Koty- część XII - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-04, 10:16   #4261
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Szczerze, ja bym była wdzięczna, gdyby ktoś zaopiekował się moim zaginionym zwierzakiem, tak, żeby nie musiał lądować w schronisku, wśród setek innych zwierząt i chorób. Oczywiście dobrze by było, żeby się ogłosił, że kota ma, zgłosił to też w schronisku, bo chyba tam szuka się na początku. Co do kosztów ja bym zwróciła, nawet bez upominania. Jeżeli ktoś by nie chciał, to może bym jakiś słodki drobiazg chociaż kupiła. Sama bym może się nie upominała, gdybym to ja zwierzaka znalazła, ale nie każdy ma obowiązek finansować cudzego kota, psa czy inne zwierzę. A skoro jego właścicielka się nie spieszy nawet, żeby kota odebrać, to tym bardziej się nie dziwię.

Asienka187, jesteś pewna, że to jej kot? Biedny, ciekawe jak w tym domu jest taktowany, jak ludziom szkoda oddać kilkadziesiąt złotych za opiekę nad nim, kiedy sami nawalili i jej nie sprawowali.
Porozwieszałam po okolicy ogłoszenia. U nas nie ma schroniska. Najbliższe jest 25 km dalej. Jakoś nie wpadłam na to żeby tam zadzwonić, bo to mała wioska, ogłoszenia jak widać wystarczyły. Znalazłam dziś ogłoszenie o zaginięciu dodane 1.11 na zamkniętej grupie na FB (dopiero dziś zapisałam się do tej grupy) z dopiskiem, że kot zaginął 30.10. Nie mam żadnego potwierdzenia, że to jej kot, ale to jest zwykły dachowiec po co ktoś inny miałby się po niego zgłaszać?

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Moje nie miały, bo jeden z kotów nie zna umiaru, zjada wszystko i wyrzyguje.
I nie, jak zrobił tak parę razy, to się nie zniechęcił - to co zwrócił, też zjadł

Nie masz obowiązku zwracania kota, tak jak i ona nie ma płacenia za jego utrzymanie.
Szczerze mówiąc, jakby mi ktoś kota przechował w bezpiecznym miejscu, dopieszczał i karmił, gdyby mi zwiał z domu, to bym mu zwróciła koszty i jeszcze prezent zostawiła.
Widać, że tej pani średnio zależy. Czy kot jest zachipowany i właścicielka może udowodnić, że jest jej?
Może zaproponujesz, żeby został u Ciebie? Słaby mi się wydaje tamten dom...
Kot nie jest zachipowany.
Zaproponowałam od razu, że go zatrzymam jak usłyszałam jej znudzony ton głosu. Myślę, że nawet jakby go nie chciała to po złości teraz go weźmie.


Wszyscy w koło mi mówią, że by jej go nie oddali, a ja mam mieszane uczucia. W końcu to jej kot. Nie wydaje mi się żeby jakaś krzywda mu się działa u niej. Widziałam na jej FB ze ma jeszcze 1 kota i 2 psy, po zdjęciach wyglądają na zadbane.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.

Edytowane przez Asienka187
Czas edycji: 2016-11-04 o 10:19
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 10:36   #4262
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Koty- część XII

Gdyby ktores z moich zwierzat zginelo to chyba bym calowala po rekach czlowieka, ktory je znalazl i karmil, a nie zawiozl do schronu, a tutaj jeszcze padaja oskarzenia o skapstwo oO
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 11:04   #4263
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Wszyscy w koło mi mówią, że by jej go nie oddali, a ja mam mieszane uczucia. W końcu to jej kot. Nie wydaje mi się żeby jakaś krzywda mu się działa u niej. Widziałam na jej FB ze ma jeszcze 1 kota i 2 psy, po zdjęciach wyglądają na zadbane.
Myślę, że to tylko kwestia dogadania się z nią. Dodała ogłoszenie, więc taka straszna nie jest. Szkoda, że żeruje na Twojej gościnności.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 11:18   #4264
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Myślę, że to tylko kwestia dogadania się z nią. Dodała ogłoszenie, więc taka straszna nie jest. Szkoda, że żeruje na Twojej gościnności.
Raczej nie da się z nią dogadać. Jest mało sympatyczna. Znalazłam jeszcze ogłoszenie o zaginięciu tego samego kota z września... Zostawię na razie sobie ta karmę, pewnie znowu im ucieknie, może sobie mnie zapamięta i sama wróci wtedy juz się nie będę ogłaszać. A jak nie to koleżanka powiedziała ze chętnie odkupi ode mnie żwirek i karmę.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 11:56   #4265
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez tekila901 Pokaż wiadomość

Czy to źle, że dorosły kot sika raz na 12 godzin? Z zegarkiem w ręku.
Jeśli pije odpowiednią ilość wody (bryłki w kuwecie są duże) to normalne
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 12:22   #4266
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Jeśli pije odpowiednią ilość wody (bryłki w kuwecie są duże) to normalne
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 12:44   #4267
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Szczerze, ja bym była wdzięczna, gdyby ktoś zaopiekował się moim zaginionym zwierzakiem, tak, żeby nie musiał lądować w schronisku, wśród setek innych zwierząt i chorób. Oczywiście dobrze by było, żeby się ogłosił, że kota ma, zgłosił to też w schronisku, bo chyba tam szuka się na początku. Co do kosztów ja bym zwróciła, nawet bez upominania. Jeżeli ktoś by nie chciał, to może bym jakiś słodki drobiazg chociaż kupiła. Sama bym może się nie upominała, gdybym to ja zwierzaka znalazła, ale nie każdy ma obowiązek finansować cudzego kota, psa czy inne zwierzę. A skoro jego właścicielka się nie spieszy nawet, żeby kota odebrać, to tym bardziej się nie dziwię.

Asienka187, jesteś pewna, że to jej kot? Biedny, ciekawe jak w tym domu jest taktowany, jak ludziom szkoda oddać kilkadziesiąt złotych za opiekę nad nim, kiedy sami nawalili i jej nie sprawowali.

Ja kiedyś tydzień miałam u siebie labradora, przez ten czas wyleczyłam mu grzybicę, która zaczęła się rozwijać między palcami i oddając psa dałam właścicielom maść, żeby mu jeszcze pare dni smarowali. Pierwsze co jak przyjechali po psa (10 min po telefonie, przyjechała cała rodzina dwoma samochodami, bo by się nie zmieścili a byli tak stęsknieni) to pokazali mi książeczkę, mimo że nie prosiłam, bo nie miałam wątpliwości, że jest ich i odrazu wyciągnęli portfel. Ja akurat kasy nie wzięłam, ale przyjęłam słodkości, które mi kupili w podziękowaniu . Fajnie wspominam, szczerze to myślałam, że labek z nami zostanie, ale wtedy nie miałabym mojego czarnego serduszka, bo wyjątkowo nienawidził kotów. Więc lepiej się stało


Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Moje nie miały, bo jeden z kotów nie zna umiaru, zjada wszystko i wyrzyguje.
I nie, jak zrobił tak parę razy, to się nie zniechęcił - to co zwrócił, też zjadł

Mojej przyjaciółki pies z obawy, że ktoś mu wymiociny "zabierze" odrazu je łyka w locie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2016-11-04 o 14:41
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 13:06   #4268
Mari_92
Przyczajenie
 
Avatar Mari_92
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 11
Dot.: Koty- część XII

Moje małe bestie nie chcą pić wody, próbowałam już stawiać miseczki w zupełnie innym miejscu niż jedzenie (tak mi poradzono), ale to się nie do końca sprawdziło. Macie jakieś pomysły? (((
Mari_92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 13:08   #4269
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

A piją z kranu?
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 13:21   #4270
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Mari_92 Pokaż wiadomość
Moje małe bestie nie chcą pić wody, próbowałam już stawiać miseczki w zupełnie innym miejscu niż jedzenie (tak mi poradzono), ale to się nie do końca sprawdziło. Macie jakieś pomysły? (((
Kran, fontanna, miseczki wszędzie gdzie się da, dolewanie wody do jedzenia (najlepiej w ogóle odstawić suche jeśli je), dodawanie smaku (sosik, śmietanka, mleko) albo dopajanie. U mnie kocur wypija to co ma z jedzeniem i pije z fontanny, kotka czasami z kranu się napije a tak to muszę ją dopajać (jak za bardzo jej rozwodnię żarcie to w ogóle nie zje, choćby nie wiem jak była głodna ).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 16:56   #4271
Sarcastic
Raczkowanie
 
Avatar Sarcastic
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 207
Dot.: Koty- część XII

Dolewanie wody do mokrego - mój lubi taką zupkę, ale pewnie nie każdemu kotu podpasuje. Postawienie wody w jakimś ulubionym miejscu, u nas to jest parapet. Może się sprawdzić porozstawianie paru miseczek w różnych miejscach, np. tam gdzie się bawi, żeby przypadkiem "wpadł" na miskę i przypomniał sobie, że może się trochę napije Pokombinuj też z miskami, może akurat taka mu nie odpowiada? Zmień na porcelanową/metalową/plastikową/etc, albo spróbuj dać mu w szklance (najlepiej w niskiej i nalej po brzegi), mój też swego czasu prawie nie pił, a jak już pił to chciał podkradać mi moją wodę ze szklanki.
__________________
I'm a loner. I don't have a gigantic group of friends. People don't miss me. I'm never the first person anyone looks for in a crowded room. I'm just me. Take it or leave.



Edytowane przez Sarcastic
Czas edycji: 2016-11-04 o 16:58
Sarcastic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 19:52   #4272
semantique
Zadomowienie
 
Avatar semantique
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 646
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez Sarcastic Pokaż wiadomość
albo spróbuj dać mu w szklance (najlepiej w niskiej i nalej po brzegi), mój też swego czasu prawie nie pił, a jak już pił to chciał podkradać mi moją wodę ze szklanki.
Moje jak sie dorwą do szklanki, to ciężko je oderwać
__________________
semantique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-04, 21:15   #4273
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty- część XII

Chciałam tylko napisać, że kotek wrócił do właścicieli. Pani słowem się do mnie nie odezwała a minę miała jakby była obrażona. Za to przyjechała z córką, która się bardzo ucieszyła. Chociaż tyle...
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 13:26   #4274
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Koty- część XII

Dziewczyny, słyszałyście o specjalnych odkurzaczach dla posiadaczy zwierząt? Może któraś z Was taki ma?

Znalazłam u siebie jeden, opinie ma dobre, ludzie go polecają, cenowo też przystępnie i tak się zastanawiam czy nie kupić. My w ogóle odkurzacza nie ma mamy, bo wszędzie mamy panele albo kafelki, średnio się nam brudzi w mieszkaniu, ale do kanapy czy chociażby 'zbierania' żwirku by się przydał
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 14:03   #4275
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty- część XII

Ja sobie w ogóle nie wyobrazam funkcjonowania bez odkurzacza, a nie mam ani centymetra dywanu.

Nie sadze by byl potrzeby specjalny do zwierząt, wystarczy zwykly ze szczotka do parkietu. Mile widziany cichy.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 14:27   #4276
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Zgadzam się. Bez odkurzacza też sobie nie wyobrażam życia. Nawet w czasach przed kotami. I nie wierzę w jakieś specjalne odkurzacze do sierści. Wybrałam odkurzacz wg dla mnie ważnych parametrów.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 17:18   #4277
kocurzyca
Zakorzenienie
 
Avatar kocurzyca
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: far away land
Wiadomości: 14 308
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, słyszałyście o specjalnych odkurzaczach dla posiadaczy zwierząt? Może któraś z Was taki ma?

Znalazłam u siebie jeden, opinie ma dobre, ludzie go polecają, cenowo też przystępnie i tak się zastanawiam czy nie kupić. My w ogóle odkurzacza nie ma mamy, bo wszędzie mamy panele albo kafelki, średnio się nam brudzi w mieszkaniu, ale do kanapy czy chociażby 'zbierania' żwirku by się przydał
Jak nie masz dywanów to kup najzwyklejszy odkurzacz. Nie ma potrzeby kupować nic specjalnego. Te dla posiadaczy zwierzaków mają dokładnie wytrzepywać sierść z dywanów.
__________________


Podczas gdy reszta gatunku pochodzi od małpy,
rude pochodzą od kotów.

Start 13.09.2011
61.5 -66.5 ... 70 -73-75 - 77- 79,5 - 80 - 82 15.04.2013


Edytowane przez kocurzyca
Czas edycji: 2016-11-06 o 17:19
kocurzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 18:21   #4278
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty- część XII

w temacie odkurzaczy to mi się marzy roomba.. jednak ta ze specjalnymi szczotkami dla sierści jest dużo droższa..
w sumie ciekawa jestem jak koty by reagowały na taki ,,mądry'' sprzęt.
bo tak to generalnie jest panika... już na dźwięk rozciąganego kabla
bez odkurzacz sobie nie wyobrażam... te tony żwirku wszędzie! no i nie mam dywanów
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 18:37   #4279
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Ja tak z 15x dziennie zamiatam Szkoda mi odkurzacza co chwilę włączać.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-06, 18:46   #4280
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty- część XII

Odrobaczacie się? Ostatnio koleżanka mi opowiadała jak się odrobaczyła (ma psa) i czuje się lepiej. W Google opinie podzielone, ja zdania jeszcze na ten temat nie mam i chętnie poznam Wasze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 19:09   #4281
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty- część XII

Nie odrobaczam prewencyjnie

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 19:34   #4282
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Kocurasek - tak, jak zajmowałam się kotami z fundacji. Obecnie już nie.
Po pierwszym odrobaczaniu bardzo bolał mnie brzuch...
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 22:06   #4283
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Koty- część XII

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Ogólnie to nie zależy nam na akurat "tym" specjalnym odkurzaczu, ale jakikolwiek czasem by się przydał. Do tej pory dobrze sprawdzał się u nas zwykły ręczny odkurzacz, ale zostawiliśmy go teściom w Polsce. Cenowo taki odkurzacz wychodzi tak samo, jak zwykły, więc chyba warto się zastanowić. Wiem, że pralka z funkcją pupil średnio się sprawdza, więc nie liczę na to, że ów odkurzacz dzięki tej funkcji będzie nagle super hiper, bo nie jest to konieczność.


Cytat:
Napisane przez Kocurasek Pokaż wiadomość
Odrobaczacie się? Ostatnio koleżanka mi opowiadała jak się odrobaczyła (ma psa) i czuje się lepiej. W Google opinie podzielone, ja zdania jeszcze na ten temat nie mam i chętnie poznam Wasze


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie i pierwsze słyszę o czymś takim

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
w temacie odkurzaczy to mi się marzy roomba.. jednak ta ze specjalnymi szczotkami dla sierści jest dużo droższa..
w sumie ciekawa jestem jak koty by reagowały na taki ,,mądry'' sprzęt.
bo tak to generalnie jest panika... już na dźwięk rozciąganego kabla
bez odkurzacz sobie nie wyobrażam... te tony żwirku wszędzie! no i nie mam dywanów
Ja słyszę słowa kot+roomba, to od razu przypomina mi się ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=uGI8Od22WM4
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 23:00   #4284
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ja słyszę słowa kot+roomba, to od razu przypomina mi się ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=uGI8Od22WM4
umarłam ze śmiechu

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kocurasek - tak, jak zajmowałam się kotami z fundacji. Obecnie już nie.
Po pierwszym odrobaczaniu bardzo bolał mnie brzuch...
a po taki preparat szłaś do lekarza i na receptę? Czy są jakieś ogólnodostępne środki?
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-06, 23:29   #4285
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Mycha - na receptę, niechętnie przepisywane. Możesz poprosić weterynarza na wizycie.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 08:27   #4286
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
w temacie odkurzaczy to mi się marzy roomba.. jednak ta ze specjalnymi szczotkami dla sierści jest dużo droższa..
w sumie ciekawa jestem jak koty by reagowały na taki ,,mądry'' sprzęt.
bo tak to generalnie jest panika... już na dźwięk rozciąganego kabla
bez odkurzacz sobie nie wyobrażam... te tony żwirku wszędzie! no i nie mam dywanów


Mam Navibota i koty go olewają. Nawet nie raczą się podnieść jak na nie wjedzie
Najważniejsze w odkurzaczu to żeby był cichy. Reklamują teraz jakiś taki mega cichy i jestem ciekawa czy to tylko w reklamie go nie słychać?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 11:51   #4287
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Nie odrobaczam prewencyjnie

wysłane telepatycznie


Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Kocurasek - tak, jak zajmowałam się kotami z fundacji. Obecnie już nie.
Po pierwszym odrobaczaniu bardzo bolał mnie brzuch...

Dzięki Dziewczyny :róża:
Malla odrobaczałaś się, bo koty z fundacji były z ulicy? Pytam, bo wiem, że masz niewychodzące koty i nie wiem czy to z tym łączyć? Mam wychodzącego kota, psa (owczarka niemieckiego) i nie wiem czy powinnam czy nie Właśnie chodzi mi o prewencję, bo problemów z pasożytami nie mam.

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Nie i pierwsze słyszę o czymś takim
No właśnie ja też

Cytat:
Napisane przez 21kasia21 Pokaż wiadomość
Ja słyszę słowa kot+roomba, to od razu przypomina mi się ten filmik
https://www.youtube.com/watch?v=uGI8Od22WM4

Jeśli chodzi o rumbę to miałam. Przy sierści się kompletnie nie sprawdzała, rozrzucała ją po kątach zamiast zbierać. Ale ja miałam ten model bez szczotek do sierści. Moja koleżanka za to zachwycona, sierść jej psa zbiera super. Mój kot nie chciał na niej jeździć zwiewał tak samo jak na widok zwykłego odkurzacza.

A marzył mi się taki widok
https://youtu.be/tLt5rBfNucc


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)


Edytowane przez Kocurasek
Czas edycji: 2016-11-07 o 11:53
Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 13:18   #4288
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty- część XII

Kocurasek - obcowałam z zarobaczonymi kotami z fundacji.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 14:15   #4289
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Koty- część XII

Jakie macie zdania o Feliway?



I sposobach na darcie się kota codziennie o stałej porze? Świra dostaje. Nie pomaga zabawa, odwracanie uwagi. Przychodzi 20-21 i zaczyna się koncert. A mnie coś trafia bo notorycznie mi tym darciem się budzi niemowlaka. Ani chwili spokoju. Człowiek po całym dniu pada na kanapę, a tu miaaauuu i miaaauu na dwa piętra.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 14:35   #4290
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty- część XII

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Jakie macie zdania o Feliway?



I sposobach na darcie się kota codziennie o stałej porze? Świra dostaje. Nie pomaga zabawa, odwracanie uwagi. Przychodzi 20-21 i zaczyna się koncert. A mnie coś trafia bo notorycznie mi tym darciem się budzi niemowlaka. Ani chwili spokoju. Człowiek po całym dniu pada na kanapę, a tu miaaauuu i miaaauu na dwa piętra.

Jest tylko jedno lekarstwo: wędka Kotek chce się bawić. 15 minut skoków i masz kotka z głowy.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-20 18:34:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.