kręcone a farbowanie, pasemka, balejaż, koloryzacja - zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-24, 11:38   #91
Aska0506
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Opalenica
Wiadomości: 2
Dot.: Pasemka na kręconych włosach

ja właśnie chciałabym zrobić sobie baleyage w kolorach wiśniowy-rudy-blond-brąz o których wspominała tu megi-megi bodajże ale zbytnio nie wiem jak to wygląda na lokach ;/ czy mogłaby któraś [o ile macie] załączyć jakieś zdjęcie ? byłabym wdzięczna ;-*
Aska0506 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 13:39   #92
mejku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Question koloryzowanie

witajcie, mam dlugie krecone wlosy o kolorze brazowym, moim problemem jest zbyt rudy odcien, chcialabym sie dowiedziec jakiej farby czy szamponu koloryzujacego uzyc aby sie go pozbyc nie niszczac zbytnio wlosow. moj wymarzony odcien to zimny sredni braz - jak mam go osiagnac?
mejku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-22, 17:20   #93
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: włosy kręcone a farbowanie

Jeśli nie chcesz zniszczyć włosów i skrętu to najlepiej nie koloryzować trwale, ale użyć szamponetki firmy Marion.
Sama robiłam orzechowy brąz i jestem pozytywnie zaskoczona tak stanem włosów, jak i kolorem (utrzymał się jakieś 6 myć, ale za to blond końcówki nadal są ciemniejsze ).

Po nałożeniu szamponetki warto nałożyć też odżywczą maskę.

Jeśli jednak zdecydujesz się na koloryzację loków, to pamiętaj, by dobrze je odżywić (sprawdź tylko, co odżywka dodawana do farby ma w składzie, by nie pokryć zniszczeń silikonem, ale prawdziwie odżywić).
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 13:05   #94
Lil Bon Bon
Raczkowanie
 
Avatar Lil Bon Bon
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 200
GG do Lil Bon Bon
Dot.: włosy kręcone a farbowanie

Opiszę swoje doświadczenia. Farbowałam 2 tygodnie temu, używając Casting Color. Niby to szampon, ale zawiera rozjaśniacz, co prawda bez amoniaku, ale zawsze to jakaś ingerencja w strukturę włosa. Mam naprawdę mocny skręt i farbowanie wcale mu nie zaszkodziło. Włosy są minimalnie bardziej przesuszone, ale olejowanie i wax powinny załatwić sprawę Jedynym minusem jest fakt, że przez moje mocno zniszczone końcówki zaczyna już prześwitywać naturalny kolor . Wniosek: farbować, ale zdrowe włosy
__________________
37 cm of 3c/M/ iii
Lil Bon Bon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 09:32   #95
Tosa
Rozeznanie
 
Avatar Tosa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 659
Question farbowanie kreconych wlosow

Witam wszystkich, to moj pierwszy post wiec prosze o wyrozumialosc
Chcialam zmienic kolor wlosow z sredniego blondu na jasny braz. I tu zaczynaja sie pytania:
- Uzyc szamponu koloryzujacego czy lepiej wybrac sie do fryzjera?
- Najwazniejsze pytanie Slyszalam, ze po farbowaniu u fryzjera wlosy przestaja sie krecic, czy to prawda?
- Czy po uzyciu szamponu koloryzujacego moje wlosy nie beda zniszczone? Jaki szampon polecacie dla poczatkujacej, ktora chce uzyskac zadowalajacy efekt?
- Czy po farbowaniu u fryzjera bede musiala robic to juz zawsze? Zalezy mi na zmianie koloru, jednak tylko na pewien czas.
- I ostatnie, mam srednia grubosc wlosow, czy nie stana sie cienkie po farbowaniu?
Jak narazie koniec Z gory dziekuje wszystkim, ktorzy udziela pomocy
Tosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 12:41   #96
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: farbowanie kreconych wlosow

Cytat:
Napisane przez Tosa Pokaż wiadomość
- Najwazniejsze pytanie Slyszalam, ze po farbowaniu u fryzjera wlosy przestaja sie krecic, czy to prawda?
Po wizycie u fryzjera włosy moga przestac sie kręcić, ale to nie oznacza, że nie zaczną ponownie.
To prawda i nieprawda zarazem.
Po pierwsze - zależy co fryzjer robi i co nakłada,
po drugie - zależy w jaki stanie masz włosy,
po trzecie - zależy w jaki sposó pielęgnujesz swoje włosy.

Najgorszym z zabiegów jest rozjaśnianie i prawdą jest, że po rozjaśnianiu włos może stracić na grubości (tak było z moimi - miast włosów jakiś puch ). Im mniej drastycznej chemii, tym więc lepiej. Farbowanie na ciemniejszy niż masz nie powinno przynieśc fatalnych skutków dla włosów, warto jednak po tym zabiegu dopieścić je maską/odżywką, która da im jeść, a nie tylko odbuduje tymczasowo i z wierzchu.

Jeśli włosy już masz zniszczone, to farbowanie ich nie poprawi.
Jeśli pielęgnację masz nieodpowiednią, to też farbowanie nie da poprawy stanu włosów (może tymczasowe i do następnego mycia).

Włos po zabiegach nie będzie chciał się kręcić, jeśli zostanie bardzo zniszczony, wysuszony nadmiernie (i tak z natury jest suchy, więc dodatków do własnego stanu nie lubi) lub ścięty za krótko albo w nieodpowiedni sposób czy tez nieodpowiednim narzędziem.

Cytat:
- Czy po uzyciu szamponu koloryzujacego moje wlosy nie beda zniszczone? Jaki szampon polecacie dla poczatkujacej, ktora chce uzyskac zadowalajacy efekt?
Większośc kręconowłosych na tym forum poszukuje farb/szamponów/szamponetek bardzo delikatnych, które nie zniszczą włosa. To podstawa, więc jeśli chcesz coś mocniejszego, zadaj pytanie na forum z pytaniami o farby. Tu króluje głównie natura jako najlepsza dla kręconych.
Osobiście juz nie rozjasniam i nie farbuję, ale gdy chcę zmienić lekko kolor, sięgam po szamponetkę Marion.
Cytat:
- Czy po farbowaniu u fryzjera bede musiala robic to juz zawsze? Zalezy mi na zmianie koloru, jednak tylko na pewien czas.
To zależy jak bardzo odrosty będą widoczne oraz od tego, jak Ty bedziesz czuła sie z odrostami. To kwestia indywidualna.
Cytat:
- I ostatnie, mam srednia grubosc wlosow, czy nie stana sie cienkie po farbowaniu?
Odpowiedziałam powyżej. Po farbowaniu nie powinny (chyba że będzi emnóstwo drastycznej chemii), a po rozjaśnianiu na pewno.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 15:23   #97
Tosa
Rozeznanie
 
Avatar Tosa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 659
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

Eloe77 bardzo dziekuje za odpowiedz Rozjasnilo mi to troche sprawe i chyba nawet uspokoilo W najblizszym czasie wybieram sie do fryzjera, wiec chyba jednak tam przefarbuje wlosy.
Tosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-14, 21:35   #98
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy


Nie ma co się bać Fryzjer, jeśli go o to poprosisz, na pewno sięgnie po środek, który nie zniszczy Ci włosów.
Musisz tylko pamiętać o właściwej pielęgnacji - kręocne potrzebują uwagi i miłości, więc gdy o nie dbasz, odwdzięczają się pięknie.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 11:05   #99
naiyah
Raczkowanie
 
Avatar naiyah
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: okolice Łodzi
Wiadomości: 370
GG do naiyah
Dot.: Kręcone włosy a farbowanie

Cytat:
Napisane przez CherieK Pokaż wiadomość
Czy farbowanie włosów może wpłynąć na to, że mniej się kręcą?
farbuję włosy od 2ch lat, nie są to jakieś drastyczne zmiany, raczej pogłębienie mojego koloru włosów. Zauważyłam ze z każdym farbowaniem włosy mniej się kręcą kiedyś miałam ładne loczki a teraz... faluja lekko i wygladaja jak lekka trwała co ani trochę mi sie nie podoba

mam tak samo. Miałam piękne kędziorki, a teraz.... lekko falowane. Ubolewam bardzo. Na szczęście to co odrasta znów się kręci, ale te niżej...A te "fryzjerki", które tu piszą że farba nie prostuje loków pewnie mają proste włosy. Ufarbują, ułożą i babka po wyjściu z salonu wygląda śliczne i ma kręconą głowę. Gorzej później.
__________________
A6W - 42 dzień <- 13.04.08 !! i 18.04.11 !!



naiyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-14, 08:59   #100
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

mam krecone rozjasniane od kilku lat wlosy( kiedys byly czarne farbowane naturalnie sa jasny braz)....rozjasnianie nie zniszczylo mi skretu jedynie co to wlosy staly sie ciensze
zawsze jak jestem u fryzjera( a zdarza mi sie czesto zmieniac go) po umyciu glowy poprostu dziekuje za dalsze zabiegi typu suszenie czesanie targanie nieumiejetne ukladanie lokow jeszcze nie zdarzyl mi sie fryzjer ktory by dobrze ulozyl mi wlosy zawsze robil kupe siana a na to sterta pianki badz lakieru dlatego po umyciu glowy nie zgadzam sie na dalsze stylizacje- robie to sama w domu
wlosy lekko podsuszam recznikiem u fryzjerki i to koniec zabiegu zawsze sa zdziwieni co za "dziwaczka" ze mnie
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-18, 18:05   #101
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

Mam pytanie, moje włosy rozjaśniają się do bardzo jasnego blondu pod wpływem słońca. Stosowałam profesjonalne zabezpiacze L'oreala i Welli i rokrocznie mam ten sam problem, na jesień pojawiają sie odrosty . Wtedy zazwyczaj farbowałam na jakiś zbliżony do naturalnego odcień /jasny brąz/ i tu problem-myję włosy odżywką i po prostu farba się wypłukuje . Co polecacie do zafarbowania włosów?
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-22, 12:05   #102
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
mam krecone rozjasniane od kilku lat wlosy( kiedys byly czarne farbowane naturalnie sa jasny braz)....rozjasnianie nie zniszczylo mi skretu jedynie co to wlosy staly sie ciensze
To naturalne - rozjaśnianie niszczy włosy. Moje naturalne są 2 do 3 razy grubsze od rozjaśnianych końcówek.
Cytat:
zawsze jak jestem u fryzjera( a zdarza mi sie czesto zmieniac go) po umyciu glowy poprostu dziekuje za dalsze zabiegi typu suszenie czesanie targanie nieumiejetne ukladanie lokow
Najlepiej ogóle podziekować za mycie i ciąć włosy na sucho. Jednak niewielu fryzjerów jest w stanie się na to zgodzić.
Swoje tnę sama.
Cytat:
wlosy lekko podsuszam recznikiem u fryzjerki i to koniec zabiegu zawsze sa zdziwieni co za "dziwaczka" ze mnie
Ręcznikk do kręconych to tez nie jest dobry pomysł - powoduje niepotrzebne puszenie.
Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Mam pytanie, moje włosy rozjaśniają się do bardzo jasnego blondu pod wpływem słońca. Stosowałam profesjonalne zabezpiacze L'oreala i Welli i rokrocznie mam ten sam problem, na jesień pojawiają sie odrosty
Co to znaczy "profesjonalne zabezpieczacze"?
Na Zakręconym jest wątek poświęcony zabezpieczaniu włosów przed słońcem. A pokrótce: ochrona UV zaczyna się od odżywki d/s (z filtrem) przez odżywkę b/s (również z filtrem) i stylizator (z filtrem).
Większośc dostępnych "zabezpieczaczy" zawiera silikony, które przez UV nie chronią, a przed ciepłem. Poza tym może tez pojawiac się wysoko w składzie denat, który wysusza włosy, a co za tym idzie - przyczynia się do utraty barwnika.
Najlepiej zabezpieczać włosy olejami (np. kokosowym) i wybranymi kosmetykami (również w watku z analizami kosmetyków znajdziesz te, które filtr UV zawierają). Warto też chronić włosy pod kapeluszem lub chustką.

Do farbowania nie polecę nic poza saszetką Marion (do 8 myć), ponieważ jestem jego przeciwniczką.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 12:16   #103
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

dobrze ze nie rozjasniam chociaz calych tylko odrost i poprzez pasemka podejrzewam ze na jedno wychodzi w zniszczeniach
czemu wiekszosc fryzjerek nie umie ulozyc lokow rozumiem pospiech kolejki ale czemu nie umieja to co robia z lokami to naprawde uwazam za porazke a najczesciej slysze "to co? prostujemy?" wiadomo najszybciej najlatwiej kazdy glupi to umie no i jaki efekt pozniej zachwalaja
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 12:55   #104
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
dobrze ze nie rozjasniam chociaz calych tylko odrost i poprzez pasemka podejrzewam ze na jedno wychodzi w zniszczeniach
Niestety tak. Rozjaśnianie to rozjaśnianie - jest na pierwszym miejscu wśród zabiegów niszczących włosy (pomijam zmiany struktury włosa przez prostowanie czy trwałą).
Cytat:
czemu wiekszosc fryzjerek nie umie ulozyc lokow rozumiem pospiech kolejki ale czemu nie umieja to co robia z lokami to naprawde uwazam za porazke a najczesciej slysze "to co? prostujemy?" wiadomo najszybciej najlatwiej kazdy glupi to umie no i jaki efekt pozniej zachwalaja
Problem jest innej natury. Trzeba zaczac od tego, że nikt ich nie uczy, w jaki sposób zajac się kręconymi naturalnie. Takie włosy są traktowane jak dewiacja (a gdyby iśc za słowami Lorraine, autorki Curly Girl, to proste są właśnie dewiacją) i - co mogłoby rozłożyć na łopatki fryzjerów i przemysł kosmetyczny - nie dają się ciąć i układac na rozmyślne sposoby. Tu nie da się pójśc ze zdjęciem i poprosić o cięcie w dany sposób. Ten włos jest piękny sam w sobie i trzeba umieć to odnaleźć.
Kręcone to włosy, które mają własny zamysł na siebie i albo nauczymy się z tym żyć oraz wydobędziemy ich piękno, albo zawsze będziemy się męczyć (lub przejdziemy zabieg prostowania). Ponieważ większośc z nas nie akceptuje natury, fryzjerowi najłatwiej wyprostować (podejrzewa, że właśnie ma doczynienia z tą, która chce mieć proste, a ich nie ma).

Poza tym sprawa z kręconymi to nie tylko układanie czy stylizacja, ale cały proces, który zaczyna się od chwili namoczenia ich wodą. Tu nie ma miejsca na przypadek, bo włos nie wybaczy niewłaściwych składników. Fakt, odrośnie, ale póki nie odrośnie, będzie wariował
Zaczynasz od mycia przez odżywianie i zabezpieczanie po stylizację. Nie da się inaczej, chyba że masz siłe skrętu typu 3b i więcej. Ale wówczas pojawiają sie problemy jeszcze innej natury.
Jesli więc fryzjer umyje Ci włosy szamponem z sls oraz silikonem, a Twój włos tego nie lubi, to nie ma szans, by bez dobrej odżywki wysokoemolientowej (a raczej spotkamy się z bombą silikonową, bo włos ma wyglądać na błyszczacy i mocny) się nie spuszył i nie wyglądał na uczestnika stada piór. Do tego pocieranie ręcznikiem, pianka (zwykle na denacie), lakier (na denacie), suszarka z ciepłym nawiewem... Towarzystwo kilerów gwarantowane.

Proponuję, byś poszła kiedys do fryzjera z własnymi kosmetykami i nawet bez układania sprawdziła, czy nie osiągniesz zupełnie innego efektu.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 13:14   #105
Rybiorek
Zakorzenienie
 
Avatar Rybiorek
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 7 537
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Jesli więc fryzjer umyje Ci włosy szamponem z sls oraz silikonem, a Twój włos tego nie lubi, to nie ma szans, by bez dobrej odżywki wysokoemolientowej (a raczej spotkamy się z bombą silikonową, bo włos ma wyglądać na błyszczacy i mocny) się nie spuszył i nie wyglądał na uczestnika stada piór. Do tego pocieranie ręcznikiem, pianka (zwykle na denacie), lakier (na denacie), suszarka z ciepłym nawiewem... Towarzystwo kilerów gwarantowane.
potwierdzam w calej rozciglosci, poszlam sie podciac miesiac temu, weszlam w lokach a wyszlam w hm.... pani wprawdzie nie prostowala bo od razu powiedzialam ze nie chce ale przy ukladaniu nalozyla mi mieszanke pianki, zelu i jakiego kremu znanych na rynku marek profesjonalnych i starala sie tym ugniesc mi loki, nie dosc ze czulam jakbym na glowie miala kask to jeszcze to byl taki nierowny porowaty kask z prawie prostych wlosow (!?) a koncowki wlosow az kluly, nie moglam sie doczekac dotarcia do domu i zmycia tego wszystkiego
Cytat:
Proponuję, byś poszła kiedys do fryzjera z własnymi kosmetykami i nawet bez układania sprawdziła, czy nie osiągniesz zupełnie innego efektu.
hm... ciekawe jak fryzjer zareguje?
__________________
Fotograf wizerunkowy/biznesowy, portretowy i ślubny
Miłośniczka psiaków, kawy i naleśników
Moja praca i pasja
Blog fotografa
Poza pracą fotografa
Rybiorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-22, 13:26   #106
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

ja mialamm dosc powrotow do domu z nieudolnymi tworami na glowie w dodatku tak ustylizowanych ze wichura by przeszla a fryzura by nadal stala
postanowilam dziekowac za stylizacje i ukladanie
tak sie zastanawiam nad zaniesiem swoich kosmetykow i pewnie uslysze"kobieto tym to sie dzieciom wlosy myje ty potrzebujesz dobrych kosmetykow" w ich mniemaniu te "dobre" to te co akurat maja na polce w salonie
nierozumiem fryzjerstwa i tego czego tam ucza

ps przypomniala mi sie akcja jak moja siostra rowniez kreconowlosa tyle ze bardzo dlugie wlosy poprosila o lekkie wyrownanie koncowek po czym patrzymy a fryzjerka naciagajac wlosy swoja jakas tam metoda oczywiscie mokre wlosy zaczela obcinac koncowki dodajac ze musi wiecej ciapnac bo sa bardzo zniszczone....siostra byla zrozpaczona to co zachodowala przez rok fryzjerka jej sciachala a po wyschnieciu wloski zrobily sie krotkie...
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)

Edytowane przez caskada
Czas edycji: 2010-07-22 o 13:33
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 04:32   #107
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
To naturalne - rozjaśnianie niszczy włosy. Moje naturalne są 2 do 3 razy grubsze od rozjaśnianych końcówek.
Najlepiej ogóle podziekować za mycie i ciąć włosy na sucho. Jednak niewielu fryzjerów jest w stanie się na to zgodzić.
Swoje tnę sama.
Ręcznikk do kręconych to tez nie jest dobry pomysł - powoduje niepotrzebne puszenie.
Co to znaczy "profesjonalne zabezpieczacze"?
Na Zakręconym jest wątek poświęcony zabezpieczaniu włosów przed słońcem. A pokrótce: ochrona UV zaczyna się od odżywki d/s (z filtrem) przez odżywkę b/s (również z filtrem) i stylizator (z filtrem).
Większośc dostępnych "zabezpieczaczy" zawiera silikony, które przez UV nie chronią, a przed ciepłem. Poza tym może tez pojawiac się wysoko w składzie denat, który wysusza włosy, a co za tym idzie - przyczynia się do utraty barwnika.
Najlepiej zabezpieczać włosy olejami (np. kokosowym) i wybranymi kosmetykami (również w watku z analizami kosmetyków znajdziesz te, które filtr UV zawierają). Warto też chronić włosy pod kapeluszem lub chustką.

Do farbowania nie polecę nic poza saszetką Marion (do 8 myć), ponieważ jestem jego przeciwniczką.
Po kolei
1-Polecasz odżywkę z filtrem, którą trzeba spłukać? i jak zadziała wtedy filtr?jeśli się go spłukuje. Akurat filtry nie działają w taki sposób, że im więcej rodzajów się nałoży tym na dłużej starcza. Działa zawsze ostatni nałożony filtr.
Tak samo z odżywką, włos absorbuje tylko określoną ilość odzywki w zależności od tego jak jest zniszczony i ile środków stylizacyjnych się w niego pakuje. Nie odżywi się go lepiej przez nakladanie kolejnych warstw-i tak zaabsorbuje tylko tyle ile mu brakuje. A reszta to efekt placebo. Pamiętajmy, że to co mamy na głowach to martwy włos. Nie ma zdolności samoregeneracji, możemy mu tylko pomóc zamknąć łuski po myciu i wzmocnić cebulki. Reszta to na 96% marketing. Choć...włosy np. mieszkanek Ameryki Łacińskiej są po prostu grubsze od naszych , więc w ich przypadku warstwowanie zadziała, bo po prostu mają większą absorpcję
3-Akurat sprej L'oreala który mam teraz nie zawiera silikonów. I dlatego go wybrałam
4-Też nie jestem zwolenniczką farbowania, ale pomimo całej ochrony włosy się rozjaśniają. Dla mnie normą jest chodzenie w
a-czapce z daszkiem; moje włosy rozjaśnione od spodu bo są dość długie i po prostu "pakuję je pod czapkę"
b-chustka-niepraktyczna, przesuwa się i niestety grzywka bardzo rozjaśniona
5-spróbuję z Marionem
6-niestety mam taką pracę, którą nota bene uwielbiam, że od maja do września spędzam czas na słońcu. Ochrona skóry jest jednak łatwiejsza
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-31, 17:58   #108
ik17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 265
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

pasemka nie są już modne! ;p
pozostańcie naturalne
ik17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-06, 14:21   #109
Volyova
Rozeznanie
 
Avatar Volyova
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 613
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

Drogie Zakręcone,

Zaczęłam pielęgnować włosy metodą CG, jestem zadowolona, włosy kręcą mi się jak nigdy (tzn. takie falo-loki, ale ja tam jestem zadowolona ). Typ to chyba 2b/C/ii
Niestety muszę je farbować tak co 2 m-ce (za dużo siwych). Teraz tylko na ciemno, ale miałam epizod z pasemkami, po których zostały mi sianowate kosmyki Teraz postanowiłam, że aby zminimalizować niszczenie włosów, to farbować będę tylko odrosty.

I tu pytanie - czy jak farbuję to już mogiła, mogę sobie odżywkować, olejować, nakładać maski, ale i tak włosy będą zniszczone. Jak ktoś porównał - uschnięty liść nie stanie się znowu zielony, choćby nie wiem jak podlewać roślinę.

Czy jednak jest szansa, że odżywią się mimo wszystko i odzyskają blask i zdrowy wygląd?

---------- Dopisano o 15:21 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
Pamiętajmy, że to co mamy na głowach to martwy włos. Nie ma zdolności samoregeneracji
no właśnie, czyli mogiła, syzyfowy trud

choć z drugiej strony, tak sobie myślę chyba lepiej farbowac i odżywiać, niż farbować i nie odżywiać, co nie?
Volyova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-04, 15:28   #110
puszynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1
Dot.: Pasemka na kręconych włosach

masz piękne włoski. mam tez czarny ale nie az tak bardzo głęboko czarny kolor włosó tez myśle o takim balejażu jak ty masz. ale pewnie mials dobrego fryzjera ..nie wiadomo czy kazdy potrafi tak zrobic..??
puszynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-21, 16:36   #111
Kola15
Raczkowanie
 
Avatar Kola15
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ZIEMIA
Wiadomości: 114
GG do Kola15
Dot.: Pasemka na kręconych włosach

Uwazam,ze pasemka na kreconych wlosach wygladaja calkiem dobrze. Oto przyklad:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wiesiap.jpg (38,5 KB, 104 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg wiesia1pp.jpg (52,2 KB, 111 załadowań)
__________________
Kobieta jest jak róża; na to ma kolce, aby je owijać płatkami.


Kola15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-25, 07:33   #112
megi-megi
Zakorzenienie
 
Avatar megi-megi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 993
Dot.: Pasemka na kręconych włosach

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Niestety, jedyną rzeczą, jaką mogę używać są odżywki bez spłukiwania Pantene, szampon tylko przeciwłuzpieżowy i to apteczny, bo zwykłe sklepowe działają źle na moją skórę głowy
Siostro mam identycznie. Każdy szampon powoduje u mnie łupież - prócz przeciwłupiezowych. Też latałam do apteki, ale Nivea przeciwłupieżowy póki co daje radę. I też mam te bez spłukowiwania odżywki z Pantene. Ostatnio do tego jeszcze ze spłukiwaniem często maski na włosy.

A pasemek i wszystkich rozjaśnień nigdy więcej - mam za suche włosy na to. Najczęściej po akcji pasemka w końcu musiałam wszystko ścinać, co nie zmienia faktu, że robiłam je kilka razy.
Teraz po ciąży - rok po ciąży - włosy wracają znów mi do życia.
megi-megi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 16:09   #113
201701261449
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 402
Dot.: Pasemka na kręconych włosach

Mi osobiście się nie podobają pasemka. Żadne. Moja koleżanka, mająca kręcone włosy zrobiła sobie takie. Najpierw dokładnie wszystkie włosy wyprostowała (pół dnia jej zeszło), potem pofarbowała. Następnego dnia, po umyciu włosów te pasemka tak dziwnie wyglądały. Nie brzydko, czy coś - po prostu dziwnie.
201701261449 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 10:00   #114
doti8
Raczkowanie
 
Avatar doti8
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 173
Dot.: Pasemka na kręconych włosach

Ja miałam baleyage (czy jak to się tam pisze ) na krótkich kręconych włoskach. Wszystkim się bardzo podobało do dziś wspominają jak pięknie wyglądałam Mi nie zbyt to pasowało, wolę siebie w zdecydowanych, ciepłych kolorach
Oczywiście rozjaśnianie strasznie wysuszyło włosy a pianka z suszarką były co mycie. Ale krótkie włosy kręciły mi się na potęgę, przy odpowiedniej pielęgnacji pewnie bez suszarki i pianki było by o wiele ładniej

Edytowane przez doti8
Czas edycji: 2011-06-05 o 22:02
doti8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 11:21   #115
curlygirl_19
Raczkowanie
 
Avatar curlygirl_19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 265
Question Pierwsza koloryzacja

Witam,
Chciałabym po raz pierwszy pofarbować włosy dosłownie o 1 góra 2 tony ciemniejsze. Mam jednak włosy kręcone, które z natury są suche nie chcę ich zniszczyć farbowaniem. Dlatego mam pytanie:
czy mogłybyście mi poradzić jakąś dobrą farbę, która nie zniszczy ich aż tak bardzo(proszę o sprawdzone marki)?
Z góry dziękuje za odpowiedzi .
__________________
Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację.

curlygirl_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 11:47   #116
cabron
Rozeznanie
 
Avatar cabron
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 944
GG do cabron
Dot.: Pierwsza koloryzacja

richesse de diacolor l'oreala. profesjonalna fryzjerska farba ton w ton, zmywa sie po okolo 20 myciach(przynajmniej u mnie) ale nie niszczy włosów wcale, nawet są ładniejsze i ślicznie sie błyszczą. tez mam kręcone i nic a nic mi nie wysuszyla ta farba
cabron jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 20:09   #117
curlygirl_19
Raczkowanie
 
Avatar curlygirl_19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 265
Dot.: Pierwsza koloryzacja

dziękuje Ci bardzo za radę , ale widzę że zbyt wiele osób nie chce mi pomóc ...
__________________
Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację.

curlygirl_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 23:21   #118
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: Pierwsza koloryzacja

Cierpliwości
Szampon koloryzujący powinien wystarczyć. Dobrze wspominam Casting L'Oreala, duża gama brązików
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:05   #119
curlygirl_19
Raczkowanie
 
Avatar curlygirl_19
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 265
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

boje się, że po szamponetce będę miała rude włosy albo zupełnie jakieś inne...moje koleżanki zdecydowanie mi ich odradzają....co robić?
__________________
Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy mają czasami rację.

curlygirl_19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 19:13   #120
AjriszMarta
Zakorzenienie
 
Avatar AjriszMarta
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: rocky road to Walhalla :>
Wiadomości: 4 320
Dot.: kręcone a farbowanie, pasemka, koloryzacja - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez curlygirl_19 Pokaż wiadomość
boje się, że po szamponetce będę miała rude włosy albo zupełnie jakieś inne...moje koleżanki zdecydowanie mi ich odradzają....co robić?
1. jaki masz kolor włosów naturalny? najlepiej zdjęcie daj swoje albo modelki
2. jeśli masz na tyle jasne wlosy że grozi Ci rudy, to pomyśl czy nie lepiej zrobić szamponetką która się zmyje niż trwałą farbą która Ci zostanie? Czasem lepiej zostawić więcej pieniążków u dobrego fryzjera i mieć gwarancję że kolor się uda, o ile masz dobrego fryzjera
__________________
Falowana!

AjriszMarta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-18 23:08:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:04.