Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-01-02, 15:59   #1501
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Czy jest możliwe, aby objawem owulacji był twardy brzuch i taki jakby twardy guzek zaraz nad pępkiem? Poza tym mam nudności i wzdęcia. Zauważyłam to u siebie wczoraj i utrzymuje mi się do tej pory, a wiem również że jakoś teraz mam owulację. Pytam, bo trochę mnie to martwi i nie wiem czy powinno.
a wiesz gdzie masz jajniki?
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 16:06   #1502
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez Jall Pokaż wiadomość
Widziałam, ale lecą tam znane kawałki, a to radio, które słuchałam było z mniej znaną muzyką
polecam spotify, to program do pobrania; wystarczy wpisac ''latino'' i wyswietli sie masa playlist, dodatkowo mozna zapisywac piosenki, ktore ci sie podobaja w twoja osobista playliste
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 17:28   #1503
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Może nietypowe pytanie, ale..
regularnie chodzę na usuwanie kamienia nazębnego do stomatologa. Jeszcze jak uczęszczałam do szkoły to tam właśnie dentystka mi go usuwała i zawsze smarowała mi dziąsła żelem znieczulającym przed. Potem byłam u kilku rożnych stomatologów, a ostatnio mam już swoją ulubioną Panią. Haczyk jest jeden.. ostatnio jak u niej byłam to przed usuwaniem mi tych dziąseł nie znieczuliła, ale no nie było to jakieś mega bolesne, żebym miała nie wytrzymać. Jednak te dziąsła mam bardzo wrażliwe i nie chcę robić tego bez ich znieczulenia. Wydaje mi się, że ona chyba nie ma znieczuleń w postaci żelu, bo jak mam robioną blombę to mi znieczula igłą z substancją. Czy ja sama mogę sobie zaraz przed wizytą posmarować dziąsła żelem typu Sachol czy raczej nie bardzo? i czy to chociaż trochę pomoże?
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2017-01-02 o 17:30
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 17:33   #1504
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Może nietypowe pytanie, ale..
regularnie chodzę na usuwanie kamienia nazębnego do stomatologa. Jeszcze jak uczęszczałam do szkoły to tam właśnie dentystka mi go usuwała i zawsze smarowała mi dziąsła żelem znieczulającym przed. Potem byłam u kilku rożnych stomatologów, a ostatnio mam już swoją ulubioną Panią. Haczyk jest jeden.. ostatnio jak u niej byłam to przed usuwaniem mi tych dziąseł nie znieczuliła, ale no nie było to jakieś mega bolesne, żebym miała nie wytrzymać. Jednak te dziąsła mam bardzo wrażliwe i nie chcę robić tego bez ich znieczulenia. Wydaje mi się, że ona chyba nie ma znieczuleń w postaci żelu, bo jak mam robioną blombę to mi znieczula igłą z substancją. Czy ja sama mogę sobie zaraz przed wizytą posmarować dziąsła żelem typu Sachol czy raczej nie bardzo? i czy to chociaż trochę pomoże?

Plombę.


To, że przy wierceniu robi Ci znieczulenie w zastrzyku to nie znaczy, że nie ma znieczuleń w żelu. Mój stomatolog czasami mi np. smarował żelem miejsce wkłucia, jak było jakieś wyjątkowo bolesne, mogą mieć oba. Zapytaj ją po prostu. Ja bym nie kombinowała ze smarowaniem samodzielnie, a sachol w ogóle działa znieczulająco bardzo słabo, to jest głównie żel antybakteryjny i przeciwzapalny.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 17:39   #1505
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość

Plombę.


To, że przy wierceniu robi Ci znieczulenie w zastrzyku to nie znaczy, że nie ma znieczuleń w żelu. Mój stomatolog czasami mi np. smarował żelem miejsce wkłucia, jak było jakieś wyjątkowo bolesne, mogą mieć oba. Zapytaj ją po prostu. Ja bym nie kombinowała ze smarowaniem samodzielnie, a sachol w ogóle działa znieczulająco bardzo słabo, to jest głównie żel antybakteryjny i przeciwzapalny.

*Plombę - przepraszam, piszę z telefonu.

Może masz rację. Zapytam ją, mam nadzieję, że mi nie zacznie mówić, że nie potrzeba - wiadomo, że jak ktoś nie ma wrażliwych dziąseł to nie odczuwa dyskomfortu, ale mi jeżdżenie przy nich bardzo drażni i powoduje pobolewanie. A Sacholem bardziej pewnie po wizycie?
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 17:58   #1506
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Nigdy nie byłam w górach chciałabym pojechać, jednak będę mogła jechac dopiero w połowie lutego. Jaka pogoda jest np w Zakopanem w tym czasie? Jest na co popatrzeć czy chlapa na ulicach


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 17:59   #1507
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
*Plombę - przepraszam, piszę z telefonu.

Może masz rację. Zapytam ją, mam nadzieję, że mi nie zacznie mówić, że nie potrzeba - wiadomo, że jak ktoś nie ma wrażliwych dziąseł to nie odczuwa dyskomfortu, ale mi jeżdżenie przy nich bardzo drażni i powoduje pobolewanie. A Sacholem bardziej pewnie po wizycie?
W ogóle jeżeli nie robi Ci się żadne zapalenie po wizycie to nie ma po co przecież

No jak Ci zacznie mówić, że nie potrzeba, to jej powiedz, że i tak byś wolała. Ja za każdym razem mówię, że chcę znieczulenie, nawet jak idę na plombowanie bardzo małej dziurki - nigdy nic nie miałam u dentysty robione bez znieczulenia. Niektórzy mnie próbowali przekonać, że bardziej mnie będzie bolało ukłucie od znieczulenia niż samo plombowanie, ale w nosie to mam - chcę znieczulenie i już, bo mam bardzo wrażliwe zęby i ciężko znoszę nawet drobne plombowanie
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-02, 18:05   #1508
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
W ogóle jeżeli nie robi Ci się żadne zapalenie po wizycie to nie ma po co przecież

No jak Ci zacznie mówić, że nie potrzeba, to jej powiedz, że i tak byś wolała. Ja za każdym razem mówię, że chcę znieczulenie, nawet jak idę na plombowanie bardzo małej dziurki - nigdy nic nie miałam u dentysty robione bez znieczulenia. Niektórzy mnie próbowali przekonać, że bardziej mnie będzie bolało ukłucie od znieczulenia niż samo plombowanie, ale w nosie to mam - chcę znieczulenie i już, bo mam bardzo wrażliwe zęby i ciężko znoszę nawet drobne plombowanie

Tzn. mam takie tkliwe te dziąsła i po usuwaniu kamienia, piaskowaniu są takie trochę podrażnione, zaczerwienione. Dlatego pomyślałam, że w sumie Sachol może je trochę ,,uspokoić.'' A więc spytam, powiem, że mimo wszystko chcę, żeby mi te dziąsła posmarowała.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 18:23   #1509
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

to ja też w temacie dentysty. Ile płacicie na za leczenie? Pewnie zależy od 'dziurki' ale tak mniej więcej pytam. W moim rodzinnym mieście płaciłam 90zl ze znieczuleniem za zęba. Teraz mieszkam w większym mieście i jestem na etapie szukania dentysty i widzę ceny +120/140 zl bez znieczulenia i jestem trochę w szoku
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 18:27   #1510
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Niektórzy mnie próbowali przekonać, że bardziej mnie będzie bolało ukłucie od znieczulenia niż samo plombowanie (...)
Ja do tej pory mam żal do matki, że mi tak mówiła. Do 25 roku życia nie korzystałam ze znieczulenia. Wyobraź sobie, jaki to był koszmar dla mnie.
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 18:28   #1511
olasia99
Zakorzenienie
 
Avatar olasia99
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Reszty nie trzeba, dalej sama trafię
Wiadomości: 26 139
Send a message via Skype™ to olasia99
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
to ja też w temacie dentysty. Ile płacicie na za leczenie? Pewnie zależy od 'dziurki' ale tak mniej więcej pytam. W moim rodzinnym mieście płaciłam 90zl ze znieczuleniem za zęba. Teraz mieszkam w większym mieście i jestem na etapie szukania dentysty i widzę ceny +120/140 zl bez znieczulenia i jestem trochę w szoku
Jedno z większych miast lezące z prawej strony Wisły .. nie tak drugie w życiu ok. 120 zł.
__________________
olasia99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-02, 18:45   #1512
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Jak wykrochmalić obrus w pralce?
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 18:53   #1513
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
to ja też w temacie dentysty. Ile płacicie na za leczenie? Pewnie zależy od 'dziurki' ale tak mniej więcej pytam. W moim rodzinnym mieście płaciłam 90zl ze znieczuleniem za zęba. Teraz mieszkam w większym mieście i jestem na etapie szukania dentysty i widzę ceny +120/140 zl bez znieczulenia i jestem trochę w szoku
Ja też w Tychach na Śląsku widywałam ceny 80-100zł, a w Krakowie 120+, w rekordowym gabinecie 200zł+

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ja do tej pory mam żal do matki, że mi tak mówiła. Do 25 roku życia nie korzystałam ze znieczulenia. Wyobraź sobie, jaki to był koszmar dla mnie.
Moi mieli takie podejście, że żebym się nie zniechęciła do chodzenia do dentysty to NIC ma nie boleć, więc zawsze mi dentysta psikał na dziąsło sprayem znieczulającym, porządne znieczulenie i borowanie.

I dobrze, bo w ten sposób nigdy nie stresowałam się chodząc, a mam baaardzo słabe zęby i od dziecka musiałam sporo.

Współczuję.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 18:58   #1514
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
to ja też w temacie dentysty. Ile płacicie na za leczenie? Pewnie zależy od 'dziurki' ale tak mniej więcej pytam. W moim rodzinnym mieście płaciłam 90zl ze znieczuleniem za zęba. Teraz mieszkam w większym mieście i jestem na etapie szukania dentysty i widzę ceny +120/140 zl bez znieczulenia i jestem trochę w szoku

Moje rodzinne miasto około 50 tys. mieszkańców (średniej wielkości) płacę 120 zł ze znieczuleniem. Plomba 100 zł, znieczulenie 20.

Co do znieczulenia.. raz się przełamałam i zrobiłam plombę bez i w sumie nie było tragedii, ale stresowałam się, że mnie może za chwilę zaboleć. Ze znieczuleniem nie czuję nic, tylko tępe ,,dotykanie'' zęba więc wolę dopłacić te 20 zł. Samo podanie znieczulenia nie boli, więc nie rozumiem takiego gadania, że to będzie bardziej nieprzyjemne.. w ogóle moja stomatolog jest zwolenniczką znieczuleń - pacjent się nie denerwuje, ona może robić swoje i w efekcie obie strony są zadowolone.
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:00   #1515
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 10 734
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
to ja też w temacie dentysty. Ile płacicie na za leczenie? Pewnie zależy od 'dziurki' ale tak mniej więcej pytam. W moim rodzinnym mieście płaciłam 90zl ze znieczuleniem za zęba. Teraz mieszkam w większym mieście i jestem na etapie szukania dentysty i widzę ceny +120/140 zl bez znieczulenia i jestem trochę w szoku
Miasto ok. 75 tys. mieszkanców - 150 zł plomba ze znieczuleniem.
75ddc484932d6abe74127785cb7415263f83996c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:01   #1516
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez CzasKomety Pokaż wiadomość
Ja do tej pory mam żal do matki, że mi tak mówiła. Do 25 roku życia nie korzystałam ze znieczulenia. Wyobraź sobie, jaki to był koszmar dla mnie.
Mam takie same doswiadczenia. Moja mama bardzo boi sie igiel, wiec tez slyszalam, ze znieczulenie to zlo.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:17   #1517
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
to ja też w temacie dentysty. Ile płacicie na za leczenie? Pewnie zależy od 'dziurki' ale tak mniej więcej pytam. W moim rodzinnym mieście płaciłam 90zl ze znieczuleniem za zęba. Teraz mieszkam w większym mieście i jestem na etapie szukania dentysty i widzę ceny +120/140 zl bez znieczulenia i jestem trochę w szoku
NIGDY nie spotkałam się z dopłatą za znieczulenie, a leczyłam zęby w Trójmieście i w moim mieście ~40 tys. mieszkańców.
Od lat nie płaciłam mniej niż 120zł za "zęba", kiedyś moja dentystka była na wakacjach i musiałam skorzystać z usług innego dentysty, u którego zapłaciłam 80zł Szybko zauważyłam różnicę i wiem na czym oszczędza ktoś, kto bierze mniej. Na pewno nie bierze mniej dla siebie tylko oszczędza na jakości materiałów

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Moi mieli takie podejście, że żebym się nie zniechęciła do chodzenia do dentysty to NIC ma nie boleć, więc zawsze mi dentysta psikał na dziąsło sprayem znieczulającym, porządne znieczulenie i borowanie.

I dobrze, bo w ten sposób nigdy nie stresowałam się chodząc, a mam baaardzo słabe zęby i od dziecka musiałam sporo.

Współczuję.
Ja tak samo, przez hashi i problem z gospodarką wapniową ledwo kończę leczyć zęby i muszę zaczynać od nowa
Niestety mam też padaczkę (na szczęście od kilku lat nie miałam napadów, ale jednak jest ryzyko) i ostatnio dentysta gdy o tym usłyszał znieczulił mnie jak dziecko, najpierw żel, a dopiero potem zastrzyk
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:18   #1518
Moniika95
Zakorzenienie
 
Avatar Moniika95
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 533
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Jakie dokumenty są potrzebne do ponownej rejestracji w Urzędzie Pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Niech to trwa, nigdy się nie kończy...

18.08.2012 razem
14.02.2015 zaręczeni
Moniika95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:21   #1519
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Ja też wszystko ze znieczuleniem robię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-02, 19:26   #1520
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez blue3 Pokaż wiadomość
NIGDY nie spotkałam się z dopłatą za znieczulenie, a leczyłam zęby w Trójmieście i w moim mieście ~40 tys. mieszkańców.
Od lat nie płaciłam mniej niż 120zł za "zęba", kiedyś moja dentystka była na wakacjach i musiałam skorzystać z usług innego dentysty, u którego zapłaciłam 80zł Szybko zauważyłam różnicę i wiem na czym oszczędza ktoś, kto bierze mniej. Na pewno nie bierze mniej dla siebie tylko oszczędza na jakości materiałów

---------- Dopisano o 20:17 ---------- Poprzedni post napisano o 20:13 ----------



Ja tak samo, przez hashi i problem z gospodarką wapniową ledwo kończę leczyć zęby i muszę zaczynać od nowa
Niestety mam też padaczkę (na szczęście od kilku lat nie miałam napadów, ale jednak jest ryzyko) i ostatnio dentysta gdy o tym usłyszał znieczulił mnie jak dziecko, najpierw żel, a dopiero potem zastrzyk
Hashi ma jakiś związek z zębami? Gdzie o tym poczytam? Też mam Hashi.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:41   #1521
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
to ja też w temacie dentysty. Ile płacicie na za leczenie? Pewnie zależy od 'dziurki' ale tak mniej więcej pytam. W moim rodzinnym mieście płaciłam 90zl ze znieczuleniem za zęba. Teraz mieszkam w większym mieście i jestem na etapie szukania dentysty i widzę ceny +120/140 zl bez znieczulenia i jestem trochę w szoku
Robiłam jakoś miesiąc temu. Katowice, dałam 140 zł bez znieczulenia.
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:47   #1522
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Ile mniej więcej krawcowa weźmie za uszycie zwykłej, codziennej sukienki? Czy zawsze samemu trzeba kupować materiał czy za dopłatą krawcowa kupi go sama odpowiednią długość? Wiem, że cena zależy od sukienki itp., ale ciekawa jestem, ile może mniej więcej kosztować uszycie sukienki na wymiar i pod mój gust. Jako przykład:

invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 19:58   #1523
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Ja zawsze biorę znieczulenie. Kwestia paru złoty, a komfort (choćby psychiczny) jest bezcenny. Zwłaszcza, że trochę boję się dentysty. Mam nadwrażliwe zęby i takie "dmuchanie" zimnym powietrzem mnie po prostu boli i przeszywa całe ciało (skrajnie zimnych napojów też raczej nie wypije). Nie chcę się dodatkowo stresować. Całe szczęście moje zęby są wyjątkowo bezproblemowe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 20:08   #1524
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez Moniika95 Pokaż wiadomość
Jakie dokumenty są potrzebne do ponownej rejestracji w Urzędzie Pracy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Musisz udokumentować wszystko to co się zmieniło w Twoim wykształceniu, stażu pracy od poprzedniej rejestracji
Zabierasz ze sobą swój dowód osobisty, ewentualne świadectwo pracy, jakieś zaświadczenia o wykształceniu
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 20:29   #1525
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wszystko, co chcecie wiedzieć, a nie macie kogo zapytać cz. 37

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
a masz coś do powiedzenia na temat, który mnie interesuje?
U mnie w galerii jest sklep o nazwie quisque. Przymierzalam ostatnio pare sukienek i w większości dlugosc ok kolana. Mam 176cm. Spory wyborach rozmiarów i ceny przystępne. I trwa przecena
W c&a sa rozmiary ale nic mi się nie podoba. ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 20:30   #1526
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Musisz udokumentować wszystko to co się zmieniło w Twoim wykształceniu, stażu pracy od poprzedniej rejestracji
Zabierasz ze sobą swój dowód osobisty, ewentualne świadectwo pracy, jakieś zaświadczenia o wykształceniu
Z tego, co pamiętam, to kazali od nowa przynosić wszystkie świadectwa pracy.
Kompletny bezsens.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 20:32   #1527
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
Z tego, co pamiętam, to kazali od nowa przynosić wszystkie świadectwa pracy.
Kompletny bezsens.
Pierwszy raz o czymś takim słyszę
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 20:42   #1528
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;69000351]To trzeba sobie zwinąć na palcach i stopę wsadzać od razu w miejsce na nią a resztę naciągać
W sensie są 2 sposoby i nawet pamiętam jak nam babka na uczelni o tym opowiadała. Facet jak ubiera dziecku rajstopy to wkłada nogę w takie rozwinięte a kobieta zwija na palcach To samo ze swetrami/bluzami bez zamka i guzików. Facet zazwyczaj zdejmuje łapiąc za górę przy otworze na głowę i pociągając do przodu a kobieta krzyżuje ręce, łapie u dołu i podciąga do góry xD (sprawdźcie na swoich TŻ-ach ) Tak samo jest ze skarpetami - kobiety zazwyczaj nawijają na palce i naciągają a faceci w taką luźną wkładają całą stopę xD[/QUOTE]
sprawdzilam na tz. Zgadza się!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 21:03   #1529
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Mam umowę o pracę na czas określony na 1 rok (07 2016 - 06 2017), ale w umowie brak jest klauzulii o możliwości wcześniejszego wypowiedzenia umowy.
Jak wygląda wypowiedzenie tej umowy, tzn ile trwa okres wypowiedzenia?


Niestety ale w artykułach na necie nie mogę znaleźć przypadku gdy jest brak info o wypowiedzeniu umowy, jest tylko przypadek umowy o pracę na czas określony Z INFO o możliwości wypowiedzenia.
Np tu:
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Umow...ec-700002.html
https://polki.pl/praca-i-finanse/pra...7,artykul.html
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-01-02, 21:06   #1530
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: gdzie nowy watek "wszystko co chcecie wiedziec?"

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Mam umowę o pracę na czas określony na 1 rok (07 2016 - 06 2017), ale w umowie brak jest klauzulii o możliwości wcześniejszego wypowiedzenia umowy.
Jak wygląda wypowiedzenie tej umowy, tzn ile trwa okres wypowiedzenia?
Jak długo pracujesz u tego pracodawcy na umowę o pracę (wliczając umowę próbną o pracę)? Jeśli powyżej pół roku, to okres wypowiedzenia wynosi miesiąc, jeśli ponad 3 lata - 3 miesiące.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-26 21:53:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:20.