne?

Bardzo proszę o pomoc...

Edytowane przez Andzara1111
Czas edycji: 2010-07-06 o 22:31
Andzara1111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:20.