QLAIRA - wątek zbiorczy - Strona 76 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-21, 12:57   #2251
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Dziś 3 tabletka Qlairy. Mam nadzieję, że niedługo napiszę pozytywnie na temat tych pigułek.
Ktoś coś jeszcze napisze na temat tych pigułek i jak się spisują?

Ile można wam pisać, że nie pyta się o to. Nigdy, nikogo. Bierz-sama zobaczysz jak się spisują w Twoim przypadku.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 19:31   #2252
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość

Ile można wam pisać, że nie pyta się o to. Nigdy, nikogo. Bierz-sama zobaczysz jak się spisują w Twoim przypadku.
Ba, one nawet u jednego człowieka w różnym okresie mogą spisywać się inaczej. Pamiętam, że jak pierwszy raz je wzięłam to zatrzymywałam wodę (na wadze +5 kg) i dostałam zapalenia skóry. Po roku wróciłam do nich, bo najlepiej mi służy dienogest w składzie i skutków ubocznych nie było już wcale
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-21, 19:59   #2253
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość

Ile można wam pisać, że nie pyta się o to. Nigdy, nikogo. Bierz-sama zobaczysz jak się spisują w Twoim przypadku.
To po co te wszystkie wątki na forum z opiniami i dyskusjami ? Ja akurat jestem ciekawa opini innych kobiet na takie tematy pomimo, że wiem iż różnie każda może reagować na dane pigułki.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-22, 15:46   #2254
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
To po co te wszystkie wątki na forum z opiniami i dyskusjami ? Ja akurat jestem ciekawa opini innych kobiet na takie tematy pomimo, że wiem iż różnie każda może reagować na dane pigułki.
To hormony, a nie jakieś suplementy czy witaminy. Wątki na forum są po to, żeby dopytać o skład, działanie, wątpliwości, sposób brania etc. a nie o to, czy rosną po nich piersi, czy wyskakują pryszcze itp Więc jakakolwiek opinia będzie bezsensowna i zbędna.
Powtarzam to po stokroć. 100 osób napisze, że przytyły po 30kg, mają zamieszanie z cerą i zerowe libido, Ty weźmiesz to do siebie, zrazisz się. A być może te tabletki będą strzałem w dziesiątkę. Nie dowiesz się póki nie spróbujesz, czyjeś zdanie Ci nie pomoże.
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 12:07   #2255
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Biorę te tabletki i jak na razie zauwazyłam, że mam objawy jak przed miesiączką czyli napady pocenia i gorąca na zmianę z uczuciem zimna, takie objawy mam od jakiegoś roku, do tego lekki niepokój. Jest to prawdopodobnie spowodowane działaniem progesteronu, na pierwszych tabletkach o niższej dawce progesteronu tego nie było. No i teraz znów wracają poranne obrzeki pod oczami :-( Jak brałam Narayę nie było tych objawów. Musze pogadać z ginekologiem.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 17:17   #2256
kasiakasiczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Ja na Qlairze czulam sie dobrze choc na poczatku organizm musial sie przystosowac mialam zawroty glowy, zbierala mi sie woda to powiem tak ze brala ja bardzo dlugo 3 lata i nie mialam po niej zadnych innych skutkow ubocznych po 2 mcach. Teraz juz je odstawilam.

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2015-12-17 o 23:06
kasiakasiczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-24, 14:57   #2257
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Czy musiała któraś z was przestać brać Qlairę lub zmienic na inne pigułki z powodu zaostrzenia wahań nastroju, niepokoju wewnetrznego, lekkich objawów nerwicy? Biore 2 opakowanie i niestety objawy zaostrzają się.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-25, 11:30   #2258
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez czarnaasia Pokaż wiadomość
Czy musiała któraś z was przestać brać Qlairę lub zmienic na inne pigułki z powodu zaostrzenia wahań nastroju, niepokoju wewnetrznego, lekkich objawów nerwicy? Biore 2 opakowanie i niestety objawy zaostrzają się.
Poczekaj jeszcze jedno opakowanie. Jak nie będzie poprawy, to zmiana. Ja biorę teraz Zoely i też jestem w szoku, bo miałam coś na kształt PMS. Nigdy, na żadnych tabletkach tego nie miałam
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-25, 11:38   #2259
czarnaasia
Raczkowanie
 
Avatar czarnaasia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 376
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Na Naraji było z nastrojem ok, pamietam jak kiedyś brałam Jeanine i wtedy miałam straszne osłabienie i też jakies huśtawki nastrojów, odstawiłam i przeszło. A w Jeanine i Qlairze jest ten sam progesteron.
czarnaasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-18, 14:16   #2260
joaannaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 6
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Mnie dzisiaj zmieniono tabletki na Qlairę i bardzo liczę na ich zbawienny wpływ W grudniu ginekolog przepisała mi Belarę, bardzo je zachwalała, ale to co potem przeżyłam to istny koszmar Niby wiadomo, że przez pierwsze trzy miesiące może być różnie, ale na początku drugiego tygodnia zaczęły mi się strasznie silne krwawienia, które o dziwo nasilały się na noc, do tego bóle brzucha (codziennie faszerowałam się silnymi lekami przeciwbólowymi), zawroty głowy, duszności. W ostatnich dniach miałam wręcz krwotok z ogromnymi skrzepami, nigdy takich nie widziałam A dodam, że zawsze cierpiałam na dość bolesne i silne miesiączki, wiec niejedno juz widziałam. Dziś poszłam na wizytę i ginekolog była zdziwiona, że aż do takiego stanu mnie te tabletki doprowadziły i powiedziała, że może lepiej będzie jeśli zrezygnuję całkowicie z hormonów. Też się do tego skłaniam, bo te ostatnie tygodnie strasznie dały mi w kość. Zgodziłam się jednak żeby przepisała mi właśnie Qlairę na zahamowanie tych krwawień, bo podobno pomaga w takich przypadkach już w ciągu pierwszych dwóch-trzech dni. I powiedziała, że jak się unormuje sytuacja to po pierwszym opakowaniu mogę przestać brać zupełnie i zrezygnować z tabletek. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja
joaannaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-14, 05:47   #2261
ziajka007
Przyczajenie
 
Avatar ziajka007
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 14
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Witam,
Brałam Qlaire przez około 2 lata, później ciąża, ponad rok karmiłam piersią i teraz do niej wróciłam. Dzisiaj, podczas brania 19 tabletki, dostałam okres
W związku z tym moje pytanie: zacząć jutro nowe opakowanie, czy mimo wszystko te brać do końca?
ziajka007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-06-15, 08:02   #2262
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ziajka007 Pokaż wiadomość
Witam,
Brałam Qlaire przez około 2 lata, później ciąża, ponad rok karmiłam piersią i teraz do niej wróciłam. Dzisiaj, podczas brania 19 tabletki, dostałam okres
W związku z tym moje pytanie: zacząć jutro nowe opakowanie, czy mimo wszystko te brać do końca?
Zadzwoń do lekarza. U mnie na początku tak sie zdarzało i miałam brać bez przerwy.
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-16, 18:08   #2263
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: QLAIRA - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez ziajka007 Pokaż wiadomość
Witam,
Brałam Qlaire przez około 2 lata, później ciąża, ponad rok karmiłam piersią i teraz do niej wróciłam. Dzisiaj, podczas brania 19 tabletki, dostałam okres
W związku z tym moje pytanie: zacząć jutro nowe opakowanie, czy mimo wszystko te brać do końca?
Masz brać do końca.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-16 19:08:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.