Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-12-09, 09:54   #1621
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci Wesna. Tak, film uważam za słaby pod względem artystycznym, nie jest mi natomiast do śmiechu jeśli chodzi o prostytucje nastolatek, niską edukację seksualną, czy problem przedwczesnych ciąż. Wreszcie ktoś zrozumiał
Może masz rację, że ważne, że ktoś w ogóle poruszył niewygodną tematykę, a już wykonanie i wartość artystyczna są drugorzędne. Ale co ja zrobię, ze mam dość duże oczekiwania i raziły mnie niedociągnięcia.
Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
No to może i jak przedstawię swoja opinię odnośnie filmu Galerianki.
Jak dla mnie film totalnie prawdziwy! Może i denerwujący, ale niestety tak prawdziwy, że aż poruszający (takie laski naprawdę opanowały 21 wiek ). Nawet nawiązali do niedawnego samobójstwa młodej dziewczyny, która zabiła się bo w szkole krążył intymny filmik z jej udziałem. No i wcale nie dziwię się czemu one są, jakie są skoro w domu syf, nie ma na czym się wzorować, rodzice albo zlewają, albo dosłownie leją po pysku, a dookoła wszędzie seks, alkohol itp.
Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Dokładnie, film jest bardzo prawdziwy, dla mnie każda scena w 100% wiarygodna bo sama znałam takie "przypadki". Realizacja jest mniej istotna, to chyba film niskobudżetowy z tego co mi się wydaje. Szkoda że niektórych rozśmieszył, bo to nic śmiesznego... Nastolatki uprawiają seks za pieniądze i gadżety bo chcą być modne, bo taka jest presja, a co do zabezpieczenia to jak już pisałam - wystarczy wejść na Intymne, a tam włos się jeży. Legendy: przy pierwszym razie się nie zachodzi, jak on wyjmie przed wytryskiem się nie zachodzi, jak się umyje pod prysznicem, jak dzień przed/po płodnych to nie ma szansy zajścia, koszmar... Moim zdaniem fali seksu w gimnazjach powstrzymać się nie da, ale można uświadamiać na temat antykoncepcji i konsekwencji (nie tylko zdrowotnych ale i społecznych) takiego seksu. Niestety, na tzw "WDŻ" wciąż chyba uczy się, że Mamusia i Tatuś bardzo się kochają.......
Kończąc temat Galerianek (przynajmniej ja już skończę) to moze jest też tak, że ja chociaż jestem swiadoma tych problemów (przedwczesne ciaże, niska edukacja seksualna, szukanie przez nastolatków ucieczki w seksie, alkoholu itp) to jednak: nie chodziłam do gimnazjum, jestem od Was pewnie troche starsza i nigdy nie obserwowałam tego "z bliska". Jednak gdy ja byłam nastolatką - jeszcze nie było takiej patologii, nie w aż takim stopniu. Może to wszystko również ma wpływ na odbiór tego filmu
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 09:59   #1622
be_kissable
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 149
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

hhmm. uwierz w miłość. i szczerze mówiąc.. średnio mi się podobało.
__________________
Szepczemy w ciemności naszym przyjaciołom sekret.
Szukamy pocieszenia wszędzie gdzie się da.
I mamy nadzieję, wbrew całej logice,
wbrew całemu doświadczeniu.
Jak dzieci – nigdy nie tracimy nadziei.


Zawsze, gdy telefon nie dzwoni, wiem, że to Ty...
be_kissable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 10:08   #1623
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Kończąc temat Galerianek (przynajmniej ja już skończę) to moze jest też tak, że ja chociaż jestem swiadoma tych problemów (przedwczesne ciaże, niska edukacja seksualna, szukanie przez nastolatków ucieczki w seksie, alkoholu itp) to jednak: nie chodziłam do gimnazjum, jestem od Was pewnie troche starsza i nigdy nie obserwowałam tego "z bliska". Jednak gdy ja byłam nastolatką - jeszcze nie było takiej patologii, nie w aż takim stopniu. Może to wszystko również ma wpływ na odbiór tego filmu
Właśnie o to chodzi, nie każdy miał kontakt z taką patologią, dla niektórych ten film dopiero poruszył taki problem. Ja potwierdzam że to jest zjawisko autentyczne, dla osób które uważają to za przerysowany, wyolbrzymiony problem
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 10:16   #1624
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Kończąc temat Galerianek (przynajmniej ja już skończę) to moze jest też tak, że ja chociaż jestem swiadoma tych problemów (przedwczesne ciaże, niska edukacja seksualna, szukanie przez nastolatków ucieczki w seksie, alkoholu itp) to jednak: nie chodziłam do gimnazjum, jestem od Was pewnie troche starsza i nigdy nie obserwowałam tego "z bliska". Jednak gdy ja byłam nastolatką - jeszcze nie było takiej patologii, nie w aż takim stopniu. Może to wszystko również ma wpływ na odbiór tego filmu
Ja też młodzik nie jestem i do gimnazjum nie chodziłam, ale jednak zauważam takie dziewczyny dookoła, czy to na mieście czy to w klubach, czy w autobusie Słyszę jak rozmawiają i o czym rozmawiają i czasami nie mogę wyjść ze zdumienia.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 10:32   #1625
andziat
Zakorzenienie
 
Avatar andziat
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 305
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
te czasy dawno mineły, teraz nawet dzieci wiedzą co i jak
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
I nie twierdzę, że problem nie istnieje. Tak jak istnieje problem niskiej edukacji seksualnej młodzieży.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Widocznie w Łodzi dziewczyny ubierają się lepiej niż w Warszawie, bo ja białych kozaków n ulicach nie widzę. Białe kozaki kojarzą mi się z prowincją, jeśli twierdzisz, ze to właśnie Warszawa, no cóż nie wypada mi się nie zgodzić.... Co do wykazywania się przez Ciebie znajomością znaczenia słów: dosłowny i powierzchowny padam z wrażenia... Może rzeczywiście źle się wyraziłam. Że jest powierzchowny podtrzymuję Odnosząc sie do Twojego pytania (pomijam jego zasadnośc): Tak, film niestety widziałam. Mało brakowało, a wyszłabym w trakcie, bo wytrzymać tego kiczu nie mogłam, ale nie byłam sama.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
nie jest mi natomiast do śmiechu jeśli chodzi o prostytucje nastolatek, niską edukację seksualną, czy problem przedwczesnych ciąż.
Może masz rację, że ważne, że ktoś w ogóle poruszył niewygodną tematykę, a już wykonanie i wartość artystyczna są drugorzędne. Ale co ja zrobię, ze mam dość duże oczekiwania i raziły mnie niedociągnięcia.
Zdecyduj się w końcu, problem nie istnieje bo "te czasy dawno mineły, teraz nawet dzieci wiedzą co i jak" czy jednak może istnieje "I nie twierdzę, że problem nie istnieje. Tak jak istnieje problem niskiej edukacji seksualnej młodzieży.", "nie jest mi natomiast do śmiechu jeśli chodzi o prostytucje nastolatek, niską edukację seksualną, czy problem przedwczesnych ciąż.", bo odnoszę wrażenie, że jesteś zagubiona i sama za bardzo nie wiesz co piszesz.

Jeśli chodzi o znajomość znaczenia słów to nie musisz "padać z wrażenia" wystarczy sprawdzić słowo, którym chcesz się posłużyć w słowniku języka polskiego, a jeśli nie posiadasz takiego to chociaż wrzucić w wyszukiwarkę w internecie.

"Ale co ja zrobię, ze mam dość duże oczekiwania i raziły mnie niedociągnięcia." Może trzeba było najpierw przeczytać o tym filmie jakąś recenzję, dowiedzieć się czegoś o twórcy, dialogach i wtedy nie musiałabyś się już tak męczyć w kinie i "wytrzymywać tego kiczu".

Jeśli ty jesteś zadowolona, że w Łodzi "dziewczynom" tak bardzo zależy na wyglądzie zewnętrznym, że już nie dbają o to co mają w głowach i używają słów, których nie rozumieją, bo dla mnie to jest dopiero prowincja, to ja też się cieszę.

Koniec z pisaniem nie na temat.

Dzisiaj zamierzam obejrzeć "Oszukaną", bo pisałyście, że to bardzo dobry film a i recenzje też ma dobre. Nie mogę się też doczekać kiedy pójdę w końcu na "Avatar", ciekawią mnie te efekty

Edytowane przez andziat
Czas edycji: 2009-12-09 o 10:41
andziat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 10:42   #1626
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez andziat Pokaż wiadomość
Zdecyduj się w końcu, problem nie istnieje bo "te czasy dawno mineły, teraz nawet dzieci wiedzą co i jak" czy jednak może istnieje "I nie twierdzę, że problem nie istnieje. Tak jak istnieje problem niskiej edukacji seksualnej młodzieży.", "nie jest mi natomiast do śmiechu jeśli chodzi o prostytucje nastolatek, niską edukację seksualną, czy problem przedwczesnych ciąż.", bo odnoszę wrażenie, że jesteś zagubiona i sama za bardzo nie wiesz co piszesz.

Jeśli chodzi o znajomość znaczenia słów to nie musisz "padać z wrażenia" wystarczy sprawdzić słowo, którym chcesz się posłużyć w słowniku języka polskiego, a jeśli nie posiadasz takiego to chociaż wrzucić w wyszukiwarkę w internecie.

"Ale co ja zrobię, ze mam dość duże oczekiwania i raziły mnie niedociągnięcia." Może trzeba było najpierw przeczytać o tym filmie jakąś recenzję, dowiedzieć się czegoś o twórcy, dialogach i wtedy nie musiałabyś się już tak męczyć w kinie i "wytrzymywać tego kiczu".

Jeśli ty jesteś zadowolona, że w Łodzi "dziewczynom" tak bardzo zależy na wyglądzie zewnętrznym, że już nie dbają o to co mają w głowach i używają słów, których nie rozumieją, bo dla mnie to jest dopiero prowincja, to ja też się cieszę.

Ja też do najmłodszych nie należę, ale wiem, że problem istnieje.

Koniec z pisaniem nie na temat.

Dzisiaj zamierzam obejrzeć "Oszukaną", bo pisałyście, że to bardzo dobry film a i recenzje też ma dobre. Nie mogę się też doczekać kiedy pójdę w końcu na "Avatara", ciekawią mnie te efekty
Po Twojej wypowiedzi wnioskuję, ze jesteś mocno zirytowana. Naprawdę nie chciałam wywoływać aż takich emocji. Mogłabym równie złośliwie odnieść sie do Twojej wypowiedzi, ale jednak daruję sobie. Myślisz, ze Twoje wypowiedzi są takie idealne i nie ma w nich nic do wyśmiania?
I odsyłaj mnie do słowników, proszę, bo niby dlaczego masz sie czuć do tego upoważniona? Niefortunne użycie przez mnie jednego słowa nie było bynajmniej spowodowane nieznajomością jego znaczenia. A to tylko wizaż, tu wybacza się dużo bardziej rażące błędy, a wręcz karze za ich wytykanie;p


Co do twórczyni filmu: oto fragment wywiadu z nią:
"Pytanie dziennikarki: Kaja?
Rosłaniec: Siostra miała podobną koleżankę, te grube już takie są. Kaja uczepiła się Mileny, bo w jej sławie błyszczy. Ala jej przeszkodziła, więc w pysk."

To jest dopiero poziom.....

I już w temacie: wybieram się na Rewers w przeciwieństwie do Galerianek ma świetne recenzje.

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2009-12-09 o 11:40
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 11:31   #1627
irie18*
Wtajemniczenie
 
Avatar irie18*
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 036
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Rewers polecam, widziałam i rzeczywiście świetny
a co do głównego tematu wątku:
Biała wstążka jeden z lepszych filmów jakie ostatnio widziałam. Skłania do myślenia o ludzkiej naturze, relacjach w społeczeństwie, chrześcijaństwie( mnie tylko utwierdził w moim anty nastawieniu). W dużym uproszczeniu opowiada o korzeniach faszyzmu ale myślę ze pokazuje tez bardziej uniwersalne problemy. Długo po wyjściu z kina nie mogłam się otrząsnąć i chyba pól nocy nie spałam zastanawiając się nad kwestiami poruszonymi w filmie. Do tego surowy ale budujący napięcie klimat 10/10
Księzyc w nowiu dla odmiany coś mało ambitnego Przyznam, ze dawno tak się nie ubawiłam w kinie(zresztą całą sala ryła ze śmiechu w niektórych momentach). Zdecydowanie najlepsze były romantyczne ujęcia Edwarda idącego jak młody bóg przez szkolny parking albo biegnącego z Bella romantycznie po łące Ale trzeba przyznać, ze kolega Belli- wilkołak to niezłe ciacho, jak dla mnie bije Edwarda na głowę Trudno mi ocenić ten film bo jeśli potraktować go poważnie to była to straszna kiła ale z drugiej strony w kinie bawiłam się świetnie. Niech będzie 7/10 z przymrużeniem oka
__________________
Postanowienie na 2015: nauczę się grac na gitarze
i nie będę już farbować włosów

Edytowane przez irie18*
Czas edycji: 2009-12-09 o 11:33
irie18* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 20:47   #1628
Pani Kasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

WIEM, KTO MNIE ZABIŁ 2007 rok "I know who Killed Me." - Super thriller dla innych moze to byc delikatny horror. Czasami przypominał mi film "sadysta". Ogolnie ani ja, ani moja siostra nie rozkminiłysmy, kto jest tutaj tym złym charakterem. Dopiero jeden drobiazg dał mi do myslenia, powiedziałam na glos o kogo chodzi i starsza siostra dostała olsnienia i wydała z siebie taki delikatny okrzyk "aa..." ;D. oto link na film web:
http://www.filmweb.pl/f391799/Wiem+k...abi%C5%82,2007

Film godny uwagi, moim zdaniem nie jest dosc przewidywalny, zalezy jaki ktos jest w takich zagadkach kryminalnych. Moze przynudzac, dialogi nie sa zbyt bogate wiekszosc fabuły skupia sie na jednym, az tu nagle nie wiadomo skad jest jakis przeskok i dowiadujemy sie nagle czegos nowego ;/ to mi sie nie podobało. Do prawie samego konca nie wiadomo kto jest winien ataków, ale jedno jest pewne zazwyczaj w takich filmach "pierwsza" osoba ma cos na sumieniu. To tyle z mojej strony. Oceniam film na 6/10. Za duzo niebieskiego;/ miałam chwilami dośc;/, oraz to co napisałam deczko wyzej.
__________________
... Nie przejdę na zła stronę, chociażbym miała przypłacić to życiem...!


Edytowane przez Pani Kasia
Czas edycji: 2009-12-09 o 20:51
Pani Kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 20:52   #1629
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Pani Kasia Pokaż wiadomość
WIEM, KTO MNIE ZABIŁ 2007 rok "I know who Kill Me." - Super thriller dla innych moze to byc delikatny horror. Czasami przypominał mi film "sadysta". Ogolnie ani ja, ani moja siostra nie rozkminiłysmy, kto jest tutaj tym złym charakterem. Dopiero jeden drobiazg dał mi do myslenia, powiedziałam na glos o kogo chodzi i starsza siostra dostała olsnienia i wydała z siebie taki delikatny okrzyk "aa..." ;D. oto link na film web:
http://www.filmweb.pl/f391799/Wiem+k...abi%C5%82,2007

Film godny uwagi, moim zdaniem nie jest dosc przewidywalny, zalezy jaki ktos jest w takich zagadkach kryminalnych. Moze przynudzac, dialogi nie sa zbyt bogate wiekszosc fabuły skupia sie na jednym, az tu nagle nie wiadomo skad jest jakis przeskok i dowiadujemy sie nagle czegos nowego ;/ to mi sie nie podobało. Do prawie samego konca nie wiadomo kto jest winien ataków, ale jedno jest pewne zazwyczaj w takich filmach "pierwsza" osoba ma cos na sumieniu. To tyle z mojej strony. Oceniam film na 6/10. Za duzo niebieskiego;/ miałam chwilami dośc;/, oraz to co napisałam deczko wyzej.

oglądalam, ale jakoś mi nie przypadł do gustu.. A Lohan, grajaca podwójną rolę dostała za ten film złotą malinę dla najgorszej aktorki i z tym sie zgadzam ;]

całoś filmu oceniam na 3/10
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 21:04   #1630
DontSaySorry
Zakorzenienie
 
Avatar DontSaySorry
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 688
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez andziat Pokaż wiadomość

Dzisiaj zamierzam obejrzeć "Oszukaną", bo pisałyście, że to bardzo dobry film a i recenzje też ma dobre. Nie mogę się też doczekać kiedy pójdę w końcu na "Avatar", ciekawią mnie te efekty
to tak jak jaaaaaaaaaa
moze byc naprawde ciekawie
__________________
Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
DontSaySorry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 21:41   #1631
wesna
Wtajemniczenie
 
Avatar wesna
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 482
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
I już w temacie: wybieram się na Rewers w przeciwieństwie do Galerianek ma świetne recenzje.
Widziałam dzisiaj Rewers, a w zasadzie pierwsze 60 minut bo później musiałam wracać do pracy :P. Jestem pozytywnie zaskoczona, bo obawiałam się napompowanej i napuszonej patosem produkcji, a film jest istotnie zabawny, wciągający i ani przez chwilę nie nudzi (aż żal było wychodzić). Podobala mi się Buzkowa, ale irytowała mnie posągowa postać Dorocińskiego (a może po prostu taki miał być?).
wesna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-09, 23:04   #1632
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Pani Kasia Pokaż wiadomość
WIEM, KTO MNIE ZABIŁ 2007 rok "I know who Killed Me." - Super thriller dla innych moze to byc delikatny horror. Czasami przypominał mi film "sadysta". Ogolnie ani ja, ani moja siostra nie rozkminiłysmy, kto jest tutaj tym złym charakterem. Dopiero jeden drobiazg dał mi do myslenia, powiedziałam na glos o kogo chodzi i starsza siostra dostała olsnienia i wydała z siebie taki delikatny okrzyk "aa..." ;D. oto link na film web:
http://www.filmweb.pl/f391799/Wiem+k...abi%C5%82,2007

Film godny uwagi, moim zdaniem nie jest dosc przewidywalny, zalezy jaki ktos jest w takich zagadkach kryminalnych. Moze przynudzac, dialogi nie sa zbyt bogate wiekszosc fabuły skupia sie na jednym, az tu nagle nie wiadomo skad jest jakis przeskok i dowiadujemy sie nagle czegos nowego ;/ to mi sie nie podobało. Do prawie samego konca nie wiadomo kto jest winien ataków, ale jedno jest pewne zazwyczaj w takich filmach "pierwsza" osoba ma cos na sumieniu. To tyle z mojej strony. Oceniam film na 6/10. Za duzo niebieskiego;/ miałam chwilami dośc;/, oraz to co napisałam deczko wyzej.

obejrzalam to ( az uwierzyc nie moge) jak jeszcze panna Lohan nie byla mi znana...nie kojarzylam jej z zacpana celebrytka ..ale do rzeczy..taki badziew jakich malo....

ja ostanio ogladalam film Wit/Dowcip /scen. E.Thompson
http://
www.filmweb.pl/f11731/Dowcip,2001


polecam...UWAGA: duzo monologow...poza tym ciekawa forma ogolnie moim zdaniem fenomenalny....wylam jak bobr
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).


Edytowane przez aniko 23
Czas edycji: 2009-12-09 o 23:05
aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-09, 23:38   #1633
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Głową w mur/Gegen die Wand (2004)

Zabierałam się długo za ten film i ciągle coś mi stawało na przeszkodzie, w końcu obejrzałam i jestem oczarowana Przez pierwszą połowę myślałam, że będzie to typowa historia z cyklu: szybki ślub z przymusu/rozsądku/etc., ale z czasem rozkwita miłość między nimi dwojgiem i happy end. Ten film jednak nie jest tak schematyczny i płytki

8/10
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 09:38   #1634
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Moja wielka grecka wycieczka - komedia romantyczna i tym razem rzeczywiście romantyczna i ciepła Kręcona w Grecji, w miejscach w których tak nie dawno byłam. Wspomnienia wróciły i achhhhhh pięknie Główna aktora taka ładna, ale jednocześnie taka normalna, swojska Widoki cudne, klimacik jest, ogólnie lekko, łatwo i przyjemnie, jak letnie wakacje
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 12:29   #1635
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Enemy at the Gates 2001 - z boskim Judem Law. Naprawde dobry film wojenny, z hollywoodzkim zakonczeniem :P 8/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 12:45   #1636
Ivi 1988
Zakorzenienie
 
Avatar Ivi 1988
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: domek dla lalek
Wiadomości: 5 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez tucia09 Pokaż wiadomość
Galerianki i American Pie"book of love" :ehem :\
paranormal activity ;/;/ straszne nudy.. zwiastun byl bardziej obiecujacy :P
no wlasnie najle[psze czesci obejrzalo sie juz w trailerze : -D
__________________
Maybe you don't need whole world to love you, you know
Maybe you just need one person


Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Nie ma żadnej "roli kobiety". Jest tylko to, w co sama się pakujesz.
Skoro umie, to niech robi sam.
Ivi 1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 14:02   #1637
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Opiumalfa Pokaż wiadomość
Enemy at the Gates 2001 - z boskim Judem Law. Naprawde dobry film wojenny, z hollywoodzkim zakonczeniem :P 8/10
A to sie wzajemnie nie wyklucza ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 15:08   #1638
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A to sie wzajemnie nie wyklucza ?
Wyrak, moze film jest dobry z wyjątkiem zakończenia, które jest kiepskie
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 16:32   #1639
jagodowy smak
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 534
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Hary Brown film opowiada o losach pewnego wdowca, którego najlepszy przyjaciel zostaje zamordowany - ten zaś postanawia szukać sprawiedliwości na własną rękę,film pokazuje angielskie realia życia w slamsach polecam 8/10
Lekcja pana Kuki-polski film o młodym człowieku który wyjeżdza do pracy za granice i tu...zaczynają się problemy 6/10
jagodowy smak jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-10, 16:34   #1640
aniolusiek_
Zakorzenienie
 
Avatar aniolusiek_
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 7 690
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Volver 9/10
wszystko super gra aktorska naprawdę dobra (Penelope zasługiwała na nagrodę), muzyka jak zawsze idealnie dobrana, film się nie nudzi no i niespodziewane zakończenie, film polecam wszystkim, jest dużo lepszy od tego najnowszego dzieła Almodovara
__________________

aniolusiek_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 17:47   #1641
Pani Kasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 147
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Lekcja pana Kuki-polski film o młodym człowieku który wyjeżdza do pracy za granice i tu...zaczynają się problemy 6/10[/QUOTE]

Tez oglądałam ten film(z mama, miałysmy czasmai polewke) powinny byc lekcje pana Kuki, mnie tez ten film sie spodobał. Był troche smieszny, bo ukazywał Polaków za granica. Oraz konkretne sytuacje jak ich robia w konia. A propos moja mame nazywam "Kuka" i tylko dlatego dała sie skusic na oglądnaie tego filmu ;D


Teraz zabiore sie za oglądanie filmu "wyjdź za mnie w świeta" Film dostepny w kioskach ruchu! ))

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
oglądalam, ale jakoś mi nie przypadł do gustu.. A Lohan, grajaca podwójną rolę dostała za ten film złotą malinę dla najgorszej aktorki i z tym sie zgadzam ;]

całoś filmu oceniam na 3/10

Ogolnie był nudnawy, poczatek był troche straszny siostra tez sie krzywiła ale potem czekałam juz konca, co sie tak naprawde stało. Nie wiem skad taka ocena, moze dlatego ze oglądałam film choc na 2 dzien miałam kolosa(czyli dzis-jednym słowem kolos był banalny)
__________________
... Nie przejdę na zła stronę, chociażbym miała przypłacić to życiem...!


Edytowane przez Pani Kasia
Czas edycji: 2009-12-10 o 17:41
Pani Kasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 18:13   #1642
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A to sie wzajemnie nie wyklucza ?
a co sie nie wyklucza bo nie czaje?

film jest dobry ale koncówka happyendowa. co ma tutaj sie wykluczac?
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 18:26   #1643
zmxncbv
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 201
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

paranormal activity - chyba najgorszy film na jakim byłam w kinie.


__________________


Nie rezygnuj z celu tylko dlatego że osiągnięcie go wymaga czasu... Czas i tak upłynie...


Ból jest przemijający... Ale skutki rezygnacji pozostają na całe życie...

Problemem w moim życiu i w życiu innych ludzi nie jest brak wiedzy co zrobić... Ale brak robienia tego...

zmxncbv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-10, 20:13   #1644
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Ich dwóch i Paryż" - bardzo sympatyczna, sensacyjna, francuska komdyjka, z trzema świetnymi postaciami. Europejski humor - to jest to! I ciekawie ogląda się Paryż zupełnie wyludniony 9/10

"Noc w muzeum 2" - zasnęłam. Tak jak w jedynce drażnił mnie sztuczny, okropnie dobrany i piskliwy dubbing. Akcja na siłę, za dużo wymyślania, nie wiem co dalej, bo już chrapałam. 1/10

"Bibliotekarz 3" - kolejna część przygód zwariowanego biblitekarza. W tym odcinku weszły do akcji wampiry, więc było w miarę ciakwie, jak dla mnie. Nie jest to kino wyskich lotów, ale miło się ogląda. 5/10
Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 09:06   #1645
Opiumalfa
Zakorzenienie
 
Avatar Opiumalfa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: BE
Wiadomości: 10 381
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ile waży koń trojański? - bardzo mi sie podobał. lekko, z pomyslem, zabawnie. 8/10
Opiumalfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 09:20   #1646
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Fighting - w roli głównej występuje Channing Tatum znany z Step Up. Film o chłopaku, który zdany tylko na siebie handluje na ulicy marnymi podróbkami. Pewien człowiek wciąga go w tajne walki uliczne, dzięki którym ma szansę znacznie więcej zarobić. Oczywiście w między czasie mamy także wątek rodzącej się miłości między nim, a biedną barmanką, samotną matką, która wiecznie ma długi i zalega z rachunkami.
Film przeciętny, schematyczny i prosty. Nic specjalnego.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 12:37   #1647
moniska
Zakorzenienie
 
Avatar moniska
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: kielce/łódź
Wiadomości: 4 828
GG do moniska
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Dziewczyna mojego kumpla/ My best friend's girl 2008
Nie najgorszy. O tym, że nigdy nie wiadomo kiedy ustrzeli nas amor Aktorsko również fajnie. 6/10

Ghost Town 2008
Taki sobie. W sumie to nawet niezły, ale obejrzałam i zapomniałam. 6/10

Miłość w przejściu podziemnym 2007
Z cyklu święta polskie. Jak większość filmów z tego cyklu bardzo dobry. Liszowska hehe jaka ostra. Malajkat bardzo fajny. Polecam 9/10

Wredne dziewczyny/ Mean Girls 2004
Całkiem ciekawy. Można powiedzieć - to już było. Szkoła, młodzież, rywalizacja. Ale ten jest troszkę inny. Myślę, że mogę polecić 8/10
__________________
"Sto wiorst nie droga, sto rubli nie pieniądz, sto gram nie wódka."

To,
jak ja widzę świat
i jak go opisuję,
niekoniecznie pokrywa się z tym,
jak go widzą inni


Biorę życie na wesoło i biegam po ścianie jak zające po polanie



moniska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 14:21   #1648
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Milosc i inne nieszczescia - stazystka w magazynie Vogue + perypetie milosne znajomych oraz jej samej. Niby komedia romantyczna, ale jednak warto obejrzec. Ja zabralam sie za niego, bo slyszalam wiele dobrych opinii. I nie zawiodlam sie. Wiele zabawnych dialogow i scen. Olbrzymi plus za konwencje "filmu w filmie" i za brak szablonowych scen z komedii romantycznych. 8/10

I cos z innej beczki Charlie i fabryka czekolady - ekranizacja ksiazki, ktorej, musze sie przyznac, nie czytalam, dlatego nie mam zzamiaru porownywac filmu z pierwowzorem. Teoretyczne bajka dla dzieci i mlodziezy, jednak film moze obejrzec kazdy. Nie podobal mi sie oklepany moral, jednak film ogladalam z duzym zainteresowaniem, bo kompletnie nie wiedzialam jakiego sie spodziewac zakonczenia. Intrygujacy glowny bohater (grany przez J.Deepa), wielki plus za scenografie, ktora podobno nie miala wiele wspolnego z komputerem. Dalabym 10, ale klmat burtonowski zwykle budzi we mnie strach... 9/10
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 14:48   #1649
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez magrest Pokaż wiadomość
Fighting - w roli głównej występuje Channing Tatum znany z Step Up. Film o chłopaku, który zdany tylko na siebie handluje na ulicy marnymi podróbkami. Pewien człowiek wciąga go w tajne walki uliczne, dzięki którym ma szansę znacznie więcej zarobić. Oczywiście w między czasie mamy także wątek rodzącej się miłości między nim, a biedną barmanką, samotną matką, która wiecznie ma długi i zalega z rachunkami.
Film przeciętny, schematyczny i prosty. Nic specjalnego.
Jak widze cos takiego, to po prostu

Nie mowiac juz o realizmie podejscia - bede sie bil po mordzie w walkach ulicznych, nie zeby zawodowe mma eksplodowalo w ostatnich latach i to oczywista droga kariery dla niego, prawda ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-12-11, 15:09   #1650
nenowka152900
Zadomowienie
 
Avatar nenowka152900
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: duży pokój;)
Wiadomości: 1 389
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

dzisiaj skończyłam ogladać Fride
i mam mieszane uczucia...
o wiele bardziej podobałaby mi się film po hiszpańsku, lepiej oddawał by klimat ale koncepcja filmu dobra. 8/10
nenowka152900 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.