Sierpnióweczki 2016! - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-01-06, 08:10   #2041
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

hej dziewczyny.. ja piekę właśnie bułeczki na śniadanie
gratuluję origa i czarna_blondynka udanych wizyt...
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 08:17   #2042
isiaok
Rozeznanie
 
Avatar isiaok
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 787
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
hej dziewczyny.. ja piekę właśnie bułeczki na śniadanie
gratuluję origa i czarna_blondynka udanych wizyt...
hehhe ja też, jaki przespis?
Pierwszy raz robie te..http://www.mojewypieki.com/przepis/buleczki-sniadaniowe
isiaok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 08:29   #2043
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

ja robię te http://przepisnachleb.pl/bulki-sniadaniowe/
smacznego
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 08:32   #2044
Juu_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dolnośląskie;)
Wiadomości: 55
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Ale pedzicie z pisaniem! gratuluje wszystkich Groszkow/Kropek/Kijanek! sama nie moge sie doczekać, jeszcze tyg do badania

A farbowalyscie włosy w ciazy? Wiem, ze nie jest to zalecane w pierwszym trymestrze? Ja planowałam w czerwcu powtórzyć sobie pasemka, idziemy na 2 wesela sombre robię raz na pol roku i włosy fajnie wyglądają, nie musze nic z nimi robić przez 6-7 miesięcy chciałam teraz powtorzyc ale poczekam do maja. Tylko podobno kolor moze nie wyjsć taki jakbyśmy chciały przez hormony?

Przestałam czytać te wszystkie co mozna/czego nie mozna w ciazy, bo mozna zwariować. Nasze mamy 20-30 lat temu nie miały takiego wyboru jak my, miały "toksyczne" kremy, farby itp a dzieci były zdrowe chyba warto po prostu zachować umiar we wszystkim, jeść to na co ma sie ochotę, a przede wszystkim mniej sie stresować to wtedy bedzie wszystko ok.

Nie wiem skąd u mnie ten spokój, moze to hormony? ja tyg przed każda @ miałam takie jazdy, pryszcze, napady płaczu/wieczny w☠☠☠☠, bolące cycki... A teraz to mnie bolą jeszcze bardziej cycki, mam mdłości ale nastrój inny, taki spokój, bedzie co ma byc! Życzę dzisiaj wam wszystkim spokojnego dnia!
Juu_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 08:36   #2045
wiosenka84
Zadomowienie
 
Avatar wiosenka84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 716
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
No to trochę ponad normę. Zapytaj lekarza czy masz wcześniej zrobić krzywą cukrową. Bo tak to może bez powodu będziesz strzelać sobie w palec. A po kilku tygodniach nie jest to już takie przyjemne.

Bede z nim dzisiaj o tym rozmawiać.
Cytat:
Napisane przez zonamojegomeza Pokaż wiadomość
Ja mam z cukrem w drugą stronę. Czasami za niski. W chwilach kiedy źle sio czuję, wiem ze cos jest nie tak mam np 68 na czczo i niewiele ponad 100 po posiłku. Kilka razy zglaszałam problem lekarzowi rodzinnemu, ale twierdził, że tak bywa. Niestety rodzice mają problemy z cukrzycą i trochę mnie te spadki niepokoją.
Ja miałam podobny cukier przed ciaza. U mnie w rodzinie nikt nie choruje na cukrzyce dlatego byłam w szoku jak zobaczyłam swoje wyniki.

Cytat:
Napisane przez isiaok Pokaż wiadomość



Wiosenka owoce to sam cukier...niestety. Jesli zjadlas chociaż pomarancze po 18 to tak jakbys zjadła batona. Najlepiej zrób krzywa z obciążeniem a dzień wczesniej jedz do 17, 18 a potem sama woda

Tak jak tu bylo wspomniane...klucie to nic przyjemnego. Po tygodniu nie da sie nawet wyslac sms

Jakie owoce na pewno po 18 jadłam. Myśle ze dostanę w moim przypadku na krzywa cukrowa, a jak nie to ja o to zapytam.
Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość

Ja po porodzie miałam straszne skoki. Jakoś 2 tygodnie po kiedy zaczęło wychodzić ze mnie zmęczenie. Wstałam do małej bo an karmienie się obudziła. Wzięłam ją na ręce i za chwilę odłożyłam bo czułam ze mi się wyslizguje. Pędem na łóżko po omacku bo już ciemno przed oczami mi się robiło, obudziłam męża i kazałam mu pędem lecieć po biszkopty. Ja w tym czasie cukier zmierzyłam i ledwo 30 jednostek. Myślałam że umieram.
Także takie spadki tez trzeba mieć pod kontrolą
Mi tez kilka razy zrobiło sie ciemno przed oczami, jak wstawawlam z łóżka.

Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam na wizycie i widziałam "kijankę" Nic nie poradzę, ale tak dla mnie wygląda Okazuje się, że wg USG to 7t6dc, termin na 17/08 czyli w rocznicę ślubu
.
Gratulacje

Cytat:
Napisane przez agus87 Pokaż wiadomość
ja przez owoce w ciąży poszłam o kilkanaście kg w górę
dostałam mega opiertenteges i zakaz owoców od 6 miesiąca, w grudniu 2010 przystyłam 6 kg
w jeden miesiąc
przez pomarancze mandarynki

Ja póki co nic nie przytyłam w ciazy.
Cytat:
Napisane przez czarna_blondynka Pokaż wiadomość
Jestem właśnie po wizycie
Kompletnie źle wyliczyłam ciążę :P
Groszek ma 5t5dc i aż ponad 1 cm

Gratulacje!
Cytat:
Napisane przez Aniol1985 Pokaż wiadomość
Mi na wynikach gukoza wyszla 110 gin kazał zrobić badanie OGTT, jestem w 8 tyg.
To jest badanie obciążenia glukoza?robilas juz je? Jak wyszło?
Cytat:
Napisane przez CauseImHappy
Byliśmy dzisiaj na wizycie i widzieliśmy Malucha 7t4d, 1,21 cm, serduszko 154 uderzenia na minutę !!
Gratulacje.
wiosenka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 08:51   #2046
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Ejjjjj a ja rodziłam z pomalowanymi paznokciami nawet nikt uwagi na to nie zwrócił. Co innego pewnie jakbym miała mieć cc
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 08:58   #2047
isiaok
Rozeznanie
 
Avatar isiaok
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 787
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Piernik Torunski Pokaż wiadomość
O! też sie wydaja fajne, dzięki

Cytat:
Napisane przez Juu_ Pokaż wiadomość
Ale pedzicie z pisaniem! gratuluje wszystkich Groszkow/Kropek/Kijanek! sama nie moge sie doczekać, jeszcze tyg do badania

A farbowalyscie włosy w ciazy? Wiem, ze nie jest to zalecane w pierwszym trymestrze? Ja planowałam w czerwcu powtórzyć sobie pasemka, idziemy na 2 wesela sombre robię raz na pol roku i włosy fajnie wyglądają, nie musze nic z nimi robić przez 6-7 miesięcy chciałam teraz powtorzyc ale poczekam do maja. Tylko podobno kolor moze nie wyjsć taki jakbyśmy chciały przez hormony?

Przestałam czytać te wszystkie co mozna/czego nie mozna w ciazy, bo mozna zwariować. Nasze mamy 20-30 lat temu nie miały takiego wyboru jak my, miały "toksyczne" kremy, farby itp a dzieci były zdrowe chyba warto po prostu zachować umiar we wszystkim, jeść to na co ma sie ochotę, a przede wszystkim mniej sie stresować to wtedy bedzie wszystko ok.

Nie wiem skąd u mnie ten spokój, moze to hormony? ja tyg przed każda @ miałam takie jazdy, pryszcze, napady płaczu/wieczny w☠☠☠☠, bolące cycki... A teraz to mnie bolą jeszcze bardziej cycki, mam mdłości ale nastrój inny, taki spokój, bedzie co ma byc! Życzę dzisiaj wam wszystkim spokojnego dnia!
Ja farbuje bez amoniaku...podczas miesiączki tez niby wychodzi inny kolor ale nigdy mi sie nic takiego nie zdazyło

Cytat:
Napisane przez asiulek8 Pokaż wiadomość
Ejjjjj a ja rodziłam z pomalowanymi paznokciami nawet nikt uwagi na to nie zwrócił. Co innego pewnie jakbym miała mieć cc
Też prawda...w związku z tym, że rodziłam po terminie to połozyli mnie na patologie 3 dni przed podaniem oksytocyny i miałam rodzić sn ale przygotowali mnie tez pod cc
isiaok jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 09:17   #2048
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Hej

Gratuluje wczorajszych wizyt super rosna nasze dzieciaczki ja juz sie nie mogr doczekac wizyty . ;-)

Meczy mnie jakis beznadziejny kaszel gardlo boli mniej ale przez ten kaszel tl sie chyba zamecze. Jutro planuje wyvrac sie do pediatry o ile tesciowa przypilnuje mi pierworodnego..

Ja w pierwszej ciazy włosy farbowalam jakos w 7 tyg i wyszlo ok dziecko tez zdrowe. W tej ciazy bylam umuwiona na wizyte ale jak sie okazalo ze jestem w ciazy wczesnej to dalam sobie spokoj zafarbuje włosy w marcu

W sumie dobrzr wiedzieć przed pojsciem na badania pierwsze na pewno nie zjem owocow tego dnia :P Boze tylko jak ja to wytrzymam jak rano mnie tak ssie ze bez sniadania ciezko zacząć funkcjonowac
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 09:34   #2049
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

ja po śniadaniu, bułki szybciej wyszły niż weszły.. mineły mi mdłości, mam normalny apetyt, ale po posiłku (wczoraj po obiedzie, dziś po śniadaniu) rzucam po 3-4 pawie..sorry za szczegóły, ale dziwne to..
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 09:40   #2050
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Dzisiaj prawie nie zwrocilam po umyciu zębów . miałam już taki odruch do wymiotu
Bleh. Może powinnam kupić inną paste. Mniej mentolowa. TŻ poleciał i zostałam sama a buuuu. Teraz to tylko skype został i nie wiem kiedy znów na żywo się zobaczymy.
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 09:46   #2051
Piernik Torunski
Zakorzenienie
 
Avatar Piernik Torunski
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 090
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Dzisiaj prawie nie zwrocilam po umyciu zębów . miałam już taki odruch do wymiotu
Bleh. Może powinnam kupić inną paste. Mniej mentolowa. TŻ poleciał i zostałam sama a buuuu. Teraz to tylko skype został i nie wiem kiedy znów na żywo się zobaczymy.
ja też tak miałam ostatnio przy myciu zębów, ale to jednorazowa akcja była
masz nas.. możesz się wygadać, wiem , że to nie to samo, ale z nami szybxiej czas Ci zleci do powrotu TŻ
Piernik Torunski jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 09:47   #2052
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Juu_ Pokaż wiadomość
A farbowalyscie włosy w ciazy? Wiem, ze nie jest to zalecane w pierwszym trymestrze? Tylko podobno kolor moze nie wyjsć taki jakbyśmy chciały przez hormony?

Przestałam czytać te wszystkie co mozna/czego nie mozna w ciazy, bo mozna zwariować. Nasze mamy 20-30 lat temu nie miały takiego wyboru jak my, miały "toksyczne" kremy, farby itp a dzieci były zdrowe chyba warto po prostu zachować umiar we wszystkim, jeść to na co ma sie ochotę, a przede wszystkim mniej sie stresować to wtedy bedzie wszystko ok.
farbowałam - tylko farbami bez amoniaku, a to, że kolor wychodzi inny... jak się nie zrobi dekoloryzacji, to i tak nie wyjdzie taki jak na opakowaniu :P także nie należy "zwalać" tego na miesiączkę albo ciążę czy inne licho, tylko trzeba znać zasady farbowania

to prawda, że trzeba do wszstkiego podchodzic z rozsądkiem - tak samo w ciąży jak i podczas karmienia, bo to, co wypisują portale i gazetki to często bzdury ale o czymś pisać muszą - z tego trzepią kasę
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 09:50   #2053
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Dzisiaj prawie nie zwrocilam po umyciu zębów . miałam już taki odruch do wymiotu
Bleh. Może powinnam kupić inną paste. Mniej mentolowa. TŻ poleciał i zostałam sama a buuuu. Teraz to tylko skype został i nie wiem kiedy znów na żywo się zobaczymy.
Wiem co czujesz. Taka rozlaka jest do bani. Moj Tz tez wyjezdza lecz stara sie co 3-4 tyg przyjechać choc na weekend. Kiedy przychodzi chwila smutku chcialoby sie w tym stanie miec przt sobie oparcie w meskich ramionach przy ktorych czuje sie bezpieczniej. Bylpby fajnie jakby przyjechal po pracy przejął na chwile synka i mir chwilke odpoczynku a tu kicha nie da sie :-(

Ale z dziewczynami czas zleci szybciej damy rade jakos trzeba.
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 09:53   #2054
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Ja juz przestalam czytac internetowe fora o ciazach...Za to kupilam sobie dwie mądre ksiazki i te czytam.A jak czegos nie wiem to sprawdzam w necie....
Ksiazki polecam,sa swietnie napisane i praktycznie wszystko po kolei objasniaja...
http://www.wydawnictwoamber.pl/kateg...h-tygodni,p201 (kupilam ja w sieci ksiegarn DEDALUS za 20 zeta

A druga http://www.empik.com/w-oczekiwaniu-n...2565,ksiazka-p (taniej na allegro )

A jaka tam wasze jedzeniowe hity?
Bo u mnie dzien rozpocząl sie cukierkiem Michalkiem...(Musialam bo TAAAK!!!MUSZE G ZJESC)
Ostatnio tez michalkiem zagryzalam lososia... I wcale mi to nie przeszkadzalo....

Za to od jajek mnie dzisiaj tak odrzucilo ze masakra...
__________________
żonka
Małżeństwo nie jest stanem, jest umiejętnością.

https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Garadiela
Czas edycji: 2016-01-06 o 09:55
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 09:58   #2055
thidien
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 975
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez CauseImHappy Pokaż wiadomość
malowanie paznokci - na kursie pierwszej pomocy sto lat temu mówili, że przy porodzie lepiej nie mieć pomalowanych, bo oni właśnie na paznokciach sprawdzają czy cośtam z krwią jest ok (nie pamiętam konkretów, chodziło o to, że dociskają paznokieć i jak szybko kolor wraca to jest ok, a jak wolno - to coś jest nie tak. I to właśnie widać tylko przy niepomalowanych)
to prawda - jak coś sie dzieje nie tak to zaczynają najpierw sinieć koniuszki palców i na pomalowanych mogą dostrzec to zbyt późno albo wcale
samo malowanie czy wymyślne paznokcie nie stanowią same w sobie zagrożenia, ale właśnie w tym wypadku mogą utrudnić obserwację
__________________
żonka 27.07.2013
II kreski 30.07.2013
Synek 1.4.2014
II kreski 1.12.2015
thidien jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:10   #2056
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

O widzisz garadiela ją od dwóch dni jem jajecznice bo mi jedyne co teraz smakuje. Nie moge patrzeć na mięso. Do tego rano muszę wypić cappuccino bo lepiej się po nim czuje. Chyba bardziej psychicznie hehe ja nie mam problemu z paznokciami bo nie maluje . czasami tylko od święta. Jakoś nigdy mnie to nie bawiło. Kiedyś obgryzalam paznokcie nerwowo i zakładałam na nie tipsy żeby jakoś to wyglądało LOL. Już daaawno przestałam na szczęście. Mój były chłop bił mnie po lapach za gryzienie i pomógł mi w przestaniu. Jestem mu za to wdzięczna
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:11   #2057
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
Dzisiaj prawie nie zwrocilam po umyciu zębów . miałam już taki odruch do wymiotu
Bleh. Może powinnam kupić inną paste. Mniej mentolowa. TŻ poleciał i zostałam sama a buuuu. Teraz to tylko skype został i nie wiem kiedy znów na żywo się zobaczymy.
Ojej za ten ból. 4 miesiące mnie tak męczyło i różne pasty wypróbowałam. Ale spróbować może na jakąś dziecięcą zmienić. One trochę łagodniejsze są. Czasami podobno pomaga.
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:15   #2058
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

asiulek8

Czyli to nie tylko ja. Wczesniej mnie tak nie odrzuciło od pasty. Myśle, że moje objawy się zmieniają i mogę zacząc wymiotować niestety.
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:17   #2059
loolkaful
Przyczajenie
 
Avatar loolkaful
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Jak macie możliwość dziewczyny to wyprobujcie paste Himalaya - są mniej i bardziej mietowe, a są całkowicie naturalne (zielony pasek w miejscu zgrzewania)
__________________
Czekam na Kubusia
loolkaful jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 10:17   #2060
asiulek8
Wtajemniczenie
 
Avatar asiulek8
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 969
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Talantea Pokaż wiadomość
asiulek8

Czyli to nie tylko ja. Wczesniej mnie tak nie odrzuciło od pasty. Myśle, że moje objawy się zmieniają i mogę zacząc wymiotować niestety.
Ja miałam jeszcze tak ze musiałam szczoteczkę zmienić na dziecięca taka malutka. Bo jak za daleko swoją pojechałam to od razu głową nad kibelek. Próbuj. Trzymam kciuki
__________________
21.01.2010 r.
27.07.2012 r.
23.08.2014 r.

03.03.2015 - Jagódka

TP: 25.08.2016
asiulek8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:19   #2061
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez loolkaful Pokaż wiadomość
Jak macie możliwość dziewczyny to wyprobujcie paste Himalaya - są mniej i bardziej mietowe, a są całkowicie naturalne (zielony pasek w miejscu zgrzewania)
Jak sie wybiore na zakupy to sie za nimi rozglądnę. Dziękuję
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:35   #2062
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

U mnie objawy mijają. Mdlosci sporadycznie, wymiotów brak, nawet zgaga rzadko. Choć wczoraj dała mi popalić. Ale wieczorem byłam juz glodna z ochotą na zupkę chińską i po tej zupce wszystko przeszło. A ja się pół dnia męczyłam.
Może trochę bardziej czuję zapachy, ale tylko czuję. Nic poza tym nie powodują.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:35   #2063
virginia
Zakorzenienie
 
Avatar virginia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 590
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez Juu_ Pokaż wiadomość
A farbowalyscie włosy w ciazy? Wiem, ze nie jest to zalecane w pierwszym trymestrze? Ja planowałam w czerwcu powtórzyć sobie pasemka, idziemy na 2 wesela sombre robię raz na pol roku i włosy fajnie wyglądają, nie musze nic z nimi robić przez 6-7 miesięcy chciałam teraz powtorzyc ale poczekam do maja. Tylko podobno kolor moze nie wyjsć taki jakbyśmy chciały przez hormony?

Przestałam czytać te wszystkie co mozna/czego nie mozna w ciazy, bo mozna zwariować. Nasze mamy 20-30 lat temu nie miały takiego yboru jak my, miały "toksyczne" kremy, farby itp a dzieci były zdrowe chyba warto po prostu zachować umiar we wszystkim, jeść to na co ma sie ochotę, a przede wszystkim mniej sie stresować to wtedy bedzie wszystko ok.
Farbowałam, i w ciąży z Natalką i teraz, dokładnie w niedzielę. Kolor wyszedł normalny, z Natalką jak widać wszystko ok. Ja też uważam, że wiele informacji o tym, co wolno a czego nie w ciąży jest mocno przesadzona, a niektóre są po protu śmieszne. Nie dajmy się zwariować!

Cytat:
Napisane przez slo_nk_o Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam na wizycie. Serducho pięknie biło okazało się, że jestem w 6tygodniu.


Cytat:
Napisane przez Origa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, byłam na wizycie i widziałam "kijankę" Nic nie poradzę, ale tak dla mnie wygląda Okazuje się, że wg USG to 7t6dc, termin na 17/08 czyli w rocznicę ślubu
Moja fasolka/groszek ma 15,5 mm, a ciałko żółte 5,8 mm. Słyszeliśmy też serduszko! Aż mi łezki popłynęły Mąż był ze mną i wiem, że też go ruszyło, choc on raczej uczuć nie okazuje
Następna wizyta w lutym, po USG genetycznym w 11 tygodniu. Okazało się, że mam je w pakiecie prywatnej opieki medycznej więc muszę się tylko umówić.
Ale super! I dobrze, że masz je w pakiecie, zawsze to parę złotych w kieszeni .

Cytat:
Napisane przez czarna_blondynka Pokaż wiadomość
Jestem właśnie po wizycie
Kompletnie źle wyliczyłam ciążę :P
Groszek ma 5t5dc i aż ponad 1 cm
Następna wizyta 25.01. aby określić konkretny termin porodu, i oczywiście z wynikami badań. Przypuszczalny termin to między 22-30.08... Także jeszcze się mieścimy w Waszej grupie
Wzięłam dwie paczki chusteczek w razie płaczu, a tu nic
Jak go zobaczyłam, zaniemówiłam z wrażenia
Na jutro zaprosiliśmy rodziców na obiadek, także się dowiedzą że....
Na górze orzeł, na dole kruk... za 8 miesięcy pojawi się wnuk
za kolejną udaną wizytę!

Cytat:
Napisane przez CauseImHappy Pokaż wiadomość
Byliśmy dzisiaj na wizycie i widzieliśmy Malucha 7t4d, 1,21 cm, serduszko 154 uderzenia na minutę Z mniej fajnych rzeczy - dostałam dodatkowo luteinę dopochwowo i kosmówka mi się nie do końca przykleiła. Muszę jeszcze się sprawdzić pod kątem infekcji blablabla
Ale z dzidziusiem (na tyle, na ile można stwierdzić) jest wszystko ok
brawa za udaną wizytę!

A ja dziś zaczęłam dzień od wymiotów .
TŻet usypia małą, po jej drzemce jedziemy do moich rodziców.
__________________
I'll be dreaming my dreams with you
And there's no other place
That I'd lay down my face
I'll be dreaming my dreams with you..
virginia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:48   #2064
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Miałam to samo z myciem zębów, nie mogłam głębiej włożyć szczoteczki, ale u mnie pomogła zmiana na elektroniczną, bo jest malutka.

Tym z was, które czekają na pierwsze dziecko naprawdę bardzo polecam tę wyżej wymienioną książkę "w oczekiwaniu na dziecko". Była ona dla mnie autentycznie biblią w czasie ciąży z synem. Internet to najgorsze zło, sprawdzanie w nim swoich objawów zawsze sprowadza się do wieszczenia poronienia, albo wad płodu. W tej książce jest tak dużo mądrych porad, wyjaśnień, można po objawach w indeksie wyszukać rożne tematy, super wyjasniają p, kiedy np jechać do szpitala, a kiedy to, co się dzieje, to fizjologia ciazy. Do tego podział na miesiące, tygodnie z opisem, co się dzieje z dzieckiem. Mieliśmy z mężem taką tradycję, że co miesiąc czytaliśmy sobie razem wstępy do kolejnych rozdziałów. Mnie ta ksiażka bardzo uspokajała i mam ją zczytaną do cna. Potem kupiłam z tej serii "pierwszy rok z życia dziecka", ale jej nie miałam czasu czytać :P


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:57   #2065
wiosenka84
Zadomowienie
 
Avatar wiosenka84
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 716
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Jak sie dowiedziałam o ciazy to tez zakupiłam "w oczekiwaniu na dziecko".
wiosenka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 10:58   #2066
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Miałam to samo z myciem zębów, nie mogłam głębiej włożyć szczoteczki, ale u mnie pomogła zmiana na elektroniczną, bo jest malutka.

Tym z was, które czekają na pierwsze dziecko naprawdę bardzo polecam tę wyżej wymienioną książkę "w oczekiwaniu na dziecko". Była ona dla mnie autentycznie biblią w czasie ciąży z synem. Internet to najgorsze zło, sprawdzanie w nim swoich objawów zawsze sprowadza się do wieszczenia poronienia, albo wad płodu. W tej książce jest tak dużo mądrych porad, wyjaśnień, można po objawach w indeksie wyszukać rożne tematy, super wyjasniają p, kiedy np jechać do szpitala, a kiedy to, co się dzieje, to fizjologia ciazy. Do tego podział na miesiące, tygodnie z opisem, co się dzieje z dzieckiem. Mieliśmy z mężem taką tradycję, że co miesiąc czytaliśmy sobie razem wstępy do kolejnych rozdziałów. Mnie ta ksiażka bardzo uspokajała i mam ją zczytaną do cna. Potem kupiłam z tej serii "pierwszy rok z życia dziecka", ale jej nie miałam czasu czytać :P


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Patrzylam na ta ksiazkę jak bylam w empiku, balam sie jednak ze kupie i zaraz bedzie mi zbedna
Jak ją przeglądałam od razu zauwarzyłam, ze ma wieeele ciekawych informacji.
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 11:17   #2067
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

A co do poziomu cukrów po owocach, bo to mi się jeszcze przypomniało. Mój tata ma problemy trochę z cukrami, więc mierzy, chodzi do diabetologa itp i ostatnio własnie okazało się, że ma dziwnie podwyższone cukry rano na czczo. I po analizie z lekarzem, tego, co je, okazało się, że to od tego, że wieczorami zAmiast kolacji brał sobie 3-4'jabłka i je zjadał przed tv. Przestał to robić, cukry spadły.

Podobno owoce powinno się jeść tylko w pierwszej połowie dnia.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 11:20   #2068
Talantea
Zakorzenienie
 
Avatar Talantea
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: UK/Wro
Wiadomości: 3 371
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Popytalam tesciowej o owoce. Jabłka mają dużo cukru za to mniej wartości odżywczych. Lepiej jeść cytrusy i kiwi.
Mam prywatnego diabetologa pod ręką w postaci teściowej.
__________________
11.08.2016

Talantea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 11:30   #2069
TinkerrBell
Zadomowienie
 
Avatar TinkerrBell
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 998
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Cytat:
Napisane przez loolkaful Pokaż wiadomość
Jak macie możliwość dziewczyny to wyprobujcie paste Himalaya - są mniej i bardziej mietowe, a są całkowicie naturalne (zielony pasek w miejscu zgrzewania)
Zielony pasek nie ma nic do skladnikow Urban legend krazacy po internecie.
TinkerrBell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-01-06, 11:35   #2070
zonamojegomeza
Zakorzenienie
 
Avatar zonamojegomeza
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 11 728
Dot.: Sierpnióweczki 2016!

Paznokcie u stóp pomalowane, mogą spokojnie schnąć.
zonamojegomeza jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 16:42:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:37.