Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-12-16, 17:39   #151
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?


Hultaju, kocham Cię

Rzadko używam tej emoty, ale co tam...masz:
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:45   #152
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Nie, w III Rzeczpospolitej sobie zamieszkuję
Sensowne życie nie zaczyna się od kilkunastu tysięcy wzwyż, bo i za kilka da się sensownie żyć. Tylko moim zdaniem nie jest sensownie zostawać w domu, jak dochód rodziny te kilka tysięcy (i to bliżej 3,4,5 tysięcy niż 9) wynosi.

Znam ceny, wiem, że byle codzienne zakupy dla dwóch to już jakieś kilkadziesiąt złotych idzie, a co dopiero dla całej rodziny. Oczywiście mam na myśli "normalne" życie, czyli takie, że nie patrzę na to, czy herbata Lipton kosztuje w jednym sklepie 50gr mniej czy więcej i nie wyszukuję po supermarketach wszystkiego co najtańsze. A zakup byle bluzeczki czy szminki nie rujnuje całego domowego budżetu, a przed wyjściem do kina nie martwię się, czy potem będzie do gęby co włożyć. Nie żadne luksusy - chyba, że dla kogoś to są luksusy. Owszem, wiem, za ile ludzie czasem żyją, ale pociąga to za sobą zdecydowanie niższy standard życia, no nie oszukujmy się, ale zapitalanie od Biedronki przez Tesco do Netto w poszukiwaniu promocji to nie żadna jakaś frajda wielka jak się ma poniżej 65 lat

Z takich też względów zważywszy na polskie warunki lepiej jak są dwie pensje, niż jedna średnia krajowa. Zostanie w domu z dziećmi i posiadanie poczucia bezpieczeństwa finansowego to w obecnych warunkach zarobkowych przeciętnego Polaka to jest rzeczywiście luksus dla garstki naprawdę dobrze zarabiających, chyba że ktoś jednak lubi rajdy po promocjach supermarketowych i martwić się, czy starczy na rachunki. No coś za coś.

Ja to tak niespecjalnie lubię, przyznam szczerze
Problem polega na tym, że w realiach III Rzeczpospolitej, zarobki OBU pracujących partnerów. tj. w sensie - jego i jej - rzadko kiedy te 5 tysi na łapę wynoszą ŁĄCZNIE. To jest dopiero ból w dupie, jak po 8, 10, 11 godzinach pracy zawodowej, taka polska matka i żona musi jednak PO PRACY ten rajd od Tesco przez Biedronkę odbyć. A polski ojciec i mąż czuje się w obowiązku po pracy, wyłącznie odpoczywać. Tak generalnie rzecz ujmując.
EDIT:
Czyli innymi słowy, z Tobą też się zgadzam

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2008-12-16 o 17:50 Powód: dopisek
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:52   #153
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

bardzo chcialabym poswiecic sie tylko rodzinie, nawet byc kura domowa, ale nie ma na to warunkow w tych czasach
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 17:54   #154
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, że w realiach III Rzeczpospolitej, zarobki OBU pracujących partnerów. tj. w sensie - jego i jej - rzadko kiedy te 5 tysi na łapę wynoszą ŁĄCZNIE. To jest dopiero ból w dupie, jak po 8, 10, 11 godzinach pracy zawodowej, taka polska matka i żona musi jednak PO PRACY ten rajd od Tesco przez Biedronkę odbyć. A polski ojciec i mąż czuje się w obowiązku po pracy, wyłącznie odpoczywać. Tak generalnie rzecz ujmując.
Nie sposób nie przyznać Ci racji. Pisałam zresztą, że mało kto te 5 tysięcy zarabia w Polsce, niestety.
Ale jeżeli zarobki dwóch osób wynoszą 5 tysięcy łącznie, to jak w ogóle można myśleć o zostawaniu w domu z dzieckiem, żeby tylko jedna osoba pracowała? Przecież to jest mały survival rodzinę za 2500 tysiąca utrzymywać z jednej pensji, życie z miesiąca na miesiąc.
Problem podziału obowiązków to już inna kwestia, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że facet, którego żona siedzi w domu z dzieckiem, to przyjściu z tej roboty jeszcze palcem ruszy. Wręcz się utwierdzi w przekonaniu o panującym nam miłościwie patriarchacie.
Ale to już polscy rodzice, głównie matki, muszą zacząć inaczej dzieci wychowywać, żeby chłopcy przestali być udzielnymi książętami, a dziewczynki od małego zaganiane do mycia garów i pomagania mamusi w kuchni. Ciężka robota na całe pokolenia.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:06   #155
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie wiem ile pracuje, ale nie porownywalbym prowadzenia domu, co oczywiscie jest wymagajacym i meczacym zajeciem do bycia gornikiem. Bez przesady...

Evil Minded ma racje, zreszta sam o tym pisalem - w polskich warunkach takie zostanie w domu na stale, to luksus a nie realna opcja.
a ja wiem ile pracuje górnik przodowy.
poza tym porównywałeś pracę kobiety w domy do pracy mężczyzny.mając cały dom na głowie i kilkoro dzieci jest niezłym zapiep....

Cytat:
Napisane przez anitka12345 Pokaż wiadomość
na jakiś czas napewno,teraz nie pracuje i nie mam dzieci a jestem na utrzymaniu TŻ,ale prace szukam,i wolałabym pracować
to ten sam co bierze prochy?
Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Problem polega na tym, że w realiach III Rzeczpospolitej, zarobki OBU pracujących partnerów. tj. w sensie - jego i jej - rzadko kiedy te 5 tysi na łapę wynoszą ŁĄCZNIE. To jest dopiero ból w dupie, jak po 8, 10, 11 godzinach pracy zawodowej, taka polska matka i żona musi jednak PO PRACY ten rajd od Tesco przez Biedronkę odbyć. A polski ojciec i mąż czuje się w obowiązku po pracy, wyłącznie odpoczywać. Tak generalnie rzecz ujmując.
EDIT:
Czyli innymi słowy, z Tobą też się zgadzam
nie wiem co trzeba kupić,i jak jeść,ale uważam,że mając 5 tyś na rodzine np. trzy osobową to szczyt marzeń.i nie uważam się za biedną.
owszem nie wybuduję domu i nie kupię lexusa,ale można spokojnie zyć.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:10   #156
anitka12345
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa/Kraków
Wiadomości: 1 755
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

TmargoT
tak
anitka12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:16   #157
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość

nie wiem co trzeba kupić,i jak jeść,ale uważam,że mając 5 tyś na rodzine np. trzy osobową to szczyt marzeń.i nie uważam się za biedną.
owszem nie wybuduję domu i nie kupię lexusa,ale można spokojnie zyć.
Mówię, że rzadko kiedy tyle wynoszą.


To tylko świadczy o tym, do jakich warunków jesteśmy w tym kraju () przyzwyczajeni, że 5 tysięcy miesięcznie na utrzymanie rodziny wydaje się luksusem na miarę lexusa. Straszne.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 18:26   #158
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
i właśnie dlatego siedzenie w domu z dzieckiem jest utożsamiane przez wielu z nieróbstwem, a próbowałeś kiedyś mieć np. 11 dzieci, musieć się nimi zajmować i jeszcze dołożyć swoje 5 groszy do tego, by dzieciskom co do gęby było dać?

oczywiście, że zostawiam w spokoju fedrowanie na przodku, rąbanie lasów czy układanie torów pod kolej, i wiele innych wrednych, ciężkich robót, ale gdy ktoś był, czy jest, na tyle biedny, że musiał ciężko zapie*dalać fizycznie, to jego żona raczej nie mogla sobie pozwolić na luksus leżenia do góry; a radzenie sobie z kilkorgiem, i więcej, dzieci, + postanie sobie od świtu do nocy nad tą tarą, życiem w Madrycie na pewno nie było.

A kto mowi ze bylo? Ladne obracanie kocura ogonem: wyszlas od kobiety wiecej pracuja niz mezczyzni a doszlas do tlumaczenia tego ze prowadzenie domu to nie wakacje, jak gdyby ktokolwiek cos innego twierdzil.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Zresztą. Nie rozmawiam na tematy feminizmu z facetami, bo nie mają tak naprawdę o tym wszystkim zielonego pojęcia,
To nie rozmawiaj, tym bardziej, ze odnosze wrazenie, dla Ciebie posiadanie pojecia = zgadzanie sie z Toba.

Poza drobnostka, ze nie uwazam ze feminiski maja monopol na prowadzenie dyskusji nt. praw jednostki w spoleczenstwie.

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
a ja wiem ile pracuje górnik przodowy.
poza tym porównywałeś pracę kobiety w domy do pracy mężczyzny.mając cały dom na głowie i kilkoro dzieci jest niezłym zapiep....
Alez to nie ja to porownalem i nie ja stwierdzilem, ze kobiety pracuja wiecej i juz

Z Evil Minded sie zgadzam, owszem za jedna 5tys pensje da sie rodzine utrzymac, ale sredni sens ma niepracowanie w takiej sytuacji, jesli nie ma wyzszej koniecznosci.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2008-12-16 o 18:28
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:28   #159
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

:P ja też mnie kocham.

A co do pensji, tak sobie rzucam, podobno 2/3 Polaków żyje za mniej niż średnia krajowa, więc te Diory from tajm tu tajm, i niu Balenciaga co kwartał , to dla znakomitej większości marzenie, ba, wielu się cieszy, jak ma aż na kino, siłownię i ciucha częsciej niz od wielkiego dzwonu. Ale to jest wina cen , zastanawiam się w ilu jeszcze krajach przeceny polegają na podniesieniu pierwotnej ceny (autentik, nieraz widywalam w szybach w poprzednich latach przecenione w styczniu kurteczki; w grudniu 200, miesiąc później okazja! tylko 250! /ale tu wypada bardziej płakać niz się śmiać/). No i jakaś różnica, między tym co zarobi 1200 i musi wydać na durny piórniczek 36 zł, bo 8 euro, a tym, co owych euro ma 1200? Albo, gdy dla tego 2ego dżinsy kosztują 30e, a dla Polaka 120 zetów? Najbardziej mnie rozwala, gdy przeglądam czasem allegro, tandetne skajowe pantofelki w Londynie za całe 4 funty, w Pl, 60 zolków.

Cytat:
dla Ciebie posiadanie pojecia = zgadzanie sie z Toba.
Drogi Wyraku, za długo już jestem na tym forum, aby było tak jak Ty chcesz.

Edytowane przez Hultaj
Czas edycji: 2008-12-16 o 18:31
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:33   #160
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Chcialam jeszcze wtracic ,wiele z was napisalo iz nie chcialabyscie zostawac w domu bo po tygodniowym chorobowym wam sie nudzi tylko ze bycie w domu z dzieckiem to nie chorobowe i o nudzie nie ma mowy ,szczegolnie jesli ma sie jakies hobby.
Podczas choroby dochodzi zle samopoczucie i niemoznosc ew. wychodzenia z domu wiec trudno to porownac do zajmowania sie domem i dzieckiem.

Bycie w domu zawsze bedzie okraszone litosciwymi spojrzeniami zawsze bedzie to "gorsza robota" niz oplacana praca nawet jesli to "siedzenie na kasie ."
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:36   #161
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Najbardziej mnie rozwala, gdy przeglądam czasem allegro, tandetne skajowe pantofelki w Londynie za całe 4 funty, w Pl, 60 zolków.
Jak frajerów, którzy to kupują, nie brakuje, to czemu nie sprzedawać? Czasy ciężkie, kryzys jest, a każdy chce z czegoś żyć
Tandeta z Primarka tania jak barszcz w UK na allegro osiągnie ceny zawrotne, ludzie kupią, sprzedawca zarobi i bajabongo, wszyscy zadowoleni

Ja to zazwyczaj nie rozumiem zwykle rozważań typu zostać w domu z dzieckiem czy nie, bo wiadomo, że wszystko i tak o kasę się rozbija. Ile tak naprawdę kobiet z powołania i ambicji zostawiłoby malutkie dzieciątko i poszłoby do pracy, gdyby facet co miesiąc 20 tysięcy w zębach przynosił?
Co nie zmienia faktu, że nieodmiennie dziwi mnie, gdy kobiety zostają z dzieckiem w domu latami, jak facet zarabia netto jakieś 2,5k. No cóż, kwestia wyboru.
I póki dziecko jest małe, to pewnie zajęć sporo przy nim, ale kiedy pół dnia w szkole spędza, to naprawdę też nie wiem, co w tym domu robić można, non stop patologicznie sprzątać, obiad z trzech dań gotować czy jak? Trochę jak na emeryturze Bo ileż jest osób z pasjami w życiu, które jakoś ten czas sobie zorganizują inaczej niż na wykonywaniu domowych obowiązków?
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 18:44   #162
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
A męzczyzni nie..?
Wolny zawód, niepełny etat, a jak ktoś chce być chirurgiem? Męzczyźni mogą latać w kosmos, a kobiety zachecajmy do pracy, ktora nie absorbuje, bo maja macicę? Napisałabym, no tak, bo męska rzecz, byc daleko, a kobieca, wiernie czekac...
Ale napiszę: hm...
Jak ktos plci zenskiej CHCE zostac chirurgiem czy pelnic inny ciezki i absorbujacy zawod to niech zostaje majac PELNA SWIADOMOSC, ze skazuje sie na bezdzietnosc, lub zaniedbywanie dziecka. A nie decyduje sie na trudny i wymagajacy zawod, a potem wieeeeeelkie zdziwienie, ze problem, jak sie ma dziecko itd. A gwarantuje ci, ze wiekszosc MIAZDZACA wiekszosc kobiet w koncu dorasta do tego, ze wlasciwie to chcialyby dziecko. Slowem, od tego, ze sie ma macice sie NIE UCIEKNIE i taka prawda. A potem wielkie zdziwienie i pretensje do calego swiata na okolo, ze ciezko finansowo, ze na rynku pracy niebardzo i wieczna postawa roszczeniowa - bo pracodawca musi, bo panstwo musi bo XYZ musi. A moze by tak powiedziec wreszcie wprost, ze to przede wszystkim KOBIETA MUSI ruszyc glowa (a nie dupa) i tak sobie zorganizowac zycie zawodowe, rodzinne i zaplanowac kariere, zeby potem sie nie obudzic z reka w nocniku (doslownie i w przenoscni :P ).
Prezentujesz pozycje "zjesc ciastko i miec ciastko". No albo albo, sorry winetou ale tak sie po prostu nie da i dlatego pisze, ze kobiety powinny byc zachecane do wybierania takich zawodow, a nie ze im sie wmawia, ze maja robic kariery i rodzic i generalni to luz i nie problem. Jak widac po postach w tym watku to jednak problem.
No ale najlepiej dalej udawajmy, ze posiadanie penisa niczym sie nie rozni od posiadania macicy - najwieksze intelektualne osiagniecie, pozal sie boze, emancypacji.


Acha - a jeszcze co do tego, ze kobiety pracowaly wiecej - nie rozsmieszajcie mnie bo sie udusze od rechotu. Bo gornik pracuje 6h -najlepszy argument. No to dalej, do kopalni jak to taka luksusowa praca, pedem kobityki - tylko 6 godzin dziennie i wczesniejsza emerytura - cud miod i orzeszki. Skoro mezczyzni pracowali mniej, to po co teraz placzecie drogie panie - w koncu wreszcie pracujecie tyle, co oni, emancypacja jest. A instynkt macierzynski? No jaki instynkt? Nikt wam nie kaze rodzic dzieci. Faceci nie rodza, wy tez nie musicie - rownouprawnienie jest.

I jeszcze to, ze kobieta "kura domowa" miala caaaly dom na glowie dzieci, sprzatanie itd. No a facet to w tym czasie lezal dupa na plazy oczywiscie, pieniadze na te stado dzieci spadaja z nieba niczym manna na pustyni. Nie rozumiem tego w ogole. Skoro kobieta nie zarabia, tylko pracuje (powiedzmy sobie - to jest pelny etat) w domu, a maz zawodowo to chyba maz ma prawo wymagac od kobiety, ze bedzie wykonywala swoja prace przywoicie czyli, ze bedzie uprane, postrzatana, dzieci nakarmione. Tak, jak od niego w pracy wymagaja. Jak sie wam taki model nie podoba, to wio do roboty i nie skamlec. A co z dziecmi? Same se wymyslcie, w koncu chcialyscie pracowac.



Chcialabym sie odniesc do tego, ze Wyrak nie rozumie podstaw feminizmu. Faceci, co zostalo naukowo udowodnione, statystycznie sa duzo lepsi w logicznym i abstrakcyjnym mysleniu. Stad przecietny facet nie rozumie, dlaczego kobiety doprowadzily do tego, ze zamiast przymusu opieki nad dziecmi (jak kiedys bylo), "wywalczyly" sobie przymus i opieki nad dziecmi i pracy. Dla mnie to tez sensu nie ma, ale widac wiekszosc pan na tym forum uwaza to za nie lada cymes. Dla mnie to jest ksiazkowy przyklad powiedzenia ludowego "zamienil stryjek siekierke na kijek"

Zeby byla jasnosc, nie neguje walki o prawa polityczne np prawo do glosu czy edukacji.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:46   #163
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A kto mowi ze bylo? Ladne obracanie kocura ogonem: wyszlas od kobiety wiecej pracuja niz mezczyzni a doszlas do tlumaczenia tego ze prowadzenie domu to nie wakacje, jak gdyby ktokolwiek cos innego twierdzil.
Już Sine.ira o tym wspomniała, przez wystarczającą ilość czasu funkcjonował sobie podział taki, że mężczyźnie odgwizdywali fajrant i był wolny jak ten trzmiel spod lasu , kobieta kończąc swoją robotę zaczynała drugą, w domu.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:49   #164
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

No i fajnie, tylko, że nie każdemu się marzy zawód filolog czy tłumacz przysięgły, a moim skromnym zdaniem, kobieta nie musi mieć penisa, aby być niezłym inżynierem.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:52   #165
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
A kto mowi ze bylo? Ladne obracanie kocura ogonem: wyszlas od kobiety wiecej pracuja niz mezczyzni a doszlas do tlumaczenia tego ze prowadzenie domu to nie wakacje, jak gdyby ktokolwiek cos innego twierdzil.



Alez to nie ja to porownalem i nie ja stwierdzilem, ze kobiety pracuja wiecej i juz

.
hmmm.nie wiem jak zrozumieć twoja poniższą wypowiedź.
chyab jestem zmęczona swiątecznymi porządkami

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie wiem ile pracuje, ale nie porownywalbym prowadzenia domu, co oczywiscie jest wymagajacym i meczacym zajeciem do bycia gornikiem. Bez przesady...

.
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:58   #166
kakka
Raczkowanie
 
Avatar kakka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 58
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

a ja odpowiem krotko i na temat - NIGDY W ZYCIU
__________________
lenistwo jest łagodną formą samobójstwa
kakka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 18:59   #167
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Po prostu zastanawiam się, czy gdybyśmy zyli w społeczeństwie, gdzie podział obowiązków pomiędzy małzonkami byłby w miarę sprawiedliwy, gdyby nie przyjęło się, że męzczyzna po pracy trenuje z nową grą (kiedyś gazetą) lub pilotem, a kobieta w tym czasie w ramach walki z nudą gotuje gulasz na następny dzień, tylko, ukochane chlopczę umiało podwinąć dresik i włożyć rączki w zlew, - to czy byloby dla częsci takie niedorzeczne to, o czym mowię. I czy by się nie okazało, że kobiety również potrafiłyby sobie wypelnic tych parę wolnych chwil przed pójsciem spać.
Bo jak dla mnie nie trzeba umieć układać kostki Rubika w minutę, by po powrocie do domu, umieć chwycic się za miotłę, podgrzać oseskowi butelkę czy choćby odebrac go z przedszkola, robiąc po drodze sprawunki. Standartowa ekwilibrystyka codzienności dla niejednej pani, ale czyż dla niewielu facetów wyprawa do marketu bywa wyprawą jak po Świętego Graala..?

Pozdrawiam serdecznie wszystkich, co to im się chciało w powyzszej rozmowie poobijać, ja juz chyba kończe swój w niej udział, w kazdym razie, powinnam.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:01   #168
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
A potem wielkie zdziwienie i pretensje do calego swiata na okolo, ze ciezko finansowo, ze na rynku pracy niebardzo i wieczna postawa roszczeniowa - bo pracodawca musi, bo panstwo musi bo XYZ musi.
Santos, bardzo lubię czytać Twoje dosadne wypowiedzi

Ja o tym pracodawcy chciałam.
Jak się zapoznałam z przepisami prawa pracy, tymi o szczególnej ochronie kobiet w ciąży, to dosłownie włos się na głowie jeży. Kobieta w ciąży jest praktycznie nie do ruszenia, przysługuje jej naprawdę wiele praw. Które są w dodatku moim zdaniem w zły sposób wykorzystywany, bo część kobiet traktuje ciążę jak chorobę i mimo dobrego samopoczucia zaraz na L4 idzie. Nie ma co się dziwić wobec takiego stanu prawnego i często sposobu w jaki jest przez kobiety wykorzystywany, że pracodawcy wolą facetów zatrudniać.

Co do obowiązków domowych, to aż tak jakoś hardkorowo ciężko w dzisiejszych czasach nie jest, nie przesadzajmy, pralka pierze itd., więc jak DWIE osoby po pracy podzielą się nimi, to nikt śmiercią męczennika nie umrze w łazience szorując kafelki - to odnośnie tego, bo nadal nie rozumiem, co w tym domu można całymi dniami robić, jak te dzieci już podrosną Widać, jak takie siedzenie w domu destrukcyjnie wpływa na człowieka na przykładzie emerytów naszych, którzy skoro świt kursują po przychodniach, supermarketach, wszystkich liniach komunikacji miejskiej i narzekają na wszystko.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:02   #169
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

tak w ogóle, to znam kobiety chirurgów, dzieci zdrowe, mądre, odchowane, też juz wykształcone. Miło, że im się udało. I znam też mężów z takiego typu pakietu, to ludzie obdarzeni nie tylko wykształceniem i dążeniem do zarabiania, ale i umiejętnością gotowania, obsługi pralki i żelazka.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-12-16, 19:11   #170
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
tak w ogóle, to znam kobiety chirurgów, dzieci zdrowe, mądre, odchowane, też juz wykształcone. Miło, że im się udało. I znam też mężów z takiego typu pakietu, to ludzie obdarzeni nie tylko wykształceniem i dążeniem do zarabiania, ale i umiejętnością gotowania, obsługi pralki i żelazka.
No właśnie.
Jakoś tez się zaczęłam zastanawiać, bo dziwnie nie widzę tego, aby dzieci kobiet siedzących w domu tak wspaniale wychowane były i zadbane.
Może jednak ta matka nie jest potrzebna dzieciakowi 24 na dobę, da się jakoś to wszystko zorganizować sensownie i nie musi ze swojego życia rezygnować dla niego?
Jak byłam niemowlakiem, rodzice ze względu na sytuację życiową nie mogli mi poświęcić całej doby, różne opiekunki i znajomi się mną zajmowali, albo na zesłanie do dziadków jechałam. Z kluczem też chodziłam, ba - jak miałam 6 czy 7 lat sama przeziębiona w domu zostawałam, tylko od czasu do czasu sąsiadka sprawdziła czy żyję - brudem nie zarosłam, w narkomanię nie popadłam, dziecka w wieku lat 16 nie poczęłam, traumy na psychice nie mam, na żadne inne dno się nie stoczyłam także.

Chyba ważniejsza jest jakość spędzania czasu, bo co dziecku po rodzicach, którzy ciągle przed TV seriale oglądają, bez znaczenia już czy ta matka pracuje, czy w domu siedzi.
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 19:49   #171
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Santos, bardzo lubię czytać Twoje dosadne wypowiedzi
Ja nie bardzo, ale do tego muszę się odnieść:

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Faceci, co zostalo naukowo udowodnione, statystycznie sa duzo lepsi w logicznym i abstrakcyjnym mysleniu. Stad przecietny facet nie rozumie, dlaczego kobiety doprowadzily do tego, ze zamiast przymusu opieki nad dziecmi (jak kiedys bylo), "wywalczyly" sobie przymus i opieki nad dziecmi i pracy. Dla mnie to tez sensu nie ma, ale widac wiekszosc pan na tym forum uwaza to za nie lada cymes. Dla mnie to jest ksiazkowy przyklad powiedzenia ludowego "zamienil stryjek siekierke na kijek"
Czy ktoś Cię do czego zmusza ? Nie chcesz, nie pracuj. Chcesz - pracuj. I właśnie o ten wybór chodzi. Kiedyś go nie było, teraz jest.
A że żyjemy w kraju, w którym jedna pensja - tj. faceta, zwykle nie wystarcza na potrzeby rodziny, to wiele kobiet musi iść do pracy, żeby go odciążyć. Nieludzkie, prawda ?

I co, naprawdę to AŻ takie trudne ?
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:20   #172
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
hmmm.nie wiem jak zrozumieć twoja poniższą wypowiedź.
chyab jestem zmęczona swiątecznymi porządkami
Take ze uwazam ze bycie gornikiem jest ciezsze niz prowadzenie domu. Co wcale nie znaczy, ze prowadzenie domu to wakacje.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:28   #173
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Take ze uwazam ze bycie gornikiem jest ciezsze niz prowadzenie domu. Co wcale nie znaczy, ze prowadzenie domu to wakacje.
piszesz na około,ale jakoś trudno cię zrozumieć.
chcesz pokazać ,że się nie zgadzasz,ale i tak wracasz do początku.

zawsze tak masz,czy z przekory
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:29   #174
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Ja nie bardzo, ale do tego muszę się odnieść:



Czy ktoś Cię do czego zmusza ? Nie chcesz, nie pracuj. Chcesz - pracuj. I właśnie o ten wybór chodzi. Kiedyś go nie było, teraz jest.
A że żyjemy w kraju, w którym jedna pensja - tj. faceta, zwykle nie wystarcza na potrzeby rodziny, to wiele kobiet musi iść do pracy, żeby go odciążyć. Nieludzkie, prawda ?

I co, naprawdę to AŻ takie trudne ?
szkoda,że oni nas nie odciążają.
my im pomagamy,ale większość facetów nie pomaga w domu,a żryć się chce
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:35   #175
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Z wielu powyższych wypowiedzi wyziera niestety kompletny brak doświadczenia w temacie.
Taka sztuka dla sztuki. Bicie piany. Cóż - skoro to kogoś bawi.
Tym szczególnie zapalczywym proponuję jednak wrócić do dyskusji, gdy będą mieli na swoich barkach pracę, swoje pasje, dokształcanie i (niechby i wraz z partnerem) dom, dzieci, psa i co tam jeszcze.


santos - kobiety "nie wywalczyły sobie prawa do opieki nad dziećmi". One raczej walczą o podział tej opieki (i reszty obowiązków domowych) z partnerem.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:39   #176
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Po prostu zastanawiam się, czy gdybyśmy zyli w społeczeństwie, gdzie podział obowiązków pomiędzy małzonkami byłby w miarę sprawiedliwy
Najlepiej podzielmy po rowno ciaze, porod i polog. Niech faceci tez cierpia, a co. Uppps nie da sie? Matka natura nas zroznicowala? No popatrzcie. Zauwaz, ze SPRAWIEDLIWY NIE znaczy ROWNY. Dlaczego niby podzial: ona glownie w domu, on zarabia na rodzine mialby byc niesprawiedliwy?

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
Już Sine.ira o tym wspomniała, przez wystarczającą ilość czasu funkcjonował sobie podział taki, że mężczyźnie odgwizdywali fajrant i był wolny jak ten trzmiel spod lasu , kobieta kończąc swoją robotę zaczynała drugą, w domu.
No tak, ale to wlasnie nastalo po emancypacji, przez wszystkie kobietony tak umilowanej, ze kobieta dostala dodatkowa prace - zawodowa. Wczesniej nie bylo, ze "konczyla swoja robote i zaczynala druga" bo jej jedyna robota byla wlasnie robota nr 2.

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
tak w ogóle, to znam kobiety chirurgów, dzieci zdrowe, mądre, odchowane, też juz wykształcone. Miło, że im się udało. I znam też mężów z takiego typu pakietu, to ludzie obdarzeni nie tylko wykształceniem i dążeniem do zarabiania, ale i umiejętnością gotowania, obsługi pralki i żelazka.
No to po co to plakanie o przywileje, o tym ze zle sie kobiety ciezarne/dzieciate traktuje, ze problem itd Ciekawe, czy ci ich wszechuzdolnieni mezowie pomagali tez karmic piersia..... Sek w tym, ze kobieta jest w sposob naturalny bardziej zwiazana z dziecmi i bardziej potrzebna malym dzieciom. OK powiecie, ze karmienie piersia to 1/2 roku - spoko, tylko potem nie placzcie, ze macie 1 dziecko i na drugie i trzecie nie mozecie sobie pozwolic, bo to kolejny i kolejny rok martwicy zawodowej, a rynek nie taki i pracowac musicie.

Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Chyba ważniejsza jest jakość spędzania czasu, bo co dziecku po rodzicach, którzy ciągle przed TV seriale oglądają, bez znaczenia już czy ta matka pracuje, czy w domu siedzi.
A czy ktos tu waznosc jakosci czasu neguje?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Czy ktoś Cię do czego zmusza ? Nie chcesz, nie pracuj. Chcesz - pracuj. I właśnie o ten wybór chodzi. Kiedyś go nie było, teraz jest
A potem dodajesz:

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
J
A że żyjemy w kraju, w którym jedna pensja - tj. faceta, zwykle nie wystarcza na potrzeby rodziny, to wiele kobiet musi iść do pracy, żeby go odciążyć. Nieludzkie, prawda ?
No to sie zdecyduj, czy jest wybor, czy go nie ma, czy MUSI czy NIE MUSI. Bo jak na razie wiekszosc pan w tym watku wypowiada sie w tonie "chcialabym zostac, ale nie moge, bo sytuacja materialna, bo rynek pracy, bo takie czasy etc". Czyli chyba nie ma wyboru zbyt duzego? Pokaz mi w takim razie, gdzie jest ten oslawiony wybor, ktory to wywalczyly feministki, bo jak na razie przyznalas dokladnie to, o czym pisalam wyzej - ze kobieta po prostu zazwyczaj MUSI w dziesiejszych czasach pracowac, no i dzieci rodzic tez, bo tego za nia facet nie zrobi.

Baj Da uej, zauwazylyscie, ze prawie wszystkie MATKI wypowiadajace sie w tym watku mowia, ze wolalyby zostac w domu dluzej, poswiecac wiecej czasu dzieciom, ale nie moga ,bo kasa, sytuacja, zycie. Jakos te bezdzietne mlodki sa bardziej skore do powrotu do pracy niemal ze szwami w kroczu, a juz te, ktore dzieci maja i obadaly sprawe na wlasnej skorze czegos dziwnie skrecaja w innym kierunku.....





Cytat:
Napisane przez evil minded Pokaż wiadomość
Santos, bardzo lubię czytać Twoje dosadne wypowiedzi
Dziekuje.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:49   #177
TmargoT
Zakorzenienie
 
Avatar TmargoT
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 25 334
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Najlepiej podzielmy po rowno ciaze, porod i polog. Niech faceci tez cierpia, a co. Uppps nie da sie? Matka natura nas zroznicowala? No popatrzcie. Zauwaz, ze SPRAWIEDLIWY NIE znaczy ROWNY. Dlaczego niby podzial: ona glownie w domu, on zarabia na rodzine mialby byc niesprawiedliwy?


No tak, ale to wlasnie nastalo po emancypacji, przez wszystkie kobietony tak umilowanej, ze kobieta dostala dodatkowa prace - zawodowa. Wczesniej nie bylo, ze "konczyla swoja robote i zaczynala druga" bo jej jedyna robota byla wlasnie robota nr 2.



No to po co to plakanie o przywileje, o tym ze zle sie kobiety ciezarne/dzieciate traktuje, ze problem itd Ciekawe, czy ci ich wszechuzdolnieni mezowie pomagali tez karmic piersia..... Sek w tym, ze kobieta jest w sposob naturalny bardziej zwiazana z dziecmi i bardziej potrzebna malym dzieciom. OK powiecie, ze karmienie piersia to 1/2 roku - spoko, tylko potem nie placzcie, ze macie 1 dziecko i na drugie i trzecie nie mozecie sobie pozwolic, bo to kolejny i kolejny rok martwicy zawodowej, a rynek nie taki i pracowac musicie.



A czy ktos tu waznosc jakosci czasu neguje?



A potem dodajesz:


No to sie zdecyduj, czy jest wybor, czy go nie ma, czy MUSI czy NIE MUSI. Bo jak na razie wiekszosc pan w tym watku wypowiada sie w tonie "chcialabym zostac, ale nie moge, bo sytuacja materialna, bo rynek pracy, bo takie czasy etc". Czyli chyba nie ma wyboru zbyt duzego? Pokaz mi w takim razie, gdzie jest ten oslawiony wybor, ktory to wywalczyly feministki, bo jak na razie przyznalas dokladnie to, o czym pisalam wyzej - ze kobieta po prostu zazwyczaj MUSI w dziesiejszych czasach pracowac, no i dzieci rodzic tez, bo tego za nia facet nie zrobi.

Baj Da uej, zauwazylyscie, ze prawie wszystkie MATKI wypowiadajace sie w tym watku mowia, ze wolalyby zostac w domu dluzej, poswiecac wiecej czasu dzieciom, ale nie moga ,bo kasa, sytuacja, zycie. Jakos te bezdzietne mlodki sa bardziej skore do powrotu do pracy niemal ze szwami w kroczu, a juz te, ktore dzieci maja i obadaly sprawe na wlasnej skorze czegos dziwnie skrecaja w innym kierunku.....







Dziekuje.
ja nie chce zostać w domu

ponoeważ ,gdyby chciał ją zostawić,ona została by z niczym.musiałaby czekac na kolejnego kandydata do utrzymania.

Edytowane przez TmargoT
Czas edycji: 2008-12-16 o 20:51
TmargoT jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 20:55   #178
Seph
Zadomowienie
 
Avatar Seph
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 370
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Pierwsza myśl to była taka że napewno bym nie zrezygnowała,ale to zależałoby od sytuacji.
Seph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:02   #179
evil minded
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 317
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
ponoeważ ,gdyby chciał ją zostawić,ona została by z niczym.musiałaby czekac na kolejnego kandydata do utrzymania.
No
A takich chętnych do tego jeleni coraz mniej po świecie chodzi
Ot, se (nam) feministki narobiły
evil minded jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-16, 21:14   #180
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Czy zrezygnowałybyście z pracy zawodowej na rzecz bycia matką i żoną?

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
...Baj Da uej, zauwazylyscie, ze prawie wszystkie MATKI wypowiadajace sie w tym watku mowia, ze wolalyby zostac w domu dluzej, poswiecac wiecej czasu dzieciom, ale nie moga ,bo kasa, sytuacja, zycie. Jakos te bezdzietne mlodki sa bardziej skore do powrotu do pracy niemal ze szwami w kroczu, a juz te, ktore dzieci maja i obadaly sprawe na wlasnej skorze czegos dziwnie skrecaja w innym kierunku...
Mnie to nie dziwi. To przecież takie trendy być wyzwoloną młodą kobietą lecącą właśnie z tymi szwami do swojej super pracy. Przykład idzie z góry (czyt. z kolorowych gazetek, tv itd).
A jak się urodzi dziecko, to priorytety się zmieniają. Albo często może pp prostu się dojrzewa.

Prawda jest taka, że nie jest takie proste jak się wielu tu wydaje zaplanować a potem zorganizować - sensownie ruszyć głową - pogodzić życie zawodowe i rodzinne.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:50.