Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-30, 23:43   #121
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Recenzje do usunięcia

Dobrze. Co prawda w ogóle nie zgadzam się z wywodami nt. "słusznie obrażonych" łamiących regulamin recenzentek, bo jak wiadomo to wyłacznie wina moderatorów, że ktoś łamie regulamin - po co go pilnują (zgodnie z zasadą "stłucz se pan termometr, to nie będziesz miał gorączki", by Lech W. - najbardziej znany stoczniowiec świata), nie zgadzam się też z przekonaniem, że czas używania jest tak mało istotnym kryterium, iż powinno sie nieustannie przymykać oczy na łamanie tego punktu KR , oraz że za czyjeś kłamstwa i oszustwa (w tym wypadku rzekome wydłużanie czasu używania) winę zrzuca się na moderatora, a nie na autorki rzekomo nierzetelnych recenzji ale przekonuje mnie, że Recenzje zaczynają się robić byle jakie i usunę pokemony CR.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2008-07-01 o 21:01
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 10:58   #122
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

moze by napisac Pw do tej CrazyPriness, zeby pisala normlanie? przeczytalam kilka racenzji i mam dość... chociaz to jakas gimnazjalistka i pewnie trudno bedzie... ;/
http://www.wizaz.pl/forum/member.php?u=252513
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 11:11   #123
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

podpisując sie pod Paulinka_S

ja jestem jak najbardziej za, uważam że jest wiele rzeczy o które wizażanki wiecznie się sprzeczają jak informacje o uczuleniu (może przydałaby się jakaś sonda bo wiecznie padają te same zarzuty) czy właśnie styl wypowiedzi. To samo tyczy sie takich drobnych uwag jak już sugerowana przeze mnie wcześniej o farbowaniu włosów (na dobrą sprawę co daje mi opinia czy farba dobrze się nakładała- chciałabym wiedzieć czy za miesiąc ta farba wciąż jest na włosach; uważam że powinno wydłużyć się okres oceniania farb skoro nawet kremy brązujące oceniamy po miesiącu)...itd, itp...
poetką nie jestem, piszę prosto ale też oczekuję aby inni pisali konkretnie a nie tymi strasznymi jak to tu dziewczyny nazywają "pokemonami".
Może należałoby po prostu zwrócić na to większą uwagę i pewne rzeczy ulepszyć (zwracam się tu do moderatorek, choć zdaję sobie sprawę że to nie łatwo ogarnąć tak wielki katalog)
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 17:54   #124
Sabbath
Wiedźma
 
Avatar Sabbath
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 12 013
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
podpisując sie pod Paulinka_S

ja jestem jak najbardziej za, uważam że jest wiele rzeczy o które wizażanki wiecznie się sprzeczają jak informacje o uczuleniu (może przydałaby się jakaś sonda bo wiecznie padają te same zarzuty) czy właśnie styl wypowiedzi. To samo tyczy sie takich drobnych uwag jak już sugerowana przeze mnie wcześniej o farbowaniu włosów (na dobrą sprawę co daje mi opinia czy farba dobrze się nakładała- chciałabym wiedzieć czy za miesiąc ta farba wciąż jest na włosach; uważam że powinno wydłużyć się okres oceniania farb skoro nawet kremy brązujące oceniamy po miesiącu)...itd, itp...
poetką nie jestem, piszę prosto ale też oczekuję aby inni pisali konkretnie a nie tymi strasznymi jak to tu dziewczyny nazywają "pokemonami".
Może należałoby po prostu zwrócić na to większą uwagę i pewne rzeczy ulepszyć (zwracam się tu do moderatorek, choć zdaję sobie sprawę że to nie łatwo ogarnąć tak wielki katalog)

Rzeczywiście kwestia uczuleń powinna być rozważona. Nie znaczy to, że sądzę, że nigdy podnoszona nie była. Była. A pewnie w moderatorskim gronie jest nadal.
Nie mam pomysłu na rozwiązanie tego problemu, ale pamiętam, że kiedyś dyskutowana była moja recenzja żelu pod oczy LRP. Oceniłam po 2 użyciach, a jednak recenzja została. Argumenty administratorki KWC były takie, że skoro kosmetyk jest apteczny, skoro nie powinien uczulać, skoro recenzentka (ja) nie ma ani wrażliwej skóry, ani skłonności do alergii, a jednak zapuchła... To zostać powinno.
Ja oczywiście nie miałabym żadnych pretensji, gdyby recka poleciała , ale mam wrażenie, że to był przykład, że mądrze interpretowane prawo często jest lepszym narzędziem, niż sam zapis prawny (regulamin to przecież prawo na forum).
Miejmy trochę zaufania do administratorek. Z tego, co obserwuję - nie każda zgłoszona do usunięcia recenzja wylatuje.
Sabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 18:53   #125
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

A ja tak trochę z innej beczki. Najbardziej mnie denerwuje, kiedy recenzje w polu "Używam tego produktu od" zawierają informacje nie czasu, w jakim recenzentka zużyła dany kosmetyk tylko okres, kiedy to było bądź bliżej nie zidentyfikowany np "kupiłam dawno temu", "używałam 2 lata temu" itp.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 19:39   #126
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
moze by napisac Pw do tej CrazyPriness, zeby pisala normlanie? przeczytalam kilka racenzji i mam dość... chociaz to jakas gimnazjalistka i pewnie trudno bedzie... ;/
http://www.wizaz.pl/forum/member.php?u=252513
Od tego zaczęliśmy jeszcze w zeszłym roku. Nie dociera.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 19:50   #127
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Sabbath
jest to niewątpliwie dziwna, drażliwa kwestia, bo jeśli ktoś nie ma skłonności do uczuleń a 5 osób na 8 dostaje uczulenie na dany płyn i nie mogą zamieszczać recenzji bo zostały uczulone to mijamy się z powołaniem i ideą KWC.
Z drugiej jednak strony nie uważam iż jest to kwestia do dyskwalifikacji kosmetyku- ja w swoich recenzjach zamieszczam jedynie uwagę, że dany produkt mnie uczulił (jeśli tak się stało, a nie mam skłonności), gwiazdek nie przypominam sobie żebym odejmowała.

m.a.r.t.a
tutaj się zgodzę. powinno się jakoś rozwiązać tę kwestię, bo zauważyłam grono wizażanek które omijają problem zamieszczają w swoich recenzjach bliżej nieokreślone stwierdzenie typu "od dawna" "od nie pamiętam już kiedy" :|
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 19:58   #128
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Sabbath
jest to niewątpliwie dziwna, drażliwa kwestia, bo jeśli ktoś nie ma skłonności do uczuleń a 5 osób na 8 dostaje uczulenie na dany płyn i nie mogą zamieszczać recenzji bo zostały uczulone to mijamy się z powołaniem i ideą KWC.
Z drugiej jednak strony nie uważam iż jest to kwestia do dyskwalifikacji kosmetyku- ja w swoich recenzjach zamieszczam jedynie uwagę, że dany produkt mnie uczulił (jeśli tak się stało, a nie mam skłonności), gwiazdek nie przypominam sobie żebym odejmowała.
Nie jest prawdą, że nie mogą zamieszczać recenzji. Już od dawna (odkąd jestem modem KWC) nie usuwamy takich recenzji. Po prostu żeby wpis został - musi to być RECENZJA kosmetyku, a nie wzmianka "FUJ uczulacz!!!!!!!!!!!" i jedna gwazdka, czyli oprócz informacji, że wywołał pokrzywkę, recenzja musi zawierać jeszcze "normalny" opis właściwości kosmetyku, a alergia nie może być jedynym kryterium jego oceny. Zgodnie z ostatnim punktem Kodeksu Recenzentów: Nie oceniaj kosmetyku na jedną gwiazdkę tylko dlatego, że Cię uczulił - to nie wina producenta, że Twój organizm źle reaguje na jeden ze składników. Co innego, jeśli informacja o uczuleniu jest tylko częścią oceny
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 20:19   #129
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
Od tego zaczęliśmy jeszcze w zeszłym roku. Nie dociera.
to ja bym taką kasowała, jej recenzje nikomu sie nie przydadzą... chyba, ze innym takim, ktore piszą tak jak ona... ;/ mnie czytanie takiego czegoś po prostu męczy
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 20:20   #130
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
A ja tak trochę z innej beczki. Najbardziej mnie denerwuje, kiedy recenzje w polu "Używam tego produktu od" zawierają informacje nie czasu, w jakim recenzentka zużyła dany kosmetyk tylko okres, kiedy to było bądź bliżej nie zidentyfikowany np "kupiłam dawno temu", "używałam 2 lata temu" itp.
No tak, ale jeśli oceniam szampon, ktorego używalam rok temu i zużyłam 1 butelkę, to trudno napisać "uzywam tego produktu od roku, a zuzyłam 1 butelkę" Gdyby było zdanie "Okres używania produktu:", wtedy byłoby to bardziej jasne

Co do dziewczyny, którą proszono o zmianę stylu recenzji - skoro nie reaguje na prośby i nadal robi swoje, to chyba podpada pod olewanie poleceń moderatora - w końcu nie raz już dziewczyny się skarżyły na jej recenzje.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-01, 20:59   #131
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Co do dziewczyny, którą proszono o zmianę stylu recenzji - skoro nie reaguje na prośby i nadal robi swoje, to chyba podpada pod olewanie poleceń moderatora - w końcu nie raz już dziewczyny się skarżyły na jej recenzje.
Właśnie przeglądam wszystkie jej recenzje, pod kątem "pokemonowego bełkotu" i okazuje się, że jednak reaguje na prośby (przynajmniej na jakiś czas). Kwalifikujących się do usunięcia nie jest już wcale tak dużo. Zostawiam te z pojedynczym "tesh" i pokemonowym PoLeCaM oraz literówkami na tyle nielicznymi, żeby recenzje były wciąż czytelne - naprawdę nie przesadzajmy, jakoś to przeżyjecie
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2008-07-01 o 21:47
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-01, 21:05   #132
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez Noor Pokaż wiadomość
naprawdę nie przesadzajmy, jakoś to przeżyjecie
No, przeżyjemy
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-19, 21:46   #133
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Dziewczyny,ja mam pytanie odnosnie i tak juz czesto (tak mi sie w kazdym razie wydaje) porusznego tematu,czyli wpisywania od jakiego czasu uzywa sie produktu.Teoretycznie powinno sie go testowac miesiac.Ale czy tak naprawde zel pod prysznic trzeba testowac az miesiac?Albo kolorowke?
Teraz wlasciwie mam problem z mini kosmetykami Joanny.Szampon i odzywke napewno zuzyje w ciagu 2 tygodni,a juz nie zapowiada sie,zebym kupila nastepne buteleczki i testowala dalej.Czy wiec,jasli napisze w recenzji,ze uzywalam ich ok.2 tygodni,to zostana usuniete?Na tyle starcza 1,bo sa male i niewydajne...
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 08:10   #134
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez moren Pokaż wiadomość
Dziewczyny,ja mam pytanie odnosnie i tak juz czesto (tak mi sie w kazdym razie wydaje) porusznego tematu,czyli wpisywania od jakiego czasu uzywa sie produktu.Teoretycznie powinno sie go testowac miesiac.Ale czy tak naprawde zel pod prysznic trzeba testowac az miesiac?Albo kolorowke?
Teraz wlasciwie mam problem z mini kosmetykami Joanny.Szampon i odzywke napewno zuzyje w ciagu 2 tygodni,a juz nie zapowiada sie,zebym kupila nastepne buteleczki i testowala dalej.Czy wiec,jasli napisze w recenzji,ze uzywalam ich ok.2 tygodni,to zostana usuniete?Na tyle starcza 1,bo sa male i niewydajne...
W kodeksie jest pełna odpowiedź: miesiąc LUB pełnowymiarowe opakowanie.
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-20, 10:04   #135
moren
Wtajemniczenie
 
Avatar moren
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 264
GG do moren
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

Cytat:
Napisane przez BabciaWeatherwax Pokaż wiadomość
W kodeksie jest pełna odpowiedź: miesiąc LUB pełnowymiarowe opakowanie.
Dziekuje Chyba najwyzsza pora "odswiezyc" sobie kodeks...
moren jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 15:37   #136
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Recenzje do usunięcia

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=252688
Zamiast recenzji pytanie.

Aksalotl, wybacz, ale wiele recenzji, które podałaś, są ok i nie widzę powodu dla którego powinny być usunięte Na przykład recenzja antyperspirantu.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 16:16   #137
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.p...ecenzja=252688
Zamiast recenzji pytanie.

Aksalotl, wybacz, ale wiele recenzji, które podałaś, są ok i nie widzę powodu dla którego powinny być usunięte Na przykład recenzja antyperspirantu.
przeczytaj regulamin to się dowiesz dlaczego recenzje zgłoszone przez aksalotl nie są ok
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 16:32   #138
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
przeczytaj regulamin to się dowiesz dlaczego recenzje zgłoszone przez aksalotl nie są ok
Wiesz, tak się składa, że znam Kodeks. I na przykład nie rozumiem, dlaczego ocena tuszu YSL jest uznana przez Aksalotl za złą. Czy to przez to, że Wizażanka użyła go trzy razy? Hmm czyli według Was powinna zużyć cały i męczyć się, żeby móc wystawić recenzję? Tak samo antyperspirant - nie hamował pocenia, dlatego został użyty parę razy i po tych paru nieudanych próbach recenzja została napisana. To samo z bazą Smashboxa.
Idąc Waszym tokiem myślenia - żeby móc wystawić recenzję, trzeba się namęczyć z danym produktem. Nawet jeśli użyjemy go parę razy i po prostu do niczego się nie nadaje, to trzeba go wymazać do końca z zaciśniętymi zębami i wtedy dopiero napisać recenzję. To jest kompletnie bez sensu, bo wiadomo, że jak coś jest beznadziejne, to się tego nie używa, ale regulamin nie bierze tego pod uwagę. I wtedy trzeba albo zrezygnować z napisania recenzji i KWC będzie pełne tylko i wyłącznie tych pozytywnych, albo kłamać i napisać, że używało się produktu przez miesiąc i nakładało go pięćdziesiąt razy.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 16:35   #139
Paulinka_S
S. Sssss. SSSSS.
 
Avatar Paulinka_S
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 125
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Jeanne90 Pokaż wiadomość
Wiesz, tak się składa, że znam Kodeks. I na przykład nie rozumiem, dlaczego ocena tuszu YSL jest uznana przez Aksalotl za złą. Czy to przez to, że Wizażanka użyła go trzy razy? Hmm czyli według Was powinna zużyć cały i męczyć się, żeby móc wystawić recenzję? Tak samo antyperspirant - nie hamował pocenia, dlatego został użyty parę razy i po tych paru nieudanych próbach recenzja została napisana. To samo z bazą Smashboxa.
Idąc Waszym tokiem myślenia - żeby móc wystawić recenzję, trzeba się namęczyć z danym produktem. Nawet jeśli użyjemy go parę razy i po prostu do niczego się nie nadaje, to trzeba go wymazać do końca z zaciśniętymi zębami i wtedy dopiero napisać recenzję. To jest kompletnie bez sensu, bo wiadomo, że jak coś jest beznadziejne, to się tego nie używa, ale regulamin nie bierze tego pod uwagę. I wtedy trzeba albo zrezygnować z napisania recenzji i KWC będzie pełne tylko i wyłącznie tych pozytywnych, albo kłamać i napisać, że używało się produktu przez miesiąc i nakładało go pięćdziesiąt razy.
po pierwsze to temat poruszany sto razy a po drugie to nie jest wątek na te dyskusje, przenies się do wątku o zasadności usuwania recenzji z KWC
__________________


Paulinka_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-21, 16:36   #140
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez Paulinka_S Pokaż wiadomość
po pierwsze to temat poruszany sto razy a po drugie to nie jest wątek na te dyskusje, przenies się do wątku o zasadności usuwania recenzji z KWC
Dziękuję.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-24, 20:33   #141
L_ka
Rozeznanie
 
Avatar L_ka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 653
Dot.: Kodeks Recenzentów - dyskusje o usuwaniu recenzji z KWC

post przeniesiony: tu
L_ka
__________________
Lekarstwem na przyzwyczajenie jest inne przyzwyczajenie (Epiktet)

Edytowane przez L_ka
Czas edycji: 2008-10-28 o 21:36
L_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:12   #142
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
KWC - znikaja recenzje

Wiem, ze nie jestem jedyna osoba, ktorej recenzje zniknely z KWC. Napisalam 2 razy recenzje o szamponie L'Oreal Re-Nutrition, przez chwile byly widoczne, po czym ktos je usunal. Recenzje byly napisane poprawnie, z ta roznica, ze moja receznja w przeciewienstwie do pozostalych byla raczej niepochlebna. Czyzby komus zalezalo na tym, aby recenzje byly tylko pozytywne? Czy KWC moze byc zatem wiarygodne, gdy dochodzi do takich manipulacji?
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:22   #143
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: KWC - znikaja recenzje

Ups, powinnam byla umiescic ten post w innym miejscu
Prosze o skasowanie mojego postu tutaj
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:34   #144
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: znikające recenzje...

To moze ktos oswieci teraz mnie. 2 razy napisalam recenzje szamponu L'Oreal Re-Nutrition. Ocenilam szampon nisko, poniewaz po umyciu nim moje wlosy sa tluste. Zaznaczylam tez, ze na plus jest zapach i to, ze wlosy sa miekkie i dobrze sie rozczesuja. Wlosy umylam 2 razy tym szamponem. Wiec co bylo nie tak w recenzji?? To, ze trzeba uzywac produkt dluzej? Mialam myc wlosy tym szamponem przez miesiac, ciagle majac tluste wlosy po nim, aby moc go ocenic, aby recenzja byla prawidlowa?

Tak samo uwazam, ze bez sensu jest warunek oceniania perfum. Mnie wystarczy raz popsikac danym zapachem w perfumerii, by moc stwierdzic, ze dany zapach mi sie podba lub nie. Mam sie wiec psikac przez miesiac zapachem, ktory mi sie nie podoba, aby miec prawo napisac o nim recenzje?
__________________

lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 13:59   #145
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: KWC - znikaja recenzje

nie szkodzi

recenzje usuwamy tylko jesli sa niezgodne z kodeksem recenzentek, ich wymowa jest nam absolutnie obojetna i wypraszam sobie insynuacje, jakobysmy usuwali tylko tresci negatywne.

sugeruje zapoznac sie z kodeksem, link:
https://wizaz.pl/kosmetyki/kodeks.php
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 20:34   #146
lashqueen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Mediolan
Wiadomości: 172
Dot.: KWC - znikaja recenzje

Aha, to jak po pierwszym umyciu wlosow stwierdzam, ze sa tluste i szampon jest do bani, to aby moc napisac recenzje, musze zuzyc cala butelke i chodzic przez miesiac z tlustymi wlosami?
Podobnie jest z perfumami, zazwyczaj wystarczy mi jedna probka. Albo perfumy mi sie podobaja, albo nie. Wg logiki tworcy regulaminu musze sie popsikac kilka razy perfumami (uzywac je przez jakis okres czasu), ktore wywoluja u mnie odruch wymiotny, aby napisac recenzje?
Musisz przyznac, ze ten regulamin nie jest najrozsadniejszy.
Najprosciej chyba jest klamac podajac informacje na temat dlugosci uzywania produktu
__________________


Edytowane przez lashqueen
Czas edycji: 2008-12-04 o 20:35
lashqueen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-04, 21:16   #147
iceflower
Przyjaciółka KWC
 
Avatar iceflower
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 16 370
Dot.: KWC - znikaja recenzje

Odnośnie recenzji perfum, to zmiany w regulaminie w tym zakresie były dyskutowane z użytkowniczkami forum, w tym wątku: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=277314

A odnośnie reszty, to po pierwsze KWC nie służy do tego, żeby pochwalić się ilością posiadanych kosmetyków, tylko po to żeby opisać ich istotne właściwości. Wymóg stosowania kosmetyku pielęgnacyjnego przez miesiąc jest wprowadzony, ponieważ miesiąc to cykl odnowy skóry i po takim minimalnym czasie należy oceniać działanie produktu. Recenzje wystawione po krótszym czasie użytkowania niejednokrotnie przekłamują ocenę produktu. Chcesz kłamać w sprawie czasu używania? My tego nie zweryfikujemy, ale po co? Sama nie korzystasz z KWC? Nie zależy Ci na tym, żeby oceny w nim zawarte były obiektywne i wystawione na solidnej podstawie?

Wymogi czasowe muszą być też takie a nie inne, bo muszą być uniwersalne i możliwe do zastosowania w każdym przypadku. Regulaminy wszelkiego rodzaju muszą być uniwersalne.

Narzekasz, że regulamin KWC jest zły? To, proszę Cie bardzo, zaproponuj jego zmiany tak, żeby był doskonały. Administracja KWC chętnie zapozna się z Twoja wizją.

__________________
nie musimy się katować
nienormalną sytuacją
nauczymy się kochać
przestaniemy się bać
życie stanie się muzyką
i stanie się to co ma się stać
iceflower jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-05, 12:31   #148
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 045
Dot.: znikające recenzje...

Cytat:
Napisane przez lashqueen Pokaż wiadomość
Wlosy umylam 2 razy tym szamponem. Wiec co bylo nie tak w recenzji?? To, ze trzeba uzywac produkt dluzej?
Jak widzę doskonale wiesz, dlaczego recenzja łamała regulamin. Nie zmuszamy nikogo, żeby marnował życie używając kosmetyki, które źle dobrał do swojej cery/włosów, ale jeśli czujesz przymus podzielenia się z kimś swoimi spostrzeżeniami, zrób to zakładając odpowiedni wątek na forum lub dopisując się do odpowiedniego już istniejącego, a nie łamiąc Kodeks Recenzenta w katalogu KWC. Nas interesują wyłącznie recenzje rzetelne, wystawione po czasie używania, który pozwoli wiarygodnie i wszechstronnie ocenić dany kosmetyk. Wyżej cenimy sobie jakość recenzji, niż ich ilość i dlatego recenzjami z przekłamanym czasem używania również nie jesteśmy zainteresowani.
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2008-12-05 o 14:45
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-14, 08:55   #149
tobb
Raczkowanie
 
Avatar tobb
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 266
Dot.: Recenzje do usunięcia

Bardzo proszę administratorów Wizażu aby wprowadzić informowanie użytkowników o usunięciu ich recenzji z katalogu. Myślę, że wystarczyłaby wiadomość na PW. Według mnie człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach. Jeśli się ma dużo napisanych recenzji można nie zauważyć, że któraś została źle napisana.

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby
tobb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 11:40   #150
sharoon
Raczkowanie
 
Avatar sharoon
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 213
Dot.: Recenzje do usunięcia

Cytat:
Napisane przez tobb Pokaż wiadomość
Bardzo proszę administratorów Wizażu aby wprowadzić informowanie użytkowników o usunięciu ich recenzji z katalogu. Myślę, że wystarczyłaby wiadomość na PW. Według mnie człowiek najlepiej uczy się na własnych błędach. Jeśli się ma dużo napisanych recenzji można nie zauważyć, że któraś została źle napisana.

Z góry dziękuję za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby

Zgadzam się, że informowanie byłoby super. A gdyby jeszcze można załączyć tę źle napisaną recenzję... Czy puściłam wodze fantazji?
Przy okazji dziękuję za info na temat mojej błędnej recenzji. Zapamiętam!
sharoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-12-28 22:07:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.