Krzyż pod Pałacem Prezydenckim - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-23, 19:03   #121
Titane
Rozeznanie
 
Avatar Titane
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 703
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Palikot złożył bardzo fajną propozycję Jarosławowi. Mam nadzieję że z niej skorzysta.
A ja bym chciała, żeby z Palikotem ktoś wreszcie zrobił porządek, bo facet już dawno przekroczył pewną granicę.

Czy ktoś dzisiaj spacerował Krakowskim? Ciekawa jestem czy nadal ktoś protestuje pod krzyżem. Jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że problem został trochę rozdmuchany przez tv.

Edytowane przez Titane
Czas edycji: 2010-07-23 o 19:04
Titane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 19:09   #122
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

A propos Palikota, bardzo ciekawy felieton Żakowskiego.
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/...palikocie.read

p.Zakowski momentami bardzo mądrze mowi.
A opinie wlasną o Palikocie zostawię dla siebie
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 19:49   #123
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Problem w tym, że pomniki to jakby nie patrzec drogie rzeczy i generalnie moim zdaniem w Polsce juz jest ich za wiele (np pomnikow JP II, który wyraznie sobie ich nie zyczyl, a których jest sporo i na które poszlo kupe kasy)
Smolensk to idealna zapchajdziura, gdzie i Pis i Po moga szczekac do woli i obrzucac się epitetami zamiast zajmowac sie czyms wazniejszym. Ale to tez standard w tym kraju.
Wrecz przeciwnie, Smolensk to bardzo wazna sprawa, szczekac to sobie moze w tej sytuacji jedynie PO - PiS nie ma wplywu na sledztwo, to co sie dzieje, to odpowiedzialnosc PO, a nie zadne "podszczekiwanie z obu stron".

Nie zajmowac sie czyms wazniejszym, tylko porzadnie zajac sie tym - dochodzeniem w sprawie katastrofy smolenskiej.

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
A propos Palikota, bardzo ciekawy felieton Żakowskiego.
http://www.polityka.pl/kraj/analizy/...palikocie.read

p.Zakowski momentami bardzo mądrze mowi.
A opinie wlasną o Palikocie zostawię dla siebie
Bardzo ciekawy? Wg mnie, Zakowski mija sie z rzeczywistoscia w wielu momentach:
Cytat:
Pod względem manier i konwencji rozmowy obóz IV RP odbił się od ściany i walnął w drugą po przeciwnej stronie. Opinia publiczna jest w szoku. Komentatorzy patrzą z niedowierzaniem. W powietrzu wisi wielka polityczna nuda, która może zdusić politykę w nie mniejszym stopniu niż polityczne histerie epoki burzy i naporu. Ale część polityków PiS i PO nie wzięła tego zakrętu. Zostali przy brutalnej, konfrontacyjnej, awanturniczej i dzikiej konwencji IV RP.
Nie zadna "czesc politykow", ale PO swiadomie siega po konfrontacyjny, chamski jezyk. Wajda krzyczacy o wojnie domowej i rynsztokowe teksty Palikota - przeciez gdyby wladze PO tego nie chcialy, to by to ukrucily juz i tyle.

IV RP w Polsce nigdy nie bylo, a "dzika konwencja IVRP", to juz jakies wyobrazenia p. Zakowskiego.

Cytat:
Przez z grubsza cztery lata polska polityka polegała na tym, że PiS coraz dzikszymi metodami próbował oczerniać, szantażować i straszyć Platformę, a PO coraz brutalniej robiła, co umiała, by dzikość tych metod stała się bardziej wyrazista i lepiej widoczna.
Znowuz - p. Zakowski tak sobie uwaza. A na jakiej podstawie -

Cytat:
Jak to z rozdokazywanymi książątkami bywa, od czasu do czasu Palikot przesadzał. Wtedy sypały się na niego gromy z najwyższych sfer Platformy. Patrząc z zewnątrz, trudno jednak powiedzieć, kiedy szefowie partii strzelali ślepakami, żeby narobić huku, a kiedy naprawdę chcieli Palikota ustrzelić albo wręcz zastrzelić. Bo trudno odróżnić to, co Palikot robił z własnej inicjatywy, od tego, do czego był zainspirowany. On sam opowiada, że z największej opresji wybawił go obecny prezydent Bronisław Komorowski, grożąc swoim odejściem, gdyby zarząd, na wniosek Donalda Tuska, usunął Palikota z partii. Komorowski zaprzeczał.
Chyba tylko Zakowskiemu trudno bylo odroznic, bo jest oczywiste, ze gdyby chciano go odstrzelic, to by odstrzelono

Cytat:
Coś jeszcze różniło go jednak od innych złotoustych harcowników IV RP. Palikot nie gadał od rzeczy. I tym razem też nie gada od rzeczy, gdy pyta o odpowiedzialność Lecha Kaczyńskiego za tragedię smoleńską
O, tu jakie kwiatki! Nie gada od rzeczy? No ok, szkaluje i bezpodstawnie insynuuje. A Zakowski przemyca swoj poglad - ze cos w tym jest. Tyle, ze rozbrat z faktami trwa

No i na koniec:
Cytat:
A do tego jest jeszcze tak daleko jak do odzyskania przez PiS statusu partii jak inne.
Cieszy ze dla pana Zakowskiego PiS jest taki wyjatkowy Suma sumarum - diagnozy jak to zwykle z Salonu - miernawe
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 20:26   #124
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Powiem tak - gdyby Tusk mówił wszystko co myśli tak samo jak Palikot, byłby znienawidzony pięć razy bardziej.
Palikot może i nietaktowny, czasem chamski, gbur. Ale nie jest tak że zawsze się z nim nie zgadzam.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 21:04   #125
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wrecz przeciwnie, Smolensk to bardzo wazna sprawa, szczekac to sobie moze w tej sytuacji jedynie PO - PiS nie ma wplywu na sledztwo, to co sie dzieje, to odpowiedzialnosc PO, a nie zadne "podszczekiwanie z obu stron".

Nie zajmowac sie czyms wazniejszym, tylko porzadnie zajac sie tym - dochodzeniem w sprawie katastrofy smolenskiej.



Bardzo ciekawy? Wg mnie, Zakowski mija sie z rzeczywistoscia w wielu momentach:


Nie zadna "czesc politykow", ale PO swiadomie siega po konfrontacyjny, chamski jezyk. Wajda krzyczacy o wojnie domowej i rynsztokowe teksty Palikota - przeciez gdyby wladze PO tego nie chcialy, to by to ukrucily juz i tyle.

IV RP w Polsce nigdy nie bylo, a "dzika konwencja IVRP", to juz jakies wyobrazenia p. Zakowskiego.



Znowuz - p. Zakowski tak sobie uwaza. A na jakiej podstawie -



Chyba tylko Zakowskiemu trudno bylo odroznic, bo jest oczywiste, ze gdyby chciano go odstrzelic, to by odstrzelono



O, tu jakie kwiatki! Nie gada od rzeczy? No ok, szkaluje i bezpodstawnie insynuuje. A Zakowski przemyca swoj poglad - ze cos w tym jest. Tyle, ze rozbrat z faktami trwa

No i na koniec:

Cieszy ze dla pana Zakowskiego PiS jest taki wyjatkowy Suma sumarum - diagnozy jak to zwykle z Salonu - miernawe

Palikot mistrzem kultury nie jest, czasami gada jak potłuczony - jak cała reszta - ale prawda jest też i taka, że często wycina się jego wypowiedzi z kontekstu, żeby zostawić tylko najatrakcyjniejszą część i wychodzi, jak wychodzi. Chociażby z tym sztucznym penisem i kajdankami w zamierzchłych czasach.

Poza tym aspekt alkoholu we krwi prezydenta był brany pod uwagę przez adwokatów, którzy wystosowali nawet w tej sprawie list do mediów. Nie pamiętam tylko dokładnie, kiedy to było.

PO i rynsztokowe teksty - ok, a to, co wyrabiają oburzone panie z PiS-u to juz cyrk na kółkach - płacze przed kamerą, bo ona na urlop nie może jechać. Nikt jej w sejmie siedzieć nie każe; myślałam, że to jakby służba jest.

A Jarosław? Bracia Rosjanie po wyborach prezydenckich już jakoś do "rodziny" nie należą.

Następny - Brudziński. Bo zostawili ciało prezydenta w ruskiej trumnie. Gdyby rozbili się w Egipcie, były by egipskie, no jej. Rosyjska trumna to jakiś symbol degrengolady społecznej, apokalipsy?

Żeby nie było, nie jestem zwolennikiem konkretnie danej partii. No, może tej od krasnoludków.

Pytanie mam dotyczące pierwszego pogrubienia - "to, co się dzieje...". To, czyli... co?

Edytowane przez larva
Czas edycji: 2010-07-23 o 21:05
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 21:17   #126
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nic co z palikowej buzki sie od dluzszego czasu juz wydobywa, fajnym nazwac nie mozna Niech z Komorowskim sobie ida na polowanie i sie nawzajem patrosza, jak ma takie zapedy

Odnosnie tego, widze ze umknelo, to jeszcze raz wkleje:[CIACH]


Wyrak daj sobie spokój z tymi przeklejankami raz wystarczy. Jak ktoś nie komentuje to widać oznacza że nie ma czego komentować.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 21:37   #127
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Palikot mistrzem kultury nie jest, czasami gada jak potłuczony - jak cała reszta - ale prawda jest też i taka, że często wycina się jego wypowiedzi z kontekstu, żeby zostawić tylko najatrakcyjniejszą część i wychodzi, jak wychodzi. Chociażby z tym sztucznym penisem i kajdankami w zamierzchłych czasach.
Nie "nie jest mistrzem kultury", tylko z cala premedytacja posluguje sie chamstwem.

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
Poza tym aspekt alkoholu we krwi prezydenta był brany pod uwagę przez adwokatów, którzy wystosowali nawet w tej sprawie list do mediów. Nie pamiętam tylko dokładnie, kiedy to było.
Nie, forma w jakiej to Palikot sprzedal tez byla pewnie ok i wcale nie chamska

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość
PO i rynsztokowe teksty - ok, a to, co wyrabiają oburzone panie z PiS-u to juz cyrk na kółkach - płacze przed kamerą, bo ona na urlop nie może jechać. Nikt jej w sejmie siedzieć nie każe; myślałam, że to jakby służba jest.
A co ma piernik do wiatraka, jak sie to ma do chamstwa i agresji pod adresem innych ?

Cytat:
Napisane przez larva Pokaż wiadomość

Pytanie mam dotyczące pierwszego pogrubienia - "to, co się dzieje...". To, czyli... co?
A nic, rosyjska komisja przyklei wine, ze to zawiedli polscy piloci, bo przeciez nie sowiecki, pardon rosyjski sprzet i obsluga lotniska

To, ze docieraja jakies stenogramy z przerwami, to przeciez zaden problem, prawda? Niech sobie Rosjanie sledztwa prowadza, przeciez u nich pelna demokracja i naciskow zadnych nie bedzie, prawda?

Cytat:
Napisane przez Alvesta Pokaż wiadomość
Wyrak daj sobie spokój z tymi przeklejankami raz wystarczy. Jak ktoś nie komentuje to widać oznacza że nie ma czego komentować.
Bede wklejal wg wlasnego uznania - pasowalo, wkeilem. Bedzie pasowalo 10 razy, wkleje 10 razy
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-23, 21:42   #128
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie "nie jest mistrzem kultury", tylko z cala premedytacja posluguje sie chamstwem.



Nie, forma w jakiej to Palikot sprzedal tez byla pewnie ok i wcale nie chamska

A nigdzie nie napisałam, że to było ok

A co ma piernik do wiatraka, jak sie to ma do chamstwa i agresji pod adresem innych ?

Jak dla mnie - trzaskanie drzwiami, wyżalanie się, płakanie, jacy to wszyscy be i ostentacyjne utrudnianie pracy reszcie zespołu jest "lekko chamskie".

A nic, rosyjska komisja przyklei wine, ze to zawiedli polscy piloci, bo przeciez nie sowiecki, pardon rosyjski sprzet i obsluga lotniska

To, ze docieraja jakies stenogramy z przerwami, to przeciez zaden problem, prawda? Niech sobie Rosjanie sledztwa prowadza, przeciez u nich pelna demokracja i naciskow zadnych nie bedzie, prawda?

Ej, ale bez pretensji, ja pytałam grzecznie, o co chodzi, bo mi się nie chciało czytać wcześniej, o czym była mowa .
Bo z tym się zgadzam, ze śledztwo musi być... Porządne.


Bede wklejal wg wlasnego uznania - pasowalo, wkeilem. Bedzie pasowalo 10 razy, wkleje 10 razy
.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 22:07   #129
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez kasieni887 Pokaż wiadomość
taaaakkk suuuperrr zburzmy moze wszystkie pomniki po co komu pomnik??

w wypadku tragicznie zginela glowa panstwa wraz z pierwsza dama oraz innymi waznymi dla panstwa osobami i nietylko i to moze dlatego pomnik i to pod palacem np.?? nie rozumiem nie zrozumie i nie chce rozumiec toku myslenia coponiektorych tutaj...
nie martwcie sie zapewne sa nikle szanse aby mi czy komus z was ktos pomnik postawil
A po co burzyć? Niech sobie stoją, ale po co stawiać kolejne?
Czy tragiczna śmierć w wypadku samolotowym jest podstawą do tego, aby komuś stawiać pomnik?

Mnie pomnika nie potrzeba.

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Ale za co, na co ten pomnik? Upamietniajacy katastrofe lotniczą? Bo bynamniej nie meczenska smierc, jakby to sobie jarek i posowczykami zyczyl.
W dodaku o tej katastrofie i tak nie da sie zapomniec, dzieki ciaglemu wywlekaniu przez politykow (sezon ogorkowy?)

Problem w tym, że pomniki to jakby nie patrzec drogie rzeczy i generalnie moim zdaniem w Polsce juz jest ich za wiele (np pomnikow JP II, który wyraznie sobie ich nie zyczyl, a których jest sporo i na które poszlo kupe kasy)
Smolensk to idealna zapchajdziura, gdzie i Pis i Po moga szczekac do woli i obrzucac się epitetami zamiast zajmowac sie czyms wazniejszym. Ale to tez standard w tym kraju.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-23, 22:57   #130
Alvesta
Zakorzenienie
 
Avatar Alvesta
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 378
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Bede wklejal wg wlasnego uznania - pasowalo, wkeilem. Bedzie pasowalo 10 razy, wkleje 10 razy

ależ proszę, trolluj sobie wesoło dalej

nie musisz się odnosić do mojej wypowiedzi - czas z przyjemnością wypróbować ignora na najbardziej ostatnio męczącej osobie na forum.
Alvesta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 09:23   #131
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez Titane Pokaż wiadomość
A ja bym chciała, żeby z Palikotem ktoś wreszcie zrobił porządek, bo facet już dawno przekroczył pewną granicę.

Czy ktoś dzisiaj spacerował Krakowskim? Ciekawa jestem czy nadal ktoś protestuje pod krzyżem. Jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że problem został trochę rozdmuchany przez tv.
wczoraj przejeżdzałam - było więcej ludzi niż zwykle, więcej zniczy - utworzony krzyż na prawie całą szerokość chodnika
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 11:13   #132
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Smoleńsk to nie jest bardzo ważna sprawa dla obywateli naszego kraju.
Smoleńsk nie da ludziom pracy poprzez uproszczenie przepisów dotyczących działalności gospodarczej. Smoleńsk nie obniży kosztów pracy. Smoleńsk nie podniesie poziomu edukacji w narodzie. Smoleńsk nie powstrzyma coraz bardziej obniżającego się poziomu szkolnictwa wyższego, gdzie niedługo dyplomem nawet z UJ czy UW będzie można tyłek sobie podetrzec. I tak dalej...

Smoleńsk to teraz dramat rodzin ofiar i element rozgrywki politycznej. Wbrew temu, co się wielu politykom wydaje, naród wcale nie żyje ta katastrofą, nie śpi po nocach zastanawiając się nad przyczynami, tylko ma swoje sprawy i swoje codzienne życie.

Dziwią mnie pretensje niektórych, że rząd się źle zajmuje śledztwem. Co wie już bardziej lotny gimnazjalista, w kraju mamy trójpodział władzy na wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą. Rząd nie jest od śledztw. Za śledztwo nie jest odpowiedzialna PO, bo niby na jakiej podstawie. Kto tego nie rozumie, to może niech poczyta książkę do WOSu z gimnazjum. Przecież prokuratura jest uwaga NIEZALEŻNA, także od rządu. Minister sprawiedliwości też od jakiegoś czasu nie jest prokuratorem generalnym. To prezydent Lech Kaczyński, jakby nie patrzec powołał Andrzeja Seremeta na urząd prokuratora generalnego.
Ludzie domagają się nieustających informacji o śledztwie, bo są przyzwyczajeni, że tvn24 ciągle o czymś tam informuje i wałkuje daną sprawę 100 razy dziennie przez tydzień. A reguły rządzące śledztwem są zupełnie inne.

Chociaż mój TŻ sam sobie na chłopski rozum wyjaśnił przyczyny katastrofy w ten sposób: jedni byli pijani (rosyjska obsługa lotnictwa), a drudzy, jakby nie patrzeć bardziej winni, bo warunków do lądowania nie było, chcieli się popisać (czyli ci na pokładzie samolotu). Stąd nikomu niespecjalnie będzie zależało na wyjaśnieniu przyczyn katastrofy
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:00   #133
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Jezu.
Niech oni stworzą jakieś miejsce pamięci nie w centrum miasta.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:01   #134
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Smoleńsk to nie jest bardzo ważna sprawa dla obywateli naszego kraju.
Moze dla Ciebie Dla niektorych jak widac jest, za calosc obywateli, w przeciwienstwie do Ciebie, sie nie bede wypowiadac.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Smoleńsk nie da ludziom pracy poprzez uproszczenie przepisów dotyczących działalności gospodarczej. Smoleńsk nie obniży kosztów pracy. Smoleńsk nie podniesie poziomu edukacji w narodzie. Smoleńsk nie powstrzyma coraz bardziej obniżającego się poziomu szkolnictwa wyższego, gdzie niedługo dyplomem nawet z UJ czy UW będzie można tyłek sobie podetrzec. I tak dalej...
Co za bzdurna demagogia - sugerowanie, ze rzetelne dochodzenie w sprawie katastrofy smolenskiej przeszkadza w zajmowaniu sie innymi sprawami.
Gdzie bylas z takimi tekstami, jak komisja w sprawie smierci Blidy w ciagu ostatnich kilku lat nic nie znalazla? Wtedy to juz nie kolidowalo z kosztami pracy i obnizaniem poziomu szkolnictwa?

Ciekawe, gdzie te wszystkie teksty o obnizaniu kosztow pracy i uproszczaniu przepisow byly, gdy w tematach "wyborczych" wskazywalem, ze PO nic nie zrobilo przez 3 lata w tej sprawie ?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Smoleńsk to teraz dramat rodzin ofiar i element rozgrywki politycznej. Wbrew temu, co się wielu politykom wydaje, naród wcale nie żyje ta katastrofą, nie śpi po nocach zastanawiając się nad przyczynami, tylko ma swoje sprawy i swoje codzienne życie.
Skadze znowu - to powazna katastrofa, ktora powinna byc rzetelnie zbadana.

Znowuz sie za narod wypowiadasz Wiesz, w momencie, gdy otwarcie deklarujesz zle uczucia pod wzgledem milionow Polakow, tylko dlatego, ze glosowaly na opcje polityczna, ktora Ci sie nie podoba, naprawde powinnas sie powstrzymac od wypowiadania sie nt. woli narodu. Bo wola znaczacej czesci narodu Cie denerwuje.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziwią mnie pretensje niektórych, że rząd się źle zajmuje śledztwem. Co wie już bardziej lotny gimnazjalista, w kraju mamy trójpodział władzy na wykonawczą, ustawodawczą i sądowniczą. Rząd nie jest od śledztw. Za śledztwo nie jest odpowiedzialna PO, bo niby na jakiej podstawie. Kto tego nie rozumie, to może niech poczyta książkę do WOSu z gimnazjum. Przecież prokuratura jest uwaga NIEZALEŻNA, także od rządu. Minister sprawiedliwości też od jakiegoś czasu nie jest prokuratorem generalnym. To prezydent Lech Kaczyński, jakby nie patrzec powołał Andrzeja Seremeta na urząd prokuratora generalnego.
Ludzie domagają się nieustających informacji o śledztwie, bo są przyzwyczajeni, że tvn24 ciągle o czymś tam informuje i wałkuje daną sprawę 100 razy dziennie przez tydzień. A reguły rządzące śledztwem są zupełnie inne.
Taaak? To co robi komisja parlamentarna w sprawie Blidy?

Nikt nie wymaga, zeby rzad prowadzil sledztwo. Wystarczylo, zeby rzad wykorzystal swoje mozliwosci i prawa jakie mu daja umowy miedzynarodowe, zeby polskie ograny sadownictwa mogly to sledztwo przynajmniej wspolprowadzic. O tej impotencji decyzyjnej i dyplomatycznej nie da sie powiedziec inaczej, ze to odpowiedzialnosc rzadu Tuska. Jesli wyskakujesz tu z trojpodzialem wladzy, to chyba nie rozumiesz problemu Bo nikt tu nie proponowal, zeby Tusk & co prowadzili sledztwo.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Chociaż mój TŻ sam sobie na chłopski rozum wyjaśnił przyczyny katastrofy w ten sposób: jedni byli pijani (rosyjska obsługa lotnictwa), a drudzy, jakby nie patrzeć bardziej winni, bo warunków do lądowania nie było, chcieli się popisać (czyli ci na pokładzie samolotu). Stąd nikomu niespecjalnie będzie zależało na wyjaśnieniu przyczyn katastrofy
Przepraszam, ale to jest jeszcze bardziej absurdalne od najgorszych teorii spiskowych.

Ciebie i Twojego partnera nie obchodzi ta sprawa - to sie nia nie interesujcie, przymusu nie ma. A innym, ktorych interesuje poznanie prawdy, dajcie ja poznac, a nie przeszkadzacie i krytykujecie Ciach bajera.

PS. Podejscie do tego, a sprawy Blidy obnaza w Twoich wypowiedziach ogromnie podwojne normy - zaleznie od tego, czy opcja polityczna pasuje, czy nie
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:18   #135
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Nie wiem, czemu teoria TŻta jest absurdalna. Co w tym absurdalnego, że nie było warunków do lądowania, nawet dziecko wie, że kiedy nad lotniskiem jest mgła, to loty są odwoływane. Wydaje się zdroworozsądkowa, w przeciwieństwie chociażby do wynurzeń pani Gosiewskiej w ostatniej "Polityce".

Mnie sprawa katastrofy interesuje, ale zajmują się nią odpowiednie organy, także polskie, wbrew temu, co niektórzy głoszą. Ale uważam, że nie powinna ona stanowić głównej sprawy w naszej polityce.

Jestem przeciwna wszelkim sejmowym komisjom śledczym. Ostatni przykład chociażby posłanki PiSu Kempy, która na posiedzeniach odstawia szopki w stylu publiczny płacz i wychodzenie z sali obrad, skutecznie kompromituje takie komisje. Byle sekretarce nie wypada się rozpłakać w pracy, a tutaj takie sceny na najwyższych szczeblach władzy. Posłowie ze wszystkich opcji politycznych często posiadający zerowe pojęcie i doświadczenie w takich kwestiach, bawią się w prokuratorów za pieniądze podatników i lansują w mediach.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:32   #136
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Vixen jeszcze się nie nauczyłaś?
Wyrak jest zawodowym pilotem, mechanikiem, technikiem budowy... :C wie lepiej, kej?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:33   #137
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu teoria TŻta jest absurdalna. Co w tym absurdalnego, że nie było warunków do lądowania, nawet dziecko wie, że kiedy nad lotniskiem jest mgła, to loty są odwoływane. Wydaje się zdroworozsądkowa, w przeciwieństwie chociażby do wynurzeń pani Gosiewskiej w ostatniej "Polityce".

Mnie sprawa katastrofy interesuje, ale zajmują się nią odpowiednie organy, także polskie, wbrew temu, co niektórzy głoszą. Ale uważam, że nie powinna ona stanowić głównej sprawy w naszej polityce.

Jestem przeciwna wszelkim sejmowym komisjom śledczym. Ostatni przykład chociażby posłanki PiSu Kempy, która na posiedzeniach odstawia szopki w stylu publiczny płacz i wychodzenie z sali obrad, skutecznie kompromituje takie komisje. Byle sekretarce nie wypada się rozpłakać w pracy, a tutaj takie sceny na najwyższych szczeblach władzy. Posłowie ze wszystkich opcji politycznych często posiadający zerowe pojęcie i doświadczenie w takich kwestiach, bawią się w prokuratorów za pieniądze podatników i lansują w mediach.
Ja to kobiecie współczuję, po śmierci męża już chyba całkiem jej odbiło - co samo w sobie jest smutne i nie dziwi, ale jak czytałam te brednie to myślałam że mnie szlag trafi na miejscu.

A komisja śledcza w sprawie Blidy, Wyraku, robi sobie jaja i już dawno powinno się ją zlikwidować, bo sejmowe komisje śledcze w Polsce w ogóle mają to do siebie, że robią wiele szumu (a teraz już nawet i to nie, bo spowszedniały) a efekty ich pracy są żadne. I zostawmy śledztwo prokuraturze, a nie z zasady upolitycznionej grupie ludzi, która w dodatku najczęściej o niewielu rzeczach ma choćby blade pojęcie.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 12:38   #138
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wiem, czemu teoria TŻta jest absurdalna. Co w tym absurdalnego, że nie było warunków do lądowania, nawet dziecko wie, że kiedy nad lotniskiem jest mgła, to loty są odwoływane. Wydaje się zdroworozsądkowa, w przeciwieństwie chociażby do wynurzeń pani Gosiewskiej w ostatniej "Polityce".
Glownie to, ze tak o sobie ja wymyslil. Specjalista meteorolog-synoptyk-psycholog-i-jeszcze-alkomat-rosyjskiej-obslugi-lotniska-w-jednym-bez-uzasadnienia.

Wiesz, dla mnie Twoje podejscie do np. teczek "najlepiej je spalic", obrazuje, na ile Ci zalezy na poznaniu prawdy, a na ile na rozwiazaniu najwygodniejszym dla Ciebie z punktu widzenia Twoich pogladow. Tu jest tak samo - to nie jest wazne, jedni byli narabani, drudzy brawurowi. Szkoda tylko, ze nie zdajesz sobie sprawy, jakie bylyby rzeczywiste konsekwencje tego, gdyby obsluga byla faktycznie nietrzezwa. Nie mowiac o tym, ze wtedy polskim pilotom ciezko zarzucac brawure - bo jesli ich pijani prowadzili, to raczej wlasciwych, precyzyjnych informacji nie mieli. Dla Twojego partnera to - "i tyle", a w rzeczywistosci, przez pijanstwo ktos bylby odpowiedzialny za smierc setki ludzi, bardzo waznych dla funkcjonowania RP. Wiec jesli naprawde uwazasz, ze tak bylo, to trywializowanie tego jest wrecz szokujace. Chyba, ze trywializujesz, bo nie lecial Kwasniewski z Blida

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mnie sprawa katastrofy interesuje, ale zajmują się nią odpowiednie organy, także polskie, wbrew temu, co niektórzy głoszą. Ale uważam, że nie powinna ona stanowić głównej sprawy w naszej polityce.
Coz - Ty swoje, fakty swoje, vide oficjalne wypowiedzi ogranow jasniepanujacego nam rzadu:

Cytat:
Prawda w rękach Putina
6 maja 2010 Rządowe Centrum Legislacji sporządziło dokument zatytułowany "Notatka nt sposobu ustalania procedury właściwej do badania katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem", czytamy w niej:


Rządowe Centrum Legislacji: (...) Przybywający na miejsce zdarzenia polscy specjaliści informowani byli, iż po stronie rosyjskiej działania podjęła komisja wojskowa, która miała prowadzić prace wg. procedury opisanej w tzw. Konwencji Chicagowskiej, a przede wszystkim w Załączniku nr 13 do Konwencji. Argumentem przemawiającym za stosowaniem Konwencji Chicagowskiej oraz Załącznika nr 13 było zapewnienie jawności ustaleń komisji. Argument ten w pełni pokrywał się z intencją polskiego rządu. Polscy specjaliści potwierdzali zasadność stosowania na miejscu zdarzenia procedury zgodnej z tzw. Konwencją Chicagowską oraz z Załącznikiem nr 13. Skutkowało to podjęciem współpracy ze stroną rosyjską w tym właśnie reżimie prawnym i to niezależnie od faktu, iż w świetle polskiego prawa samolot, który uległ katastrofie był samolotem wojskowym. (...) Przedmiotem porozumienia między Ministrem Obrony Narodowej RP a Ministrem Obrony FR z dn. 7 lipca 1993 są zasady wzajemnego ruchu powietrznego wojskowych statków powietrznych RP i FR w przestrzeni powietrznej obu państw. (...) Artykuł 11 tego Porozumienia nakazuje podejmowanie niezbędnych kroków w przypadku incydentów lub katastrof wojskowych statków powietrznych w przestrzeni powietrznej drugiego państwa oraz umożliwia badanie katastrof wspólnie przez właściwe polskie i rosyjskie organy. Porozumienie to nie określa żadnej procedury realizacji przepisu art. 11. Konkluzja. Po zaistnieniu wypadku możliwe więc było albo rozpoczęcie dwustronnych rozmów ze stroną rosyjską, które (w niewiadomej perspektywie czasowej) miałyby doprowadzić do ustalenia procedury badania tego wypadku, przyjmując jako punkt wyjścia ogólną deklarację ujętą w art. 11 Porozumienia z 1993 r. albo - co uznano za właściwsze - natychmiastowe podjęcie badań przy wykorzystaniu istniejących procedur (co zrealizowano zgodnie z powyższym opisem). (...) Próba przyjęcia odrębnej procedury (wypracowywanej na podstawie Porozumienia z 1993 roku) stwarzałoby niezasadne wrażenie, że strona polska nie chce przyjąć jako podstawy Konwencji Chicagowskiej (...) oraz, że w to miejsce ma dopiero zostać wypracowane jakieś specjalne odrębne porozumienie między ministrami obrony obydwu krajów. Podejmowanie prac nad takim odrębnym porozumieniem z istoty opóźniłoby cały proces badania, a nie miało uzasadnienia w świetle oceny polskich specjalistów obecnych na miejscu zdarzenia.


Nie jest więc prawdą, że w sprawie sposobu badania katastrofy smoleńskiej Polska miała związane ręce. Wbrew temu co sugerowali dziennikarze, nie zapomnieliśmy o porozumieniu z 1993 roku, tylko w pełni świadomie z niego zrezygnowaliśmy, z dwóch równie bzdurnych powodów - żeby się Rosjanie nie obrazili, i żeby nie tracić czasu. Powody bzdurne, bo w tamtym klimacie Rosjanie musieliby przystać na wszystkie postawione przez nas warunki i opracowanie procedury badania tej katastrofy nie zajęłoby dłużej niż trzy dni. Nie jest to w końcu aż tak skomplikowane, a Rosja zwyczajnie nie mogłaby sobie pozwolić na jakiekolwiek utrudnianie czy opóźnianie przyjęcia maksymalnie dla nas korzystnej procedury.


Po 10 kwietnia wszystko było możliwe, wystarczyła polityczna wola. Nikt by się nie dziwił, ani nie oburzał, że polski rząd chce sobie zapewnić pełen udział w badaniu katastrofy lotniczej w której zginęła głowa państwa i jego instytucjonalne, polityczne i wojskowe elity. Nie ma żadnego usprawiedliwienia, poza zwykłym tchórzostwem i politycznym interesem partii rządzącej, dla rezygnacji z aktywnego udziału w badaniu katastrofy smoleńskiej, bo od początku wiadomo było - a z każdym dniem to się potwierdza - że zostawienie śledztwa w rękach Putina oznacza rezygnację z prawdy o katastrofie. To co ostatecznie dostaniemy do wierzenia, nawet jeśli przypadkiem będzie zgodne z prawdą, nigdy nie zostanie za prawdę uznane, bo Putin jest ostatnią osobą, której można w tej sprawie zaufać.

Rezygnacja z umowy z 1993 roku nie była jedynym karygodnym zaniechaniem jakie rząd popełnił w tej sprawie, wszystko wskazuje bowiem na to, że nie wykorzystaliśmy nawet możliwości jakie dawała nam narzucona przez Rosjan Konwencja Chicagowska i jej Załącznik nr 13.

Konwencja Chicagowska, Załącznik nr 13: Państwo miejsca zdarzenia, podejmuje badanie okoliczności wypadku i ponosi odpowiedzialność za prowadzenie takiego badania. Może ono jednak przekazać, w całości lub w części, prowadzenie badania innemu państwu na podstawie dwustronnej umowy.

Jeśli dobrze rozumiem, nawet na podstawie Konwencji Chicagowskiej można było wspólnie ze stroną rosyjską wypracować procedurę badania tego wypadku tak, żebyśmy mieli gwarancję wiarygodności jego efektów. Trudno sobie wyobrazić, że Putin mógłby odmówić prośbie o przekazanie Polsce badania "czarnych skrzynek" czy analizy toksykologicznej zwłok, ale jeszcze trudniej, że taka prośba ze strony polskiej w ogóle nie padła. Tusk zostawił całe śledztwo w rękach Putina, i to co się dzisiaj wokół niego dzieje jest tego efektem. Efektem, z którego Tusk musi być zadowolony, bo interesy jego i Putina są tu zbieżne, nie mogą być jednak zadowoleni ci, którzy chcieliby poznać prawdę, lub przynajmniej coś do niej zbliżonego.

Szopka z kolejnymi wyciekającymi bez żadnej kontroli "sensacjami" ze stenogramów już dawno przestała być zabawna, a w to, że czas i treść tych przecieków jest przypadkowa i apolityczna nikt nie wierzy. Na twitterze dziennikarz śledczy sprzyjający rządowi pisze bez ogródek, że Rosjanie pozostawili jako "niezrozumiałe" wszystkie kontrowersyjne fragmenty nagrań, pozostawiając w tej sprawie decyzję stronie polskiej. I teraz, w zależności od bieżących potrzeb politycznych i zachowania Jarosława Kaczyńskiego, "uwalnia" się z "badanej" w Polsce czarnej skrzynki kolejne poręczne haki na opozycję, radośnie podchwytywane przez bezkrytycznych dziennikarzy, z których niewielu ma wystarczająco rozumu aby zakwestionować istotność tego czy tamtego wyrwanego z kontekstu zdania, o którym nie wiadomo nawet czy padło. Jeśli władza będzie oszczędnie gospodarować hakami z czarnej skrzynki, jest spora szansa, że wystarczy jej ich do wyborów. A przy tak gorliwej współpracy mediów, nie będzie ich trudno wygrać, zwłaszcza przy "grzaniu" chwytów obliczonych nie na ustalanie czegokolwiek, ale na zohydzanie Lecha Kaczyńskiego.

Narracja z pijanym w sztok Kaczyńskim nie jest samodzielnym wyskokiem oblecha z Lublina, tylko zorganizowaną i rozpisaną na role akcją, której patronuje osobiście Tusk, życzliwie się przyglądający wszystkiemu co się za sprawą jego podwładnych dzieje. Najpierw Palikot "tylko pyta", potem kolejni użyteczni idioci (ze szczególnym uwzględnieniem idiotki z pudlem) ślą mu dziękczynne listy podkreślając jak ważne to pytania, a następnie włączają się z pozycji ekspertów dyżurni prawnicy Platformy Obywatelskiej, dla niepoznaki przedstawiani po prostu jako "adwokaci", bo zbyt szczegółowa wiedza na temat tego kto jest głównym, i jak bardzo intratnym, klientem kancelarii mecenasów Pocieja i Dubois, mogłaby zachwiać zaufaniem czytelnika w bezstronność i apolityczność ich ekspertyzy. Temu wszystkiemu towarzyszy mrówcza praca licznych dziennikarzy, którzy opowiadają na prawo i lewo o 2 promilach, o które rozbiła się IV RP. Prędzej czy później, rzekome promile w prezydenckiej krwi zostaną oficjalnie wrzucone do mediów, choć może nie będzie to nawet potrzebne, bo w dobie internetu tę sprawę da się załatwić plotką, i odpowiednio częstym przepytywaniem na tę okoliczność Palikota, który im bardziej obrzydliwy, tym bardziej rozrywany. Już teraz to, że prezydent był w sztok pijany jest dla wielu oczywiste. To się po prostu wie, i już. Czekając na przeciek kontrolowany z sekcji zwłok prezydenta - a to pewnie kwestia dni - trzeba sobie zadać pytanie o wiarygodność tego co otrzymamy (cokolwiek to będzie), w świetle niedawnych doniesień Rzepy:

Rzeczpospolita: Protokoły, które widziała „Rz”, przynoszą też inne ciekawe informacje. Według zapewnień naszego rządu polscy prokuratorzy na miejscu w Moskwie uczestniczyli w pracach tamtejszych śledczych. Tyle że w protokołach nie ma śladu ich obecności. Rosyjski lekarz w rubryce przyczyny zgonu pisze: „stwierdziłem”. „Rz” widziała polskie tłumaczenie jednego z tych dokumentów. W nim też nie pojawia się informacja o polskich śledczych. (...) Olejnika dziwi brak w raporcie informacji o polskich przedstawicielach. Według niego powinny w nim być ich podpisy.

Wygląda na to, że po odpuszczeniu sobie starań o przejęcie całego śledztwa, lub przynajmniej kluczowych dla nas badań, nie zadbaliśmy nawet o to, aby przy nich przynajmniej być. Jeśli więc krew ofiar katastrofy nie była pobierana w obecności polskiego lekarza, i choć na chwilę została spuszczona z oka, nigdy nie będzie pewności czy podpisany przez rosyjskiego lekarza protokół ma cokolwiek wspólnego z prawdą, bo gdyby Putin sobie zażyczył, to mu rosyjski specjalista wpisze, że w krwi prezydenta stwierdzono nie tylko alkohol (w dowolnej ilości), ale także kokainę, czy co tam będzie potrzebne do zohydzenia Kaczyńskiego i uczynienia z niego jedynego winnego katastrofy. A na tym Putinowi zależy równie mocno jak Tuskowi, tym bardziej, że na jaw wychodzą kolejne szczegóły profesjonalnej pracy rosyjskich kontrolerów, którzy - według pilotów JAKa - wydali komendę zejścia na wysokość 50 metrów, co de facto oznacza wykierowanie polskiego samolotu na pewną śmierć. Jaka więc będzie wiarygodność kwitka przygotowanego dla Tuska przez Putina na temat Kaczyńskiego? Taka sama jak oficjalnej rosyjskiej wersji o czterech lądowaniach o 8.56 wbrew kategorycznym rozkazom wieży, czyli zerowa. Rosyjska propaganda od początku nie ukrywa na co gra, i byłoby dziwne gdyby i tego nie wykorzystała, mając po polskiej stronie lojalnych partnerów, którzy nie tylko nie przeszkodzą, ale jeszcze gorliwie pomogą w skutecznym kolportowaniu każdej bzdury.

Jarosław Kaczyński robi niewybaczalny błąd gdy mając w ręku mnóstwo bardzo poważnych twardych argumentów sprowadza dyskusję na poziom emocji, zwalniając Platformę z konieczności merytorycznego odniesienia się do tego wszystkiego, i usprawiedliwiając kolejne wywody polityków i komentatorów na temat jego stanu psychicznego. Przyzwyczaiłam się już, że od kilku lat polska polityka kręci się wokół Kaczyńskiego, a publiczną debatę determinuje to co akurat zrobił lub powiedział, ale w tej akurat sprawie emocje i wspomnienia Kaczyńskiego nie mogą przysłaniać coraz poważniejszych pytań o współudział rządu w rozmywaniu prawdy o katastrofie smoleńskiej. Skoro już Tusk postanowił pomóc Putinowi, Kaczyński nie powinien pomagać im obu.

Pozostawienie prawdy w rękach Putina to świadome skazanie się na kłamstwo. A w takiej sprawie jest to grzech niewybaczalny.
http://kataryna.blox.pl/2010/07/Praw...ch-Putina.html

Vixen, uprzejmie prosze o wykazanie, gdzie autorka powyzszej wypowiedzi mija sie z prawda, w przeciwnym razie z prawda mijasz sie Ty.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jestem przeciwna wszelkim sejmowym komisjom śledczym. Ostatni przykład chociażby posłanki PiSu Kempy, która na posiedzeniach odstawia szopki w stylu publiczny płacz i wychodzenie z sali obrad, skutecznie kompromituje takie komisje. Byle sekretarce nie wypada się rozpłakać w pracy, a tutaj takie sceny na najwyższych szczeblach władzy. Posłowie ze wszystkich opcji politycznych często posiadający zerowe pojęcie i doświadczenie w takich kwestiach, bawią się w prokuratorów za pieniądze podatników i lansują w mediach.
E tam. Komisja w sprawie Rywnia, nawet przy braku jednoznacznych wnioskow obnazyla sposob rzadzenia przez SLD (na podobienstwo junty z republiki bananowej w trzecim swiecie), w sposob, zmienil pewne rzeczy trwale. Rozumiem, ze temu bylas przeciwna, ale mnie osobiscie odsloniecie tych mechanizmow niezmiernie ucieszylo, bo chcialbym, zeby Polska miala standardy pierwszego, a nie trzeciego swiata
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:00   #139
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Vixen jeszcze się nie nauczyłaś?
Wyrak jest zawodowym pilotem, mechanikiem, technikiem budowy... :C wie lepiej, kej?
Wiadomo

Tylko ileż można czytać o tym, że rząd zaniedbuje śledztwo. Niektórzy to chyba nawet twierdzą, że w ogóle polskie organy się tym nie interesują... I tworzą teorie spiskowe ze swoich antyrosyjskich fobii.


Przecież w takiej "Gazecie Prawnej" można przeczytać:

Cytat:

Wyjaśnianiem tragedii zajmują się niezależnie od siebie prokuratury obu państw. Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi własne śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem, w której 10 kwietnia zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński z żoną. Prokuratura ta wystąpiła już do Rosji o "wszystkie istotne dowody" zabezpieczone przez stronę rosyjską - poinformował Seremet.
i tak dalej....




Wszystkie teorie obywateli mają to do siebie, że ktoś je sobie wymyslił.



Nie wklejaj mi też długich cytatów ze swojej wyroczni kataryny, bo mi się nie chce ich czytać, jak zresztą podejrzewam nikomu. Polska prowadzi śledztwo, badanie przyczyn tej katastrofy, a że Rosja mogłaby przekazać "w całości" (na co żadne państwo chyba by sobie nie pozwoliło) to dla mnie typowe szukanie zaczepki, nic wiecej. I jeszcze zarzucanie mi, że "kłamię" i takie tam, normalnie jakbym Kaczyńskiego słyszała w myśl zasady, że kto nie sądzi tak jak on, to w ogóle moralnie niegodny, mija się z prawdą i dalej w ten deseń, od którego człowiekowi na wymioty się zbiera

Tym tekstem kończę swoją dyskusję z Wyrakiem: nie chce mi się z Tobą tak gadać




I też wkleję długi cytat, jaki to wielki patriotyczny sens miała cała ta wyprawa do Katynia, a co


Cytat:


"Proszę nie jechać do Katynia, Panie Prezydencie..."


10 lutego 2010, dokładnie dwa miesiące przed katastrofą w Smoleńsku, ukazał się w Gazecie Wyborczej niesamowicie ciekawy list otwarty do Lecha Kaczyńskiego. Każdy, kto naprawdę chciałby zrozumieć przyczyny tragedii, powinien ten list przeczytać.


„Szanowny Panie Prezydencie
Pamięć o zbrodni katyńskiej towarzyszy mi od dzieciństwa. Miałam siedem lat, kiedy ojciec mi o niej opowiedział. W 1939 roku ojciec jako żołnierz Września został internowany w Połądze na Litwie a jego koledzy wywiezieni do Ostaszkowa zginęli w Katyniu.

Katyń dla mnie jest miejscem świętym. Pana wypowiedź o tym, że żywi Pan obawę, czy dostanie wizę, aby móc uczestniczyć w uroczystościach 70. rocznicy Mordu Katyńskiego, jest niegodna prezydenta Rzeczypospolitej. Proszę nie sprowadzać tego do waśni politycznej, proszę nie zakłócać spokoju umarłych.

Wydarzyło się coś bardzo ważnego. Premier Rosji zaprosił na tę uroczystość polskiego premiera, być może usłyszymy to słowo, na które czekamy: przepraszam.

Mam więc wielką prośbę: proszę nie jechać do Katynia, Panie Prezydencie. My wszyscy chcielibyśmy tam być w tym dniu i będziemy w swoich myślach, proszę przyłączyć się do nas.

MARIA NUROWSKA, PISARKA”

List Nurowskiej był reakcją na deklaracje prezydenta Lecha Kaczyńskiego który 5 lutego stwierdził, że poleci do Katynia. Kaczyński powiedział wtedy "Cieszę się, że premier będzie [w Katyniu], ale najwyższym przedstawicielem Rzeczypospolitej jest prezydent i ja też tam będę. Mam nadzieję, że wizę dostanę" [„Lech Kaczyński: Ja też pojadę do Katynia”, Gazeta Wyborcza 5/02/2010]. Decyzja Kaczyńskiego zaskoczyła rząd, opinię publiczną i Rosjan. Prezydent Kaczyński nie otrzymał zaproszenia od Rosji i właśnie dlatego żartował, że ma nadzieje na wizę. Dlaczego prezydent nie został zaproszony na obchody 7 kwietnia i poleciał do Katynia w mglisty poranek 10 kwietnia? Powody były dwa.

Po pierwsze w uroczystościach 7 kwietnia uczestniczył miał uczestniczyć premier Rosji, który zaprosił do współudziału w obchodach swojego polskiego odpowiednika. W uroczystościach nie uczestniczył po stronie rosyjskiej prezydent Rosji, a więc nie było powodu by uczestniczył w nich prezydent Polski. Taka jest logika dyplomacji. Lech Kaczyński nie chciał się jej jednak podporządkować i ku zaskoczeniu wszystkich zadeklarował, że on też koniecznie musi być w Katyniu. Po co miałby tam lecieć? Czy nie wystarczyłoby gdyby Katyń odwiedził tylko premier 7 kwietnia? Z punktu widzenia polityki międzynarodowej wizyta Kaczyńskiego była po prostu zbędna. Prawie w ogóle nie interesowały się nią polskie i rosyjskie media, które poświęciły już uwagę Katyniowi 7 i 8 kwietnia. Kaczyński próbował przyciągnąć uwagę do swojego wyjazdu poprzez zabranie ze sobą licznej delegacji.Właśnie dlatego na obchody udała się najliczniejsza w historii grupa rodzin ofiar katyńskich i niezwykle liczna delegacja VIP-ów. Prezydent pewnie był świadomy, że obchody z jego udziałem będą w cieniu spotkania Tuska i Putina, ale na pewno liczył na to, że liczebność i ranga zaproszonych sprawi, że opinia publiczna zauważy choć w minimalnym stopniu jego wyjazd.

Po drugie prezydent Kaczyński nie otrzymał zaproszenia od Rosjan ponieważ 7 kwietnia w Katyniu miało dojść do symbolicznego pojednania pomiędzy Polską a Rosją. Rząd podobnie jak Maria Nurowska miał nadzieje, że 7 kwietnia premier Putin, po raz pierwszy w historii, oficjalnie przeprosi za zbrodnie w Katyniu. Takie przeprosiny byłyby wydarzeniem bez precedensu. Były pewne wskazówki świadczące o zmianie rosyjskiej polityki i budzące nadzieje na to bardzo ważne „przepraszam”. Zaplanowane na uroczystości 7 kwietnia miały być pierwszymi w historii wspólnymi polsko-rosyjskimi obchodami w Katyniu. Już sam ten fakt świadczył o pewnej zmianie w rosyjskiej polityce histirycznej. Zmiana ta była rezultatem polityki Donalda Tuska, który starał się za wszelką cenę zbudować przyjazne stosunki polsko-rosyjskie.

W lutym 2010 wielu ludzi wśród nich także Maria Nurowska, obawiali się, że słynący z antyrosyjskich wypowiedzi Kaczyński zepsuje atmosferę pojednania. Nie były to obawy bezpodstawne. Putin był w Polsce 1 września na obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej. Zaraz po tej wizycie Jarosław Kaczyński uznał zaproszenie Putina do Polski za dowód tego, że polska polityka jest na najniższym poziomie. Po co w ogóle zapraszano Putina? – pytał wtedy Kaczyński [GW, 3/09/2009]. Trudno się dziwić Rosjanom, że nie chcieli zapraszać do siebie polityka z formacji, która uważała za kompromitacje zapraszanie do Polski premiera Rosji. Jeśli Kaczyńscy nie chcieli zapraszać do Polski Putina, reagowali niechęcią na jego wizyty, dlaczego Putin czy Miedwiediew mieliby zapraszać Kaczyńskich?

Mniej więcej takie były okoliczności wojny polsko-polskiej, o których wyjaśnienie tak bardzo zabiega ostatnio Jarosław Kaczyński. Jego brat padł po prostu ofiarą własnej pychy, która kazała mu udać się do Katynia wbrew głosowi rozsądku, wbrew polskiemu interesowi. Gdyby miał na tyle pokory, by wsłuchać się w głos Marii Nurowskiej...
http://szkielkooko.salon24.pl/209642...ie-prezydencie

Dodam jeszcze od siebie: a teraz to może najlepiej mu jeszcze sto pomników postawic...

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2010-07-24 o 13:10
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-24, 13:14   #140
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Fajnie napisane, choc nie ma opcji zeby do wyraka cokolwiek dotarło.
Klapki na oczy, piana na usta i za ojczyzne.

I tak sobie mysle, ze taki Palikot jest bardzo potrzebny. Niezalezny czlowiek glosno i brutalnie krzyczacy opinie, których niektorzy bardzo nie chcialiby uslyszec.
Polityka w Polsce juz dawno przekroczyla granice dobrego smaku.
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:47   #141
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Wiadomo

Tylko ileż można czytać o tym, że rząd zaniedbuje śledztwo. Niektórzy to chyba nawet twierdzą, że w ogóle polskie organy się tym nie interesują... I tworzą teorie spiskowe ze swoich antyrosyjskich fobii.


Przecież w takiej "Gazecie Prawnej" można przeczytać:

i tak dalej....


Wlasnie widac, jak niezaleznie od siebie prowadza sledztwa:
- wszystkie materialy trzymaja Rosjanie, dopiero po tym, gdy zrobia z nimi co chca, to dostaje je strona polska, tyle, ze np. kopie z fragmentami nie do rozszyfrowania.
- polscy prokuratorzy nie racza sie nawet pojawiac przy danych badaniach.

Nie, no, wypowiedz sprzed 3 miesiecy, zanim te wszystkie krytykowane kwestie wyszly, wszystko rozwiazuje Nie mowiac o tym, ze prokurator generalny objal ta funkcje kilka tygodnii wczesniej i ciezko powiedziec, jaka mial faktycznie moc sprawcza i rozezenanie.

A tyle mozna czytac o tym, ze rzad polski zaniedbuje sledztwo, ile wola - glownie dlatego, ze to sledztwo oczywiscie zaniedbuje.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Nie wklejaj mi też długich cytatów ze swojej wyroczni kataryny, bo mi się nie chce ich czytać, jak zresztą podejrzewam nikomu.
Taka dyskusja - ja Ci podsuwam fakty pod nos, Ci sie nie chce czytac tych niewygodnych faktow. Skoro Ci sie nie chce czytac tego co Ci nie pasuje, to po co w ogole sie udzielasz? Bo na ustaleniu stanu faktycznego, co polski rzad w tej sprawie robi, z pewnoscia Ci nie zalezy. Nie chcesz czytac, nie czytaj, musisz skomentowac to i podkreslic?

Ja tam sobie wole poczytac Zakowskiego i wskazac, gdzie i dlaczego sie z nim nie zgadzam, ale nikogo nie zmuszam do robienia tego samego.

Inna sprawa, ze Twoja sugestia jest po prostu niekulturalna - Ciebie ktos prosil o niewypisywanie co sobie Twoj partner wymyslil ? Oczywiscie, roznica jest taka, ze Twoj partner to sobie wyssal z palca, a Kataryna odnosi sie do faktow i wg mnie nie masz szans w merytorycznej dyskusji tego podwazyc. Stad "nie chce Ci sie czytac"

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Polska prowadzi śledztwo, badanie przyczyn tej katastrofy, a że Rosja mogłaby przekazać "w całości" (na co żadne państwo chyba by sobie nie pozwoliło) to dla mnie typowe szukanie zaczepki, nic wiecej. I jeszcze zarzucanie mi, że "kłamię" i takie tam, normalnie jakbym Kaczyńskiego słyszała w myśl zasady, że kto nie sądzi tak jak on, to w ogóle moralnie niegodny, mija się z prawdą i dalej w ten deseń, od którego człowiekowi na wymioty się zbiera
W ogole, ze w 1989 pozbylismy sie zaleznosci od Sowietow, to dopiero bylo szukanie zaczepki. Jak smielismy.

Jest zakichanym obowiazkiem polskiego rzadu starac sie w takiej sytuacji o jak najwiekszy nadzor nad sledztwem przez strone polska. Brak tych staran jest powaznym zaniedbaniem.


Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Tym tekstem kończę swoją dyskusję z Wyrakiem: nie chce mi się z Tobą tak gadać
A koncz, nikt Ciebie o komentowanie tego nie przeciez nie prosil.

Nie chcesz czytac dluzszego tekstu, gdzie sa podane dane fakty i autorka wyciaga wnioski - Twoja sprawa. Chcesz w temacie sie udzielac przesmiewczymi tekstami o moherach, wraz z osobami o podobnych pogladach - Twoja sprawa. Skad pomysl, ze mi zalezy na Twoim komentarzu ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:53   #142
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

O matulu, ale niesmaczny dowcip przeczytalam:

Cytat:
Pod pałacem prezydenckim koło krzyża stali ludzie z transparentem:
"Nie zapomnimy o mordzie naszego prezydenta"... Podeszła do nich starsza osoba i powiedziała: "Trudno będzie o niej zapomnieć, bo taka sama morda jest jeszcze w sejmie..."
__________________
nie bo tu nie ma nieba
jest prześwit między wieżowcami
a serce to nie serce to tylko kawał mięsa
a życie jakie życie poprzerywana linia na dłoniach
a bóg nie ma boga są tylko krzyże przy drogach


Własną głupotę ludzie zwykli nazywać doświadczniem
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 13:55   #143
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Fajnie napisane, choc nie ma opcji zeby do wyraka cokolwiek dotarło.
To juz nie moja wina, ze interesuja mnie fakty, a nie odczucia danych osob piszacych w takiej czy innej roli w/do Wyborczej

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Klapki na oczy,
Klapki na oczy to Ci, ktorzy nie przeczytaja tekstu, ktory im politycznie nie pasuje. Jakby nie patrzec, nie ja.
Przy okazji - badz tak mila odniesc sie do wklejonego przeze mnie tekstu, co ?

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
piana na usta
To z kolei domena Palikota

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
I tak sobie mysle, ze taki Palikot jest bardzo potrzebny. Niezalezny czlowiek glosno i brutalnie krzyczacy opinie, których niektorzy bardzo nie chcialiby uslyszec.
Polityka w Polsce juz dawno przekroczyla granice dobrego smaku.
Nie ma to jak usprawiedliwianie Palikota "niezaleznoscia" i "tym, ze polityka przekroczyla granice dobrego smaku". Kurskiego bys tak tez z pewnoscia usprawiedliwila, co ? (abstrahujac od tego, ze Kurski mial jeden tekst o dziadku w Wehrmachcie, a Palikot swoje insynuacje i ataki wylewa wciaz, raz za razem). Ja bym tam nie chcial nikogo takiego w zadnej powaznej opcji politycznej, jak widac z nienawisci/niecheci do Kaczynskiego cel uswieca srodki
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:05   #144
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Kurna założyłam taki fajny wątek, a teraz będzie rozwalony wywodami Wyraka jaki to PiS jest za***isty, a reszta do dupy
I nikomu nie będzie chciało się go czytac ;(

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2010-07-24 o 14:06
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:12   #145
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Mi już dawno się odechciało :C
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:18   #146
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez muszynianka Pokaż wiadomość
Mi już dawno się odechciało :C
Jakoś się nie dziwię, Wyrak powinien założyć swój osobisty wątek pt. 'Wywody Wyraka" i wklejać cytaty i pisać swoją proPiSowską propagandę, gdyż odrzuca wiele osób od dyskusji.

To może poczytaj list Palikota do Kaczyńskiego, jaki szlachetny, nawet pensję chce mu wypłacać


List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego - czas odpocząć.



Panie Jarosławie, kilka tygodni przed rozpoczęciem kampanii wyborczej ukazał się wywiad z Pawłem Poncyliuszem, posłem PiS, późniejszym rzecznikiem Pańskiego sztabu. Chciał on wysłać „Jarosława” do „Sulejówka”. Odsunąć Pana od kierowania partią. Warto wrócić do tego pomysłu. Wysłać „Jarosława” na emeryturę. Nie tylko polityczną, ale taką prawdziwą.

Żeby mógł sobie z kotem pogadać, stare zdjęcia pooglądać. Z wnuczką Lecha na spacerki pochodzić. Przemyśleć swoje opinie o jakości życia opozycji w PRL. A’propos - dam Panu numery telefonów ludzi, którzy naprawdę walczyli z komunistami, nie musieli dorabiać na siłę swoją legendę po, jak Pan. Będzie Pan mógł pomyśleć o popełnionych błędach, dzięki którym przegrał Pan już czwarte wybory z rzędu, co Pana propagandziści próbują przedstawić, jako genialny sukces. Powtórzę – przegrał Pan czwarte kolejno po sobie kampanie wyborcze. Następne też Pan przegra.

Wykorzystując wolny czas może napisze Pan jakąś mądrą książkę, w której pokaże jak zamienić bezsensowną śmierć dziesiątek niewinnych ludzi w mit męczeństwa. Jak spowodować, aby człowiek ogarnięty niepohamowaną żądzą władzy i udowadniania, że „jest Panem pełną gębą, co to go nie obowiązują żadne prawa” stał się poległym na polu bitwy patriotą, umęczonym przez wiadomo kogo.

Ponieważ do 65 roku brakuje Panu jeszcze 4 lata, więc deklaruję – będę Panu wypłacał pobory w wysokości poselskiego uposażenia. Do 65 roku życia.

Im szybciej zniknie Pan z polskiej sceny politycznej tym lepiej. Wraz z Panem zniknie język insynuacji, kłamstw i pomówień głoszonych podobno w imię wyższych wartości. A źli ludzie, którzy Pana otaczają roztopią się w tłumie. Reszta obywateli będzie mogła robić to, co uważa za stosowne. Bez pouczania, karcenia, straszenia. Przecież Polska jest najważniejsza. Prawda?


I Macierewiczowi się dostało:

Macierewicz – Ty tchórzu!!!

10 kwietnia tego roku Antoni Macierewicz był w delegacji, która na uroczystości katyńskie jechała pociągiem. Prezydent Kaczyński widać uznał, że nie jest on godzien tego, aby się znaleźć w wąskim składzie delegacji lecącej samolotem. W sumie nic dziwnego; przy reputacji jaką miał i ma Macierewicz to trochę wstyd mieć kogoś takiego wśród poważnych osób. Kiedy więc szef pisowskiego zespołu dowiedział się o tragedii był ok. 14 km od miejsca katastrofy. I jaka była jego reakcja?
Można by oczekiwać, że osoba, która przedstawia siebie jako niezłomnego lustratora, antykomunistę, likwidatora WSI, bojownika o prawdę smoleńską, że tego typu osoba bez chwili zastanowienia ruszy na miejsce katastrofy, aby sprawdzić naocznie czy to prawda, czy rzeczywiście się "to" zdarzyło. Więcej, taka reakcja jest poniekąd bez uzasadnienia – jedzie się na miejsce i już!!! To przecież ukochany Lech Kaczyński zginął – został zamordowany – więc czym prędzej do Smoleńska! No tak – ale nie dla tchórza, jakim jest Macierewicz! Ten bez chwili zwłoki zapakował się do pociągu i blady ze strachu, bez oglądania katastrofy, z zamkniętymi oczami ruszył do domu.
I ty tchórzu chcesz coś wyjaśnić???


Jak tutaj nie lubić Palikota?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:21   #147
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

No mi też się już z lekka odechciewa

Ale ciekawi mnie, czy można gdzieś nabyć taki fajny transparencik "Katyń Continue"
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:24   #148
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
jaki szlachetny, nawet pensję chce mu wypłacać
właśnie o tym ciekawym pomyśle mówiłam
popieram
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:24   #149
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Vixen, zerkam tu od czasu do czasu tylko dlatego, że UWIELBIAM Twoje przemyślane posty i podziwiam, że masz siłę edukować elektorat PIS-u w zakresie socjologii i polityki
Pozdrawiam serdecznie
Nat
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 14:25   #150
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Krzyż pod Pałacem Prezydenckim

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Jakoś się nie dziwię, Wyrak powinien założyć swój osobisty wątek pt. 'Wywody Wyraka" i wklejać cytaty i pisać swoją proPiSowską propagandę, gdyż odrzuca wiele osób od dyskusji.

To może poczytaj list Palikota do Kaczyńskiego, jaki szlachetny, nawet pensję chce mu wypłacać


List otwarty do Jarosława Kaczyńskiego - czas odpocząć.



Panie Jarosławie, kilka tygodni przed rozpoczęciem kampanii wyborczej ukazał się wywiad z Pawłem Poncyliuszem, posłem PiS, późniejszym rzecznikiem Pańskiego sztabu. Chciał on wysłać „Jarosława” do „Sulejówka”. Odsunąć Pana od kierowania partią. Warto wrócić do tego pomysłu. Wysłać „Jarosława” na emeryturę. Nie tylko polityczną, ale taką prawdziwą.

Żeby mógł sobie z kotem pogadać, stare zdjęcia pooglądać. Z wnuczką Lecha na spacerki pochodzić. Przemyśleć swoje opinie o jakości życia opozycji w PRL. A’propos - dam Panu numery telefonów ludzi, którzy naprawdę walczyli z komunistami, nie musieli dorabiać na siłę swoją legendę po, jak Pan. Będzie Pan mógł pomyśleć o popełnionych błędach, dzięki którym przegrał Pan już czwarte wybory z rzędu, co Pana propagandziści próbują przedstawić, jako genialny sukces. Powtórzę – przegrał Pan czwarte kolejno po sobie kampanie wyborcze. Następne też Pan przegra.

Wykorzystując wolny czas może napisze Pan jakąś mądrą książkę, w której pokaże jak zamienić bezsensowną śmierć dziesiątek niewinnych ludzi w mit męczeństwa. Jak spowodować, aby człowiek ogarnięty niepohamowaną żądzą władzy i udowadniania, że „jest Panem pełną gębą, co to go nie obowiązują żadne prawa” stał się poległym na polu bitwy patriotą, umęczonym przez wiadomo kogo.

Ponieważ do 65 roku brakuje Panu jeszcze 4 lata, więc deklaruję – będę Panu wypłacał pobory w wysokości poselskiego uposażenia. Do 65 roku życia.

Im szybciej zniknie Pan z polskiej sceny politycznej tym lepiej. Wraz z Panem zniknie język insynuacji, kłamstw i pomówień głoszonych podobno w imię wyższych wartości. A źli ludzie, którzy Pana otaczają roztopią się w tłumie. Reszta obywateli będzie mogła robić to, co uważa za stosowne. Bez pouczania, karcenia, straszenia. Przecież Polska jest najważniejsza. Prawda?


I Macierewiczowi się dostało:

Macierewicz – Ty tchórzu!!!

10 kwietnia tego roku Antoni Macierewicz był w delegacji, która na uroczystości katyńskie jechała pociągiem. Prezydent Kaczyński widać uznał, że nie jest on godzien tego, aby się znaleźć w wąskim składzie delegacji lecącej samolotem. W sumie nic dziwnego; przy reputacji jaką miał i ma Macierewicz to trochę wstyd mieć kogoś takiego wśród poważnych osób. Kiedy więc szef pisowskiego zespołu dowiedział się o tragedii był ok. 14 km od miejsca katastrofy. I jaka była jego reakcja?
Można by oczekiwać, że osoba, która przedstawia siebie jako niezłomnego lustratora, antykomunistę, likwidatora WSI, bojownika o prawdę smoleńską, że tego typu osoba bez chwili zastanowienia ruszy na miejsce katastrofy, aby sprawdzić naocznie czy to prawda, czy rzeczywiście się "to" zdarzyło. Więcej, taka reakcja jest poniekąd bez uzasadnienia – jedzie się na miejsce i już!!! To przecież ukochany Lech Kaczyński zginął – został zamordowany – więc czym prędzej do Smoleńska! No tak – ale nie dla tchórza, jakim jest Macierewicz! Ten bez chwili zwłoki zapakował się do pociągu i blady ze strachu, bez oglądania katastrofy, z zamkniętymi oczami ruszył do domu.
I ty tchórzu chcesz coś wyjaśnić???


Jak tutaj nie lubić Palikota?
O, a Macierewicz naprawdę od razu rzucił się do powrotu? To dziwne, spodziewałabym się że pojedzie na miejsce katastrofy i będzie węszył, a przede wszystkim patrzył, co ruskie ręce mają z tą sprawą wspólnego.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-21 11:46:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:01.