Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:) - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-24, 07:47   #991
dagus_gd
Zakorzenienie
 
Avatar dagus_gd
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 466
GG do dagus_gd
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

ja bym nie była przekonana że lustrzanka robi lepsze zdjęcia niż kompakt - kwestia wprawy. mi się już te zdjęcia podobają.

faktycznie jeszcze za dużo rozjaśniłaś. zgadzam się ze wszystkim co Olga pisze.

a szare tło to możesz dla samej siebie wypróbować. wydaje mi się że łatwiej powinno być. ale już teraz zrobiłaś postęp
__________________
dag
papierki
biżu
blog

niewędraś: 1. Joanwi 4. Kamyk 5 Glinka121 6 bila 7 10 hoe

preferencje
dagus_gd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 10:11   #992
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Wlczku, a z jakiej odległości robisz zdjęcia? Czasem lepszy efekt wychodzi z większej odległości (+ potem kadrowanie na kompie) niż z bliska na makro -> lepiej łapie ostrość i na cały obiekt
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 10:48   #993
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Na szarym próbowałam, kilka razy, nie wychodzi mi. Jeszcze będę próbować. Zdjecia robię z rożnych odległości.

Fajnie, ze komuś się podobają te zdjecia. A mi się wydaje że jednak lustrzanka to lustrzanka - ma więcej ustawień i można dokładniej dopasować je do swoich preferencji. Ale ja sie tam nie znam.

Próbowałam na czerwonej kartce papieru dzisiaj. Oto co wyszło. I jedno zdjecie na białej gładkiej. Chyba zostanę przy mojim białym fakturowanym kartoniku... jak myślicie?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 10:54   #994
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Część 2...:
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 11:03   #995
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

jak dla mnie fajnie z tym czerwonym. Biały ma tę zaletę, że prawie do wszystkiego pasuje, a kolorowy trzrba do każdego osobno dobierać.
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 11:14   #996
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
. A mi się wydaje że jednak lustrzanka to lustrzanka - ma więcej ustawień i można dokładniej dopasować je do swoich preferencji. Ale ja sie tam nie znam.
Masz rację, że ma więcej ustawień, ale żeby się brać za lustrzankę lepiej jest najpierw dobrze opanować kompakt, bo samo się nie ustawi. W ogóle zrobienie dobrego zdjęcia biżuterii jest dużo trudniejsze lustrzanką niż kompaktem, bo ta potrzebuje dużo więcej światła (o robieniu zdjęć przy oknie można sobie pomarzyć).

Co więcej mając porównanie lustrzanki z zaawansowanym kompaktem fuji s9600 uważam, że ten drugi jest znacznie lepszy do amatorskiego fotografowania biżuterii, a gdy zamieniłam go na lustrzankę, to myślałam, że się rozpłaczę. Zresztą dalej nie umiem nią robić zdjęć.

Także lustrzanką owszem - można robić piękne zdjęcia, ale potrzeba dużo więcej umiejętności i pieniędzy (na porządne oświetlenie i osprzęt) niż przy robieniu zdjęć kompaktem.

U mnie to czerwone tło strasznie wali po oczach.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2010-09-24 o 11:47
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 13:01   #997
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Hm... u mnie nie jest jakieś szczególnie intensywne.... Normalne.

Może masz rację co do tej lustrzanki, ja porównania nie mam.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-09-24, 13:27   #998
czarna kawa
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna kawa
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 981
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Po raz pierwszy odzywam się na tym forum, więc witam

Biżuteria zajmuję się stosunkowo krótko i może dlatego właśnie mam duże problemy z robieniem zdjęć. Niedawno dostałam się do galerii internetowej i zależy mi, żeby zdjęcia były jak najlepsze. Bo dobre niestety nie są. Przeglądnęłam ten wątek i znowu pomęczyłam się nad zdjęciami. Pierwsze, najsłabsze, to moje własne kombinowanie. Drugie jest robione z maksymalną jasnością, wedle rady jednej z was. Trzecie z kolei jest na szarym papierze i muszę przyznać ze obrabiało się je o wiele łatwiej.

Byłabym wdzięczna za wszelkie uwagi, np. co jeszcze powinnam poprawić. Proszę, nie zwracajcie uwagi na kompozycję, bo skupiałam się tutaj tylko na obróbce zdjęć, odpowiednim oświetleniu itd.
__________________
czarna kawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-24, 17:48   #999
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
Hm... u mnie nie jest jakieś szczególnie intensywne.... Normalne.
Ja mam bardzo jasną matrycę, więc możliwe, że to dlatego. Nie wiem, nie znam się.
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 18:36   #1000
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

dziewczyny blagam o pomoc zbliza sie ta koszmarna pora roku kiedy, czas robienia zdjec w swietle dziennym konczy sie duzo przed mim powrotem z pracy, o ile w ogole slonce zechce wyjsc zza chmur - w niedziele nie chcialo

juz prawie rozkminilam jak poprawic zdjecia, nie zmieniajac mojego aparatu, ale bez swiatla to ja na pewno tych zdjec nie zrobie..... w zeszlym roku zaopatrzylam sie w namiot z alegro ale albo on sie tylko do kosza nadaje albo ja jestem uposledzona, bo zdjecia wychodza o wiele gorzej niz bez niego - ma dwie lampki wiec postawilam go po 2 stronach namiotu i teraz zamiast 1 mam 2 cienie - w dodatku w roznych kolorach czerwonym i niebieskim... na domiar zlego w srodku jest nadal ciemno jak w pochmurny dzien, mimo ze material niewydaje sie gruby...

jestem sklonna kupic nowy namiot bo inaczej moja praca zupelnie nie ma sensu, z drugiej strony obawiam sie, ze wyrzuce kolejne 200 zl i okarze sie ze to tylko moja glupota.. probowalam wymienic zarowki i kazalam kupic TZ jak najmocniejsze zeby bylo jasniej - tylko ze cienie dalej zostaly a mnie masakrycznie bola oczy od pracy z nimi :/
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-29, 20:10   #1001
ollccia
Zadomowienie
 
Avatar ollccia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 497
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Hm, a mogę zapytać jakiej barwy światła używasz? Bo żeby dobrze oświetlić namiot potrzebne są żarówki 5500 Kelwinów, które imitują światło dzienne. Zwykłe, ale mocniejsze nie dadzą rady
ollccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-09-30, 16:48   #1002
ewasko
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 520
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Ollccia wyraź się bardziej przystępnie, czy halogenowe 35 W nadają się?
takie były przy moim namiocie jako komplet.
__________________
Mój blog
wrappowane przez ewasko
ewasko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-30, 20:15   #1003
Roxy80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 311
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Maciek z Modnej polecał świetlówki PHILIPS Tornado 23W / 130W E27 w cenie ok. 20 zł/szt. tylko do namiotu 2 szt. to za mało. Potrzebne jest ok. 6 szt.

http://allegro.pl/swietlowka-philips...232470977.html

Edytowane przez Roxy80
Czas edycji: 2010-09-30 o 20:18
Roxy80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-02, 11:37   #1004
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Nie wiem czy juz było, ale: jak fotografować naszyjniki na ekspozytorze? W sensie przy jakich ustawieniach? Jestem fotograficzne cielę, pewien Anioł powiedział mi krok po kroku co ustawić na moi aparacie żeby zdjęcie kolczyków na białej kartce wyszło ładnie, ale powiedzmy że kolczyki na białej kartce to funkcja makro, a na ekspozytorze to chyba nie wyjdzie?
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 17:14   #1005
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Hura!!!!! Przeczytałam (nie przejrzałam, tylko PRZECZYTAŁAM cały wątek) !!!! Kupiłam dzisiaj w empiku:

1. jasnoszary brystol
2. szare " coś" co w dotyku przypomina gąbkę
3. ciemnoszary filc

jutro będę się rano bawić ze zdjęciami na takim tle, pamiętając o Waszych cennych uwagach i podpowiedziach oraz o tym, co wyczytałam tutaj. Postaram się tez udoskonalić ekspozycję biżutów, bo to moje druga pięta ahillesowa No i nareszcie moge na bieżąco czytac ten wątek
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-18, 19:28   #1006
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Cytat:
Napisane przez lookrecya Pokaż wiadomość
dziewczyny blagam o pomoc zbliza sie ta koszmarna pora roku kiedy, czas robienia zdjec w swietle dziennym konczy sie duzo przed mim powrotem z pracy, o ile w ogole slonce zechce wyjsc zza chmur - w niedziele nie chcialo

juz prawie rozkminilam jak poprawic zdjecia, nie zmieniajac mojego aparatu, ale bez swiatla to ja na pewno tych zdjec nie zrobie..... w zeszlym roku zaopatrzylam sie w namiot z alegro ale albo on sie tylko do kosza nadaje albo ja jestem uposledzona, bo zdjecia wychodza o wiele gorzej niz bez niego - ma dwie lampki wiec postawilam go po 2 stronach namiotu i teraz zamiast 1 mam 2 cienie - w dodatku w roznych kolorach czerwonym i niebieskim... na domiar zlego w srodku jest nadal ciemno jak w pochmurny dzien, mimo ze material niewydaje sie gruby...

jestem sklonna kupic nowy namiot bo inaczej moja praca zupelnie nie ma sensu, z drugiej strony obawiam sie, ze wyrzuce kolejne 200 zl i okarze sie ze to tylko moja glupota.. probowalam wymienic zarowki i kazalam kupic TZ jak najmocniejsze zeby bylo jasniej - tylko ze cienie dalej zostaly a mnie masakrycznie bola oczy od pracy z nimi :/
Namiot wprawdzie z nazwy bezcieniowy, ale nie o to chodzi. Musiałby być z każdej strony oświetlony, a biżuteria wyglądałaby wtedy jak zawieszona w próżni i płaska. Cienie mają być, pod kontrolą. Możesz eksperymentować z ustawieniem lamp, z boków, z tyłu, z góry... Dlaczego masz kolorowe cienie, nie wiem, ale wiem, że lampy barwy innej niz właśnie 5400 lub 5500 dają żółte światło - świetne do oświetlania owoców i warzyw, bo wtedy wydają się świeże, ale biżutów to nie dotyczy Trzeba pamiętać o odpowiednim rozpraszaniu światła, na białym tle mogę oświetlać bezpośrednio namiot, ale na ciemnym tle już muszę dodatkowo "czarować" lampy i rozpraszać światło. Stosuję wtedy światło odbite. Świetnie rozprasza światło zwykła biała poszewka czy prześcieradło... Moje lampy to żarówki/świetlówki fotograficzne dające 150W o świetle 5400K.
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 00:45   #1007
bojaboja
Raczkowanie
 
Avatar bojaboja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 232
GG do bojaboja
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Cytat:
Napisane przez lunamin Pokaż wiadomość
Trzeba pamiętać o odpowiednim rozpraszaniu światła, na białym tle mogę oświetlać bezpośrednio namiot, ale na ciemnym tle już muszę dodatkowo "czarować" lampy i rozpraszać światło. Stosuję wtedy światło odbite. Świetnie rozprasza światło zwykła biała poszewka czy prześcieradło... Moje lampy to żarówki/świetlówki fotograficzne dające 150W o świetle 5400K.
Ale tą białą poszewkę to gdzie dajesz? i czy to w namiocie? czyli namiot biały, podłoga czarna - a poszewka gdzie?
__________________
Moja biżuteria
bojaboja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 17:34   #1008
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Testowałam dzisiaj 2 z 3 nowych materiałów, które kupiłam na tło do focenia. Na pierwszy ognień poszedł ciemnoszary filc i jasnoszare coś o fakturze gądki czy czegoś takiego. Fotki przed i po obróbce. Mam wrażenie, że więcej z mojego kompaktu nie wycisnę.... Nawet nie mam żadnych ustawień makro - albo jest albo go nie ma, żadnych dodatkowych ustawień jeśli chodzi o samo makro nie ma, żadnej dodatkowej prezesłony czy innych takich rzeczy.

Czy myślicie, że zdjecia nadają się do wysłania do galerii?

I jakie tło wg Was lepiej się spisuje?

Będzie dużo zdjeć, ale chcę pokazać oba tła.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 17:38   #1009
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Następne.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-19, 17:41   #1010
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Ostatnie. Mam nadzieję,że nie dostałyście oczopląsu - chciałam wszystko jak najdokładniej pokazać, żebyście mogły dokładniej ocenić, co jest nie tak i które tło jest lepsze i dlaczego.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 18:16   #1011
E_W
Wtajemniczenie
 
Avatar E_W
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Opolszczyzna
Wiadomości: 2 693
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Mi się podobają. Jest oraz lepiej, chociaż ja też nie jestem ekspertem i próbuję eksperymentując "na czuja".
Uważaj na filc - trzeba go "odkurzać", bo każdy pyłek się przyczepia i widać go po przybliżeniu barrrrdzo wkurzające jak się je zauważy dopiero przy obróbce . Pokombinuj jeszcze z ekspozycją (to trudniejsze niż się wydaje) np. w tym ustawieniu nie widać co to jest
E_W jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 18:45   #1012
Kasia83
Zakorzenienie
 
Avatar Kasia83
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Świętochłowice
Wiadomości: 3 582
GG do Kasia83
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Ja też mam straszne problemy ze zdjęciami. Ale spróbowałam po swojemu wyciągnąć conieco z Twoich zdjęć. Tło filcowe mi się podoba, zdjęcia są trochę prześwietlone. Odszumiłam, wyostrzyłam i przyciemniłam troszkę.

Edit. nie wiem czemu załączyły się tak dziwnie nie potrafię tego zmienić. Mam nadzieję, że widać zdjęcia
__________________

Edytowane przez Kasia83
Czas edycji: 2010-10-19 o 18:48
Kasia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:18   #1013
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Wiem, ekspozycja to nie jest moja najmocniejsza strona i faktycznie, proste to to nie jest. Ale staram się to poprawiać, często włączam jakieś zdjęcie biżuterii i analizuję ja ktoś ułożył swoje biżuty. Niestety nigdy nie udało mi się odtworzyć równie ładnego ułożenia.

Mi się też bardziej filcowe tło podoba, mam jeszcze szary brystol, kolor pomiędzy tymi dwoma.

Zdjęcia już wyostrzałam w gimpie, ale bałam sie przeostrzyć. Odszumiania nie używam, jakoś nie wpadłam na to. Wystarczy jak do maski wyostrzającejdodam maskę odszumiającą? ( jeśli takowa w ogóle istnieje w tym cąłym gimpie )
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 19:48   #1014
FK
przyczajona tygrysica
 
Avatar FK
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: z czarnego fotela
Wiadomości: 1 445
GG do FK
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Ja powiem szczerze, że żadnych opcji typu odszumianie i wyostrzanie nie używam. Niczego odkrywczego nie napiszę jeśli powiem, że najważniejsze jest oświetlenie fotografowanej biżuterii. I aż drżę na myśl o tym co się dzieje za oknem, bo foty teraz będą mi pewnie wychodziły koszmarne. Aż w końcu może zbiorę się w sobie i w portfelu i zrobię coś na kształt namiotu bezcieniowego.

A Tobie Wilczex poradzić mogę, żebyś ćwiczyła, ćwiczyła i ćwiczyła. Mi wszyscy mówili, że robię kiepskie foty, a teraz w galeriach nie mam problemu z moderacją zdjęć. Myślę, że robiąc masę zdjęć w końcu uda Ci się polubić z aparatem (na samym początku mojej przyjaźni z aparatem mojego TŻa nie było wiadomo co przedstawia zdjęcie ) i wypracować własny styl kompozycji biżu na zdjęciu.

Aha, jeżeli chodzi o kolor tła... Może trudno w to uwierzyć, ale na wszystkich moich ostatnich fotach (no poza tymi na makulaturowym tle ) tłem jest po prostu czarny bristol. Nie szary, a właśnie czarny - może spróbuj z czarnym?
FK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 20:37   #1015
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Spróbuję z czarnym też 0- no i mam jeszcze ten szary brystol w rękawie Może jutro coś obfocę na nim i pokażę Wam efekty. Chciałabym sie w końcu dostać do jakiejś galerii z 2 przyczyn - nie mam kasy na nic, wszystko idzie na półfabrykaty, a i na nie musze odkładac i odkładać. Poza tym zaczynam mieć już pokaźny zbiór biżuterii i chciałabym, żeby ktoś nosił te bizuty, sama nie dam rady wszystkiego założyć.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-19, 23:30   #1016
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Cytat:
Napisane przez bojaboja Pokaż wiadomość
Ale tą białą poszewkę to gdzie dajesz? i czy to w namiocie? czyli namiot biały, podłoga czarna - a poszewka gdzie?
W poszewki ubieram lampy A namiot mam biały, typu teczka, czyli bez podłogi, z innymi nie umiem się dogadać.
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 01:33   #1017
bojaboja
Raczkowanie
 
Avatar bojaboja
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 232
GG do bojaboja
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Dzięki, do głowy mi to nie przyszło; z namiotu korzystam też takiego ale z czarnym tłem to porażka.
__________________
Moja biżuteria
bojaboja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 07:52   #1018
dagus_gd
Zakorzenienie
 
Avatar dagus_gd
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 3 466
GG do dagus_gd
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

mnie się wbardziej podoba na papierze niż na filcu. i 6 zdjęcie ok
__________________
dag
papierki
biżu
blog

niewędraś: 1. Joanwi 4. Kamyk 5 Glinka121 6 bila 7 10 hoe

preferencje
dagus_gd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 08:25   #1019
kasia_kati
Zadomowienie
 
Avatar kasia_kati
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: .... ;-) ....
Wiadomości: 1 668
GG do kasia_kati
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Wilczex ogólnie fotki juz są sporo lepsze od poprzednich , szare tło zdecydowanioe lepiej im słuzy poprzednie były za jaskrawe
Tylko przy obróbce , jak juz kadrujesz staraj się do takiego samego formatu ,najlepiej w kwadracie, bo tak masz bardzo różne te zdjęcia , a do galeri zazwyczaj wymagają w kwadracie właśnie
kasia_kati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-20, 08:37   #1020
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Dla biżuteryjek- kurs obróbki zdjęć:)

Ok, będę kadrować na kwadraty o takich samych wymiarach. Przynajmniej postaram się. No i po tym, co wyczytałam na moim wątku odłożyłam 3 pary do poprawy...

Chyba nigdy się nie dostanę do żadnej galerii.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.