TOHO zamówienie zbiorowe - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-10-10, 22:21   #151
_Nefryt_
Raczkowanie
 
Avatar _Nefryt_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 359
GG do _Nefryt_
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Ja się zastanowię z tymi bugle'ami, wszystko zależy od tego ile ewentualnie odpadnie kolorów do których się póki co zapisałam. Zawsze jak coś mogę się przecież jeszcze dopisać do zamówienia, dopóki nie jest zamknięte
__________________
http://pawilon-rozmaitosci.blogspot.com/ - Moja biżuteria handmade
_Nefryt_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-10, 22:25   #152
iwona sikorska
Rozeznanie
 
Avatar iwona sikorska
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: warmia/szkotowo
Wiadomości: 684
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

znalazłam znaczek €, ale i tak mi nie przeliczyło, mam to przeliczyć na kalkulatorze i poprawić, czy to jakoś się zmieni???
__________________
Mój wątek

mój blog

preferencje

iwona sikorska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 07:14   #153
onaania
Rozeznanie
 
Avatar onaania
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 522
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Dziewczyny, nie wiem czy dobrze rozumiem tabelkę, ale moim zdaniem w toho round 15/0 źle się liczą ceny jednostki 25g. Jeśli mamy paczkę 100g do kupienia to albo powinno się dzielić przez 4, albo ustalmy, że tych maluszków mniejsze ilości, wtedy można wziąć sporo kolorów, bo 100g łatwo zgromadzić. Tak czy inaczej cena się chyba nie zgadza za jednostkę 25g. Nie chcę namieszać w tabeli, więc tego nie ruszam.

Czy mógłby mi ktoś podesłać cennik produktów JBB?
__________________
Różności z lasu
Mój blog

Edytowane przez onaania
Czas edycji: 2011-10-11 o 07:17
onaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 07:23   #154
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Roundy 15/0 i treasure są w paczkach po 10 gram, co też dopisałam w ich nagłówkach Resztę zaraz poprawiam.

Czy w związku z tym mogę wziąć toho treasure po 1 paczce 10 gram, tak wstępnie, czy muszę wziąć przynajmniej 2 paczuszki?
__________________

Edytowane przez Bilq
Czas edycji: 2011-10-11 o 07:41
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 08:40   #155
lubomirka
www.dulcedo.pl
 
Avatar lubomirka
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Łajski
Wiadomości: 3 059
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

jak są w paczkach to chyba nie takie skomplikowane będzie .

---------- Dopisano o 09:40 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Dziewczyny zwracam jeszcze raz uwagę, że zmieniły się ilości koralików 1=25 g więc kto nie poprawił tabelki niech to zrobi.
Teraz mam pewnien pomysł co do selekcji , każda oznaczy kolorem 3 pozycje na której jej zależy najbardziej, żeby wkońcu każdy miał coś dla siebie, pierwsze pozycje, które nie będą oznaczone i będą miały najmniej chętnych wypadają. I myślę, że tabelę można uzupełniać tylko do dziś bo jest już za bardzo rozbudowana niestety ;( tez bym chciała wszystko.
__________________
ZAPRASZAM do mojego świata.

Edytowane przez lubomirka
Czas edycji: 2011-10-11 o 08:46
lubomirka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:17   #156
zanna4
Rozeznanie
 
Avatar zanna4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 739
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

A może by rozszerzyć ilość pozycji "niezbędnych" do 5 ???
Ile sztuk wynosi paczka togli?

--------
Zaznaczyłam na czerwono pozycje, gdzie już wyzerowały się paczki. Dobrze by było nie zaczynać nowych...

Edytowane przez zanna4
Czas edycji: 2011-10-11 o 09:25
zanna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:37   #157
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Trochę się z tym pospieszyłaś bo jeszcze nie każdy poprawił zamówienie i w niektórych kolorach widnieje 0 chociaż będą jeszcze wolne paczki....

Te kolory na których zależy najbardziej proponowałabym zaznaczać po 3-5 z danego rodzaju.

No i dopiszę jeszcze jakieś treasure, może ktoś się skusi bo obecne kolory mi nie bardzo odpowiadają :P
__________________
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 09:47   #158
zanna4
Rozeznanie
 
Avatar zanna4
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 739
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Cytat:
Napisane przez Bilq Pokaż wiadomość
Trochę się z tym pospieszyłaś bo jeszcze nie każdy poprawił zamówienie i w niektórych kolorach widnieje 0 chociaż będą jeszcze wolne paczki....
OK. Będę na bieżąco śledzić
zanna4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:49   #159
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

wyszarzyłam swoje
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 09:53   #160
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

I tak się jeszcze zastanawiam i stwierdziłam ze naprawdę ciężko mi określić na czym najbardziej mi zależy z 11/0, mam już i tak resztki koralików w domu więc chyba po prostu powykańczam paczki do których końca będzie niedużo brakować, a na razie się wstrzymam z zaznaczaniem kolorów

I chyba z tym trzeba będzie poczekać jeszcze trochę bo naprawdę sporo osób nie zmieniło nawet ilości paczek jeszcze więc nie wiem czy dziś już wszystko będzie jasne ile nam czego brakuje, zresztą przecież nie ma się co spieszyć

Edit: chociaż komplet lt+med+dark amethyst by mnie bardzo zadowolił, więc zaznaczam

Edit2: Widzę błąd, ktoś włożył do toho cube 3mm opaque frosted navy blue z toho round 8/0, więc jeśli można prosiłabym to poprawić bo nie wiem co autor miał na myśli
__________________

Edytowane przez Bilq
Czas edycji: 2011-10-11 o 10:00
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 10:06   #161
Astartis
Rozeznanie
 
Avatar Astartis
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 679
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Dziewczyny a może by zrobić tak - jeśli skończy się jakiś kolor, to już nie dopisywać kolejnej paczki do podziału - wtedy już będzie pewne, że te osoby, które zapisały w tabelce, że chcą, to dostaną.
Jeśli jednak byłoby więcej chętnych na dany kolor, to można by tu na forum napisać, że chciałoby się ten kolor, który się skończył i jeśli byłoby więcej chętnych - dopisałoby się do tabelki. Mam nadzieję, że jasno to napisałam
To myślę ograniczyło by przyszłe ewentualne spory, której bardziej dany kolor jest potrzebny

Lubomirko Fire polish pakowane są po 1200szt? Można by było wziąść pół paczki - tzn. zważyć woreczek i odsypać mniej więcej połowę. Jeśli oczywiście to nie kłopot.

Edytowane przez Astartis
Czas edycji: 2011-10-11 o 10:09
Astartis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 10:35   #162
anetars
Raczkowanie
 
Avatar anetars
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Myslenice
Wiadomości: 241
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

a jak się zaznacza te tabelki kolorem?Mam zaznaczyć takim samym jak mój kolor tabelki?
anetars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 10:45   #163
onaania
Rozeznanie
 
Avatar onaania
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 522
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Ja rano dodałam parę kolorów, czy ktoś mógłby uzpełnić cenę, bo nie mam na razie dostępu do cennika? To te puste 11/0 round, co są na końcu jedenastek.
__________________
Różności z lasu
Mój blog
onaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 10:52   #164
lianna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 226
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Nie bardzo rozumiem z tym zaznaczaniem kolorem
co mam zrobić jak zależy mi na czymś co jest już zaznaczone np. Permanent Finish - Galvanized Starlight i chce 50 g...to co już nie dostanę?
to mam zaznaczać co chce w 4 kolejności jeśli moje pierwsze 3 zaznaczył ktoś inny ... ?
__________________
Sutasz i wire wrapping
lianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 11:04   #165
Astartis
Rozeznanie
 
Avatar Astartis
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 679
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Lianno też nie uważam, aby ten pomysł się udał. Łatwiej i sprawiedliwej będzie tak zrobić jak napisałam kilka postów wcześniej. Moje kilka kolorów, które dopisałam, też jest już zarezerwowane
Astartis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 11:49   #166
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

myślę, że tu chodzi bardziej o to żeby zobaczyć nie te koraliki, które są najchętniej rozbierane ale te które nie figurują wysoko na niczyjej wishliście
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 11:53   #167
Biedronka1
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedronka1
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 122
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Dziewczyny, to ja wtrące swoje trzy grosze do zamówienia . Robiłysmy już nie raz zamówienia w Silveksie, w których brało udział mnóstwo osób a towaru było jeszcze więcej i zawsze potrafiłyśmy dojść do porumienia , mam nadzieję że tym razem też tak będzie

Ponieważ do sfinalizowania zamówienia jest jeszcze trochę czasu to może na razie wpisujemy to co każda chce. Selekcje będziemy robić później, tzn. nawoływać typu: "czy któraś się nie skusi na .....", albo wyrzucać tylko te pozycje, na które jest np. tylko jedna chętna.

Mnie osobiście np zależy na kolorach, których nie mogę dostać u nas a nie na np. opaque jet, które są w każdym sklepie .
Dajmy sobie trochę czasu ...
Biedronka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 11:58   #168
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Poczekałabym też z wywalaniem kolorów z tabelki, bo te które wpisałam nie są ostateczne i pewnie nie tylko ja tak mam. Jeżeli kolory do których nie jestem na razie zapisana nie będą miały dość chętnych, zainteresuję się bardziej innymi. Dlatego dzisiaj zamknęłabym możliwość dodawania kolorów dodatkowych, i od jutra zaczęła dyskusje na temat tego co zatrzymać a co wyrzucić - na razie jednak bez żadnego wyrzucania.

Czy już wszyscy zmienili swoje zamówienia (zgodnie z podziałem po 25 gram)? Pytam głównie Paola2, anetars, Qrczak2006 i Sol, bo widzę tu większe liczby więc nie jestem pewna A chciałabym już przyjrzeć się bliżej które kolory mają szansę na rozdzielenie a które nie bardzo.
__________________

Edytowane przez Bilq
Czas edycji: 2011-10-11 o 12:02
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:03   #169
Astartis
Rozeznanie
 
Avatar Astartis
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 679
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Też będę pewnie dobierała Do kiedy robimy zamówienie? Dobrze zrozumiałam, że do końca października?
Też tak macie, że co chwila coś do "koszyka" dorzucacie?
Astartis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-10-11, 12:07   #170
paola2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 257
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

tak, ja mam pozmieniane .
paola2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:08   #171
shachownica
Zakorzenienie
 
Avatar shachownica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 4 630
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

też sądzę, że nie ma co panikować, ja "swoje "kolory zaznaczyłam, bo od początku wiedziałam jakie chcę na pewno, i że zależy mi na większej ilości.
wydaje mi się, że pomysł z kolorami nie jest taki zły, bo możemy się zorientować które kolory są muszęjemiećchoćbyniewiemc o, a które wsumiemiażtakbardzoniezal ezy

a a propos opaque jet, to akurat najtańsze koraliki i są dostępne i u margo i w beadbeauty
__________________
i templari c' entrano sempre

twory i potwory



shachownica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:16   #172
onaania
Rozeznanie
 
Avatar onaania
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 522
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

A co robimy z tymi, które już mają spory minus, czyli pewnie można by z nich uzbierać nową paczkę 250g? Wiem, że te kolory są u nas, ale tu wychodzi sporo taniej, np. toho treasure metalic hematite ma cenę nie do przebicia. Także z jednej strony zamawiam to, czego u nas nie ma, a z drugiej strony, to co wychodzi korzystnie
Zamówienie pod koniec października ma też tę zaletę, że podobno złotówka ma się trochę odbić, ale z tym to różnie może być. Tak czytałam na którymś ekonomicznym portalu.
__________________
Różności z lasu
Mój blog
onaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:22   #173
anetars
Raczkowanie
 
Avatar anetars
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Myslenice
Wiadomości: 241
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Nie wiem czemu ale podliczyłam swoją ilość i wyszło mi dużo mniej niż pokazuje suma na dole tabelki. Czy można prosić o sprawdzenie?
Pomyłka to ja coś pomyliłam

Edytowane przez anetars
Czas edycji: 2011-10-11 o 12:32
anetars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:34   #174
iwona sikorska
Rozeznanie
 
Avatar iwona sikorska
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: warmia/szkotowo
Wiadomości: 684
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Czy z tym zaznaczaniem nie powinno być tak, że zaznaczamy w kolumnie pod imieniem?? Przecież jak jedna osoba zaznaczy, że zależy jej na jakimś kolorze w kolumnie głównej z nazwami, to już nikt więcej tego koloru nie zaznaczy, więc wciąż nie wiadomo, ile tak naprawdę osób jest tym kolorem zainteresowanych, czy wszyscy, którzy zamówili, czy tylko ta która zaznaczyła.
Mi tam zależy na wszystkich kolorach, które zaznaczyłam, ale jeśli rzeczywiście na jakiś kolor będzie zbyt mało chętnych np. zostanie powyżej 5 opakowań do zamknięcia paczki, to zrezygnuję, a zamian dobiorę tam, gdzie zostanie jakaś mała reszta, np 1 lub 2 opakowania.
Myślę, że jest to kwestia do dogadania się.
A z tymi fire polish, to rozumiem, że te 6.5€ jest za 1200 szt? dzielimy to jakoś, czy trzeba zakupić całość, cz może podział po pół paczki?
I jak jest z płatnością? zamawiamy, dostajemy informację, jak wyglądają koszty i wpłacamy pieniądze na konto i zamówienie idzie do nas, tak?
__________________
Mój wątek

mój blog

preferencje

iwona sikorska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:35   #175
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Nie wiem jak, ale już się kwota zmniejszyła :P Czyli Anetars zedytowałaś już zamówienie?
__________________
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:38   #176
anetars
Raczkowanie
 
Avatar anetars
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Myslenice
Wiadomości: 241
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Raczej juz tak
anetars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:44   #177
_Nefryt_
Raczkowanie
 
Avatar _Nefryt_
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 359
GG do _Nefryt_
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Ja tam już wszystko co miałam pozmieniać pozmieniałam i pozaznaczałam. Jeśli o mnie chodzi to zostawiam już tak jak jest, co ma być to będzie, może przynajmniej z tych dwóch, trzech kolorów zamówienie dojdzie do skutku
__________________
http://pawilon-rozmaitosci.blogspot.com/ - Moja biżuteria handmade
_Nefryt_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 12:49   #178
anetars
Raczkowanie
 
Avatar anetars
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Myslenice
Wiadomości: 241
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

A nie lepiej jak kazda z nas pozaznacza w swojej tabelce kolorem to na czym jej najbardziej zalezy . Tak chyba będzie bardziej czytelnie. Wtedy będzie mozna to jakos zsumować
anetars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 13:02   #179
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Pozaznaczałam na czerwono pozycje które są wybrane do 0, a pozycje na minusie na bordo - trzeba zdecydować czy otwieramy kolejną paczkę, czy ktoś zrezygnuje.

---------- Dopisano o 14:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:57 ----------

Zepsułam przez to paru osobom zaznaczenia kolorystyczne, proszę zaznaczcie to w swoich sekcjach

I proponuje wziąć paczkę 1kg z opaque jet 11/0, cena się zmniejszy do 20,10 euro i myslę że na te 7 woreczków znajdą się chętni, sama wezmę jeszcze 2
__________________
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 13:03   #180
Biedronka1
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedronka1
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 122
Dot.: TOHO zamówienie zbiorowe

Cytat:
Napisane przez Bilq Pokaż wiadomość
Pozaznaczałam na czerwono pozycje które są wybrane do 0, a pozycje na minusie na bordo - trzeba zdecydować czy otwieramy kolejną paczkę, czy ktoś zrezygnuje.
No i tak powinno być, ale do zaznaczania powinna być TYLKO JEDNA OSOBA bo się pogubimy


ZAZNACZANIE SWOIM KOLOREM PIERWSZEJ RUBRYKI NIE MA SENSU


DO CZERWONYCH RUBRYK JUŻ SIĘ NIE DOPISUJEMY - możemy jedynie tutaj wyrazić chęć na otworzenie nowej paczki i również tutaj szukać chętnych

Edytowane przez Biedronka1
Czas edycji: 2011-10-11 o 13:07
Biedronka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-02 20:31:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:11.