czerwony pigment we włosach i problem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 15:56   #31
coco chanel
Raczkowanie
 
Avatar coco chanel
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 73
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

Ja również miałam ogniście czerwone włoski. A oto jak się pozbyłam czerwieni. 2x nalożylam na włosy dekoloryzator elgon (po 2 saszetki). Miałam naturalny ciemny odrost, którego elgon nie ruszył. Na to nalożylam farbę jasny blond tylko uwaga nie na odrosty, bo by je rozjaśniło. Tam gdzie położyłam jasny blond na wyplukanych elgonem włosach (nie odrostach) wyszedł mi taki jasny brąz. Czyli od głowy miałam naturalny ciemny kolor odrostu, dalej ten jasny brąz. I co dalej zrobiłam żeby to jakoś wyglądało? Rozjasnilam końce rozjasniaczem 2x. Za pierwszym razem do lini mniej wiecej oczu -nieregularnie nakladalam rękoma tak żeby nie było wyraźnej granicy. Nakladalam wcierajac rękoma od dołu w górę. Potem to zmylam i wtarlam jeszcze raz w same końce żeby były najjasniejsze. Tak oto zeszłym z czerwieni do modnego ombre. Wyszło swietnie, koleżanki nie wierzą ze sama to zrobiłam. Końce są wysuszone wcierajac w nie olej kokosowy, arganowy i jedwab, kręcą mi się naturalnie, nie używam suszarki ich kondycja jest teraz ok po tych olejkach. Zapuszczam je teraz, od głowy rosną mi ciemne, ale wyglada to dobrze przy tym ombre co sobie zrobiłam, wracam do naturalnego koloru, powoli będę podcinac te jasne końce mam nadzieje ze kogoś zainspiruje do powrotu do naturalnego koloru, farbowac trzeba będzie jak się siwe pojawia.
coco chanel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 13:46   #32
Barbarka34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 3
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

Toner może pomóc!
__________________
Twoje nieruchomości Grodzisk są w zasięgu ręki.
Barbarka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 11:38   #33
paola1289
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 9
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

witam. troszke sobie poczytalam i mam juz plan na swoje wlosy... od poczatku... lubie czerwony kolor na glowie wracam do niego raz w roku,zazwyczaj w okresie zimy aby troche ozywic twarz... farbuje je farba garniera 1 w miesiacu aby pokryc odrost i wyrownac kolor ,a co tydzien nakladam taka(jak ja to mwie) plakatowke do wlosow,zmywa sie po kilku myciach,i tak sobie odswierzam ten bardzo szybko wyplukujacy sie kolor
ale tez zawsze po przyjsciu wiosny nabieram ochoty na ciemny prawie czarny braz-zblizony do mojego naturalnego...i wtedy chcialabym aby moje wlosy sobie odpoczely,ale niestety nie wystarcza polozenie farby raz na 2 miesiace...po tyg wymagaja farbowania...bo przebija czerwien i wtedy sobie obiecuje,ze nigdy wiecej czerwieni! ale kocham czerwone wlosy i do nich jak narazie ciagle wracam i tu moje pytanie: czy jezeli (tak jak bylo polecone w watku) naloze na ta wyplukana juz czerwien blad 7 garnier,zrobie ta pigmentacje itd. a pozniej naloze ciemny,zimny braz tez z garniera to czy istnieje mozliwosc,ze zbyt szybko nie ujrze tych czerwonych przeswitow? i jak dokladnie przeprowadza sie ta pigmentacje?

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

a! i dekoloryzacja nie wchodzi u mnie w gre,poniewaz zawsze przed czerwienia musze zastosowac rozjasniac,wiec mojego naturalnego pigmentu juz nie ma wiec dekoloryzator sciagnie mi do rudego...
paola1289 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 09:23   #34
X_sylvia_X
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

Jesteś moją ostatnią deską ratunku...Mam ten sam problem, miałam włosy farbowane na czarno przez ostatnie 2 lata i postanowiłam to zmienić... Na swoje krucze piórka nałożyłam elgon, i super - wiedźma zniknęła zostawiła za to po sobie wnerwiającą czerwoną poświatę na całych włosach, z wyjątkiem odrostów które złapało na taki blady, średni blond. Reszta włosów wyszła ciemnokasztanowa...Chciał abym mieć kolorek ciut jaśniejszy od swojego naturalnego, a jestem szatynką (dość ciemną), miałam kiedyś piękny kolor z loreala preference ue1, to był rozjaśniający naturalny kasztan, na moich włosach był to jaśniutki brąz ze złotą poświatą i taki mi się teraz marzy z powrotem Po dekoloryzacji odczekałam 3 dni i nałożyłam loreal preference jasny bursztyn... Wzięło odrosty... reszta wyszła ciemna, pod światło wali czerwienią, z daleka czarne jak kret... Mój facet się cieszy bo lubi brunetki a ja płaczę że moja walka zakończona klęską i zostałam znów czarnulą... Co zrobić, żeby pozbyć się tej czerwieni i ogólnie ciemnych włosów?
X_sylvia_X jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:22   #35
kalarepa86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 12
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

Witam wszystkich

Poczytałam trochę Wasze odpowiedzi bo mam podobny problem.

W październiku 2012 zafarbowałam włosy czerwienią mahoniową z palette bo do tamtego czasu farbowałam włosy karmelami i innymi rudościami. Przegięłam. Kolor wżarł się na amen.

Od tamtego czasu farbowałam dalej brownie i ciepłymi kolorami z casting creme gloss, który wyrównywały w miarę kolor, ale zarazem ożywiały ten czerwony pigment. W grudniu tamtego roku zafarbowałam ciemnym brązem i teraz co zafarbuję, to nie dość że mam dół ciemny, to po jakimś czasie mam prześwity czerwone. Ostatnio zafarbowałam cynamonowym brązem z Joanny, za rada Pani w drogerii koliber i to był błąd, bo górę mam jasna, a dół ciemny.

Każda fryzjerka, którą pytam mówi o dekoloryzacji, ale mówią też, że strasznie mi to zniszczy włosy - myślałam, żeby użyć produktów, które polecał tu kiedyś fryz, ale poza dekoloryzatorem to nie wiem o jaki ten szampon chodziło, który dobrze zmywał tą chemię z włosów. No i czy konieczna jest dekoloryzacja - nie dałoby dary tego pigmentu jakoś zneutralizować używają farby z pigmentem niebieskim lub zielonym jak tu wspominano? Pytam, bo nie wiem już co robić. Nie chcę zniszczyć i spalić włosów u fryzjerki, a w efekcie ich ściąć o połowę, bo pod koniec maja mam wesele przyjaciółki, a chcę jakoś wyglądać.

Dzięki za pomoc.
kalarepa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 21:55   #36
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

Pójdź do innej fryzjerki, która wie, co robi, bo widzę, że żadna z nich nie miała zielonego pojęcia o swoim zawodzie - dekoloryzacja i rozjaśnianie to 2 różne rzeczy, z czego rozjaśnianie może popalić włosy, dekoloryzacja nie
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 19:29   #37
StillOli
Raczkowanie
 
Avatar StillOli
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 30
GG do StillOli
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

dziewczyny mysle, że chyba w dobrym wątku pisze od roku nosze czerwien ostatnio z londy ognista czerwien ale zachciało mi sie znów mojej ukochanej rudości i tak oto Loreal piure paprika cudownie ufarbowal mi odrosty na rudo a reszte tylko rojasnil i troche przelamal rudym...mysle sobie pofarbuje sie znow za 3 tyg to powinno sie naprawic kupiłam tym razem venita 7.4 plomienna iskra bez amoniaku bo przeciez zawsze za 2-3 razy i z czerwonego na rudy przechodziłam a teraz masakra jakis uparty ten czerwony :/ teraz wygladam tak jak na zdjeciu i chce miec ten rudy co na odrostach ale mam krecone wlosy i boje sie tknac rozjasniacz bo juz kiedys masakre na glowie zrobilam i loki ledwo zyły

macie jakies pomysły? jak pozbyc sie tej czerwieni zeby przy kolejnym farbowaniu Venita wyszedł mi rudy?
__________________
Mój krawiecki blog http://stilloli.blogspot.com/

Moja pierwsza hybryda: 24.11.2014
Dbam o włosy - moi ulubieńcy: Odżywka do włosów Hergon II, Joanna z kreatyną, Faramona Herbal Care Len, Boots Essentials Curl Creme.
StillOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-14, 15:52   #38
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

Ja bym zrobiła dekoloryzacje.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 10:04   #39
MafiaCukierkowa
Przyczajenie
 
Avatar MafiaCukierkowa
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1
jak pozbyć się czerwonego pigmentuz włosów?

Witam jakiś czas temu farbowalam włosy czerwoną farbą do pasemek ze sklepu fryzjerskiego. Kolor już się dosyć wypłukał,więc chciałam powrócić do jakiegoś brązu. Problem w tym,że farba nie pokryła włosów w miejsce gdzie czerwona farba była najjasniejsza ,czyli na górze głowy... i teraz moje drogie Panie pytanie-czy jest jakiś sposób,by w domu pozbyć się tej czerwieni? Może kąpiel rozjasniajaca?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20150312_104521.jpg (132,8 KB, 27 załadowań)
MafiaCukierkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-12, 14:31   #40
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

Możesz spróbować. Ewentualnie, pigmentacja powinna się przydać.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-29, 21:57   #41
asiaorchidea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 8
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

cześć, prawdopodobnie piszę w dobrym miejscu. Mam problem. Poszła do fryzjerki aby zrobiła mi karmelowy kolor włosów. Miałam 3 cm odrosty swoje( ciemny brąz) oraz jasny blond pozostała długosć włosa. Całe włosy wyszły ok po za odrostem są rude, najpierw były ciemne potem po poprawce( po nałozeniu dowiedziałam się, że farba na 12% wodzie!) zrobiły sie jasno rude, potem pasemka delikatnie zrobione( one są okej. Reasumując nadal mam rudy odrost w kolorze marchewki, chce sie go pozbyć ale nie chce zniszczyć bardziej włosów i chce poznać opinie, otrzymać od Was pomoc, co mam z nimi zrobić bo jestem w desperacji i mam ochote wziąć rozjaśniacz i zrobić coś z tym czytałam jednak, że są mniej szkodliwe sposoby... prosze nie odsyłajcie mnie do salonu, na razie mam problem z zaufaniem ...
asiaorchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-29, 22:11   #42
Wutkje
Raczkowanie
 
Avatar Wutkje
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 212
Dot.: czerwony pigment we włosach i problem

Cytat:
Napisane przez asiaorchidea Pokaż wiadomość
cześć, prawdopodobnie piszę w dobrym miejscu. Mam problem. Poszła do fryzjerki aby zrobiła mi karmelowy kolor włosów. Miałam 3 cm odrosty swoje( ciemny brąz) oraz jasny blond pozostała długosć włosa. Całe włosy wyszły ok po za odrostem są rude, najpierw były ciemne potem po poprawce( po nałozeniu dowiedziałam się, że farba na 12% wodzie!) zrobiły sie jasno rude, potem pasemka delikatnie zrobione( one są okej. Reasumując nadal mam rudy odrost w kolorze marchewki, chce sie go pozbyć ale nie chce zniszczyć bardziej włosów i chce poznać opinie, otrzymać od Was pomoc, co mam z nimi zrobić bo jestem w desperacji i mam ochote wziąć rozjaśniacz i zrobić coś z tym czytałam jednak, że są mniej szkodliwe sposoby... prosze nie odsyłajcie mnie do salonu, na razie mam problem z zaufaniem ...
Kolor marchewki zneutralizuje niebieski. Nałóż na odrost farbę w kolorze, jaki chcesz uzyskać + kilka cm mixtonu niebieskiego.
Albo łatwiej, farbę z jedynką po kropce. Najlepiej podwójną.

Edytowane przez Wutkje
Czas edycji: 2015-07-29 o 22:17
Wutkje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-29 23:11:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.