Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-14, 08:33   #3991
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość

Dziewczyny a jaki krem polecacie do cery mieszanej? Coś naturalnego mnie interesuje.
Na jednym wątku jest teraz szał na te kremy http://kosmetykidla.pl/podstrona.php?a=148&b=130 na dzień i na noc Może warto spróbować? Ja zamówiłam a też mam cerę mieszaną właśnie
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 09:00   #3992
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Czyli dziewczyny polacają te kremy? Dlaczego?

Ja na dzień stosuje filtr soraya 45 a na noc olej konopny z ha. Poza tym zrobiłam sobie tonik: Do 30 ml hydrolatu oczarowego dodałam po kilka kropel: pantenolu, mleczanu sodu, aloesu, ekstraktu p/trądzikowego i szczyptę niacynamidu. To używam jako tonik pod krem lub samodzilnie, bo naprawde ładnie nawilża. Myślicie ze nie jest to za bogate? Dodaje po 5 kropel wszystkiego.
__________________
wymiana

Edytowane przez lipss
Czas edycji: 2012-08-14 o 09:13
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 09:42   #3993
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Z apteki
Pani farmaceutka poleciła mi smarować nim twarz raz dziennie przez 10 dni w celu nawilżenia skóry i zmiękczenia jej.
Ale widzę, że codziennie nie mogę bo się zapcham tymi dobrociami

Mam ten: http://www.domzdrowia.pl/30905,panth...ray-130-g.html
a to ja miałam na mysli półprodukt
Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Na jednym wątku jest teraz szał na te kremy http://kosmetykidla.pl/podstrona.php?a=148&b=130 na dzień i na noc Może warto spróbować? Ja zamówiłam a też mam cerę mieszaną właśnie
szkoda że maja parabeny ;(

---------- Dopisano o 10:42 ---------- Poprzedni post napisano o 10:41 ----------

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Ja mam glinkę zieloną w paście, kupiłam ją pod wpływem opinii znalezionych w sieci. Wczoraj pierwszy raz ją nałożyłam i narazie pierwsze efekty ok. Właśnie przed chwilą czytałam na jej temat opinie na KWC i ma bardzo dobre https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-zielonej.html

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Dziewczyny a jaki krem polecacie do cery mieszanej? Coś naturalnego mnie interesuje.
a ta glinka nie zasycha w tej paście?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 10:50   #3994
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A na jakim wątku była mowa o tych kremach? Przeczytałam recenzje na blogu i opis na stronie producenta i naprawde bardzo ciekawe te kosmetyki
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 11:04   #3995
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Czyli dziewczyny polacają te kremy? Dlaczego?

Ja na dzień stosuje filtr soraya 45 a na noc olej konopny z ha. Poza tym zrobiłam sobie tonik: Do 30 ml hydrolatu oczarowego dodałam po kilka kropel: pantenolu, mleczanu sodu, aloesu, ekstraktu p/trądzikowego i szczyptę niacynamidu. To używam jako tonik pod krem lub samodzilnie, bo naprawde ładnie nawilża. Myślicie ze nie jest to za bogate? Dodaje po 5 kropel wszystkiego.
Ja mam tłustą cerę a byłoby to chyba dla niej za mało na dłuższą metę. Rano stosujesz tylko filtr? Ten konopny jest na noc dosyć lekki, może warto go sobie zamiennie stosować np. z truskawką?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 11:20   #3996
LeejdiNaati
Zakorzenienie
 
Avatar LeejdiNaati
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 23 352
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
A na jakim wątku była mowa o tych kremach? Przeczytałam recenzje na blogu i opis na stronie producenta i naprawde bardzo ciekawe te kosmetyki
Na wątku o mylnej nazwie Odwyk od zakupów kosmetycznych KLIK
__________________
LeejdiNaati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 11:26   #3997
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Ja mam glinkę zieloną w paście, kupiłam ją pod wpływem opinii znalezionych w sieci. Wczoraj pierwszy raz ją nałożyłam i narazie pierwsze efekty ok. Właśnie przed chwilą czytałam na jej temat opinie na KWC i ma bardzo dobre https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...-zielonej.html
Ja wolę glinki sypkie, mam wtedy możliwość robienia rzadszej bądź gęściejszej mazi w zależności od potrzeb skóry
Miałam kiedyś zieloną w tubce z Argiletzu i dla mnie była zbyt mocna, tępa i miała konsystencję gęstej pasty.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja d-panthenol z ZSK dodaje do peelingu z korundem, na włosy, czasem do masek bardziej nawilżających ale na takie codzienne używanie wydaje się być zbyt obfity. Może warto go wymiennie stosować z HA z olejami?
Ogólnie to nawilżenie to dla mnie też ciężki temat. Ostatnio miałam przesusz policzków i nałożyłam na twarz krem witaminowy Ziaji z kwasem HA no i.. nic się nie stało a przesusz przeminął
Mój pantenol będę kładła na buzię co drugi albo co trzeci dzień bez niczego - on i tak jest bogaty

Cytat:
Napisane przez LeejdiNaati Pokaż wiadomość
Na jednym wątku jest teraz szał na te kremy http://kosmetykidla.pl/podstrona.php?a=148&b=130 na dzień i na noc Może warto spróbować? Ja zamówiłam a też mam cerę mieszaną właśnie
Właśnie o nich czytam
Nie znałam dotąd tej firmy.

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
szkoda że maja parabeny ;(
Fakt, też to zauważyłam
Myślałam, że są bardziej naturalne, ale z drugiej strony na pewno są o niebo lżejsze niż drogeryjne kolorowe sztuczne śmieci
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 11:31   #3998
lipss
Zadomowienie
 
Avatar lipss
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 726
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja mam tłustą cerę a byłoby to chyba dla niej za mało na dłuższą metę. Rano stosujesz tylko filtr? Ten konopny jest na noc dosyć lekki, może warto go sobie zamiennie stosować np. z truskawką?
Odkąd stosuję taką pielęgnacje moja skóra jest duuużo lepiej nawilżona niż po zwykłych drogeryjnych kremach. Staram się stosowac jak najmniej kosmetyków żeby nie zapychać niepotrzebnie cery. Na dzień filtr wystarcza a na noc tonik+konopny z ha też się sprawdza.

A co jeszcze byście polecały jako uzupełnienie mojej pielęgnacji?
__________________
wymiana
lipss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 11:49   #3999
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
wydaje mi się, że dobry, miałam kiedyś olejek arganowy z biochemiiurody i kosztował 10 zł za 15 ml, więc cena podobna ja byłam bardzo zadowolona
Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość

Witaj,
nie zamawiałam nigdy w tym sklepie ale napisy są takie same jak na moim oleju. Moja siostra pracuje w salonie kosmetycznym, oni sprowadzają olej arganowy właśnie z Maroko, a cena: ja za 60 ml płaciłam 40,00 zł więc bardzo podobnie. Może sprawdź wiarygodność tego sklepu w sieci? Niestety nic więcej nie pomogę.

Jeśli chodzi o oleje do włosów to bardzo polecam kokosowy, zależy jakie efekty chcesz uzyskać. Ja mam włosy długie, puszące się i bardzo mi ten olej pomógł. Niestety skończył się a raczej miałam jeszcze odrobinę ale od tego ciepła, choć trzymałam go w szafie zepsuł się, więc najlepiej trzymać w lodówce. Jeśli masz problem z rozczesywaniem, jak najbardziej polecam olej kokosowy, nie tylko na twarz ale i ciało
Dzięki Koniec końców zamówiłam ten olej: http://allegro.pl/show_item.php?item=2512756934
(mam nadzieję, że dobry)

Dziękuję za radę odnośnie oleju kokosowego, chyba się skuszę, bo też mam puszące się włosy, trudne do rozczesania i suche. Ale dodatkowo też szybko przetłuszczające się i nie wiem czy za bardzo ich dodatkowo nie obciążę
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 16:24   #4000
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja mam pantenol z Naturalisa i jestem zadowolona, do HA i olejów sprawdza się super.

Myslalam o tym kremie, ale chce na razie zużyć te z AA, choć pewnie mi się długo zejdzie.
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 17:36   #4001
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś


Dziewczyny
, trzymajcie się tematu, o kremach możecie pisać w wątkach na temat pielęgnacji określonych typów cery. Proszę o niezamieszczanie linków do recenzji sponsorowanych.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-14 o 18:59
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 18:32   #4002
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Myślalam jeszcze o przetestowaniu kilku olejów tj. z krokosza i z żurawiny, ale zazwyczaj jak się zabieram za zakupy, to już są wyprzedane
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 18:40   #4003
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez lipss Pokaż wiadomość
Odkąd stosuję taką pielęgnacje moja skóra jest duuużo lepiej nawilżona niż po zwykłych drogeryjnych kremach. Staram się stosowac jak najmniej kosmetyków żeby nie zapychać niepotrzebnie cery. Na dzień filtr wystarcza a na noc tonik+konopny z ha też się sprawdza.

A co jeszcze byście polecały jako uzupełnienie mojej pielęgnacji?
Ja też tak właśnie na poczatku miałam, że HA z olejem wystarczał w zupełności, ale po pewnym czasie (ok 3-4msc) miewałam przesusze. Też mam podrasowane hydrolaty niacynamidem, mocznikiem.. Jakoś wiadomo, co cera to inna historia. Szukam ciągle jakiś masek nawilżających czy czegoś kremo podobnego (chociaż mam do kremów awersję), co to nawilżenie nieco wspomoże, bo jednak HA itp. pomagają utrzymać nawilżenie a nie nawilżają ( o ile dobrze rozumiem)
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 20:51   #4004
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość


Fakt, też to zauważyłam
Myślałam, że są bardziej naturalne, ale z drugiej strony na pewno są o niebo lżejsze niż drogeryjne kolorowe sztuczne śmieci
dla mnie niestety to je eliminuje całkowicie bo unika parabenów w kosmetykach do twarzy :P

no tak to prawda
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 21:06   #4005
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dzięki Koniec końców zamówiłam ten olej: http://allegro.pl/show_item.php?item=2512756934
(mam nadzieję, że dobry)
Mam ten sam olej, kupiłam go w Maroko Sklep i widzę, że jego opis na Allegro jest jak żywcem ściągnięty z MS.
I jeszcze to:
"OLEJEK ARGANOWY KOSMETYCZNY - "NATURA" Z MAROKA JUŻ W MAROKO SKLEP."
Zastanawia mnie czy Sprzedający ma jakieś powiązanie z MS, czy tylko tak....



Dziewczyny, słyszałyście o hydrolacie hyzopowym?
Korci mnie, żeby spróbować
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 21:16   #4006
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość


Dziewczyny, słyszałyście o hydrolacie hyzopowym?
Korci mnie, żeby spróbować
nie :P
a gdzie mozna go dostac ?
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 21:35   #4007
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
dla mnie niestety to je eliminuje całkowicie bo unika parabenów w kosmetykach do twarzy :P
Powiem Ci, że od kiedy zaserwowałam buzi bardziej przyjazną pielęgnację w postaci jak ja to mówię zdrowych produktów, staje się wrażliwa na te "normalne" Chyba zapomniała jak to jest przyjmować na klatę wszelkie śmieciowe składniki

---------- Dopisano o 22:35 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
nie :P
a gdzie mozna go dostac ?
Wyczaiłam go tu: http://primaroza.com/Woda_Hyzopowa_H...3-default.html
Kiedyś przypadkiem trafiłam na tę stronę, ale niczego z niej nie zamawiałam.
Zapytam ich o skład hydrolatów.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-14, 22:35   #4008
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Jeśli chodzi o glinkę, nie zasycha w tej tubce, też się tego obawiałam. Jest ona dostępna także w proszku, w cenie 24,00 zł za 300g.

Przyznam, że paczkę mam od wczoraj ale dzisiaj nie miałam tłustej buzi w pracy, nie wiem czego to zasługa ale jestem przeszczęśliwa. Mam nadzieję, że te produkty co kupiłam będą mi dobrze służyć.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 12:21   #4009
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o glinkę, nie zasycha w tej tubce, też się tego obawiałam. Jest ona dostępna także w proszku, w cenie 24,00 zł za 300g.

Przyznam, że paczkę mam od wczoraj ale dzisiaj nie miałam tłustej buzi w pracy, nie wiem czego to zasługa ale jestem przeszczęśliwa. Mam nadzieję, że te produkty co kupiłam będą mi dobrze służyć.
dzieki za info


apsik - o ciekawa stronka


a własnie jak to jest z tymi hydrolatami niby te z biochemi urody mają jakies konserwanty a w inci ich nie ma
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów

Edytowane przez karmazynka99
Czas edycji: 2012-08-15 o 14:33
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 12:39   #4010
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
a własnie jak to jest z tymi hydrolatami niby te z biochemi urody mają jakies konserwanty a w inci ich nie ma
Sprzedający niestety nie wymieniają konserwantów w składzie INCI. Trzeba szukać informacji w opisach. BU podaje na samym dole (skład produktu) lub w tabelkach na stronach opisów rozwiniętych (słownik). Mazidła podają w technicznej specyfikacji produktu, ZSK u dołu opisu. Wiele sklepów, zwłaszcza nowszych nie wspomina o konserwantach w ogóle, co mnie bardzo zniechęca do zakupów. To samo dotyczy innych surowców i półproduktów. Jest to nie tylko uciążliwe (dla kogoś kto wie, że składnik jest konserwowany i chciałby wiedzieć czym), ale także nieuczciwe, bo na pewno nie brakuje osób, które sadzą, że kupują coś super naturalnego, niezawierającego żadnych syntetycznych dodatków.


Dziewczyny, zachęcam do pisania o glinkach w wątku o glinkach:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=558093

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-08-15 o 12:41
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 14:36   #4011
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sprzedający niestety nie wymieniają konserwantów w składzie INCI. Trzeba szukać informacji w opisach. BU podaje na samym dole (skład produktu) lub w tabelkach na stronach opisów rozwiniętych (słownik). Mazidła podają w technicznej specyfikacji produktu, ZSK u dołu opisu. Wiele sklepów, zwłaszcza nowszych nie wspomina o konserwantach w ogóle, co mnie bardzo zniechęca do zakupów. To samo dotyczy innych surowców i półproduktów. Jest to nie tylko uciążliwe (dla kogoś kto wie, że składnik jest konserwowany i chciałby wiedzieć czym), ale także nieuczciwe, bo na pewno nie brakuje osób, które sadzą, że kupują coś super naturalnego, niezawierającego żadnych syntetycznych dodatków.


Dziewczyny, zachęcam do pisania o glinkach w wątku o glinkach:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=558093
wogole o tym nie wiedziałam

bardzo dziekuję za odpowiedż

no własnie, ja też do niedawna byłam przekonana że uzywam "samą naturę'...
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 14:47   #4012
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
no własnie, ja też do niedawna byłam przekonana że uzywam "samą naturę'...
"Sama natura" ma kilkudniowy termin ważności.

Ja ponawiam swoje pytanie, czy dostanę w którymś ze sklepów hydrolat oczarowy podobny do starej wersji z hydrolatu z BU?

I drugie, jaki olej podobny do oleju z pestek malin polecacie? Chodzi o dobre wchłanianie, nie powodowanie błyszczenia i wyprysków. Czy ktoś używał malinowego i znalazł lepszą alternatywę? Może truskawka lub jeżyna? Czytałam, że są podobne do tego z pestek malin, a jak wasze wrażenia?
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 14:56   #4013
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Limone Pokaż wiadomość
"Sama natura" ma kilkudniowy termin ważności.
no własnie, niestety
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 15:22   #4014
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

A mnie męczy, kiedy znajduję w necie jakiś produkt i nie ma podanego składu
Zachwycający opis mnie nie przekonuje i dlatego jak chcę wiedzieć więcej, piszę maila do sklepu oferującego produkt.
Tak jakby nie można było wstawić składu od razu...
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 16:46   #4015
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
A mnie męczy, kiedy znajduję w necie jakiś produkt i nie ma podanego składu
Zachwycający opis mnie nie przekonuje i dlatego jak chcę wiedzieć więcej, piszę maila do sklepu oferującego produkt.
Tak jakby nie można było wstawić składu od razu...
mam dokładnie to samo!

i tez już kilka razy musiałam pisac z pytaniem o skład, teraz nie kupię żadnego produktu bez sprawdzenia składu.
juz nawet nie czytam opisów producenta :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 17:35   #4016
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez BiochemiaUrody Pokaż wiadomość
Szanowni Państwo,

Podajemy skład INCI danego produktu dokładnie wg. danych otrzymywanych od producenta i przyjętych zasad zastosowania nazewnictwa INCI. Przykładowo skład INCI Hydrolatu z liści oczaru jaki widnieje w danych technicznych to: „Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Water”
O informacje na temat konserwantów lub wszelkich innych dodatków również musimy się dopytywać producentów, niektórzy producenci nie życzą sobie ujawniać stężenia procentowego dodatków i trzeba się nieco natrudzić by je uzyskać.
Zgodnie ze specyfikacjami od producentów, wszelkie dodatki podajemy w osobnych informacjach, zawsze podając dokładnie każdy składnik, zastosowany nawet w minimalnym stężeniu.

Jeśli ten sam hydrolat z liści oczaru zostanie użyty w gotowym kosmetyku, w składzie INCI tego kosmetyku znajdą Państwo tylko wymienioną nazwę „Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Water”, natomiast skład gotowego kosmetyku nie będzie już w ogóle listował dodatków zastosowanych w danym surowcu, czyli nie znajdą Państwo tych składników, nie wspominając o ich stężeniu: Gluconolactone (1.1%); Sodium Benzoate (0.4%); Potassium Sorbate (0.1%); Calcium Gluconate (0.015%)
Producent gotowych kosmetyków podaje wyłącznie w składzie INCI konserwant jaki użył do zakonserwowania kosmetyku jako całości, natomiast nie podaje wszystkich składowych zastosowanych surowców. Jeśli dany surowiec jest konserwowany parabenami, a producent gotowego kosmetyku zastosował do zaskonserwowania kosmetyku jako całości inny konserwant, wówczas w składzie nie musi listować parabenów i może reklamować ten kosmetyk jako wolny od parabenów, które to konserwanty na marginesie wcale nie są tak groźne jak nas straszą pogłoski krążące po internecie. Parabeny są składnikami obecnymi w naturze np. w niektórych owocach jagodowych, roślina produkuje je, aby chronić się przed zakażeniami. Idea zastosowania tych konserwantów w kosmetykach została zaczerpnięta z natury, co oczywiście nie gwarantuje bezpieczności, mamy bowiem wiele naturalnych toksyn, ale jest sprzeczna z opiniami twierdzącymi, że parabeny to bardzo nienaturalne i „chemiczne” substancje.

Zespół BU
no to teraz się trochę wyjaśniło, ale nie rozumiem dlaczego producenci nie chcą podawac jakich konserwantów uzyli (np dla mnie to ważne).


ale dziekuję za odpowiedź
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 18:07   #4017
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
mam dokładnie to samo!

i tez już kilka razy musiałam pisac z pytaniem o skład, teraz nie kupię żadnego produktu bez sprawdzenia składu.
juz nawet nie czytam opisów producenta :P
Witaj w klubie

Napisałam do Prima Rozy zapytanie o hydrolaty i czekam na odpowiedź
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 19:55   #4018
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez BiochemiaUrody Pokaż wiadomość
Producent gotowych kosmetyków podaje wyłącznie w składzie INCI konserwant jaki użył do zakonserwowania kosmetyku jako całości, natomiast nie podaje wszystkich składowych zastosowanych surowców.
W UE producent ma obowiązek wymienić na liście wszystkie składniki, również konserwanty użyte do zakonserwowania surowców, gdyż są to substancje stosowane celowo. Nie wymienia się substancji będących zanieczyszczeniami surowców oraz materiałów technicznych wykorzystanych w procesie produkcji, ale niewystępujących w produkcie końcowym.
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...59:0209:pl:PDF (art. 19 ust. 1 lit. g)

Poza tym proszę wziąć pod uwagę, że w przemyśle kosmetycznym składniki stosowane są przeważnie w niewielkich stężeniach, a nam poleca się hydrolaty czy żel hialuronowy do stosowania w stężeniach do 100%. W takiej sytuacji informacje o konserwantach są dla wielu osób bardzo istotne. Często mamy do czynienia z maksymalnymi stężeniami określonych układów konserwujących.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-10-27 o 23:30
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-15, 20:30   #4019
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Witaj w klubie

Napisałam do Prima Rozy zapytanie o hydrolaty i czekam na odpowiedź



oo to jak przyjdzie odp to napisz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-16, 01:16   #4020
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Dziewczyny czy mogłabym Was prosić o pomoc w wyborze 2, max.3 olejków z ZSK nadających się do cery mieszanej, czasem okropnie tłustej, a czasem kompletnie przesuszonej, skłonnej do zapychania? Wertuję cały dzień różne strony i tabelki z zawartością kwasów w olejach i muszę przyznać, że strasznie ciężko jest się tak ograniczyć do max. 3 sztuk Chciałabym, aby były lekkie, a przy tym dobrze nawilżały. Nie mogę trafić na żaden dobry krem nawilżający, a oleje stosowane z HA już chwilę temu bardzo dobrze mi służyły i chcę do tego wrócić Zastanawiam się m.in. nad: olejem tamanu, sojowym, lnianym, krokoszowym, z ogórecznika lub np. z pestek malin (może nie stricte pod cerę mieszaną, ale chętnie i do niej polecanym). A może zainteresować się całkiem innymi?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:25.