Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-20, 14:18   #4261
marti88
Przyczajenie
 
Avatar marti88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wielkopolska:)
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziękuję za tak szybką odpowiedz
a co powiesz o tym samym kremie ale nie dla skóry suchej tylko normalnej mieszanej??
Lancome Aqua Fusion Continuously Infusing Moisture Normal to Combination skin

Skład: aqua, glycerin, cyclopentasiloxane, hydrogenated polyisobutene, alcohol denat., penaerythyrityl tetraethylhexanoate, sucrose stearate, mirystyl myristate, stearly alcohol, peg-8 stearate, Cl 42090/blue1, PCA, allanine, sucrose, lactic acid, sodium chondrotin sulfate, phenoxyethanol, stearic acid, atelocollagen, arginine, triethanolamine, chlorophensin, calcium gluconate, silica dimethyl silylate, limonene, xantahn gum, pentaerythirityl tetrasostearate, mannitol, zinc gluconate, linalool, manganese gluconate, propylparaben, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, serine, thereonine, geraniol, histidine hydrochloride, lysine hydrochloride, cetyl alcohol, methylparaben, tetrasodium edta, citrulline, citronellol, glutamic acid, glyceryl stearate, glycogen, (f.i.l. b8601/3)
marti88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 20:26   #4262
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,

Iwostin (ten na przebarwienia potrądzikowe) sprawdził się, pomagał rozjaśniać przebarwienia, jednak musiałem przerwać stosowanie bo mimo że działał na blizny, wypryski pojawialy się nagminnie stosowałem Triacneal z próbek, teraz zakupiłem całe opakowanie dziś (fajna cena , plus żel 50 ml gratis!). Stosuję ochronę spf 20 (LRP Hydraphase spf 20,uva 8), byłem w górach i stosowałem spf 50 (wiadomo- wczasy, nasłonecznienie było spore itd.).

Zainteresował mnie krem SVR Chronolys w wersji z filtrem, chciałbym stosować go w zimie, ewentualnie późną jesienią, czy mogę pozwolić sobie na to stosując Triacneal na noc ?

Wiem że UVA zapewni słabą ochronę.... hm, ale skład wydaje się fajny, widzę antyoksydanty, nawilżacze....

Jak z zapychaniem ?

Formula INCI: Aqua, dicaprylyl carbonate-cyclopentasilo xane, octocrylene, iso-hexadecane, ethylhexyl, methoxycin Namata, beheneth-25, glycerin, behenyl alcohol, dimethicone, butylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, acrylamide, ammonium acrylate crosspolymer, acrylamide, ammonium acrylate copolymer, beheneth-10, Butyrospermum parkil butter (shea butter), hydrolized hibiscus esculentus extract, Magnesium PCA, sodium hyaluronate, cucumis mielo, melon fruit extract, tocopherol, poluisobutene, dextrin, ammonium acryloydimethyl taurate vp copolymer, paraffinum liquidum, xanthan gum, polysorbate 20, polyhydroxystearic acid, crosspolymer, sorbitan isostearate, dimethiconol, phenoxyethanol, chlorphenesin, o-cymene-5-0L, BHT, fragrance frangrance.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-20, 21:32   #4263
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

szukalam delikatnego zelu pod prysznic, wybralam Faith in Nature, ale nie bardzo jestem przekonana do jego skladu, pomozcie w rozszyfrowaniu. Bardzo mnie martwi ten skladnik ponizej.

Faith in nature, Aloe and Ylang Ylang Shower Gel

INCI:
Aqua (water from the Lake District)
ammonium laureth sulphate*
aloe barbadensis leaf juice**
Maris sal
polysorbate 20*
cocamidopropyl betaine*
cananga odorata flower oil*(ylang ylang)
lavandula hybrida oil*(lavandin)
pogostemon cablin oil*(patchouli)
melaleuca alternifolia oil*
sodium citrate*
Aroma
Cl75810
linalool^
benzyl benzoate^
benzyl salicylate^
farnesol^
*vegatable origin
**certified organic
^ from essenssial oils

Czy moge go spokojnie uzywac, i nie bedzie wysuszajacy dla mojej skory, czy jednak poszukac sobie czegos innego, delikatniejszego. Pomozcie

Pytanko, czy ktoras z was probowala kremow LACURA z ALDI-ego ??? zastanawiam sie ile w nich zlego ...
agairl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 17:01   #4264
marcinpol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam serdecznie,
i proszę o analizę.

Ziaja Yego, intensywnie łagodzący żel po goleniu, codzienna pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej

Skład:
Aqua (Water), Propylene Glycol, Saccharomyces/Zinc Ferment, Polysorbate 20, Panthenol, Allantoin, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, Ethylhexyl Palmitate, Luffa Cylindrica Seed Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethylcellulose, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Sodium Hydroxide, CI 42090 (FD&C Blue No. 1).

Czy mogę nałożyć ten żel po goleniu bez strachu o swoją twarz? Mam cerę trądzikową (ale też dość wrażliwą), w której nietrudno o zapchanie i mam problem z wyborem czegokolwiek po goleniu.
marcinpol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-21, 18:56   #4265
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo prosze o analizę:

Rewolucyjny preparat w leczeiu trądziku Acne- Stop

SKŁADNIKI (INCI):
Hydrogen Peroxide; Polyacrylamide (C-13-14 isoparaffin) laureth-7; Aqua minerale – sulphide – sulphide hydrogen salty mineral; Melaleuca alternifolia oil; Lavandula Angustifolia oil; Oenothera biennis oil; Glycerin and Ethyl lauryl arginate HCl; Rosa Damascena oil;

Jestem bardzo ciekawa, czy naprawdę tak rewelacyjnie działa i jest wart swojej bardzo wysokiej ceny.

zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 19:31   #4266
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Bardzo prosze o analizę:

Rewolucyjny preparat w leczeiu trądziku Acne- Stop

SKŁADNIKI (INCI):
Hydrogen Peroxide; Polyacrylamide (C-13-14 isoparaffin) laureth-7; Aqua minerale – sulphide – sulphide hydrogen salty mineral; Melaleuca alternifolia oil; Lavandula Angustifolia oil; Oenothera biennis oil; Glycerin and Ethyl lauryl arginate HCl; Rosa Damascena oil;

Jestem bardzo ciekawa, czy naprawdę tak rewelacyjnie działa i jest wart swojej bardzo wysokiej ceny.

Nic rewolucyjnego tu nie ma, tylko zabijajaca bakterie beztlenowe woda utleniona oraz jako dodatek olejki: z drzewa herbacianego i lawendowy o antybakteryjnym działaniu, także zwiazki siarki albo siarczkowa solanka. Raczej napewno bedzie skuteczny, ale nie do ciaglego stosowa )podobnie jak w przypadku preparatow z nadtlenkiem benzoilu)

---------- Dopisano o 20:24 ---------- Poprzedni post napisano o 20:21 ----------

Cytat:
Napisane przez marcinpol Pokaż wiadomość
Witam serdecznie,
i proszę o analizę.

Ziaja Yego, intensywnie łagodzący żel po goleniu, codzienna pielęgnacja skóry tłustej i mieszanej

Skład:
Aqua (Water), Propylene Glycol, Saccharomyces/Zinc Ferment, Polysorbate 20, Panthenol, Allantoin, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, Ethylhexyl Palmitate, Luffa Cylindrica Seed Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethylcellulose, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum (Fragrance), Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Sodium Hydroxide, CI 42090 (FD&C Blue No. 1).

Czy mogę nałożyć ten żel po goleniu bez strachu o swoją twarz? Mam cerę trądzikową (ale też dość wrażliwą), w której nietrudno o zapchanie i mam problem z wyborem czegokolwiek po goleniu.
Bardzo ladny skład, wiele cennych składników łagodzacych i przeciwtrądzikowych. Z minusów obecność zapachu, ale nie powienien podrażnic, w każdym razie warto spróbowac.

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:24 ----------

Cytat:
Napisane przez agairl Pokaż wiadomość
szukalam delikatnego zelu pod prysznic, wybralam Faith in Nature, ale nie bardzo jestem przekonana do jego skladu, pomozcie w rozszyfrowaniu. Bardzo mnie martwi ten skladnik ponizej.

Faith in nature, Aloe and Ylang Ylang Shower Gel

INCI:
Aqua (water from the Lake District)
ammonium laureth sulphate*
aloe barbadensis leaf juice**
Maris sal
polysorbate 20*
cocamidopropyl betaine*
cananga odorata flower oil*(ylang ylang)
lavandula hybrida oil*(lavandin)
pogostemon cablin oil*(patchouli)
melaleuca alternifolia oil*
sodium citrate*
Aroma
Cl75810
linalool^
benzyl benzoate^
benzyl salicylate^
farnesol^
*vegatable origin
**certified organic
^ from essenssial oils

Czy moge go spokojnie uzywac, i nie bedzie wysuszajacy dla mojej skory, czy jednak poszukac sobie czegos innego, delikatniejszego. Pomozcie
Nie podoba mi sie , ze jest oparty tylko na ALES, odrobina skoku z aloesu nie raczej nie zlagodzi ALES, a betainy kokamid. jest tyle co kot na płakal, bo za zageszczająca solą. Poważnie obawiałabym sie wysuszenia

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:27 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość

Zainteresował mnie krem SVR Chronolys w wersji z filtrem, chciałbym stosować go w zimie, ewentualnie późną jesienią, czy mogę pozwolić sobie na to stosując Triacneal na noc ?

Wiem że UVA zapewni słabą ochronę.... hm, ale skład wydaje się fajny, widzę antyoksydanty, nawilżacze....

Jak z zapychaniem ?

Formula INCI: Aqua, dicaprylyl carbonate-cyclopentasilo xane, octocrylene, iso-hexadecane, ethylhexyl, methoxycin Namata, beheneth-25, glycerin, behenyl alcohol, dimethicone, butylene glycol, methyl methacrylate crosspolymer, acrylamide, ammonium acrylate crosspolymer, acrylamide, ammonium acrylate copolymer, beheneth-10, Butyrospermum parkil butter (shea butter), hydrolized hibiscus esculentus extract, Magnesium PCA, sodium hyaluronate, cucumis mielo, melon fruit extract, tocopherol, poluisobutene, dextrin, ammonium acryloydimethyl taurate vp copolymer, paraffinum liquidum, xanthan gum, polysorbate 20, polyhydroxystearic acid, crosspolymer, sorbitan isostearate, dimethiconol, phenoxyethanol, chlorphenesin, o-cymene-5-0L, BHT, fragrance frangrance.
Szczerze mowiąc przeciętny, słaba ochrona - żadnego filtra uva, ale za to wyglada na lekki i masz racje troche fajnych składnikow na końcu
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 20:52   #4267
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nic rewolucyjnego tu nie ma, tylko zabijajaca bakterie beztlenowe woda utleniona oraz jako dodatek olejki: z drzewa herbacianego i lawendowy o antybakteryjnym działaniu, także zwiazki siarki albo siarczkowa solanka. Raczej napewno bedzie skuteczny, ale nie do ciaglego stosowa )podobnie jak w przypadku preparatow z nadtlenkiem benzoilu)

Dziękuję

Myślisz, że będzie działał tak jak brevoxyl lub benzacne? Czyli nie warto przepłacać?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-22, 21:37   #4268
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez morello cherry Pokaż wiadomość
Hey-wielkie dzieki

prosze jeszcze o analize tego kremu:

Pollena-Ewa, Eva Natura Komfort Młodej Skóry 18+, Krem nawilżająco - matujący SPF7

Skład: Aqua, Octocrylene, Isohexadecane, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isopropyl Isostearate, Hydrolyzed Caesalpinia Spinosa Gum, Caesalpinia Spinosa Gum, Propylene Glycol, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Panax Ginseng Root, Tilia Cordata Wood, Hydrolyzed Wheat Protein, Mannitol, Aesculus Hippocastanum, Glycogen, Yeast, Calcium Pantothenate, Biotin, Triticum Vulgare, Avena Sativa, Hordeum Vulgare, Secale Cereale, Hamamelis Virginiana, Inulin, Alpha Glucan Oligosaccharide, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cetyl Alcohol, Ttanium Dioxide, Silica, Phenoxyethanol, Buthylparaben, Ethylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Carbomer, Parfum, Sodium Hydroxide, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol.


jak wypada pod wzgledem Oceanic, AA Therapy Trądzik, Krem matujący na dzień?
(analiza na 142 str,Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Di C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Glycerin, Caprylyl Methicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Azelaic Acid, Retinyl Palmitate, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Disodium Phosphate, PEG-35 Castor Oil, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate (06.05.2008)


Jeszcze raz bardzo prosze o analize tego kremu: roza:

Edytowane przez morello cherry
Czas edycji: 2011-09-22 o 21:43
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 21:47   #4269
marcinpol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Bardzo ladny skład, wiele cennych składników łagodzacych i przeciwtrądzikowych. Z minusów obecność zapachu, ale nie powienien podrażnic, w każdym razie warto spróbowac.
Serdeczne dzięki.
marcinpol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 08:24   #4270
KASSIIA
Raczkowanie
 
Avatar KASSIIA
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Wiadomości: 86
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zwracam się z ogromną prośbą o rzucenie okiem na skład Yves Rocher, Pure System Lotion Clarifiante (Tonik głęboko oczyszczający).


Skład:

INGREDIENTS * AQUA * ALCOHOL * MATHYLPROPANEDIOL * GLYCERIN * ALOE BARBADEBSIS LEAF JUICE *HAMAMELIS VIRGINIANA FLOWER WATER * HYDROXYETHYL BAIACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL * TAURATE COPOLYMER * PHENOXYETHANOL *HYDROLYZED PECTIN * SALICYLIC ACID * PARFUM * XANTHAN GUM * SODIUM HYDROXIDE * SCUTELLARIA BAICALENSIS ROOT EXTRACT * TETRASODIUM EDTA * SODIUM BENZOATE * POTASSIUM SORBATE * CI 42090


Interesuje mnie czy ten tonik jest skuteczny w walce z niedoskonałościami, prze cerze tłustej bądź mieszanej.

Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź, dla mnie analiza składu to czarna magia.
KASSIIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 08:54   #4271
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Prośba o analizę

Filorga Iso-Age krem odmładzający

Skład (INCI):aqua (water)cetearyl alcohol, cetearyl glucoside,glycolaqua (water), prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oilcyclomethicone, corylus avellana (hazel nut) oil, butysrospermum parkii (shea butter), dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, PEG-8 beeswax, biosaccharide gum-1, hydrolyzed myrtus communis leaf extract, ethylhexyl glycerin, cetyl alcohol, glyceryl stearate, PEG-75 stearate, ceteth-20, steareth-20, hydrolyzed elastin, collagen, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, retinyl palmitate, helianthus annus (sunflower) seed oil, glyceryl oleate citrate, sucrose palmitate, glyceryl linoleate, sodium hyaluronate, tocopherol, calcium chloride, potassium chloride, magnesium sulfate, sodium acetate, sodium chloride, sodium phosphate, amino but acid, glucosamine, glucose, glucuronolactone, glucuronic acid, glutathione, 5-methyl 2’ deoxycytidine, thiamine pyrophosphate, coenzyme a, sodium flavin adenine dinucleotide, nicotinamide adénine dinucléotide , sodium nicotinamide adénine dinucléotide phosphate, sodium Uridine triphosphate, methionine, ornithine, phenylalanine, proline, serine, taurine, threonine, tryptophan, tyrosine, valine, ascorbic acid, PABA, biotin, calcium pantothenate, folic acid, inositol, niacin, niacinamide, pyridoxal, pyridoxine, riboflavine, thiamine HCL, tocopherol phosphate, tocopheryl acetate, cobalamine, desoxyadenosine, desoxycytodine, desoxyguanosine, desoxythymidine, amonium acryloyldimethyl taurate/VP copolymer, ascorbyl glucoside, triethanolamine, BHA, parfum (fragrance)

Słyszałam bardzo dobre opinie o tym kremie (od mojego dermatologa ale nie jestem pewna,czy warto zainwestować ok. 250 pln

Z góry dzięki

---------- Dopisano o 09:54 ---------- Poprzedni post napisano o 09:51 ----------

To może przy okazji wrzucę jeszcze kremik pod oczy

Filorga Optim- Eyes krem pod oczy

Skład (INCI):Aqua (water), glycerin, caprylic/ capric triglyceride, c12-16 alcohols, cyclopentasiloxane, peg-8, polyacrilate-13, hydrogenated lecithin, palmitic acid, prunus domestica seed oil, polyisobutene, cyclohexasiloxane, sucrose, palmitate, dimethicone crosspolymer, chlorphenesin, steareth-20, caprylyl glycol, hesperidin methyl chalcone, tetrasodium edta, methylparaben, glyceryl linoleate, sodium chloride, glucose, potassium chloride, calcium chloride, magnesium, sulfate, glutamine, sodium phosphate, sodium acetate, ascorbic acid, lysine hcl, arginine, alanine, histidine, valine, leucine, threonine, isoleucine, tryptophan, phenylalanine, tyrosine, glycine, polysorbate 80, serine, deoxyadenosine, cystine, glutathione, cyanocobalamin, deoxycytidine, deoxyguanosine, deoxythymidine, asparagine, aspartic acid, ornithine, glutamic acid, nicotinamide adenine, dinucleotide, proline, aminobutyric acid, methionine, taurine, hydroxyproline, glucosamine, coenzyme A, glucuronolactone, sodium glucuronate, sodium uridine triphosphate, thiamine diphosphate, disodium flavine adenine dinucleotide, nicotinamide adenine dinucleotide, phosphate, retinyl acetate, inositol, methyl deoxycytidine, niacin, niacinamide, pyridoxal, pyridoxine, biotin, calcium pantothenate, folic acid, riboflavin, thiamine diphosphate, tocopherol, phosphate, polysorbate 20, tromethamine, prunus amygdalus dulcis (sweet almond), oil, sodium polyacrylate, chlorhexidine digluconate, sodium hyaluronate, potassium sorbate, n-hydroxysuccinimide, dipeptide-2, phenoxyethanol, palmytoyl tetrapeptide-3, tocopherol, chrysin, palmytoyl oligopeptide, parfum (fragrance), butylparaben, ethylparaben, palmytoyl, tetrapeptide-7, isobutylparaben, propylparaben.

Składy skopiowałam ze strony sklepu eko-fit; pozdrawiam i jeszcze raz z góry dziękuję

P.S. Trochę mnie przeraża długość tych składów
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 09:53   #4272
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ładnie proszę o zanalizowanie składu pomadki ochronnej
Mąż sobie zanabył, a ja przy okazji zastanawiam się na ile ona jest "pure&natural"

Nivea Pure&natural olive&lemon pomadka ochronna

Skład (ze strony producenta)
Octyldodecanol, Cera Microcristallina, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Polyisobutene, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Myristyl Myristate, C20-40 Alkyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Butyrospermum Parkii Butter, Cera Carnauba, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Olea Europaea Oil, Citrus Medica Limonum Juice, Vitis Vinifera Seed Oil, Aqua, Maltodextrin, Neohesperidin Dihydrochalcone, BHT, Parfum, CI 77492, CI 77499, CI 42090.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 10:05   #4273
Miuvanna
Raczkowanie
 
Avatar Miuvanna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 43
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, ja uprzejmię proszę o zanalizowanie - A-Z Medica, No-Scar, Perła Inków, Krem z masy perłowej przeciw bliznom i rozstępom Chodzi mi przede wszystkim co moze w tym kremie zapychać, bo mimo, ze ładnie rozjaśnia przebarwienia to ciagle cos wyskakuje.


Skład:
Aqua,
Cetyl Alcohol,
Cetearyl Alcohol and Ceteareath-3 (and) Sodium Cetearyl Sulfate, Mineral Oil,
Dimethicone,
Glycerine,
Allantoin,
Polysorbate-60,
Mother of Pearl Powder,
EDTA,
Imidazolidinylurea Lysinecarboymethyl Cisteynate,
Methyl Isothiazolinone (and) Methyl Chloroisothiazolinone,
Parfum,
BHA (and) Tocopherol (and) Triethyl Citrate


i Pharmaceris T, Sebo-Almond 10% Krem złuszczający do cery trądzikowej- w tym proszę o takie bardziej ogólne informacje


Skład:
Aqua,
Mandelic Acid,
Butylene Glycol,
Glycerin, Tromethamine,
Isohexadecane,
Dicaprylyl Ether,
Cyclopentasiloxane,
Cetyl Alcohol,
Sodium Polyacrylate,
Cyclohexasiloxane,
Cetearyl Alcohol,
Xanthan Gum,
Methyl Glucose Sesquistearate,
Ceteareth-20,
Silica Dimethyl Silylate,
Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract,
Methylparaben,
Parfum.

Edytowane przez Miuvanna
Czas edycji: 2011-09-23 o 19:21
Miuvanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 12:57   #4274
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
jak wygladaja składowo te masła? Widzę ze nie mają parfinum liquidumi przymierzam się do zakupu.
Ziaja, Masło do ciała (waniliowe, kakaowe, oliwkowe, kokosowe)

/kakaowe/ Aqua (Water), Elaeis Guineensis Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Glycine Soja Oil, Arachis Hypogaea Oil, Juglans Regia Shell Oil, Theobroma Cacao Butter, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), CI 16035 (FD&C Red No. 40), CI 42090 (FD&C Blue No. 1), CI 19140 (FD&C Yellow No. 5).

/oliwkowe/ Aqua (Water), Elaeis Guineensis Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Olea Europaea Oil, Tocopheryl Acetate, Sodium Polyacrylate, DMDM Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Hexyl Cinnamal, Citronellol, CI 16035 (FD&C Red No. 40), CI 42090 (FD&C Blue No. 1), CI 19140 (FD&C Yellow No. 5), CI 47005 (D&C Yellow No. 10)

Ziaja, Sopot Rozświetlanie, Bursztynowe masło do ciała opaSkład: Aqua (Water), Elaeis Guineensis Oil, Cetearyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii Butter, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Glucoside, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Hydrogenated Coco-Glycerides, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Arachis Hypogaea (Peanut) Oil, Juglans Regia (Walut) Oil, Juglans Regia (Walut) Stell Etract, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Beta-Carotene, Tocopherol, Propylene Glycol, Amber (Succinum) Extract, Tocopheryl Acetale, Sodium Polyacrylate, Diazolidynyl Urea, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Perfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Linalol, Citronellol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Benzoate, Eugenol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hydroxycitronellal.

Wszystkie są praktycznie takie same, daleko w składzie zaczynaj sie różnic. Na pewno bedą mocno natłuszczajaco-nawilżajace, nie sądze żeby były miedzy nimi jakieś róznice pielęgnacyjne, raczje tylko zapachowe.
To ostatnei ma jeszcze przyciemniająca dodatki - ekstrakt z łupin orzecha i beta-karoten, ale jest tez mocniej perfumowany - w sensie wiecej potencjalnych alergenów ma zapach, ale za to nie ma barwników.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:37 ----------

Cytat:
Napisane przez marcinpol Pokaż wiadomość
Serdeczne dzięki.
Jeszcze pytanie czy nie pomyliłeś składu lub nazwy? wczoraj to przeoczyłam, ale ten skład nie wygląda na żel tylko micel lub tonik, bo nie ma w nim typowych pianotwórczych surfaktantów.

---------- Dopisano o 13:57 ---------- Poprzedni post napisano o 13:41 ----------

Cytat:
Napisane przez dagna1 Pokaż wiadomość
Soraya, Beauty Therapy, Morelowy peeling antybakteryjny

Skład: Aqua, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Glyceryl Stearate SE, Glycerin, Polyethylene, Sodium Laureth Sulfate, Salicylic Acid, Cetyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, PEG-100 Stearate, Triethanoloamine, Polysorbate 60, Cocamidopropyl Betaine, Cetyl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol, Titanium Dioxide, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Sorbitol, Propylene Glycol, Carbomer, DMDM Hydantoin, Methylaparaben, Propylparaben, Parfum, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Eugenol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool.

czy znajdują się tutaj potencjalne zapychacze? kosmetyk ma chwilowy kontakt z cerą, ale nie chciałabym ryzykować, nawet pomimo tego..
Potencjalne zapychacze są, ale żeby zapchał to musi wniknać glębiej, a tu wszystko zmywasz. A tu jeszcze "polerujesz" i przez to oczyszczasz najbardziej zewnętrzną cześć naskórka.

Cytat:

Rossmann, Synergen, Kompakt Puder (Antybakteryjny puder w kompakcie)

Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163].

i tutaj takie samo pytanie odnośnie zapychaczy
Są ale w niewielkiej ilości, oparty jest na prochu mineralno-organicznym, czyli talk i jakaś modyfikowana skrobia ryzowa.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 17:04   #4275
Paulina1000
Rozeznanie
 
Avatar Paulina1000
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: okolice Warszawy.
Wiadomości: 542
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hey, zastanawiam się czy tego specyfiku można używać jako szamopon do włosów czy raczej nie (szczególnie, że 400ml kosztuje 23zł i ma ecocert). Dziękuje za odpowiedź

Sanoflore, Energetyzujący żel po prysznic
AQUA / WATER
SUCROSE *
COCO-GLUCOSIDE
COCAMIDOPROPYL BETAINE
GLYCERIN
SUCROSE COCOATE
CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE
GLYCERYL LAURATE
DISODIUM COCOYL GLUTAMATE
POTASSIUM SORBATE
PARFUM / FRAGRANCE
SODIUM BENZOATE
CITRIC ACID
SALICYLIC ACID
LINALOOL
SODIUM COCOYL GLUTAMATE
LIMONENE
SODIUM PHYTATE
CITRUS AURANTIUM BERGAMIA FRUIT OIL / BERGAMOT FRUIT OIL *
CITRONELLOL
CITRAL
GERANIOL
MENTHA PIPERITA OIL / PEPPERMINT OIL *
SODIUM CHLORIDE
ALCOHOL
Paulina1000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 18:17   #4276
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Wszystkie są praktycznie takie same, daleko w składzie zaczynaj sie różnic. Na pewno bedą mocno natłuszczajaco-nawilżajace, nie sądze żeby były miedzy nimi jakieś róznice pielęgnacyjne, raczje tylko zapachowe.
To ostatnei ma jeszcze przyciemniająca dodatki - ekstrakt z łupin orzecha i beta-karoten, ale jest tez mocniej perfumowany - w sensie wiecej potencjalnych alergenów ma zapach, ale za to nie ma barwników.

Dzięki. Ale mam pytanie, czy te masła skoro nie maja parafinum liquidum to nie "zapychaja skóry" w ten sposób jak z parafiną ze skóra nie oddycha?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 18:21   #4277
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
Proszę o analizę tego kremu Dziękuję za analizę poprzedniego....

Pharmaceris T
SEBOSTATIC DZIEŃ
KREM PRZECIWTRĄDZIKOWY MATUJĄCO-NORMALIZUJĄCY

Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Cetyl Alcohol, Ethylhexyl Triazone, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide, Di-C12-13 Alkyl Tartrate, Octocrylene, Dimethicone, Sodium Polyacrylate, Piroctone Olamine, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Propylene Glycol, Butylene Glycol, Allantoin, Alumina, Tamarindus Indica (Tamarind) Extract, Citric Acid, Ethylhexylglycerin, Arctium Majus (Burdock) Extract, Simethicone, Zinc PCA, Biotin, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Parfum
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 23:35   #4278
dagna1
Zakorzenienie
 
Avatar dagna1
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 444
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Potencjalne zapychacze są, ale żeby zapchał to musi wniknać glębiej, a tu wszystko zmywasz. A tu jeszcze "polerujesz" i przez to oczyszczasz najbardziej zewnętrzną cześć naskórka.


Są ale w niewielkiej ilości, oparty jest na prochu mineralno-organicznym, czyli talk i jakaś modyfikowana skrobia ryzowa.
dziekuje bardzo!

Edytowane przez dagna1
Czas edycji: 2011-12-15 o 23:58
dagna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 09:38   #4279
marcinpol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 4
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jeszcze pytanie czy nie pomyliłeś składu lub nazwy? wczoraj to przeoczyłam, ale ten skład nie wygląda na żel tylko micel lub tonik, bo nie ma w nim typowych pianotwórczych surfaktantów.
Nie. Przepisywałem z własnego opakowania, gdyż w sieci nie znalazłem składu. A piany faktycznie nie ma, tylko wciera się to w twarz jak krem czy balsam po goleniu.
marcinpol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-25, 13:50   #4280
byJoanna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Proszę o analizę składu:
Yves Rocher, 3 Thes Detoxifiants, Lotion Tonique Perfectrice (Tonik usuwający oznaki zmęczenia)

Skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Anthemis Nobilis Flower Water, Mangiferin, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water, Oleth-20, Oleth-10, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylparaben, Allantoin, Propylparaben, Xanthan Gum, Parfum/Fragrance, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Maltodextrin.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rfectrice.html


Yves Rocher, Culture Bio, Lotion du Reveil (Tonik na dzień dobry)

Skład: Aqua/Water/Eu, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water*, Glycerin, Alcohol, Caprylylicapryl Glucoside, Calendula Officinalis Flower Extract*, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Limonene.
*organically grown ingredients.


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ien-dobry.html

Przeszukałam wątek i nie znalazłam tych kosm. w analizowanych. Jeśli przeoczyłam to przepraszam (początkująca jestem ) i obiecuję poprawę
Przede wszystkim szukam kosmetyków o naturalnych składach ale coś mi się wydaje, że to był zły wybór.
byJoanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-25, 19:37   #4281
summertime
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 488
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę i analizę składu to jakaś nowa wersja rossmanowskiego kremu do brodawek. Chce stosowac na poparzenia i nawilzanie. Nie ma niczego co by zapychało?

Lanolin, Helianthus Annuus Seed Oil / Unsaponifiables, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Tocopherol.
summertime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 10:54   #4282
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez marti88 Pokaż wiadomość
dziękuję za tak szybką odpowiedz
a co powiesz o tym samym kremie ale nie dla skóry suchej tylko normalnej mieszanej??
Lancome Aqua Fusion Continuously Infusing Moisture Normal to Combination skin

Skład: aqua, glycerin, cyclopentasiloxane, hydrogenated polyisobutene, alcohol denat., penaerythyrityl tetraethylhexanoate, sucrose stearate, mirystyl myristate, stearly alcohol, peg-8 stearate, Cl 42090/blue1, PCA,allanine, sucrose, lactic acid, sodium chondrotin sulfate, phenoxyethanol, stearic acid, atelocollagen, arginine, triethanolamine, chlorophensin, calcium gluconate, silica dimethyl silylate, limonene, xantahn gum, pentaerythirityl tetrasostearate, mannitol, zinc gluconate, linalool, manganese gluconate, propylparaben, parfum, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, carbomer, serine, thereonine, geraniol, histidine hydrochloride, lysine hydrochloride, cetyl alcohol, methylparaben, tetrasodium edta, citrulline, citronellol, glutamic acid, glyceryl stearate, glycogen, (f.i.l. b8601/3)
3 pierwsze składniki to standardowo - humektant zatrzymujący wodę - gliceryna, silikon, lekki emolient.
Następnie alkohol denaturyzowany, nie lubię tego składnika, poza wcierkami w skórę głowy Może wysuszać.
Potem troche emolientów, zw. organicznych (aminokwasów, sacharozy), kwas mlekowy, substancje aktywne, w tym kolagen. Jednak na fioletowo zaznaczam konserwant, składniki za nim są już w małych stężeniach, nie wiem czy nie za małych.
Są też parabeny, gdyby ktoś był przewrażliwiony na ich punkcie to zaznaczam
Coś tam nawilży, ale może nawet podrażnić. Zapychać nie powinien. Nie jest wart swojej ceny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif cool.gif (1,0 KB, 149 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-27 o 13:36
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:08   #4283
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
Proszę i analizę składu to jakaś nowa wersja rossmanowskiego kremu do brodawek. Chce stosowac na poparzenia i nawilzanie. Nie ma niczego co by zapychało?

Lanolin, Helianthus Annuus Seed Oil / Unsaponifiables, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Tocopherol.
Bazowy składnik to natłuszczająca lanolina, która może zapychać jak najbardziej. Reszta to mieszanka olei: słonecznikowy, ze słodkich migdałów i z pestek moreli. Na koniec witamina E.
Skład mocno natłuszczająco-nawilżający, może zapychać.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif cool.gif (1,0 KB, 149 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:17   #4284
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez byJoanna Pokaż wiadomość
Yves Rocher, Culture Bio, Lotion du Reveil (Tonik na dzień dobry)

Skład: Aqua/Water/Eu, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water*, Glycerin, Alcohol, Caprylylicapryl Glucoside, Calendula Officinalis Flower Extract*, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Limonene.
*organically grown ingredients.


https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ien-dobry.html

Przeszukałam wątek i nie znalazłam tych kosm. w analizowanych. Jeśli przeoczyłam to przepraszam (początkująca jestem ) i obiecuję poprawę
Przede wszystkim szukam kosmetyków o naturalnych składach ale coś mi się wydaje, że to był zły wybór.
składzik mi się podoba. Początek to woda miętowa i oczarowa, gliceryna zatrzymująca wodę, alkohol pełniący rolę rozpuszczalnika, substancja myjąca i mieszanka naturalnych składników: wyciąg z nagietka, oelejk pomarańczowy i miętowy oraz aloes. Alkohol jest konieczny do rozpuszczenia ich w tym przypadku, na szczęscie nie jest to alkohol denaturyzowany, moim zdaniem to duża różnica.

Tonik typowo oczyszczająco-odświeżający.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif cool.gif (1,0 KB, 148 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 11:35   #4285
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez byJoanna Pokaż wiadomość
Witam Proszę o analizę składu:
Yves Rocher, 3 Thes Detoxifiants, Lotion Tonique Perfectrice (Tonik usuwający oznaki zmęczenia)

Skład: Aqua, Glycerin, Butylene Glycol, Anthemis Nobilis Flower Water, Mangiferin, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water, Oleth-20, Oleth-10, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Methylparaben, Allantoin, Propylparaben, Xanthan Gum, Parfum/Fragrance, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tetrasodium EDTA, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Maltodextrin.

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rfectrice.html

Ten skład już mi się nie podoba
Za wodą gliceryna, ale rozpuszczalnik (który może pełnić w jakimś stopniu także rolę humektantu) już przed "dobrymi" wodami. Antyoksydant na pomarańczowo. Paraben może być użyty w małym stężeniu, więc reszta składników jest śladowa, takich jak humektant i wyciąg z herbaty.

Nie przekonuje mnie ten skład.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif cool.gif (1,0 KB, 145 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-27 o 13:37
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:08   #4286
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przypominam się grzecznie z pomadką Nivei... spojrzy któraś
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:15   #4287
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Paulina1000 Pokaż wiadomość
Hey, zastanawiam się czy tego specyfiku można używać jako szamopon do włosów czy raczej nie (szczególnie, że 400ml kosztuje 23zł i ma ecocert). Dziękuje za odpowiedź

Sanoflore, Energetyzujący żel po prysznic
AQUA / WATER
SUCROSE *
COCO-GLUCOSIDE
COCAMIDOPROPYL BETAINE
GLYCERIN
SUCROSE COCOATE
CAPRYLYL/CAPRYL GLUCOSIDE
GLYCERYL LAURATE
DISODIUM COCOYL GLUTAMATE
POTASSIUM SORBATE
PARFUM / FRAGRANCE
SODIUM BENZOATE
CITRIC ACID
SALICYLIC ACID
LINALOOL
SODIUM COCOYL GLUTAMATE
LIMONENE
SODIUM PHYTATE
CITRUS AURANTIUM BERGAMIA FRUIT OIL / BERGAMOT FRUIT OIL *
CITRONELLOL
CITRAL
GERANIOL
MENTHA PIPERITA OIL / PEPPERMINT OIL *
SODIUM CHLORIDE
ALCOHOL
Generalnie możesz, ma nawet łagodniejsze detergenty niż typowy SLeS. Humektant, gliceryna, neutralizujący silne działanie detergentów jest wysoko. Olejki nisko, za zapachem i konserwantami.
No taki średniak, ale może być i szamponem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif cool.gif (1,0 KB, 144 załadowań)
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-27 o 13:37
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 12:31   #4288
Shawtty
Zakorzenienie
 
Avatar Shawtty
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wonderland
Wiadomości: 10 564
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Ładnie proszę o zanalizowanie składu pomadki ochronnej
Mąż sobie zanabył, a ja przy okazji zastanawiam się na ile ona jest "pure&natural"

Nivea Pure&natural olive&lemon pomadka ochronna

Skład (ze strony producenta)
Octyldodecanol, Cera Microcristallina, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Polyisobutene, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Myristyl Myristate, C20-40 Alkyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Butyrospermum Parkii Butter, Cera Carnauba, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Olea Europaea Oil, Citrus Medica Limonum Juice, Vitis Vinifera Seed Oil, Aqua, Maltodextrin, Neohesperidin Dihydrochalcone, BHT, Parfum, CI 77492, CI 77499, CI 42090.
Środki zmiękczające, emolienty w sporych ilościach, humektanty, a ze składników naturalnych: olej rycynowy, masło shea, olej jojoba, witamina E, oliwa z oliwek, sok z cytrynki, olej winogronowy, woski (zaliczane do emolientów).
Skład b.ładny, usta powinny być mięciutkie, gładkie i nawilżone
__________________
“Would you tell me, please, which way I ought to go from here?" "That depends a good deal on where you want to get to." "I don't much care where –" "Then it doesn't matter which way you go.”

Edytowane przez Shawtty
Czas edycji: 2011-09-27 o 13:35
Shawtty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 13:30   #4289
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo dziękuję za analizę
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-27, 14:16   #4290
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zastanawiam się nad kupnem dwóch poniższych kosmetyków, dlatego bardzo prosiłabym o wskazówki czy nadawałyby się dla mnie (mam cerę naczynkowo&trądzikową).

Auriga, Auriderm XO Gel

Skład: aqua, alcohol denat, ethoxydiglycol, propylene glycol, caprilyc capric triglyceride, phytonadione (oxyde), sodium acrylate, sodium styrene, sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, triethanolamine, tocopheryl acetate, tocopherol, PEG-10 maleate, poluisobutene, lecithin, nonoxynol 10 maleate, caprilyl capryl glucoside, carbomer, acrylate copolymer, ascorbyl palmitate, nonoxynol-4, disodium edta.

Chciałabym za pomocą tego żelu uspokoić naczynka i zmniejszyć rumień, mam jednak wątpliwości czy może zapychać?

Auriga International, Flavo - C Serum (Serum z witaminą C 8%)

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Gingko Biloba Extract, Ascorbic Acid, Octoxynol-11 (and) Polysorbate 20, Imidazolidynyl Urea

To serum miałoby posłużyć do wyrównania kolorytu mojej szarej cery, ale czy może zapychać albo podrażniać naczynka?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:54.