Swędzący problem!! co to może być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-10-12, 09:31   #1
fredrikson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Exclamation

Swędzący problem!! co to może być?


Pomocy!! Od kilku dni (właściwie to od tygodnia) okrutnie swędzi mnie CAŁE ciało. Początkowo myślałam, że może to być spowodowane zmianą wody (po wakacjach spędzonych w domu wróciłam na studia) ale nigdy wcześniej mi się to nie przytrafiło...Swędzenie nasila się w nocy a co charakterystyczne, najbardziej swędzą mnie podeszwy stóp, okolice kostek, nadgarstki i łydki. Jest to na tyle silne, że nie daje mi spać Na skórze nie mam żadnych zmian, zaczerwienienia, wysypki - nic z tych rzeczy. Smaruję się oliwką, balsamami (kosmetyków nie zmieniam od lat, więc to nie jest też uczulenie). Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim? Może znacie jakieś apteczne kosmetyki łagodzące? Zrobię wszystko żeby uniknąć dermatologa
fredrikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 10:56   #2
Yoa87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6
Dot.: Swędzący problem!! co to może być?

Spróbuj może wapno. czesto pomaga na problemy skórne
Yoa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 15:50   #3
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Swędzący problem!! co to może być?

Cytat:
Napisane przez fredrikson Pokaż wiadomość
Zrobię wszystko żeby uniknąć dermatologa
A czemu?
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-12, 20:11   #4
patyskaaa
Przyczajenie
 
Avatar patyskaaa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 29
Dot.: Swędzący problem!! co to może być?

Objawy wskazują na świerzb i mogę Ci powiedzieć ze jestem na 90% pewna. Moja koleżanka miała prawie identyczne objawy przy tej chorobie. Na poczatku bylo to bardzo uciążliwe swędzenie całego ciała, pozniej przez intensywne drapanie pojawiła się wysypka i bąbelki na dłoniach i stopach. Bez wizyty u dermatologa się nie obędzie! Ona dostała okropnie śmierdzącą maśc siarkową i nie mogła się przez tydzien myć, tylko caly czas być nią wysmarowana. Wiec lepiej idz czym predzej do dermatologa, bo jesli to swierzb to ciezko bedzie sie go pozbyc!
patyskaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 11:47   #5
niezabardzo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 81
Dot.: Swędzący problem!! co to może być?

też właśnie na to choruję, ale już powoli mi przechodzi. im prędzej pójdziesz do lekarza i zaczniesz się stosować do jego zaleceń przeprowadzając kurację, tym szybciej sie wyleczysz! więc BIEGNIJ wręcz!
ja dostała obsesji, zdezynfekowałam pół domu, smaruje się Crotamitonem (na receptę) dwa razy więcej niż potrzeba, ale jak dotąd dzięki Bogu są efekty.
trzymaj się ;*
niezabardzo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-14, 15:06   #6
fredrikson
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 7
Dot.: Swędzący problem!! co to może być?

Świerzb to raczej nie jest, bo widziałam jak wygląda skóra zaatakowana przez świerzbowca poza tym z tego co mi wiadomo, to tego się nie łapie z powietrza, a ja nie miałam ostatnio okazji, żeby się tym zarazić...
Smaruje ciało oliwką po kąpieli, jak się wchłonie to nakładam balsam i ostatnie dwie noce przespałam całe....może to jednak tylko przesuszenie
fredrikson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-15, 10:42   #7
Qruella
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 6
Dot.: Swędzący problem!! co to może być?

A czy przypadkiem nie brałas np. ostatnio jakichś nowych leków? Tego typu objawy często występuja jesli przyjmujesz leki z efydryna lub z rodziny opiatów (z jakimis tam dodatkami). Trzeba uważać ja mialam podobny problem przy przeziebieniu i lekach na kaszel.

Poza tym nawet jesli uzywasz od kilku lat tych samych kosmetyków nie wyklucza to uczulenia. Niestety w przeciagu takiego okresu czasu a) receptura mogla ulec zmianie b) mogłas stac się nadwrazliwa na jakis składnik.
Qruella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-15, 11:39   #8
gohnia
Raczkowanie
 
Avatar gohnia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 302
Dot.: Swędzący problem!! co to może być?

ja mam swedzący problem z łydkami. Nie mam wysypki ani niczego w tym stylu. Trwa to u mnie od 2 lat, nasila sie w czacie upałów lub po gorącym prysznicu.
Jest to efekt noszenia kozaków ze sztucznego zamszu. Prawdopodobnie były barwione jakąś nędzna farbą, która tak uczula. Dermatolog powiedziała mi, że coraz więcej ludzi ma taki problem dzięki taniej odzieży i butom z Chin

Nie nosiłaś ostatnio jakichś nowych ciuchów?
__________________
nic nie jest takie na jakie wygląda

12 czerwca 2010
gohnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:57.