Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-05-23, 13:00   #1291
ammalbinis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 184
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Cześć
nie chciała bym siać ziarna niepokoju ale mi kosmetyczka doradziła stosowanie oleju rycynowego na za bardzo i nie równo wyskubaną brew , ktora nie chciała odrosnąć. Po ok. trzech miesiącach systematycznego smarowania faktycznie zaczęły mi odrastać delikatne włoski . Myślę sobie , że częste i długotrwałe stosowanie może spowodować nasilenie wzrostu zbędnego owłosienia twarzy. Żadnym specjalistą w tej dziedzinie nie jestem tak tylko sobie pomyslałam .
o_O

Nie zauważyłam niczego takiego... I, przepraszam bardzo, ale wydaje mi się, że bujda na resorach.
ammalbinis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 14:14   #1292
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ammalbinis Pokaż wiadomość
o_O

Nie zauważyłam niczego takiego... I, przepraszam bardzo, ale wydaje mi się, że bujda na resorach.
Ciesze się ammalbinis, że nie zauważyłaś bo nie o taki efekt Ci przecież chodziło .
Poszperałam jeszcze troche i jak można poczytac np. http://www.we-dwoje.pl/natura;dla;zd...kul,10056.html olejek rycynowy ma bardzo szerokie spektrum działania . Nigdzie nie jest napisane ,że przyspiesza wzrost czy wzmacnia włoski na całej twarzy ale samo się nasuwa , że skoro wzmacnia rzęsy , brwi ,włosy to dlaczego miałby np. nie wzmacniać depilowanych wąsików ? Ale jak widać może być równierz stosowany w mieszankach do zmywania , oczyszczania twarzy itp , itd. Jak w wielu innych przypadkach dla każdego coś miłego.
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 15:28   #1293
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Cześć
nie chciała bym siać ziarna niepokoju ale mi kosmetyczka doradziła stosowanie oleju rycynowego na za bardzo i nie równo wyskubaną brew , ktora nie chciała odrosnąć. Po ok. trzech miesiącach systematycznego smarowania faktycznie zaczęły mi odrastać delikatne włoski . Myślę sobie , że częste i długotrwałe stosowanie może spowodować nasilenie wzrostu zbędnego owłosienia twarzy. Żadnym specjalistą w tej dziedzinie nie jestem tak tylko sobie pomyslałam .

jeśli chodzi o olejek rycynowy to fakt super działa i na brwi i na rzęsy, wzmacnia i przyspiesza porost jeśli się go wsmaruje i pozostawi najlepiej na noc, nie sądzę żeby ta metoda oczyszczania spowodowała co mówisz w tym wypadku mamy go ma twarzy zaledwie przez kilka minut po czym dokładnie usuwamy wraz ze wszelkimi nieczystościami...

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-05-23 o 15:29
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-23, 16:08   #1294
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Aurellia Pokaż wiadomość
jeśli chodzi o olejek rycynowy to fakt super działa i na brwi i na rzęsy, wzmacnia i przyspiesza porost jeśli się go wsmaruje i pozostawi najlepiej na noc, nie sądzę żeby ta metoda oczyszczania spowodowała co mówisz w tym wypadku mamy go ma twarzy zaledwie przez kilka minut po czym dokładnie usuwamy wraz ze wszelkimi nieczystościami...
To prawda , jest na twarzy na krótko i w dodatku rozcieńczony i nie będziecie go stosowały dzień w dzień przez np. dwa ,trzy miesięce. Nie ma sie się chyba co obawiać stosowania do oczyszczania skóry .A przy okazji można maźnąć samym olejkiem na noc po rzęskach .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 11:52   #1295
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

dziewczyny w sobote wieczorem jednak zrobiłam to oczyszczanie uzylam do zmywania papierowy recznik kuchenny, taki gruby z kilku warstw i robiłam tak samo jak z normalnym recznikiem... acha tylko, ze po masażu, chlusnełam woda na twarz i na to suchy recznik - to jedyna roznica. i tak 3 razy.
powiem wam, jestem zadowolona
tak gładkiej cery nie miałam nigdy przetarłam jedynie twarz tonikiem zwazajacym pory na koniec, nic nie dawałam na twarz, zeby nie zapchać otwartych jeszcze porów.
cera na drugi dzień... nadal piękna zero podraznien, stanu zapalnego nic a nic chyba nawet mniej przesuszonych skorek, jakby jakis magiczny pilling?
bede tak robić i polecam!
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-24 o 11:53
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 12:31   #1296
Andzia1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź i okolice
Wiadomości: 119
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jak długo powinno się trzymać tą olejową mieszankę?
Andzia1971 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 15:18   #1297
Parkour_Girl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 88
Olej i hydrolat z kwiatu kocanki

Witam,
Na wstępie od razu mówię, ze jestem tu nowa, a więc jeżeli już wcześniej taki wątek się pojawił ... z góry przepraszam

Tak jak w tytule... chciałabym się dowiedzieć co myślicie na temat oleju i hydrolatu z kocanki.
Od dziecka mam problem z rozszerzonymi naczynkami ( przez co jestem czerwona jak burak) . Nie wiem jak sobie z tym poradzić... Nie chce iść na zabieg laserem, bo zwyczajnie mnie na to nie stać...
No i ostatnio natknęłam się na fajną stronkę gdzie można kupić wspomniane kosmetyki... Już prawie zamówiłam, ale nie wiem czy dobrze robię...
POMOCY!!!
Parkour_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 16:00   #1298
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja chcialam przypomniec o swoim poscie, moze ktos sie ulituje *.*

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, bardzo bym chciała wkrótce zamówić te wszystkie cudeńka, które tu wychwalacie, czytałam sporo, ale tyyyle jest tego, ze nie moge sie zdecydowac, moze ktosby mi cos polecil >.<
Mam przetluszczajaca, naczynkowa, przesuszona moimi ost. eksperymentami skore z tradzikiem mlodzienczym, zaskornikami i wagrami I oczywiscie lubiaca sie zapychac. Chcialabym cos dosyc mocno nawilzajacego, co nie bedzie mnie zapychalo. I co byscie polecily na pozapychane pory? cos co by je oczyscilo, rozjasnilo, cokolwiek takiego. Na pewno bede brala tamanu, tyle ze teraz jest niedostepny na mazidlach, wiec nie wiem gdzie zamawiać - na tym, czy zsk?
Pozatym moglybyscie mi powiedziec cos o frakcji sojowej i oleju slonecznikowym? Beda sie nadawac?
Wlkie dzieeeki
Pozatym chcialam spytac ktore z tych olejkow o ktorych piszecie sa najlepsze dla skory? bo juz sie gubie.. rafinowany, nierafinowany, ekologiczny, organiczny.. wiem ze mozna przeczytac czym sie roznia, a ktory jest najlepszej jakosci i w ogole, bo nie wiem jakie zamawiac

A apropo tego sposobu o ktorym wlasnie piszecie - z jednej strony piszecie ze moze oczyscic pory, a z drugiej ze jakims osobom narobil tysiaca zaskornikow, albo bialych krostek? To jak to w koncu jest? :P

Bylabym wdzieczna za odpowiedz za ktorekolwiek z pytan, pliis
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 16:25   #1299
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ishani, żadna ze mnie ekspertka, ale ze swojego skromnego doświadczenia mogę polecić Ci olej tamanu, o którym wspominałaś, olej śliwkowy i olej z pestek malin (dwa ostatnie baaardzo przyjemne w stosowaniu, do tego stosunkowo lekkie, więc są spore szanse, że Cię nie zapchają). Taman i malinę kupisz w Biochemii Urody, śliwkę w Mazidłach
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 16:28   #1300
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

mam podobna cere i jedyne co moge ci powiedziec to, że każda cera inaczej reaguje na naturalną pielęgnację, stad te różne opinie i efekty...

nie zamawialam nic z neta, z BU ani ZSK bo na razie stosuje to co normalnie znajde w sklepie zielarskim, ekologicznym itp. ale nie wykluczam, ze z neta tez w koncu zamowie, bo to kwestia wyboru odp. produktu i odwagi

narazie cera mi sie uspokoiła i trzymam sie sprawdzonych rzeczy, wiec na razie nie eksperymentuje.

co do olejow, najlepiej nierafinowany, zimnotłoczony (tak to chyba sie nazywa?), a to ze jest cos ekologiczne lub organiczne to jeszcze lepiej chodzi o to, zeby ten olejek byl jaknajbardziej naturalny i bogaty "czysty"

który olejek najlepszy? to tez zalezy... wydaje mi sie ze dla cery tłustej, zapychajacej sie najlepiej sprawdzaja sie rzadkie i bardziej plynne oleje, niz gęste..
zacznij ekserymenty z zwykłym olejkiem Hipp (słonecznik + migdał) i przekonaj sie jak cera go przyjmnie, jest łatwo dostepny i fajny składnikowo.
jak cera sie przyzwyczai... zamow sobie jakies inne z neta.
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 17:39   #1301
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
wiem ze mozna przeczytac czym sie roznia, a ktory jest najlepszej jakosci i w ogole, bo nie wiem jakie zamawiac

A apropo tego sposobu o ktorym wlasnie piszecie - z jednej strony piszecie ze moze oczyscic pory, a z drugiej ze jakims osobom narobil tysiaca zaskornikow, albo bialych krostek? To jak to w koncu jest? :P
nikt Ci nie zagwarantuje że jakiś olejek dla Ciebie będzie dobry.... każda cera jest inna i podział nie polega tylko na tym czy tłusta, sucha czy mieszana..... niestety jak chcesz się zacząć olejkować to przed Tobą długa droga prób i błędów .... ale warto (ja polecam z pestek malin, śliwka, żurawina i z pestek moreli)

co do "tej" metody to dla mnie rewelacja moja cera po tym oczyszczaniu już trzeci dzień jest super ani się nie przetłuszcza ani nie jest za sucha
i tu znów uwaga że każda cera inna i może rożnie reagować... jedyne co możesz zrobić to co my wszystkie = testuj a będzie Ci dane

Edytowane przez Aurellia
Czas edycji: 2010-05-24 o 17:42
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-24, 18:06   #1302
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja chcialam przypomniec o swoim poscie, moze ktos sie ulituje *.*



Pozatym chcialam spytac ktore z tych olejkow o ktorych piszecie sa najlepsze dla skory? bo juz sie gubie.. rafinowany, nierafinowany, ekologiczny, organiczny.. wiem ze mozna przeczytac czym sie roznia, a ktory jest najlepszej jakosci i w ogole, bo nie wiem jakie zamawiac

A apropo tego sposobu o ktorym wlasnie piszecie - z jednej strony piszecie ze moze oczyscic pory, a z drugiej ze jakims osobom narobil tysiaca zaskornikow, albo bialych krostek? To jak to w koncu jest? :P

Bylabym wdzieczna za odpowiedz za ktorekolwiek z pytan, pliis
ja mogę tylko dodac ze u mnie (cera mieszana tłusta/normalna) bardzo dobrze się sprawdzał macerat brzozowy (dostępny na mazidłach), ograniczał przetłuszczanie i lekko ściągał pory także olej rycynowy ma właściwości organiczające przetłuszczanie ,natomiast z oleju z pestek malin nie byłam zadowolona, jakiś taki za "ciężki" dla mnie był

co do OCM to cholera, nie zrobiłam wczoraj bo do późna TŻ siedział i nie chciało mi się już bawić w moczenie ręcznika, budzenie śpiących domowników przez puszczanie wody itd. ale dziś na pewno zrobię
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 19:18   #1303
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Olej i hydrolat z kwiatu kocanki

poczytaj sobie watek o olejkach i hydrolatach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=325904
oraz o naczynkach. Wszystko juz bylo
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 20:33   #1304
broadica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam,

Mam pytanie dotyczace cery normalnej z rozszerzonymi porami, chcialabym stosowac kosmetyki naturalne z mazidel bo mam wrazenie ze drogeryjne specyfiki ladnie pachna ale nic pozatym. Czym mozna zmywac makijaz? Olejem np. z żurawiny? hydrolatem? Jak przygotowywac kosmetyki z receptuariusza? Czy konieczne sa te wszystke wagi, etc.? Jak dobrac składniki w taka 'serie' zeby ze soba wspóldzialaly?

bede wdzieczna za kazda podpowiedz

B.
broadica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-24, 22:34   #1305
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

porobily mi sie farfocle w tamanu, wlasciwie to takie drobinki ktore sie mienia...Opadaja na dno i tworzy sie bialawy osad. Czy to znaczy, ze juz sie zepsul?(date waznosci mam do 15 czerwca, nigdy nie trzymalam w lodowce)...

Edytowane przez The light
Czas edycji: 2010-05-24 o 22:35
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 11:41   #1306
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez broadica Pokaż wiadomość
Witam,

Mam pytanie dotyczace cery normalnej z rozszerzonymi porami, chcialabym stosowac kosmetyki naturalne z mazidel bo mam wrazenie ze drogeryjne specyfiki ladnie pachna ale nic pozatym. Czym mozna zmywac makijaz? Olejem np. z żurawiny? hydrolatem? Jak przygotowywac kosmetyki z receptuariusza? Czy konieczne sa te wszystke wagi, etc.? Jak dobrac składniki w taka 'serie' zeby ze soba wspóldzialaly?

bede wdzieczna za kazda podpowiedz

B.
Nie wiele jeszcze wiem o naturalnych kosmetykach i za wiele Ci nie poradzę ale już wiem że:
1) na BU są olejki myjące , które zmywają równierz makijaż - to już stosuję
2) hydrolaty stosuje się zamiast toników- trzeba poczytac i wybrac odpowiedni dla siebie
Na stronie Biochemia Urody przy każdym produkcie napisane jest do jakiego typu cery się nadaje. Kupując np. serum w tym sklepie otrzymujesz odważone i odmierzone składniki , które należy ze sobą pomieszać wg receptur umieszczonych na stronie internetowej . Zajrzyj na tę strone i poczytaj a znajdziesz odpowiedzi na swoje pytania , Bardzo dobry sklep dla początkujących . Jesli chodzi o samodzielne dobieranie składników to juz wyższa szkoła jazdy i tu się nie wypowiem .
__________________
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 17:26   #1307
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Szaleństwo olejowe jeszcze mnie nie dotknęło, ale chętnie zastosowałabym metodę OCM. Problem polega jedynie na braku składników posiadam tylko to co używam w kuchni: oliwę z oliwek, olej z pestek winogron i ... olej kujawski
Czy mogę zmieszać olejek rycynowy z którymś z powyższych?

dodam, że mam skórę raczej mieszaną: normalna z tendencją do okresowych przesuszań na policzkach, reszta tłusta. Oczywiście bonusy w postaci zaskórników i okazjonalnych niespodzianek dostałam z zestawie
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón

Edytowane przez Trawa_cytrynowa
Czas edycji: 2010-05-25 o 17:37
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 18:01   #1308
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

jezeli sa nierafinowane to bym zmieszala np. z winogron, bo chodzi o to, zeby zmieszac olej rycynowy z jakims roslinnym kombinacji moze byc multum... a winogrona z tego co kojaze sa w skladzie kosmetykow dla cer mieszanych/tłustych własnie, a oliwa z oliwek w tych dla cer suchych.. a jak chcialabys slonecznikowy, to nie kujawski a Hipp oliwka (słonecznik + migdał), tani z atestami..
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-25 o 18:03
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 18:19   #1309
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
jezeli sa nierafinowane to bym zmieszala np. z winogron, bo chodzi o to, zeby zmieszac olej rycynowy z jakims roslinnym kombinacji moze byc multum... a winogrona z tego co kojaze sa w skladzie kosmetykow dla cer mieszanych/tłustych własnie, a oliwa z oliwek w tych dla cer suchych.. a jak chcialabys slonecznikowy, to nie kujawski a Hipp oliwka (słonecznik + migdał), tani z atestami..
dzięki za odp. Też myślałam nad winogronowym
a olejek babydream nadaje się? bo też mam
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-05-25, 18:26   #1310
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
dzięki za odp. Też myślałam nad winogronowym
a olejek babydream nadaje się? bo też mam
A który olejek babydreamu masz? jeśli http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...acji-ciala.htm to się nadaje
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 18:30   #1311
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
A który olejek babydreamu masz? jeśli http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...acji-ciala.htm to się nadaje

mam ten dzieciaczkowy : https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...legnacyjny.htm
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 18:48   #1312
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
Możesz spróbować też ma głównie różne oleje
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-25, 19:11   #1313
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Możesz spróbować też ma głównie różne oleje
Dzięki
W takim razie dziś testy
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 09:15   #1314
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

a moja cera tak chłonie naturalna pielegnacje, ze stare sprawdzone kremy i inne produkty teraz juz tak na mnie nie dzialaja.. wrecz przeciwnie nawet - chyba szkodza..
nawet krem roslinny - naturalny, ktory wyleczyl mi tradzik i zuzylam kilka tubek... teraz nijak na mnie działa... a naprawde stosowalam juz wszystko i to byl cud, ze ten krem po latach walki od tak.. pognał tradzik w wieku 27 lat
teraz musialam ratowac sie Hipp na zmiany zapalne (przed okresowe)..... i o dziwo przez noc uspokoił i spłaszczył syfka szok!
jak tak dalej pojdzie, czeka mnie wielkie zamowienia z BU, ZSK itp bo lista produktow do wyprobowania rosnie... a jak cera sie ich domaga to nie bede sie bronic hahaha
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-26 o 09:18
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 09:34   #1315
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
jak tak dalej pojdzie, czeka mnie wielkie zamowienia z BU, ZSK itp bo lista produktow do wyprobowania rosnie... a jak cera sie ich domaga to nie bede sie bronic hahaha
oj jagodka wpadłaś jak śliwka w kompot hihiihi
moja cera też przegina ..... dawniej chciała kosmetyków tylko z górnej półki ale teraz to są już bee, teraz jak się doczepiła do olejków, kremików serów i takich tam innych ze źródeł wiadomych to wszystko by chciała najlepiej naraz wypróbować
a ja tylko wciąż paczki odbieram a nuż to czy owo paniusi wybrednej podejdzie i wcale taniej nie wychodzi niz wcześniejsze kosmetyki
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 10:18   #1316
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

witam
przyłączam sie do tego grona
moja cera to armagedon i pole walki od prawie 10 lat chodzi przede wszystkim o strefe brody, żuchwy i okolice szyi - pojawiają się tam bolące gule i ropne wykwity
żeby wykluczyć problemy z hormonami zrobiłam wszystkie badania i te kwestie odpadają
było już wszystko - antybiotyki doustne, wszelkiego rodzaju maziaje, kwasy i nic

zatem przyszedł czas na traktowanie cery naturalnymi specyfikami a nie sztuczną chemią
narazie moja wiedza w tym temacie jest bardzo marna :/

możecie na sam początek doradzić od czego mogłabym zacząć?
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 10:36   #1317
jagoda83
Rozeznanie
 
Avatar jagoda83
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 795
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Aurellia masz racje do tego dochodzi teraz makijaz mineralny..... bo po klasycznych fluidach i pudrach zapchanie murowane, a tak minerały utrzymują zdrowy stan cery zeby tylko jeszcze taki makijaz utrzymywał sie dluzej niz kilka godzin ale testuje dalej..

czas się przyznać... Jestem minerałocholiczką i naturalocholiczką (czy jak tam to sie zwie...)

Fifiorek rozumiem cie, ja wlasciwie tez mialam najgorzej z okolicami ust, broda, żuchwa... poliki i czoło były tylko czasami objete zmianami. najgorsze ze na brodzie i żuchwie były takie podskorne, duze gule ktore tkwiły tygodniami (czerwone, nie znikały ani tez nie powstawały z nich ropne pryszcze, wiec nic na nie nie działało), jeden na drugim czasami..... do tego masa czopów zaskornikowych i blizn, własnie w tych okolicach. wygladało to tragicznie gdy w makijazu poliki byly gładziutkie i piekne a nizej szkoda gadac.....

latami walczyłam kremami, kwasami itp. az jakies pół roku temu kupiłam Baikaderm, przeszłam na diete (moze tez to wplyneło) i w koncu cera sie uspokoiła.
nie wiem czy dieta miala duzy wpływ, bo jej pozytywne skutki widoczne były dopiero po kilku miesiacach... zas krem juz w trakcie pierwszej tubki, widziałam ze działał, a wtedy dieta dopiero była rozpoczata.

wiec wierze, ze to ten krem głównie pomógł, jest to roślinny i naturalny krem, wiac jak najbardziej polecam! nie jest drogi, sprawdz go na sobie, stosuj przez kilka tygodni i zobaczysz sama, czy ci pomaga czy nie...
ja nie pamietam czy po nim był jakis wysyp, oczyszczanie sie itp. nie zauwazyłam tego u siebie, w trakcie stosowania moze cos tam jeszcze wyskakiwało... ale w gruncie rzeczy cera sie wygladziła, przebarwienia wyblakly (jeszcze sa ale nie takie, nie TAKIE jak wtedy, ze nawet kryjacy Revlon ledwo zakrywał) i co najwazniejsze przestały wyskakiwac, no moze na palcach jednej reki bym wyliczyła takie zwiazane z miesiaczka, czy spowodowane zapchaniem przez makijaz (dlatego odstawiłam go i przeszlam na minerały)

przepraszam za długi wywód, moze to nie miejsce w tym watku na takie rozwazania.... ale z całego serca zycze takim osobom jak ja, aby uporały sie z tradzikiem, dlatego kupujcie Baikaderm, niczego nie ryzykujecie... ja żałuje jednego... ze wczesniej go nie kupiłam
__________________
Lista fajnych sklepów w Trójmieście https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=342175

Edytowane przez jagoda83
Czas edycji: 2010-05-26 o 10:46
jagoda83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 12:47   #1318
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez jagoda83 Pokaż wiadomość
Aurellia masz racje do tego dochodzi teraz makijaz mineralny..... bo po klasycznych fluidach i pudrach zapchanie murowane, a tak minerały utrzymują zdrowy stan cery zeby tylko jeszcze taki makijaz utrzymywał sie dluzej niz kilka godzin ale testuje dalej..

czas się przyznać... Jestem minerałocholiczką i naturalocholiczką (czy jak tam to sie zwie...)
oj ja też "wpadłam" przez wizaż u mnie się zaczęło od włosomani - drastyczne cięcie moich jasnych blond włosów, przefarbowanie na brąz i odstawienie silikonów, potem zainteresowałam się minerałami i również wpadłam - obecnie kocham puder Kaolin oraz róż Pink Ribbon, a z allegro już lecą do mnie próbeczki podkładów i korektorów oraz pędzelek
A teraz chyba zostanę fanką OCM moja cera bosko reaguje, jest napięta, rozświetlona i koloryt się wyrównał zaskórniaki na razie siedzą ale mam wrażenie że są już mniej widoczne, z resztą wiadomo ze one tak od razu nie wylezą... ale za to zaczął mi się wczoraj robić prychol, to go trochę wycisnęłam (przed myciem) potem prysznic i OCM, a dziś rano cała ropa z niego wyciekła i właściwie sam się zaleczył

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

A i oczywiście używam także stabilnych filtrów
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 13:03   #1319
Aurellia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 105
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
oj ja też "wpadłam" przez wizaż u mnie się zaczęło od włosomani - drastyczne cięcie moich jasnych blond włosów, przefarbowanie na brąz i odstawienie silikonów, :
to masz dokładnie jak ja też zaczełam od włosów a raczej szukając sposobów ich ratowania i ta cała reszta jakos przyszła sama zupełnie jakby bez mojego udziału
OCM jak dla mnie to też odkrycie wszech-czasów zauważyłam że nawet nie nakładając po jej zastosowaniu (co dawniej było dla mnie niewyobrażalne) cera jest super mniamuśka

mam pytanie odnośnie witaminki B3 niechcący zapomniałam że mam i zamówiłam i potem zapomniałam że zamówiłam i niespodzianka mam 3 opakowania hmmm... dlatego szukam wszystkich możliwych jej zastosowań... z czym to mogę umieszać do czego dosypać i jak nie przedobrzyć
Aurellia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-26, 13:17   #1320
fifiorek
Wtajemniczenie
 
Avatar fifiorek
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 815
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

jagoda dziękuje za rady jutro będę kupowała filtr w aptece więc przy okazji spytam o ten krem
fifiorek jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.