Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-08-30, 16:39   #4051
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez iv3 Pokaż wiadomość
Pytanie mam : mogę któryś z tych olei nakładać na rzęsy ( miałam kiedyś rycynowy ale troche piekły mnie po nim oczy więc przestałam stosować)
Mam konopny,tamanu, ze słodkich migdałów, krokoszowy, frakcja olejowa masła shea czy może olejek z Alterry ( oliwka i limonka) ?
Strasznie pogorszył mi się stan rzęs , zaczęły się kruszyć , nie mam pojęcia czym może to być spowodowane
Możesz też spróbować rybki.
W ich składzie znajduje się też olejek rycynowy, o którym wspominałyście.
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...twist-off.html
Rybki poprawiły stan moich rzęs, ale trzeba być cierpliwym i systematycznym.
Dziś zaczynam kurację nr 2
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-08-30 o 16:41
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:49   #4052
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Rozumiem, że bardziej zagęśćiły niż wydłużyły?
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 17:53   #4053
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Rozumiem, że bardziej zagęśćiły niż wydłużyły?
W moim przypadku wzmocniły się i przestały wypadać, stały się ciemniejsze, to samo tyczy się brwi.
A skoro przestały wypadać, to i gęstość była widoczna
Do tego rano po zmyciu odżywki rzęsy pięknie poddawały się tuszowi i wywijaniu, także mi pasuje
A potem odechciało mi się maziać
Lenistwo.....
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 21:29   #4054
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
W moim przypadku wzmocniły się i przestały wypadać, stały się ciemniejsze, to samo tyczy się brwi.
A skoro przestały wypadać, to i gęstość była widoczna
Do tego rano po zmyciu odżywki rzęsy pięknie poddawały się tuszowi i wywijaniu, także mi pasuje
A potem odechciało mi się maziać
Lenistwo.....
To, że przestały wypadać mnie urządza. Po Revitalash mi wypadła połowa i ciągle coś tam się osypuje. Bezsensu zupełnie. Zrobiłam w końcu taki eksperymentalny krem do rzęs: masło shea, rycynowy, z kroplą HA i trochę aloesu 10x. Konstystencja fajna, wydajność będzie dobra. A działanie.. no trudno, najwyżej mi wypadną do końca :P
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 21:47   #4055
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
To, że przestały wypadać mnie urządza. Po Revitalash mi wypadła połowa i ciągle coś tam się osypuje. Bezsensu zupełnie. Zrobiłam w końcu taki eksperymentalny krem do rzęs: masło shea, rycynowy, z kroplą HA i trochę aloesu 10x. Konstystencja fajna, wydajność będzie dobra. A działanie.. no trudno, najwyżej mi wypadną do końca :P
Ja się cieszyłam jak dziecko, gdy podczas demakijażu, czyli w moim przypadku radosnego tarcia oczu płatkiem z dwufazową Bielendą, nie wypadła ani jedna rzęsa
Choć często podczas takiego zabiegu coś tam się zgubiło.
Właśnie sama się nakręciłam na come back rybek i od dzisiaj zawzięcie będę olejować rzęsy

A Twój krem prezentuje się zacnie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 21:58   #4056
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Ja się cieszyłam jak dziecko, gdy podczas demakijażu, czyli w moim przypadku radosnego tarcia oczu płatkiem z dwufazową Bielendą, nie wypadła ani jedna rzęsa
Choć często podczas takiego zabiegu coś tam się zgubiło.
Właśnie sama się nakręciłam na come back rybek i od dzisiaj zawzięcie będę olejować rzęsy

A Twój krem prezentuje się zacnie
Ten sam problem. Dlatego przestałam malować rzęsy.Pozwalam sobie tylko czasem na maźnięcie Bellem, bo on mi się wydaje jakiś taki mało inwazyjny, nie wypadały mi po nim rzęsy (w porównaniu do używanego w tym samym czasie tuszu L'oreal)
Wg mnie duże znaczenie mają waciki.. Nie tylko dla rzęs, ale w ogóle. Ale jeszcze nie wyczaiłam tych najlepszych na świecie. Póki co wiem, że już nigdy nie kupie wacików z Lidla (masakra nad masakrami)
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 22:07   #4057
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witam,
czy nie zrobi mi krzywdy stosowanie ojeju jojoba i rycynowego zamiast kremu nawilżającego? Nie spowoduje wysypu pryszczy?
Moja cera jest mieszana w kierunku tłustej, Jednąk ostatnio bardzo przesuszona. Mam też sporo zaskórników otwartych i zamkniętych oraz dużo skłonność do zapychania.
brr jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 22:11   #4058
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez brr Pokaż wiadomość
Witam,
czy nie zrobi mi krzywdy stosowanie ojeju jojoba i rycynowego zamiast kremu nawilżającego? Nie spowoduje wysypu pryszczy?
Moja cera jest mieszana w kierunku tłustej, Jednąk ostatnio bardzo przesuszona. Mam też sporo zaskórników otwartych i zamkniętych oraz dużo skłonność do zapychania.
Jojoba zapycha. A rycynowy to w ogóle chyba nie nadaje się do twarzy (niektórzy nim myją twarz, ale nie nakładają na dłużej, bo wg mnie właśnie wysusza). Nigdy bym raczej nie zastosowała na twarz.

Ja bym celowała na Twoim miejscu bardziej w kierunku truskawki, malin, frakcji sojowej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-30, 22:35   #4059
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ten sam problem. Dlatego przestałam malować rzęsy.Pozwalam sobie tylko czasem na maźnięcie Bellem, bo on mi się wydaje jakiś taki mało inwazyjny, nie wypadały mi po nim rzęsy (w porównaniu do używanego w tym samym czasie tuszu L'oreal)
Wg mnie duże znaczenie mają waciki.. Nie tylko dla rzęs, ale w ogóle. Ale jeszcze nie wyczaiłam tych najlepszych na świecie. Póki co wiem, że już nigdy nie kupie wacików z Lidla (masakra nad masakrami)
A ja lubię malować rzęsy bo inaczej czuję się jakaś taka naga
Co do płatków to też nie lubię lidlowych bo są... jak dla mnie sztuczne
Cienkie, śliskie i się wałkują podczas przemywania skóry.
Dwufazowe, a więc tłustawe specyfiki do demakijażu oczu nie wsiąkają w lidlowy płatek, tylko się z niego ześlizgują, więc nie, nie i nie
Dla mnie najlepsze są płatki z Rossmanna - miękkie, dość grube i ładnie zmywają skórę

A co do rybek - możesz spróbować.
W niektórych aptekach można kupić jeden blister, nie trzeba brać całej paczki
Także tego - jakby co, powodzenia
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-08-31 o 16:34
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 06:52   #4060
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Prawda, te rossmanowe są dużo lepsze. Fajne były też takie większe waciki, nie standardowe kółka, ale takie spoore płatki (chyba Bella). Lidlowe - dokładnie, włoknują, rozpadają, ścierają.. nigdy więcej.

Zużyje swój krem i pomyślę nad rybkami. Wszyscy je tak zachwalają na różne takie.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 07:52   #4061
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

hej dziewczyny
prosze was o podpowiedz:
kupilam olejek z pachnotki i arganowy. mam sporo zaskornikow i czerwonych krostek, czasem sa ropne. jak tych olejkow uzywac?

pomyslalam ze tak moze byc ok: zrobic demakijaz np ziaja, potem hydrolat z rozy, 2-3 razy przetrzec twarz olejkiem z pachnotki (tzn masowac buzie palcami a potem nadmiar zetrzec wacikiem), a na koniec nalozyc odrobine arganowego. dobrze mysle? czy ta pachntke zostawic na noc to co juz zostanie na koniec na twarzy,a arganowy uzywac np po pelingu i maseczce?? pliss pomozcie...

aha i mam zamiar robic parowke raz w tyg z olejkiem z bialego grejpfruta. czy robic ja przed peelingiem? czy po pelingu a przed maseczka?czy kiedy??
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-31, 14:53   #4062
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez malvinus Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
prosze was o podpowiedz:
kupilam olejek z pachnotki i arganowy. mam sporo zaskornikow i czerwonych krostek, czasem sa ropne. jak tych olejkow uzywac?

pomyslalam ze tak moze byc ok: zrobic demakijaz np ziaja, potem hydrolat z rozy, 2-3 razy przetrzec twarz olejkiem z pachnotki (tzn masowac buzie palcami a potem nadmiar zetrzec wacikiem), a na koniec nalozyc odrobine arganowego. dobrze mysle? czy ta pachntke zostawic na noc to co juz zostanie na koniec na twarzy,a arganowy uzywac np po pelingu i maseczce?? pliss pomozcie...
Nie wiem czy arganowy nie będzie za ciężki przy tym typie cery. Na pewno nie próbowałabym stosować olejów jeden po drugim bo wg mnie przekarmisz skórę, obciążysz itd. Pachnotka niby jest leciutka, ale jak nałożysz po niej jeszcze arganowy to będzie to raczej za dużo. Jeśli już arganowy stosowałabym w wyjątkowych sytuacjach, np. po peelingu.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 16:33   #4063
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Prawda, te rossmanowe są dużo lepsze. Fajne były też takie większe waciki, nie standardowe kółka, ale takie spoore płatki (chyba Bella). Lidlowe - dokładnie, włoknują, rozpadają, ścierają.. nigdy więcej.
W Rossmannie mają te większe płatki
Nawet kupiłam dzisiaj kolejne bo akurat jest promocja

Cytat:
Napisane przez malvinus Pokaż wiadomość
hej dziewczyny
prosze was o podpowiedz:
kupilam olejek z pachnotki i arganowy. mam sporo zaskornikow i czerwonych krostek, czasem sa ropne. jak tych olejkow uzywac?
Nie wiem czy argan Cię nie zapcha, jest ciężki - mnie zapchał.
Przy takiej cerze trzeba z arganem uważać.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 17:06   #4064
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Argan nawet mnie zapchał podczas gdy oliwa z oliwek, skwalan czy jojoba tego nie zrobiły pomimo, że mam tłustą cerę.
Pachnotka jest fajna na dzień i to latem (moim zdaniem, nie ma też co się sugerować jednoznacznie doświadczeniami innych). Na noc warto sobie kupić coś bogatszego, może maliny, truskawkę, porzeczkę (ale ta brudzi) ja polecam taman (ale to dosyć kontrowersyjny olej, bo jednych zapycha, innych uczy chodzić po wodzie). Albo na dzień i na noc, jeżeli chcesz używać jeden, w miarę dobry i neutralny wydaje się być konopny. Wypisuje takie, które sama testowałam.

I jeszcze raz podkreślę, że jestem kompletnym laikiem i nie czuje się najlepiej pisząc "dobre rady" Najbardziej warto czytać blogi poświęcone pielęgnacji, tam jest wiele informacji podanych na dłoni Ja się zawsze kierowałam wytycznymi autorek i w zasadzie nigdy nie miałam oleju, który mogę wyrzucić czy oddać.
Polecam:
http://naturalnapielegnacja.blogspot...olej.html#more
http://siempre-la-belleza.blogspot.c...typu-cery.html
i przede wszystkim warto:
http://czarownicujaco.blogspot.com/2...nia-wedug.html

Naprawdę, naprawdę warto , bo już chyba trzecią stronę w kółko wałkujemy pachnotkę i oleje do tłustej cery i ciągle wracają te same pytania. Trzeba sobie niestety samemu wynaleźć olej i go do siebie dobrać.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 17:09   #4065
brr
Raczkowanie
 
Avatar brr
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 498
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Jojoba zapycha. A rycynowy to w ogóle chyba nie nadaje się do twarzy (niektórzy nim myją twarz, ale nie nakładają na dłużej, bo wg mnie właśnie wysusza). Nigdy bym raczej nie zastosowała na twarz.

Ja bym celowała na Twoim miejscu bardziej w kierunku truskawki, malin, frakcji sojowej.
a gdybym rozcieńczyła arganowy rozcieńczyc z czymś innym? Obecnie mam olejek pichtowy, z drzewa herbacianego i petroleum d5.
brr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-08-31, 18:59   #4066
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Czy można buzię smarować zamiast kremu samym olejem z pestek winogron?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 16:30 Powód: Zmiana tytułu
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 08:00   #4067
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Bardzo dobrym i naturalnym produktem do nawilżenia cery oraz ciała jest olej arganowy.

Na twarz:
odrobinę oleju rozprowadzić na twarzy najlepiej na noc, może zapach jest niezbyt przyjemny ale efekty widać już po pierwszym użyciu.

Do ciała:
Wystarczy kilka kropel dodać do kąpieli aby idealnie nawilżyć ciało. Jest miękkie, gładkie i nie potrzeba dodatkowych balsamów.

Także jak najbardziej polecam

Ostatnio miałam też możliwość wypróbowania oleju z pestek śliwek, który idealny jest dla cery suchej, dojrzałej i wrażliwej, na przemian stosuję olej arganowy oraz z pestek śliwek, czasem robię sobie odrobinę przerwy np, dzień/dwa.

Moja mama również stosuje olej z pestek śliwek i jest bardzo zadowolona - również stosuje na noc - szybko się wchłania i w przeciwieństwie do oleju arganowego przepięknie pachnie - marcepanem.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:54 Powód: Zmiana tytułu
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 08:04   #4068
malvinus
Raczkowanie
 
Avatar malvinus
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 450
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

dobra dziewczyny,dzieki za wszystkie podpowiedzi

to na razie arganowego nie bede uzywac, zobacze co sie bedzie dzialo po pachnotce przez najblizszy tydzien-dwa. potem uzyje arganowego po pelingu i zobaczymy. a jak sie nie nada to zuzyje do wlosow i paznokci
malvinus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 09:07   #4069
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez Sovilo Pokaż wiadomość
świetny wątek- czegoś takiego szukałam Sama mam 29 lat, aktualnie jestem w 4 miesiącu ciązy i postanowiłam zredukować ilość kosemtyków nakładanych na twarz i ciało. Buzię dotychczas zmywałam wodą micelarną burżuja, ale teraz zamówiłam mydełko Aleppo- z zamiarem mycia twarzy i całego ciała. Zobaczymy Czy można buzię smarować zamiast kremu samym olejem z pestek winogron?
jak najbardziej najlepiej olej wysokiej jakości. ja lubię arganowy, z róży rdzawej, orzecha włoskiego: wmasowuję w jeszcze wilgotną od hydrolatu (toniku) twarz olej z odrobiną kwasu hialuronowego (nie mieszam w dłoni ani żadnym pojemniczku, po prostu nakładam odrobinę każdego produktu na twarz i masuje żeby się połączyły)

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:55 Powód: Zmiana tytułu
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-01, 13:10   #4070
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witaj i w tym wątku betty0502 A jaki masz rodzaj cery? I czy olej arganowy ma taki hm... smrodek, co olej tamanu? Ja właśnie od kilku dni stosuję na dzień i na noc zwykły olej spozywczy z pestek winogron- aktualnie czekam na mydło Aleppo, więc olej wprowadziłam najpierw, bo jeżeli coś mnie zapcha, nie będę wiedziała później co to
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:56 Powód: Zmiana tytułu
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 14:36   #4071
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Witaj
Czytałam na temat oleji spożywczych, m.in. z pestek winogron i słonecznikowym, że nie można ich stosować na twarz i raczej powinno się używać zimnotłoczonych a nie rafinowanych.

Jeżeli chodzi o olej arganowy to faktycznie jest taki "smrodek" jednak na twarzy i na ciele daje radę ale po nałożeniu na włosy - nie mogę znieść tego zapachu, gdyż bardzo mnie dręczy.

Jeśli chodzi o moją cerę: mieszana.

W ostatnim czasie miałam z nią problemy i nadal mam ale już nie tak jak było. Bardzo mi się przetłuszczała. Umyłam, wszystko ok a po 10 min tłusta jakbym czymś się wysmarowała. Ponadto miałam problemy po odstawieniu tabletek anty - na całych plecach i dekoldzie wypryski, na twarzy również - jakby okres dojrzewania...

Te kosmetyki, które kupiłam w tym sklepie unormowały mi tą buzię, codziennie ich stosuję i jestem bardzo zadowolona. Mydełko super, oleje także i glinka zielona - nią jestem zachwycona i bardzo delikatny hydrolat

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:56 Powód: Zmiana tytułu
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 15:31   #4072
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Skąd kupiłaś olej z pestek sliwek? Na BU chyba nie ma?
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:57 Powód: Zmiana tytułu
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 19:45   #4073
CzarnaMaciejka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 289
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Witaj
Czytałam na temat oleji spożywczych, m.in. z pestek winogron i słonecznikowym, że nie można ich stosować na twarz i raczej powinno się używać zimnotłoczonych a nie rafinowanych.
a to dlaczego?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:57 Powód: Zmiana tytułu
CzarnaMaciejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-01, 21:36   #4074
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Sovilo: W tym samym co kupiłaś mydełko Super jest ten olejek a zapach cudowny

CzarnaMaciejka - czytałam, że jest niewskazany, nie nadaje się, ponieważ nie wchłania się i może zaszkodzić skórze m.in olej słonecznikowy i z pestek winogron. Oleje te są rafinowane i tracą swóje właściwości/ witaminy / cenne składniki. Można te oleje stosować owszem tyle, że zimnotłoczone.

Oleje zimnotłoczone:
oleje otrzymane w wyniku tłoczenia na zimno, bez dodatkowych etapów oczyszczania poza filtracją przez filtry papierowe pod niskim ciśnieniem. Filtracja pozwala na usunięcie fragmentów nasion i innych mechanicznych zanieczyszczeń. Rośliny najczęściej pochodzą z plantacji gdzie nie stosuje się herbicydów ale ze względu na używanie nawozów mineralnych nie są one kwalifikowane jako organiczne, w innych przypadkach są to oleje z roślin zebranych w naturalnych siedliskach.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:58 Powód: Zmiana tytułu
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 05:24   #4075
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Ja od kilku dni stosowałam olej z pestek winogron (taki zwykły, ze sklepu w dużej butli), ale na moim nie pisze, że jest rafinowany? i powiem tak- szybko się wchłania, ale wyskocxzyło mi po nim kilka małych grudek w kolorze skóry więc odstawiam, wracam na razie do kremu i poszukuje olejku do zamówienia. Po lekturze KWC i innych opiniach interesują mnie (niby do cery mieszanej, niekomedogenne ) olej z rózy rdzawej, z pestek malin, arganowy (choć kogoś tam zapchał), brzozowy i masło jojoba
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:58 Powód: Zmiana tytułu
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 10:34   #4076
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Do tej pory testowałam:
- olej kokosowy rafinowany i zimnotłoczony
- olej jojoba
- olej arganowy
- olej z pestek śliwek

Wszystkie te oleje stosowałam na twarz i ciało a także włosy oprócz jojoba.

Olej kokosowy miałam z firmy KTC (rafinowany) i jednak najlepiej sprawdzał się dodawając go do kąpieli, gdyż ciało było po nim bardzo nawilżone, delikatne i miękkie. Na twarz był dla mnie za tłusty. Stosowałam go również na włosy - bardzo dobrze się sprawdzał. Bezzapachowy.

Drugi olej kokosowy był zimnotłoczony z firmy Efavit, lepiej się sprawdzał na twarzy, stosowałam go do opalania i po opalaniu oraz także na włosy. Przepięknie pachniał kokosem.

Olejek jojoba jest świetny, jednak drażni mnie jego zapach lecz najważniejsze jest działanie, nie zapycha porów.

Olej z pestek śliwek - tak jak jojoba, poczytaj u mnie na blogu.

Olej arganowy - bardzo drażni mnie zapach jednak działanie rewelacyjnie. Wczoraj też nałożyłam go na noc a dzisiaj buzia miękka, gładka.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:59 Powód: Zmiana tytułu
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 14:04   #4077
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Najchętniej wziełabym wszystkie
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 15:59 Powód: Zmiana tytułu
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:30   #4078
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez brr Pokaż wiadomość
a gdybym rozcieńczyła arganowy rozcieńczyc z czymś innym? Obecnie mam olejek pichtowy, z drzewa herbacianego i petroleum d5.
Ja bym się pichty i petroleum bała

Cytat:
Napisane przez betty0502 Pokaż wiadomość
Bardzo dobrym i naturalnym produktem do nawilżenia cery oraz ciała jest olej arganowy.
Pod warunkiem, że kogoś nie zapcha, to będzie dobry
Ja arganu na twarz już nigdy nie nałożę
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:37   #4079
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

ja mam kokosowy w domu ale mam cere tłustą i boje się go nakładac na twarz, chociz moze warto zaryzykować?




aktualnie siedze z arganem (niesmierdzącym )
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-09-02, 18:55   #4080
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja mam kokosowy w domu ale mam cere tłustą i boje się go nakładac na twarz, chociz moze warto zaryzykować?
Słyszałam, że jest ciężki, ale zawsze możesz spróbować i odstawić jak coś
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:03.