Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-01, 13:09   #661
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Dziewczyny, co robic, doradzcie, plizzzz

Odstawilam i Skinoren i Diacneal (a po 2 miesiacach stosowania sie do waszych zalecen buzia robila sie naprawde fajna) ze wzgledu na to ostre slonko u mnie (teraz to 39st. w cieniu)...no i buzia wrocila do stanu pierwotnego no i jeszcze ta maseczka Avene chyba cos mi nie sluzy...

Doradzcie????
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 13:30   #662
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Agniecha, maseczkę odstaw w cholerę: pewno Cię parafina zapycha.
Skinoren bym stosowała 3 razy w tygodniu na noc (on nie działa fotouczulająco!), do tego maseczka aspirynowa. A jak u Ciebie z Effaclarem?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 14:45   #663
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Kurcze Sandijko maz mi sie wcisnal na Skypa i gadal 2h (a to niby my tylko plotkujemy) a teraz to juz i maluch mi sie obudzil z popoludniowej drzemki

Ale do rzeczy, nad Effaclarem sie wlasnie zastanawialam, myslisz, ze bedzie dobry??? A Skinoren sprawial, ze rano mialam sliczna buzie, tylko jak nakladalam go w ilosciach takich filtrowych to troche szczypal i buzia byla zaczerwieniona. Myslisz, ze moge go uzywac latem???? Aspirynka tez dziala cuda, zrobilam sobie jeszcze tonik i serum z wit. c. Uzywam Redermica na noc i tez mysle, zeby odstawic, bo buzia tak sie brzydko swieci rano
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:10   #664
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Pewno, że można skinoren - on nie działa fotouczulająco. A filtry i tak normalnie stosujemy Effaclar jest delikatny, ale działa super, nawet na lato można. Ważne, zeby się filtrować i nie stosować ciężkiego kalibru kwasowego
Ja wolę zwykły Active C, ten Redermic ma dla mnie za dużo udziwnień.

BTW w jakim rejonie Hiszpanii mieszkasz? bo ja jadę w przyszlym tygodniu w rejony Costa del Maresme Ależ ja Ci zazdoszczę, że masz taki cudowny kraj na codzień
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:38   #665
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez agniecha17
Dziewczyny, co robic, doradzcie, plizzzz

Odstawilam i Skinoren i Diacneal (a po 2 miesiacach stosowania sie do waszych zalecen buzia robila sie naprawde fajna) ze wzgledu na to ostre slonko u mnie (teraz to 39st. w cieniu)...no i buzia wrocila do stanu pierwotnego no i jeszcze ta maseczka Avene chyba cos mi nie sluzy...

Doradzcie????
Mi też niestety A myślałam że ukoi buzię a ona tak mnie załatwiła
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:54   #666
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A Diacneal, ktory odstawilam to jaki kaliber??? No nic, kupie ten Effaclar, chociaz juz mowilam sobie stop, bo czaje sie na wyprzedaze (ale za to byl w promocji chyba z czyms do mycia buzi i to pelnowymiarowym)


Mieszkam prawie przy samej Barcelonie, tak ok. 30min, a w Hiszpanii jestem zakochana od 6 lat (mieszkalam prawie rok na Majorce 100m od plazy, to bylo zycie, ach). Teraz niestety miasto i na plaze trzeba jechac, ale za to i synek i ogrod i pies (no i 30st w domu, bo jak ogrod to juz nie klimatyzacja )
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 15:57   #667
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Podczytuję Was, bo muszę coś zadziałać z moimi przebarwieniami (solarium, pigułki, pryszcze) oraz ogólnym nieciekawym stanem skóry. Moje pigułki leczą mi cerę, ale i tak mam mnóstwo zaskórników, blizny po pryszczach, plamy, przebarwienia, paskudne pory.

Mam kilka pytań i wiem, że Wy najlepiej mi doradzicie, bo znacie się w przeciwieństwie do mnie.

1. Już wiem, że muszę stosować filtry i że pod makijaż najlepszy jest AVENE 50+, ale ja znalazłam kilka różnych w necie i nie wiem który to jest ten do twarzy?
Możecie mi podać pełną nazwę tego najlepszego?


2. A co do SKINORENu, to czy w Polsce on jest bez recepty? Bo u nas niestety na repcetę tylko. (ale w sierpniu będę w Polsce, więc mogłabym tam kupić).


3. Czy da się choć trochę rozjaśnić przebarwienia wokół warg i wygladzić skórę w przeciągu miesiąca?
Za miesiąc jadę do Polski i chciałabym jakoś wyglądać tylko nie wiem czy warto zaczynać, no bo w Polsce mogę nie mieć czasu na zabawy z kosmetykami (ale postaram się).


4. Jeśli warto mi się za to brać, to który (niepolski) kosmetyk mi doradzacie? Mam dostęp do Avene Diacneal, LRP Activ C i Effaclar K, ROC RETIN-OX Multi-Correxion.
Mogłabym używać tego na noc, po umyciu twarzy.



5. Na dzień kremuję twarz mocno nawilżającym tonującym kremem Lancome AQUA Fusion Teinte z filtrem SPF 15.
Czy powinnam dodatkowo smarnąć pod spód mocniejszy filtr?
Dodam, że w ciągu dnia nic z twarzą nie robię, bo nie mam na to ani czasu, ani ochoty, bo musiałabym się jeszcze raz malować.


No i robienie jakichś samorobnych kosmetyków nie wchodzi w rachubę, bo nie znam niemieckich nazw składników.


Pomożecie mi?


PS. Agniecha zazdroszczę Ci tej Hiszpanii

Cytat:
Napisane przez agniecha17
no i 30st w domu, bo jak ogrod to juz nie klimatyzacja )
U nas też upały. W tej chwili w mieszkaniu mam 27 stopni, a na dworzu 32 No i siedzę w domu, bo boję się kolejnych plam, bo akurat nie mam dobrego filtra (tylko mam '30' do ciała dla dzieci).
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-01, 16:00   #668
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

OT:Majorka mój tata ostatnio miał taką refleksję, że gdyby był mmłodszy przeprowadziłby sie włąsnie do Hiszpanii, szkoda, że nie ma tych 10 lat mniej
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 16:34   #669
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez uskow
Mi też niestety A myślałam że ukoi buzię a ona tak mnie załatwiła
No wlasnie buzia po niej jakas brzydka i na dodatek wyskoczylo mi kilka drobnych niespodzianek, jestem troche chora, wiec nakladalam tylko to zeby ukoic buzie i figa
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 16:37   #670
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
OT:Majorka mój tata ostatnio miał taką refleksję, że gdyby był mmłodszy przeprowadziłby sie włąsnie do Hiszpanii, szkoda, że nie ma tych 10 lat mniej
Tutaj starsi panowie to przesiaduja sobie w parkach albo w knajpach graja w karty wiec chyba fajnie
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-01, 18:12   #671
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
sylwiani, spoko, wizaż rządzi, wizaż radzi, wizaż nigdy Cię nie zdradzi Acne Derm to kwas azelainowy. Zerknij do przyklejonego wątku "przydatne artykuły", tam jest coś o azelainie. Ogólnie - kwas celowany na przebarwienia, ale "przy okazji" odkryto jego właściwości przeciwtrądzikowe. Działanie przeciwzapalne i przeciwzaskórnikowe, wybielające przebarwienia (to bardziej w teorii, bo realcje użytkowniczek nt. przebarwień nie są entuzjastyczne).
Erato nie zniechęcaj mnie , bo ja zostawiłam tylko acne derm, bo walczę z przebarwieniami, to w końcu co na te przebarwienia najlepsze

tera offtpic: Erato jak tam emulsja avene, którą miałaś próbować???
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-01, 20:30   #672
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

sylwiani, nie zamierzam Cię zniechęcać Mnie Acne Derm służy, choć ja cenię jego "ogólne" działanie, ładnie oczyszcza mi skórę, zwęża pory, wygładza. Trudno mi ocenić jego wpływ na przebarwienia, ale też nie stosuję go codziennie - a akurat przebarwienia, żeby je coś ruszyło, to trzeba co najmniej miesiąc-dwa sumiennie atakować codziennie albo i dwa razy dziennie. Ja stosuję Acne Derm na zmianę z Effaclarem tak lightowo, rozdzielając to nocami bezkwasowymi. Tylko asekuracyjnie przed okresem robię trzy-cztery dni pod rząd. Moje łaty ostatnio zdecydowanie bledsze, ale to też zasługa filtrów

A co do off topica, to proszę do topica właściwego :
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=57
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 13:48   #673
agniecha17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 352
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

No i nalozylam Skinoren na noc, po godzince nalozylam Hydraphase LRP, i rano buzia znow sliczna wiec wracam do tego kremiku, skoro mozna.

Oj, chyba moja buzia nie znosi upalow (mam 30st w mieszkaniu, na zewnatrz nie da sie wyjsc) a taka byla fajniutka rano
agniecha17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 14:41   #674
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

mojas buzia też upałów nie lubidlatego teraz siedzę w domu z zasłoniętymi oknami i tylko czekam aż słoneczko odrobinę zajdzie...
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 16:09   #675
sylwiani
Zadomowienie
 
Avatar sylwiani
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 140
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
sylwiani, nie zamierzam Cię zniechęcać Mnie Acne Derm służy, choć ja cenię jego "ogólne" działanie, ładnie oczyszcza mi skórę, zwęża pory, wygładza. Trudno mi ocenić jego wpływ na przebarwienia, ale też nie stosuję go codziennie - a akurat przebarwienia, żeby je coś ruszyło, to trzeba co najmniej miesiąc-dwa sumiennie atakować codziennie albo i dwa razy dziennie. Ja stosuję Acne Derm na zmianę z Effaclarem tak lightowo, rozdzielając to nocami bezkwasowymi. Tylko asekuracyjnie przed okresem robię trzy-cztery dni pod rząd. Moje łaty ostatnio zdecydowanie bledsze, ale to też zasługa filtrów

A co do off topica, to proszę do topica właściwego :
http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...2&postcount=57
to ja podobnie, ale z effaclaru używam tylko żelu do mycia twarzy
dzięki za odpowiedz o emulsji
sylwiani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 08:29   #676
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

A mi nikt nie odpowie? Błagam podpowiedzcie mi coś Dziś mogłabym pojeździc po sklepach i poszkac odpowiednich kremików, ale wolałabym żebyście Wy mi coś doradziły, bo boję się, że sama narozrabiam.


Już filterek dowiedziałam się, że ma by Avene w pomarańczowym pudełku. U nas w aptece nie ma, więc muszę pojecha gdzieś dalej poszukac.

Ale co na noc?

Odpowiedzcie mi
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 09:38   #677
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Weronisia
Podczytuję Was, bo muszę coś zadziałać z moimi przebarwieniami (solarium, pigułki, pryszcze) oraz ogólnym nieciekawym stanem skóry. Moje pigułki leczą mi cerę, ale i tak mam mnóstwo zaskórników, blizny po pryszczach, plamy, przebarwienia, paskudne pory.

Mam kilka pytań i wiem, że Wy najlepiej mi doradzicie, bo znacie się w przeciwieństwie do mnie.

1. Już wiem, że muszę stosować filtry i że pod makijaż najlepszy jest AVENE 50+, ale ja znalazłam kilka różnych w necie i nie wiem który to jest ten do twarzy?
Możecie mi podać pełną nazwę tego najlepszego?


2. A co do SKINORENu, to czy w Polsce on jest bez recepty? Bo u nas niestety na repcetę tylko. (ale w sierpniu będę w Polsce, więc mogłabym tam kupić).


3. Czy da się choć trochę rozjaśnić przebarwienia wokół warg i wygladzić skórę w przeciągu miesiąca?
Za miesiąc jadę do Polski i chciałabym jakoś wyglądać tylko nie wiem czy warto zaczynać, no bo w Polsce mogę nie mieć czasu na zabawy z kosmetykami (ale postaram się).


4. Jeśli warto mi się za to brać, to który (niepolski) kosmetyk mi doradzacie? Mam dostęp do Avene Diacneal, LRP Activ C i Effaclar K, ROC RETIN-OX Multi-Correxion.
Mogłabym używać tego na noc, po umyciu twarzy.



5. Na dzień kremuję twarz mocno nawilżającym tonującym kremem Lancome AQUA Fusion Teinte z filtrem SPF 15.
Czy powinnam dodatkowo smarnąć pod spód mocniejszy filtr?
Dodam, że w ciągu dnia nic z twarzą nie robię, bo nie mam na to ani czasu, ani ochoty, bo musiałabym się jeszcze raz malować.


No i robienie jakichś samorobnych kosmetyków nie wchodzi w rachubę, bo nie znam niemieckich nazw składników.
Przykra wiadomość: w miesiąc z przebarwieniami niewiele zdziałasz
Dobra wiadomość: mimo wszystko w ciągu miesiaca ogólnie można poprawić wygląd skóry.
Dobra wiadomość nr 2: Skinoren jest w Polsce bez recepty. Acne Derm również (to też kwas azelainowy)
Korekta filtrowa: jeżeli nałożysz Avene, to już nie nakładasz innego preparatu z filtrem, ani pod spód, ani na wierzch. Innymi słowy, Lancome idzie w odstawkę Avene 50+ w pomarańczowym pudełku moze być krem, emulsja lub mleczko (lotion). Krem jest do suchej cery, emulsja do mieszanej, mleczko do twarzy i ciała. Poczytaj wątki, na temat każdego jest osobny.
Diacneal odpuść sobie do jesieni, teraz kup Active C La Roche Posay, i Skinoren. Może być też Effaclar K, na pewno u siebie go dostaniesz bez problemu.
ROC zawiera zapewne retinol lub jakąś inną formę witaminy A, wiec zaczynanie z nim latem nie jest najlepszym pomysłem. Zacznij od Active C, ROCa spróbuj jesienią.

PS. Mam nadzieję, że nie kupiłaś nowego karnetu na solarium?
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:23   #678
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
PS. Mam nadzieję, że nie kupiłaś nowego karnetu na solarium?
Nieeee... no przecież obiecałam
Ale przyznam się szczerze, że kusi mnie niesamowicie. Trochę zniechęca mnie ten upał, no i moje plamy. Mam nadzieję, że mimo wszystko wytrzymam i więcej na solarium nie pójdę

Skoro Skinoren jest w Polsce bez recepty, to pójdę do znajomej aptekarki, może mi tu też sprzeda bez recepty (nieraz uda mi się ją namówic ). Jeśli nie uda mi się kupic, to kupię dopiero za miesiąc w Polsce.

ROC ma retinol, wit. A i C. W takim razie ruszę z tym np. w październiku.

Kupię więc teraz LRP Activ C i Effaclar K. Tylko kiedy to wszystko mam nakładac? Bo ja chcialam to tylko na noc. Mam naprzemiennie? Czyli jedną noc Effaclar a na drugą Activ C? Bo na dzień się trochę boję.

A ten Lancome to niedawno kupiłam Może on wystarczy narazie zamiast Avene? On ma SPF 15. Wiem, że to mało, ale może na początek wystarczy, póki nie zacznę z Skinorenem lub ROC?


NO i jeszcze na noc nakładałam natłuszczający kremik. Teraz to juuż chyba nie mogę, bo kiedy? Effaclar lub Activ C musi by na twarzy aż do rana, no nie?

A Skinoren mam kupic w żelu czy w kremie? Bo u nas są do wyboru te dwie obcje. I to jest 15%. Czy może powinnam kupic jakiś lżejszy np. 4 %


Jeśli uda mi się kupic Skinoren bez recepty, to do tego mam kupic Activ C czy lepiej Effaclar K? No i właśnie kiedy co nakładac?

Dodam, że mi najbardziej zależy na pozbyciu się plam i nierówności (po wyciskaniu).

Edytowane przez Weronisia
Czas edycji: 2006-07-03 o 10:52
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:57   #679
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

effaclar k naprzemiennie ze skinorenem na noc ( nie wiem, który wybrac lepiej, ale chyba ten mocniejszy w żelu) Active c na dzien pod filtr, wzmacnia ich działanie. Tylko pamiętaj, zeby kupic sam Active C, a nie Active C XL - ten ma filtry. Co do Lancome, na lato faktor jest za mały, jeszcze nie wiemy czy stabilny, ja bym zuzyła na szyję, dekolt.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-03, 10:57   #680
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Effaclar na noc. Active C moze być na noc albo na dzień, pod filtr. Zanim nie zaczniesz używać Skinorenu, proponuję Effaclar na zamianę z Active C na noc. Lancoma wykończ na dzień, a potem się przestaw na Avene albo inny wysoki filtr, chyba że będą dni, kiedy będziesz cały czas na dworze, albo wybierasz się na jakieś plażowanie, wtedy oczywiście nasmaruj się "porządnym" filtrem
Weronisia, a co to za "natłuszczający kremik"? Masz suchą skórę? Jeżeli czujesz taką potrzebę, to mozesz nakłądać jakiś nawilżacz na Effaclar, w odstępie co najmniej pół godziny - może być np. Hydraphase, też z La Roche Posay. Active C ma dwie wersje - dla skóry suchej oraz normalnej i mieszanej (Hydraphase zresztą też).
Jak będziesz już miała Skinoren, to też na noc, naprzemiennie z Effaclarem i Active.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 10:59   #681
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS
effaclar k naprzemiennie ze skinorenem na noc ( nie wiem, który wybrac lepiej, ale chyba ten mocniejszy w żelu) Active c na dzien pod filtr, wzmacnia ich działanie. Tylko pamiętaj, zeby kupic sam Active C, a nie Active C XL - ten ma filtry. Co do Lancome, na lato faktor jest za mały, jeszcze nie wiemy czy stabilny, ja bym zuzyła na szyję, dekolt.
Shadi, jest odwrotnie - Skinoren w żelu ma 15%, a w kremie 20%
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:03   #682
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Buuu... Czyli Lancome odpada? Załamka. I po co ja to kupiłam. Mogłam się najpierw Was zapytac. Tak to jest nie znac się i polegac na swojej inteligencji

No dobrze, teraz Was posłucham.
Jadę do apteki wypytac o ten Skinoren, ale pewnie szanse mam małe na zdobycie go bez recepty.

Kupię więc Activ C i filtr Avene 50, no i Effaclar.
Mój mężulek się pewnie wścieknie za te wydatki. I tak już uważa, że odkąd Was czytam to mi odbiło Ale czegoż nie robi się dla urody
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:08   #683
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
Weronisia, a co to za "natłuszczający kremik"? Masz suchą skórę?
Ja mam cerę mieszaną. Policzki mam doś suche, ale i tam od czasu do czasu wyskakuje mi jakaś niespodzianka.
Po umyciu twarzy żelem muszę ją czymś natłuści, bo mi aż piecze skóra od suchości.
Więc myję twarz NIVEA Visage do cery mieszanej i normalnej, a potem kremuję Kremem NIvea Visage na noc.
Rano buzia po tym kremie nadal jest tłusta.
A pod oczy na noc Clinique.


Powinnam te kremiki Effaclar, Skinoren, Active C nakładac na całą twarz? Czy może omijac te suche poliki? Na policzkach aż tylu przebarwień i dziur nie mam...


A Skinoren jest u nas 15% i 20%, oba w żelach i kremach.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:09   #684
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisia, no tak to jest, czasami trzeba zapłacić (dosłownie ) cenę własnej niewiedzy Większość z nas wydała w życiu niemałe pieniądze na niepotrzebne kosmetyki. Na mojej półce teraz coraz luźniej , a cerę mam znacznie lepszą, niż w czasach, gdy się uginała pod dziesiątkami różnych mazideł, czasami wcale nie tanich.
Udanych łowów
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:41   #685
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Erato
Shadi, jest odwrotnie - Skinoren w żelu ma 15%, a w kremie 20%
Dziękuję za poprawienie

A co do tego natłuszczajacego kremu, moje policzki po umyciu to tteż są suche i pościagane, aż boli, chociaz uzywam delikatnego żelu. Ostatnio moim ulubionym natłuszczaczem jest krem Dermosan, ten tłusty jedeyny potencjalny zapychac ma to chyba gliceryna, ale ona zapychac nie musi. Jest też wersja półtłusta, ta chyba bez gliceryny, nie pamietam, a składu znaleźć nie mogę. U Ciebie tez powinien być dostępny, kupuję go z aptece za ok. 10 zł i nie mam po nim tłustej buzi
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 11:46   #686
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Hm, być może obydwie formy są po 15% i 20%? Weronisia napisała, że w Niemczech takie sa dostępne. W Polsce mam wrażenie, że jest tylko żel 15 i krem 20 %.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 12:53   #687
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Właśnie wróciłam z apteki bez niczego, bo ... zapomniałam portfela. Ofiara ze mnie. Dzieci się na mnie wściekły, że w taki upał musiały ze mną iśc, po nic...

No ale dzięki temu znowu się coś Was zapytam

Effaclar jest dostępny w kilku wersjach: lotion, żel oraz krem do mycia, skoncentrowany fluid na miejscowe 'niespodziewanki', Effaclar K, nawilżający krem matujący. tu jest lista

Który mam kupic? Effaclar K? On ma kwasy LHA i pisze, że nie trzeba używa filtrów.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 13:09   #688
In_ThE_ShAdOwS
Wtajemniczenie
 
Avatar In_ThE_ShAdOwS
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 2 907
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

U nas jest własnie 15% i 20% a przynajmniej tak było jak sprawdzałam w aptece.

Weronisu kupujesz Effaclar K, 4 na liście. Nie wiem czemu jest napisane, że bez filtrów, ale oczywiście trzeba je używać.
In_ThE_ShAdOwS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 13:16   #689
Weronisia
Zakorzenienie
 
Avatar Weronisia
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 714
Smile Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez In_ThE_ShAdOwS

Weronisu kupujesz Effaclar K, 4 na liście. Nie wiem czemu jest napisane, że bez filtrów, ale oczywiście trzeba je używać.
Tam pisze, że on może by używany przez długi czas zarówno na dzień jak i na noc i nie zawiera składników wrażliwych na UV NO a ciut wyżej piszą, że on bazuje na LHA, BHA i AHA... nic z tego nie rozumiem.

NO ale w takim razie filtry będę nakładac.
Weronisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 13:38   #690
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Weronisiu, ogólnie istnieją kwasy alfahydroxy (AHA - alphahydroxyacid) i betahydroxy (BHA betahydroxyacids). AHA to np. kwas glikolowy, najczęściej chyba spotykany w kosmetykach, ale też np. mlekowy. BHA to praktycznie tylko kwas salicylowy. LHA to wynalazek La Roche Posay, nazwany "lipohydroksykwasem", czyli wlaśnie LHA, co ma wskazywać na wieksze powinowactwo do tłuszczy, wskutek czego lepiej przenika wgłąb porów.
Neo Strata ma też coś co nazwano "PHA", czyli polihydroxykwasem. Czyli są różne wariacje
Zgadza się, że BHA nie są fotouczulające, ale stosowanie KAŻDEGO kwasu wymaga współpracy z filtrem. W szczególnosci, jeżeli ktoś ma tendencje do przebarwień. Najbardziej się ze słońcem "nie lubią" retinoidy oraz kwasy AHA, dlatego nikt Ci ich tutaj na lato nie poleca (np. dlatego odradzałyśmy Ci Diacneal, który zawiera retinaldehyd i kilka procent AHA).
Filtrowanie wysokimi faktorami traktuj jako element kuracji antyprzebarwieniowej, a nie tylko ochronę w zwiazku z kwasami.
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:14.