Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-11-22, 15:40   #1831
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Ewi teraz Wasza kolej :P:P
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 16:50   #1832
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

A do mnie to wszystkie mają daleko

kasia don tak, jest Polakiem
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 18:24   #1833
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Prawda, ze wyksztalcenie to nie wszystko, jeszcze w zyciu potrzeba duzo szczescia. Slumdog milioner, nie mial wyksztalcenia, za to mial duzo szczescia i wiedze "z zycia". A tak na marginesie polecam ten film tym, ktore nie widzialy, jest super, jeden z moich ulubionych filmow, ale pewnie wszystkie widzialy, bo byl dosc glosny i nie jest juz nowy.

My gramy w euromiliony i jak wygramy, to wynajmiemy komus nasze mieszkanie, a sobie kupimy wille na tym slynnym Corniche Kennedy w Marsylii, gdzie maja wille tylko bogacze, slynni sportowcy i osoby znane z TV. I dziewczyny nie beda musialy, juz zadnych studiow konczyc. Oczywiscie zartuje, bo jest to malo realne i mimo milionow dobrze jest miec studia. Moim marzeniem bylo zawsze mieszkac na poludniu Europy i miec wille z basenem z widokiem na morze, pierwsza czesc marzenia mi sie spelnila, a druga mam nadzieje, ze sie spelni corkom.

Nie jestem zwolenniczka studiow dla papierka, z ktorych nie ma potem konkretnego pozytku w postaci dobrej pracy i dobrych zarobkow. Wiedze poszerzaja kazde studia, ale wole zeby oprocz tego poszerzania wiedzy i myslowych horyzontow, bylo tez po tym w miare dostatnie i spokojne zycie, bez problemow i czemu nie prestiz, przyjemnie jest byc szanowanym, pomiatanym raczej nikt nie lubi byc...

A tak poza tym, pol zatem, pol serio najlepszym zawodem dla kobiety, jest zawod zona dobrze ustawionego mezczyzny. Ale niestety teraz, jest za duzo rozwodow, zeby tak ryzykowac i liczyc w zyciu tylko na to... i mezczyzni zrobili sie interesowni, wiekszosc chce zeby zona miala tak samo dobry zawod i zrabiala tak samo dobrze.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 18:31   #1834
ewi83
Zadomowienie
 
Avatar ewi83
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Milton Keynes
Wiadomości: 1 669
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
Ewi teraz Wasza kolej :P:P
No w sumie masz racje
Tylko, ze nam sie tak ciezko ruszyc z miejsca


Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
A tak poza tym, pol zatem, pol serio najlepszym zawodem dla kobiety, jest zawod zona dobrze ustawionego mezczyzny. Ale niestety teraz, jest za duzo rozwodow, zeby tak ryzykowac i liczyc w zyciu tylko na to... i mezczyzni zrobili sie interesowni, wiekszosc chce zeby zona miala tak samo dobry zawod i zrabiala tak samo dobrze.
Tylko, ze nie kazdej kobiecie ten zawod odpowiada
__________________
02 maj 2009- slub

21 maja 2010- Nikolas Filip
06 kwiecien 2013- Anton Leon
ewi83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 18:54   #1835
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Ewi to bardzo proste wsiadacie w auto I jedziecie :P:P
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 18:57   #1836
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez ewi83 Pokaż wiadomość
No w sumie masz racje
Tylko, ze nam sie tak ciezko ruszyc z miejsca




Tylko, ze nie kazdej kobiecie ten zawod odpowiada
Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
Ewi to bardzo proste wsiadacie w auto I jedziecie :P:P
dokładnie

Ale Wam fajnie

Gosia dzieki
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 19:31   #1837
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

"zona meza" to bardzo popularna funcja dzisiaj,
wiele takich klientek mam/mialam.Nie narzekaly

Czy ktos wie,gdzie moge kupic taka suszarke ktora sie za linki podciaga na sufit? w Ikea nie ma,w B&Q tez nie ma,tylko takie ogrodowe widzialam.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 19:49   #1838
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
"zona meza" to bardzo popularna funcja dzisiaj,
wiele takich klientek mam/mialam.Nie narzekaly

Czy ktos wie,gdzie moge kupic taka suszarke ktora sie za linki podciaga na sufit? w Ikea nie ma,w B&Q tez nie ma,tylko takie ogrodowe widzialam.
napewno na ebay ja swoje kupilam w PL ale na ebay'u tez widzialam
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 19:57   #1839
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Prawda, ze wyksztalcenie to nie wszystko, jeszcze w zyciu potrzeba duzo szczescia. Slumdog milioner, nie mial wyksztalcenia, za to mial duzo szczescia i wiedze "z zycia". A tak na marginesie polecam ten film tym, ktore nie widzialy, jest super, jeden z moich ulubionych filmow, ale pewnie wszystkie widzialy, bo byl dosc glosny i nie jest juz nowy.

My gramy w euromiliony i jak wygramy, to wynajmiemy komus nasze mieszkanie, a sobie kupimy wille na tym slynnym Corniche Kennedy w Marsylii, gdzie maja wille tylko bogacze, slynni sportowcy i osoby znane z TV. I dziewczyny nie beda musialy, juz zadnych studiow konczyc. Oczywiscie zartuje, bo jest to malo realne i mimo milionow dobrze jest miec studia. Moim marzeniem bylo zawsze mieszkac na poludniu Europy i miec wille z basenem z widokiem na morze, pierwsza czesc marzenia mi sie spelnila, a druga mam nadzieje, ze sie spelni corkom.

Nie jestem zwolenniczka studiow dla papierka, z ktorych nie ma potem konkretnego pozytku w postaci dobrej pracy i dobrych zarobkow. Wiedze poszerzaja kazde studia, ale wole zeby oprocz tego poszerzania wiedzy i myslowych horyzontow, bylo tez po tym w miare dostatnie i spokojne zycie, bez problemow i czemu nie prestiz, przyjemnie jest byc szanowanym, pomiatanym raczej nikt nie lubi byc...

A tak poza tym, pol zatem, pol serio najlepszym zawodem dla kobiety, jest zawod zona dobrze ustawionego mezczyzny. Ale niestety teraz, jest za duzo rozwodow, zeby tak ryzykowac i liczyc w zyciu tylko na to... i mezczyzni zrobili sie interesowni, wiekszosc chce zeby zona miala tak samo dobry zawod i zrabiala tak samo dobrze.
Jakbym była mężczyną nie chciałabym żony, która traktowałaby bycie żoną jako swoją pracę. Jakoś wolę związki oparte na partnerstwie.

Nie ma studiów gwarantujących dobrą pracę. Są tylko takie, które dają większe szanse na stabilizację, ale w tych czasach gwarantów nie ma żadnych.

Znam kilka sób, które studiowały tylko dla papieru i po studiach postanowiły dać sobie spokój z dziedziną, która studiowały.


Ewi
powodzenia w oswajaniu małego buntownika
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 20:02   #1840
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

sa ale sa tylko stojace albo jakies do zawieszenia na kaloryfer
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 20:06   #1841
kasia_don
Zadomowienie
 
Avatar kasia_don
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Doncaster
Wiadomości: 1 421
GG do kasia_don
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
sa ale sa tylko stojace albo jakies do zawieszenia na kaloryfer

prosze masz I wiszaca http://www.ebay.co.uk/itm/Clothes-Ce...item1e69aca1d7
__________________
Slub 04.07.2009

Moj Najwiekszy Skarb Bianka 29.05.2010

Nasze Zabki

http://s2.pierwszezabki.pl/037/037312980.png?7166

Dieta Sb od 14.03.2011

73->72->71->70->69->68->67->66->65->64->63->62->61->60
kasia_don jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-22, 20:10   #1842
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez kasia_don Pokaż wiadomość
dzieki slowo klucz-pulley
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 20:20   #1843
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Nie jestem zwolenniczka studiow dla papierka, z ktorych nie ma potem konkretnego pozytku w postaci dobrej pracy i dobrych zarobkow. Wiedze poszerzaja kazde studia, ale wole zeby oprocz tego poszerzania wiedzy i myslowych horyzontow, bylo tez po tym w miare dostatnie i spokojne zycie, bez problemow i czemu nie prestiz, przyjemnie jest byc szanowanym, pomiatanym raczej nikt nie lubi byc...
Miedzy prestizem,a byciem pomiatanym jest wielka przepasc.
A poza tym nie wiem dlaczego ktos kto nie skonczy "prestizowego" kierunku mialby byc pomiatany. Wykonywalam rozne zawody,od sprzataczki,poprzez sprzedawce do pracownika biurowego,sekretarki i nikt mna nigdy nie pomiatal. Zadna praca nie hanbi.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 22:21   #1844
aniaxxxxx
Zadomowienie
 
Avatar aniaxxxxx
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Walia
Wiadomości: 1 291
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

eh.. nie chce mi sie dzisiaj pisac:-D

nie no nie dolujcie tymi buntami dzieci:-P da sie to jakos uniknac:-P

kurcze za tydzien mam xmas party z pracy a nie mam butow
__________________
Dominika
aniaxxxxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-22, 23:10   #1845
tajka88
Zakorzenienie
 
Avatar tajka88
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Malaga Tiki Taki i Kasztanki:)
Wiadomości: 3 709
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Ja nie bede naciskach na studia, jak chce to niech studiuje i ja jesli bede mogla to pomoge, jesli nieto tez ok, ale musi pracowac bo ja nie bede utrzymywac kogos kto nic nie robi. Chcialabym zeby sie wspinala:P no ale wiadomo ze jak niebedzie chciala to nie

kasia- ja sie dostalam na studia nawet wrocilam do polski na lato, ale przed pazdzierikiem sie rozmyslilam i wrocilam do UK

Jak tylko zalatwimy lekarza itp to zapisuje mloda do dentysty na check up, jedna dziewczynka z naszego klubu ma juz prochnice, biedna... a wcale slodyczy nie jadla itp... buuu pojde na lakierowanie itp

blonde- super wiesci

ewi- lenka juz ma przedwczesny bunt hehe mowie pozbieraj klocki a ta NIE :P i mowie jak do slupa wczesniej zbierala :P

Lenka jak ja upominamy zaczyna sobie robic z nas jaja.... pokazuje krowe z piosenki(takiej co sie spiewa i pokazuje), chce nam dac buziaka, podchodiz do ans na 3cm i mowi nam rpzed twarza ¨heloooouuuuuuuuu¨ :P i my zacyznamy sie smiac... tzn staramy sie powstryzmywac ale ciezko

Mloda tez wieksza przylepa ciagle mnie albo tzta wola zeby z nia sie bawic, alskotak itp mowi ¨mama tu ¨ i puka palcem wskazujacym w podloge:P

Mloda ma dopeiro 20 miesiecy... mam andzieje ze szybko jej rpzejdzie:p

czarnula- kurcze niefajnie sie to czyta...

kinqaa- my mamy 3 jezyki, Lenka ma 20 miesiecy i z dnia na dzien mowi coraz wiecej, mysle ze spokojnie mowi jzu ponad 50 slow. Mam nadzieje, ze nie bedzie problemu z mowa mimo naszej mieszanki. Jestem tez pewna ze nawet jakby miala problemy to nie przestane do niej mowic po polsku a tz po hiszpansku... tz w es mowi do niej po angielsku... za tydzien ebdzie musial to zmienic

Kinqa- ja bede z Londynu:P

lazurowe- ja mam kupon z loterii w srode 11.000.000€ wygram:P jeszcze nie sprawdzilam.

Co do bycia zona jako zawod to dla mnie okropne jest:d
Siedze niecale 2 lata w domu i jak dla mnie masakra, ale przez wiekszosc tego czasu mialam wlasna kase

Wyznaczylismy trase do UK. Wyjezdzamy 28.11 ok 20-21 jedziemyy ok 9h do San Sebastian w polnocnej Hiszpanii. Wynajmujemy tam hostel na noc. Nastepnego dnia 30.11 w czasie drzemki Lenki jedzimey do Bordeux we Francji tam zjemy obiadek pozwiedzamy i ok 20-21- jedzmiemy do Calais, ok 6 rano jestesmy w porcie ok 8 bierzemy ferry. pozniej 2h wiecej i Londyn


Pakowanie nam srednio idzie:P

Lena budzila sie kilka razy chyba aktar jej sie zaczyna bo charczy strasznie
__________________
Puedes ser nada para el mundo pero para alquien puedes ser el mundo entero

tajka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 08:47   #1846
Kinqaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kinqaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Londyn, UK
Wiadomości: 15 641
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

tajka czyli 1 grudnia w Londynie to fajnie

Mnie teraz bierze gardło ale Fervexa zaraz wypiję
__________________
***
Kornelka 11.03.2010


Never ignore someone who cares for you
because someday you will realize
you have lost a diamond
while you were busy collecting stones...




Kinqaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 08:50   #1847
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Gosiu, widocznie trafilas na samych dobrych ludzi, ktorzy cie szanowali za dobra prace, zreszta bylo to w ich interesie. Ja tez pacowalam w roznych zawodach, o czym wczesniej pisalam i kelnerka tez sie bylo i nie wszyscy klienci byli tacy cudowni..., niektorzy tak, a niektorzy nie... Nigdzej nie napisalam, ze miedzy prestizem, a byciem pomiatanym nie ma wielkiej przepasci. Napisalam tylko, ze kazdy lubi byc szanowany i nikt nie lubi byc pomiatany...

Luna, okreslenie praca bylo zartem oczywscie, ze zwiazek parnerski z dobrze utawionym facetem. Zreszta bogate kobiety nie pracuja w domu, maja sprzatczki, kucharki i nianie. Pisalas wczesniej, ze jak przyjmowali cie do pracy, to nie pytali ani o wyksztalcenie, ani o doswiadczenie w zawodzie. Czy mozna wiedziec jaka to praca? Pytam z czystej ciekwosci. Moze juz o tym wczesniej pisalas...

Napewno sa osoby, ktorym by nie odpowiadalo bycie zona ustawionego faceta, ale mi by odpowiadalo.

Tajka w srode losowanie to pewnie lotto, a wogole w te sode ktos to wygral? U nas w srode lotto i chyba w poniedzialek, nawet dobrze nie wiem bo rzadko w to gram. A we wtorek i w piatek euromiliony. Niedawno, kots od nas wygral w euromiliony, osoba mieszkajaca w Nicei i z tego co mowili w telewizji to najwiecej we Francji gra i wygrywa w euromiliony, wlasnie tu w naszym regionie. Podejrzewali, ze spowodwane to jest tym, ze jak ludzie tu sobie popatrza na tych bogatych, ktorych w tym regionie nie brakuje, na te ich nadmorskie wille, jachty, helikptery i porche, to to sprawia, ze ludzie o tym marza i temu akurat w tym regionie, az tylu gra. A jak wiecej gra to i logiczne, ze czeciej tu wygrywaja...
Z ta zona wcale nie chodzilo mi, ze ta kobieta nie pracuje, nigdziej tego nie napisalam..., tak jak prac mozna miec kilka, hahaha, oprocz bycia zona ustawionego faceta, mozna jak najbardziej pracowac, najlepiej w pasjonujacym te kobiete zawodzie i miec rozne inne pasje i rozrywki, na ktore sa wtedy pieniadze i czas..., jedno drugiego nie wyklucza, ani jedno drugiemu nie przeszkadza... Wrecz przeciwnie... Ale jak wiadomo nie kazda kobieta chce chodzic do pracy... I w takim wypadku kobieta, ktora nie chce pracowac, tez ma wybor, zeby nie pracowac, a nie ze musi isc do pracy, bo inaczej cienko z pieniazkami.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2012-11-23 o 09:07
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 09:06   #1848
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Gosiu, widocznie trafilas na samych dobrych ludzi, ktorzy cie szanowali za dobra prace, zreszta bylo to w ich interesie. Ja tez pacowalam w roznych zawodach, o czym wczesniej pisalam i kelnerka tez sie bylo i nie wszyscy klienci byli tacy cudowni..., niektorzy tak, a niektorzy nie... Nigdzej nie napisalam, ze miedzy prestizem, a byciem pomiatanym nie a wielkiej przepasci. Napisalam tylko, ze kazdy lubi byc szanowany i nikt nie lubi byc pomiatany.

Luna, okreslenie praca bylo zartem oczywscie, ze zwiazek parnerski z dobrze utawionym facetem. Zreszta bogate kobiety nie pracuja w domu, maja sprzatczki, kucharki i nianie. Pisalas wczesniej, ze jak przyjmowali cie do pracy, to nie pytali ani o wyksztalcenie, ani o doswiadczenie w zawodzie. Czy mozna wiedziec jaka to praca? Pytam z czystej ciekwosci. Moze juz o tym wczesniej pisalas...

Napewno sa osoby, ktorym by nie odpowiadalo bycie zona ustawionego faceta, ale mi by odpowiadalo.

Tajka w srode losowanie to pewnie lotto, a wogole w te sode ktos to wygral? U nas w srode lotto i chyba w poniedzialek, nawet dobrze nie wiem bo rzadko w to gram. A we wtorek i w piatek euromiliony. Niedawno, kots od nas wygral w euromiliony, osoba mieszkajaca w Nicei i z tego co mowili telewizji to najwiecej we Francji gra i wygrywa w euromiliony, wlasnie tu w naszym regionie. Podejrzewali, ze spowodwane to jest tym, ze jak ludzie tu sobie popatrza na tych bogatych, ktorych w tym regionie nie brakuje, na te ich nadmorskie wille, jachty, helikptery i porche, to to sprawia, ze ludzie o tym marza i temu akurat w tym regionie, az tylu gra. A jak wiecej gra to i logiczne, ze czeciej tu wygrywaja...
Z ta zona wcale nie chodzilo mi, ze ta kobieta nie pracuje, nigdziej tego nie napisalam..., tak jak prac mozna miec kilka, hahaha, oprocz bycia zona ustawionego faceta, mozna jak najbardziej pracowac, najlepiej w pasjonujacym te kobiete zawodzie i miec rozne inne pasje i rozrywki, na ktore sa wtedy pieniadze, jedno drugiego nie wyklucza, ani jedno drugiemu nie przeszkadza... Wrecz przeciwnie... Ale jak wiadomo nie kazda kobieta chce chodzic do pracy... I w takim wypadku kobieta, ktora nie chce pracowac, tez ma wybor, zeby nie pracowac, a nie ze musi isc do pracy, bo inaczej cienko z pieniazkami.
Chyba nie do końca mnie zrozumiałaś. Nie interesowało mojego aktualnego pracodawcę moje wykształcenie polskie. Doswiadczenie i owszem było ważne- głównie zdobyte w UK (trochę ze względu na charakter pracy). Pracuję w organizacji charytatywnej pomagającej ludziom z problemami psychicznymi. Pomoc obejmuje m.in. pomoc w sprawach finanowych, związanych z problemami mieszkaniowymi i mnóstwem innych.
W samej organizacji pracowałam na róznych stanowiskach, ale wszystko i tak podchodzi pod powyższe
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 09:10   #1849
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Napewno sa osoby, ktorym by nie odpowiadalo bycie zona ustawionego faceta, ale mi by odpowiadalo.
Mi tez by odpowiadalo
Albo jeszcze lepiej,zebym dobrze ustawiona byla ja
Jak sie ma pieniadze to jednak jest szeroki wachlarz mozliwosci...
Jakby nie patrzec pieniadze chyba jednak troche szczescia daja
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-11-23, 09:31   #1850
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez tajka88 Pokaż wiadomość
Jak tylko zalatwimy lekarza itp to zapisuje mloda do dentysty na check up, jedna dziewczynka z naszego klubu ma juz prochnice, biedna... a wcale slodyczy nie jadla itp... buuu pojde na lakierowanie itp

blonde- super wiesci
Warto sprawdzicchoc prochnica to nie tylko od słodyczy
Wazne jest by myc zabki przed snem(po mleku) i najlepiej jakby w nocy dziecko wode piło

Dziekuje

za plan podrózy

Czesc
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 09:31   #1851
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mi tez by odpowiadalo
Albo jeszcze lepiej,zebym dobrze ustawiona byla ja
Jak sie ma pieniadze to jednak jest szeroki wachlarz mozliwosci...
Jakby nie patrzec pieniadze chyba jednak troche szczescia daja
a ja wam powiem, ze nie daja owszem sa milym dodatkiem, ale nie na nich sie szczescie buduje i opiera
pamietam bedac mala dziewczynka i pozniej wieksza dziewczynka jak plakalm w poduszke, ze ja wole oddac wszystko co mam i zeby rodzice byli w domu...
ale to tak jak z kreconymi wlosami, gdy ma sie proste druty, wzrostem 175cm, gdy ma sie 150... itd itd...

i ja bym rowniez nie mogla byc zona pana dyrektora z zawodu
niewyobrazam sobie nie pracowania i zajmowania sie wylacznie domem, ale rozumiem, ze dla niektorych kobiet to jest szczytem marzen i potrafie to uszanowac
nie moglabym rowniez zatrudniac sprzataczki, kucharki, niani... tego nie potrafie wytlumaczyc, ale moj dom, moje dzieci to moja sprawa i moj balagan, element mojego zycia, obowiazek... a ja nie lubie jak ktos mnie wyrecza i robi cos za mnie

moje dziecko tez zlapalo jakis katar a juz bylo dbrze... w okresie jesienno-zimowo-wiosennym (3/4 roku!!!) ona ma katar non stop!
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 09:34   #1852
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
a ja wam powiem, ze nie daja owszem sa milym dodatkiem, ale nie na nich sie szczescie buduje i opiera
pamietam bedac mala dziewczynka i pozniej wieksza dziewczynka jak plakalm w poduszke, ze ja wole oddac wszystko co mam i zeby rodzice byli w domu...

nie moglabym rowniez zatrudniac sprzataczki, kucharki, niani... tego nie potrafie wytlumaczyc, ale moj dom, moje dzieci to moja sprawa i moj balagan, element mojego zycia, obowiazek... a ja nie lubie jak ktos mnie wyrecza i robi cos za mnie
zgadzam sie, aczkolwiek wszystko zalezy od podejscia rodzicow do dzieci...

Tez tak mam
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 09:55   #1853
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez potty Pokaż wiadomość
a ja wam powiem, ze nie daja owszem sa milym dodatkiem, ale nie na nich sie szczescie buduje i opiera
pamietam bedac mala dziewczynka i pozniej wieksza dziewczynka jak plakalm w poduszke, ze ja wole oddac wszystko co mam i zeby rodzice byli w domu...
No ale calkiem bez pieniedzy chyba nikt nie jest szczesliwy,prawda?
Wiec w jakims stopniu pieniadze szczescie daja...

Patrzec np jak dziecko gloduje,to szczescie nie jest...
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 10:00   #1854
potty
Wtajemniczenie
 
Avatar potty
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Swindon, Wiltshire
Wiadomości: 2 389
GG do potty
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No ale calkiem bez pieniedzy chyba nikt nie jest szczesliwy,prawda?
Wiec w jakims stopniu pieniadze szczescie daja...

Patrzec np jak dziecko gloduje,to szczescie nie jest...
nie mialam na mysli az tak ekstremalnych warunkow
__________________
8.08.2010 - 2+1


Dziecko poniżej pięciu lat to istota całkowicie szalona.
potty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 10:09   #1855
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Luna, masz ciekawa i pozteczna prace, jednk wymagajaca silnej psychiki. We Francji problemam finanswymi i mieszkaniowymi w takich organizacjach zajmuje sie assistante sociale, a problemai natury psychcznej zajmuje sie éducator spécialisé, psycholog, lub zadziej psychiatra, czasem tez logopeda. Na wszystkie te stanowiska potrzebny jest francuski dyplom studiow wyzszych, w tym konkretnym zawodzie... Ale np. do pracy w recepcji w takiej organizacji dyplomy nie sa wymagane. Jest mozliwe pracowanie w recepcji jakiegos biura, czy wykonywanie prostych prac sekretariatu, jak dystrybucja korspondencji, proste pisemka, ktore sa juz najczesciej gotowe w kompuerze, kserowanie itp. Ja bez francuskich dyplomow i francuskiego doswiadcznia w takiej pracy, na takim stanowisku recepcjonistki-sekretarki, kiedys tu w Marsylii pracowalam. Oprocz powyzszych funkcji, bylo tez odbieranie telefonow i laczenie rozmowcy z odpowiednim dzialem w biurze, takze pierwszy kontakt z klientami, kierowanie ich do odpowiednich dzialow. Bylo to w odpowiedniku polskiego kuratorium, ale kuratorem, bez odpowiedniego francuskiego wyksztalcenia, nie moglabym tam byc... Byla to moja zreszta uwazam tu najlepsza praca, ktora do tej pory bardzo dobrze wspominam, bo i atmosfra w tej pracy byla bardzo dobra.

Ja sie nie zgadzam z tym co wczesniej pisalas, ze zaden dyplom w obecnych czasach nie daje gwarancji dobrej pracy. Sa kierunki, po ktorych mozna byc pewnym, ze sie od razu prace dobra znajdzie, jak wszelkie kierunki inzynieryjne, informatyka, wszelkie kierunki medyczne, nie tylko lekarz, ale i knesoterapeuta, pielegniarka, polozna, logopeda, prawo, szczegolnie jak jest po nim aplikacja, jak jej nie ma to jest juz troche gorzej, ale i tak zle nie jest. Ale jak ktos tu idzie np. na psychologie, to moze byc pewny, ze po tym prace trudno w zawodzie bedzie znalezc. Juz lepiej robic éducator spécialisé wiecej pracy po tym jest, a kierunek do psychologii podobny. Co innego psychiatra, bardzo dobrze platny i poszukiwany tu zawod, no ale psychiatra to w przeciwienstwie do psychologa, kieruneke mdyczny, co juz wczesniej wymienialam. Psycholog nie moze tu liczyc tez na wielki zarobek w swoim prywatnym gabinecie, bo kasa chorych nie refunduje tu wizyt u psychologa, refuduje tylko wizyty u psychiatry, a wiec kazdy woli isc do psychiatry i zaplacic mniej. Zawod i studia psychologia interesujacy, ale raczej po to zeby wykonywac, dana osobe interesujcy zawod, jezeli uda sie tej osobie znalezc prace w tym zawodzie, co jest trudne, raczej nie jest to zawod dla pieniedzy. Sa i inne takie kierunki, po ktorych wiadomo, ze nie ma pracy. Ludzie i tak je studiuja, doskonale wiedzc, jak jest po tym z praca, bo nie jest to tajemnica... Jedni z zamilowana, bo ich to interesuje, inni traktujac je jak poczekalnie, bo nie dostal sie na inny popularny kierunek, nie dostal pracy, to bedzie tu sudiowal, bo tu miejsca sa, a za rok spruboje moze swoj wymarzony kierunek itp. Ale ja uwazam, ze jest praktyczniej w takim wypadku zdobyc juz jakis konkretny zawod, juz bez tych studiow wyzszych, ale zapewniajacy konkretne zatrudnienie w swoim zawodzie i jako takie pobory.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
Mi tez by odpowiadalo
Albo jeszcze lepiej,zebym dobrze ustawiona byla ja
Jak sie ma pieniadze to jednak jest szeroki wachlarz mozliwosci...
Jakby nie patrzec pieniadze chyba jednak troche szczescia daja
Dokladnie, hihihi, zgadzam sie z tym wszystkim i podpisuje sie dwiema lapkami.

Edytowane przez Lazurowewybrzeze
Czas edycji: 2012-11-23 o 10:13
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 10:32   #1856
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

a ja bym chciala miec ciut wiecej niz mamy teraz,zebysmy spokojnie zrobili oplaty,mieli na przyjemnosci,pojechali na wakacje i jeszcze mieli oszczędnosci.
Ale i tak widze roznice w standardzie zycia tutaj jaki mam a jaki mialam w Polsce.Zle niby nie bylo glodna nie chodzilam ale jakos tutaj mi sie zyje po prostu łatwiej.
Bylabym bardzo zadowolona,jakby mi ktos posprzatal mieszkanie
serio mysle,ze sprzatanie to straszna strata czasu a ja bym w tym czasie poszla na rower albo poswiecila czas męzowi i synowi.
To takie tam moje kaprysy....
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 10:35   #1857
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Katerina_00 Pokaż wiadomość
a ja bym chciala miec ciut wiecej niz mamy teraz,zebysmy spokojnie zrobili oplaty,mieli na przyjemnosci,pojechali na wakacje i jeszcze mieli oszczędnosci.
Ale i tak widze roznice w standardzie zycia tutaj jaki mam a jaki mialam w Polsce.Zle niby nie bylo glodna nie chodzilam ale jakos tutaj mi sie zyje po prostu łatwiej.

Bylabym bardzo zadowolona,jakby mi ktos posprzatal mieszkanie
serio mysle,ze sprzatanie to straszna strata czasu a ja bym w tym czasie poszla na rower albo poswiecila czas męzowi i synowi.
To takie tam moje kaprysy....
ja tez

Ja lubie sprzatac, smiesznie to zabrzmi, ale relaksuje sie przy tym i lubie miec porzadekCzego nie znosze to prasowania
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 10:38   #1858
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
ja tez

Ja lubie sprzatac, smiesznie to zabrzmi, ale relaksuje sie przy tym i lubie miec porzadekCzego nie znosze to prasowania
ja nie narzekam na nasza sytuacje finansowa zeby nie bylo
Ja pożadek tez lubie ale samej czynnosci juz nie,prasować lubię
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 12:16   #1859
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Luna, masz ciekawa i pozteczna prace, jednk wymagajaca silnej psychiki. We Francji problemam finanswymi i mieszkaniowymi w takich organizacjach zajmuje sie assistante sociale, a problemai natury psychcznej zajmuje sie éducator spécialisé, psycholog, lub zadziej psychiatra, czasem tez logopeda. Na wszystkie te stanowiska potrzebny jest francuski dyplom studiow wyzszych, w tym konkretnym zawodzie... Ale np. do pracy w recepcji w takiej organizacji dyplomy nie sa wymagane. Jest mozliwe pracowanie w recepcji jakiegos biura, czy wykonywanie prostych prac sekretariatu, jak dystrybucja korspondencji, proste pisemka, ktore sa juz najczesciej gotowe w kompuerze, kserowanie itp. Ja bez francuskich dyplomow i francuskiego doswiadcznia w takiej pracy, na takim stanowisku recepcjonistki-sekretarki, kiedys tu w Marsylii pracowalam. Oprocz powyzszych funkcji, bylo tez odbieranie telefonow i laczenie rozmowcy z odpowiednim dzialem w biurze, takze pierwszy kontakt z klientami, kierowanie ich do odpowiednich dzialow. Bylo to w odpowiedniku polskiego kuratorium, ale kuratorem, bez odpowiedniego francuskiego wyksztalcenia, nie moglabym tam byc... Byla to moja zreszta uwazam tu najlepsza praca, ktora do tej pory bardzo dobrze wspominam, bo i atmosfra w tej pracy byla bardzo dobra.

Ja sie nie zgadzam z tym co wczesniej pisalas, ze zaden dyplom w obecnych czasach nie daje gwarancji dobrej pracy. Sa kierunki, po ktorych mozna byc pewnym, ze sie od razu prace dobra znajdzie, jak wszelkie kierunki inzynieryjne, informatyka, wszelkie kierunki medyczne, nie tylko lekarz, ale i knesoterapeuta, pielegniarka, polozna, logopeda, prawo, szczegolnie jak jest po nim aplikacja, jak jej nie ma to jest juz troche gorzej, ale i tak zle nie jest. Ale jak ktos tu idzie np. na psychologie, to moze byc pewny, ze po tym prace trudno w zawodzie bedzie znalezc. Juz lepiej robic éducator spécialisé wiecej pracy po tym jest, a kierunek do psychologii podobny. Co innego psychiatra, bardzo dobrze platny i poszukiwany tu zawod, no ale psychiatra to w przeciwienstwie do psychologa, kieruneke mdyczny, co juz wczesniej wymienialam. Psycholog nie moze tu liczyc tez na wielki zarobek w swoim prywatnym gabinecie, bo kasa chorych nie refunduje tu wizyt u psychologa, refuduje tylko wizyty u psychiatry, a wiec kazdy woli isc do psychiatry i zaplacic mniej. Zawod i studia psychologia interesujacy, ale raczej po to zeby wykonywac, dana osobe interesujcy zawod, jezeli uda sie tej osobie znalezc prace w tym zawodzie, co jest trudne, raczej nie jest to zawod dla pieniedzy. Sa i inne takie kierunki, po ktorych wiadomo, ze nie ma pracy. Ludzie i tak je studiuja, doskonale wiedzc, jak jest po tym z praca, bo nie jest to tajemnica... Jedni z zamilowana, bo ich to interesuje, inni traktujac je jak poczekalnie, bo nie dostal sie na inny popularny kierunek, nie dostal pracy, to bedzie tu sudiowal, bo tu miejsca sa, a za rok spruboje moze swoj wymarzony kierunek itp. Ale ja uwazam, ze jest praktyczniej w takim wypadku zdobyc juz jakis konkretny zawod, juz bez tych studiow wyzszych, ale zapewniajacy konkretne zatrudnienie w swoim zawodzie i jako takie pobory.

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------



Dokladnie, hihihi, zgadzam sie z tym wszystkim i podpisuje sie dwiema lapkami.

System we Francji jest zdecydowanie rózny od polskiego i brytyjskego.
Sieć organizacji pomocowych jest bardzo rozbudowana. Organizacje charytatywne w pewnym sensie odciążają system.

Co do pewności wykonywania zawodu- rozumiem mówisz o warunkach francuskich
W UK boom na IT juz mija. Nie każdy informatyka ma mozzliwość pracy. Potrzebuje (jak każdy absolwent) doświdczenia. Lekarz po ukończeniu studiów jeśli nie kontynuuje nauki- ma marne szanse na zatrudnienie.
Nie wiem kim jest knesoterapeuta
Jeśli chodzi o położne: zmniejszyła się jakiś czas temu ilość zatrudnionych połoznych. ( nie dla kazdego będzie praca- ot tak po prostu).
Sama zatrudniałam absolwentkę psychologii. która nie mogła znaleźć pracy, bo nie miała wystarczającego doświadczenia w tej branży (a doświadczenie pracy z ludźmi w róznych sytuacjach miałą jak najbardziej).
Itd. itd.
Psychologia otwiera drogę do pracy terapeutycznej oraz możliwość innych ciekawych specjalizacji. Jest to dość dobrze płatne zajęcie. Natomiast wymaga ogromnego wkładu pracy oraz wkąłdu finansowego.

Sam licencjat czy nawet magister w tych czasach często nie wystarcza.
Doświdczenie oraz dodatkowe umiejętności m.in znajomość języków jest bardzo istotna.

Ja drugi kierunek studiów kończyłam ze względu na to, ze mnie interesuje i otwiera kolejne możłiwości zawodowe. Wiem, ze wejście na rynek pracy w branży nie będzie najłatwiejsze, ale na pewno się uda- dlatego, ze ja mam ochotę nadal się uczyć.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-11-23, 12:30   #1860
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: Matki emigrantki, czyli jak to się robi w UK - część V

Boję się, że Dorotka może mieć szkarlatynę w najbliższym czasie... W weekend byliśmy u znajomych, zostaliśmy u nich na noc. A we wtorek czy środę ich prawie 3-letnia córcia dostała gorączki, teraz wyszła wysypka... Koleżanka podejrzewa właśnie szkarlatynę, bo jej starsza córka miała to 2 lata temu, ale dziś idą do lekarza i się okaże czy to to... Mam tylko nadzieję, że w razie czego Marysia jest na tyle odporna dzięki karmieniu piersią że chociaż ją to ominie
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:21.