Tunezja-zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-10, 19:29   #61
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Tunezja?

Cytat:
Napisane przez jucha
Ja lecę do Tunezji na weekend majowyz moim TŻ - miasteczko Monastir. Jakiej pogody możemy się spodziewać i jakie ubranka konkretnie zabrać??czy mogę liczyć na piękną opaleniznę?
Oglądałam ostatnio światowa prognozę pogody i widzę, że w Tunezji robi się coraz cieplej. Aktualnie jest chyba jakieś 23 stopnie, także w maju będzie jeszcze ładniej.

Cytat:
Napisane przez jucha
Co do cen - podobno nie są wygórowane, jeśli chodzi o napoje, kawę, herbatę itp...
Ogólnie Tunezja jest ponoć tańsza niż Egipt, więc pewnie ceny herbatek, itp są także niskie.
Zazdroszczę Ci wyjazdu. Bardzo lubię tropikalne kraje.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:34   #62
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Tunezja?

o to fajnie a Sahara o tej porze to dobry pomysł na wycieczkę?
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-10, 19:41   #63
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Tunezja?

Cytat:
Napisane przez jucha
o to fajnie a Sahara o tej porze to dobry pomysł na wycieczkę?
Nie wiem, jak wyglądają te wycieczki na Saharę. Niech wypowiedzą się osoby, które na takiej wycieczce były.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 07:27   #64
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Tunezja?

dziękuję Kochana więc czekam na wypowiedzi innych Wizażanek
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 08:38   #65
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Tunezja?

Bylam w tamtym roku w Tunezji 2 tygodnie.
Wszystko ładnie pięknie,dziewczyny napisały Ci tu pełno ochów i achów a ja Ci napiszę tak na trzeźwo. Zaznaczam że bardzo duzo podróżuje po swiecie i nie jestem ,przewrażliwiona i przesadnie delikatna ale zaprawiona w boju turystką
No więc:
1) targuj sie ..jak Ci podaza cene zaniżaj ja o 1/3 i nie popuszczaj jak nie to wychodż i poleca za Toba jak nie poleca kupisz gdzie indziej.
2) Uważaj kradną! W hotelach też! Nawet tych **** Polecam sejf. Nie zostawiaj na wierzch pieniędzy bo czy drobne czy grubę biorą jako napiwek. A poza tym nie trzymaj w pokoju cennych rzeczy .Gina aparaty,kamery,pieniądze itp
3) Nastaw sie psychiczne że tunezyjczycy tylko patrza jak przekombinować ,oszukać turystę. Chca oplate za darmowe parasole na plaży,nie wydaja dokladnie reszty, przy wymianie w kantorze tez oszukują itp itd .Koleżanke próbował nawet oszukać na ich bezcłówce gdy kupowała perfumy Nigdzie nie mozesz byc pewna musisz stale uważać i dokładnie przeliczać resztę,czekać z wyciągniętą reką,domagać sie..
Kupowalam wodę mineralną. Pokazalam na 1 litrową i zapytalam ile? Odpowiedzial mi.OK. Kupilam,dalam mu kasę i biorę ta wodę . A on że da mi zimna z lodówki. I przynosi 0,5 litra!! Wkurzylam sie ,on sie drze ,ja też wkońcu zagrozilam policja to się poddał! Oni boja się ich policji. Nie wiem jak radzą sobie ludzie bez znajomości języka...
4) Wszędzie slyszysz "one dolar" : za zrobienie zdjęcia,za wszystko
5) weż ze sobą długopisy,kolorowe pisaczki-oni to uwielbiają i często mozna tym zapłacić (np ja dalam dlugopisik za taxi) lub jako napiwek
6) W taxi ,na wielbłądzie najpierw ustalaj cene potem wsiadaj!
7) Polecam SAharę-3 dniowe safari (dżipy,wielbłądy,dorożka po oazie,pustynia ) coś niesamowitego,przeżycia na całe zycie
8)najtańszy środek transportu -taxi! A przeżycia!! Wygląda to zupelnie jak w tej reklamie batonika Kierowcy z nich szaleni!!W nocy wiózł nas autokarem na lotnisko bez włączonych świateł.......
9) są namolni do granic wytrzymalosci i bardzo męczący ,mnie te ich zaczepki juz bardzo w końcu męczyly i denerwowały..

itd itp
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 11:07   #66
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Tunezja?

wow, dziękuję za tak obszerną wypowiedź przeczytałam tu wiele cennych informacji, na pewno się przydadzą, szczególnie długopisy itp
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-11, 12:46   #67
pink_lotus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 6
Dot.: Tunezja?

Hej
Moim zdaniem wycieczka na Saharę jest super. Co prawda dwa dni w autokarze są męczące, ale można wytrzymać (bardziej męczące jest odganianie się od sprzedawców. Atrakcji jest bardzo dużo i można poczuć prawdziwy klimat pustyni i Północnej Afryki.
Ja za samą Tunezją nie przepadam i dużo bardziej wolę Egipt. Cudowne zabytki, morze Czerwone no i przede wszystkim możliwość nurkowania na najcudowniejszej rafie koralowej. Jak się zobaczy co tam jest pod wodą to człowiek nie może o tym zapomnieć, to działa jak narkotyk. Ceny są podobne jak w Tunezji.
Do Egiptu wracam co rok a do Tunezji jakoś nie czuję potrzeby. Kraj jest malutki i można zobaczyć prawie wszystko w ciągu jednego pobytu.
__________________
leaving new york, never easy
i saw the light fading out
pink_lotus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-04-13, 10:26   #68
jucha
Wtajemniczenie
 
Avatar jucha
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 2 191
Dot.: Tunezja?

właśnie żałuję, że to nie Egipt, ale nie było już w ogóle miejsc na ten termin, dlatego zdecydowaliśmy się na Tunezję...tam przynajmniej upał gwarantowany, więc i piękna opalenizna ale mam nadzieję, że z Tunezji też wrócimy zadowoleni, choć temperatury teraz nie są tam wcale najwyższe....
jucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 22:29   #69
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Wink Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

W te wakacje prawdopodobnie wybieram się do Tunezji i chcialabym się dowiedzieć od was coś o tym kraju Jakie są ceny,jaki klimat,jakie jedzonko,jacy sa tubylcy,kluby,atrakcje,pl aża,zabytki itp
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 22:55   #70
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

mnie sie w tunezji podobalo a to zadkosc, bo nigdy mi sie zadne wyjazdy nie podobaja moze to kwestia towarzystwa, a moze fajnych rzeczy, jakie tam zobaczylam

akurat mialam o tyle szczescie, ze trafilysmy z mama na faze "chlodu", tzn bylo ok 32st nie jak zwykle 38

tunezyjczycy sa strasznie nachalni, szczegolnie jak widza mloda, ladna dziewczyne. Ich bezczelnosc czasem bila wszelkie rekordy, jak np facet na ulicy zlapal mnie za tylek i bezczelnie sie usmiechnal a kolejny pomacal mnie na targu po cycku ale niektorzy sa naprawde sympatyczni, chociaz wiadomo dokladnie, o co im chodzi ciagla Cie ktos zaprasza na "kawe" chociaz samemu lepiej nie chodzic, bo moze sie to zle skonczyc. Szczegolnie dla takiej ladnej dziewczyny jak Ty

strasznie denerwujaca jest tez namolnosc sprzedawcow w tym kraju normalnie bedzie Cie taki gonil pol ulicy, jesli nic od niego nie kupisz. Aha, i podstawowa sprawa to targowanie - mozesz nawet wywalczyc sobie upust 80% tylko uwazaj, bo po dobitym targu czasem taki sprzedawca lubi napluc sobie w dlon i podac Ci reke

super wspomnienia mam z wyprawy na sahare jezdzilam po plazy na wielbłądzie i nocowalismy cala grupa w holetu polozonym na oazie dodatkowo jazda jeepami po pustyni z predkoscia bliska 200km/h o dziwo na pustyni temp nie dochodzila nawet do 40st, a normalnie jest kolo 60

naprawde polecam, fajny kraj ale jesli zle znosisz upaly, nie jedz tam
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-17, 23:04   #71
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Własnie napisałam dlugaśnego posta, po czym zamykając okienka moja myszka po raz enty zrobiła mi psikusa i zamknęła również okienko z odpowiedzią

Powiem więc tylko tyle, że z wyjazdu do Tunezji jestem zadowolona. Myślę jednak, że sporo robi nastawienie. Polecam Ci wyruszenie w gląb tego kraju, ponieważ to co można zobaczyć jedynie wychodząc z hotelu i urządzając wycieczki na plaże, to tak naprawdę namiastka tego, co można w Tunezji zobaczyć. Ja i mój TŻ zdecydowaliśmy się na trzydniowe safari jeepami i jest to część pobytu nad Morzem Śródziemnym, którą wspominam najlepiej. Oto kilka zdjęć
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-18, 11:13   #72
prowokacja17
Zadomowienie
 
Avatar prowokacja17
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z nikąd
Wiadomości: 1 510
GG do prowokacja17
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Dzięki dziewczyny Lalesia jade z TŻ więć napewno "na kawe " z nikim nie pojde hehehe
__________________
Przy Tobie jestem Aniołem któremu odebrano skrzydła..bez Ciebie diabłem któremu odebrano RaJ....
prowokacja17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-18, 11:16   #73
kasienka.b
Wcale nie be, tylko cacy kasieńka
 
Avatar kasienka.b
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Diamentowa wyspa
Wiadomości: 9 682
GG do kasienka.b
Cool Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Mi sie tam bardzo podobalo. Bylam w Port el kantoui (niedaleko Sousse) I bylo super Plaza czysciutka, zaraz przy niej sklepiki, port i pyszny witamin bar (budka z wyciskanymi na miejscu soczkami - PYCHA ) Jedyne co mnie tam draznilo to tunezyjczycy - zbyt nachalni. Idziesz od sklepu i jetes ich friend ale jak cos dotkniesz i nie kupisz to juz nie jest friend POzatym czy maja 5 czy 55 lat gapia sie na ciebie ja na jakas boginie (co bywa wqrzajace). + za mozliwosc targowania sie (a nam dziwczynom przychodzi to z latwoscia ). Wycieczka na Sahare byla extra (jednak przykryj sie noca kocem - klimat zwrotnikowy suchy - ujemne temperatury w nocy a w dzien goraco). Jesli tam pojedziesz koniecznie zdecyduj sie na wycieczke na wielbladach. Bylam jeszcze w Tunisie i Kartaginie. Teoretycznie te 2 wycieczki wyustarcza aby poznac zabytki kraju. Sahara byla 2 dniowa wycieczka, po drodze widzielismy wiele rzeczy (np. Koloseum). Ogolem powinno ci sie tam spodobac
__________________
Blog
kasienka.b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 08:16   #74
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Przeczytałam większość wątków o Tunezji i zakodowałam cenne informacje Wyjeżdzam 04.05 do Sousse i chcę zapytać o jedną rzecz Jakie ubrania ze sobą zabrać? Wiem, że pytanie może się wydawać idiotyczne ale mam nadzieję, że mi pomożecie w tej banalnej poniekąd kwestii.
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 08:39   #75
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Cytat:
Napisane przez Justek
Przeczytałam większość wątków o Tunezji i zakodowałam cenne informacje Wyjeżdzam 04.05 do Sousse i chcę zapytać o jedną rzecz Jakie ubrania ze sobą zabrać? Wiem, że pytanie może się wydawać idiotyczne ale mam nadzieję, że mi pomożecie w tej banalnej poniekąd kwestii.
Przede wszystkim takie, w których będziesz czuła się komfortowo Szczerze mówiąc nie orientuję się dokładnie w jakich granicach wahają się temperatury w Tunezji w okolicach maja, jednak domyślam się, że mimo wszystko jest tam dość gorąco. Ja byłam w drugiej połowie września, a i tak momentami miałam wrażenie, że się gotuję Zawsze można sprawdzić pogodę na TVN meteo lub po prostu w internecie

Myślę, że nie musisz owijać się niewiadomo jakimi ilościami ciuchów ze względów religijnych Sousse jest typowym miasteczkiem turystycznym i nikogo tam nie zdziwi jeśli założysz np. bluzkę na ramiączka. Na plażach kobiety opalają się topless, więc nikt Cię raczej nie zaaresztuje za zbyt prowokacyjny strój, jeśli tego się obawiasz

Ja miałam ze sobą dlugie spodnie i kurtkę dżinsową, jednak nie miałam okazji z nich skorzystać Dlatego myślę, że nie ma co się obładowywać dodatkowymi bagażami. Po prostu sprawdź jaka jest w Tunezji pogoda w maju i dopasuj ubrania do warunków
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 08:51   #76
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Cytat:
Napisane przez vretka
Przede wszystkim takie, w których będziesz czuła się komfortowo Szczerze mówiąc nie orientuję się dokładnie w jakich granicach wahają się temperatury w Tunezji w okolicach maja, jednak domyślam się, że mimo wszystko jest tam dość gorąco. Ja byłam w drugiej połowie września, a i tak momentami miałam wrażenie, że się gotuję Zawsze można sprawdzić pogodę na TVN meteo lub po prostu w internecie

Myślę, że nie musisz owijać się niewiadomo jakimi ilościami ciuchów ze względów religijnych Sousse jest typowym miasteczkiem turystycznym i nikogo tam nie zdziwi jeśli założysz np. bluzkę na ramiączka. Na plażach kobiety opalają się topless, więc nikt Cię raczej nie zaaresztuje za zbyt prowokacyjny strój, jeśli tego się obawiasz

Ja miałam ze sobą dlugie spodnie i kurtkę dżinsową, jednak nie miałam okazji z nich skorzystać Dlatego myślę, że nie ma co się obładowywać dodatkowymi bagażami. Po prostu sprawdź jaka jest w Tunezji pogoda w maju i dopasuj ubrania do warunków
bardzo Ci dziękuję za pomoc
wiem, że teraz temp. wahają się w granicach 23 stopni rozumiem, że nie będzie też zle widziana spódniczka bo mam dłuższe i krótsze i zastanawiam się czy brać te krótsze?
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:05   #77
sorceress
Rozeznanie
 
Avatar sorceress
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 783
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Absolutnie nie będzie źle widziana Ja byłam w Tunezji w lipcu, chodziłam tylko w krótkich spódniczkach, rękawkach itp. Polecam zabrać ze sobą jakąś bluzę i długie spodnie. Ja tego, niestety, nie zrobiłam i wieczorami potwornie marzłam.
Tunezyjczycy rzeczywiście nie należą do nieśmiałych Nie miałam na szczęście takiego przypadku jak lalesia (nie miałam w Tunezji, bo niestety miałam w Grecji...), ale męczące jest to ich podrywanie. Uwielbiam spacerowac plażą, a nie byłam w typowo turystycznej miejscowości. Na plaży było mnóstwo tubylców, bycie zaczepianą przez każdego trochę utrudnia odpoczynek Ale jak mówiłam nie, albo nic nie odpowiadałam dawali spokój, także nie byli niegrzeczni. Są to bardzo sympatyczni ludzie.
Jest dokładnie tak, jak napisała vretka-wazne jest nastawienie. Na początku byłam trochę niezadowolona-spodziewałam się np. pięknej plaży, a nasza przez jakiś czas była cała w wodorostach, najgorsze były wycieczki na wielbłądach, które załatwiały się na plaży i nikt tego nie sprzątał , ale po jakimś czasie przestałam narzekać i wyjechałam z płaczem
Życzę udanego wyjazdu (na pewno taki będzie )!
sorceress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:07   #78
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Cytat:
Napisane przez Justek
bardzo Ci dziękuję za pomoc
wiem, że teraz temp. wahają się w granicach 23 stopni rozumiem, że nie będzie też zle widziana spódniczka bo mam dłuższe i krótsze i zastanawiam się czy brać te krótsze?
Myślę, że wszystko zależy od tego, jak interpretujesz określenie "krótsze" Według mnie spokojnie możesz kierować się zasadą, która mówi, że nie zakłada się w Tunezji tego, czego w Polsce też by się nie założyło Poza tym, taka spódniczka raczej dużo nie waży, więc można spokojnie wziąć i jakby co na miejscu zdecydować
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:22   #79
NIUNIA***
Rozeznanie
 
Avatar NIUNIA***
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomości: 719
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Ja równiez podzielę sie swoimi wrżeniami, gdyż są one jaknajbardziej pozytywne
Byłam w Sousse- świetne dyskoteki, czysta plaża... Jednak faktycznie głębsza część tego jakże egzotycznego kraju jest o wiele ciekawsza- przecudne widoki- góry atlasu Saharyjskiego, wędrujace dromadery, jazda na wielbłądzie i wspomniana przejażdżka jeepami
Przyznaje, ze wakacje w Tunezji wspominam wspaniale i baaardzo chętnie wróciłabym jeszcze kiedys do tego pienego kraju..
Jeśli o chodzi o ubrania to faktycznie- wygodne i pzwiewne przede wszytkim, jednak proponuje tez jakiś leki sweterek na wieczory (bywają chłodne), ponadto wygodne obuwie+ obowiązkowo klapki (i jesli masz to 2 stroje kąpielowe na zmiane) Ponadto- pewie uprzedzą was o tym w biurze podróży- w Tunezji jest zupelnie inna flora baktryjna niż u nas, więc absolutny ZAKAZ PICIA WODY Z KRANU!!! Pozbywajcie się również lodu z drinków, bo w ten sposób również można sie zatruć...
Myslę, ze jesli lubisz wysokie temperatury i egzotyczne miejsca to Tunezja jest strzalem w 10!!
Pozdrawiam
__________________
NAJWAZNIEJSZA RZECZ NA ŚWIECIE TO UMIEĆ BYĆ SOBĄ...
Michael De Montaigne
NIUNIA*** jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-19, 10:34   #80
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Poszukaj w wyszukiwarce jest tam wątek o Tunezji (niedawno) gdzie napisalam duzego posta z poradami
Co do ciuchow to radziłabym jednak wziąść jakąś dluga,przewiewna spódnice ,czy sukienkę..spodenki takie za kolano,bluzeczki z rekawkami- na wycieczki czy wyprawe na targ. U nich pokazywanie ciałka jest niemoralne,większość obslugujacych i sprzedających to chlopaki ze wsi którzy jak zobaczą kawalek ciala to .. Nie jest przyjemnie ,uwierz mi, łazic gdy wokół sliną sie i zaczepiają araby..Prawda jest że próbuja dotykac itp po co prowokowac..
Co innego na plaży, czy w hotelu..luz
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:35   #81
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

kochane jesteście naprawdę Jeśli chodzi o spódniczki miałam na myśli takie do połowy uda, bliżej kolana Krótkie, takie które prawie że odsłanają pupinkę to nie mój styl Mam dwa kostiumy i klapeczki też. Wszystkim Wam przeogromnie dziękuję za cenne informacje. Jadę z narzeczonym, więc mam nadzieję nie będę obiektem podrywania hihi Już się nie mogę doczekać.
Ale mam teraz blond włosy i tu mam chyba przechlapane
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:36   #82
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Cytat:
Napisane przez Nutka
Poszukaj w wyszukiwarce jest tam wątek o Tunezji (niedawno) gdzie napisalam duzego posta z poradami
Co do ciuchow to radziłabym jednak wziąść jakąś dluga,przewiewna spódnice ,czy sukienkę..spodenki takie za kolano,bluzeczki z rekawkami- na wycieczki czy wyprawe na targ. U nich pokazywanie ciałka jest niemoralne,większość obslugujacych i sprzedających to chlopaki ze wsi którzy jak zobaczą kawalek ciala to .. Nie jest przyjemnie ,uwierz mi, łazic gdy wokół sliną sie i zaczepiają araby..Prawda jest że próbuja dotykac itp po co prowokowac..
Co innego na plaży, czy w hotelu..luz
czytałam Nutko
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:36   #83
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Cześć, ja byłam w Tunezji kilka lat temu, a teraz w niedzielę wróciłam z Egiptu. Tunezja mnie nie zachwyciła - hotel miałam świetny, jedzenie przepyszne, cudowna plaża z białym piaskiem jak z pocztówek. Ale wystarczy wyjść poza hotel. Tunezyjczycy są niesmaowicie nachalni, łapią Cię za ręce, dotykają, wciągają na siłę do sklepu.Trzeba na siebie bardzo uważać. Wszyscy ostrzegali mnie przed Egiptem - owszem, zaczepiali mnie wszyscy, ale tylko słownie, żaden mnie nie dotknął.
Wody nie należy pić, kupuje się butelkowaną. Kilka lat temu było dość drogo w Tunezji, w Egipcie teraz jest raczej tanio(przynajmniej w Hurgadzie).
Ciuchy weź przewiewne, ale nie odkrywaj się za bardzo na ulicy - nie za duże dekolty i krótkie spódniczki; pamiętaj, że jeśli będziesz zwiedzać jakieś kościoły etc. trzeba się stosownie ubrać - w Egipcie na wycieczki panny jeździły w króciusieńkich miniówkach...
Weź wysokie filtry do opalania, okulary, wodę w sprayu, coś na głowę. Myślę, że w maju może być bardzo gorąco(teraz w Egipcie 30stopni).
2 razy padało w Tunezji przez jakieś 5 minut
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:39   #84
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

muszę sobie póżniej wszystko spisać i wyruszyć na zakupy
Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:43   #85
Nutka
Nutka nie gryzie!
 
Avatar Nutka
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 3 757
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

ja i moje psiapsółki same z siebie sie ubieralyśmy "stosownie" wychodząc Nie podobał nam sie styl bycia facetów z Tunezji...Acha mąż czy narzeczony czasami nie pomoże,moja koleżanke arab zlapał za pupe przy jej mężu
Pod koniec czerwca lece z córka do Hurgady do Egiptu Juz szukamy dluzszych spódnic..córka wie ze po miescie chodzimy za rączke

Apropo zauwazylyscie ze tam mężczyżni chodzą za rączke
Nutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 10:57   #86
sorceress
Rozeznanie
 
Avatar sorceress
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 783
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Cytat:
Napisane przez Nutka
Apropo zauwazylyscie ze tam mężczyżni chodzą za rączke
Tak
sorceress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 11:00   #87
sorceress
Rozeznanie
 
Avatar sorceress
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: spod Warszawy
Wiadomości: 783
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Cytat:
Napisane przez Justek
Ale mam teraz blond włosy i tu mam chyba przechlapane
Ja mam ciemne włosy, myślałam, że będę miała "spokój" w zwiazku z tym, ale dla nich chyba nie ma różnicy
sorceress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 11:05   #88
Justek
BAN stały
 
Avatar Justek
 
Zarejestrowany: 2003-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 508
GG do Justek
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Justek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 11:23   #89
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

Nutka do którego hotelu i z jakim biurem?
Jeżeli chcecie coś zwiedzać to koniecznie chustki albo czapki na głowę, bo większość rzeczy jest na świeżym powietrzu.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-19, 12:56   #90
aga87
Rozeznanie
 
Avatar aga87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wa-wa / Płock
Wiadomości: 919
GG do aga87
Dot.: Tunezja:D Podzielcie się wrażeniami:)

po 1) uważaj na Tunezyjczyków - rzeczywiście strasznie nachalni
po 2) uważaj na słońce!! Afrykańskie słonko moze niexle poparzyć... Nawet jeśli ma się ciemną karnację - wiem cos o tym...

a tak poza tym, to na pewno wyjazd będzie super, Tunezja jest ślicznym miejscem!!
__________________
-Holly, you're drunk.
-True.

"He's all right! Aren't you,cat? Poor slob without a name! The way I see it I haven't got the right to give him one. We don't belong to each other. We just took up one day by the river.
I don't want to own anything until I find a place where me and things go together."
aga87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-12 21:24:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:22.