Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-08-16, 17:25   #151
carrpediem
Raczkowanie
 
Avatar carrpediem
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 136
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez alarunka Pokaż wiadomość
Carpediem no stress. Nie bylo niebezpiecznej sytuacji, partner dodatkowo nie konczy w Tobie, wiec jak mialabys zajsc? A wynik tego testu po takim czasie jest niewazny, ja jak kiedys robilam test to po jakims czasie wyszla druga przezroczysta kreska, pamietaj, ze na testach zachodza reakcje chemiczne i wynik w Twoim przypadku jest falszywy. Wiem, ze nikt Cie tu nie uspokoi wiec dla swojego świętego spokoju zrob jeszcze jeden lub betę, choć to wedlug mnie jest zbedne a krwawienie miałaś?
Biore Naraye juz od lutego więc troszeczke czasu mineło i dziwne zebym nagle miała czestomocz w małych ilosciach. Powinno byc w poniedzialek - 6 dnia przerwy jak to zazwyczaj bywało. Cięzko będzie dostac mi teraz drugi test wiec pozostaje czekac do poniedzialu. własnie dlatego zawsze robilam test - 1 kreska aha- i do kosza. ale meczy mnie to bo na pierwszy rzut oka 1 kreska , wiec najwzyczajniej w swiecie mogłam jej niezauwazyc. ale tez pukam sie w glowe skad ciaza eh
__________________
18.07.2011

Edytowane przez carrpediem
Czas edycji: 2013-08-16 o 17:26
carrpediem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 17:28   #152
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

carrpediem - częste oddawanie moczu w ciąży spowodowane jest tym, że płód uciska pęcherz. We wczesnej, kilkutygodniowej ciąży nie ma możliwości, żeby płód w jakikolwiek sposób wpłynął na częste oddawanie moczu, nawet gdybyś była w ciąży.
busch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 18:16   #153
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

carpe, no ja pierniczę, ja po roku dostałam drętwienia rąk i co? SKUTKI mogą się pojawić w każdym momencie. Mam wrażenie, że Ty sobie jakąś blokadę zrobiłaś w głowie i żadne racjonalne treści do Ciebie nie przemawiają. Nie wiem co dla Ciebie dziwne - że tabletki przestają być tolerowane przez organizm? Że nagle pojawiły się skutki? Wyobraź sobie, że hormony to rzecz, która w każdej chwili może przestać odpowiadać organizmowi (i się może zdarzyć, że nawet po roku cykl nie będzie trzymany i będziemy plamić).

busch, dziękuję Ci za kolejny racjonalny post... Ale pewnie też nie dotrze.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 18:51   #154
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Wiesz, ja sama jestem taka mądra, ale tylko w sprawie innych . Nie powiem, bym nie miała nadal dziwnych myśli, zwłaszcza odkąd przerzuciłam się na nuvaring, więc nie ma codziennego rytuału sprawdzania blistra . Niestety natrętne myśli to nic łatwego do pokonania, właśnie dlatego że opierają się nawet logicznej argumentacji. Pisałam trochę o strategiach radzenia sobie z takim myśleniem w poprzedniej części wątku, ale może się nie będę powtarzać, bo to już problem z przeciwnym końcem kobiety i ginekologia nijak się nim nie zajmuje
busch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 18:53   #155
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A może to nowa forma niepokalanego poczęcia, hę?

Albo plemnik zjadł tabletkę i AH nie działa? I co, i co? :P
__________________

Edytowane przez quench
Czas edycji: 2013-08-16 o 18:54
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 19:19   #156
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez quench Pokaż wiadomość
Albo plemnik zjadł tabletkę i AH nie działa? I co, i co? :P
Plemnik-terminator.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-16, 20:45   #157
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Czestomocz tez mialam i tez dziewczyny mowily ze to po vibinie. I tak jak pisze busch czestomocz jest wtedy gdy plod uciska pecherz a poza tym zobaczysz ze krwawienie przyjdzie w poniedzialek. Jeszcze bedziesz sie z tego smiac! Z testem ok, z zazywaniem tez, wiec kobieto wyluzuj. Od lutego wspolzyjecie na tabsach i wpadki nie bylo to teraz tym bardziej, bo nie bylo NIEBEZPIECZNEJ sytuacji
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-16, 21:06   #158
carrpediem
Raczkowanie
 
Avatar carrpediem
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 136
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez busch Pokaż wiadomość
carrpediem - częste oddawanie moczu w ciąży spowodowane jest tym, że płód uciska pęcherz. We wczesnej, kilkutygodniowej ciąży nie ma możliwości, żeby płód w jakikolwiek sposób wpłynął na częste oddawanie moczu, nawet gdybyś była w ciąży.
haha to chyba mało wiesz
we wczesnej ciązy częstomocz jest spowodowany silniejszym ukrwieniem i zwiekszona praca nerek.
__________________
18.07.2011
carrpediem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 08:45   #159
alarunka
Wtajemniczenie
 
Avatar alarunka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 423
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ale dziewczyno, naprawdę nie wmawiaj sobie. Skoro wiesz co łykasz i wiesz jak to działa to czemu się stresujesz? Kurdę! Rozumiem jakbyś zapomniała tabletkę, zwymiotowała, nie dostała krwawienia... A Ty nie masz powodu, bo chyba powodem nie jest to, że kochaliście się bardzo często w okresie wakacji
alarunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 09:00   #160
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Wytyka błędy innym, a sama nie lepsza...
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 09:13   #161
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

W takich przypadkach dochodzę do wniosku, że trzeba się zastanowić nad formą antykoncepcji. Tabletkom albo się ufa, albo się nie ufa. Jeśli przy prawidłowo branych tabletkach ma się schizy, że jest się w ciąży, to znaczy, że wiara w ich działanie jest zachwiana. I każde zakłucie w podbrzuszu, parcie na pęcherz, przesunięcie/brak krwawienia z odstawienia będą brane za symptom ciąży I co? Będzie ciągły stres i lament.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 09:26   #162
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

...to znaczy, że nie wie co się łyka (tak, bo strach rodzi się z NIEWIEDZY). Nie trzeba wierzyć w działanie tabletek, to się po prostu wie.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 09:33   #163
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez carrpediem Pokaż wiadomość
haha to chyba mało wiesz
we wczesnej ciązy częstomocz jest spowodowany silniejszym ukrwieniem i zwiekszona praca nerek.
No to w takim razie uznaj to za czynnik decydujący, ważniejszy od tego że bierzesz tabletki regularnie, więc nie było żadnej owulacji . Jest sporo kobiet, które nie mają żadnego częstomoczu w pierwszej fazie ciąży, bo to nie jest żaden pewny objaw, podobno jak nudności możesz mieć równie dobrze przez to, że się czymś strułaś . Pewność daje tylko dobrze zrobiony i odczytany test - po godzinie odczyt jest nieważny i jeśli naprawdę nie wierzysz, że na początku nie było żadnej kreski, to zrób drugi test.

A najlepiej - zrób od razu test z krwi. Bo założę się, że po zrobieniu drugiego testu z moczu, który wyjdzie ujemny, Twoje myśli pójdą w takich kierunkach:
-testy z moczu nie są w 100% skuteczne i mimo że na opakowaniu twierdzą że skuteczność to ponad 99%, to na pewno w rzeczywistości ich skuteczność to raczej 50/50 i fałszywie negatywny test zdarza się co drugiej kobiecie.
-na pewno zrobiłam za wcześnie, albo nie z takiego moczu i muszę powtórzyć test za kilka dni, a wtedy wyjdzie pozytywny
-jestem taką szczęściarą, że udało mi się zajść w ciążę na dobrze stosowanych tabletkach antykoncepcyjnych, co to dla mnie dwa razy wygrać w totka i trafić akurat na wadliwy test ciążowy, więc wynik jest fałszywie negatywny bo test jest zepsuty
-może ja nie widzę kreski, która tam w rzeczywistości jest?
-itp. itd.

Dlaczego tak myślę? Bo nie masz żadnego realnego problemu natury antykoncepcyjno-ginekologicznej, tylko masz problem z natrętnymi myślami o ciązy i związanymi z tym lękami.

Test z krwi jest właściwie nieomylny (oczywiście zawsze można sobie też wkręcić, że testy zostały podmienione w laboratorium i powtarzać w innym laboratorium ), więc powinien dużo łatwiej ostudzić Twoje myśli. Ale wcale może ich nie usunąć całkiem, bo problem nie tkwi w teście, tylko w natrętnych myślach .

Myślę że sama myśl o tym, że mogłabyś być w ciąży, spowodowała że częściej chodziłaś do łazienki - rodzaj samospełniającej się przepowiedni, zwłaszcza że przy oddawaniu moczu ma się tę 'władzę', że można iść od razu jak tylko poczuje się cokolwiek, albo można iść dopiero z przepełnionym pęcherzem - i wtedy albo biega się co pół godziny, albo dwa razy w ciągu dnia . Mogłaś też np. nie zwrócić uwagi że pijesz więcej niż dotychczas, w końcu jeszcze niedawno było piekielnie gorąco w całej Polsce. Jest mnóstwo bardziej prawdopodobnych powodów - bardziej prawdopodobnych dlatego, że stosowałaś hormonalną antykoncepcję, podobnie jak miliony innych kobiet na całych świecie i jeśli nie jesteś jakimś wyjątkowym mutantem, który potrafi neutralizować sztuczne hormony w swojej krwi, to te tabletki powinny na Ciebie działać tak samo, jak na wszystkie inne kobiety
busch jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 14:04   #164
201706121013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 184
Question Długość brania tabletek a plamienia.

Witam.
Od marca tego roku biorę tabletki Daylette. Mój ogarnizm od tego czasu ani razu nie zareagował plamieniem, aż do teraz. Od 3 dni mam plamienia. Planową miesiączkę będę mieć za 9 dni. Czy te plamienia są z przyzwyczajenia organizmu, czy z innego powodu np. ciąży? Sęk w tym, że mam jeszcze całe jedne opakowanie.

Edytowane przez 201706121013
Czas edycji: 2013-08-17 o 15:21
201706121013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 14:30   #165
blood_in_numbers
Raczkowanie
 
Avatar blood_in_numbers
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 138
Dot.: Długość brania tabletek a plamienia.

Cytat:
Napisane przez Sweetlady5 Pokaż wiadomość
Witam.
Od marca tego roku biorę tabletki Daylette. Mój ogarnizm od tego czasu ani razu nie zareagował plamieniem, aż do teraz. Owulację miałam 5 dni temu, a od 3 dni mam plamienia. Planową miesiączkę będę mieć za 9 dni. Czy te plamienia są z przyzwyczajenia organizmu, czy z innego powodu np. ciąży?
Z przyzwyczajenia organizmu jak bierzesz tabletki "przepisowo", nie masz szans zajść w ciążę. Idź do ginekologa i poproś o mocniejsze tabletki, bo te najwidoczniej nie trzymają Ci cyklu, ale antykoncepcja zostaje zachowana.
__________________
"Wszystko co znam to wyłącznie cuda"
blood_in_numbers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 14:49   #166
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Długość brania tabletek a plamienia.

Cytat:
Napisane przez Sweetlady5 Pokaż wiadomość
Witam.
Od marca tego roku biorę tabletki Daylette. Mój ogarnizm od tego czasu ani razu nie zareagował plamieniem, aż do teraz. Owulację miałam 5 dni temu, a od 3 dni mam plamienia. Planową miesiączkę będę mieć za 9 dni. Czy te plamienia są z przyzwyczajenia organizmu, czy z innego powodu np. ciąży?
O czym Ty w ogólesz piszesz? Skoro łykasz tabletki antykoncepcyjne, TO NIE MA OWULACJI! Ani miesiączki! Poza tym jakim cudem nie masz krwawienia z odstawienia taki szmat czasu?! Konieczna wizyta u lekarza.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 15:16   #167
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Długość brania tabletek a plamienia.

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
O czym Ty w ogólesz piszesz? Skoro łykasz tabletki antykoncepcyjne, TO NIE MA OWULACJI! Ani miesiączki! Poza tym jakim cudem nie masz krwawienia z odstawienia taki szmat czasu?! Konieczna wizyta u lekarza.
Podejrzewam, że nie miała plamień, a nie krwawienia z odstawienia. Chociaż z brakiem wiedzy muszę się zgodzić.

Do lekarza bym poszła, gdyby się powtórzyło, a nie od razu.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 15:25   #168
201706121013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 184
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Tabletki biorę przepisowo. Krwawienie z odstawienia miałam zawsze co miesiąc przy tabletkach placebo. Ginekolog mi mówił, że przy tabletkach nie ma owulacji. O tym że jest krwawienie z odstawienia też wiem. Tylko z przyzwyczajenia mówię po swojemu. Człowiek chce się dowiedzieć, czego nie jest pewien ale Wy widzę, jedyne co potraficie to od razu naskoczyć i oskarżyć o brak wiedzy. Dziękuje bardzo za taką odpowiedź. :/ A mnie zdziwiło tylko, dlaczego dopiero po 5 m-cach występują u mnie plamienia, chociaż wcześniej ich nie było. Ot, co.

Edytowane przez 201706121013
Czas edycji: 2013-08-17 o 15:28
201706121013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 15:29   #169
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Też bym poszła dopiero po następnym opakowaniu. Po jednorazowym plamieniu trudno ocenić, czy rzeczywiście to te tabletki są złe - zwłaszcza że przez tyle miesięcy dobrze Ci służyły. No i każda zmiana tabletek na inne wiąże się z tym, że przez trzy następne miesiące mogą się dziać różne cuda, a na samym końcu okaże się, że nowe hormony gorzej służą od tych starych... Pośpiech jest wskazany przy łapaniu much, natomiast przy decyzjach o zmianie hormonów na ogół dobrze jest poczekać i poobserwować

Sweetlady5 - trudno powiedzieć, dlaczego plamienia wystąpiły akurat teraz, być może stres, zmiana diety, jakieś inne czynniki? Wiem że to może wywoływać niepokój, ale wszystko jest ok

Edytowane przez busch
Czas edycji: 2013-08-17 o 15:31
busch jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-17, 15:57   #170
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Sweetlady5 Pokaż wiadomość
Tabletki biorę przepisowo. Krwawienie z odstawienia miałam zawsze co miesiąc przy tabletkach placebo. Ginekolog mi mówił, że przy tabletkach nie ma owulacji. O tym że jest krwawienie z odstawienia też wiem. Tylko z przyzwyczajenia mówię po swojemu. Człowiek chce się dowiedzieć, czego nie jest pewien ale Wy widzę, jedyne co potraficie to od razu naskoczyć i oskarżyć o brak wiedzy. Dziękuje bardzo za taką odpowiedź. :/ A mnie zdziwiło tylko, dlaczego dopiero po 5 m-cach występują u mnie plamienia, chociaż wcześniej ich nie było. Ot, co.
Ja pitolę, dziewczyno, w jakim Ty żyjesz świecie. Oczekiwałaś, że tu każdy głaszcze po główce? Nie rozśmieszaj mnie.

Z przyzwyczajenia mówisz po swojemu... To wyjaśnij mi co po Twojemu znaczy "owulacja", skoro jej nie masz... Plamienia mogą być skutkiem nietrzymania cyklu. I pewnie zaraz mi tu wyskoczysz, że masz owulację... Ciężko powiedzieć czy to plamienie jest jednorazowe czy nie, trzeba poczekać. Jak bulwersujesz się, że ludzie na Ciebie skaczą, to może zastanów się najpierw nad tym co piszesz - bo ja nie toleruję głupoty.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-17, 16:19   #171
201706121013
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 184
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Owulacja to jest uwalnianie komórki jajowej. Widzisz tolerować głupoty nie musisz ale możesz zwrócić uwagę w bardziej subtelny sposób. Każdy ma prawo się mylić, nikt nie jest nie omylny. Nie trzeba przy tym od razu komuś dogadywać.
201706121013 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 16:12   #172
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Nie jestem subtelna, wybacz. Mam problemy hormonalne i wredota leży w mojej naturze. Poza tym WIEM CO TO OWULACJA, nie rozumiem za to czemu posługujesz się tym sformułowaniem w kontekście brania tabletek, bo jej wtedy NIE MA.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 20:21   #173
marta_maria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 26
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witam Potrzebuję porady odnośnie tabletek anty.
2,5 roku temu brałam tabletki novynette. Gin przepisała mi je ze względu na anemię i obfite miesiączki. Dobrała je na podstawie wywiadu i zwykłego badania ginekologicznego. Przez ten czas miałam robione też próby wątrobowe i były ok. Czułam się po nich dobrze, jedynie przez pierwszy miesiąc byłam dosyć nieznośna, ale później wszystko było dobrze, a krwawienie z odstawienia przychodziło jak w zegarku. Teraz chciałabym znowu zacząć brać tabletki anty, zastanawiam się czy powinnam zacząć brać te same czy poprosić gin (bo jak zaczynałam brać to mi nawet nie proponowała, a ja w zasadzie nie wiedziałam), aby zrobiła mi badania hormonalne Wiem, że miałam dużo szczęścia z tymi tabletkami bo nie miałam żadnych skutków ubocznych i nie musiałam ich zmieniać, ale tabletki to nie cukierki i nie chciałabym niepotrzebnie obciążać organizmu. Z tego co słyszałam ginekolodzy rzadko wysyłają na badania laboratoryjne zanim wypiszą receptę, a ja zastanawiam się czy w takiej sytuacji robienie badań hormonalnych jest potrzebne i czy warto się o nie prosić
marta_maria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 20:25   #174
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Powinnaś zrobić sobie tzw. pakiet antykoncepcyjny, są tam niezbędne hormony, które muszą być w normie. Innych przeciwwskazań nie widzę, jeśli chcesz brać tabletki w celach antykoncepcyjnych. Tym bardziej, że wcześniej czułaś się dobrze - żyć, nie umierać!

A co do nazwy tabletek - oczywiście możesz zaproponować.
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 22:52   #175
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ..

Wiem, że wątek antyschizowy, ale nie wiem co robić, czy w ogóle coś robić. Jakiś czas temu pisałam, że miałam słabe krwawienie z odstawienia i pisałyście, że tak się może zdarzyć, jednak od tamtego czasu miałam 2 kolejne i były one równie słabe, a ostatnie może nawet jeszcze trochę słabsze. Nie wiem co o tym myśleć. Czy to normalne, że krwawienia słabną?
Magically jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-18, 23:39   #176
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

TAK, TO NORMALNE. Ile bym dała, żeby mieć skąpe krwawienie, a ty się zamartwiasz!
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 05:02   #177
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Ja od roku mam słabsze krwawienia. -,-
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 11:07   #178
Magically
Raczkowanie
 
Avatar Magically
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 310
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

no może normalne. Ja myślę, że jak od początku jak się bierze tabsy ma się słabe krwawienia to spoko, ale jak nagle w trakcie coś się zmienia i nie chce się z powrotem odmienić to może to jednak zastanawiać.
Magically jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 11:57   #179
jasne_jasne
Zadomowienie
 
Avatar jasne_jasne
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 353
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mnie by nie zastanawiało. Krwawienie to krwawienie- najważniejsze, że przyszło.
__________________

jasne_jasne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-19, 14:45   #180
warriatka
Raczkowanie
 
Avatar warriatka
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 339
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć Dziewczyny,
może WY mi odpowiecie na to pytanie..
Czy jak zmieniłam tabletki Novynette (brałam 4 lata) na Atywię po 7 dniowej przerwie nadal jestem zabezpieczona? W ulotce jest napisane "Zmiana innego złożonego środka antykoncepcyjnego na Atywię: Pierwszą tabletkę Atywii należy przyjąć następnego dnia po 7-dniowej przerwie lub po przyjęciu ostatniej nieaktywnej tabletki poprzedniego środka antykoncepcyjnego" czyli rozumiem, że dobrze postąpiłam? Bo 6 dnia brania tabletek Atywia dostałam jednorazowe brązowe plamienie do tego wszędzie Ludzie piszą co innego i już zwariowałam..??
Dzięki z góry za odp.
warriatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.