Biżuteryjny cennik ;) - Strona 148 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-08, 12:24   #4411
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Wiem że to porównanie było nietrafione ale czy ja wiem czy jest faktycznie się czym aż tak przejmować? Poza tym można gdzieś tą lalkę jeszcze obejrzeć? Link powyżej nie działa.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 22:17   #4412
amiga_tauri
Przyczajenie
 
Avatar amiga_tauri
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Jakieś 4 miesiące temu dałam się namówić do robienia biżuterii. Zaczęło się od "zwyklaków", ale po zobaczeniu na jakimś vortalu prac nagaLy zakochałam się we wrappach. Szukając informacji na temat tego, jak się to robi, trafiłam na to forum i teraz mam do was dziewczyny prośbę o pomoc w wycenie.
To są moje pierwsze prace, więc daleko im do ideału. Jak na początkującą przystało robiłam je ze sto razy dłużej niż każda z was i prawdę mówiąc trudno mi je wycenić. Nie chciałabym przesadzić ani w jedną, ani w drugą stronę. Będę wdzięczna za pomoc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aurora1.jpg (91,8 KB, 110 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aurora2.jpg (78,0 KB, 148 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aurora3.jpg (82,8 KB, 41 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aurora4.jpg (56,9 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aurora5.jpg (101,1 KB, 169 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg calliope1.jpg (46,9 KB, 66 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg calliope2.jpg (55,7 KB, 176 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg calliope3.jpg (44,7 KB, 93 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg violet_fractals1.jpg (75,4 KB, 112 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg violet_fractals3.jpg (82,0 KB, 151 załadowań)
amiga_tauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 06:50   #4413
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cześć.
Jest mi bardzo miło, że mogłam być dla Ciebie inspiracją
Jak na pierwsze prace, to hm... porządne Wystarczająco skomplikowane i porządne, by napisać, że masz w tym kierunku dryg. Ale jeszcze trochę pracy, żeby można też porządnie wycenić.
Co proponuję? Schowaj do szuflady na razie, o ile masz taką finansową możliwość - albo sprezentuj czy sprzedaj lokalnie [by w sieci nie został ślad po cenie] - za kwotę, jaką czujesz - byle za cenę słuszną [byle nie mniej niż 5 razy materiał albo materiał plus 15 za roboczogodzinę - no coś się za tę pracę należy i niech klient nie czuje, że ma za darmo, bo wróci, z pewnością wróci i będzie zdziwiony, czemu nowych rzeczy nie sprzedasz po jakże wysokiej cenie z której i tak z pewnością masz kokosy, bo to złoty biznes - pamiętaj, klient nie widzi twojej pracy, jeśli Ty się nie postarasz, to On za Ciebie tego nie zrobi ) - dlatego radzę albo prezent albo komuś, z kim nie będziesz miała kontaktu na co dzień. A najlepiej jakbyś się z kimś wymieniła )) Rób kolejne. Mniejsze. Po to, byś mogła poćwiczyć pracę z drucikiem zanim zabierzesz się za większe. Zrób np 5 par niewielkich kolczyków, każda z zastosowaniem w-w. A potem wróć i zrób 1 większy komplet / wisior, cokolwiek.
Odstaw lampę błyskową, zrezygnuj z kieliszka i pstrokatego tła. Skup się na brystolu [byle nie biały - najlepiej szary albo czarny, jako neutralne, biały wdrożysz jak opanujesz nieco zdjęcia bo to jest bardzo ciężkie tło do pracy - wychodzi brudno - szare przy klasycznym fotografowaniu]. Więc: brystol i paraptet albo brystol i ławeczka [opcja lepsza, tylko temperatura niesprzyjająca]. Ew namiot bezcieniowy i lampy ale wiele osób miesiącami a czasem latami korzysta z dobrze oświetlonego naturalnym światłem - parapetu.
Zasada nr 1: lampa świecąca na biżut dość go "zbrzydza"
Zasada nr 2: nigdy nie stosuj tła o tej samej barwie, co biżut [np fioletowy kamień zgasł Ci zupełnie - wychodzi jak d..a blada, z akcentem na "blada" - a przecie kamień jest piękny]; w tle im mniej, tym więcej - ani tła o żywszej barwie niż biżut [ten czarny wisior to absolutnie już ginie przy czerwonym tle]

Następny wrzut oceniaj zgodnie z tą wyceną [możesz stosować najniższą stawkę za roboczogodzinę, póki co]: KLIK

To, co piszę, to moje prywatne odczucia, możesz się z nimi nie zgodzić. Wrapy są zaawansowane technicznie dość mocno, co est nietypowe u nowicjusza [widzę, że wzorowałaś się także na Sunflower ] ale widać w nich rękę początkującego, jest sporo niedoróbek, jak zmaltretowany drucik, nie do końca sztywna bądź również nadwyrężona baza. Tych egzemplarzy - ja, osobiście - nie zdecydowałabym się sprzedać teraz. Możesz osiągnąć wyższe ceny, jeśli od początku rzucisz sobie pułap startowy Ale też, by to zrobić, prace muszą być nienaganne technicznie. Ale ja akurat mam świra na punkcie precyzji w owijaniu, nie musisz mnie słuchać
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-10-20 o 07:00
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 10:22   #4414
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ja się zgadzam z NagaLy. Prace są ciekawe i mają coś w sobie. Oprócz wprawy i techniki, nad którymi musisz popracować, warto też pomyśleć nad swoim własnym, niepowtarzalnym stylem jeśli chcesz szerzej zaistnieć Własna marka to najlepsza reklama. Resztę napisała NagaLy, którą w stu procentach popieram
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-20, 18:48   #4415
verha
Rozeznanie
 
Avatar verha
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 784
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

A ja bym chciała tylko dodać, że jakbyś chciała się z kimś wymienić to ja jestem bardzo chętna, bo prace są śliczne
__________________
Zaplątana w ogniwka, czyli moja biżu

I książkowa wymianka
verha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-21, 10:37   #4416
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dopisuje sie do kolejki wymiankowej, zwl. na calliope ;-)
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 23:41   #4417
amiga_tauri
Przyczajenie
 
Avatar amiga_tauri
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dzięki dziewczyny za miłe słowa.

nagaLy... WOW ! Naprawdę doceniam, że ci się chciało tyle pisać i że tak dogłębnie potraktowałaś temat. Całkowicie zgadzam się z twoimi odczuciami, sama mam świra na punkcie precyzji, i gdybym sobie mogła na to pozwolić, to pewnie większość mojej twórczości nie opuściłaby "szuflady". Mój znajomy twierdzi nawet, że jestem szurnięta, ponieważ poprawiam drobiazgi, których nikt oprócz mnie nie zauważa i nie doceni tego, że poświęciłam dodatkową pracę na wyszlifowanie mankamentów, które wg większości osób są tylko wytworem mojej wyobraźni. Na szczęście się leczę i już nie poprawiam prac po "oddaniu" ich klientom

Wisior z labradorytem jest tak pogięty i krzywy, że miał nie opuszczać szuflady. Jednak znajomi, którzy go widzieli zgodnie stwierdzili, że cytuje: "to chyba ciebie pogięło". Wspominałam już, że większość ludzi nie dostrzega takich rzeczy? No właśnie... Dlatego stwierdziłam, że skoro wszystkim się podoba i chcą go mieć, to kimże ja jestem, by im go nie sprzedać ( zwłaszcza, że kupę srebra w to wsadziłam)? No i komplet się sprzedał od ręki. Przyznam, że mam mieszane uczucia co do tego, ale cóż... jest kryzys, "business is business" i trzeba w końcu odrobić te wszystkie palniki, kowadełka i inne narzędzia.
Mam tylko nadzieję, że z czasem nabiorę wprawy, nauczę się, jaki drut, gdzie używać i nie będę go już tak maltretować.

I masz rację, za zdjęcia powinnam przepraszać, bo były robione "na kolanie". Miejsca nie miałam nawet na tyle żeby lampy o temperaturze światła dziennego położyć tam gdzie trzeba, a co dopiero namiot bezcieniowy. Więc światło z lamp jest niczym nie zdyfuzowane, co może dawać wrażenie lampy błyskowej (której de facto palcem nie tykam). Absolutnie nie zamierzam tych zdjęć używać w żadnych internetowych galeriach, bo zgadzam się z tobą w 100% co do sposobów eksponowania biżuterii. Te zdjęcia były robione "pod" konkretną osobę,( która lubi takie klimaty i zdjęcia na jednolitym neutralnym tle, to nie jej bajka) by wzbudzić jej zainteresowanie.

Mówisz, że widać wpływy Sunflower... hmmm, to nie do końca prawda. Kiedy przez przypadek znalazłam twoją "ośmiorniczkę", która zrobiła na mnie takie wrażenie (bo do tej pory, to widywałam tylko wrappy w postaci kamyka między 4 drucikami wygiętymi po środku w jakiś krzywy "s") i dowiedziałam się, jak się nazywa ta technika, to trafiłam na prace jednej dziewczyny na Etsy, która właśnie "szalała" z wplataniem łańcuszka. Potem puściłam wodze wyobraźni i zaczęłam wymyślać, co bym to z tego łańcuszka nie zrobiła. Jakiś czas później trafiłam na to forum i między innymi na Sunflower. I zgadnij co? Okazało się, że wcale nie jestem taka odkrywcza i twórcza, bo Sunflower już zastosowała wcześniej w praktyce kilka z tych pomysłów.
Kiedyś spędzałam dużo czasu na wymyślanie czegoś oryginalnego, czego nikt jeszcze nie zrobił, a potem się okazywało, że to niemożliwe. Wszystkim, którzy mają podobny problem (czyli pewnie wszystkim twórcom) polecam ten artykuł http://www.austinkleon.com/2011/03/3...obody-told-me/ (co prawda znajoma poleciła mi go w kontekście twórczości pisarskiej, ale ma zastosowanie do każdej innej dziedziny sztuki). Niech tytuł nikogo nie zwiedzie, autor nie zachęca do kradzieży ani do kopiowania cudzej pracy.

Co do wymianek to chętnie wrócę do tematu, jak trochę odrobię wszystkie inwestycje, bo znalazło by się w śród waszych prac kilka rzeczy, w których posiadanie chętnie bym weszła

Edytowane przez amiga_tauri
Czas edycji: 2011-10-24 o 23:45
amiga_tauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-25, 06:17   #4418
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Zawsze będzie ktoś przed Tobą i ktoś za Tobą w kwestii odkrywczości, sama się o tym przekonałam kilka razy Taki lajf
O Sun pomyślałam, ponieważ wrzuciłaś kilka prac w odrębnych stylach. I powiem, że większe podobieństwo widzę do prac Sun [labradoryty],niż do moich )) Z moich: widzę rzeczywiste, lekkie wzorowanie się - liść oplatający Onyks i sam fakt oplatania na dużym kamieniu, teraz dość powszechnie używany przez wiele osób, w różnych stylach oplatane.
I dobrze,jeśli się sprzedały.
Prawdą jest, że wiele osób nie widzi tego, co widzimy my. Ale są też Klienci bardzo dobrze rozeznani w temacie, którzy za pogięty drucik potrafią się porządnie wkurzyć. Tu już piszę o sprzedaży na szerszą skalę. Klienci są tak różni, że aż czasem ich tok myślenia zaskakuje, np. w jednej galerii czasem są neutralne komentarze odnośnie "brudnej biżuterii" - kiedy ta jest oksydowana i info znajduje się w opisie - dlatego połowa moich opisów to tak naprawdę "rozwijanie kwestii" - tupu: biżuteria oksydowana, czyli przyciemniona przez utlenienie [żeby nie: brudna]; asymetryczny [żeby nie; krzywy]; czasem opisuję kryształ przez 4 linijki, żeby nie było zdziwienia, że nie jest on przejrzysty a pokryty chropowatą folią z jednej strony. Czasem możesz dostać niedobry komentarz za pudełko,które nie spodoba się Klientce To oczywiście sytuacje skrajne, ale piszę o nich bo jednak występują. Dlatego zwróciłam uwagę by dopinać na ostatni guzik.

Ps: Punkt 9 jest świetny
__________________




Edytowane przez nagaLy
Czas edycji: 2011-10-25 o 06:19
nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 14:47   #4419
Vicconiaa
Raczkowanie
 
Avatar Vicconiaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 190
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Witajcie, trochę się boję, ale zaryzykuję. Chciałabym się dowiedzieć, na ile wyceniłybyście moje sutaszowe kolczyki. Użyłam labradorytów i amazonitów, bigle oczywiście srebro. Ilość godzin jakieś powiedzmy 12, no bo to z przerwami kilka wieczorów, bo niestety w dzień nie mam czasu.
Pozdrawiam serdecznie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.kolczyki sutasz labradoryt i amazonit GW.jpg (50,7 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3d.kolczyki sutasz labradoryt i amazonit GW.jpg (95,3 KB, 94 załadowań)
Vicconiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-05, 20:27   #4420
Vicconiaa
Raczkowanie
 
Avatar Vicconiaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 190
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Hmm...widzę, że nikt nic mi nie doradzi...
Vicconiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-04, 09:04   #4421
Mikserek
Raczkowanie
 
Avatar Mikserek
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 239
Post Cena biżuterii

Chciałam się zapytać, jak już wyprodukujecie piękną biżuterię, ile pieniążków sobie życzycie za nią. Np. materiały kosztowały was 15zł. Ile sobie liczycie?
Mikserek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-04, 09:10   #4422
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Cena biżuterii

TUTAJ masz wątek dotyczący wyceny biżuterii. Myślę, że to odpowiednie pytanie, żeby zadać tam, ewentualnie znaleźć wątek z instrukcją jak prawidłowo wyceniać biżuterię.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 15:52   #4423
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Cena biżuterii

Bardzo proszę o pomoc w wycenie tego wisiora. Nie robiłam wcześniej tak dużych prac, więc mam problem - nie chciałabym przesadzić w żadną stroną. Wisior ma ok 7x3cm.
Koszt materiałów pewnie gdzieś ok 90zł, godzin pracy - ciężko orzec bo praca powstawała przez 4 dni po kilka godzin dziennie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_1912.jpg (31,4 KB, 125 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_1900.jpg (28,0 KB, 135 załadowań)
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:08   #4424
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Cena biżuterii

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o pomoc w wycenie tego wisiora. Nie robiłam wcześniej tak dużych prac, więc mam problem - nie chciałabym przesadzić w żadną stroną. Wisior ma ok 7x3cm.
Koszt materiałów pewnie gdzieś ok 90zł, godzin pracy - ciężko orzec bo praca powstawała przez 4 dni po kilka godzin dziennie.

W życiu bym go nie sprzedawała tylko zostawiła sobie
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:09   #4425
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Cena biżuterii

Cytat:
Napisane przez M0N1K4 Pokaż wiadomość
W życiu bym go nie sprzedawała tylko zostawiła sobie
Dziękuję Moniko, Twoja uwaga jest szalenie pomocna
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:41   #4426
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Kompletnie się na wycenie nie znam, ale odpowiem jako potencjalna klientka. Gdybym dysponowała takimi funduszami, to spokojnie dałabym za ten wisior 600 zł, a pewnie i więcej bym wyłuskała w razie potrzeby. Cudowny jest!
__________________
Mój kawałek internetu
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 16:55   #4427
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Loq - sporo pracy. Piękny wisior.
800 brutto plus prowizja galerii [ok 1000 cena wyjściowa w galerii]
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 17:14   #4428
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Cena biżuterii

Cytat:
Napisane przez loquacee Pokaż wiadomość
Dziękuję Moniko, Twoja uwaga jest szalenie pomocna

Ależ się niesamowicie cieszę

A tak serio - około 900 zł z marżą myślę,że będzie ok
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 18:25   #4429
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Cena biżuterii

Uch, aż się zmęczyłam myśleniem. Cena 4-cyfrowa wywołuje u mnie opór, ale uświadomiłyście mi, że chciałam go sprzedać za bezcen. Metodą małych kroczków wypośrodkowałam cenę... Wiem, ze to pewnie za mało, ale cóż. Od czegoś trzeba zacząć. Dzięki baby
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-16, 19:56   #4430
nie zapominajka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Cena biżuterii

Ja wprawdzie zazwyczaj tylko Was podglądam i podziwiam z daleka Wasze prace, ale tutaj aż muszę Ci powiedzieć loquacee, że ten wisior jest po prostu przecudowny i absolutnie popieram zdanie dziewczyn na temat jego przyszłej ceny!!
nie zapominajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-17, 00:04   #4431
bojaboja
Raczkowanie
 
Avatar bojaboja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 232
GG do bojaboja
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Loq - sporo pracy. Piękny wisior.
800 brutto plus prowizja galerii [ok 1000 cena wyjściowa w galerii]
Ja liczę tak 90 PLN (mat) + robocizna (4 dni x 4 godziny x 30 PLN) 480 PLN + podatek (19% od 480 zł) 91 PLN + VAT od robocizny i podatku (23% od 571 PLN, bo trzeba go będzie zapłacić, od materiałów nie naliczam bo od nich VAT odliczam, tylko od wartości dodanej) 131 PLN, co daje 792 PLN dla twrócy + 158 PLN narzut galerii i mamy 950 PLN.
No i cena na końcu jak u nagaLy
__________________
Moja biżuteria
bojaboja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 18:26   #4432
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Pierwszy raz korzystam z tego wątku, a głównie po to, by zebrać argumenty do dyskusji w innym
Wizażanki drogie, na ile wyceniłybyście taki wisior? Materiały to srebro (circa 25g) oraz wygrzebany z babcinego pierścionka syntetyczny rubin. Czasu poświęconego na wykonanie nawet nie liczę, bo to była pierwsza moja tak zaawansowana (jak dla mnie ) praca i wiem, że powinna normalnie zająć dużo mniej.
Zdaję sobie sprawę z niedoróbek (zwłaszcza tego, pożal się boże, tyłu z pięknym smarkiem z lutu) i wiem, że praca nadaje się najbardziej do szuflady... Ale jednak. Gdyby ktoś się na taki twór skusił, to ile?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCF0941.sk.5.5.jpg (40,8 KB, 88 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0942.sk.5.5.jpg (44,8 KB, 86 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCF0946.sk.5.5.jpg (36,9 KB, 115 załadowań)
__________________
Mój kawałek internetu
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 18:54   #4433
falling in love
Zadomowienie
 
Avatar falling in love
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 882
GG do falling in love
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez Eilo Pokaż wiadomość
i wiem, że praca nadaje się najbardziej do szuflady...
ej no wiecej wiary w swoje możliwości ! praca nie nadaje sie do szuflady tylko do noszenia za te kilka stówek - ile nie pomogę , widziałam ją przecież na żywo i jest śliczna i dokładniutka, a ta kapka lutu z tyłu - to trochę nieistotna mi sie wydaje...
falling in love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 19:19   #4434
Vicconiaa
Raczkowanie
 
Avatar Vicconiaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 190
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Bardzo fajny, ładny i oryginalny wisior , ale niestety w wycenie nie pomogę... Z pewnością, znajdzie się osoba zainteresowana jego kupnem, więc do szuflady "broń Panie Boże".
Vicconiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 22:18   #4435
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Moim zdaniem jest to produkt absolutnie pełnowartościowy, dokładnie wykonany. Bardzo ładna praca choć nie w moim stylu. Ja mam problem z wyceną, ale za taki wisior zapłaciłabym pewnie z 350zł.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 23:32   #4436
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez falling in love Pokaż wiadomość
ej no wiecej wiary w swoje możliwości ! praca nie nadaje sie do szuflady tylko do noszenia za te kilka stówek - ile nie pomogę , widziałam ją przecież na żywo i jest śliczna i dokładniutka, a ta kapka lutu z tyłu - to trochę nieistotna mi sie wydaje...
Ała, to mi się oberwało
Żeby nie było, ja z tego wisiora jestem bardzo dumna, chociażby ze względów sentymentalnych Tylko im dłużej na niego patrzę, tym więcej błędów wkurzających widzę. Chciałoby się od raz tak idealnie wszystko, jak od linijki...

Dziękuję ślicznie, falling in love,Vicconiaa, loquacee
Przeczytałam wątek od deski do deski i widzę, że się zupełnie do wyceniania nie nadaję. Może jak przeczytam jeszcze 3 razy to coś zaskoczy
__________________
Mój kawałek internetu
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 08:35   #4437
lwica83
Wtajemniczenie
 
Avatar lwica83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 248
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Eilo burę już od Fall zebrałaś... ja Ci uszu natrę przy kolejnym spotkaniu!! wycenić nie umiem... bo z blachą jeszcze nie pracowałam muszę jeszcze pilniki kupić i w końcu przysiąść do tego
__________________
Teraz Ja - czyli moje początki z biżuterią
hmmm mój blog
preferencje p. 243
lwica83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 09:51   #4438
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Eilo, nie marudź Ja tu na prawdę nie widzę żadnych niedoróbek, a gapię się w Twoje zdjęcia już drugi dzień. Jak dla mnie jest doskonały
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 11:49   #4439
Jaga1214
Rozeznanie
 
Avatar Jaga1214
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Przemyśl
Wiadomości: 683
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

mam pytanie i widzę wątek odpowiedni: jak wycenić tę bransoletkę?
około 10 godzin pracy, miedź, baza bransoletki lutowana srebrem, szklane kryształki, perła hodowlana
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg perska księżniczka.jpg (65,0 KB, 132 załadowań)
Jaga1214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-05, 01:25   #4440
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Oj nie wiem jak wycenić, ale właśnie się zakochałam Bardzo tanio i sprzedaj mnie
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:00.