Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-21, 12:52   #1
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112

Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II


Link do części pierwszej: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=486816

Chciałam tylko przypomnieć, że już jutro będziemy mogli przeczytać opisy rodzin


Jeśli ktoś chciałby pomóc naprawdę potrzebującym osobom, grupa wizażanek skupiła się w tym wątku: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=788647 Nie negujemy pomocy osobom starszym i schorowanym, więc może ktoś pokusi się o dołączenie do ekipy robiącej paczki

https://www.facebook.com/SzlacheckaPaczka/ <- zapraszamy na fb
https://www.facebook.com/zbanowaniprzezszp <- strona dla tych, którym krwawi serduszko po zbanowaniu na stronie SP
__________________
-27,9 kg


Edytowane przez skazana_na_bluesa
Czas edycji: 2014-12-17 o 16:12
skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:15   #2
mikia20
Ekspert GotowaniaNaGazie
 
Avatar mikia20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wsi spokojna, wsi wesoła...
Wiadomości: 9 369
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Będzie draka
mikia20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:18   #3
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Ciekawa jestem ilu ślepo nawiedzonych wolontariuszy pojawi sie w tym roku na wątasku

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2014-11-21 o 13:19
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:31   #4
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem ilu ślepo nawiedzonych wolontariuszy pojawi sie w tym roku na wątasku
bo mają dobre serduszka.
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:39   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

a mnie się chce trochę śmiać, bo przeglądam profil SP na fb i widzę spory pojazd byłych wolontariuszy
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:48   #6
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

ciekawe jak sytuacja się rozwinie w nowym wątku bo poprzedni zburzył me wyobrażenie o tej akcji
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:49   #7
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a mnie się chce trochę śmiać, bo przeglądam profil SP na fb i widzę spory pojazd byłych wolontariuszy
możesz streścić dla tych co fb nie mają?
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 13:50   #8
Pantegram
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 019
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Nie krytykowałabym stricte wolontariuszy. Przecież to świetnie, że chcą pomagać, im więcej takich ludzi w społeczeństwie, tym lepiej.
Dużo większym problemem jest to, komu pomagać, by nie zostać oszukanym i wykorzystanym.
Potraficie wymienić jakiś wolontariat, który nie żeruje na naiwności wolontariuszy, tylko faktycznie pomaga potrzebującym?

Mi przychodzi na myśl tylko kilka inicjatyw:
- pomoc zwierzętom
- pomoc ludziom w hospicjach
- pomoc dzieciom z domów dziecka
- inicjatywy obywatelskie (jakieś fajne projekty ustaw itp.).

Kiedyś kolega proponował mi udział w Szlachetnej Paczce. Podziwiam jego chęć pomocy innym i zaangażowanie, jednak kiedy dowiedziałam się, jak ta Szlachetna Paczka działa, dotarło do mnie z całą mocą, jakie to perfidne oszukiwanie młodych, skłonnych do pomocy ludzi, którzy nie znają życia na tyle, by wiedzieć, w jakiej sytuacji popadnięcie w nędzę jest zawinione, a w jakiej nie. Jednak krytykowanie wolontariuszy to dla mnie jak krytykowanie kogoś, kto sprzedaje własne ciało, by uratować życie. Nie jest winien ten, kto sprzedaje - winien jest ten, kto wykorzystuje cudzą trudną sytuację do osiągnięcia własnych korzyści. Tak samo w tym przypadku - winni nie są wolontariusze, ale organizatorzy całej akcji (pomysł dawania ryby zamiast wędki jest poroniony) oraz oczywiście (najbardziej) cwaniaki, które zgłaszają się do programu, udając biednych i pokrzywdzonych przez los, a de facto czują się świetnie ze swoją biernością i tym, że mogą się utrzymać i dostawać za darmo rzeczy, nie pracując.

Edytowane przez Pantegram
Czas edycji: 2014-11-21 o 13:51
Pantegram jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 13:55   #9
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Wolontariusze tez są winni - niektórym z tych, którzy udzielali sie tutaj mogłabyś młotkiem tłuc do głowy niektore fakty, a i tak nie zrozumieją. Młodość nie zwalnia z myślenia, zwłaszcza jeżeli rady udziela ci ktoś starszy i o większym doświadczeniu życiowym.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 14:09   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

"chciałam być ponownie wolontariuszem.. ale poprzednie edycje mnie zniechęciły.. takie same opinie mam od znajomych wolontariuszy z poprzedniej edycji. przede wszystkim cała biurokracja i problemy to z opisem to z ankietą. obowiązkowe całodniowe szkolenie, które co roku jest tak samo bez sensu, bo cała idea tego dnia opiera się na wyjaśnieniu na czym polega pomoc (gdyby ktoś nie chciał pomagać to by po prostu nie był wolontariuszem), a nie na tym jak mamy wypełniać ankiety oraz o spotkaniu z rodziną i oczywiście było by szkolenie krótsze. gdyby nie wiedza z poprzednich edycji to nikt nowy by nie wiedział, że wypada poinformować darczyńcę, aby większość paczek była zapakowana w papier świąteczny (oczywiście ci co wiedzieli to przekazywali info nowym wolontariuszom) co powinno zostań poruszone na skzoleniu. ważne jest także, że mało czasu jest na wszystko, w tamtym roku musiałam 2 tygodnie czekać, żeby wpisywać rodziny. Każdy ma też inne obowiązki. Uznaliśmy to za brak szacunku do nas wolontariuszy gdyż moja liderka zgłaszała uwagi, ale te problemy były zamiecione jak pod dywan, dlatego piszę tu swoją opinię. robicie wielką aferę, że ludzie nie chcą pomagać, ale tak nie jest. znam ludzi, którzy by się przyłączyli, jednak dopiero jakby zaszły pewne zmiany. cała idea szlachetnej paczki jest bardzo ważna, ale system zawodzi."

"Uwierzcie mi teraz jest gorzej... To prawdopodobnie moja ostatnia edycja. Jak mam lepiej uzasadnić to że warto rodzinie pomóc? Nie są patologiczni, starają się jak mogą, ale nie, to za mało bohaterskie. Telefon od osoby sprawdzającej (ktoś inny niż osoba, która zwróciła opis), że jak to możliwe, że jak dostali kiedyś paczkę sytuacja się pogorszyła? Ta mądra pomoc jest troszkę mityczna, wiem, że się zdarza, ale jak ja mam uzasadnić biedę ludzi bez wykształcenia i żadnych perspektyw? Jeszcze pokazywanie bohaterskiej postawy rodziny - w kilku opisach w rejonie odrzucono ten fragment, bo to stwierdzono, że została opisana sytuacja, a nie postawa (4 opisy trafiły do jednej osoby sprawdzającej w regionie, zawsze różne osoby mi sprawdzały). Róbcie szkolenia z opisów - 3 lata temu było bardzo dużo o tym na szkoleniu."

"Tak ale Joanna musisz mieć świadomość że każdego roku duży odsetek SuperW się zniechęca do ponownego uczestniczenia. Dlaczego? Np przez chaos jaki trwa wewnątrz, terminy często czysto z kosmosu i naciskanie na ludzi jak w dużej korporacji bo to musi być zrobione... a ja mówię sorry wpisałem się do Paczki i tego nie cofnę ale nie będę zasuwał jak jakiś robocik, nie spał po nocach bo komuś w Paczce się nagle zmieniło i coś musi być zrobione..."

to cytaty tylko spod jednego postu. odpowiedź paczki - jak się nie podoba to nie musicie brać udziału
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 14:11   #11
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

dziękuję
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 14:28   #12
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Nie krytykowałabym stricte wolontariuszy. Przecież to świetnie, że chcą pomagać, im więcej takich ludzi w społeczeństwie, tym lepiej.
Dużo większym problemem jest to, komu pomagać, by nie zostać oszukanym i wykorzystanym.
Potraficie wymienić jakiś wolontariat, który nie żeruje na naiwności wolontariuszy, tylko faktycznie pomaga potrzebującym?

Mi przychodzi na myśl tylko kilka inicjatyw:
- pomoc zwierzętom
- pomoc ludziom w hospicjach
- pomoc dzieciom z domów dziecka
- inicjatywy obywatelskie (jakieś fajne projekty ustaw itp.).

Kiedyś kolega proponował mi udział w Szlachetnej Paczce. Podziwiam jego chęć pomocy innym i zaangażowanie, jednak kiedy dowiedziałam się, jak ta Szlachetna Paczka działa, dotarło do mnie z całą mocą, jakie to perfidne oszukiwanie młodych, skłonnych do pomocy ludzi, którzy nie znają życia na tyle, by wiedzieć, w jakiej sytuacji popadnięcie w nędzę jest zawinione, a w jakiej nie. Jednak krytykowanie wolontariuszy to dla mnie jak krytykowanie kogoś, kto sprzedaje własne ciało, by uratować życie. Nie jest winien ten, kto sprzedaje - winien jest ten, kto wykorzystuje cudzą trudną sytuację do osiągnięcia własnych korzyści. Tak samo w tym przypadku - winni nie są wolontariusze, ale organizatorzy całej akcji (pomysł dawania ryby zamiast wędki jest poroniony) oraz oczywiście (najbardziej) cwaniaki, które zgłaszają się do programu, udając biednych i pokrzywdzonych przez los, a de facto czują się świetnie ze swoją biernością i tym, że mogą się utrzymać i dostawać za darmo rzeczy, nie pracując.

Dlaczego nie krytykować wolontariusz?
Przecież ta akcjaopiera się właśnie na wolontariuszach
Liderzy są też wolontariuszami.


W Polsce byłam wolontariuszem Caritasu. Pracowałam w świetlicy.
Nikt nie wykorzystywał mojej nawiności. Odwalaliśmy kawał dobrej roboty.

Nie traktuj wolontariuszy jak bezmózgich istot, które nie są w stanie o sobie decydować i przeanalizować sytuacji. Głupota wolontariuszy, którzy mówią o bolącym serduszku nie jest żadnym usprawiedliwieniem.

Poza tym kwestie tegokiedy popadanie w nędzę jest zawinione akiedy nie i kiedy komuś poagać jest tematem sporów wielu osób pomagających, tj. również takich z wieloletnim doświadczeniem.


Moim zdaniem upraszczasz ten cały problem wyciągając jakieś takie dziwne wnioski, wg których można by przypuszczać, że wolontariusze potrzebują wsparcia, bo zostali wykorzystani
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 14:31   #13
Neonka_
Raczkowanie
 
Avatar Neonka_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 326
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Wypowiedź z 13 listopada

"Myślę, że SzP powinna przede wszystkim informować od samego początku i przygotować do spotkania z rodzinami, tworzenia opisów, wypełniania arkuszy itd. Konkretnie, rzetelnie i "na serio". Z całodziennego szkolenia niewiele wynieśliśmy, a w najbliższy weekend mamy kolejne szkolenie z tworzenia opisów?! Kiedy większość jest już zaakceptowana z systemie a otwarcie bazy 22-ego!"
Neonka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 14:33   #14
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Neonka_ Pokaż wiadomość
Wypowiedź z 13 listopada

"Myślę, że SzP powinna przede wszystkim informować od samego początku i przygotować do spotkania z rodzinami, tworzenia opisów, wypełniania arkuszy itd. Konkretnie, rzetelnie i "na serio". Z całodziennego szkolenia niewiele wynieśliśmy, a w najbliższy weekend mamy kolejne szkolenie z tworzenia opisów?! Kiedy większość jest już zaakceptowana z systemie a otwarcie bazy 22-ego!"
To potwierdza to o czym była mowa w wątku, a czego Liderzy się tak bardzo wypierali.
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 14:41   #15
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
W Polsce byłam wolontariuszem Caritasu. Pracowałam w świetlicy.
Nikt nie wykorzystywał mojej nawiności. Odwalaliśmy kawał dobrej roboty.
Dla mnie świetlice środowiskowe to najlepsza forma pomocy dzieciakom.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 15:15   #16
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ajah
1. Nie widzęwiększego zwiąku mdzy brakiem kasy, a brakiem dwóch palców
2. Ostatnio przechodząc przez deptak w centrum miasta widzaiałam wielu żebraków. Różne karteczki. Jeden miał przed sobą kartkę: bezdomny, potrzebuje pomocy. Problem w tym, że ja tego człowieka znam i wiem, że bezdomny nie jest.
Swego czasu w Krakowie tramwajami jeździła kobieta, która w godzinach szczytu obnażała się i pokazywała gołą klatkę piersiową, całą w ogromnych bliznach pooparzeniowych (starych). Zbierała kasę - nie pamiętam dokładnie na co - leczenie ratujące życie. Widok naprawdę straszny i widać było, że pasażerom było jej naprawdę żal i mało kto zastanawiał się, czy tutaj konieczne leczenie jest ratujące życie, a nie np. chirurgia estetyczna (tutaj tego się nie czepiam; tylko ratowanie życia bardziej chwyta za serce). Nie wiadomo natomiast, czy kobieta zebrane pieniądze przeznaczyła na leczenie. Podobnie ciężarne Romki, które pokazywały zalecenia lekarskie na witaminy (skąd wiadomo, że je kupią?).
Niestety w stosunku do zbiórek ulicznych moja nieufność jest duża.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 15:28   #17
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Ja podczytywalam watek nr 1 ale dolacze sie do dyskusji.

Czekam na opisy rodzin, i jestem wiecej niz pewna ze kwiatki sie znajda. Przykre to ze po tylu latach dzialania Paczki, nikt nie potrafi wyciagnac wnioskow.
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 15:55   #18
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Swego czasu w Krakowie tramwajami jeździła kobieta, która w godzinach szczytu obnażała się i pokazywała gołą klatkę piersiową, całą w ogromnych bliznach pooparzeniowych (starych). Zbierała kasę - nie pamiętam dokładnie na co - leczenie ratujące życie. Widok naprawdę straszny i widać było, że pasażerom było jej naprawdę żal i mało kto zastanawiał się, czy tutaj konieczne leczenie jest ratujące życie, a nie np. chirurgia estetyczna (tutaj tego się nie czepiam; tylko ratowanie życia bardziej chwyta za serce). Nie wiadomo natomiast, czy kobieta zebrane pieniądze przeznaczyła na leczenie. Podobnie ciężarne Romki, które pokazywały zalecenia lekarskie na witaminy (skąd wiadomo, że je kupią?).
Niestety w stosunku do zbiórek ulicznych moja nieufność jest duża.
Też spotkałam kilka razy tą kobietę z bliznami.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 16:06   #19
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Link do części pierwszej: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=486816

Chciałam tylko przypomnieć, że już jutro będziemy mogli przeczytać opisy rodzin
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-21, 17:08   #20
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Pantegram Pokaż wiadomość
Jednak krytykowanie wolontariuszy to dla mnie jak krytykowanie kogoś, kto sprzedaje własne ciało, by uratować życie.
Oj, to dowaliłaś...


Jeszcze z poprzedniej części, Loloo:
Cytat:
dokładnie, nie wiem nic oprócz tego, że faktycznie palców brak, a cała reszta pewnie jest z kosmosu. ale pan zrobił smutne oczka to i mnie się zrobiło smutno
Mój kolega nie ma dwóch palców u jednej ręki, taki się urodził. Zarabia najwięcej ze wszystkich moich znajomych. Zanim zaczął tak zarabiać pracował ostro fizycznie. Ma dwójkę dzieci
Niech ci nie będzie głupio i przykro, serio.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 17:15   #21
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Dla mnie świetlice środowiskowe to najlepsza forma pomocy dzieciakom.
100% racji.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 17:23   #22
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Wielkie odliczanie czas zaczac .
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 17:27   #23
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;49030080]Wielkie odliczanie czas zaczac .[/QUOTE]

A w tle sylwestrowy hit 'It's the final countdown...'
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:09   #24
jesienny_lisc
Zakorzenienie
 
Avatar jesienny_lisc
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 4 443
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Jeszcze z poprzedniej części, Loloo:

Mój kolega nie ma dwóch palców u jednej ręki, taki się urodził. Zarabia najwięcej ze wszystkich moich znajomych. Zanim zaczął tak zarabiać pracował ostro fizycznie. Ma dwójkę dzieci
Niech ci nie będzie głupio i przykro, serio.
Mama mojego faceta też nie ma dwóch palców prawej dłoni. Straciła jako dziecko, wypadek przy pracach gospodarskich. Pracowała całe życie, fizycznie w gospodarstwie rodziców, potem umysłowo w banku. Także nie wiem, jak brak palców może być wymowką.
jesienny_lisc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:44   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

omg już druga część?
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:46   #26
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez jesienny_lisc Pokaż wiadomość
Mama mojego faceta też nie ma dwóch palców prawej dłoni. Straciła jako dziecko, wypadek przy pracach gospodarskich. Pracowała całe życie, fizycznie w gospodarstwie rodziców, potem umysłowo w banku. Także nie wiem, jak brak palców może być wymowką.
Mój dziadek ma w prawej dłoni tylko kciuk (jest praworęczny). Pozostałe palce stracił jako 15 latek (maszyna mu obcięła). Całe życie pracował przy taśmie w fabryce, a na emeryturze dorabiał jako stróż nocny.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:50   #27
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

chciałaś powiedzieć - po tylu latach w końcu druga część, do tego idealnie przed otwarciem bazy
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 18:51   #28
lucaa_rules
Wtajemniczenie
 
Avatar lucaa_rules
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Hawarden
Wiadomości: 2 459
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

oczekiwanie jak na pierwsza gwiazdke
__________________
Chciałby nad poziomy człek, a tu ciągle niż
nie pociągnie pusty łeb
ciężkiej dupy wzwyż
lucaa_rules jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 20:40   #29
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Są już opisy.

Przejrzałam na razie 3 i wszystkie są kwiatkami - dwie rodziny po 8 dzieci i jedna samotna matka zaciazona w wieku 19 lat, o alimentach cicho i ma na głowie kredyt na samochód (kto dał kredyt bezrobotnej?!). Styl pisania ten sam co wcześniej.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2014-11-21 o 20:42
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-21, 20:44   #30
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Mi mówi, że "Strona internetowa jest niedostępna"
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 12:33:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:21.