Przyciemnienie naturalne włosów - FACET - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-15, 17:30   #1
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40

Przyciemnienie naturalne włosów - FACET


Witam drogie Panie,

przeczytałem już chyba wszystkie wątki tutaj i w internecie o naturalnych sposobach przyciemnienia włosów i już po prostu nie wiem co robić, więc zakładam ten temat.

Mój obecny kolor włosów to ciemny blond, na wakacje zawsze mi włosy lekko jaśnieją od słońca, w zimę są odrobinkę ciemniejsze, ale to minimalnie.

Bardzo zależy mi na przyciemnieniu włosów, ponieważ od zawsze chciałem mieć ciemne włosy, brat ma ciemne brąz włosy i jest bardzo podobny do mnie i mu to pasuje.

Wyczytałem różne sposoby, najczęściej wymienianym jest płukanka z KORY DĘBU, SZAŁWI, KAWY, ORZECHY WŁOSKIE. Potem przeczytałem, że jeszcze niektórzy polecają olejek rycynowy. Potem kilka osób zachwalało Balsam koloryzujący HENNE. Sam nie wiem co robić, co najpierw spróbować, boje się, że zniszczę sobie włosy (mam średnio długie, nie bardzo pasuje mi jak coś spieprzę ścinać się na 0) i od tego ciągłego czytania się już po prostu pogubiłem, ponieważ dużo ludzi piszę, że kora dębu daję rdzawe refleksy, natomiast olejek rycynowy obciąża już włosy - w moim przypadku i tak już włosy są strasznie obciążone.

Mam nadzieję, że pomożecie mi dziewczyny znaleźć jakieś najlepsze rozwiązanie.

Edytowane przez P4TRYK
Czas edycji: 2012-08-15 o 17:33
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 17:48   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Jest wątek o zmianie koloru włosów sposobami naturalnymi. Znajdź ten wątek i poczytaj. Twoja płeć nie ma w tym przypadku znaczenia.

Od siebie tylko dodam żebyś nie kombinował z henną, bo henna w ścisłym znaczeniu tego słowa nie jest żadnym balsamem i daje wyłącznie kolor rudy/czerwony.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 18:44   #3
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Czytałem te wątki tutaj podwieszone, zarówno jak i przeszukiwałem internet, dlatego pytam, bo co osoba to inne zdanie, dlatego że jest taka rozbieżność zdań pytam, ponieważ nikt jeszcze nie podał jednego, sprawdzonego sposobu, zawsze gdzieś było jakieś ale.

Szkoda z tą HENNĄ, wyczytałem że ją najwięcej osób chwaliło i byłem wręcz zdecydowany, ale jak ma coś takiego wyjść to odpuszczam.
Boje się, ze z mojego koloru wyjdzie rude coś, dlatego pytam, a nie chcę też farbować włosów farbom, bo no wiadomo...faceci się nie farbują
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 18:46   #4
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
bo no wiadomo...faceci się nie farbują
nie wiem w jakim wieku żyjesz że takie głupoty piszesz
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:02   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Boje się, ze z mojego koloru wyjdzie rude coś, dlatego pytam, a nie chcę też farbować włosów farbom, bo no wiadomo...faceci się nie farbują

Zlituj się chłopie. Farby działają tak samo na facetów jak i na kobiety. Już sam fakt, że tutaj napisałeś świadczy o istnieniu potrzeby farbowania włosów wśród mężczyzn. Sam nie zamierzasz zrobić nic innego jak właśnie się pofarbować, więc nie pisz takich bzdur. Czym się według ciebie różni uzyskanie pożądanego koloru na drodze naturalnej od tego chemicznego? Jest bardziej "męskie" czy jak?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:12   #6
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez Meadow Pokaż wiadomość
nie wiem w jakim wieku żyjesz że takie głupoty piszesz
Może źle sie wyraziłem. Chodzi mi o drastyczną zmianę kolory i reakcję znajomych - nie bardzo mi się to podoba, jestem na studiach i wiem jaka będzie to reakcja, więc drastyczna zmiana koloru nie wchodzi w grę. Dlatego nie chcę korzystać z farby, teraz OK?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;35914472]
Zlituj się chłopie. Farby działają tak samo na facetów jak i na kobiety. Już sam fakt, że tutaj napisałeś świadczy o istnieniu potrzeby farbowania włosów wśród mężczyzn. Sam nie zamierzasz zrobić nic innego jak właśnie się pofarbować, więc nie pisz takich bzdur. Czym się według ciebie różni uzyskanie pożądanego koloru na drodze naturalnej od tego chemicznego? Jest bardziej "męskie" czy jak?[/QUOTE]

Ja nie napisałem, że działają inaczej. Fakt, może istnieje potrzeba farbowania wsród mężczyzn, ale przynajmniej w moim otoczeniu - nie spotkałem nikogo pomijając palantów, co farbowali sobie włosy na fioletowo.

Uzyskanie kolory nie chodzi o męskie, nie męskie. Boje się, że jak się pofarbuje może mi nie pasować itd. Szamponetki też nie użyje, ponieważ czytałem, że niektóre się do końca nie zmywają (tak czytałem). Boje się eksperymentów, jako FACET, ok?

Dlatego cały ten wątek, chcę jak najbardziej to hmm "kontrolować" i powoli sobie te włosy ściemniać, a nie drastycznie je przefarbować i potem już farbować, bo będą odrosty. Wam kobietom może to trudniej zrozumieć, ale nie wyobrażam sobie położyć farby i wyglądać jak palant, a potem te włosy ścinać.
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:24   #7
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość


Dlatego cały ten wątek, chcę jak najbardziej to hmm "kontrolować" i powoli sobie te włosy ściemniać, a nie drastycznie je przefarbować i potem już farbować, bo będą odrosty. Wam kobietom może to trudniej zrozumieć, ale nie wyobrażam sobie położyć farby i wyglądać jak palant, a potem te włosy ścinać.
powiem Ci tak... nie znam innych "naturalnych" sposobów na przyciemnienie włosów oprócz tych, które wymieniłeś. Nie ma w tym temacie "pewniaka". Nikt Ci tu nie gwarantuje, że np po płukance z kawy uzyskasz taki odcień jak chcesz... Dziewczyny o wymarzony odcień walczą tu metodą prób i błędów. Ja sama poszukuję złotego środka, który włosy mi przyciemni, bo wracam do naturalnych i moje farbowańce są rudawego koloru... Musisz wszytskiego na sobie próbować, inaczej się nie przekonasz... Albo idź do fryzjera i niech Ci pomaluje "ton w ton" skoro to będzie tylko lekkie przyciemnienie... Ta "farbka" się wypłucze. Jak długie masz wgl włosy?
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 19:37   #8
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Włosy mam troszkę krótsze od tych i minimalnie ciemniejsze.

http://2.bp.blogspot.com/_kZEcD9Pkhz...9-1024-768.jpg
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:45   #9
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Włosy mam troszkę krótsze od tych i minimalnie ciemniejsze.

http://2.bp.blogspot.com/_kZEcD9Pkhz...9-1024-768.jpg
włosy masz w miarę krótkie, więc ja na Twoim miejscu bym się nie bała tylko przyciemniłabym je tonerem u fryzjera. Jest to koloryzacja "ton w ton" całkowicie się wypłucze. Coś jak szamponetka tylko lepsze bo nie oszukujmy się, po tych płukankach i różnych takich spektakularnego efektu nie będzie... One tylko pogłębiają kolor. Po tonerze będziesz miał ładne, błyszczące. Taka jest moja opinia na ten temat.
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 19:52   #10
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Ja nie napisałem, że działają inaczej. Fakt, może istnieje potrzeba farbowania wsród mężczyzn, ale przynajmniej w moim otoczeniu - nie spotkałem nikogo pomijając palantów, co farbowali sobie włosy na fioletowo.

Uzyskanie kolory nie chodzi o męskie, nie męskie. Boje się, że jak się pofarbuje może mi nie pasować itd. Szamponetki też nie użyje, ponieważ czytałem, że niektóre się do końca nie zmywają (tak czytałem). Boje się eksperymentów, jako FACET, ok?

Dlatego cały ten wątek, chcę jak najbardziej to hmm "kontrolować" i powoli sobie te włosy ściemniać, a nie drastycznie je przefarbować i potem już farbować, bo będą odrosty. Wam kobietom może to trudniej zrozumieć, ale nie wyobrażam sobie położyć farby i wyglądać jak palant, a potem te włosy ścinać.
Eeee... rozumiem, że według ciebie palanta definiuje kolor włosów. Niezwykle poważne podejście.

No ale do rzeczy. Jeśli chesz farbować włosy, to musisz liczyc się z możliwością niepożądanego efektu. U każdego dana rzecz może dać inny efekt niezależnie od tego czy jest naturalna czy nie. Możesz sobie robić płukanki z orzecha włoskiego, kory dębu, szałwii. One przyciemniają. Nikt ci tutaj nie powie czy będziesz miał po tym rude przebłyski. To musisz sprawdzić sam na sobie. Nie ma innego wyjścia.
Na pewno lepszy wynik osiągnąłbyś chemicznie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-15, 20:02   #11
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Włosy mam troszkę krótsze od tych i minimalnie ciemniejsze.

mam średnio długie,

http://2.bp.blogspot.com/_kZEcD9Pkhz...9-1024-768.jpg

średnio długie to dla mnie dłuższe niż na zdjęciu - przynajmniej troche
w dzisiejszych czasach faceci nawet stosują depilację laserową na torsie( co mnie dziwi)więc o zmiane koloru włosów bym się nie martwiła.

---------- Dopisano o 21:02 ---------- Poprzedni post napisano o 20:59 ----------

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Może źle sie wyraziłem. Chodzi mi o drastyczną zmianę kolory i reakcję znajomych - nie bardzo mi się to podoba, jestem na studiach i wiem jaka będzie to reakcja, więc drastyczna zmiana koloru nie wchodzi w grę. Dlatego nie chcę korzystać z farby, teraz OK?



Ja nie napisałem, że działają inaczej. Fakt, może istnieje potrzeba farbowania wsród mężczyzn, ale przynajmniej w moim otoczeniu - nie spotkałem nikogo pomijając palantów, co farbowali sobie włosy na fioletowo.

Uzyskanie kolory nie chodzi o męskie, nie męskie. Boje się, że jak się pofarbuje może mi nie pasować itd. Szamponetki też nie użyje, ponieważ czytałem, że niektóre się do końca nie zmywają (tak czytałem). Boje się eksperymentów, jako FACET, ok?

Dlatego cały ten wątek, chcę jak najbardziej to hmm "kontrolować" i powoli sobie te włosy ściemniać, a nie drastycznie je przefarbować i potem już farbować, bo będą odrosty. Wam kobietom może to trudniej zrozumieć, ale nie wyobrażam sobie położyć farby i wyglądać jak palant, a potem te włosy ścinać.
Użyj farby z poziomu o jeden ton niższej niż Twój naturalny kolor i na 3% wodzie , stonujesz swój odcien o jeden ton
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-15, 21:11   #12
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

OK, dziękuje. Więc prawdopodobnie muszę użyć farby, albo tonera u fryzjera . Jeszcze nie wiem co będzie lepsze ?

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
Użyj farby z poziomu o jeden ton niższej niż Twój naturalny kolor i na 3% wodzie , stonujesz swój odcien o jeden ton
Jeden ton niższy, to ciemniejsza, czy jaśniejsza? Bo ja chyba rozumiem, że jaśniejsza. Jeszcze chciałem zapytać, bo za pewne chodzi o farby fryzjerskie, jakiej firmy mogę śmiało kupić?

jeszcze na szybko edit
Czy mogę sobie kupić szamponetke i spróbowac nałożyć, ponieważ od farby nie będzie odwrotu, dlatego zastanawiam sie, czy nie mogę najpierw szamponetkę nałożyć i zobaczyć jak będe wyglądał. Które szamponetki schodzą w miare szybko i nie zostawiają śladów, coś czytałem kiedyś o Joannie? I jakiego koloru powinienem jej użyć - brązu?

Edytowane przez P4TRYK
Czas edycji: 2012-08-15 o 21:19
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 07:25   #13
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
OK, dziękuje. Więc prawdopodobnie muszę użyć farby, albo tonera u fryzjera . Jeszcze nie wiem co będzie lepsze ?



Jeden ton niższy, to ciemniejsza, czy jaśniejsza? Bo ja chyba rozumiem, że jaśniejsza. Jeszcze chciałem zapytać, bo za pewne chodzi o farby fryzjerskie, jakiej firmy mogę śmiało kupić?

jeszcze na szybko edit
Czy mogę sobie kupić szamponetke i spróbowac nałożyć, ponieważ od farby nie będzie odwrotu, dlatego zastanawiam sie, czy nie mogę najpierw szamponetkę nałożyć i zobaczyć jak będe wyglądał. Które szamponetki schodzą w miare szybko i nie zostawiają śladów, coś czytałem kiedyś o Joannie? I jakiego koloru powinienem jej użyć - brązu?
a czemu nie chcesz użyć tonera? Przecież to bezpieczniej...
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 14:37   #14
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Czy toner mogę zamówić w internecie, czy lepiej zrobić w salonie fryzjerskim?

W internecie widzę tylko dziwne kolory, typu zieleń, niebieskie itd.
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 15:09   #15
Espoir91
Rozeznanie
 
Avatar Espoir91
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Burdel
Wiadomości: 953
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Czy toner mogę zamówić w internecie, czy lepiej zrobić w salonie fryzjerskim?

W internecie widzę tylko dziwne kolory, typu zieleń, niebieskie itd.
chyba najlepiej u fryzjera... tam Ci dobrze dobierze kolor
Espoir91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 15:47   #16
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Czy toner mogę zamówić w internecie, czy lepiej zrobić w salonie fryzjerskim?

W internecie widzę tylko dziwne kolory, typu zieleń, niebieskie itd.
Bo Ty to na złe tonery patrzysz
popatrz za DiaRichesse L'oreala, albo Martix ColorSync, z fryzjerskich to one mi tak na szybko przyszły do głowy. Tylko kup w zestawie z utleniaczem/rewelatorem(to w diarichesse)
Jasne, że kupisz na allegro. Przyjdzie w dyskretnej paczce, nikt się nawet nie domyśli co knujesz
jakbyś chciał jeszcze jakieś porady, to napisz do mnie na priv

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2012-08-16 o 15:50
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 15:50   #17
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

U fryzjera, mężczyźni farbują włosy częściej niz się wydaje.

Sam możesz szamponetką - wybierz brąz - spójrz na opakowanie i szczególnie uważaj, żeby nie kupić koloru o czerwonawym odcieniu. Powinno być spoko. Nie kupuj koloru dużo ciemniejszego, bo może wyjść dziwnie. Na szamponetkach jest napisane, do jakich kolorów włosów się nadają.

Joanna albo Marion są spoko, wg mnie bezpieczniejsze do eksperymentów niż Palette.

Jak efekt się spodoba, to możesz kupic trwałą farbę ton w ton.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-08-16 o 15:53
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:15   #18
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Dziękuje za tak liczne wypowiedzi!

Więc tak, teraz to już sam nie wiem, co tu robić. Wieczorem postaram się jak wrócę do siebie na komputer wrzucić swoje zdjęcie mojego koloru włosów by pokazać jak to wygląda, ponieważ odgrzebałem już kiedyś kupione szamponetki Joanny Kasztanowy Brąz, ale boje się o ten połysk co już tutaj pisałyście.

Teraz nie wiem, czy lepiej ściemniać to tonerem, czy może nałożyć szansonetkę i jak mi się kolor spodoba, to po prostu iść do fryzjera na farbę zwykła i robić ton w ton, czy jednak używać tego tonera. Po prostu zawsze chciałem mieć ciemniejsze włosy.

Wiem, facet a tak dużo pyta, ale kurcze, boje się eksperymentować .
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:31   #19
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Dziękuje za tak liczne wypowiedzi!

Więc tak, teraz to już sam nie wiem, co tu robić. Wieczorem postaram się jak wrócę do siebie na komputer wrzucić swoje zdjęcie mojego koloru włosów by pokazać jak to wygląda, ponieważ odgrzebałem już kiedyś kupione szamponetki Joanny Kasztanowy Brąz, ale boje się o ten połysk co już tutaj pisałyście.

Teraz nie wiem, czy lepiej ściemniać to tonerem, czy może nałożyć szansonetkę i jak mi się kolor spodoba, to po prostu iść do fryzjera na farbę zwykła i robić ton w ton, czy jednak używać tego tonera. Po prostu zawsze chciałem mieć ciemniejsze włosy.

Wiem, facet a tak dużo pyta, ale kurcze, boje się eksperymentować .
No i masz problem kolego jaka decyzja?
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-16, 19:34   #20
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Najpierw wstawię foto.

A potem hmm, będę myślał, jednak chciałem najpierw spróbować szamponetką i zobaczyć jak będę wyglądał, potem hmm, chyba fryzjer, jeszcze nie wiem.
Jak będzie najrozsądniej ?
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 19:41   #21
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Najpierw wstawię foto.

A potem hmm, będę myślał, jednak chciałem najpierw spróbować szamponetką i zobaczyć jak będę wyglądał, potem hmm, chyba fryzjer, jeszcze nie wiem.
Jak będzie najrozsądniej ?
jak się tak strasznie obawiasz efektu , użyj szamponetki . Jesli się spodoba , idź do fryzjera i wytłumacz o co chodzi. Powinien moim zdaniem włosy jedynie stonować, jeśli chcesz mieć troszke ciemniejsze
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:18   #22
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Szamponetkę mam w domu przy sobie JOANNY 010 KASZTANOWY BRĄZ (będzie OK?), na niej jest napisane, że polecany do włosów od ciemnego blondu do średniego brązu.

Chciałbym najpierw spróbować szamponetką jak będę wyglądał i jak będzie OK, prawdopodobnie wybiorę się do fryzjera.

Edytowane przez P4TRYK
Czas edycji: 2013-06-15 o 07:13
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:28   #23
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Wstawiam fotkę. Najbardziej aktualną, ze zdjęcia na studiach.

http://images47.fotosik.pl/1503/019cb21ce7181f63m.jpg

Szamponetkę mam w domu przy sobie JOANNY 010 KASZTANOWY BRĄZ (będzie OK?), na niej jest napisane, że polecany do włosów od ciemnego blondu do średniego brązu.

Chciałbym najpierw spróbować szamponetką jak będę wyglądał i jak będzie OK, prawdopodobnie wybiorę się do fryzjera.
Hm, a dlaczego akurat kasztanowy? Nie wiem jak wychodzi, ale kasztanowy sugeruje lekko czerwonawy odcień. Mają co najmniej dwa inne odcienie brązu, z tego co widziałam. Chyba, że ci nie przeszkadza taki odcień.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 20:39   #24
P4TRYK
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 40
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Kiedyś zamówiłem już i tak leżało.

A który będzie odpowiedniejszy?

Na aukcjach są takie :


Czekoladowy brąz - http://allegro.pl/szamponetka-kolory...513877731.html

Orzechowy brąz - http://allegro.pl/joanna-multieffect...515188350.html

Kawowy brąz - http://allegro.pl/joanna-multieffect...515188406.html

Kolor który chciałbym uzyskać najbardziej: http://cessnockminibikeclub.com/foru...t-liam-797.jpg

Czytałem troszkę i na wizazu i szamponetki Joanny mają słabe opinie :

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ect-color.html

troszkę panikuje, czy raczej wszystko powinno byc ok? Opinie nie są zbyt dobre.

Edytowane przez P4TRYK
Czas edycji: 2012-08-16 o 20:55
P4TRYK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 11:43   #25
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

No to chyba orzechowy brąz. Można też kupić w zwykłej drogerii. Powiedz, że dla kogoś kupujesz

Hm, ja kiedys używałam tych szamponetek, czerwonych. Ładnie złapały, dobrze sie zmyły. Wg mnie te szamponetki są słabsze niż np. Palette, ale to dobrze w twoim wypadku, bo nie chcesz, żeby kolor się długo trzymał (w razie gdyby sie nie spodobał). Co do wysuszania, to jest szampon, zawiera detergenty takie jak zwykły szampon ale trzeba go trzymać na głowie dłużej. Po trzymaniu na głowie przez 30-40 minut zwykłego szamponu włosy też się wysuszają. Na zdrowe, krótkie włosy nie powinno to mieć większego wpływu.
U kobiet włosy najczęsciej są dłuższe, podniszczone różnymi zabiegami, więc po trzymaniu szamponu przez dłuższy czas włosy potrafią się zrobić sianowate. Włosy bardzo gładkie i zdrowe albo bardzo oklejone odzywkami mogą z kolei nie złapać koloru.


Trudno mi uwierzyć, że komuś od tego wypadły włosy, chyba że był silnie uczulony, w końcu to tylko szampon z barwnikiem. Ludzie niestety czesto zapominają, że kosmetyki to tylko chemia, nie magia i działąją tak jak mogą, nie tak jakbyśmy chcieli a po drugie, jak się robi z włosami różne rzeczy przez dłuższy czas i próbuje 10 róznych rzeczy to potem trudno ocenić, co konkretnie zaszkodziło czy pomogło. Dlatego mam dużo dystansu do takich opowieści... dziewczyny farbują włosy silnymi środkami, potem nakładają szamponetkę, żeby odświeżyć kolor i nagle szampon im zaszkodził... Skutki farbowania trwałymi farbami chemicznymi widać dopiero po jakimś czasie - zaraz po spłukaniu farby włosy są miękkie i błyszczące. Po kolejnych myciach włosy są sianowate, szorstkie, widać pogorszenie kondycji. Ocenianie wg tego, że silna, wpływająca na strukturę włosa farba polepsza stan włosów, a użyty tydzień czy dwa później szampon szkodzi jest po prostu wielką pomyłką.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 12:55   #26
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

szamponetki joanny są fajne, a jeżeli chodzi o farbowanie w Twoim przypadku, sam napisałeś ze na lato masz jaśniejsze na zime ciemniejsze, to naturalne, ale skoro masz tą różnicę co pół roku to ktoś moze pomyśleć ze rozjaśniasz lekko prawda? no a to przeciez naturalnie sie robi od słońca. Ja osobiście uważam ze co ktoś ma do nas miec, do naszego wizerunku, my tworzymy siebie i mamy sie sobie podobac btw ja mam turkus , więc brąz zabójstwem nie będzie a i wychaczyłem taką wypowiedź, dlaczego twój kolega farbując sie na fioletowo jest palantem?
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 15:14   #27
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Wstawiam fotkę. Najbardziej aktualną, ze zdjęcia na studiach.

http://images47.fotosik.pl/1503/019cb21ce7181f63m.jpg

Szamponetkę mam w domu przy sobie JOANNY 010 KASZTANOWY BRĄZ (będzie OK?), na niej jest napisane, że polecany do włosów od ciemnego blondu do średniego brązu.

Chciałbym najpierw spróbować szamponetką jak będę wyglądał i jak będzie OK, prawdopodobnie wybiorę się do fryzjera.
sorki za brak odpowiedzi wczorajszej, ale wywaliło mnie z neta i brak sygnału, więc nie mogłam udzielić odp. Widzę , że nie doczekałeś się pomocy w dniu wczorajszym. Czy już cos postanowiłeś? Kolega Fryz dobrze pisze, nie wiem dlaczego masz takie obawy. Taki jaki odcień Tobie sie podoba taki położyc, w dzisiejszych czasach , nawet pasemka u faceta nie szokują. Nasz Fryz farbuje włosy i wygląda super prawda Fryz? Może warto śmiało podejść do tego i nie zwracać uwagi na innych? Nie wierze że takie sztywniaki są na uczelni
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 18:30   #28
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez marika39 Pokaż wiadomość
sorki za brak odpowiedzi wczorajszej, ale wywaliło mnie z neta i brak sygnału, więc nie mogłam udzielić odp. Widzę , że nie doczekałeś się pomocy w dniu wczorajszym. Czy już cos postanowiłeś? Kolega Fryz dobrze pisze, nie wiem dlaczego masz takie obawy. Taki jaki odcień Tobie sie podoba taki położyc, w dzisiejszych czasach , nawet pasemka u faceta nie szokują. Nasz Fryz farbuje włosy i wygląda super prawda Fryz? Może warto śmiało podejść do tego i nie zwracać uwagi na innych? Nie wierze że takie sztywniaki są na uczelni
nie mnie oceniać czy wyglądam super ale dzieki
oczywiście w żadnym wypadku nie nakłaniam do farbowania ani nie namawiam na siłę, ale jeżeli tego chcesz, a jedynym powodem jest obawa co pomyslą inni ludzie, to zdecydowanie farbuj! przepraszam ze zejdę z tematu, ale ludzie nie zabronią Tobie być szczęśliwym prawda? nie mozna całe życie patrzeć na to co nam wypada, co nie? co ludzie powiedzą? no proszę was....mamy żyć tak, abyśmy my byli szczęśliwi, nie raniąc przy tym nikogo.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 18:47   #29
marika39
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

Cytat:
Napisane przez fryz5 Pokaż wiadomość
nie mnie oceniać czy wyglądam super ale dzieki
mamy żyć tak, abyśmy my byli szczęśliwi, nie raniąc przy tym nikogo.

szczera prawda , piszę to co widzę

Z tym pasmem granatu a grzywa

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:42 ----------

Cytat:
Napisane przez P4TRYK Pokaż wiadomość
Może źle sie wyraziłem. Chodzi mi o drastyczną zmianę kolory i reakcję znajomych - nie bardzo mi się to podoba, jestem na studiach i wiem jaka będzie to reakcja,




Kolega Fryz ma rację robić to co nam sprawia przyjemność i to w czym się czujemy dobrze- przy tym nie krzywdząc innych.
A przejmować się tym co powiedzą? Naród taki jest że wiecznie szuka sensacji, dziś pogadają o Tobie , a jutro na kim innym się powieszą
marika39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 18:53   #30
fryz5
Zakorzenienie
 
Avatar fryz5
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 139
Dot.: Przyciemnienie naturalne włosów - FACET

dokładnie, trzeba robić swoje nie patrzeć się na innych ludzi soooo....farbuj
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
fryz5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:46.