Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 62 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-08, 20:24   #1831
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ja ostatnio w ogole nie spie po nocach tylko sie drapie
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 08:48   #1832
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Margot, chyba pomyliłaś hydroksyzynę z hydrokortyzonem (sterydem)
Matko, oczywiście, że tak! Już się kajam
Jestem ciut przewrażliwiona na punkcie stosowania sterydów, stąd pomyłka - dziękuję, ze zauważyłaś

Dziewczyny, znacie moze sensownego dermatologa w Warszawie, najlepiej na NFZ? Mam problem skórny niezwiązany z AZS, dermatolog u której byłam powiedziała wprost, ze nie wie, co to jest i co z tym zrobić, a wolałabym zasięgnąć fachowej opinii niż kurować się na własna rekę....
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 17:09   #1833
maddie1221
Raczkowanie
 
Avatar maddie1221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 478
GG do maddie1221 Send a message via Skype™ to maddie1221
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ja tez tak miałam ,teraz już dzięki tabletkom mam spokój! a wczoraj to tak mi się spać chciało że o 21 musiałam się połozyć, bo oczy same mi się zamykały! no rewelacja po prostu
maddie1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-09, 22:07   #1834
marlen92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 371
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Matko, oczywiście, że tak! Już się kajam
Jestem ciut przewrażliwiona na punkcie stosowania sterydów, stąd pomyłka - dziękuję, ze zauważyłaś

Dziewczyny, znacie moze sensownego dermatologa w Warszawie, najlepiej na NFZ? Mam problem skórny niezwiązany z AZS, dermatolog u której byłam powiedziała wprost, ze nie wie, co to jest i co z tym zrobić, a wolałabym zasięgnąć fachowej opinii niż kurować się na własna rekę....
Hej ) Na początku chciałam się przywitać I mam nadzieję , że nie pomyslicie od razu , że przyszłam z reklamą bo pierwszy post i kogoś polecam,
Napisz do mnie na priv jak chcesz namiary na dermatologa (tylko , że prywatnie).
Poszłam do niego z szalenie suchą skóra i bardzo podoba mi się jak podszedl do problemu : badania aby wykluczyc choroby które dają takie objawy, wyliczyl mi ile wody powinnam pić aby nawilżać od środka, emolienty itp. Więc chyba sensowny a był to już 3 , którego odwiedziłam z tym problemem i pierwszy który w ogóle się zainteresował
marlen92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 19:25   #1835
maddie1221
Raczkowanie
 
Avatar maddie1221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 478
GG do maddie1221 Send a message via Skype™ to maddie1221
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Mam pytanko, czy Mupirox to steryd?
I czy tylko ja obawiam się o to, jak moja wypigmentowana skóra będzie wyglądała w lato?
maddie1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 20:51   #1836
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez maddie1221 Pokaż wiadomość
Mam pytanko, czy Mupirox to steryd?
I czy tylko ja obawiam się o to, jak moja wypigmentowana skóra będzie wyglądała w lato?
Antybiotyk
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-13, 12:09   #1837
maddie1221
Raczkowanie
 
Avatar maddie1221
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Wiadomości: 478
GG do maddie1221 Send a message via Skype™ to maddie1221
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Antybiotyk
Dzięki Bogu, bo te sterydy to masakra...
maddie1221 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 20:55   #1838
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Nie wiem co gorsze, przebarwienia i wszelkie zmiany skórne czy tycie w zastraszającym tempie przy sterydach.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 09:30   #1839
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Laura1888 Pokaż wiadomość
Nie wiem co gorsze, przebarwienia i wszelkie zmiany skórne czy tycie w zastraszającym tempie przy sterydach.
Tycie przy sterydach to chyba przy tych stosowanych wewnętrznie...?
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-15, 17:50   #1840
Laura1888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 38
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Tak, wewnętrznie, np. tabletki.
Laura1888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 21:31   #1841
yelenka
Przyczajenie
 
Avatar yelenka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 9
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Hej,
ja choruję na AZS od 3 lat. Tylko na dłoniach. Niestety jest to bardzo dokuczliwe miejsce, bo prawie nic nie mogę robić w stanach zaostrzenia, które mam bardzo często.
Na początku używałam elocomu i tridermu, Nie za bardzo mi one jednak pomogły.
Na początku tego roku został mi przepisany advantan. Skóra mi się bardzo po nim poprawiła. Jednak gdy tylko skończyła mi się tubka, wróciło zaostrzone AZS.
W kwietniu dermatolog przepisała mi protopic. I myślałam, że w końcu znalazłam swój lek na azs. Moje dłonie nie wyglądały tak dobrze przez kilka lat. Po półtora tygodnia używania zaczęły mi się pojawiać pęcherzyki na całych dłoniach, które cały czas mi pękają.Musiałam więc przestać używać. Zastanawiam się czy nie mam alergii na któryś ze składników.
Dzisiaj nie wytrzymałam i pojechałam na ostry dyżur i przepisano mi znowu advantan oraz rupafin.

Na koniec mam pytanie, jak to jest z tym nawilżaniem i natłuszczaniem. Za każdym razem jak smaruję moje wysuszone dłonie np. dexerylem, mam wrażenie, że mój stan rąk się pogarsza. Ręce pieką mnie i swędzą. Chyba tak być nie powinno...
yelenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-28, 21:36   #1842
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez yelenka Pokaż wiadomość
Hej,
ja choruję na AZS od 3 lat. Tylko na dłoniach. Niestety jest to bardzo dokuczliwe miejsce, bo prawie nic nie mogę robić w stanach zaostrzenia, które mam bardzo często.
Na początku używałam elocomu i tridermu, Nie za bardzo mi one jednak pomogły.
Na początku tego roku został mi przepisany advantan. Skóra mi się bardzo po nim poprawiła. Jednak gdy tylko skończyła mi się tubka, wróciło zaostrzone AZS.
W kwietniu dermatolog przepisała mi protopic. I myślałam, że w końcu znalazłam swój lek na azs. Moje dłonie nie wyglądały tak dobrze przez kilka lat. Po półtora tygodnia używania zaczęły mi się pojawiać pęcherzyki na całych dłoniach, które cały czas mi pękają.Musiałam więc przestać używać. Zastanawiam się czy nie mam alergii na któryś ze składników.
Dzisiaj nie wytrzymałam i pojechałam na ostry dyżur i przepisano mi znowu advantan oraz rupafin.

Na koniec mam pytanie, jak to jest z tym nawilżaniem i natłuszczaniem. Za każdym razem jak smaruję moje wysuszone dłonie np. dexerylem, mam wrażenie, że mój stan rąk się pogarsza. Ręce pieką mnie i swędzą. Chyba tak być nie powinno...
Po każdym balsamie, kremie tak Cię piecze? Może masz po prostu uczulenie na któryś składnik.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-28, 22:58   #1843
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez yelenka;40541165[...
Na początku używałam elocomu i tridermu, Nie za bardzo mi one jednak pomogły.
Na początku tego roku został mi przepisany advantan. [...]
Dzisiaj nie wytrzymałam i pojechałam na ostry dyżur i przepisano mi znowu advantan oraz rupafin.

Na koniec mam pytanie, jak to jest z tym nawilżaniem i natłuszczaniem. Za każdym razem jak smaruję moje wysuszone dłonie np. dexerylem, mam wrażenie, że mój stan rąk się pogarsza. Ręce pieką mnie i swędzą. Chyba tak być nie powinno...
Moim zdaniem przegięłaś z silnymi sterydami. Zostałabym przy protopicu+natłuszczanie. Jeśli piecze Cię po dexerylu spróbuj coś bardziej natłuszczającego, u mnie pieczenie występowało po nawilżaniu np. czymś z mocznikiem. Dziwne, że masz AZS wyłącznie na dłoniach, poszukałabym przyczyny w pracy/chemii i robiła co się da w rękawiczkach.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 19:44   #1844
yelenka
Przyczajenie
 
Avatar yelenka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 9
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Po każdym balsamie, kremie tak Cię piecze? Może masz po prostu uczulenie na któryś składnik.

Właśnie w tym problem, że po każdym. I myślę, że prawdopodobne, że mam alergię na któryś ze składników. Pamiętam, że jako dziecko/nastolatka nie mogłam się niczym posmarować, bo dostawałam wysypki. Zobaczę co powie alergolog, ale wizyta dopiero w lipcu .
yelenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 19:46   #1845
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez yelenka Pokaż wiadomość
Właśnie w tym problem, że po każdym. I myślę, że prawdopodobne, że mam alergię na któryś ze składników. Pamiętam, że jako dziecko/nastolatka nie mogłam się niczym posmarować, bo dostawałam wysypki. Zobaczę co powie alergolog, ale wizyta dopiero w lipcu .
Miałaś robione kiedykolwiek testy płatkowe?
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 19:49   #1846
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przegięłaś z silnymi sterydami. Zostałabym przy protopicu+natłuszczanie. Jeśli piecze Cię po dexerylu spróbuj coś bardziej natłuszczającego, u mnie pieczenie występowało po nawilżaniu np. czymś z mocznikiem. Dziwne, że masz AZS wyłącznie na dłoniach, poszukałabym przyczyny w pracy/chemii i robiła co się da w rękawiczkach.
Wtrące się.
Ja mam wrażenie że po pracy w rękawiczkach stan na dłoniach mi się jeszcze bardziej pogarsza

No, ale i tak chyba lepsze to niż praca z chemią bez rękawiczek.


w ogóle to nie mam pojęcia co się stało, ale nastąpiła u mnie na dniach jakaś bardzo duża poprawa
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 19:57   #1847
yelenka
Przyczajenie
 
Avatar yelenka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 9
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przegięłaś z silnymi sterydami. Zostałabym przy protopicu+natłuszczanie. Jeśli piecze Cię po dexerylu spróbuj coś bardziej natłuszczającego, u mnie pieczenie występowało po nawilżaniu np. czymś z mocznikiem. Dziwne, że masz AZS wyłącznie na dłoniach, poszukałabym przyczyny w pracy/chemii i robiła co się da w rękawiczkach.
Raczej nie przegięłam ze sterydami bo przez te 3 lata co mam AZS, używałam może ich z 4 razy po 2 tygodnie, więc wątpię, że to o to chodzi.

Właśnie też się dziwie, że mam tylko na dłoniach, ale dla mnie lepiej, że tylko na nich . Moja dermatolog też stwierdziła, że od chemii mam AZS, ale jak już pisałam post wyżej alergologa mam dopiero w lipcu i dopiero wtedy się dowiem. A rękawiczki używam. Nawet ich używam jak się kąpie w wannie, co jest straszne, bo ciężko zapanować nad tym by nie włożyć ręki do wody, ale niestety wszelki żele/szampony "wypalają" mi dłonie.
yelenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 20:20   #1848
ladymilionxxx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 53
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Moja siostra ma to prawdopodobnie. Dzięki za rady
ladymilionxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-05, 15:38   #1849
mmmalutka
Raczkowanie
 
Avatar mmmalutka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 49
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Hej dziewczyny.
Wracam do wątku po długiej nieobecności i muszę wam napisać o swoim wielkim sukcesie z homeoptią.

Jak pisalam wam w pażdzierniku byłam w polsce na pierwszej wizycie u lekarza zajmującego się włąśnie leczeniem homeopatycznym i pisałam wam jak wtedy wyglądałąm i jakie były cięzki początki takiego leczenia.

Od pażdziernika minęło już 7 miesięcy i moja skóra przez ten czas ani raz nie była smarowana żadnym sterydem.
Jest to dla mnie wielki sukces bo przez kilka lat byłam niewolnikiem elocomu, później protopicu i elidelu....
a potem posterydowe zapalenie skóry, depresja......

Teraz jestem na diecie bezglutenowej i bez mleka krowiego.
Spożywam same ciepłe posiłki piję tylko ciepłą przegotowaną mineralną wodę.

Do kąpieli i mycia włosów używam tylko białego jelenia.

Moją skórę na twarzy traktuję tylko olejami i masłami.

Może moja skóra nie jest jeszcze piękna i wolna od choroby w 100% ale wiem że zdrowie czeka za rogiem i wyrzeczenia są warte świeczki....

Przynajmniej mój lekarz nie mówi że jestem skazana na sterydy do końca życia bo niestety z takimi opiniami lekarzy też już się spotykałam.

Macie jakieś doświadczenia z homeopatią?

Edytowane przez mmmalutka
Czas edycji: 2013-05-05 o 15:39
mmmalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-06, 19:22   #1850
pizmak007
Rozeznanie
 
Avatar pizmak007
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 517
GG do pizmak007
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja jakoś nie wierzę w tą całą homeopatię, wydaje mi się, że odpowiednia pielegnacja połączona z dietą może dużo pomóc.

Chciałam podpytać jaki krem do rąk u żywacie - chodzi mi o takie drogeryjne specyfiki. Niestety mam taką a nie inną pracę i często mam kontakt z płynami do naczyć. Co dobrego możecie polecić?
__________________
Chciałem tyle ci dać
Tyle zrobić
O gdybym tylko mógł
Zmieniłbym ten cały świat
Wysadziłbym jakiś bank
I z wiatrem puścić cały szmal
pizmak007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 19:30   #1851
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

ja używam tego czerwonego garniera ale u mnie nic nie daje rady. codziennie mam do czynienia z chemią i to w wysokich stężeniach
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 19:31   #1852
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pizmak007 Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie wierzę w tą całą homeopatię, wydaje mi się, że odpowiednia pielegnacja połączona z dietą może dużo pomóc.

Chciałam podpytać jaki krem do rąk u żywacie - chodzi mi o takie drogeryjne specyfiki. Niestety mam taką a nie inną pracę i często mam kontakt z płynami do naczyć. Co dobrego możecie polecić?
Albo Neutrogena o ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...eme-mains.html
albo tańszy ten: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ra-wersja.html
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 19:35   #1853
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

mnie po kremach z mocznikiem jakoś ręce szczypią dziwnie, mam wrażenie że mi nie służą
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 19:51   #1854
mmmalutka
Raczkowanie
 
Avatar mmmalutka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 49
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

heh, jeSli można się leczyć bez rakotwórczych sterydów i chemii to chyba warto ??
pozatym lekarz powiedział że AZS to choroba organów wewnętrznych a zmainy skórne to tylko objawy chorujących narządów.
I jeszcze jedno w co wierzę mocno że AZS jest całkowicie do wyleczenia.

Od 25 lat we wszystkich lekarzach poradniach mówili mi że trzeba się przyzwyczaic i tyle, że to choraoba na całe życie a teraz ??
Ja uwierzyłam w homeopatię i póki co się jej trzymam.
W poniedziałek za tydzień mam kolejną wizytę w polsce i już nie mogę się doczekać.

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez fioleciasto Pokaż wiadomość
mnie po kremach z mocznikiem jakoś ręce szczypią dziwnie, mam wrażenie że mi nie służą
ja do rąk mogę polecić z czystym sumieniem produkty firmy Lavera lub tańsze kremy z Rossmana Alterra, mają fany skład i nie podrażniają skóry.
__________________
pixieblack.blogspot.com
mmmalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 19:59   #1855
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pizmak007 Pokaż wiadomość
Ja jakoś nie wierzę w tą całą homeopatię, wydaje mi się, że odpowiednia pielegnacja połączona z dietą może dużo pomóc.

Chciałam podpytać jaki krem do rąk u żywacie - chodzi mi o takie drogeryjne specyfiki. Niestety mam taką a nie inną pracę i często mam kontakt z płynami do naczyć. Co dobrego możecie polecić?
Jeśli masz dostęp to Balea z mocznikiem - jak dla mnie rewelacja
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-06, 20:14   #1856
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mmmalutka Pokaż wiadomość
heh, jeSli można się leczyć bez rakotwórczych sterydów i chemii to chyba warto ??
pozatym lekarz powiedział że AZS to choroba organów wewnętrznych a zmainy skórne to tylko objawy chorujących narządów.
I jeszcze jedno w co wierzę mocno że AZS jest całkowicie do wyleczenia.

Od 25 lat we wszystkich lekarzach poradniach mówili mi że trzeba się przyzwyczaic i tyle, że to choraoba na całe życie a teraz ??
Ja uwierzyłam w homeopatię i póki co się jej trzymam.
W poniedziałek za tydzień mam kolejną wizytę w polsce i już nie mogę się doczekać.

---------- Dopisano o 19:51 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------



ja do rąk mogę polecić z czystym sumieniem produkty firmy Lavera lub tańsze kremy z Rossmana Alterra, mają fany skład i nie podrażniają skóry.
z Alterry nie próbowałam więc sprawdzę
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-07, 21:56   #1857
yelenka
Przyczajenie
 
Avatar yelenka
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 9
Odp: Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
Miałaś robione kiedykolwiek testy płatkowe?
Niestety jeszcze nie. Ale udało mi się na jutro zapisać do alergologa. Już się nie mogę doczekać :beer: . Tylko mam nadzieje, że będzie kompetentny, bo jak wiadomo z tym różnie bywa. Raz jak byłam u takiej starszej dermatolog, stwierdzila że mam na dłoniach grzybicę od kotów i muszę je wyrzucić z domu :/. Więc poszłam do kolejnej i też stwierdzila, że mam grzybice i wysłała mnie na badania. Oczywiście jej nie miałam. Dopiero ostatnia dermatolog stwierdziła, że mam azs.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
yelenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 08:41   #1858
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mmmalutka Pokaż wiadomość
[...]
pozatym lekarz powiedział że AZS to choroba organów wewnętrznych a zmainy skórne to tylko objawy chorujących narządów.[...]
AZS to choroba psychiki, skóry i układu odpornościowego. Uwierzyłaś w homeopatię, więc Ci pomaga. Ważne, że pomaga i tego się trzymaj.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 21:17   #1859
Agnieszka_Mata
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszka_Mata
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 33
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

mój szwagier, który od jakiś dwóch lat cierpi z powodu wysuszonej i pękającej skóry dłoni (lekarz co prawda nie stwierdził AZS, ale jak dla mnie, to się jak najbardziej kwalifikuje), zaczął nie tak dawno stosować dodatkowo do tych wszystkich swoich maści Beta Skin - jakiś dermokosmetyk mający wspomóc jego leczenie, no i o dziwo chyba mu trochę pomogło... choć nie jestem w 100% pewna, czy to rzeczywiście to tak czy inaczej, może jest to jakiś środek albo chociaż półśrodek na Wasze problemy
Agnieszka_Mata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-11, 19:21   #1860
mmmalutka
Raczkowanie
 
Avatar mmmalutka
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 49
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
AZS to choroba psychiki, skóry i układu odpornościowego. Uwierzyłaś w homeopatię, więc Ci pomaga. Ważne, że pomaga i tego się trzymaj.
hm...
więc ja nie wiem jak to do końća jest...
Ale rzeczywiście odkąd trzymam się kilku ścisłych zaleceń lekarskich związanych z żywiniem moja skóra inaczej wygląda....

Kiedyś pomimo że wydawałam krocie na kosmetyki nic nie pomagało a teraz od pół roku jestem na diecie i używam tylko olejów jadalnych do pielęgacjii skóry i jest o niebo lepiej.

więc nie do końca chyba to azs to choroba psychiki skóry i ukłądu odpornościowego.

Ja coraz mocniej zaczynam wierzyć w oczyszczanie organizmu i dbanie o organy wewnętzrne jako sprzymierzeńcy w walce AZS.
I nie jest tu chyba kwestią tego że ''uwierzyłam''.

A jeśli skóra nie jest męczona sterydami i innymi świństwami to chyba warto próbować ?
__________________
pixieblack.blogspot.com
mmmalutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.